VINC. J P. SMITS. E. Verheugen Bekendmaking. L. WlJNHl Troost's KOFF Th. Janssen Bijenbond. Algem. Vergadering Vlechtwerk Harmonica- draad Puntdraad Draadnagels Krammen Fotografisch atelier een flinke loopjongen een Timmerman in Vermicl en Macar Regenjassen ens Alle Luiermand*. toffen, Schorten, Gorsetjen, M. Poels-Scha mm&m a een net keukenmeisje een weibeest en guste koe Gemengd Nieuws. Districts-arbeidsbeurs Lage prijzen Paascheieren, Figuren, Mandjes en Surprises. FRANS LINDERS Jr. verplaatst is naar Patersstraat GEVRAAGD IC 'elefoou 10 Blijven steeds goed j i Laatste nouveai 2 Zie Etalage brengt geur en smaaklffie werkschoenen 5.50,5.90 Sterke Heerenpautoffels van f 4.50 TE KOOP puike Roode Ster eet- en pootaardappelen Te Koop 600 Kilo puike Industrie poters te zijn. Op de fabriek der firma Baars en Zn. wordt sinds eenigen tijd door voltallig personeel volle weken gewerkt. Laten wij hopen dat deze drukte inder daad moge voortduren. Zilveren Priesterfeest Pater Nielen Ofschoon de jubilaris met het oog op den H. Vastentijd een eigenlijk ge zegde feestviering niet wenschte, zoo heeft het Z.Eerw. niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken. Verschil lende corporatie s kwamen gelukwen- 8chen, als Derde Orde, IPatronaatscom- missie, bestuur Vakteekenschool, Turn- club, Kleine Fanfare enz. enz. De geachte jubilaris mocht ook nu alreeds stoffelijke blijken van belang stelling in ontvangst nemen. Zondagmiddag begaven zich de kna pen van het Patronaat en de leden der Jongelingenvereeniging ter bedevaart naar de Smakt, tot intentie van hun beminden Directeur. Zijn onze inlichtingen juist, dan zal Zondag na Paschen eene feestelijke herdenking plaats hebben. Maandagavond werd alhier pu bliek verkocht het woon-en winkelhuis van H. Zwitserlood aan de Langstraat alhier. Kooper werd Math. Stoks, voor f 3990. Naar wij vernemen is het be kende fotografisch atelier Fr. Linders Jr. verplaa'st van Markt Venray naar Paterstraat, nabij Paterskerk. (Zie adv.) Maandagmorgen is een ,zoo goed als nieuw rijwiel van P. J. M. alhier, voor het Hotel de Zwaan, verruild tegen een oud karretje. Van deze niet eerlijke ruilhandel is aangifte bij de politie gedaan. Tegen den landbouwer S. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens het onbeheerd langs den openbaren weg laten staan van paard en kar. Verlieoging Tabaksaccijns Verkoopers van tabaksfabrikaten moeten op 1 April e.k. opgaaf doen van den voorraad tabak, sigaretten, pruimtabak enz., gebanderolleerd vol gens de oude wet, in hun verkooplo kaal aanwezig. Formulieren tot het doen dier opgaaf zijn te bekomen bij den Rijksont vanger. Het aantal kiezers volgens de nieuwe kiezerslijst (19251926) in de gemeente Venray bedraagt 4093 voor de Tweede Kamer4013 voor de Prov. Staten en 3932 voor den Gemeenteraad. Men verzoekt ons te waarschuwen tegen eenige reizigers in linnengoed, die onder het noemen van verschillen de bekende namen uit Venray, alwaar zij reeds verkocht zouden hebben, hun waren aan den man pogen te brengen. Doet men navrage aan de opgegeven adressen, dan is zulks onbekend. Heden Zaterdag wordt alhier de benoeming van een nieuwen Pastoor verwacht. Zangersavond. Door de Kerkelijke Zangerskoren ui1 het Dekenaat Horst, zal a.s. Maandag 30 Maart, 's avonds 8 uur een zangers avond gehouden worden in 't Patronaat te Venray. Aan het Gymnasium alhier is men thans begonnen met den bouw eener nieuwe kapel. Ook dit werk zal worden uitgevoerd door de Firma Gebr. Oudenhoven alhier. Dinsdagavond hield Venray's Fan farecorps de gewone jaarvergadering. Door den heer P. Janssen, penningm. werd een keurig finantieel verslag uitgebracht over 1924, dat met een klein batig saldo sloot. De heer P. Schols, secretaris gaf een uitgebreid jaarverslag over de werk zaamheden. De aftr. bestuursleden, de heeren P. Schols en J. Vollebergh werden herkozen. Een viertal nieuwe leden werden aan genomen. Ofschoon 't uitgeschreven muziekconcours niet doorgaat, zal het 65jarig bestaan toch feestelijk worden herdacht. Hierover zal nog nader wor den beraadslaagd. De voorzitter, de Weled. h^er Sala. dankte secretaris, penningmeester, be stuur, directeur en leden voor alles wat zij tot den bloei der fanfare had den bijgedragen, en hoopte dat dit ook in de toekomst zal bestendigd blijven Zaterdag werd aanbesteed het bouwen van een woon- er winkelhuis, voor rekening van H. Hendriksvan den Broek alhier. De volgende inschrij vingsbiljetten werden ingeleverd Firma Otten, Overloon, f 5860 Th. Maassen en Gebr. Vollenberg, Venray f 5149 Piet Spee, Venray f 4963 Aan den laagsten inschrijver gegund. Nog vier weken. Zondag 26 April gaat ieder Katholiek kiezer stemmen in de Katholieke Kies vereniging. De candidalenlijst der Katholieke Staatspartij moet ook met UW stem en steun worden samengesteld. Niemand onlbreke. Men stemt slechts op één persoon in of buiten het Politiek Advies. MERSELO. Zondag had alhier de sluiting plaats van een tweejarige land- bou w-win tercursus. in tegenwoordig heid .van den Weled. gestr. heer Hui- zinga, den Z. E Heer Rector en de landbouwonderwijzers Th. Peters, Oirlo en A. Janssen te Overloon. Nadat verschillende sprekers hadden gewezen op het nut en de noodzake lijkheid van landbouwonderwijs, bracht een der leerlingen namens allen dank voor het genoten onderricht en bood elk der heeren onderwijzers een prach tig cadeau aan. Hierna werd aan alle 29 leerlingen en diploma uitgereikt. H.H. Wydingen. Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, diende in de kerk van het Groot Seminarie te Roermond, de kléinere orden toe aan de volgende eerw. heeren J. Bemelmans, Nuth; A. v. d. Bosch, Weert; J. Ceysens, Dorp plein; L. van Gassel, Sevenum; J. Ge.urts Maashees; H. Hanover, Kerkrade; R. Huysmans. Eindhoven; H.Jansen Horn J. Meys, Merkelbeek; G. Menten, Lim- brichl; M. Oomes, Maastricht; G Rohs, Amstenrade; L. Teunissen, Weert; A v. Thiel, Leur; J. Versterren, Meerseni J. Willems, Horst; H. Ritzen, Rimburg HORST. Bij Kon. Besluit is herbe noemd tot Burgemeester dezer gemeente de Heer A. M. G. Esser. De postbode Jagers te Gemertis in gelijke betrekking benoemd alhier. VENLO' De kiezerslijst voor 1925 1926 is vastgesteld als volgt 9371 kiezers voor de Tweede Kamer, 9154 kiezers voor de Prov. Staten en 81 kiezers voor den Gemeenteraad. ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2,900,000 eieren. Hoogste prijs f6,70. Laagste prijs f4,8 Eendeneieren f6,20—6,70. De verbinding tusschen Limburg en Brabant. In 1915 is besloten tot de kanalisatie van de Maas van Maastricht tot Grave en het maken van een tweetal kanalen van de Maas bij Mook naar de Waal bij Nijmegen en van de Maas bij Wes- sem naar de Zuid-Willemsvaart te Nederweert. Het aanleggen van ruim 8 K M. kanaalgedeelle met bijkomende werken en de bouw van een nieuwe schutsluis te Panheel, zullen binnenkort in uit voering komen. In het najaar van 1926 kan de oplevering tegemoet gezien worden Een jaar later zal deze scheep vaart voor het verkeer worden open gesteld. Door de totstandkoming van het kanaal via de Zuid-Willemsvaart Wilhelminakanaal zal een verbinding worden geschapen tusschen het Lim- burgsche en Noord-Brabantsche indus triegebied. De kosten worden geschat op acht millioen. Geen paspoort voor de deelnemers aan de Limb. Bedevaart naar Lourdes. Men verzoekt ons plaatsing van de volgende mededeeling Bij het bestuur der Limburgsche Bedevaart naar Lourdes (Bogaardescr. 36, Maastricht) is bericht ontvangen dat voor de deelnemers der Limb. Bedevaart van 110 Juni a.s. (welke reis per speciale» trein wordt gemaakt) geen paspoort noodig is,'maar een be wijs van Nederlandschap voldoende is Dit geldt alleen voor degenen welke zich uiterlijk voor 1 Mei hebben opge geven. Uit de Mynindustrie. In de buitengewone ledenvergadering van den Centralen Mijnwerkersbond is besloten het voorstel van de mijndirec- ties in zake.de 5 pet. loonsverlaging af te wijzen. Aan het bestuur is opge dragen het looncontract niet te teeke nen, doch er bij de directies nogmaals op aan te dringen, dat de oude loonen gehandhaafd blijven. De Prot. Christ. Mijnwerkersbond heeft aan de mijnbesturen bericht, dat hij de loonsverlaging heeft aanvaard. Het nieuwe looncontract dat op 1 April ingaat is dus alleen geteekend door de Ghr. en Prot. Chr. Mijnwer kersorganisaties. Nieuwe kerk te Spaubeek. Op 24 Mei a.s. heeft te Spaubeek de plechtige eerste steenlegging plaats van de aldaar in aanbouw zijnde nieuwe parochiekerk, St. Laurentius, welke wordt uitgevoerd naar plannen van den heer E. Schoenmaekers uit Sittard. OVERLOON. Het bericht voorko mende in het nummer van vorige week, als zoude hier weer mond- en klauw zeer voorkomen, is gelukkig geheel uit de lucht gegrepen. Geen enkel geval doet zich hier heden voor. DEURNE. De Maandag gehouden jaarmarkt kenmerkte zich door eene groote drukte. De handel was levendig Er stonden niet minder dan 160 kra men en kraampjes ter markt. De Zomertyd in de Eerste Kamer. Naar de voorzitter van de Eerste Kamer mededeelde, zal het wetsont werp inzake afschaffing van den zomer tijd op Donderdag 2 April door die Kamer in openbare'fergadering worden behandeld. Melkver valschin g. De kantonrechter te Nijmegen deed Woensdag uitspraak in eenige geval len van melkvervalsching, waarbij het vervuilde en verwaterde melk gold. Waar het hier eersté" gevallen betrof, werd de straf niet al te zwaar toege meten. De beklaagden kregen geldboe ten van f60, subs. 20 dagen hechtenis. Aan de gevolgen overleden. De heer A. W. Jelders te Mill, die Zon dagavond het ongeluk had in een mod dersloot te geraken, is Dinsdagavond plotseling overleden. Waarschijnlijk is dit geheel onverwacht overlijden een gevolg hiervan, dat de heer J. modder en spoelwater, afkomstig van de stoom- zuivelfabriek, heeft ingeslikt. Pater Coelestinus. De heer van Vorst, de vroegere ex-pater Coelestinus, is weer in de orde der Capucijnen opgenomen en verblijft in het klooster der paters Trappisten te Zundert. Droevig ongeluk. Woensdagmiddag te ongeveer 3 uur waren 3 jongens met een handwagen aar. 't spelen op de Botermarkt te Leiden. Een van hen, de 6-jarige Cornells Korree zat op den wagen. Bij het spelen raakte de wagen te water, alsmede het ventje, dat er op zat. Tien minuten later werd het knaapje opgehaald en toen bleek het reeds te zijn overleden. Doodelyk ongeval. Woensdagavond werd aan de Groote Lindt de 5-jarige R. Wessels overreden door de auto van J. P. uitZwijndrecht. Het kind was onmiddellijk dood. Den bestuurder treft geen schuld. Als dat geen geld verknoeien is.... Een stukje in het »Alg. Hdbl." »In de gemeente Ambt-Hardenberg zijn 25 scholen op'12000 inw. Elke leerling kost per jaar aan rijk en gemeente f145, tegenover een ontvangst van f 5 per leerling aan schoolgeld. Als Amsterdam naar rato evenveel scholen zou hebben, dan zou dat aantal daar bedragen 1564 Toen de pacincatie op komst was, hebben we voorspeld, dat er te veel scholen van gelijke soort zouden komen. Dat het zoo erg zou worden hebben we ons evenwel niet kunnen voor stellen." De Tariefwet. Naar de Avondpost uit welingelichte handelskringen zegt te vernemen, zal de Tariefwet voorloopig niet worden afgekondigd in verband met de vrees voor represailles uit het buitenland. Typhus in Oost-Pruisen. Te Korseken in Oost-Pruisen is een typhus-epidemie uilgebroken, waaraan tot dusver drie inwoners zijn bezweken Het aantal ziekte-gevallen bedraagt 34. De oorzaak van het optreden van de ziekte is nog niet vastgesteld. De Berlyners sparen weer. Te Berlijn wordt weer gespaard. Sinds het einde van de inflatie is er bij de Berlijnsehe spaarbanken reeds meer dan 26 millioen mark gestort. Alleen in Februari stegen de reserves van de spaarbank met 4.2 millioen. Griep-epidemie te ïïerlyn. Te Berlijn woedt een nieuwe griep epidemie. Verschillende scholen zijn dientengevolge gesloten. Ernstig Mijnongeluk. Talrijke slachtoffers. Bericht wordt, dat Donderdag onge veer 2 uur in de mijnschacht te Merle- bach (Moezelgebied), loebehoorende aan de maatschappij Sarre et Mosselle, een ontzettend ongeluk plaats had. Toen een 80-tal mijnwerkers in een grooten bak werden neergelaten, stort te deze van een hoogte van circa 300 meter omlaag. Aangenomen wordt, dat allen zijn omgekomen. Bij het mijnongeluk te Merlebach zouden 60 dooden te betreuren zijn. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Renier Lambert Dupont, koopman te Venray, Stationsweg 53, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank, voor de voorkamer van het huis plaat selijk gemerkt Stationsweg 53. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van het verlof schrifte lijke bezwaren indienen. Venray 27 Maart 1925, Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. BUBöESmXE STAHD VENRAY. 20—27 Maart GEBOREN Peter I-I. Muijsers, Oirlo Maria W. Lucassen, Patersstraat Henricus J. Arts, Oirlo Petronella M. C. Michels, Volen OVERLEDEN Wilhelmus Custers, echtgen. van A. M. Clephas, 73 jaar, Laagheidsehe weg Peter Johannes Peeters, ongehuwd, 62 jaar, Jerusalem. 1 patiënte St. Annagestieht Worden gevraagd 2 metselaars 2 koperslagersknechN 1 boerendienstmeid voor Maashees 5 kleermakers voor de gamizoenswetk- plaats te Venlo, loon 50 ct per uur 2 boerenknechien 6 boerendiensimeiden Mijnwerkers leeftijd 18—30 jaar 3 bu'gerdienstmeiden 2 paardenknechten 4 jongens van 1215 jaar v boerenwerk liefst kunnende melken 2 keukenmeiden 1 jongen 1516 jaar voor boerderij flinke landarbeiders voorden Klzas ljzervlechters en betonwerkers voor de mijn Mau-'its 3 burgerdienstmeiden voor Deurne. 1 keukenmeid voor Blerick 4 huishoudsters 2 flinke landarbeiders Bieden zich aan 1 kantoorbediende 2 werkmei>je,i 1 machinist of stoker 1 slagersknecht 4 jaara. h. vak 1 smidsknecht 4j a. h. vak 4 meisjes voor leerling naaister 1 bankwerker mmuKs miiïSTiir VMTEAY. Parochiekerk Morgen Zondag half 3 berhalingscatechismus, 5 uur Lof en 5de Lijdensmedi'atie. In de zuster#» school tentoonstelling ?an het werk der kinderen van de lagere school en van de naaischool. Maandag hall 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor Joh. Peters, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Piet VermeuleD. Woensdag halt 3 leesmis voor de Zeereerw. Heer Pastoor als geestelijk adviseur der Mariavereeui- giDg. Na deze H Mis de brooduitdeeling welke na de uitvaart v. d ZeerEerw Heer Pastoor had moeten plaats hebben, 8 uur besteld Jaarg voor M van de Voort, Johanna Camps en C. v, d. Voort Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht lfesmis voor deh ZeerEerw Heer Pastoor, als geestelijk adviseur der St. Elisabethvereeniging, 8 uur besteld Jaarg. voor M. Janssen. Vrijdag 1ste der maand en vereering van het B. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis. 8 uur Sol. Mis ter eere van de Ze«en Smarten van Maria waarna de Zeven Weën op hei kerkhof gebeden worden, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 4de klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.8. Zondag Collecte voor het H. Graf Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met on derrichting, om S uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Vergadering voor de 3de Orde, om kwart over 9 voor de mannelijke, om 2 uur voor de vrouwe lijke Tertiarissen Dindag 8e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius, om half 8 Hoogmis, waaronder korte toespraak en gebeden der novene, om G uur Lof. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor Joh Peeters als lid der Aartsbroe derschap van het Koordje Vrijdag feest van de Zeven Smarten van O. L. Vr. Patrones van deze kerk. om hall 8 plechtige Hoogmis, om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie Zaterdag feest van den H. Benedictus, volle afl. o.g.v., om 6 uur Lof. A.s. Zondag collecte voor het tl. Graf St. Antonius-Patronaat. Geen Zangrepetitie. Wetens omstandigheden wordt de teruggave van de Spaarbankboekjes een week uitgesteld. Men wordt dringend verzocht om achtergebleven Spaarbankboekjes alsnog in te leveren Op 20 April a.s. hopen onze geliefde Ouders, Peter Johannes Schouten en Gertrudavan den Heuvel hunne 50-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van 15 hunne dankbare Kinderen. Venray, 25 Maart 1925. MORGEN-ZONDAG 29 MAART 's namiddags 4 uur bij GODFR. MARTENS le LEUNEN over reizen met de bjjen naar Eist. 13 IIET BESTUUR. 26 Aanbevelend, Ziet onze prachtige Reuzen-Etalage I Eigen fabrikaat. Prima kwaliteit- 19 Aanbevelend, Hierdoor maken wij het geachte p_ bliek yan Venray en omstreken bekend dat het gevestigd Markt Venray- huis voorheen KINDEREN VAN DEN BOOGAART. Vanaf heden iederen Zondag geopend van 10 tot half 5. 24 tegen Paschen. Goed kunnende fietsen Adres: J. COENEN—HOUTACKERS Hofstraat io bij J. GERRITS, Overloon. Orofdraad Vermicelli (geel) Middeldraad Extra fijndraad Witte Vermicelli Figuur Macaroni pijp en hoorntjes Echte Italiaansche Macaroni per 4 66 Beleefd aait 5J J! >gi Busje 20, pakje 161 voor met Paschen in dienst te treden bij Joh. CLAESSENS—Wijnhoven, 10 Hofstraat, Venray. Hènseniusstraat 8 Maat- en reparatie SCHOENWERK. Groote voorraad in Dames-, Heeren- en Kinderschoenwerk ash lage prijzen. Speciaal vetleeren Beleefd aanbevelend. bij JAC. WILMS, Boschhuizen TE KOOP f 5per 100 Kilo bij J. KESSELS, Ooslrum. 8 bij G. W. SIJBERS. I geschil1 te 8|bij w.s

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2