f Provinciaal Nienws. Veeverzekering Algemeene Vergadering Aanbeveling Patronaat Stoonuzuivelfabriek P. H. Reijnen en Zonen Könings Winter Bakoven Districts-arbeidsbeurs OOSTRUM. Woensdag 25 Maart, V. L. Schoolmeesters en Jongelingenvereeniging Bedevaart naar Smakt aanbesteding der melkritten Vrijdag 3 April a s. H. MARIA" OOSTRUM Aanbesteding der melkritten op Dinsdag 31 Maart Panningen. H. H. Bakkers. van* te Venlo verkeert in zoodanigen staat, dat onverwijld ingrijpende maatregelen dienen te worden getroffen, om yan ongestoorde, economische gaslevering verzekerd te zijn de gasfabriek yan Roermond verkeert, met uitzondering van de ovens, in goeden staat. 2. Het betrekken van gas voor de Staatsmijnen door Venlo en Roermond in combinatie met Sittard is voordeeliger dan dat de beide eerstgenoemde gemeenten het benoodigde gas voor gemeenschappe lijke rekening in een gemeenschappe lijke gasfabriek bereiden en de gas houders voor de gemeenten leveren. 3. De gemeenten Venlo en Roermond kunnen in samenwerking met Sittard voordeeliger gas van de Staatsmijnen betrekken dan dat zij 't benoodigde gas ieder in eigen fabriek produceeren. 4. De samenwerking in den vorm van een N. V. waarin uitsluitend de drie samenwerkende gemeenten aan deelhoudsters zijn, is het meest aanbe velenswaardig. Een kuikenverdelger. Bij den kuikenfokker A. Schimmel te Barneveld, zijn door 's buurmans hond niet minder dan 225 kuikens doodgebeten. Spoorwegabonnement vervalscht. Een inwoner van Heinkenszand (Zuid-Beveland) kwam met een alleen op het Zuidernet geldig abonnement te Amsterdam aan, en werd daar door een controle-ambtenaar aangehouden. Nu bleek tevens, dat de aangehoudene door op het abonnebnent den geldig heidsduur te veranderen reeds een maand langer op het abonnement reisde dan mocht. Proces-verbaal is opgemaakt. In het water gereden. Te Meerkerk heeft Woensdagavond een droevig ongeval plaats gehad. On geveer tegen 10 uur was het beweeg bare gedeelte uit de schipbrug gevaren om schepen door te laten. Zekere Mid delkoop kwam op de fiets aangereden en merkte niet spoedig genoeg, dat de brug open was. Hij reed tegen de sluitingsketting die daardoor uit den haak schoot. De ongelukkige geraakte te water. Er werd onmiddellijk gedregd doch toen men hem ophaalde waren de levensgeesten reeds geweken. Door den trein overreden. Donderdagmorgen is de melkrijder G. J. Smit, toen hij met zijn melkwagen den onbewaakten overweg te Ittersum passeerde door den sneltrein uit Deven ter aangereden. De toevallig in den trein aanwezige dr. Oosterbaan uit Zwolle verleende eerste hulp. Voorts werd dr. Spanjaard te Zwolle naar de plek des onheils getelefoneerd. Deze was spoedig ter plaatse. De zwaar ge wonde S. werd per auto naar zijn woning vervoerd waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Zijn 3-jarig dochtertje, Fennigje, dat bij hem was, leefde nog toen het uit de sloot werd gehaald doch overleed toch spoedig. De man was 37 jaar en laat een vrouw en drie zoontjes achter. Toenemende werkloosheid. Men schrijft uit Nijmegen Het cijfer werkzoekenden neemt in onze gemeente steeds toe vooral in de bouwvakken is het cijfer schrikbarend, en voor deze werkloozen zijn de voor uitzichten verre van rooskleurig. Ruim 500 menschen uit deze vakken slenteren langs 's Heeren wegen, onder wie ook mannen, die nog nooit werk loos zijn geweest. In de registers van de districtsar beidsbeurs stonden j.l. Zaterdag 1494 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 1206 uit de gemeente Nijmegen en 288, door de Correspondentschappen gemeld. öp avontuur. De burgemeester van Montfoort ver zocht op verzoek van den vader aan den burgemeester van Asten, opsporing van den minderjarigen C. die met een circus was meegereisd. De politie te Helmond heeft nu den knaap in het circus aangehouden. Uitvoer van melk. Duitschland is van plan den invoer van melk uit Nederland met ingang van 15 April stop te zetten. Doodeljjk ongeval. Te Rille bij Deventer is Woensdag de 24-jarige van R. bij het boomen laden van een kar gevallen. Een boom die hem narolde, trof hem op het hoofd, waardoor hij onmiddellijk werd gedood. Een eigenaardig ziektegeval. Te Nispen onder Roosendaal doet zich een zeer eigenaardig ziektegeval voor. In het gezin van zekeren van G. heeft zich bij een 5-jarig zoontje een plotselinge ernstige corpulentie voor gedaan. Vooral het aangezicht is er zeer door aangetast. Wervelstorm. Honderden dooden. Naar een Reuter-telegram meldt, zijn te Murphysboro (111.) tengevolge van een wervelstorm eenige honderden per sonen gedood. Ook van elders worden talrijke dooden en gewonden gemeld. Te Desoio zijn 150 personen gedood, te We9t-Frankrijk 300, te Orient en Carni 150. De stad Paris werd geheel verwoest Volgens de laatste berichten ui» Chicago heeft de wervelstorm in 19 steden van de staten Indiana, Illinois en Missouri slachtoffers geëischt. In het geheel zijn volgens een bericht 957 dooden en 2674 gewonden geteld. Daar de telefoon- en telegraaflijnen gestoord zijn, is het zeer moeilijk, nadere bijzonderheden te weten te komen. Vooral kerken en scholen zijn door den storm getroffen, zoodat het aantal slachtoffers onder schoolgaande kinde ren en het onderwijzers personeel zeer groot is. In het bijzonder heeft het plaatsje West-Frankfort te lijden gehad, waar alleen reeds 700 menschen zijn gedood. De materieele schade is nog niet te overzien. De stad Garhem staat in brand. Alle bewoners zijn dakloos. Te Desoto is een schoolgebouw inge stort 125 leerlingen en onderwijzers werden bedolven. Gemeld wordt, dat 80 lijken te voor schijn zijn gebracht. VENRAY, 21 Maart 1925. GEVONDEN: een medaillon. Inlich tingen bij de gemeentepolitie. Ten behoeve dezer gemeente zal voor het belastingjaar 192526 worden geheven 75 opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting. Op Zondag 22 Maar zal Z. D. H Mgr. Laurentius Schrijnen, Bisschop van Roermond, in de kloosterkerk der Minderbroeders te Weert het Subdia conaat toedienen aan onzen dorpsge noot fr. Valerianus Spee. Gouden Bruiloft. Op Maandag 20 April a.s. hopen de echtelieden Peter Johannes Schouten en Gertr. van den Heuvel te Veltum, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in het Huwelijksbootje stapten. Ongetwijfeld zal het dit nog zeer krasse echtpaar, op dezen zeldzamen feestdag niet aan blijken van belang stelling ontbreken. Zooals wij reeds meldden, zal het 400-jarig bestaan der Schutterij »St. Anna" alhier, op waardige wijze her dacht worden door het geven van een groot Nationaal Schuttersfeest op 24 en 25 Mei a s. Thans hebben reeds een 30 gilden en schutterijen hunne deel neming toegezegd, welk getal nog aanmerkelijk zal toenemen. Het eere-eomité, gevormd uit ver schillende vooraanstaande personen uit Venray, en het bestuur van »St. Anna'' reeds druk met de voorbereidende werkzaamheden bezig. Naar wij vernemen zal alhier een Heeren-sociëteit worden opgericht. Het sociëteitslokaal zal gevestigd wor den in een bovenlokaal van den Heer J. Oudenhoven, Groote Markt. Door de marechaussees alhier is tegen enkele jongens te IJsselslein proces opgemaakt wegens vernieling aan een in aanbouw zijnde boerderij aldaar. Binnenkort zullen wederom de groote duivenwedvluchten beginnen vanaf België en Frankrijk naar hier, waaraan ook door de Postduivenver- eeniging «de Zwaluw" alhier wordt deelgenomen. Zondagmiddag passeerde de mo torrijder Chr. Th. uit Swolgen de Maasheezer weg, toen een 9-jarige jon gen van het woonwagenkamp hem met een steen tegen het hoofd gooide, waar door een hevig bloedende wonde ont stond, zoodat hulp van Dr. Struben moest worden ingeroepen. Uitslag der aanbesteding uitbrei ding boerderij van P. Bouten, aan de Hiept Piet Wijnhoven, Venray f 3780 Th. Maassen en Gebr. Vollenberg f 3600 A. H Maassen f 3489 Aan den laagsten inschrijver gegund Uitslag der aanbesteding ver' grooting boerderij van M. Litjens aan het Brukske Peters en Haegens, Horst f 6700 v. Neerven en Maas, Wanssum f 5640 P. Wijnhoven, Venray f 5560 Th. Maassen en Gebr. Vollenberg f 5521 A. H. Maassen, Venray f 5445 Piet Spee f 5363 Aan den laagsten inschrijver gegund Op de Zaterdag gehouden ver gadering der Voetbalvereeniging D.S.O. is besloten om seriewedstrijden te hou den op Zondag 7 Juni. D.S.O. zal a.s. Zondag naar Constan tia II Venlo op bezoek gaan, om aldaar haar zevende Competitie wedstrijd te spelen. De bekende prima President Zaaihaver, Mansholt gekr.extra kort- stroo groene erwten, goedgekeurd N. Br. M. L. 9—910 handgelezen. Wil- lems Zaadhandel Overloon. (Adv.) LEUNEN. Zondag had alhier in 't Bondslokaal eëne vergadering plaats van circa 70 direct belanghebbenden bij den aanleg van een verharden weg over de Steeg naar Steegsbroek. Besproken werd naar aanleiding van 't Raadsverslag, de eventueel bij te dragen kosten. Hierover was men 't direct eens en werd besloten eventueel eene flinke bijdrage te geven in den vorm van vrachten, zooals dat bij den aanleg van den weg aan 't Veulen ook was geschied. Eene commissie van 4 personen werd uit deze vergadering gekozen om in naam van allen een eD ander verder te regelen. Waar zoo bereidwillig deze belang hebbenden zich voor bijdragen hebben uitgesproken, is 'l te hopen dat spoedig deze menschen, vertegenwoordigende ruim een derde van't gansche gehucht Leunen, uit den ellendige wegentoestand zullen geraken, waarom deze menschen voor 17 jaar terug reeds, zeer terecht, hebben gevraagd. Vertrouwvol zien wij dan ook de stappen var. 't Gemeentebestuur in deze tegemoet. OOSTRUM. Op Donderdag 12 Maar' vergaderde alhier de leden der Boeren" leenbank. Uit de jaarrekening bleek dat er aan spaarpenningen was inge legd f 53274.78 en terugbetaald f 23475.84 zoodat deze vermeerderde met f29798.94. Het totaal tegoed op 31 Dec. van de Centrale Bank ie Eindhoven was f99739.86. Werd besloten om de som bedoeld in art. 7 sifb 2 van het Huish reglement te verhoogen tot f150.000 A. Fleurkens werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Een voorstel om van leden van het Rectoraat geen spaargelden meer aan te nemen als deze geen lid van de Leenbank zijn, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voor spaarders builen het Rectoraat blijft de regeling als voorheen. Aan den kassier wordt een gratifica- tie toegekend van f30. De Zeereerw. Geestelijk Adviseur sprak in mooi gekozen woorden over sparen en hij meende dat de spaargel den bij de Boerenleenbank zeer veilig staan. Na dankzegging werd de Vergade ring door den Directeur gesloten met den Chr. Groet. HORST. Toen de knecht van den heer J. bezig was met het vervoer van sleenen, kreeg hij een trap van het paard, waardoor zijn been versplinterd werd. Hij werd raar het St. Antoniu gesticht overgebracht. VENLO. Door het gemeentebestuur is aangekocht een motor-sproeiwagen, welke als motor-brandspuit dienst kan doen en op gemakkelijke wijze tot motorvrachtwagen kan worden omge vormd. Op 30 Maart as. zal het 60 jaren geleden zijn, dat onze oud-burgemees ter, de heer H. B. J. van Rijn, tot apotheker werd benoemd. VENLO. Er wordt beweerd, dat met ingang van de nieuwe Spoorwegdienst regeling de D trein VlissingenEind hovenVenloKeulen niet meer over onze stad zal loopen, maar over de lijn BoxtelWesel. Zouden we het korte plezier van een sneltrein op het traject VenloEindhovenBreda al weer gehad hebben? In N.-Rrabant loopt het zelfde gerucht. VENLO. De R. K. Bond voor Groote Gezinnen in samenwerking met andere vereenigingen als Kruisverbond, Vrou wenbond, de ver. »Voor Eer en Deugd" ,en Standsorganisaties zullen een actie beginnen tegen de danswoede hier ter stede. Ter gelegenheid van carnaval bleek dit euvel hier zoo ingeworteld, dat een strijd tegen de bals alleszins gerechtvaardigd is Weer mond- en klauwzeer. Dacht men aanvankelijk dat 't gevaar van het mond- en klauwzeer onder 't vee in Overloon geweken zou zijn, thans is deze chronische veeziekte wederom op verschillende plaatsen uitgebroken. Mgr. Schrjjnen 40 jaar priester. Z. D. H. Mgr. L. A. H. Schrijnen, Bisschop van Roermond, herdenkt heden 21 Maart den dag waarop hij vóór 40 jaren tot priester werd gewijd. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2580000 eieren. Hoogste prijs f6.80. Laagste prijs f4.6 Eendeneieren f6—6.60. Jeugdige inbreker. In een logement te Roermond werd Zaterdag door de politie aangehouden de 16-jarige J. H. geboren te Heerlen, laatst wonende te Merkelbeek, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij werd verdacht, zich eenige dagen geleden te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld door inklimming ten huize van den heer D., veearts te Merkelbeek. Hij bekende dezen diefstal te hebben gepleegd en had zich van top tot teen in nieuwe kleeren gestoken en verschillende weeldeartikelen aan geschaft voor het gestolen geld. Verduistering. Naar het Huis van Bewaring te Maastricht is overgebracht de reiziger M., uit Susteren, die voor zijn patroon W., te Brunssum, gelden bij de klan ten had opgehaald, doch dit geld niet afdroeg. De verduisterde som bedraagt ruim 800 gulden. BRUNSSUM. Naar aanleiding der propagandavergadering van Maandag, waarin de noodzakelijkheid van orga nisatie voor den handeldrijvenden middenstand werd uiteengezet, had Woensdagavond de oprichting plaats van eene R.K. Middenstandvereemging. Een 48 tal middenstanders gave zich reeds als lid op. De nieuwe vereeniging heeft reeds tal van punten op haar program van actie staan, zooals directe doorverbin ding van trams van Sittard naar Bruns sum en omgekeerdrechtstreeksche telefoonverbinding met Heerlen lagere tarief klasse voor de Personeele belas ting. DEURNE. Onze gemeente-secretaris de heer J. M. Goossens, onlangs tot burgemeester van Oploo benoemd, is thans ook door den Raad dier gemeente tot secretaris aangesteld. Hoofdkeuring van Springstieren De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de HOOFDKEURING van spring9tierea al hier zal plaats hebben op Donder,dag 23 April 1925, des voormiddags 9 uur, Hen- seniusplein. De houders, die hunne stieren aan de aanstaande hoofdkeuring wenschen te onderwerpen, dienen hiervan aangifte te doen ter Secretarie vóór 10 April a.s. Venray, 19 Maart 1925 BU&SlK&nKl STAID VIIRAY. 1220 Maart GEBOREN Johannes Verhagen. Broekweg Franciscus A. M Creemere, Merselo Gertruda A. M. Stoks, Leunsche weg Huberdina J. P. Rongen, Servatiusweg Theodorus Fr. J. Coopmans, Hiept OVERLEDEN Mathilda E. Litjens, 1 jaar, Maash. weg Hendrikus G. van Rijt, 2 md„ Langstr. Louisa E. M. Smits, 3 md., Schoolstraat t pat. St. Servatiusgesticht 1 pat. St. Annagesticht Worden gevraagd 2 kindermeisjes 2 boerenknechten 6 boerendieDstmeiden Mijnwerkers leeftijd 18—30 jaar 3 burgerdienstmeiden 2 paardenknechten 4 jongens van 12—15 jaar v boerenwerk liefst kunnende melken 2 keukenmeiden 1 jongen 15—16 jaar voor boerderij flinke landarbeiders voor den Elzas Ijzervlechters en betonwerkers voor de mijn Maurits 3 burgerdienstmeiden voor Deurne. 1 keukenmeid voor Blerick 4 huishoudsters 1 bakkersknecht 2 of 3 jaar aan het vak met paard kunnende omgaan 2 flinke landarbeiders Bieden zich aan 1 kantoorbediende 1 reiziger 3 daglooners 1 schoenmakersknecht 2 werkmeisjes 1 machinist of stoker 1 slagersknecht 4 jaar a. h. vak 1 boerenknecht 18 j 1 smidsknecht 4 j a. h. vak 4 meisjes voor leerliog naaister 1 bankwerker KSRSSLt.'KS BOTSTE! VS! SAY. Parochiekerk Heden wordt biecht gehoord van 4 tot 6 uur. Morgen Zondag zal de H. Familie ter bedevaart gaan naar de Smakt, vertrek van kier uit de kerk om halt 8, half 3 herhalingacateehiemue. 5 uur Lof en 4de Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Joh. Michele, kwart na 4 Lof. Diosdag half 8 leesmis, uur Sol Jaarg voor H. Poels, huisvr. van Jeh Michele. 10 uur pl. uitvaartdienst voor den ZeerEerw Heer Pastoor Schoolmeesters, men gelieve de 3 boveuate ver pachte banken aan weerszijden in het middenschip open te laten. Woensdag O L Vr. Boodschap de diensten als op Zondag. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis. half leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Christina van Valkenburg: Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg, voor de vrouw van Jan Bekkers en Nico Bekkers, kwart na 4 Kruisweg en zegen met het H. Kruis, Zaterdag komen de kinaeren der 5de klas te biechten, kwart na 4 Lot. Zondag 19 April Beloken Paschen, zullen de kinderen van de 2e en 3e klas hunne lste H. Communie doen. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H Mis met on derrichting, om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Tevens feest v. d. H. Benvenutus. Volle afl o g v. Dinsdag 7e Dinsdag der novene ter eere v. d. H. Antoniu8 v. Padua. Om half 8 Hoogmis waar onder korte toespraak en gebeden der novene, om 6 uur Lof Woensdag feest van O. L Vrouw Boodschap, volle afl. o g v., om 8 uur pl. Hoogmis, generale absolutie voor de leden der 3de Orde, om 6 uur Lof. Donderdag feest v. d. Zaligen Didacus Joseph, Volle afl. o g v. Om 6 uur Lof. Vrijdag om half S Hoogmis, om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Zaterdag feest v. d. H. Joannes a Capistrano, volle afl. o.g.v. Om 6 uur Lof. St. Antonius-Patroiiaat. Zangrepetitie. Wegens omstandigheden geen bibliotheek. voorm. half elf in Café HENDRIKS- Trouwe opkomst verwacht 17 HET BESTUUR. Door de Zwollsche paarden en vee- verzekeringmaatschappy gevestigd te Zwolle, Ossenmarkt 27-27, Directeur G H. J. TERVOERT, werd de schade van mijn pony naar mijn genoegen en volle tevredenheid geregeld. Ik beveel »DE ZWOLLSCHE", die verzekert tegen lage en vaste premiën, bij iederen Paarden- en Veehouder dan ook ten zeerste aan. Venray, Maart 1925 19 G. GOSSENS. Vertegenwoordiger R. I. Dupont te Venray Hotel 't Anker Heden overleed lot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde broeder, zwa ger en oom, de Zeer Eerwaarde Heer Pastoor van Venray, in den ouderdom van 62 jaren. ROOSTEREN, 17 Maart 1925. W. SCHOOLMEESTERS; M. SCHOOLMEESTERS- DEMANDT en kinderen; A. SCHOOLMEESTERS; I. SCHOOLMEESTERS; B. VAN LAAR SCHOOLMEESTERS; J. VAN LAAR SCHOOLMEESTERS en zoon. De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis, zal plaats heb ben te Roosteren in de parochiale kerk, op Zaterdag 21 Maart 1925 te 10 uur. Vergadering ten sterfhuize kwart voor tien. Een plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden te Venray in de parochiale kerk, Dinsdag 24 Maart 1925, om 10 u. 48 Alle leden worden dringend verzocht ZONDAG 22 MAART niet later dan half 3 aan het Patronaat te zijn. tot intentie van Pater Directeur's zilveren jubileum. De Bedevaart begint buiten het dorp op den Maasheezer weg en wordt op denzalfden weg weer ontbonden. 20 Beatuur J ongeli n gen vereeniging, Het Bestuur der Coop. Stoomzulvelfabriek Venray, maakt hiermede bekend, dat de zal plaats hebben op 's avonds om 7 uur in Café KEMPS, Henseniusplein. Daar verschillende melkritten eenigs- zins gewijzigd zijn wordt den inschrij vers aangeraden eerst inlichtingen te nemen bij het Bestuur of ten Kantore der Vereeniging. 224 VENRAY, Maart 1925. nam. 5 uur hij GERARD CAMPS. Inschrijvingsbiljetien moeten inge leverd zijn vóór 12 uur op dien dag bij een der Bestuursleden of ten Kan tore der Fabriek. 24 HET BESTUUR. Wij leveren franco VENRAY alle landbouwmachines en gereedschappen, 12-deelige Biggenbakken, automatische Varkenvoederbakken, Giervaten, Gier- pompen, Ploegen, Eggen, Stalkruiwa- gens, ijzeren van 80 en van 100 Liter inhoud gegoten Veevoederkelels en met koperen binnenketel. Bascules, Waschmachines, alle benoodigdheden voor de boerderij, alle soorten Pootaardappelen, Gras- en Klaverzaden, Boonen en Erwten, Sja lotten. Vraag onze nieuwe prijscourant U vindt er alles in afgebeeld met prijs Wy zyn door onzen grooten omzet 't laagst in prys. 33 bij M. DE-I TE KOOP eene goed onderhonden aan spotprijs. LOUIS CAMPS en Zn. Horst. 310 van Rh. fer. middeld f*i SCHRADEr stam HO Merselo.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2