Indien Ge eerlijk Vulkaan rijwiel het beste rijwiel huiden Porcelein Jan E. Poels-Janssen F. H. van Bnckevort. Rookt onze bekende merken Nico Bekkers St. Jozef - Smakt P. BEERKENS Behangselpapieren Bekendmaking. Gementwaren. Bouwmaterialen, „Willem Bilderdijk" „Invicta" vlechtwerk, gladde draad en nagels Fr. Sijbers-Poels 6. W. SIJBERS JAARMARKT VENRAY geëmaill. Koekpannen Verlangt U I0S. HENDRIKX Fr. Lmders Jr., Venlo Zaadhandel. Tuin- landbouwzaden G. L. Verbeek Gemengd Nieuws. Ingezonden, asroaiaiFBiaTOia', Bedevaart Behang- en Schilderwerk BUSSENVERF, STOFFENVERF „Wllbra" Lederverf Speciale aanbieding in ijevestigd heeft als Dames- en Heeren-kleermaker, P. Nooijen, Oirlo. in Uw oordeel bent,, zult gij moeten erkennen dat 't met B en W naven. Appleby ketting, Villiers kogellager, freeuwiel, gemon teerd met The Peel Tyre Supra Banden is. Aanbevelend, OOSTRUM—Venray Telef. 501. Speciaal adres voor het maken van Beton Gierkelders, inrichten van Stallingen leggen van Beton Vloeren en verder alle voorkomende Betonwerken. Fa. Evan der Putten Zn. Specials aanbieding in goed Schoenwerk aan is Uw adres Op Marktdagen Fotografisch Atelier. Alle Fototoestellen Handel in Gedistilleerd, Likeuren en Wijnen. Houthandel eeuwigheid ingegaan.Uit de sectie bleek, dat darmverlamming en galblaas ontsteking bet einde had vei haast. De levensloop van President Ebert. Friedrich Ebert werd geboren te Heidelberg, den 4en Februari 1871 hij bezocht daar de volksschool en leerde het zadelmakersambacht. Hij maakte den moeilijken leerlingentijd door en kwam hierbij ook in Bremen. In zijn vrijen tijd las hij veel en wist zich een uitgebreide ontwikkeling eigen te maken. In Bremen werd hij in 1892 redacteur van de Bremer Bürgerzeitung. Daar bleef hij niet lang, dreef zelfs korten tijd een herberg, maar werd spoedig secretaris der Bremensche sociaal-democraten. In 1905 werd hij tot lid van het sociaal-democratisch Partijbestuur gekozen en verhuisde naar Berlijnin 1913 werd hij Partij voorzitter. In 1912 was hij reeds voor ElberfeldBarmen als Rijksdagslid ge kozen. Tijdens den oorlog trad Ebert niet op den voorgrond, maar bij de groote catastrofe in 1918 werd hij een der voormannen. Toen Prins Max van Baden de monarchie nog trachtte te redden dnor ook de sociaal-democraten in zijn Kabinet op te nemen, was het vooral op aandrang van Ebert, dat Scheideman den post van staatssecre taris aanvaardde. De revolutie vlamde echter op in alle deelen van Duitsch- land en toen stelde Ebert zich aan het hoofd van den Staat om den algeheelen chaos te voorkomen. Hij werd voorzitter van den Raad van Volkscommissaris sen, waarin aanvankelijk ook de on afhankelijke socialisten zitting hadden De gevaarlijke Spartacusbeweging kon gelukkig bedwongen worden en op 19 Januari 1919 werd de Nationale Ver gadering gekozen welke den lien Feb. Ebert als voorloopig President der Duit sche Republiek koos. Den Hen Augus tus van dat jaar teekende hij de nieuwe grondwet, waarop hij den 21en Augus tus den eed aflegde. Herhaaldelijk heeft Ebert, die steeds «voorloöpig" president was erop aangedrongen, dat een nieuwe president definitief zou gekozen worden. Dat werd herhaaldelijk uitgesteld, tot nu in Juni de definitieve keuze zou plaats hebben. Alle menschelijke berekening is om vergeworpen door den onberekenbaren dood. Binnen enkele weken zal waar schijnlijk de verkiezing van Ebert's opvolger voor den tijd van zeven jaar bij volksstemming moeten geschieden. Rijkskanselier Luther is belast met de voorloopige vervanging van den Rijks president. H. M. de Koningin naar Limburg H. M. Koningin Wilhelmina is voor nemens, in de tweede helft van Sep tember o.a. Maastricht en de Mijnstreek officieel te bezoeken. Zomertyd.... per maat Burgemeester en Wethouders van den Haag hebben het plan om wordt het Regeeringsvoorstel tot afschaffing van den zomertijd aangenomen het leven een uur te gaan vervroegen. De klok blijft den zonnetijd aanwij zen, maar de burgers van den Haag gaan eenvoudig een uur vroeger met alles aan den slag. Als dit voorbeeld navolging vindt krijgen we in ons land den zomertijd per maat. De Ambtenarensalarissen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft Vrijdagmiddag in de Eerste Kamer er op gewezen dat thans geen illusies mogen worden gewekt omtrent eventueele salarisverbeteringen. De vraag of de kans op verbetering der salarissen nu zooveel grooter is dan in het najaar van 1924, moest spreker tot zijn leedwezen ontkennend beantwoor den. Een loopgraaf als woonverblijf. Hol woningen te Katwjjk. Op nauwelijks twee minuten afstand van de buitensluis liggen in de duinen te Katwijk de loopgraven, zooals die tijdens de mobilisatie werden aangelegd. Zoodra men het duin opkomt, trekken een paar schoorsteenen de aandacht. De rook, die er uit opkronkelt bewijst, dat er ook thans menschen in de loop graven zijn. Als men de deur, die toegang geeft tot de kazematten, doorgaat, bereikt men na een steile zandhelling te zijn afgedaald, een ruimte van ongeveer 4 vierk. Meter, welke dienst doet als portaal van een woning. In dat verblijf, ter grootte van 5 bij 2 Meter heeft een gezin onderdak ge vonden. De cementen vloer is met een biezen- mat bedekt om de koude eenigszins te weren. Vaste tafels, waarop in oorlogs tijd de machinegeweren worden ge plaatst, verdeelen de beschikbare ruimte in verschillende vakken, waartusschen men kan zitten of slapen. De schiet gaten, die dichtgemaakt zijn met glas, dienen als vensters. Van eenig gemak is in deze om geving natuurlijk geen sprake. Water, licht en W. C ontbreken. Men vraagt zich af, hoe de menschen hier kunnen slapen. Toch zijn er een tweetal families met kinderen, die in dit en een soort gelijk hol wonen. In de omgeving bestaat voor deze wijze van huisvesting vrij veel belang stelling. De bewoners profiteeren hier van, door hun «huisje" tegen een klein entrée te laten bekijken. (Tel.) Goed aangepakt. Uit een Woensdag door het Kanton gerecht te Nijmegen behandelde zaak blijkt dat de Huurcommissie nog niet overbodig is. Zekere L A. werd ver oordeeld tol f300 boete of 30 dagen hechtenis, wegens het heffen van een huur, f3 per week hoogerdan de door de Huurcommissie vastgestelde huur waarde. Geen oudbakken brood meer. Een bakker te Pully, bij Lausanne moet een sensationeele uitvinding ge daan hebben. Matti zoo luidt zijn naam moet namelijk een methode uitgevonden hebben om brood geruimen tijd versch te houden. In het bacteriolo gisch laboratorium van de Uuniversiteit te Lausanne heeft men brood dat vol gens Matti's procédé was gebakken in bussen gesloten en drie maanden laug aan een temperatuur van 37 graden blootgesteld; toch was het volkomen versch gebleven. Uit een heele serie landen kreeg Matti schitterende aanbiedingenhij heeft tenslotte het aanbod van een groote broodfabriek te Cardiff in Enge land aangenomen. De Engelsche firma kreeg het procédé voor één millioen Zwitschersche franken en één procent aandeel in de winst, zoo meldt het Berl. Tgblt. Slachtoffers der Zee. 84 visschers omgekomen. Volgens schatting zijn in den jong- slen storm op de kust van IJsland 84 visscherlieden, meerendeels IJslanders, omgekomen. Onder de omgekomenen bevonden zich 14 visschers van den te Huil thuis behoorenden treiler «Scapa Flow". Ruim een half millioen frank gestolen. Een jonge man, werkzaam bij een groote bank te Thienen, is met een hem toevertrouwd bedrag van ruim 600.000 francs spoorloos verdwenen Een later bericht meldt dat Petit, zoo heet de bediende te Bouillon is aange houden, waar hij trachtte een hotel houder op te lichten. Ieg9g98&ea UtisfrtUagtB. Kom uw p^nl^ke rug te hulp Voelt gij u ellendig door doffe, steken de rugpijn Wordi gij gemarteld door rheumatische pijnen, stijfheid en harde zwellingen in uw gewrichten en lede maten Hebt gij last van de hinder lijke steken van spit Van onaangename urinestoornissen Voelt gij u vermoeid, uitgeput en op, zenuwachtig, prikkelbaar terneergeslagen Pas dan op uw nieren. De nieren zijn de filters van het bloed, en zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk vervullen, blijven ver giften in het bloed achter en raakt uw gestel van streek. Rugpijn en scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen, gij krijgt last van hoofdpijn, duizeligheid, blaasstoornissen en slape loosheid. Wacht niet tot zich verdere verschijn selen van nierzwakte voordoen. Help uw verzwakte nieren voor het te laat Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel dient uitsluitend voor nier- en blaas- kwalen. Foster's Pillen hebben duizen den geholpen en kunnen u evenzeer helpen. Let op de verpakking in [glazen flacons met geel etiket (alom verkrijg baar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvan gen. Prijs fl.75 per flacon. 34 De slechte tyd. Inspecteur (tot sollicitant voor politie agent) Wat zoudt u doen als u opge dragen werd een menigte te verspreiden? SollicitantMet mijn hoed rond gaan, meneer. Revanche. Een rijk ijzerhandelaar ontving van een boekhandelaar onophoudelijk boe ken ter inzage. Hoewel hij verzocht had, om daar van verschoond te blijven, zoo hield de boekhandelaar toch niet daarmee op, tot eindelijk de ijzerhandelaar al die werken behield zonder er op te letten, dat op de factuur gedrukt stond «Verzoeke om al, wat u niet wenscht te behouden, binnen 14 dagen terug te zenden". Aan het einde van het jaar kreeg hij een groote rekening voor de achterge houden boeken en, hoe hij ook tegen stribbelde, hij moest betalen. Op zekeren dag hield voor den boek winkel een groote wagen stil, waarop een kolossaal aambeeld troonde. Dit werd door vijf kloeke mannen in den winkel van den boekhandelaar gedragen en dezen werd eene missive van den ijzerhandelaar overhandigd, waarna zij verdwenen. Toen de boekhandelaar den brief opende, las hij slechts «Hierbij ter inzage een ijzeren aam beeld. Wanneer u het niet wenscht te behouden, verzoek ik u, het binnen 14 dagen terug te zenden". Hij moest de niet onbelangrijke trans portkosten betalen en sinds dien ontvangt de ander geen boeken meer ter inzage. Een laatste toevlucht. In Zuid-Wales was een groot ban kierskantoor op het punt van springen. De boeren verdrongen zich om hun geld op te vragen, 't Begon er al leelijk uit te zien, toen de directeur een lumineusen inval kreeg. Hij liet een der klerken eenige gouden guintjes in een braadpan warmen en telde ze aan een der belhamels uit. «Dat geld is heet," zei de man, toen hij het opnam. «Natuurlijk, 't komt pas uit den vorm," was het antwoord, wij mun ten ze bij honderden maar kunnen niet allemaal tegelijk bedienen De boeren vonden dit logisch en waren gerustgesteld. Buiten verantwoerdelij kheid der Redactie, Hulde aan de jongens van IJsselsteyn. Als bezoeker van Tooneeluitvoeringen heb ik de uitvoering te IJsselstein ook bij gewoond. Wel is het ver geweest maar spijt heb ik er toch niet van er heen geweest te zijn. Eerstens was het mooi weer Zondag, ook daarvan heb ik op weg er naar toe genoten, en ten tweede is het spelen me nogal mee gevallen. Ik ben nu wel een beetje nieuws gierig van aard, zoo ook in dit geval weer, en heb ik dan ook geinformeerd ter plaatse naar de aanleiding van deze uitvoering. Mijn zegsman verhaal de me dan ook veel, zoodat ik ten slotte bij me zelve heb gedacht een tooneeluitvoering met hindernissen. Een tooneeluilvoering zonder leider is wel een gewaagd werk, en toch is dit hier het geval geweest naar ik nog eens verder bij iemand anders gewaagd heb te vragen. De jongens welke hier dan ook ge toond hebben moed te bezitten voor dit schoone doel, waarvoor zij alles ge trotseerd hebben nog tijd nog weer (voor verkoop van kaarten) hebben eer van hun werk. Op of aanmerkingen over de uitvoering wil of mag ik hier niet doen, daar in aanmerking genomen dient te worden dat dit hun eerste uitvoering is zonder leiding, maar wel wil ik u zeggen, werkt zoo voort in deze eendracht, en over enkele jaren behoeft ge niet terug te staan voor andere. Jonggezellenclub van IJsselstein ge hebt getoond dat door eendrachtig samen werken veel tot stand kan komen, uw werk is in een woord schitterend geweest. U Mijnheer de Redactenr dank voor plaatsing teeken ik Een Tooneelbezoeker Op alle Woensdagen in Maart om 8 uur de H. Mis en om 3 uur Lof op alle Zon- en Feestdagen, nl. 1, 8, 15, 19, 22, 25 en 29 Maart om 3 u. Lof en preek. Op 19 Maart (St. Jozef) om half 10 en op 3 Mei (Beschermfeest) om 9 uur Hoogmis met preek. F. CREMERS, Rector. Schilder Groote Straat 21 Het beste adres voor Voor het a.s. seizoen ontvangen een mooie sorteering alsmede een mooie stalencollectie ter inzage. Verder alle BEHANGERS- ARTIKELEN. Prima eigengemaakte aangemaakte en droge verven, lakken en vernissen, carbolineum enz. Alle soorten Vensterglas, Borstelwerk en Poetsartikelen. Braun's koudvervende „Citocol" en „Wilbraflx" 334Beleefd aanbevelend. Zeer lage prijzen. Aanbevelend, J. Coenen-HoutacJcers Ondergeteekende brengt bij deze ter kennis van het geachte publiek van OIRLO _en Omstreken, dat hij zich ten huize van G. OPHEIJ F 28 OIRLO Hopende de gunst van 't geachte publiek te verwerven. Aanbevelend, Groote Straat 26 VENRAY TELEFOON 36 Heeft geregeld in voorraad aan scherp concurreerende prijzen Prima Portland CEMENT merk Dijckerhof, Thayngen, Piramld Z&kkalk. Kluitkalk, Gegoten Kalk. Asphalt, Gips. Beton Ringen, Putten, Buizen en Veedrinkwaterbakken. Gresbuizen, Koe- en Varkensbakken, Schoorsteenkappen enz. Terrazzo Tegels, Cement Tegels, Plavuizen in rood en blauw. Alle soorten Dakpannen aan de laagste prijzen. IJzeren Glasramen, Dakramen, Glaspannen enz. enz. Beleefd aanbevelend, 62 Zijn toch de beste. Van prima tabakken. Meest sublieme samenstelling. 28 Sigarenfabriek »de Heibloem" VENRAY. Voorradig alle soorten Lage prijzen. Aanbevetend, J. Coenen- Houtacker» Geregeld verkrijgbaar Bruinkoolbriketten, Stukkolen, Vetnootjes en Anthraciet Alles wordt op verlangen aan huis ezorgd. VENRAY koopt alle soorten aan de hoogste prijzen op MAANDAG 9 MAART beneden elke concurrentie. 12 J. Coenen- Houtackers KERKBOEKEN met grooten druk bÜ Firma yan den Munckhof. in maat- en gemaakt werk alsook degelijke reparatie, MAASHEESCHE WEG. standplaats Groote Markt. Klaasstraat No. 32 Telefoon 809 VENRAY Groote Markt, Telefoon 11. Het aangewezen adres voor Moderne Foto's en Vergrootingen aan billijken prijs. en benoodigdheden voor Amateur fotografen, scherp concurreerend. Vakkundig afwerken yan Amateur opnamen vlug en billijk. Wegens ziekte kan ondergeteekende dit jaar zijne klanten nog niet per soonlijk bezoeken. Hij beveelt zich daarom beleefd aan voor de levering van alle soorten GRAS- en KLAVERZADEN gemengd of afzonderlijk. Een partij zuiver nieuw en fijn kiemende SERRADELZAAD. Daar de zaden bij mij aan huis moeten worden afgehaald, zijn de prijzen zoo laag mogelijk gesteld. Groote straat 34 Hoenderstraat 6 VENRAY Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Carbolineum en Asphaltpapier. Alles aan concurreerende prijzen.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2