Lister motoren M. Mens W, Swaghoven, Maasheezer weg 15 G0EDK00PE WINKEL de a.s. Schoonmaak. Porcelein ZAADHANÜEL vlechtwerk, gladde draad en nagels Schoenen worden steeds meer gedragen Winkelhuis „Brabanconne" Wendelploegen heeren-en dameskleeding alle werkmanskleediog, gemaakte Toeren, Bloemen, Linten enz Opmaken van oude Toeren 1000 Kg. Koode Star eetaardappelen en 10 000 kg mangelwortels laag in prijs. Probeert ze Verkrijgbaar bij Op het secretariaat der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Limburg te Venlo aan de Parade No. 49 zijn voor de in geschrevenen in het Handelsregister alle ge- wenschte inlichtingen op het gebied van handel en nijverheid o.m. betreffende de rechten van in- en uitvoer, de mogelijkheid van 't vormen of vergrooten van een afzetgebied, 't verkeers wezen enz., gratis te verkrijgen. De Kamer belast zich tevens met het afgeven van certificaten van oorsprong en het legali- seeren van handteekeningen. Inlichtingen wor den ook schriftelijk verstrekt. Stationsweg Venray Joh. Claessens- Wijnhoven Braberste Vierlingsbeek en Pluymaèkers te Venray Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, met Tuin te VENRAY. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst 4 bijna voldragen varkens. Notaris Esser te Horst, De Kippenhouderij op het platteland Aanbesteding aaaaaatfaaö): Het uitbreiden van de Kerk. van den Landbouwbond. voorjaarsschatting Speciale aanbieding in Een vertrouwd Adres A. A Sanders-van Maris het Overbroek. Zaterdag 21 Maart voorm. 9 uur te IJsselsteijn. Alles op de bekende plaatsen. De leden worden dringend verzocht de boekjes mede te brengen. Namens het Bestuur, VINC PYLS, Voorzitter 240 B. KRUYSEN, Secretaris. LANGSTRAAT 48 hebben wederom voorradig HET BESTE ADRES voor hel spoedig en billijk. 16 Beleefd aanbevelend. Voorradig alle soorten Lage prijzen. Aanbevetend, J. Coenen- floutacker» bij P. PIJPERS, Wanssum. 10 Heden ontvangen een partij poetsbenoodigdheden voor Deze week speciale aanbieding in porceleinlepelsmessen en emaillewaren. Ziet onze etalages. Zijn te verwachten 25 stuks Van Delfts' nieuwste modellen kinderwagens vanaf f 83.90 en hooger. Wiegen, luiermanden en kinderstoelen, aan zeer lage prijzen. 260 Vlechtwerk, harmonicagaas in alle maten, punt draad en krammen. Bij afname speciale prijzen. Beleefd aanbevelend, Hofstraat 12 Telephoon 44. DE NOTARISSEN zullen Dinsdag 17 Maart 1925 bij inzet en Dinsdag 24 Maart bij toeslag telkens des namiddags 4 uur in het café W. Janssen te Maashees krachtens art. 1228 B. W. publiek verkoopen Onder Maashees Koop 1. Een boerderijtje bestaande uit hui*, erf, stal, tuin, wei-en bouw land a. d. heide Sectie B nos 825,826, 827, 627 en 739 gr. 1.08.40 H. A. Koop 2. Bouwland aldaar Sectie B nos 596 en 597 groot 31 a. 70 c.a. Massa van beide koopen. Te aanvaarden de gebouwen op den gewonen vertrekdag met Paschen 1925 en de rest dadelijk. De goederen be- hooren in eigendom toe aan G. H. Swinkels Maashees. zal op Dinsdag 17 Maart 1925 nam 6 uur in Hotel Central te Venlq a.d. l^arkt, voor den heer Jos. Meens, publiek verkoopen Een goed onderhouden solied gebouwd winkelhuis, zeer gunstig gelegen te Venlo a.d. Gasthuisstraat no. 15 met vrije achter uitgang. Het pand. geschikt voor alle nering en bedrijf, bevat benedengrooten winkel met groote kamer, waranda en keuken, op de 1ste verdieping 2 groote kamers met zolder boven de keuken en op de 2de verdieping 4 kamers benevens grooten zolder en voorts grooten kelder. Is voor zien van gas, waterleiding, electr. licht, rioleering en verdere gemakken. Kad. I 244 groot 70 c.a. Aanv. 15 Mei a.s. vrij van huur* zal op Vrijdag 20 Maart nam. 2 uur ten huize en verzoeke van Ger. Seroo te Ven ray a.h. Veulen, publiek verkoopen: Een koe (2 Aug. voldragen) een vaars (7 Aug. voldragen) een dragend varken, 7 schcutelingen. een vierpersoon*-rijtuig met getuig, 600 eiken schansen, 1200K.G roode eetaardapptlen, een omgaande ploeg en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. za! op Vrijdag 20 Maart 1925 nam 5 uur in café Coendcr* a d Kerk te Meerlo voor den heer Jac Heidens, publiek verkoopen een perceel afgekapt dennenbosch gelegen te Meerlo bij v. Orffelt, zeer geschikt voor bouwland, kad. D 1772 gr. citca 1 H. A. 4 ca. zal op Maandag 23 Maart nm. 4 uur, in Café Piet Vollenberg te Venray aan de Henseniusstraat voor den heer Henri Zwitserlood publiek verkoopen Een solied gebouwd, goed onderhou den huis met tuin, zeer gunstig ge legen te Venray aan de Langstraat, geschikt voor alle nering en bedrijf, groot circa 8 a. Aanvaarding 1 Mei a.s. zal op Woensdag 1 Aptil 1925 voorm. half 12 in café Den Engel te Venray, voor den beer P. Jeuken, publiek vetkoop n zal op Woensdag 1 April 1925 's middags 12 uur in café Janssen—Wijnhoven te Venray, Langstraat, voor den heer G. Wijnhoven tc Oostrum, voor 1 jaar publiek verpachten 3 H A. best weiland gelegen te Oostrum in de Geijstersche heide, ter beweiding met hoornvee. door JOS. BOSHOUWERS te LENT Hoe lang de hanen er by VRAAG: Ik heb 57 W. L. kippen, die ik in 1923 bijna allen betrokken heb van het fokstation Horst. Hier had ik anders geen haan bij, maar nu heb ik er 2 onverwante hanen bij gedaan, om er broedeieren van te betrekken, om rede er in Horst geen broedeieren meer te krijgen zijn. Nu was mijn vraag deze Hoe lang moeten de hanen er ongeveer bij zijn, voordat de eieren voldoende bevrucht geacht kunnen worden Ik lees geregeld Peel en Maas. G. S. te IJ. ANTWOORD Uw brief kwam de vorige week juist toen de correspon dentie weg was. Deze wordt altijd Dinsdagavond met de post van 7 uur hier te Lent verzonden. Wat daarna komt moet dus eene week overliggen. Zoo kwam ook een brief uitCaslenray te laat. Ik heb dien echter rechtstreeks beantwoord, omdat de vraag zich niet eigende voor de krant. Nu ter zake. 't Is wel jammer, dat u bij uw kip Fabr. H.N.S. VRIJDAG 20 MAART 's namiddags 4 uur zal voor rekening van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur te LEDE- ACKER aldaar worden Teekening met beschrijving vanaf 11 dezer te bekomen bij A. H. MAR TENS te Venray f 5.— per stel. 220 De jaarlyksclie algemeene der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 16 Maart a.s. nam. 1 uur te Merselo. Dinsdag 17 Maart voorin. 8 uur in het Dorp, nam. 2 uur te Lull, nam. 4 uur te Oostrum. Woensdag 18 Maart voorm. 8 uur te Leunen, nam. 2 uur aan de Heide. Donderdag 19 Maart voorm. 8 uur te Casten ray, nam. 2 uur te Oirlo. Vrijdag 20 Maart voorm. 9 uur aan pen, die van goede afstamming zijn, nu ook geen hanen kunt plaatsen, waarvan hetzelfde gezegd mocht wor den. Wanneer u van de thans gekochte alleen weet, dat ze onverwant zijn aan de hennen, dan hangt alles van het toeval af. De hanen die in den toom loopen, hebben evenveel invloed op de broed eieren ja, men meent nog meer 1 dan al de hennen te samen. Enfin, u staat nu voor't feit, waaraan misschien niets te wijzigen is. Twee hanen bij 57 hennen is te weinig. Het hadden er beter drie kun nen zijn, ook omdat de paringen dan niet zoo vaak mislukken als met twee hanen. We zullen maar hopen, dat uwe twee hanen het samen best kunnen vinden en dat ze daarbij ook vurig genoeg zijn. Deze twee zaken gaan echter lang niet altijd samen. Wanneer de hanen er 8 dagen bij geloopen hebben, dan kunt u de eieren voortaan wel als bevrucht beschouwen. Doordat de haan een keer 'n hen suc cesvol betreedt, kunnen al de eieren, die de kip de eerste 14 dagen legt, bevrucht wezen, vaak nog wel langer, 't Is dus niet noodig, dat de hen telkens betreed wordt als ze gelegd heeft. Hiervandaan ook, dat men uit 'n toom nog gerust eenige dagen de broedeieren kan nemen, als de haan rkrijgbaar bij li Zeer lage prijzen. Aanbevelend, .7. Coenen-Houtackers voor zeer sterk en netjes is Eindstrast 6 VENRAY. Stalen op aanvrage aan huis bezorgd. Vraagt prijzen. 318 Minzaam aanbevelend. J. KEIJZERS. Heuvelstraat Voorradig alle Tuin- en Landbouwzaden Oras. KlaverSerradella Beleefd aanbevelend. 313 verwijderd wordt. Sommige eieren zijn al bevrucht, wanneer de haan er maar 'n paar dagen bij geloopen heeft, nl. van die hennen welke behoorlijk betreed zijn. Maar natuurlijk van lang niet alle, daar er 57 stuks bij loopen. Ik zou daarom zeggen na een dag of acht zal het wel in orde wezen. Winterlegsters. VRAAGGaarne vernam ik van u, welk soort kippen u zoudt aanraden als winterlegsters, met, als het kan, bruinschalige eieren. We zetten ze toch apart, dus het mogen er ook wezen met witte eieren. Waar kan men de broedeieren krijgen Niet omdat de Minorca's niet goed zijn, doch deze zijn de beste niet in December en Ja nuari. Op 't oogenblik weer wel: we rapen van de 80 kippen dagelijks van 50 tot 60 eieren. Dat gaat wel, is 't niet? E. W. te V. ANTWOORD Winterlegsters zijn geen ras. Elke kip, die in den winter goed legt, noem ik eene winterlegster. Als de huisvesting in orde is en men voedert zooals 't behoort, dan kan men van alle rassen in den winter eieren rapen. Op verschillende legwedstrijden hier te lande legden de W.Leghorns de meeste wintereieren. Ja, zeg dat wel wie zou dat gedacht hebben Maar daar mankeerde ook niets aan de huisves ting en de voeding. Op vele plaatsen ziet het er met de huisvesting nog maar dunnetjes uiten dan is het licht te begrijpen, dat een hoen, dat volop in vleesch en veeren zit, het beter bij heel koud weer zal doen, dan de lichte rassen. Voor dat doel komen allereerst in aanmerking: de Wyandottes, de Reds of Rhode Islanders en ook de Barne velders. Maar dan moeten ze vroeg ge boren zijn, want ze zijn niet zoo gauw legrijp als de lichte rassen. Over 't algemeen zijn ze 7 maanden oud voor ze beginnen te leggen. Wil len we er dus met Allerheiligen reeds eieren van rapen, dan moeten ze om streeks begin April geboren zijn, laat zeggen tot half April. Het is dus nu een zeer geschikte tijd om broedeieren te halen en deze onder de kloek of ergens in de machine te leggen. Wij hebben in Peel en Maas al eens enkele advertenties gezien, waarbij broedeieren te koop worden aangebo den. U kunt daar gebruik van maken. Want het gaat voor ons niet aan, in deze rubriek reccommandaties te plaat sen. U hebt het toch onthouden niet waar? van nu af aan de eieren der zware rassen uitbroeien, 't is nu de allerbeste tijd. Witte steenklaver. VRAAGWij hebben een flink stuk ontgonnen grond beschikbaar voor de kippen. Ons plan is, daarop een hok te bouwen voor 100 hoenders. We kun nen dan later weer verder zien. We hebben eensdaagskuikens besteld aan het fokstation en beginnen dus in eens met goede dieren. Wat dunkt u de beste groenbedek- king, gras of klaver of lucerne of ge mengd zaad 't Wordt nu tijd van zaaien en daar om had ik gaarne antwoord in Peel en Maas. J. te O. ANTWOORD Ik raad u aan witte klaver met wat lucerne te nemen. Het eiwitgehalte hiervan is heel hoog. Wit te steenklaver schiet niet omhoog, doch loopt meer over den grond voort. In dit opzicht is de steen klaver te ver kiezen boven de roode. Deze toch moet nu en dan afgemaaid worden en dan krijgt men dorre stoppels. Bij witte klaver hebben de kippen al tijd de beschikking over versche, malsche blaadjes (aan de einden der liggende stengels) en worden ook niet zoo nat als tusschen hoog opgeschoten gras of roode klaver. Wanneer de kla ver en de lucerne in zeer jongen toe stand gemaaid en daarna gedroogd worden, dan heeft men een uitstekend klaver- of lucernehooi; dat men fijn geknipt, 's winters tusschen het week- voer kan mengen als groenvoer. Dit is buitengewoon eiwitrijk. Men neme eens een proef!

Peel en Maas | 1925 | | pagina 10