PEEL EN MAAS St. Jozef - Smakt P. SEERKENS Porcelein Vlechtwerk, puntdraad Onze Tahaksprijzen Th. Pouwels geêmaill. Koekpanne d vlechtwerk, gladde draad en nagels Gez, JANSSEN Behangsel papieren Opruiming manufacturen belegen volvette Kaas Schoonmaak artikelen steenen potjes Th. Pouwels btoqiblxjei stam vimay. Gebr. Lucassen Bijvoegsel Landbouwtentoonstelling te Venray. Gemengd Nieuwe. Verkoop van zwaar dunningshout. Bedevaart Speciale aanbieding in gemaakte Toeren, Bloemen, Linten enz. Opmaken van oude Toeren Behang- en Schilderwerk BUSSENVERF, STOFFENVERF „Wllbra" Lederverf Wegens vertrek Heudriks—van don Broek bij van der Hulst, Speciale aanbieding in Voor eventueele liefhebbers, voegen we aan dit bericht toe, dat hier bedoeld worden het St. Peneratius-eiland (22.000 M2) en het St. Apollinaris-eiland (5000 M2). Op eerstgenoemd eiland bevinden zich een villa, een kapel en enkele andere gebouwen benevens tuinen St, Apollinaris daartegen heeft slechts weilanden. De prijs van deze aan een Duitsche barones behoorende eilanden is op 110.000 Zwitsersche francs ingezet. 13—20 Febr. GEBOREN Smederij LEUNEN zijn nog niet verhoogd. Volkstabak per pond 50 Marskramer (goudmerk) 90 1 ons-pakjes Goudmerk 18 Overzeesche tabak 90 Pruimtabak spitszakjes »de Kruier" 15 Zaterdag 21 Februari. No. 8. Zaterdag 14? Febr. j.l. werd in het Patronaat onder voorzitterschap van den heer Jan Poels en in tegenwoordigheid van den Edelachtb. Heer Burgemeester en den Heer Jacq Timmermans, Rijks- veeteeltconsulent, door het voorloopig Bestuur en de vertegenwoordigers der verschillende landbouworganisaties eene vergadering gehouden ter bespreking der voorloopige maatregelen, betreffende de alhier in den loop van dit jaar te houden landbouwtentoonstelling. Na inleiding door den Heer Jan Poels werk beurtelings het woord gevoerd door den Edelachtb, Heer Burgemeester, de heeren Jacq. Timmei mans en Hub. Janssen en werden met goedkeuring der vergadering de volgende besluiten genomen le. de tentoonstelling te houden ge durende 2 dagen in de laatste week der maand Augustus. 2e. dezelve te maken voor paarden en rundvee NoordLim- burgsch voor varkens, schapen en geiten Pro vinciaal voor landbouwvoortbrengselen Noord Limburgsch voor landbouwwerktuigen en machine- riën Internationaal voor pluimvee, duiven en konijnen Provinciaal of NoordLimburgsch naar verkiezen. 3e. voor elke afdeeling een afzonder lijke commissie te benomen, met leden ook buiten gemeente. 4e. uiterlijk voor 1 April a.s. eene algemeene vergadering te houden ter verkiezing van een definitief bestuur. Met genoegen kan worden gemeld dat door alle landbouwvereenigingen voorloopig toezegging werd gedaan minstens een aandeel van f25 te nemen in het te stichten fonds ter bestrijding der onkosten, terwijl de heer Burge meester ook vanwege de gemeente financieelen steun meende te morgen verzekeren en de Heer W. Winters, mede ter vergadering aanwezig, hoopte niet te vergeefs bij de Kamer van Koophandel aan te kloppen. De voorzitter stelt voor dat ook ter gelegenheid der tentoonstelling reclame wordt gemaakt voor den middenstand b.v. door het houden van een winkel week terwijl de Burgemeester adviseert daarom ook uit den middenstand een commissie te benoemen. Nog wordt voorgesteld dat uit elke afd. van den Landbouwbond een lid worde gekozen voor het Hoofdbestuur. Ten slotte dankt de voorzitter de aanwezigen voor de belangstelling maar hoofdzakelijk voor de betoonde een drachtige samenwerking en spoort aan deze te blijven handhaven, waarmede hij meent dat het welslagen der ten toonstelling verzekerd is. Kouvatten. Dr. M. N. maakt in een artikel over Kouvatten" in »Het Kompas" o.m. de volgende juiste opmerking. Eene jonge dame was 's ochtends naar de kerk geweest, flink gekleed en met bont om de kerk was onverwarmd zooals dat vroeger regel was. 's avonds ging ze naar een bal en moest in dun baltoillet, behoorlijk of onbehoorlijk gedecolletteerd, met eene dunne sortie om, een poos in een koude gang op het rijtuig wachten, toen zij naar huis wilde gaan. Zij vatte kou en werd ziek De koude kerk kreeg de schuld, maar het wachten in de koude gang na het bal was de oorzaak naar de kerk wilde zij om die reden niet meer gaan, naar een bal wel. Een eigenaardig gevolg van onvoldoende kennis der gezond heidsleer. Dit geval is bovendien nog zeer instructiefhet toont weer eens aan wat wij al lang weten dat kouvatten zeer gemakkelijk optreedt, wanneer men van te voren in een zeer warm vertrek is geweest of hard heeft gewerkt en daardoor flink heeft ge transpireerd. Beide factoren werken in de balzaalgeen dezer factoren werkt in de kerk. Een 102-jarige. Op Maandag 23 Eebruari e.k. wordt onze oudste stadgenoote Mevrouw Gestel aan de Vestdijk te Eindhoven 102 jaar. Hulppostkantoren. De Tweede Kamer heeft Dinsdag z.h.s. aangenomen de motieDe Boer, betreffende het niet-opheffen van hulp postkantoren op het platteland. Mijnongeluk. In de kolenmijn 6 te Marchienne in België is een ophaalbak naar beneden gevallen. Er zijn zeven zwaar gewon en. De uitbreiding der Philipsfabrieken. De Philips Gloeilampenfabrieken le Eindhoven hebben de ijzerconstructie voor een belangrijke uitbreiding der proeffabriek (4000M2) en voor den bouw van een papier- en een cartonnage- fabriek, aan de firma De Vries Robbé te Gorinchem opgedragen. Het totaal bedrag dezer opdracht, gebaseerd op de prijzen der laatst gehouden aanbe stedingen in binnen- en buitenland, beloopt ongeveer 4i/z ton. Verdronken. Maandagavond omstreeks 10 uur zijn F. v. d. P., en dë 18-jarige E. V. door de duisternis mislèid in 't kanaal aan de Enschotschestraat te Tilburg geraakt. Tijdige hulp redde v. d. P., doch mej. V is verdronken. De rywielbelastingmerken. De opbrengst gaat achteruit. Naar het Vad. verneemt, zijn van 1 December 1924 tot 1 Januari '1925 1.866.888 gulden rijwielplaatjes verkocht dus voor 622,296 rijwielen. Van Januari tot 1 Februari bedroeg dit bedrag 2 417.570 gulden of voor 805.890 rij wielen. In totaal zijn dus 1.428.186 rijwielen belast voor een bedrag van 4.284.558 gulden. Men zal zich herinneren, dat de minister van Fininciën, bij de invoering van deze nieuwe belasting, de opbrengst heeft geraamd voor een geheel jaar op 3 millioen gulden. In Augustus 1924 begon de verkoop van de rijwielbelas- tingplaatjes voor 1924. Tot 1 October is toen verkocht voor een bedrag van 5.233.008 gulden, zoo dat het aantal rijwielen 1.744.336 be droeg. Men vraagt zich af, hoe het komt, dat thans 316.150 rijwielen minder aangegeven zijn dan verleden jaar, toen de belasting over slechts 5 maan den liep. Een veronderstelling, die het meest voor de hand ligt is, dat vele eigenaren van rijwielen wachten met het koopen van een plaatje tot het voorjaar. Immers het is niet aan te nemen, dat opeens zooveel rijwielen zijn opgeruimd en niet door nieuwe vervangen. Of zou er misschien minder scherp worden toegezien of alle rijwie len wel een plaatje hebben Nader verneemt bovengenoemd blad, dat de totale opbrengst over 1924 heeft bedragen 5.300.031 gulden dus dat het aantal rijwielen toen 1.766.677 bedroeg. Het aantal minder aangegeven rij wielen bedraagt daardoor 338.491. Zes mensclien verdronken. Omstreeks zes uur Woensdagavond heeft op de rivier te Rotterdam een tragisch ongeval plaats gevonden, dat aan zes menschen het leven heeft ge kost. De motorboot »Johanna Marijke" is voor den mond van de Maashaven overvaren door de motorvrachtboot »Noord Holland III" van de Maat schappij Koopvaart. De zes werklieden, die zich in het roefje bevonden, hadden door hei on verwachte gebeuren geen gelegenheid, zich er uit te werken en ze werden allen door de zinkende boot mee naar de diepte gesleurd. - Het tragische ongeval heeft zich in het duister in slechts enkele minuten afgespeeld. De meesten waren gehuwd en huis vader, één hunner was vader van 8 kinderen. Er bevonden zich ook twee jongens onder. Met zyn hand in een hakselmachine. Te Golijnsplaat geraakte de land bouwer M. P. met zijn hand in een hakselmachine, en werden hem 4 vin gers afgesneden. Op medisch advies werd hij naar Vlissingen ter verpleging overgebracht. Boefje. De politie te Doetinchem heeft de hand gelegd op den 16-jarigen H. ten H., wegens diefstal van een rijwiel- plaatje. Bij fouilleering werden vier plaatjes op hem bevonden, alle van diefstal afkomstig. Deze veelbelovende knaap is reeds eenmaal wegens 'diefstal veroordeeld, maakte reeds kennis met de tucht school en kreeg nog zeer onlangs een bekeuring wegens onzedelijke hande lingen. Bezuiniging Bevat de mededeeling van de N. C. Gt. waarheid, dan is er gelooven we reden om ons af te vragen of de jong ste gestie van den Rijksgebouwendienst wel geheel ligt in de lijn der zoo broodnoodige bezuiniging. Nog zoo pas deelde minister Colijn aan de Eerste Kamer mede, dat hij volstrekt niet ge rust is op het sluiten onzer staats rekening over het jaar 1926en ter zelfde tijd worden plannen ruchtbaar, welker financieele gevolgen louter voor het bezorgen van een nieuwe woning aan den minister van buitenlandsche zaken het bedrag van 3 ton aanzien lijk zullen overschrijden. Twee eilanden te koop. Op 27 Maart a.s. zullen twee eilanden in het Zwitsersche gedeelte van het Lago Maggiore te Locarno in veiling komen. Petrus G. M. Peeters, Oirlo. Henricus C. Martens, Oostrum. Hendrikus H. van de Ven, Oirlo. Hubertus G. H. Geurts, Scheide. Helena A. J. Pouwels, Boschhuizen. Pieter W. Rongen, Oirlo. Antonius J. Classens, Oirlo. Wilhelmina A. J. Kersten, Maas- heescheweg. Francisca J. H. Pijpers, Leunen. OVERLEDEN Arnoldus H. de Ponti, 9 mnd. te Oirlo. Antoon van Rijswijck, 97 j. Eindstr. Petrus Janssen, 29 j. Patersstr. Lamberlina v. Cuijck, 75 j. Oirlo. 2 patiënten St. Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. De gemeente Venray zal publiek; bij opbod onder de gewone betalings voorwaarden, verkoopen Op Woensdag 25 Februari 1925 des namiddags een uur, circa 100 slagen zwaar dunningshout als opleggers, keepers, palen, latten, boonstaken en brandhout aan den Endepoel en circa 70 slagen in het Roozendaal. Er wordt precies om een uur begon nen. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Isgeamfon Mijstoiiagea. De werkelyke oorzaak van pynlyke gewrichten. Rheumaliek is de bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug, de ledematen en vrijwel alle liehaams- deelen. De als rheumaliek bekende pijn is in werkelijkheid te wijten aan over tollig urinezuur in het bloed, door zwakte der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren, gewrichten en zenuwen, en langs de wanden der aderen. Bij bewe ging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuurkristallen hebben afge zet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheumatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in den rugspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urinekwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften 8f te voeren, die rheumatiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz. veroorzaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Fos ter's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 41 \mT~ Op alle Woensdagen in Maart om 8 uur de H. Mis en om 3 uur Lof op alle Zon- en Feestdagen, nl. 1, 8, 15, 19, 22, 25 en 29 Maart om 3 u. Lof en preek. Op 19 Maart (St. Jozef) om half 10 en op 3 -Mei (Beschermfeest) om 9 uur Hoogmis met preek. F. CREMERS, Rector. beneden elke concurrentie. 12 J. Coenen-Houtackers Hofstraat 15 Voorradig alle soorten Lage prijzen. Aanbevetend, J. Coenen- Houtackert LANGSTRAAT 48 hebben wederom voorradig HET BESTE ADRES voor het spoedig en billijk. 16 Beleefd aanbevelend. Schilder Groote Straat 21 Het beste adres voor Voor het a.s. seizoen ontvangen een mooie sorteerlng alsmede een mooie stalencollectie ter inzage. Verder alle BEHANGERS- AR riKÈLEN. Prima eigengemaakte aangemaakte en droge verven, lakken en vernissen, carbolineum enz. Alle soorten Vensterglas, Borstelwerk en Poetsartikelen. Braun's koudvervende „Citocol" en „Wilbraiix" 334 Beleefd aanbevelend. aan spotprijzen. Aanbevelend, Overloonsche weg 15 In voorraad Venraysch Broek. STEEDS VOORRADIG alle Lage prijzen. Aanbevelend, 12 J. Coenen-Houtackers ALLE SOORTEN voor den inmaak van baring HOFSTRAAT U Zeer lage prijzen. Aanbevelend, Coenen-Houtackers

Peel en Maas | 1925 | | pagina 8