MARSKRAMER f iTABJND. Provinciaal Nieuws. Dankbetuiging. Algemeene Vergadering Stierbouderij en ControJevereen. Boerenbond Leunen. Algemeene Vergadering VENRAY Bericht Serradellazaad gras- en klaverzadeo, mangel- en landbouwzaden G. HERMANS VENRAY Voor de vasten Wed. Dechnar 2 bekwame Kleermakers eenige meisjes en jongens Casten ray Harddraverij. Ringsteken en Gentrijden A. Langenhoff Elk cjüffllach 'C'fiïnÈ•\5"'! tu' **k» a Gemengd Nieuws. mSSLXJSB DX1VST3V TOT Districts-arbeidsbeurs aewataffaraaia. Garardus Peter Joannes JANSSEN. Theresia Joanna Maria Anna Klep A. Jansbeken-Haanen. .Eensgezindheid" Zaterdag 21 Februari Dinsdag 24 Februari Woensdag 25 Febr. betaling der premie Ongevallenverzekering Halt Halt versche Zeevisch Stroohulzenfabriek Venray Voordeelig TE KOOP Te koop een nieuw paardentuig ■;DI AMANT/, VENRAY, 21 Februari 1925. Zij, die verzuimden de Honden belasting bij den Gemeente-Ontvanger te voldoen, raden wij aan hiermee niet langer meer te wachten. Vandaag is de termijn verstreken. GEVONDEN Een paardendeken. Inlichtingen bij de Gemeente politie. In de Zondag gehouden vergade ring der R.K. Kiesvereeniging alhier werden als candidaten gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, Mgr Nolens, Mr. Ruijs de Beerenbrouck, H. Hermans, Bongaerts en Ament. Slechts 33 leden der kiesvereeniging namen aan de stemming deel. Het door Venraysch Fanfarecorps uitgeschreven muziekconcours, dat op 21 en 28 Juni a.s. was bepaald, zal wegens gebrek aan genoegzame deel name niet doorgaan. Slechts 9 vereenigingen hadden zich aangemeld. Maandag overleed alhier na eene kortstondige ziekte, de oudste inwoner onzer gemeente, de Heer Anloon van Rijswijck, in den ouderdom van 97 jaren en 4 maanden. Op de Maandag alhier gehouden jaarmarkt was de aanvoer van vee en biggen gewoon. De kramerijen waren niet zoo talrijk vertegenwoordigd. De handel in vee ging tamelijk vlot, be nevens in biggen, die van f8 tot f12 opbrachten. Doordat op meerdere plaatsen in de omgeving markten werden gehouden, was de drukte niet zoo groot als anders het geval is. Zou het niet beter zijn deze markt steeds op Vastenavond-Maandag te doen plaats hebben Ven ray's Fanfarecorps. Blijkens achterstaande advertentie wordt in het Patronaat, Vastenavond- Zondag en Maandag een concert met tooneeluitvoering gegeven door Venray's Fanfarecorps. Opgevoerd zal worden het zeer prach tige Blijspel in 3 bedrijven *Arme Millionnair", onder de kundige leiding van den Heer Biesmans. Tevens zal onze Venraysche Karakter Komiek, de heer Hub. Lucassen optreden met een tweetal voordrachten. De uitvoering zal bovendien nog aan trekkelijk gemaakt worden door de uit voering der nieuw ingestudeerde muziek stukken, waaronder wij vooral wijzen op no. 4 van het programma genaamd >Faust", fantasie sur l'opera van Gounod Voor liefhebbers van muziek, als van tooneel, valt hier te genieten. Zonder twijfel zal onze Fanfare met een dergelijke uitvoering op een ruim bezoek kunnen rekenen. Vastenavond. Zooals men in de advertentie in dit blad kan lezen, zal worden voldaan aan het vereerend verzoek om eene her-opvoering van het pakkende melo drama »Het Zevende Gebod". Mede om te voldoen aan een door velen uitgesproken wensch, is de entree niet hoog gesteld. HOLTHEES. In den nacht v Zondag op Maandag werd de knecht van P. Th. alhier gewekt door het blaffen van den hond, en bemerkte toen dat de achterbouw van het huis in vlammen stond. De bewoners werden spoedig gewekt en konden zich nog intijds redden. Een paard, een koe en een viertal varkens vonden den dood in de vlammen. Ook den inboedel en woonhuis werden door het vuur vernield. Inboedel en vee waren verzekerd, 't paard echter niet. Voor Th. een zware schadepost. HORST. Dinsdag sprak de Recht bank den gedetineerden boekhouder J. B. van hier, tegen wien de Officier van Justitie terzake oplichting van f500, zes maanden gevangenisstraf requireerde, vrij. Verdediger was Mr. F. J. M. Nederveen te Roermond. Voor de politierechter te Roer mond stond terecht M. van R., 39 jaar van hier, aangeklaagd van diefstal van een rijwielplaatje; eisch f 30 sub 30 dogen hechtenis; vonnis f40 sub. 40 dagen hechtenis. Op 2 Maart e.k. zullen te Mete- rik 4 officieren, 13 sergeanten en 92 soldaten bij de burgers een nacht zon der voeding ingekwartierd worden. Tegen de danswoede. Men meldt uit Venlo Van den kansel werd Zondag in alle kerken een waarschuwend woord ge sproken tegen de vele carnavalsbals in onze stad. Het getal zal ook dit jaar weer tusschen de 30 en 40 blijven Malaise SEVENUM. De ruiterclub heeft op haar laatste algemeene vergadering met algemeene stemmen besloten op Zondag 26 Juli een ruiterfeest te orga- niseeren. Zevende Limburgsche jaarbeurs. De 7e Limburgsche Jaarbeurs op 22 tot en met 25 Februari a.s. belooft al hare voorgangsters ver te zullen over treffen. Alle beschikbare gebouwen en terreinen zijn reeds voor de standen besproken. Voor de paardenkeuring zijn circa 140 paarden ingeschreven de beroemde hengsten der Hengsten- a8sociatie Venray en omstreken komen eveneens ter opluistering. Voor de Pluimveetentoonstelling zijn een goede 200 nummers ingeschreven wat verge leken met het vorige jaar een goede vooruitgang beteekent. Wanneer hel weer wil medewerken zal er beslist een record-aantal toeschouwers te ver wachten zijn. Doodelyke val. Dinsdagavond omstreeks half zes viel te Blerick de 60-jarige metselaar van een steiger. Met een zware schedel breuk werd hij ppgenomen en naar huis vervoerd, waar hij omstreeks half acht overleed. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1650000 eieren. Hoogste prijs f7.90. Laagste prijs f 5.90 STADBROEK—Siltard. Verleden Zon dag vierde onze beminde Rector, de Weleerw. Pater G. Pouwels, Missio naris van 't H. Hart, zijn 12i/t Pries terfeest. Gearresteerd. Als verdacht van den diefstal van f800 bij den landbouwer C. te Raay- Meerssen is aangehouden de dienst bode, genaamd M. uit Ulestraten, deze bekende diefstal te hebben gepleegd. Ze had het geld, dat in een zware kist was verborgen, weggenomen. De kist werd later ongeschonden met den in houd in de schuur achter het huis teruggevonden. Een tweetal personen schijnen het meisje behulpzaam te zijn geweest. Ze kon echter niet verklaren wie deze personen zijn geweest. De gearresteerde dienstbode is opgesloten. VAALS. Alhier is aanbesteed door »Ons Limburg" het bouwen van 20 arbeiderswoningen. Laagste inschrijvers W. Dohmen en M. Hendrikx te Beek voor f 47.400 met kelderkasten. Electrisclie liyn Heerlen-Kerkrade. Naar verluidt ligt het in het voor nemen, met ingang van 1 Juli a.s. de electrische lijn Heerlen-Kerkra.de, waaraan krachtig gewerkt wordt, in exploitatie te brengen. ROLDUC. Bij de verbouwingen te Rolduc zijn resten gevonden van de voormalige gebouwen der aloude abdij. Gevonden werden kruiken uit de zes tiende eeuw, een stuk van een Ro- maansch zuiltje, groene leien. De ge vonden vier zware muren vertoonen brandsporen en bevestigen het verhaal, dat in het begin der 17e eeuw een vleugel van Rolduc door het vuur werd vernield. Dr. Goossens uit Maastricht stelde een onderzoek in loco in. Het nieuwe kanaal. Nu een begin wordt gemaakt met den aanleg van het tweede gedeelte van het kanaal WessemNederweert, onder deze gemeente, vinden zeer vele grondwerkers, die langen tijd werkloos waren, weer arbeid, wat voor velen een uitkomst beteekent. Ernstig ongeval. De 70-jarige landbouwer P. uit Geulle is bij het graandorschen tusschen de dorschmachine bekneld geraakt. De ongelukkige bekwam daarbij een arm- fractuur en inwendige kneuzingen. Zijn toestand is gevaarlijk. OPLOO. Terwijl Woensdagmorgen de windkorenmolen van P. Rutten alhier rustig stond te draaien kwam eensklaps een der wieken naar beneden. Afgebroken bij de as stortte zij naast den molen met het eene eind in den grond, terwijl het andere bleef steunen tegen de molenkast. De zware ijzeren wiek beschadigde nog de kap van den molen. Waarschijnlijk zijn de stormen der laatste dagen hieraan niet vreemd. In ieder geval beteekent dit ongeluk een belangrijke schadepost voor den be trokkene. Kapitaalsvlucht. Of de kapitaalsvlucht uit ons land tot staan is gekomen, weet de minister van Financiën, blijkens de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer niet. Wel kan hij mededeelen, dat in het belastingjaar 19231924 582 aan- geslagenen in de vermogensbelasting, met een gezamenlijk vermogen van 79 millioen, naar het buitenland zijn vertrokken. Overtreding Loterij wet. Na Hilversum, werd thans ook in Utrecht tegen een aantal winkeliers proces verbaal opgemaakt, wegens overtreding van art. 1 van de Loterij- wet, door het gelegenheid geven om snoeperijen te winnen. Het geld hier een stelsel met z.g. prikkaarten. De Utrechtsche politie slaagde er in een reiziger uit Amsterdam aan te houden, die de materialen voor deze loterij had verschaft. Tegen hem werd procesver baal opgemaakt, wegens het bevorderen van het deelnemen a^n een loterij. Pokken. Te Hillegom heeft zich, naar wij vernemen, een geval van pokken voor" gedaan. De patiënt is naar het zieken huis te Leiden overgebracht. Kind verbrand. De echtgenoote van J. R. te Haarlem mermeer was even bij buurvrouw een kopje koffie gaan drinken en liet zes kinderen onverzorgd thuis achter. Blijk baar heeft een der kleinen met lucifers gespeeld, waardoor een wagen vlam vatte, waarin een li/ï-jarig kind lag. Het is aan de bekomen wonden over leden. Doodelyk tramongeluk. Woensdagmiddag heeft op de Brielsche Laan te Rotterdam een ernstig tram ongeluk plaats gehad dat twee jonge menschen het leven kostte. Om kwart over drie naderde uit de lichting van de stad een met paard bespannen wagen van de firma van Gelder. Den karrevoerder werd het uitzicht belem merd door een anderen wagen. Op hetzelfde moment als de sleeperswagen stak een motorwageji van de R. T. M. waarmede proef gereden werd, den weg over. Voordat de wagenbestuurder kon remmen, werd de sleeperswagen aangereden. De kar werd meters weg geslingerd en geheel verspinterd tegen een boom gedrukt, waarbii de 22-jarige Jan van Gelder en zijn 23-jarigen broer Jan Pieter tusschen de lading bekneld geraakten. Door den Geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis gebracht, overleden beide jonge mannen kort na aankomst. Door een weefstoel gedood. In de fabriek Rigtersbleek te Enschedé werd de 15-jarige N. Van Duyn achter een der ooren getroffen, door een uit den »sprong" vliegende spoel. De ge troffene is aan de gevolgen overleden. De kisten van Hugo de Groot. Te Delft is, schrijft men ons, in het gemeentemuseum aangekomen de boekenkist waarin Hugo de Groot uit Loevenstein zou zijn ontvlucht, geschon ken door de familie van Boelselaer van Dubbeldam te de Bilt aan de gemeente Delft. Behalve deze is er nog zoo'n kist in het Rijksmuseum en hebben ook twee particulieren de kist, waarin De Groot eenmaal werd opgesloten, in hun bezit. De werkelijke kist is misschien den weg van de meeste oude kisten gegaan en tot kachelhout gehakt 1 (Vad.) St. Antonius-Patronaat, Geen zangrepetilie. Veerlig-urengebed in de Paterskerk. Dezen Zondag van half 3 tot 3 aanbidding van het Aller heiligste voor de leden van Patronaat en Jongelingenvereeniging. Om 3 uur uitreiking van kaartjes voor de uitvoeringen. Kaartjes voor Dinsdagavond voor de helft van voor verkoopprijs. Zij die werkelijk onver mogend zijn, kunnen in het geheim gratis een kaartje bekomen. Tijdens de Vastenavonddagen geen avondlessen Woensdagavond wel Parochiekerk Morgen Zondag geen Congregatie, geen herha- lingacatechismus. Maandag balf 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor J. Peetere en Echtg.. geen Lof. Dinsdag half 8 leesmig, 8 uur Jaarg. voor O. F, Aert8 en zijne Echtg. Maria Michels en F. Janssen. Woensdag de boetvaardige aschdag, half zeven lste H. Mis, 8 uur 2de en 10 uur de Hoogmis, na iedere H. Mis worden kruisjes uitgedeeld. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor F Janssen en Echtg. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg voor de Echtg. van Herman Timmermann, kwart na vier Kruisweg en zegen met het H. Kruis. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten. Dinsdag half zeven leesmis voor Antoon van Rijswijck. Vrijdag half 7 leesmis voor Piot Janssen. Paterskerk Zondag. Maandag en Dinsdag plechtige viering van het 40-urengebed. He» Allerheiligste zal uit gesteld blijven van 's morgens 5 uur tot's avonds 7 uur. Om 5, 6 en 7 uur de H. Missen Om 8 uur plechtige Hoogmis, om 5 uur Lof. Tevens feest v.d. H. Margaretha Cortona. Volle aflaat o g v. Maandag 9 uur plechtige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lof Dinsdag 3e Dinsdag der novene ter eere v.d. H. Antonius, om 9 uur plechtige Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer Weldoeners. Onder de Hoogmis korte toespraak en gebeden der novene. Om 5 uur plechtig Lof, processie en Te Deum tot sluiting van het 40-urengebed. Woensdag, Achwoensdag, geboden vasten en onthoudingsdag. om half 8 plechtige Aschwijding, waarna Hoogmis. Vrijdag om half 8 Hoogmis, om C uur Lof en Lijdensmeditatie. Wegens het 40-urengebed geen vergadering der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht tijdens het 40-urengebed zooveel mogelijk hun biduur te houden tusschen II en 2 uur. Worden gevraagd 6 boerenknechten 12 boerendienstmeiden Mijnwerkers leeftijd 18—30 jaar 4 ou'gerdienstmeiden 1 bekwaam koperslager voor dadelijk 2 paardenknechten 4 jongens van 1215 jaar v boerenwerk liefst kunnende melken 2 keukenmeiden 1 jongen 15—16 jaar voor boerderij flinke landarbeiders voor den Elza9 IJzervlechters en betonwerkers voor de mijn Maurits Bieden zich aan 3 daglooners 1 schoenmakersknecht 2 werkmeisjes 1 kindermeisje 1 machinist of stoker t Heden overleed zacht en kalm, na een lang en gedul dig gedragen lijden, voorzien van de laatste H. Sacramenten, in den ouderdom van 29 jaar, onze inniggeliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder, Oom en Verloofde Wij bevelen zijne ziel in uwe godvruchtige gebeden aan. Venray WED. M. JANSSEN- VAN RENS W. JANSSEN I M. JANSSEN—Michels en Kind Heerlen II. JANSSEN E. JANSSEN—Palmen en Kind Venray .J. POELS M. POELSJanssen en Kinderen JAC. JANSSEN JOSa. JANSSEN ANT. JANSSEN HENRa. JANSSEN Eindhoven MARG. VALENS, Verloofde. Venray, 17 Februari 1925. 39 Algemeene kennisgeving voor Venray. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een langdurig ge duldig gedragen lijden, meermalen gesterkt door de II. H. Sacramen ten, mijn inniggeliefde Moeder Weduwe van Alphons Johannes Frederikus Hubertus van de Loo, in den ouderdom van ruim 68 jaar. De ziel der overledene wordt in uwe godvruchtige gebeden aanbe volen. O. VAN DE LOO. Venray, 16 Februari 1925. 32 Hiermede betuigen wij onzen besten dank voor de blijken van belangstel ling bij ons huwelijk ondervonden, in het bijzonder aan bestuur en leden der Schutterij »St. Anna". 12 van del s avonds 7 uur in het Bondslokaal te LEUNEN. HET BESTUUR. 20 nam. 3 uur in 't Bondslokaal Jaarverslag. Rekening en verant woording over 1924 en Jaarverslag der diverse Instellingen. 24 HET BESTUUR. op MAANDAG MAART Onder dankbetuiging voor het jaren lang genoten vertrouwen, bericht ondergeteekende hiermede, dat zij vanaf heden de Leidekkerszaak heeft overgegeven aan hare zoons Piet en Jean Schaeffers. Hoogachtend, Wed, Joh. Schaeffers In aansluiting aan bovenstaande be velen ondergeteekenden zicb beleefd aan voor het verrichten van |alle voor komende werkzaamheden tol hun vak behoorende. 25 Oebr. P. en J. Schaeffers Leeuwstraat Schoolstraat. verkrijgbaar aan f 15per 100 Kilo. Steeds voorradig in prima kwaliteiten Levering onder A.H.V.Z. 320 alle dagen verkrijgbaar le kwaliteit gebeukte Stokvisch, puike zoute en ingemaakte Haring, Spek- en Zalm bokking. Alles wordt bij bestelling in Venray en omstreken aan de laagste prijzen thuis bezorgd. Haring bij groolere afname goed- kooper. Aanbevelend, 20 Die Maandag op de Markt bij de Wed. DECHNAR een parapluie heeft laten staan, kan deze tegen betaling der advertentie aldaar terug bekomen. GEVRAAGD (thuiswerkers) bij J. VERLINDEN, 9 Kleermakerij, Scheide. voor vast werk 12 voor direct en vast werk Zich le vervoegen bij G. HENDRIKS Metselaar, Oploo, 12 Vastenavond Dinsdag nam. half drie alles te paard. gesloten etalagekast met koperen benoodigdheden, groote glazen winkelkast met schuifdeuren alles zoo goed als nieuw. 22 Alle nog voorradige goederen beneden inkoop opgeruimd. voor rijtuig oud en nieuwe fornuizen mangel, lichte motorfiets lange kar en slagkar bij Chr. STAPPERS, Lull. 14

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2