VENRAY G. L. Verbeek Winkelmolen van den Beuken GRANEN EN «EEL VOEDERARTIKELEN KUNSTMESTSTOFFEN. inlandse}! SPEK Kringvergadering Kieskring Horst. Bronchitis, Vastzittend Slijm, Verouderde Hoest Kerkelijk Leven. Maandag 19 Januari Handel in Gedistilleerd, Likeuren en Wijnen. Houthandel Magazijnen Schoolstraat en te Oostrum. Dik vet en mager Op Zondag 4 Januari 1925 nam. 3 uur Deze vergadering was flink bezocht en waren o.m. aanwezig Mgr. Dr. H. Poels, Prof. P Geurts, het Tweede Kamerlid, de heer P. J. Rutten te Wassum, de heeren J. Poels en Hub. Janssen, leden van Prov. Staten, als mede de heeren Van de Loo, OUen en Baron de Weichs de Wenne, respec tievelijk burgemeesters der gemeente Venrav, Bergen en Wanssum. Te ongeveer half vier opende de WelEdGeb. Heer Baron de Weichs de W<>nne als voorzitter van hel Kring- bestuur de vergadering met den chris- telijken groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't hijzonder den spreker van hedenavond den WelEd. Gestr. Heer Dr. Deckers uit Eindhoven Hoewel spreker aanvankelijk van plan was geweest om eene politieke inleiding te houden, vermeende hij daarvan thans wel te kunnen afzien, wijl in de Nieuwe Venlosche Courant en Land en Vee verschillende artikelen over politieke ontwikkeling verschenen waren en vertrouwde hij, dat allen deze artikelen wel zouden gelezen hebben of nog zouden lezen. Toch vermeende spreker met een enkel woord te moeten wijzen op de nood zakelijkheid van het bestaan der kies vereenigingen ter doorvoering van de christelijke beginselen. De kiesvereeni gingen dienden ter politieke voorlich ting van de kiezers; inde kiesvereni gingen kunnen de belangen en nooden van het volk besproken worden. De kiesvereenigingen mogen dan ook niet bij de pakken neerzitten, en zeker niet dit jaar nu de verkiezingen voor de Tweede Kamer wederom moeten plaats hebben. Spreker spoorde dan ook met klem aan op eenheid onder de Katho lieken, want met de eenheid der katho lieken staat of valt de positie, die het Nederlandsche volk zich met zooveel moeiten heeft verworven. Daarom moest er volgens spreker voor gezorgd worden, dat kleingeestigheid, hartstocht en verkiezingspolitiek buiten de kies vereenigingen werden gehouden. Hierna gaf spreker het woord aan Dr. Deckers. De heer Dr. Deckers vermeende eerst als inleiding van hetgeen hij zeggen ging een opgave van cijfers te moeten geven, die een beeld gaven van de gestadige stijging der gewone uitgaven van het Rijk en die de noodzakelijk heid aantoonden van het herstel van &s Lands financien. De Staatsschuld, die 2«n 1913 een milliard honderd vijftig apillioen gulden bedroeg was in 1923 gestegen tot drie milliard honderd ^millioen, d. i. f442, per hoofd der be- lfvol king. Ondanks de reeds toegepaste ^bezuinigingsmaatregelen overtroffen de uitgaven de ontvangsten op den gewo nen dienst nog met 116 millioen. We mogen ons, aldus spreker, de vraag stellen, welke regeering het zou kunnen verantwoorden als ze niet de krachtig ste maatregelen nam om weer even wicht te brengen, want wie meer uit geeft dan hij ontvangt, gaat ten onder. Óns Nederlandsche volk heeft een afkeer van het op te grooten voet leven en zoo zal het ook een afkeer krijgen van het op te grooten voet leven van den Staat als het den waren toestand innar eenmaal kent. En dan zal men niet alleen op liet aangename, maar ook op het nuttige bezuinigen, wat men maar kan. Spreker wilde hier niet wijzen op Duitschland, Oostenrijk of Hongarije, maar op andere landen zooals Belgie en Frankrijk, waar het geld belangrijk in waarde is gedaald en waar de geldontwaarding als eerste gevolg heeft een stijging der prijzen van de noodzakelijke levensmiddelen. Vergeten wij daarbij niet, dat dit ook ons bedreigt, wanneer we niet de lering naar de nering zetten. De stoffelijke gaal in 't voorjaar. En dat doet de jongen zoo schoon, alsof warempel hel vogeltje van ons Heer, daar op den blonden vlaskop van e i spinnewiel zit en dan luisteren i meisjes, met den glimlach op het x&angezicht maar met ingehouden adem, en als 't gedaan is, barst iedereen in een schaterlach los. Toch houdt men niet van den >schare- sliepersjongen". Men is er bang voor, want hij geeft zoo'n dwars antwoordhij lacht zoo ruw en heeft nog nooit, bij het ver nemen van eenig ongeluk »och arme" gezegd, en evenmin ijst hij als Pom- pernelleke van vechten en doodslaan vertelde. Dan, als de oude soldaat op den Hooiberg komt en van Ooslinje en Waterloo vertelt, glinstert het oog van den jongen en hoe ijsselijkêr, hoe bloediger, hoe duivelachtiger het ver telsel is, des te meer plezier heeft den koewachter. Heeft hij dan waarachtig geen hart, die jongen. Pompernelleke zit altijd op de beste, op de warmste plaats, hier in den hoek, in den ouden gedraaiden leuningstoel en jekker warm met de klompen in de asph. Nauwelijks heeft hij zijn kort pijp ken uitgehaald en het stompke in de open gespreidde hand uitgeklopt, of er worden hem zes of zeven zeehonden toegereikt om te stoppen, want tabak is een weelde, die den arme niet be taalt. Nu lacht en kout men nog, nu wordt er nog een woord gewisseld over den achteruitgang en daar mogen we, aldus spreker, op een vergadering van R. K. kiezers toch wel eens op wijzen wordt op den voet gevolgd door zedelijken achteruitgang. Er werd mee gespot, toen men voor het cullureele, het zedelijke belang van het volk de veiligstelling van den gulden als het eerst noodzakelijk werd genoemd, maar zelfs Wijnkoop erkende dit. Óm de inflatie van den gulden tegen te gaan zullen er offers gebracht moeten wor den, doch daar is niets aan te doen en het Nederlandsche volk gaat dan ook in de toekomst nog een tijd van offers tegemoet. Er moet naast bezuiniging ook gestreefd worden naar verhooging der inkomsten we mogen echter niet vergeten, dat de belastingen reeds zeer hoog zijn. In 1913 bedroegen de be lastingen f 33,24 per hoofd en waren deze in 1924'gestegen tot f 139,20 per hoofd dus in 11 jaren tijds 4 X zoo groot. Het vermoedelijk tekort voor 1924 was geraamd op 130 millioen en daar voor zag de regeering zich geplaatst. De vorige minister van Financien wilde dit tekort vinden door vereen voudiging van den Staatdiensl en door de uitgaven van elk departement met 17i/t pCt. te verlagen. Er waren echter thans krachtiger maatregelen noodig dan in 1923 en hoewel het tekort door deze maatregelen wel nieL^geheel is gedekt, is het er toch grootendeels mede weggewerkt. De regeering heeft in hoofdzaak vier middelen toegepast en wel lste Verlaging der bezoldigingen. 2de Dekking der Bedrijfstekorten (al leen door salarisvermindering te vin den.) 3de: Vereenvoudiging van den Staats dienst, en 4de: Invoering van enkele nieuwe in directe belastingen. Hoewel geen regeering zulke maat regelen gaarne toepast en het omge keerde veel aangenamer is, staal het toch vast, dat die maatregelen alleen genomen zijn, omdat de regeering er diep van overtuigd was, dat ze in lands belang dringend noodzakelijk waren. Nu wordt wel eens gezegdwaarom heeft men '.t bedrag uit de salarisver laging verkregen, niet elders gezocht? De tekorten bij de Posterijen en de Spoorwegen konden echter ook slechts door salarisverlaging gedekt worden. Wie zou durven beweren, dat nog be langrijk meer door belastingen zou kunnen verkregen worden, wijl de regeering reeds 40 millioen op nieuwe indirecte belastingen had gezet. Spr. wees daarna eens op de kritiek welke er uitgeoefend was op de ver hooging van den bieraccijns en de be lasting op thee en op de bezwaren, welke er door Vrijz. Democraten, Vrij- heidsbonders en Sociaal-Democraten tegen waren aangevoerd en hoe links zelfs heelemaal tegenstemde. En wat zouden deze partijen wei gedaan heb ben, als de regeering, zoo mogelijk eens 100 millioen meer uit de belas tingen had willen halen De gewone uitgaven van den Staat bedroegen 425 millioen gulden, waarvan 210 millioen alleen aan salarissen. De stortingen in het Invaliditeits- en Ouderdomsfonds, welke toch wel niemand achterwege zou willen laten, bedroegen 35 millioen zoodat er nog resteerde een bedrag van 180 millioen, daarop moest de re geering dan 90 millioen bezuinigen, als er niet aan de salarissen mocht getornd worden. Daarna gaf spr. een overzicht van 't verloop van den financieelen toestand van den Staat en waren wij wel aan t gevaar ontkomen, doch niet zonder offers. Er is sterk besnoeid op subsi dies, ook voor goede doeleinden, op de salarissen, er worden weinig nieuwe werken ondernomen en de oude zeer langzaam voortgezet. Voor 1925 klop pen de gewone ontvangsten met de gewone uitgaven. De toestand is daarom prijs der rogge, den ruin of het bonte kalf, nu snorren de spinnewielen en fluisteren en gichelen de meisjes nog, maar allengs komt de verteller aan het woord en vertelt soms zoo driftig, dat hij tienmaal in tien minuten een brandende stok onder den ketel moet uittrekken om aan te rooken. Het eene spinnewiel na het andere houdt op met snorren. De meisjes zitten met een glimlach van verwondering te luisteren maar ze slaan, wel Heilige Marante! met de hand op de knieën en vallen lachend achterover tegen de leuning van den stoel, als Pompernelleke vertelt, dat in Oostinje de boter op de boomen groeit. Och kom I Dat is gekheidGeen gek heid En brood zeker ook Posentief 1 Nu dat is plezierig. 't Moet aardig zijn als de pachter tot de stalmeid zegt: Mie pluk een pond boter van den boom en trek er ook een brood of zes af! Och, als de boter op den boom groeit, dan zijn er geen koeien, en als er geen koeien zijn, zijn er ook geen stalmeiden. Dat is ook waar Dat Pompernelleke kan liegen alsof het gedrukt staat. En de melk dan Die schept men uit den put. En de kaas dan O, die graaft men uit den grond gelijk hier de keisleenen 1 Wed den of zwijgen Gelooven, of wel de oude vertelt geen woord meer I Nu, dan liever maar goedsjeugdiggelóovenl Eerst nu de pijp eens uitgeklopt en opnieuw gestopt en aangestoken. En daar groeit alles zoo maar in 't wild, gelijk hier de braambessen, de Gebruik hiertegen Mynliardt's Anga-Siroop, f 1.75. By Apotli. en Drogisten echter nog bij lange niet normaal, want men vergete niet, dat er nog uit gaven zijn, die steeds stijgen, dat er nog te hooge belastingen zijn, die ver laagd moeten worden in het algemeen belang. Er moet eene noodzakelijke beperking van uitgaven en er moet eene betere verdeeling komen tusschen directe en indirecte belastingen. We moeten dus blijven streven naar ver laging der uitgaven. Waarschijnlijk zal er eene belasting op weeldever- tering, die alsdan een andere onrecht vaardig werkende vervangen kan. Het groote gevaar is afgewend en de gulden veilig, maar waakzaamheid blijft de boodschap. Het is een onmis kenbare verdienste dezer regeering, dat zij dit heeft tot stand gebracht. Men kan critiek uitoefenen, m^ar dit is 'n credietpost, die bovenaan staat op de rekening onzer regeering, die staat bij een anderen, n.l. dat deze regeering ons in 1918 in staat heeft gesteld om pal te staan en orde, rust en welvaart in Nederland te handhaven. Nu wordt er wel- eens gevraagd of ook geen andere regeering dat gedaan zou hebben. Spr. wilde hier niet uit wijden Qver 1918, doch of we onder socialistischen invloed dezelfde rust en welvaart zouden genoten hebben, be twijfelde hij. We willen echter spreken over de bezuiniging. Dat het niet ge noeg is alleen de regeeringsplanner te bestrijden, is 'n enkelen keer ook wel eens door links gevoeld en kwam men dan wel eens met een plan. Beperking van de Staatstaak zeggen de Vrijz. Democraten, doch dat is geen plan, dat wil onze regeering ook. Afschaffing van leger en vloot, zeg gen de socialisten, afschaffing van de versnippering van uitgaven voor onder wijs, dat willen ze, als ze tegelijkertijd doorgevoerd krijgen een plan voor sociale politiek, een plan dat natuur lijk verbazend veel gaat kosten. De millioenen worden dan verkregen door een deel van het particuliere kapitaal aan den staat te brengen. Is zulk een belasting billijk te regelen Heeft men er wel aan gedacht dat er onderne mingen zijn die geen kapitaal, en an dere, die met millioenen werken Hoe heeft men zich die controle gedacht Aangenomen, dat dit goed zou zijn uit te voeren, denkt men dan waarlijk dat onze ondernemers zoo naief zouden zijn zich bij voortduring nieuwe belas tingen te laten opleggen, of zouden zij niet veeleer het leger "gaan versterken van die Nederlanders, die nu reeds met 250 millioen kapitaal in het bui tenland Nederland aan zijn lot over laten. We mogen gerust kritiek voeren. Ook spr. vindt punten voor kritiek, o.a gaat de Successiebelasting zijns inzien te ver; dan mag in deze landbouw streken ook wel betreurd worden, dat het departement van landbouw is op geheven; op landbouw is misschien te veel bezuinigd. De godsdienstvrijheid in Indië is er nog niet, de onzedelijk- heidsbestrijding niet voldoende doorge voerd enz., maar we moetën in onze kritiek eerlijk zijn en niet de ontzet tend moeilijke omstandigheden uit het oog verliezen, waarvoor deze regeering geplaatst was en waren deze moeilijker dan die van het kabinet Gort van der Linden, hoewel ook aan dit kabinet hulde toekomt voor de wijze, waarop het ons door de moeilijke oorlogsjaren heeft heengeholpen. Wij gaan niet in het strijdperk voor deze regeering, dat verlangt niemand, ook de regeering zelf niet, maar voor het behoud van een rechtsche, van een christelijke regeering. Aan de hand van het katholieke pro gram, dat dezer dagen gepubliceerd is. toonde spr. hiervan de noodzakelijk heid aan. Daarop vinden we herziening eikels en de beukennoten. Ge steekt den arm uit, doet den mond open en knap klaar is Kees. Bloemen zoo groot als boomen, boomen zoo hoog als de toren nooten zoo groot als kinderhoofden en kooien als huizen en altijd grooter en grooter. Leg er u op het gras neer, en gij hoort parmentelijk de koffie groeien.... Hé 1 groeit die ook al op de boomen En de suiker en de rijst, o, die ziet ge groeien 1 Vergeet de kaneel niet, die hoort in het gezelschap En dat alles wordt, om zoo te zeggen, door het snikheete zonneke gestoofd 1 Och, kom de rijstepap met suiker en kaneel be strooid, zou er ook al op de boomen groeien Nu, die kunt ge ook met de hand vatten, en al de jongens en meisjes bersten in een luid gelach los en als men tranen gelachen heeft, beginnen al de spinnewielen weer të snorren. Pompernelleke wordt boos op de spotvogels en mompelt en preutelt, en zwijgt maar zwijgen kan hij niet. Jan Grompel, die sedert een halfuur met een half geschilden aardappel in de hand zit te gapen, zou we! ir. dat land willen wonen. Hola! 't is daarom het Luilekkerland niet 1 Pas op, daar kruipen slangen, zoo dik als de eikenboom, die buiten in den noordenwind staat te griezelen, en die zoo gemakkelijk eenen os kraken, als wij oenen hoenderpoot. En dan de tijger, die met een paard in den muil over eenen draaiboom springt I Ja, dat moet waar zijn, want daar angt eene schilderij van in de kamer der huwelijkswetgeving, de gelijkstel ling van het onderwijs, steun aan de groote gezinnen, waar in Nederland nog veel te weinig voor gedaan wordt en waar in het buitenland ons een voorbeeld geeft; onze politiek moet komen te staan in het teeken van te gemoetkoming aan de groote gezinnen; ons belastingstelsel houdt daar veel te weinig rekening mee en moet geheel herzien worden. Iels verder weidde spreker uit over het vraagstuk der landsverdediging, wij', daar van twee punten op het program voor kwamen, en wij!, als de voorteekenen niet bedriegen, de verkiezingen van 1925 in het teeken van ontwapening zullen s'aan. Voor een volk is geen grooter weldaad dan de vrede en dien vrede te verdedigen is de plicht van de overheid. Er zijn tal van voorbeelden, dat een oorlog rechtvaar dig is en toonde spreker dit met voor beelden aan. Men moet zijn leger beperken tot het absoluut noodzakelijke, doch het is de plicht van elke regeering om zich te verdedigen voor het behoud onzer zelf standigheid en ter bescherming onzer neutraliteit. De socialisten en vrijzinnig democraten zijn nu voor afschaffing van het leger, doch dat is niet altijd zoo geweest. Spreker haalde verschillende voorbeelden aan en citeerde verschillende uitspraken de be trokkenen, waaruit bleek hoe sociaal democraten en vrijz. democraten ten deze waren veranderd. De vrijz. democraten «temden tegen alle weermacht uitgaven, doch moes en ten slotte toch eens met iets positiefs komen en kozen daarvoor nu maar de af-chaffing van het leger. Spreker wees verder op de groote ge varen, die b v. dreigen van de zijde van het communisme, en toonde dit met lal van voorbeelden aan. Als men dat maar eens wilde inzien, dan zou het spoedig gedaan zijn met de propaganda, die men °°k aan onze zijde wil voeren voor de eenzijdige ontwapening van Nederland. Gelijktijdige en wederkeerige ontwapening van alle landen volgens de ontwapenings- leuze van Z. H. Paus Benedictus XV met gelijktijdige verplichte arbitrage ter oplos sing van internationale geschillen We moeten de christelijke liefdewederom doen uitstralen op elk gebied, waarop we ons bewegen, dus ook op siaaikundig ge bied. We moeten weerstand weten te bieden, ook aan de verleiding van samen werking met onze tegenwoordige tegen standers, weerstand aan de propaganda van loslatlng der samenwerking tusschen de ch<istelijke partijen, waaraan we zoo vee! te danken hebben Applaus- Spreker vermeende dit alles te moeten zeggen, omdat het ontwapeningsvraagstuk zoo'n groote rol zal spelen bij de a s ver kiezingen Hij waarschuwde echter tegen een standenvertegenwoordiging, wijl die verdeeldheid brachtonze afgevaardigden moeten breed van opvatting zijn en op de eerste plaats het algemeen belang dienen, zij moeten niet eenzijdig zijn en ook de behoeften van andere groepen, dan waar uit ze zijn voortgekomen, weten te beoor- deelen. Als voorbeeld noemde spreker den heer Henri Hermans. Kr moet dus liefde heerschen voor bet algemeen belang, maar ook liefde» voor elkanderhierbij wees spreker op de lage en hatelijke critieklaat het daarmee nu toch eens uit j zijn, aldus spreker, men moet bijna gaan spreken van het afmaken van onze eigen vertrouwensmannen door het eigen volk Dit soort critiek doet ontzettend veel schade aan onze zaak. Door liefde alleen is op den duur eenheid mogelijk. Loopt die een heid dan thans gevaar? Ja. de actie van enkelen, die zich met of zonder toestem ming onder de bescherming van St. Michael gesteld hebben, is zeer zeker een groot gevaar voor de eenheid en zou 't dwaas heid zijn dit te ontkennen. Er zijn fouten gemaakt, die we onder de oogen moeten zien, doch de greote fout vond spreker, dat de organisatie Sb Michael opgericht is zonder medeweten en toestemming van den Bond van Kiesveenigingen. Deze organisatie in de organisatie bad die toe stemming noodig en als St. Michael da' maar erkent is het voldoende. Spreker had echter veel hoop, dat, nu prof. Aengenent bemiddelaar geworden was, men daartoe zou komen en was die erkenning er een maal, dan zou slechts één ding de eenheid oog m gevaar knonen brengen n.l. het gebrek aan de drievoudige liefde, die spreker hiervoren schetste te weten liefde voor de beginselen, liefde voor het alge m«en belang en liefde voor elkander. Met den wensch, dat we eensgezind ten strijde mochten trekken en alsdan de over winning zouden behalen, sloot spreker zijne interessante rede. Een daverend en welverdiend applaus viel den geachten spreker ten deel. De voorzitter bedankte dr. Deckers voor de interessante en heerlijke rede en bewees het daverend applaus der vergadering, dat deze het daarmede volkomen eens was. Jammer, dat niet alle leden van de kiesvereenigingen hier tegenwoordig kon den zijn, doch spreker vertrouwde, dat de afgevaardigden de nuttige wenken van dr. Deckers aan hunne respectievelijke ver eenigingen zouden overbrengen en den grootsten dank, welke men dr. Deckers daarvoor wel kon brengen bestond naar sprekers meening in het in toepassing brengen dezer raadgevingen. Nogmaals bedankte de voorzitter dr. Deckers en riep hem een hartelijk tot weerziens toe. Van de rondvraag werd slechts door een der aanwezigen gebruik gemaakt, n.l. door den heer v d. Wal uit Gennep die verklaarde, dat hij het met het betoog van den geachten spreker meerendeels eens was, doch de ergste grief van het Spoor wegpersoneel, waartoe ook spreker be. hoorde, was de herclassificatie, vooraj van, Sijmen Block En dan de leeuw I... Ja, dat ook want ze hebben immers in de school geleerd spa aleeuw eeu l De leeuw, die een soldaat, met geweer en ransel kraakt l Wordt vervolgd. voor de platte-Iandsgemeenlen. Spreker kon maar niet begrijpen, boe men de plattelands gemeente Maasbree waartoe ook Blerick behoorde, kon indeelen in de 2e klas en Gennep in de 4e klas, zoodat de aftrek voor het in dienst zijnde personeel te Gennep 12 pet en voor nieuw aan te sullen personeel 16 pet. bedroeg Spreker kon zich met voorstel!en dat de kosten van levensonderhoud te Blerick zooveel hooger waren dan te Gennep. De heer dr. Deckers antwoordde hierop, dat de indeeling van Blerick in deze lage klasse zijns inziens wel verband zou houden met bet feit, dat Blerick zoo dicht bij Venlo gelegen was. De voorzitter wenschte daarna alle aan wezigen nog een zalig Nieuwjaar en sprak de hoop uit. dat 1925 voor de Kiesvereeni gingen een gelukkig nieuwjaar mocht worden. Vertrouwende dat de hier aanwezige afgevaardigden zich goed van hunne taak zouden kwijten en betgeen zij op deze vergadering gehoord en geleerd hadden aan hunne respectievelijke vereenigingen zouden overbrengen, sloot hij de vergade ring met den christelijken groet. De heer Jan Poels deelde mede, dat hier in Venray in 1925 een Landbouw tentoonstelling zou gehouden worden en verzocht hij alle Noord Limburg9che afge vaardigden om deze tentoonstelling op grond van de door Dr. Deckers zoo mooi geschetste drievoudige liefde naar ver« mogen te steunen, opdat deze tentoonc stelling schitterend moge slagen. Daarna vroeg Mg. Dr. Poels nog een ooeenblik de aandacht der vergadering. Wie had kunnen denken, aldu9 spr. dat dezelfde regeeiing die in 1918 pal had gestaan, thans ruim 6 jaar later door eigen kringen zou worden aangevallen, omdat zij ie weinig democratisch was. Nooit was er een regeering geweest, die met de demorratie zoo ver gegaan was als deze, Spr betreurde het dat de organisatie St. Michael, die als punt 1 op haar program schreef «Herstel van het onrecht door de regeering bedreven", aldus moet gaan knagen aan den goeden naam en de goede reputatie van regeering en volksvertegen woordigers. Hij vertrouwde echter, dat alle R.K. kiezer-? na de noodzakelijke politieke voorlichting als éèn man zouden stemmen op de lijst der R. K. Staatspartij tot behoud eener christelijke regeering. Daverend applau9, Week van 11—18 Januari. Zondag 11. H. Familie, Tijdeigen (ach ter Driekoningen), Mis Exsultal; 2e geb. van den Zondag onder het Octaaf van Driekoningen, 3e geb. (alleen in stille II. Missen) H. Hyginus, Feest eigen 11 Jan. Prefatie en Communi- cantes van Driekoningen (ook Maan dag en Dinsdag). Maandag 12. Van het Octaaf, Mis met 2e en 3e geb. als 7 Jan. Credo. Dinsdag 13. Octaafdag van Driekonin gen, Mis als 6 Jan. Credo. Woensdag 14. H. Hilarius, 2e geb. H. Felix, beide 14 Jan. Credo. Donderdag 15. 11. Paul us, 2e geb. H. Marcus, beide 15 Jan. Vrijdag 16. II. Marcellus, 16 Jan. 2e en 3e geb als 7 Jan. R.V. Fr. H.H. Bernardus enz. 2e geb. H. Marcellus, geen 3e geb. Zaterdag 17. H. Antoni.us Abt. 17 Jan. 2e geb. H. Supplicius. TE Hoenderstraat 6 VENRAY Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Carbolineum en Asphaltpapier. Alles aan concurreerende prijzen. leveren aan laagste markt prijzen alle 65 ct p. pond inlandsch Varkensvet 55ct p. pond O. W. Sijbers.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2