Abdijsiroop Ex Tlx, OP P Da M Stop dien hoest.. ZlTI QPBÏÏIIIIM P. VAN MIL 120 prijzen 20 hoofdprijzen Landbouw- Huishoudcursus een Dieuwe Cursus heeren-armbandhorloge. Mr. Jos. N( van Wollen Stoffen Heerenkleeding eo Kinderkleding s in pracl Runder Droge Dik "v Spe It Steeds Dames-, MOD Artike Dames en Gemengd Nieuwe BïïSBmWKB STAM V2KBAY. mSBLXJEB DtaifSTSff V2BEAY. van de R. K. Kerk van Herkenbosch (L.) salon-ameublement, stamboekrunderen, Districts-arbeidsbeurs Stenografie Machineschrijven. VENRAY een CURSUS geopend Aanbesteding Coop. Roermondsctie Eier mijn te Roermond het vervoer der eiereu en ledige kisten over het jaar 1925. Dinsdag 16 te VEN boude voor Damesmantels. aan spotprijzen a JOS. VERR1! Prima kwal aan spi voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening.Neem de kleine oorzaken weg en voorkom al dus de groote gevolgen met de ver zachtende en genezende Akker's Overal per De groote H. Hart-Standbeeld. Vorig bedrag f 284,71 Uit dankbaarheid f 20,— Ter eere van het H. Hart f 25, Offerblok Paterskerk f 19,33 Totaal f 349,04 Door Venraysch Fanfarecorps is besloten met Vastenavond een groot concert met tooneeluitvoering te geven Ter herinnering aan het 65-jarig bestaan onzer Fanfare zal Zondag om 1 uur (niet om 11 uur) van dit gezel schap eene foto worden genomen door een Illustratie-Bureau uit den Haag. Aan Louis Strijbosch, kantonnier op den Provincialen weg Venray— Horst, is eervol ontslag verleend uit deze betrekking, met toekenning van pensioen. Tot Overste van hetUrsulinen klooster te Echt is benoemd onze vroegere dorpsgenoote de Eerw. Mère Martina (in de wereld Anna van'de Voort). Militaire Vooroefeningen, Men verzoekt ons te berichten, dat men zich nog kan aangeven bij den WelEerw. Pater Directeur van het Patronaat tot en met Maandag 15 Dec. Na dezen datum zou men zich tot een ander adres moeten wenden. Degenen die de Vooroefeningen niet meemaken, hebben veel kans (zooals uit de ondervinding alweer blijkt), dat zij lang moeten dienen. Aan den heer A. Fila is op zijn verzoek met ingang van 26 December a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit zijne betrekking van dienaar van politie alhier, onder tevre denheidsbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten. De heer Fila vierde, zooals bekend onlangs zijn 25-jarig ambtsjubileum. Wij gunnen hem van harte eene wel verdiende rust en wenschen hem lang durig genót van zijn pensioen. HORST. Z. D. H. Mgr. Laurentius J. A H. Schrijnen, Bisschop van Roer mond, heeft, op zijn verzoek, aan den eerw. Heer N. J. Mertens, kapelaan te Horst, tijdelijk ziekteverlof verleend en heeft in zijne plaats benoemd tot kapelaan te Horst den eerw. heer H. A. M. Leesens, tot dusverre kapelaan te Stevensweert. MAASHEES. Aangemoedigd door 't enorme succes, bij vorige uitvoeringen ondervonden, heeft onze tooneelver eeniging »M. T. V.", thans wederom in studie genomen een drama «Oudjaars- avond" op te voeren tegen de a.s. winterkermis. De my n velden in de Peel en in den Achterhoek. Bij de memorie van antwoord op de Waterstaatsbegrooting deelde de minis ter aan de Tweede Kamer mede, dat de voorstellen omtrent bestemming van de mijnvelden in de Peel en in den Gelderschen en Overijsselschen Achter hoek naar de wenschen in zijn Memorie van Antwoord betreffende de Water- staatsbegrooting in een vergevorderd stadium van voorbereiding ziin. De minister van Waterstaat verwacht, die binnenkort bij de Staten Generaal te kunnen indienen. De Yenlosche markenbeurs. Als slachtoffer van de veranderde tijdsomstandigheden is onze eertijds zoo drukke markenbeurs gevallen. De valuta reisjes naar Duitschland zijn reeds lang gedaan, het vreemdelingen- bezoek heeft weinig te beteekenen, zoo dat de wisselhandel ten doode opge schreven was. De eene handelaar na den ander heeft er 't bijltje bij neer gelegd en hoogstens een paar hielden stand. Er is niets meer te verdienen, reeds langen tijd op deze »beurs". Zigeuners. Men schrijft uit Venlo Langs onze Limburgsche oostgrens zwerft wederom een groote troep ongeveer 150 man zigeuners met wagens enz. rond en zoekt op verschil lende plaatsen toegang te verkrijgen naar ons land. Het vorig jaar moest dit herhaaldelijk belet worden. Eenmaal kwam een bende ondanks alle grensbewaking 1 hier midden in den nacht in onze stad aan 1 De politie in de grensstreken mag wel een oogje in 't zeil houden. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 155000 eieren. Hoogste prijs f 13,50 Laagste prijs f 10. NEDERWEERT. Gedurende de laatste weken hadden alhier niet min der dan 20 noodslachtingen onder het rundvee plaats. Tot nu toe weet men echter nog niet, welke ziekte onder het vee heerscht, die dergelijke gevol gen met zich medebrengt. WEERT. Naar we vernemen zal wegens de minder gunstige resultaten de autobussendienst WeertHelmond gestaakt worden. Wel jammer, dat de tusschenliggende gemeenten voor dezen dienst geen subsidie over hebben zij toch waren door de autobussen uit haar isolement verlost. Aangehouden. Maandagmiddag werd te Maastricht de dader, die Zondagavond omstreeks 11 uur den politieagent van der Flier, van achteren met een mes in den rug stak, door de recherche aangehouden. Hel is de 21 jarige H. A., afkomstig uit Nederweert, havenarbeider te Maas tricht. Hij werd in de haven gear resteerd. Hij is een neef van den door den agent Zondagavond gearresteerde. Hij verklaarde den steek te hebben toegebracht. Hoewel de longen door boord zijn, maakt de agent het naar omstandigheden vrijwel en als er geen complicaties komen, hoopt men hem nog te redden. .Yervalschte passen. Voor de arr.-rechtbank te Maastricht stond terecht een ambtenaar ter secre tarie te Heer, ter zake, dat hij eenige passen valschelijk met den handteeke- ningsstempel van dep burgemeester had voorzien. Het M. eischle een jaar gevangenisstraf. Lateraal kanaal in Limburg. Ten behoeve van de werken aan het lateraal kanaal werd door het Rijk van de gemeente Maastricht gekocht de z.g. Varkenswaard onder St. Pieler, alwaar gelijk de Msb. meldt, volgens de bestaande plannen de verbinding moet komen tusschen het kanaal Luik Maastricht en het onder Maastricht gekanaliseerde Maaspand. Mynongeval. In de mijn Laura te Eijgelshoven geraakte de mijnwerker F. uit Ubach- over Worms in een tusschenschacht bekneld. In zorgwekkenden toestand werd F. naar het hospitaal te Heerlen gebracht. Een kosten van 20 millioen Zooals de minister reeds in de Kamer meedeelde, is hij van oordeel, dat het plan tot oplossing van het Beersche Maasvraagstuk, beschreven in het rap port der Commissie-Jolles het meest aanbevelenswaardige is. Dit plan kost 20 millioen. Bakkersnacktarbeid. Verschenen is de memorie van ant woord inzake het ontwerp tot wijziging van de Arbeidswet betreffende de broodbakkerijen. De minister ziet af van zijn voornemen om het verbod van bakkersarbeid voor den patroon te doen vervallen. Mgr. Geurts. Z. D. H. Mgr. Franciscus Geurts, van de orde der Lazaristen, titulair Bisschop van Riconolure, Apostolisch Vicaris, eerste Bisschop van het Chi- neesche Bisdom Yungoinfu, herdenkt op 23 December den dag, waarop hij voor 25 jaar in de St. Jan te 's Bosch door Mgr. W. v. d. Ven werd geconsa creerd als Bisschop. Mgr. Geurts is geboren te Maashees en werd Dinsdag 9 December 62 jaar. De werkeloosheid. Men schrijft uit Boxmeer De werkeloosheid neemt onder deze gemeente steeds een grooteren omvang aan. Op de exportslagerij der fa. Lion is thans zoodanige slapte ingetreden, dat een 20 man personeel ontslag is gegeven, terwijl de werkverschaffing nog steeds kleiner wordt. Het begint er voor vele arbeiders minder roos kleurig uit te zien. Landbouwschool. De boerenbond te Deurne heeft met algemeene stemmen een som van f7500 geschonken voor 't stichten van een lagere landbouwschool. Dit is nog eens klinkende waardeering. Doodgereden. Maandagnamiddag is op het Hertog plein te Nijmegen de 80-jarige heer M. C. van der Grinten door een vrachtauto overreden en gedood. De auto is door gereden, maar het nummer is bekend. De dubbele moord te Culemborg. In verband met den dubbelen moord te Culemborg gepleegd werd Donder dag zekere A. Ostoelenmaker van beroep op de markt door drie recher cheurs gearresteerd. Hij is naar Tiel overgebracht. Overleden. De door de politie Zaterdag te Almelo neergeschoten man is aan zijn verwon dingen overleden. De verlaging der direkte belastingen. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer inzake het tariefontwerp, wijst de mi nister o.m. den leden, die zich verwon derd betoonden, dat niet tegelijk met dit wetsontwerp een volledig plan van omwerking en vermindering der direkte belastingen is voorgelegd, er op, dat het tarief in de eerste plaats bestemd is tot dekking van het bestaande tekort op het budget en dat de vraag, in hoe verre er tot verlaging van direkte be lastingen kan worden overgegaan, met de vraag naar die dekking weliswaar in verband slaat, doch in volgorde achteraan komt. Intusschen zij hieraan toegevoegd dat aan de plannen nopens verlaging met volle kracht gewerkt wordt en dat, naar de Minister vertrouwt, binnen korten lijd wetsvoorstellen in die richting zullen kunnen worden inge diend. Oplichting van tienduizenden. Zooals gemeld, heeft de Slaat een elftal firma's en personen gedagvaard, die meer geld bij den Postcheque en Girodienst hadden opgenomen, dan waarop zij volgens hun rekening recht hadden. Dit scheen mogelijk geweest te zijn door het maken van fouten in de af rekeningen tijdens den giro-chaos. Naar de »Tel." nader verneemt is men hier slechts toe overgegaan na alles te hebben beproefd om de gedag- vaarden tot teruggave te bewegen. De meeste van hen gaven eenvoudig geen antwoord op brieven van den Postcheque en Girodienst of antwoord den dat zij het niet meer konden na gaan, hoe het met hun afrekening stond. Van de elf gedagvaarden zijn er twee, bij wie het onrechtmatig opge nomen bedrag in de tienduizenden loopt. Is het blad goed ingelicht, dan nam een firma voor meer dan een ton boven haar werkelijk saldo op. Behalve deze elf zijn er nog veel meer rekening houders, die te veel opnamen. Met dezen is men echter nog in corres pondentie in de hoop tot een minne lijke schikking te komen. Er zijn rekeninghouders, die in ter mijnen afbetalen, wat zij te veel in casseerden. Gaat het niet goedschiks, dan zullen ook dezen worden vervolgd. Doodelyk ongeval. Toen de 74-jarige wed. G. D., wonen de te Oldebroek, zich Dinsdagavond, van familiebezoek komende, met de stoomtram huiswaarts begaf, wilde zij nabij haar woning de tram verlaten. Deze was echter nog in beweging, waardoor zij kwam te vallen, met het noodlottig gevolg, dat zij door de tram overreden werd. In een nabij gelegen koffiehuis binnengedragen, bleek dat haar rechterbeen verbrijzeld was. Toen de ontboden geneesheer ter plaatse verscheen, bleek de ongelukkige reeds te zijn overleden. Oplichter aangehouden. De Delftsche recherche kreeg er eeni ge weken geleden lont van dat een oude bekende, J. D, die door de politie te Rotterdam sinds enkele maanden ter zake verduistering van ettelijke hon derden guldens en oplichting werd gezocht, onder valschen naam te Delft in een hotel logeerde. Toen hij zou worden aangehouden bleek de gezochte, die in het algemeen, politieblad stond gesignaleerd, gevlogen. Maandagmiddag zag een Delftsche rechercheur den gesignaleerde in Den Haag wandelen. D. werd gearresteerd en naar Delft overgebracht. Al eerder was vermoed dat D.'s plot seling vertrek uit Delft gevolg was van de vriendelijke medewerking van een tweetal personen die hem hadden ge waarschuwd dat de recherche hem op het spoor was. Dit vermoeden werd na verhoor van D. bevestigd, waarna de beide swaarschuwers" werden aange houden en in arrest gesteld. Tegen hen (een kapper en een hotelhouder, waar D. had gelogeerd) is proces-verbaal op gemaakt wegens het onttrekken van een persoon aan de nasporingen der politie, waarop een maximum gevan genisstraf van 6 maanden is gesteld. D. is naar Rotterdam overgebracht. Overreden. Op den Bornschen Straatweg te Almelo is Dinsdagavond het 7-jarig kind van den aannemer H. Schipper aldaar, door een vrachtwagen overreden. Een half uur daarna overleed de kleine. Poging tot vergiftiging. Tegen den drogist te Amersfoort werd wegens poging tot vergiftiging van zijn vrouw door het O. M. der Utrechtsche Rechtbank twintig jaar gevangenisstraf geëischt Belgische yzergietery in Limburg. Indien de inlichtingen van de Maas bode juist zijn, zal in het zoogenaam de Hopelerveld bij Kerkrade zich een Belgische ijzergieterij met constructie werkplaatsen gaan vestigen. Voor een bedrag van f 100.000 zou reeds een boerderij met terreinen zijn aangekocht. Het terrein ligt nabij den aan te leggen spoorweg KerkradeSchaes- berg. De mist in Engeland. Nader wordt nog uit Londen omtrent den hevigen mist van Dinsdag gemeld De hoofdstad en eigenlijk geheel En geland was gisteren gehuld in een buitengewoon dichten mist. Alle kanaal diensten en luchtverbindingen zijn geslaakt. Wedrennen moesten worden afgelast. De voetbalmatch tusschen Oxford en Cambridge moest worden verdaagd Te Londen had een botsing plaats tus schen twee omnibussen, waarbij 10 passagiers gewond werden. In Londen, waar de mist het sterkst was, was het op den middag zoo don ker als anders te middernacht. De straatlantaarns werden aangevuld door zoeklichten en op ruim 50 belangrijke verkeerskruispunten stonden mannen met sterk lichtgevende lampen om aan de omnibussen den weg te wijzen. Het verkeer met motors en trams is evenals dat der spoorwegen belangrijk vertraagd De weerkundige dienst verwacht, dat de mist nog 24 uur zal aanhouden. De godsdienstvervolging in Frnnkryk. Hoe kleingeestig de antikerkelijke trawanten van Herriot optreden, be wijst weer eens een proces tegen abbé Chaignon voor de rechtbank te Laval. De .aanklacht vermeldde «ingestelde vervolging wegens het openen van een lagere school zonder verlof der auto riteiten". »Een clandestiene school," zooals het O. M. opmerkte. Het geval was dan ook ernstig. Abbé Chaignon had zonder permissie aan twee jongens van zijn parochie ter voorbereiding van hun intrede in het seminarie wat Latijnsche les gegeven. De abbé werd wegens dit vergrijp tot 166 frs. boete veroordeeld. Overstroomingen in China. Tengevolge van een dijkdoorbraak, zijn twee districten van de provincie Sjantoeng geheel overstroomd. Onge veer 340 dorpen slaan onder water en hebben te kampen met voedselschaarste. Van de 150.000 inwoners dezer dor pen worden er 130.000 door hongers nood bedreigd. De graanprijzen zijn ongeveer twintig percent gestegen. 5—12 Dec. GEBOREN Maria H. Daniëls, Kempweg Louisa D. M. Smits, Schoolstraat Mathijs H. J. Smits, Schoolstraat Christina R. Vermeulen, St. Odastraat Jacobus J. v. d. Pasch, Castenray Lambertus A. Verberkt, Veulen OVERLEDEN: Maria G. Arts, weduwe van P. J. Rongen, 74 jaar, Brukske Wilhelmus E. Hendriks, 2 maanden Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur Kleine Congregatie, hall 3 herhalingecatechismus, 4 uur recollectie. Onder de H. Mis fan 8 uur generale H. Communie *oor bet St. Agnes-Patronaat. - De geloovigen worden verzocht de banken voor het altaar van O. L Vrouw voor de kinderen vrij te laten. Maandag half 8 leesmis. 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes van de Venen Ouders, kwart na 4 het Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor O. Buggems en Allegonda Janssena, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Petronella Janssen, Ouders, broeders en familie. Woensdag hall 7 Gulden Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Benri Ester en echtg. Donderdag 7 uur te Vellum H. Mis. half acht leesmees, 8 uur bes'eld Jaarg. voor Johannes Vergeld, zijne Echtgenoote, Vfartinus, Johanna en Antoon Vergeld. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg voor Henrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexan der van Drunen. Deze week zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Zaterdag komen de kinderen der 6de klas te biechten, kwart na vier het Lof. Van 2730 Dec. a s. retraite te Venlo voor mannen en jongelingen van den kring Venray, Deelnemers gelieve zich spoedig op te geven. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur de H. Mis, om 8 uur plechtige Hoogmis welke zal worden opge dragen voor de leden der Aartsbroederschap van het Koordje Na de Hoogmis processie, om 5 uur Lof met leestpreek. Om 2 uur JongelingenCongregatie. Na de Hoogmis bestuursvergadering der 3e Orde. Maandag laatste dag van het octaaf, om 6 uur plechtig Lof waaronder feestpredicatie processie en Te Deum tot sluiting v d octaaf. Dinsdag om half 8 hoogmis ter eere van den H. Aotonius, om 6 uur Lof Woensdag om 6 uur Gulden Mis. Vrijdag om half 8 plechtige lijkdienst voor P. Willems, om 6 uur Lof. Morgen collecte voor de Voortplanting des Geloof a Goedgekeurd bij Kon. besluit van 1 Maart 1924 waaronder een Heeren- en Damesfietsen, Gouden Eeeren- en Dames-Horloges, Kruis beeldgarnituren, H. Hartbeelden enz. enz Prijs per lot 50 cent. Trekking 26 December 1924. HET KERKBESTUUR St. Antonius-Patronaat. Heden Zaterdagavond zang-repetitie. Om 2 uur Congregatie, waarin ook het Midden-patronaat wordt verwacht. De jongens van het Midden patronaat behoeven dan onzentwege het Lof van drie uur niet bij te wonen. Op andere Zondagen wel. Is er geschikt ijs om te schaatsen, dan wordt de Congregatie uitgesteld. Worden gevraagd ijzervlechters voor betonwerk. 4 Krondwe« kers voor ontginning. 1 Keukenmeid en 1 Kindermeisje voor Venray. 5 burgerdienstmeiden 6 boerendienstmeiden 4 boerenknechts voor Paschen 1 waschvrouw Mijnwerkers leebijd 18 tot 30 jaar 1 boerendienstmeid 1 boerenknecht bekend met alle werk voor klooster, 1 bejaarde werkster met kost en inw. 2 nette werkmeisje* 2 jongens kunnende melken 1 tweede meid Bieden zich aan 2 jongen* 14 jaar voor boerenwerk 1 burgermeisje 14 jaar 3 kantoorbedienden 2 bakkersknechts 3 en 4 jaar a h. vak 2 magazijn oi kantoorbedienden 1 boerenknecht voor dadelijk 1 werkmeisje Half Januari begint weer Inlichtingen en aanmelding bij de secretarissen der Boerenbonden of bij 't Hoofd v. d. Cursus 20 Th. Peters, Oirlo Begin Januari zal te door het Centr. Bureau Instituut Pont worden. Stenografie (opl. tot kantoorstenograaf) Lesgeld f 6 per maaud. Machinescliry ven (volgens» verbeterd" lO-ving.-systeem) Lesgeld f 25per cursus, f 20als ook de Steno cursus gevolgd wordt. Inlichtingen en aanmelding Zaterdag 30 Dec-, van 4—5 uur in het Patronaat te Venray. VERLOREN Tegen een goede belooning terug te bezorgen aan het Bureau dezer Courant De DIRECTIE der zal op Donderdag 18 December 1924 's avonds 7 uur in het Hotel »DE ZWAAN" te Venray Men kan inschrijven I. Voor het vervoer van en naar VenrayLeunen A, B en C. II. Voor het vervoer van en naar Heide. III. Voor het vervoer van en naar IJsselsteijn. IV. Voor hel vervoer van al de eieren en ledige kisten van 1 2 en 3. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij heeren secretarissen der diverse af- deelingen. 38 nam. van 2 tot 5 i teekende ten huize SCHOLS aan de Schot Advocaa Venlo, Heutzstraat d. Ontloo: klein zwart K reu, tegen belooning t< bij J. KAPPEL, Oude f/ïs/ L Puike groene Erwten Bruine Boonen Witte Bak- en braadvet Zuivere Raapolie pe W ij vragen Be aan zoo laag i prijsnoteei Prachtsorteei

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2