Firma van denMunckhof, Groote straat. Visitekaartjes vatiusgesticht en het St. Annagestich1 1 ieder f 1000, voor het Internaat der Paters Franciscanen en het Pensionaat Jeruzalem ieder f 400, en voor het St. Josephgesticht f 100, wijl in dit laatste gesticht de verpleging grooter.deels uit liefdadig oogpunt geschiedde. B. en W. vermeende met het uitbrengen van dit rapport aan het verzoek van den Raad te hebben voldaan, doch vermeenden zij dit punt verder te moeten aanhou den lot de eerste vergadering van het volgende jaar. De heer Winters vond het heel mooi om dit punt aan te houden en had dit voorstel ook wel zijne sympathie, doch vond spreker het niet juist, dat er in dit rapport gesproken werd, dat men met de Gestichten overleg zou gaan plegen, wat zij in deze zouden willen doen, terwijl men aan den anderen kant de menschen zou verplichten om aan te sluiten. De voorzitter lichtte deze kwestie nog nader toe en kon de heer Winters zich na deze toelichting met het voor stel van B. en W. vereenigen. De heer Dr. Janssen vond de moti veering van den heer Winters, als zoude een breede lage van het volk tegen waterleiding zijn, niet juist; spreker zou zulks dan ook wel kunnen zeggen voor wat betrefi het aanleggen eener rioleering. Spreker stond even wel tegenover beide voorstellen van B. en W. zeer sympatiek, hoewel hij zelf aan rioleering geen behoefte had. De heer Odenhoven was wel niet tegen de waterleiding, doch vermeende hij, dat het beter zou zijn om eerst maar eens een rioleering aan te leggen, wijl daarmede zeer zeker een algemeen belang gediend werd. Natuurlijk was het voordeeliger geweest indien deze beide werken in eens hadden kunnen uitgevoerd worden, doch zou spreker daarvoor thans het aanleggen der rioleering niet achterwege willen laten. Na eenige discussie werd besloten dit punt aan te houden volgens het voorstel van B. en W. 11. Behandeling der aanvragen om subsidie van a. Fanfare Venray. b. idem Merselo. c. idem Leunen, d. idem Oostrum. e. Groene Kruis afd. Venray. f. idemafd. Tuberculosebestrijding, g. R.K. Ver- eeniging het Groene Kruis te Sittard. h. Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen, i. Districtsarbeidsbeurs Ven ray. j. Commissie van Advies inzake Beroepskeuze, k'. Patronaat afd. Gym nastiek. 1. R.K. Middenstand tot in standhouding Handelscurcus. m. Ver- eeniging van Gasfabrikanten in Neder land. n. Parochiaal Kerkbestuur, o. Kruisverbond. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voorstelden om aan de sub a, b, c, d, e. i» j. k en o genoemde vereeni- gingen en instellingen eenzelfde sub sidie te verleenen als hun voor het jaar 1924 werd toegekend, en vertrouw de hij, dat de raad zich hieimede wel zou kunnen vereenigen. Werd goed gevonden. Wat de sub g bedoelde subsidie aan vrage betrof deelde de voorzitter mede, dat de raad zich reeds vroeger op het standpunt had gesteld, dat het niet noodig was de hier bedoelde vereeni- ging te subsidieeren, wijl de plaatse lijke afdeeling dezer vereeniging ruim gesubsideerd werd en vermeenden B. en W. dat de raad dit standpunt ook thans nog wel zou innemen, en stelden zij mitsdien voor om op deze subsidie aanvrage afwijzend te beschikken. Aan de sub h genoemde vereeniging werd op voorstel van B. en W. ook voor het jaar 1925 wederom een sub sidie verleend van f 50, op dezelfde voorwaarden, waaronder deze 't vorig jaar was toegekend. Betreffende de subsidie-aanvrage van de sub 1 genoemde vereniging deelde de voorzitter mede, dat hij persoonlijk een onderhoud had gehad met het bestuur dezer vereeniging en was-hem daarbij gebleken, dat de meerdere subsidie van f 100, welke deze vereeni ging thans vroeg oorspronkelijk be stemd was ter bestrijding eener exAra uitgave voor meerdere lessen, doch door onvoorziene omstandigheden was dit thans echter onmogelijk gebleken. Het bestuur van genoemde vereeniging had nu echter spreker verzocht om voor 1925 deze meerdere subsidie toch te mogen ontvangen ter aflossing van het nadeelig saldo van vroegere jaren. B. en W. hadden daartegen geen be zwaar. Indien echter 'n volgend jaar wederom deze meerdere subsidie van 100 gulden zou gevraagd worden, dan zou dat noodig zijn voor uitbreiding van den cursus. Werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Omtrent de subsidie aanvrage van de sub m genoemde vereeniging deel de de Voorzitter mede, dat deze aan vrage voor kennisgeving kon worden- aangenomen, omdat zij niet op zegel gesteld was en B. en W. er bovendien ook niet voor waren om maar steeds meerdere subsidies te verleenen. Werd goedgevonden. Aan het Parochiaal Kerkbestuur te Venray werd ter tegemoetkoming in de kosten der hulpkerk te IJsselsteijn eene subsidie verleend van f125, zulks overeenkomstig het voorstel van B. en W. 12. Vaststelling van de toe te ken nen bijdragen aan de Vakteekenschool ingevolge de Nijverheidswet. De Voorzitter deelde mede, dat de bijdrage voor deze instelling volgens de Nijverheidswet moest bedragen 30 pCt. der uitgaven en zou dit thans f 781.06 moeten bedragen. Werd goedgevonden. 13. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van f5000 voor meubileering van het nieuwe Raadhuis. De Voorzitter lichtte dit punt nader toe. De heer Odenhoven vroeg of deze f 5000 of bijna f 5000 wederom groo-1 tendeels buiten Vénray zouden worden uitgegeven en of het niet mogelijk was deze thans eens in Venray to houden. De heer Stoot vond het bedrag van f 5000 verbazend hoog en zou hij gaarne zien, dal, alvorens hierover eene beslissing werd genomen, door B. en W. eene gespecificeerde opgave werd voorgelegd van hetgeen zij van plan waren aan" te schaffen, want een en ander behoefde toch niet luxieus te worden. De Voorzitter antwoordde dat het nieuwe raadhuis ten slotte toch be hoorlijk gemeubileerd diende te wor den. Spreker wilde echter gaarne de teekeningen van een en ander aan den raad ter inzage geven. De heer Pubben vond dezen post ook verbazend hoog en zou men daarvoor z. i. wel een geheel huis kunnen koopen. De Voorzitter antwoordde hierop.dat er van de oude meubelen zooveel mogelijk wederom in gebruik zouden worden genomen, doch zou er een nieuw ameublement moeten komen voor de Raadzaal, een voor de ver gaderzaal van B. en W. en een voor de Burgemeesterskamer. De heer Winters vermeende dat indertijd bij de begrooting van vijftig duizend gulden, de meubileering was inbegrepen, waarop de Voorzitter echter ontkennend antwoordde. De heer Winters was het verder volkomen eens met den heer Oden hoven, dat de levering dezer meubelen zooveel mogelijk zou plaats hebben door inwoners dezer gemeente. Spr. kon zich wel voorstellen, dat de meubileering der diverse lokalen moest plaats hebben in den stijl, waarin de bouw was uitgevoerd en de vervaardiging zou geschieden naar daarvoor ontworpen teekeningen, doch was spreker het ook volkomen eens met den heer Stoot, dat aan den Raad eene gespecificeerde opgave met tee keningen werd overgelegd van de meubelen, welke B. en W. vermeen den te moeten aanschaffen. De Voorzitter zeidetoe aan het verzoek van den Raad te zullen vol doen en een slaat van de benoodigde meubelen te zullen overleggen. De heer Odenhoven zeide vernomen te hebben dat bij den bouw van het raadhuis de begrooting met een paar duizend gulden was overschreden, en vroeg waarom de Raad daarin niet gehoord was. De Voorzitter antwoordde dat hem hiervan niets bekend was, wel waren er enkele wijzigingen aangebracht, doch zooals bij ieder zoodanig werk zouden wij ook hier wel een staat van meer- en minder werk krijgen, maar hoeveel dit zou bedragen kon spreker momenteel niet zeggen. Vervolg zie Eerste Blad.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 5