f Provinciaal Nieuws. Dankbelui R, A. Haveibe is verhi Mecuriusü Paardenverz Gemeenteraad te VENRAY Q-emeng-ci Nieuws. Verlaging Gasprijzen. Districts-arbei iW'Krï'ïi' Theodora Hu Thieiei Johanna Catharha naar Patersstr Spreekuur tan van den Lanlbi platen toónen betreffen de de plechtigheid waarmee de Kerk die hooge wijding heeft omgeven. Zijn Eminentie Kardi naal Mercier leende zich bereidwillig er toe om deze serie zoo getrouw mogelijk overeenkomstig de werkelijk heid samen te stellen Wij zien dan ook den Bisschop in zijn volle waar digheid, bekleed met de schitterendste liturgische gewaden omringd van een groole schaar van assistenten in zijn prachtige kathedraal de H. Wijding toedienen aan een groole schaar uit verkorenen Elk moment van dit groot gebeuren wordt ons voor oogen gesteld. En dat men zoo roerende tafereelen krijgt be hoeft geen betoog. Dan nog de prach tige lezing die wij daarbij te hooren krijgen, zal ons allerduidelijkst de hooge waardigheid van 't Priesterschap aantoonen. Zal in ons hoogachting en eerbied voor de Piesters verleven digen. Zal misschien nog Priesterroe pingen verwekken. Daarom ook zal de opbrengst besteed worden voor 't Pauselijk Liefdewerk van den H. Petrus. Het groote en voorname doel van dit Pauselijk genootschap kunnen wij niet genoeg in uw aandacht leven dig houden het bedoelt n.l. niet de bekeering der heidenen zonder meer, maar het ijvert met alle kracht voor de opleiding der besten onder de be keerden tot de hooge waardigheid van het Priesterschap. Als wij U dus heden warm aanbevelen de lezing van Pater Huf, dan kunnen wij zeker geen betere gedachte hiermee verbinden als die van het St. Petrus Liefde werk. Het H. Priesterschap als grootste eer, maar vooral als grootste kracht in het bekeeringswerk, wordt geschonken aan onze nieuwe broeders in het geloof, zoowel Negers van Afrika, als Chi- neezen, Indiërs en Japanners zij moeten den Europeeschen Missionaris het werk lichter maken en helpen bespoe digen de bekeering hunner land- en slamgenooten, die nog verstoken zijn van het groote licht van ons Roomsch Geloof. De geldelijke opbrengst van dezen avond komt dus ten goede aan dit verheven werk. Komt dus allen op die eenigszins gelegenheid hebt. Hoe meer hoe liever, want des te meer kunnen wij afdragen aan het St. Petrus Liefdewerk, des te meer Priesters zul len er komen in de heiden landen, des te meer zielen zullen deelachtig worden aan de onschatbare gave van het ware Geloof. Op het oogenblik zijn er ongeveer 290 studenten in de Missie landen, die het mogelijk is gemaakt zich voor te bereiden op het H. Pries- lersschap door de steun van de katho lieken in Nederland. Voorzeker een zeer groot succes. Doch wat beteekent dit getal vergeleken bij de vele mil- lioenen heidenen die nog wachten op de prediking van het Evangelie Steeds meer priesters moeten er komen. Uw ruime bijdrage zal weer een flinke steun zijn voor dit groote Missiewerk Venray, de inlandsche seminarie's rekenen ook op U. Mogen we hier een enkel woord aan toevoegen, dan is dit een opwekking aan de leden van H. Familie en Con gregatie, reeds weldoeners van het St. Petrus Liefdewerk, trouw deze lezing bij te wonen. Nadere bijzonderheden volgen later. (Vervolg van Bijvoegsel) Vervolgens werd dit punt aange houden tot door B. en W. de gevraag de specificatie der benoodigde meube len zal zijn overgelegd. 14. Behandeling van het Rapport van B. en W. inzake de salarieering der gemeenteambtenaren en het ver slag aan den Gemeenteraad der Com missie ad hoe. De Voorzitter gaf aangaande dit punt het woord onmiddellijk aan den rapporteur der commissie ad hoe, den heer Winters. De heer Winters las daarop het rapport der commissie voor, waaruit wij het volgende konden aanstippen De salarissen van Burgemeester en Secretaris werden door de commissie te hoog geacht en stelden zij mitsdien voor aan Ged. Staten te -verzoeken de salarissen dezer functionarissen met ingang van 1 Januari 1925 met 10 pCt. te verlagen. Hoewel de commissie veel voelde voor het in stand houden van den kindertoeslag, vermeende zij toch te moeten voorstellen dezen toe slag voorlaan pas te doen ingaan bij het 3e kind. De salarissen van den gemeen'e- ontvanger en den gemeente-opzichter kwamen der commissie niet te hoog voor, deze wenschten zij dan ook on gewijzigd te laten. Het salaris van den directeur der Gasfabriek achtte de commissie ook te hoog en stelde zij voor dit met f 200 te verlagen. De bezoldigingen der politieambte naren kwamen der commissie niet te hoog voor, evenmin als die van de kantonniers, doch stelde de commissie voor de periodieke verhoogingen van deze beide categoriën tot op de helft terug te brengen. Wat de salarissen der tramconduc teurs betrof, vermeende de commissie te moeten voorstellen de tot op heden verleende periodieke verhoogingen tot op de helft terug te brengen en de nog te verleenen per. verh. geheel te doen vervallen. Het salaris van den hulpkeurmees ter achtte de commissie te laag tegen over de bezoldiging van de veldwach ters en stelde daarom voor dit te verhoogen en te brengen op f 1700 plus f 100 toelage voor gebruik van rijwiel enz. De Voorzitter dankte daarop de com missie, mede namens B. en W. en den gemeenteraad, voor de wijze waarop zij zich ter dezer zake van hare taak had gekweten. Spr. gaf daarna het gevoelen van B. en W. inzake dit rapport uitvoerig weer en verdedigde het standpunt van dit college hierom trent. De heer Winters repliceerde daarop dat in de commissie, algemeen den wensch naar voren was gekomen om dit rapport mondeling nader toe te lichten en spreker zou dan ook slechts het gevoelen der commissie weergeven. Nadat de heer Winters het stand punt der commissie nog duidelijk had toegelicht, stelde hij voor om de voor stellen, neergelegd in dit rapport, en bloc in stemming te brengen. De heer Geurts zou ook gaarne zien dat er over deze voorstellen ineens gestemd werd, wijl het anders veel te lang zou duren. Dr. Janssen was tegen een zoodanige stemming en wel omdat hij zich met sommige voorstellen wel en met andere niet kon vereenigen. De heer Odenhoven motiveerde in het kort op welke gronden dit rapport zijne volkomen instemming had en was ook hij voor stemming en bloc. Het voorstel Winters was zoodoen de voldoende gesteund, werd door den Voorzitter in omvraag gebracht en aangenomen met 84 stemmen. Tegen Dr. Janssen, Verstraelen en beide Wethouders. De Voorzitter waarschuwde daarna tot driemaal toe om toch voorzichtig te zijn met het stemmen en bloc over de verschillende voorstellen, doch spe ciaal voor wat betrof het salaris van veearts-keurmeester. Spr. stelde namens B. en W. voor om, alvorens lot stem ming over te gaan, allereerst eens het salaris van den veearts-keurmeester voor 1924 vast te stellen, wijl hij anders vreesde dat de gemeente in groote moeilijkheden zou komen. Im mers zooals de zaken nu stonden, hadden we feitelijk geen gemeente veearts meer en nu stond het te be zien, dat de heer Sala zich tot den Pensioenraad zou wenden met de me- dedeeling, dat zijne betrekking was opgeheven en hij daarom vermeende aanspraak te mogen maken op pen sioen. De heer Sala zou dan waar schijnlijk op wachtgeld gesteld worden en zou de gemeente dit vermoedelijk ten deele moeten betalen. De heer Jacobs kon maar niet be grijpen waarom allen niet wilden in zien, dat de Raad zich het vorige jaar had vergaloppeerd door de toelage van f 500 van den gemeenteveearts ineens geheel in te trekken en als daarin thans niet werd voorzien, dan kon dit zeer nadeelige gevolgen voor de ge meente en den boerenstand na zich sleepen. De heer Winters bleef echter bij zijn voorstel om de voorstellen der commissie eerst in stemming te bren gen en daarna over het salaris van den veearts te spreken. De heer Stoot zei dat het hier nog ging over het salaris over 1924 en ook hij zou dit eerst wenschen vast te stellen. De Voorzitter bracht daarna het voorstel van B. en W. om aan Sala over 1914 een salaris toe te kennen van f 1700tot f 2000als veearts- keurmeester en als gemeente-veearts eene toelage van f 250, en dan deze betrekkingen te combineeren, zoodat tslag-aanvrage uit de eene betrek king ook ontslag uit de andere mede brengt, in stemming en werd dit voor stel met 111 stemmen aangenomen. Tegen Winters. Daarna bracht de Voorzitter in stem ming het rapport der commissie met de daarin vervatte voorstellen en werd dit met 84 stemmen aangenomen. Tegen Dr. Janssen, Verstraelen en beide Wethouders. 15. Verzoek van den kantonnier Derickx tot het mogen omvangen eener gratificatie voor het aansteken en blus- schen der lantaarns voor 1923 en 1924. De voorzitter deelde mede, dat aan Derickx in vorige jaren eene vergoe ding werd toegekend van f 40 per jaar doch wilde hij nu voor deze jaren gaarne met f 35 genoegen nemen en stelde B. en W. mitsdien voor om deze vergoeding van t 35 per jaar toe te kennen. Werd goedgevonden. 16. Oninvorderbaar verklaring van diverse te ontvangen bedragen op den dienst 1923 en vroegere jaren. De voorzitter deelde mede, dat deze bedragen bestonden uit f 130,23 van schoolgelden, f 1,75 van Trottoirbelas ting, die te hoog berekend was en f 62,24 van H.O. Werd goedgevonden deze bedragen oninvorderbaar te verklaren. 17. Aanbieding der Gemeentereke ning 1923. De voorzitter deelde mede, dat deze rekening gedurende 14 dagen ter secre tarie ter inzage zou worden nedergelegd en daarover door de daartoe te benoe men commissie in een volgende ver gadering rapport zou worden uitgebracht Tot leden dezer commissie werden daarop door den voorzitter aangewezen de heeren Dr. Janssen, Winters en Pubben, die verklaarden deze benoe ming aan te nemen. 18. Aanbieding der Gemeentebe- grooting en de begrooling der Gas fabriek. De voorzitter deelde mede, dat de begrooting voor 1925, alsmede de be grooting der Gasfabriek aan de leden ter inzage zullen worden gezonden en nadat alle leden deze gehad hebben zullen er twee dagen bepaald worden waarop deze begrootingen door de be trokken ambtenaren zullen worden toegelicht. Werd goedgevonden. 19. Ingekomen stukken en mede- deelingen. De voorzitter kon thans den heer Odenhoven mededeelen dat hij een onderhoud had gehad met den Zeer Eerw. Overste van het St. Servatius- gesticht over het eventueel gebruiken van lijkenhuisje enz. doch moest de Overste hieromtrent eerst overleg plegen met zijn Overheid in België zoodat ter dezer zake diende te worden afgewacht. De voorzitter deelde mede, dat hij naar aanleiding van de besprekingen bij het bezoek van den Heer Commis saris der Koningin in zake aansluiting aan het Electrisch net door deze ge meente, zich in verbinding had gesteld met den heer Directeur der Stroom ver koop MIJ. doch vermeende deze, voor aleer daarop nader in te kunnen gaan, eerst de platte-grond der gemeente op kaart te moeten laten brengen. Spreker vermeende echter, dat men zich over eventueele aansluitingen nog maar geen illusies moest maken, want dan kon men wel eens bedrogen uitkomen. Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangen de sloot de voorzitter de openbare ver gadering en ging de raad in geheime zitting over. VENRAY, 6 December 1924. Ter aanvulling der opengevallen plaatsen zijn voor den tijd van 4 jaren, ingaande 1 Januari 1925 bij besluit van den Heer Commissaris der Koningin benoemd tot lid van het College van Zetters voor 's Rijks directe belastin gen Te VenrayJ. A. Poels en A. H. Martens. Te Meerlo: A. H. Geurts en J. Korsten. Te Wanssum A. H. Hanckx en H. H. Geurts. Te Bergen: J. M. Terpstra en J. F. Frederix. Te MookJ. M. Linders en J. Kleve. Te Ottersum Th. H. Sluiters en G. Th. Arntz. Te GennepP. J. Geurts en P. H. A. Coolen. Als geneesheer aan hetSt. Anna- Gesticht alhier is in functie getreden Dr. A. J. A. Barnhóorn. In de kom dezer gemeente is geld gevonden. Inlichtingen te bekomen bij de Rijkspolitie. A.s. Zondag 7 Dec. wordt de St. Nicolaasoptocht gehouden. Aanvang nam. 1 uur. Pakjes bezorgen Zaterdag avond vóór 8 uur bij Janssen-Wijnhoven Concert Polyhymnia. Het Gemengd Koor Polyhymnia'' heeft besloten ook dit jaar wederom haar concert aan te bieden op 2e Kerst dag a.s. Naar wij vernemen zal »Polyhymnia" als naar gewoonte ook dezen keer wederom met een uitgebreid en buiten gewoon interessant program voor den dag komen en zal een bezoek aan dit concert alleszins de moeite waard zijn. Verschillende nieuwe zangnummers zijn door het koor, onder leiding van haar kundigen directeur, de Heer H. Welting, ingestudeerd. Op veler ver zoek zullen o.a. ook ten gehoore wor den gebracht de beide nummers, zoowel verplichtend als eigen gekozen, waar mede sPolyhymnia" dit jaar op het groot nationaal concours te Renkum met den eersten prijs bekroond mocht worden. Tevens zal ook ten gehoore worden gebracht het eigen gekozen nummer, waarmede dit vooruitstrevende koor in 1925 aan een concours hoopt deel te nemen. Mocht verleden jaar door >Polyhym- nia" op zoo uitstekende wijze het amusante blijspel De.gril. van den Hertog" worden opgevoerd, thans zal ten gehoore worden gebracht de klucht in drie bedrijven van denzelfden be kenden tooneelschrijver Gerard Nielen, getiteld: Meneer Klaproos". Dit klucht spel werd den laatsten tijd op verschil lende groote plaatsen met succes ver toond en zal wanneer het goed wordt opgevoerd, de lachspieren der toe schouwers zoodanig in beweging bren gen dat de zaal zal bulderen van de lachsalvo's. Men is van »Polyhymnia" niet anders gewendde rollen zijn in goede handen en het stuk zal dus tot zijn recht komen. De pauzen tusschen de bedrijven zullen worden aangevuld door een meerstemmig dameskoor en vioolspel. Dames zoowel als Heeren zullen al het hunne er toe bijdragen een concert te geven dat ieders verwachting ten volle zal bevredigen. Door de fanfare »0. L. Vr. Gilde", Holthees is in hare j.l. vergadering besloten om op 1 en 2 Februari a.s. een muziek- en tooneeluitvoering te geven. Dit is de eerste opvoering welke in dit seizoen gegeven wordt. Voetbal. Verleden Zondag speelde D. S. O. haar tweede competitie-wedstrijd tegen T.A.G uit Tegelen, deze wedstrijd eindigde met een gelijk spel 1—1. De Regeeringsvoorscliotten. De directeur van de Nederl. Ver- eeniging »Landverhuizing" bericht In het jaar 1923 werden 44 Neder- landsche landarbeiders en landbouwers door middel van regeeringsvoorschot: ten geholpen, om uitvoering te geven aan hun wensch zich in Canada te vestigen. Daarvoor werd in totaal een bedrag van f 13.188.40 aan voorschot ten uitgegeven. Sedert werd door de gesteunde emi granten in het eerste verblijfjaar een bedrag van f 1360.92 terugbetaald, al- zoo ruim tien procent van de totale som. Aangezien het eerste verblijfjaar al tijd het moeilijkste is en daarin niet de hoogste loonen kunnen worden be dongen, mag de terugbetaling bevredi gend worden genoemd. HORST. Bij Kon. Besluit zijn goed gekeurd de akten der N.V. Fabriek van Melkproducten en voedingsmid delen alhier. ARCEN. Maandag ontstond brand in de woning van G. Peters aan de grens, in een oogenblik tastte het vuur ook de woning van Schoofs aan. Toen deze bezig was te redden wat nog ge red kon worden kreeg hij het eensklaps te kwaad. Hij kreeg bloedspuwing en in een kwartier tijds was hij overleden. HELDEN. Dinsdagmiddag had de molenaar J. S. het ongeluk bij het om schudden van graan met de kleeren te blijven vasthaken aan de ijzeren as, die door de molensteenen gaat. Op zijn hulpgeroep kwamen de buren toege sneld en hielden den molen stil, echter niet voordat hij een 7-tal malen mee was rondgesleept. De kleeren werden hem letterlijk van het lijf gerukt. Na geneeskundig onderzoek bleek, dat hij er met enkele ontvelde lichaamsdeelen afgekomen was. Brand. Te Helden zijn Woensdag, huis, schuur en stalling van den landbouwer H. G. Driessen afgebrand. Verzekering dekt de schade. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 175000 eieren. Hoogste prijs f 13,20. Laagste prijs f 9,90 Aanrander veroordeeld. De rechtbank te Roermond heeft Dinsdag J. J. arbeider te Arcen, gedeti neerd wegens gewelddadige aanranding van een vrouw, in Straelen gepleegd, tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was vier jaar. HERTEN. Maandag ging de 62ja- rige R. van hier naar de woning van zijn zoon, alwaar nij vroeger had in gewoond, om zijn kleeren, die daar nog aanwezig waren, terug te halen. Hierbij ontstond een woordenwisse ling tusschen de familie, en kreeg de vader zoo'n hevige stokslagen, dat hij een armbreuk bekwam. Tegen den ontaarden zoon werd pro cesverbaal opgemaakt. Twee officieren aangehouden. Verdacht van onregelmatigheden bij het toezicht op de levering van goede ren ten dienste van de militairen te Maastricht zijn aangehouden zekere D. J., reserve le luit. van de mill.adm. en S., actief le luitenant bij denzelfden diensttak. Er wordt nog een derde arrestatie verwacht. Doodelyk mijnongeluk. In de Domaniale mijn te Kerkrade verongelukte de 16 jarige M. S. Hij bekwam een schedelfractuur en was onmiddellijk dood. S. werkte pas drie dagen ondergronds. Minister Aalberse. In de Donderdag gehouden zitting van de Tweede Kamer deed de voor zitter de mededeeling, dat de Minister van Arbeid bericht had gezonden, in aansluiting met zijn schrijven van 2 December, dat hij, na gehouden beraad, bereid was de behandeling der Arbeids- begrooting te hervatten. Moord te Wychen. Het Gerechtshof le Arnhem heeftin de moordzaak te Wijchen bevolen een onderzoek door deskundigen in te stel len naar de geestvermogens van bekl. J. v. M. Doodelyk auto-ongeval. Woensdag heeft op den weg van Den Bosch naar St. Michielsgestel een ernstig auto-ongeval plaats gehad. J. Eyckemans, landbouwer te St. Michielsgestel, begaf zich met eenige kameraden per fiets naar Den Bosch. Links van den weg rijdende wilde hij uitwijken voor een autobus der maat schappij Quito, doch hij werd gegrepen en gedood. Den chauffeur geen schuld. De man laat vrouw en kind achter. Een vrouwelijke strooper. Te Borne is door de rijksveldwacht de wed. P. bekeurd wegens het bemach tigen van een haas. Zigeunerplaag. In de Bommelerwaard zwerft een zigeunersbende rond, welke het vooral den neringdoenden lastig maakt. In een winkel te Rossum werd de lade gelicht en f400 ontvreemd. De politie achtervolgde de bende en kon de die vegge arresteeren in Nijmegen. Lyk opgevischt. Te 's Hertogenbosch is uit de Zuid- Willemsvaart aan den Dungenschen weg door Woudrichemsche visschers eerst een rijwiel en later een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon opgevischt, ver moedelijk dat van den sedert enkele weken vèrmisten scheepsjager M. Michiels, die nabij Sluis 3 woonde. De moedermoord te Peperga In verband met de aanklachtwegens moedermoord welke door J. C. te Pe perga verleden jaar zou zijn gepleegd, vermeldt men nog de volgende bijzon derheden Verleden jaar 3 September was het kermis in de buurt van Peperga. De 38jarige J. C., vroeger timmerknecht en landbouwer, wilde graag kermis vieren, waarvoor het noodige geld hem echter ontbrak. In Blesse woonde zijn moeder, die een boerderijtje hield. Ze had veel met haar zoon te stellen, waarom ze dan ook aJles wat waarde had voor hem moest verbergen. Ook nu weer ging hij naar de ou derlijke woning om te probeeren geld los te krijgen. Bij zijn komst in den avond zat het oudje een geit te melken Wat zich toen afspeelde zal den rech- ter-commissaris spoedig blijken. Zijn aanklagers van thans beweren, dat hij zijn moeder met een houten timmer manshamer een slag tegen het voor hoofd heeft toegebracht, waardoor een wond ontstond, die vermoedelijk doo- delijk is geweest. In ieder geval was de vrouw bewusteloos geslagen. Kalm weg heeft toen de zoon de sleutels uit den zak van de vrouw genomen, een kast opengemaakt en daaruit f 10 en eenig kleingeld gestolen. Dit kleingeld stopte hij weer in den zak der moeder waarna hij het lichaam met 't hoofd naar beneden in een 24 voet diepen put heeft geworpen, waarin nog geen meter water stond. Met overleg zette hij het emmertje waarmee het water opgehaald, naast den openstaanden put, om op die ma nier den indruk te geven, dat er een ongeluk was gebeurd. In de buurt van Blesse staat een wit geverfde woning, waar J. C. met een vrouw en nog een soortgelijk echtpaar woont. Op zekeren dag schijnt een plan de campagne voor een diefstal te zijn be sproken, waaraan een moord moest voorafgaan. Een der bondgenooten schrikte daarvoor terug. Dit was hem te erg. Met bravoure moet J. C. toen hebben uitgeroepen: Durf jij dat niet? Voor f 10 heb ik mijn moeder wel van kant gemaakt!" Deze ongelooflijke be kentenis bereikte de maréchaussee te Wolvega. Woensdag was op 't kerkhof te Peperga, waar de vrouw is begraven de justitie aanwezig. De kist werd op gegraven en geopend, waarna dr. Mie- remet op de overblijfselen sectie ver richtte en hierbij constateerde, dat de hersenpan van de vrouw als 't ware was ingeslagen. Burgemeester en Wethouders viin Ven- 'ay orengen ter algemeene kennis, dat de Raad der Gemeente in zijne vergadering van 3 December j 1. besloten heeft, de ga»prijzen met één cent te verlagen. De prijzen zijn in het vervolg Indu^triegas 12 cent per M3 Lichtgas en gas over den muntmeter I4,cent per M3. De verlaging gaat in na de meterop name. welke de eerste dagen in December zal plaats hebben. Venray 4 December 1924. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO, De Secretaris VAN HAAREN. BWEBBBUJIS 8ÏAJTB VSHRAY. 28 Nov.5 Dec. GEBOREN Maria L. Janssen, Overloonecheweg. Petrooella O. M. Martens, Leunen Cornelia W. M Jeurisseo, Langstraat Gerard us H, J. Michels. Merselo Johannes L. Swinkels, Heide Theodorus M v d. Bekerom, Servatiusweg Liza Heidens. Steegsbroek Wilhelm a. Willems, Willemstraat OVERLEDEN: Petronella Claessens, echtgen. van P. A. Smits, 58 jaren, Orerbroek Elisabeth Verstraelen, echtgen. van J. W, Kes- seis, 63 jaren. Oostrum Theodora H. Thielen, echtgen. van G. Litjsns, 80 jaren. Overbroek. I patiëute St. Annagesticht KIEEltHSE DUN STBS VSNBAY. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de voortplanting des geloofs, halt 3 herhalings catechismus, 3 uur Lof waarna processie, 4 uur H. Familie. Maandag O. L Vr. Onbevlekts Ontvangenis, de diensten ale op Zondag, 7 uur H. Mie en generale h Communie voor de leden der Maria congregatie 2 uur congregatie en opdracht der nieuwe leden in de kapel der Eerw. Zusters Ursulioen. Dinsdag half 8 leesmis voor de St. Ambrosius» gilde, 8 uur besteld Jaarg. voor Johanna Camps, sebtgen. van Vincent Pijls en ouders. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur sol. jaarg. voor J, van de Ven en ouders Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 lees* mis. 8 uur besteld Jaarg. voor Ant. Odenhoven en echtgenoote Cornelia van Dijk. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur beat. Jaarg. voor Simon Janssen. Zaterdag half 7 plechtige Hoogmis ter eere van de Lucia, waarna processie, half 8 leesmis, 8 uur O.L.Vr. Mis, kwart na 4 Lof. De kinderen der 4de klasse komen te biechten. Van 27 tot 30 Dec. nl ir Venlo een retraite gehouden vc ray. Deelnemers geven zich op van den Retraitepenning. Paterskerl Morgen 5, 6 en 7 uur H richting, 8 uur Hoogmis net en H Kruisweg Maandag Hoogfeest van Mai Patrones onzer H Orde, volle 8 uur plechtige hoogmis, 5 i preek. Gedurende het octiaf Gen. absolutie 3e Orde na le Daar aan het bijwonen der S. C verbonden zijn, iederen daj O! kwart na 5 Metten, 6 uur Lol Dinsdag om 7 en half 8 de diensten voor vroow Spee, al broederschap, 6 uur Lof. Vrijdag om 7 en hall 8 d« diensten voor vrouw Smid, a broederschap, 6 uur Lol. St. Antonius*Pat Geen zangrepetitie. De niet heden maar aanst: 14 December. Worden gövi ijzervlechters voor betor 4 grondwerkers voor, on 1 Keukenmeid en 1 Ki: Venray. 5 burgerdienstmeiden 6 boerendienstmeid^. 3 boerenknechts voo' P 1 kleermakersknecht 1 waschvrouw Mijnwerkers leefiijj 1f 1 boerendienstmeid. 1 boerenknecht bektnd 1 bejaarde werkster me 1 tweede meid Bicden zieh 1 burgerdienstmeid 1f jt 2 jongens 14 jaar voor b 2 meisjes 14 jaar voor 1 1 burgermeisje 14 ja*r 3 kantoorbedienden 2 bakkersknechts 3 on A 2 magazijn of kaotoorbe 1 boerenknecht voor dat Tot onze diepe droef! heden, na een korie o tijdig voorzien van de Sacramenten, onze ge genoote, Moeder, E Grootmoeder, weduwe van P. i. j echtgenoote van G. in den ouderdom 'fan- Wij bevelen hare godvruchtige gebeden GODFRIED I ei F VenrayOverbroek 4 Hiermede betuig k r dank voor de talrijke ht zen van deelneming ont overlijden mijner geliefd Mevrojw En bijzonder mijl o aan de Eerw. Zusers Jozefsgesticht, voor ie 1 zorging en verpleging, hare ziekte bewezei leden van de Derle trouwe opkomst bij tare C. S(HI Venray 5 Dec. '24. (bij dhr. A. vai A Zij die een MecuriuhAg wenschen te ontvangn, a.s. week, met vermldit opgave te doen in dn 1 FIRMA VAN DEN MU7CK Betaling der j Op ZONDAG 7 Dei v, 10 uur en lis do loop van den secretaris. Op ZONDAG li D1C. drie tot drie uur bij ijsselsteijn. Premie bedraagt p schatting. Da Voorzittei V. De Secretarii B

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2