Gemengd Nieuwe verminderd voort te zetten, om de Oc- tober-korting wegens de stijgende duurte ongedaan te maken en bevindt het nieuwe Bezuinigingsbesluit voor be stellers 3de klasse standplaats een zeer groote teleurstelling en besluit deze motie in kennis te stellen aan B. B. en de pers. GEVONDENeen bos sleutels. Toegeloopen een lichtbruine takshond. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. De November-markten kenmerken zich steeds door een grootere drukte dan gewoonlijk. Zoo ook weer Woens dag. De aanvoer van vee was buiten gewoon groot. De handel zeer vlot, vooral in dragend vee, waarvoor tot f 500 besteed werd. Biggen waren er minder ter markt. Voor f 7 tot f 12 werden ze verhandeld. Kramers met van alles en nog wat waren weer zeer ruim vertegenwoor digd. De markt had een druk en vlot ver loop. Maandagmiddag botste een auto op den hoek van de Hofstraat tegen een met paard bespannen wagentje, waarvan de burrie's vernield werden. Verder liep 't nogal gunstig af. In hotel B. te Venlo werd door de recherche aangehouden de arbeider G. S. uit Venray, wegens diefstal van kleedingstukken, toebehoorende aan een medegast. De Rechtbank te Roermond veroordeelde Dinsdag P. M. T., 22 jaar, gewezen ambtenaar der Posterijen te Venray, overeenkomstig den eisch tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk, wegens knevelarij. De tooneelavonden van de Kinds heid zijn werkelijk een succes geweest. Nooit zagen wij het Patronaat zoovol. Maandag ongeveer 900 kinderen van Jongens- en Meisjesschool uit het Dorp benevens de kinderen van de school aan de Heide. Dinsdag waren er 50- tallen van menschen die blij waren met een staanplaats, meer dan 500 kaarten waren reeds voor de voorstel ling verkocht. Ook de derde avond voor Jerusalem en St. Josephgesticht was prachtig, 't scheen dat de kleine spelers en speelsters zich steeds meer moeite gaven om 't maar «mooi" te doen. Er is maar één roep overZoo iets moest de Kindsheid ieder jaar doen. Hulde aan degenen die zich maanden lang moeite gaven om alles zoo goed te doen slagen, hulde aan de pianisten, acteurljes en actrisjes, neger tjes, patertjes, koning, koningin,jonkers, feëen, hofdames, bedelaar, kindertjes uit het land, en mannetjes en vrouw tjes van den troep, vooral niet te ver geten aan het kleine, prinsesje wat zoo lief speelde. Hulde aan de gymnasten, dokter, poppenmoedertje en declama- trices. Hulde en dank aan allen, het kindje Jezus loone hen. Dank ook aan heel Venray voor de medewerking finantieel ondervonden. De H. Kindsheid kan ruim 257 gulden winst boeken. Na eene voorvergadering door het St. Nicolaas-comité en het Bestuur van het St. Nicolaas-gilde met den Edelachtb. Heer Burgemeester werd Maandag avond eene algemeene vergadering van hel St. Nicolaas-gilde gehouden. De voorzitter, de Heer Hub Janssen meent dat deze vereeniging die wellicht de oudste van Venray is, moet, blijven bestaan en stelt voor daarom een nieuw Bestuur te kiezen aangezien van het oude Bestuur nog slechts 2 leden over zijn. Ook de heer Burgemeester heeft op bovengenoemde vergadering ver zocht te zorgen dat deze vereeniging in stand gehouden worde. De heer Pyls vraagt het woord en deelt mede hoe gedurende eenige jaren de St. Nico laas optocht werd georgani seerd door een afzonderlijk St. Nicolaas comité, doch stelt voor dit in 't vervolg te laten uitgaan van het St. Nicolaas- gilde. Zoo is 't oorspronkelijk geweest en zoo moet het ook zijn. Wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. Daarna overgaande tot de verkiezing van een nieuw bestuur, worden gekozen tot voorzitter en ondervoor zitter resp. de oud-leden de Heeren Hub. Janssen en W. Wijnhoven, tot verdere bestuursleden de heeren Vine. Pyls en Nic. Bekkers en tot secretaris de heer B. Kruysen. De voorzitter deelt verder mede dat de Burgemeester als zijn verlangen heeft te kennen gegeven om de aan het Gilde toebehoorende zilveren ket ting, dagteekenend van het jaar 1640, en het vaandel op het nieuwe raad huis te bewaren, waarmede de leden gaarne instemmen. Na nog eenige besprekingen omtrent den te houden optocht op Zondag 7 December, waarbij den wensch werd uitgespoken dat evenals vroeger vooral door de Middenstanders, die daarbij toch 't meest belang hebben, wat meer medewerking worde betoond, ook vooral door hel laten bezorgen van pakjes, waarvoor het bestelloon werd vermin derd van 25 op 15 cent, werd de ver gadering door. den voorzitter gesloten. OIRLO. Onze stationschef dhr. K- Verwei alhier is in gelijke functie overgeplaatst naar Ilaps (N.-Br) MEEBLO. Zondag 16 Nov. herdacht Joh. H. Coenders zijn 40-jarig ambts jubileum als ontvanger of penning meester van het parochiaal kerkbestuur alhier. In Av,0-ustus j.l. door H. M. de Koningin .dderd in de Orde van 11'f Jhi u n V i Oranje-Nassau, wilde het kerkbestuur in hulde voor de veelvuldige diensten van den jubilaris niet ten achterblijven en schonk een fraai afgietsel van het aloude Sint Jansbeeld met fijn gecal- ligrafeerde oorkonde. Moge dhr. Coen ders, die tevens gemeente-ontvanger en secretaris is, alsmede lid en ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur nog menig jaar in gezondheid en frissche werkkracht beleven. ARCEN. Dinsdag eischte de Officier van Justitie tegen den gedetineerde H. J. J. 25 jaar arbeider alhier terzake gewelddadige aanranding van een Duit sche vrouw als Nederlander gepleegd Westenbroek op 5 Oct. j.l. 4 jaar gevangenisstraf. VENLO. Het is thans zeker, dat de «Mastreechter Staar" hier ter stede zal komen concerteeren. De datum is vast gesteld op 11 Januari. VENLO. Dcor de politie alhier is aangehouden verdacht van oplichting de 22jarige J. P. uit Oberhausen, die voorgaf vertegenwoordiger te zijn van een melkinrichting en onder deze kwa liteit meerdere reizen naar Duitsch- land met de auto van een autover huurder maakte zonder deze te betalen Op slinksche wijze had hij een chèque- boekje van een Bank weten machtig weten machtig te worden en trok nu chèque's tot bedragen van f 3000 toe. De chèque's die hij in betaling had gegeven, voor gekochte goederen, wer den niet gehonoreerd, om dat geen dekking bij de Bank aanwezig was. VENLO. Door dhr. R. van hier werd bij de Politie aangifte gedaan dat in een der afgeloopen nachten uit zijn tuin was ontvreemd zijn... waakhond. BELFELD. Dinsdag verklaarde de Rechtbank te Roermond den gemeente secretaris J. H. B. van hier schuldig aan valschheid in geschrif.e, gepleegd in authenlieken acte en poging tot als Ambtenaar opzettelijk een acte, welke hij in zijn bediening onder zich heeft, te verduisteren, en werd hij deswege veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. De eisch luidde li/s jaar. SWALMEN. Alhier zijn zeven mijten vlas en twee mijten haver afgebrand. Verzekering dekt de schade. Vermoed wordt, dat hier opzettelijke brandstichting heeft plaats gehad. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 175000 eieren. Hoogste prijs f15. Laagste prijs f 11.70. BUDEL Dinsdag had de werkman v. d. Velde, werkzaam aan de Zinkfa- briek te Neerpelt (B.) het ongeluk om van een aanzienlijke hoogte te vallen met het gevolg, dat hij dood werd op genomen v. d. Velde was 25 jaar en ongehuwd. SITTARD. Op den hoek Bergstraat Steenweg is de koopman R. alhier door een auto, bestuurd door mej. M. uit Baexem bij Roermond aangereden. Vrij ernstig inwendig gekneusd werd R. opgenomen in een nabijzijnd huis binnengedragen. GELEEN. Tegen Maandag waren de leden van den raad dezer gemeente ter vergadering opgeroepen. Van al de vroede vaderen verscheen slechts één op het appèl, de tweede kwam een een half uur na den vastgestelden tijd. De overige leden waren niet ver schenen uit protest tegen het feit, dat de burgemeester op kermis-Maandag de raad deed bijeenkomen. KLIMMEN. Als verdacht van ver duistering van gelden ten nadeele der Boerenleenbank alhier is gearresteerd zekere D. oud-secretaris der leenbank De man is voorloopig op bevel der justitie in de gevangenis te Maastricht opgesloten. Stakende Raadsleden. De Raadsmeerderheid van het Zuid- Limburgsche plaatsje Banholt-Mheer bezoekt sedert geruimen tijd niet meer de raadszittingen. Oorzaak hiervan is het feit, dat de burgemeester onlangs bij een brand de brandweer eener na burige grootere gemeente requireerde en de meerderheid van den raad de kosten hiervan niet wenscht te betalen. Doodel\jke ongelukken Te VijlenVaals liep een öjarig kind tegen een tram op en werd tegen een boom geslingerd. In deerniswek- kenden toestand werd de kleine naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd, waar het aan de gevolgen overleed. Op de Staatsmijn Emma is Maan dagmiddag de gehuwde mijnwerker O. Bijlsma uit Nuth, onder vallend ge steente geraakt en vond daarbij den dood. Grensliandel en verkeer. Alle verandering is nog geen ver betering, dat hebben de grensbewo- woners, zoowel Duitschers als Neder landers aan Limburg's Oostkust wel weer ondervonden. Sinds de Duitschers weer de douaneposten bezetten, is het er niet gemoedelijker op geworden. De gpenshandel bloeide, heeft er den weerslag ondervonden van Duitsche controle. De Belgische grensbeambten zagen over het algemeen niet scherp toe, behalve zoo nu en dan, als er weer eens strenge orders kwamen. Het Duitsche publiek, dat in Vaals en andere grensplaatsen kwam koopen, ducht een strengere toepassing der invoerrechten nu de Duitschers zelf weer de wet hebben toe te pas^n, en koopt veel minder. Anderzijds kwamen van Duitsche zijde dezer dagen klachten over den Nederlandschen grenshandel, die voor duur geld absoluut minderwaardige waar verkooptover sigaren, schoenen stoffen, ging.de klacht in 't bijzonder. Men betoogde hierbij, dat, wilden de Nederlandsche winkels de nu ruim betalende Duitsche clientèle behouden, ze zorg dienen te dragen voor vol waardige goederen. Want geleidelijk egaliseeren zich de toestandende Nederlandsche groothandel kan even gemakkelijk (en weinig duurder) de Duitsche grenssteden voorzien als de Nederlandsche. Een oproep om geldelyken steun. In de afgeloopen week is door het bondsbestuur van den R. K. Limb. Kiezersbond een circulaire verzonden aan een groot aantal personen in de provincie, van wie verwacht mag wor den, dat zij de organisatie een goed hart toedragen en zulks ook door het geven van financieelen steun, die voor de vorming eener Strijdkas voor de a s. Kamerverkiezing onontbeerlijk is, zullen toonen. Ook diegenen, welke deze circulaire niet ontvingen en toch gaarne het hunne aan de vorming der Strijdkas wenschen bij te dragen, zullen hunne giften kunnen\inzenden aan denbonds- penningmeester K. Geelen, Emmaplein 8, Maastricht, of deze kunnen storten op Postrekening no. 41983, ten name van den penningmeester van den R.K. Kiezersbond voor Limburg te Maas tricht. Het verkeer aan de Duitsche grens. Concurrentie met de Duitschers onmogelyk. Men meldt uit de grensstreek, dat na de overdracht der tolkantoren door de Belgische bezetting aan de Duitsche regeering, het voor de kooplieden in de mijnstreek vrijwel onmogelijk is gemaakt om met de Duitsche koop lieden te concurreeren, terwijl het ver voer van vrachten naar en van Duitsch land voor de Hollandsche expediteurs niet meer winstgevend is. Voor overschrijding der grens met lastautomobielen moet aan de Duitsche grenskan toren als waarborg gestort worden, driemaal de invoerrechten, ad 80 goud Mark per 100 Kg., hetgeen derhalve uitmaakt 240 goud Mark of circa f 144 per 100 Kg. Verder is vereischt, het bezit van een Stuerkarte, waarvan de prijs be draagt voor lastautomobielen van 100 Kg. lot en met 1500 Kg. voor een maand 10 goud Mark, voor 1 jaar 90 goud Mark, voor lastauto's tot 4500 Kg. bedraagt de Stuerkarte voor 2 aanden 67 goud Mark, voor 1 jaar 200 goud Mark. Voor een normale 5-tons lastaulo bedraagt dus de te storten waarborg som 45 maal 240 goud Mark is 10800 goud Mark of circa f 6480, plus nog de Stuerkarte ad. f 120— per jaar. Van de kooplieden, zoowel als expe diteurs, is er bijna niemand, die de gevraagde borgstelling kan storten, met gevolg, dat zoowel de handel als het autoverkeer geheel in handen der Duitsche concurrenten komt, welke tegen storting van 5 pCt. der waarde vrij ons land kunnen binnenkomen en hier zelfs geen paspoort voor auto verkeer noodig hebben. Het handelsverkeer tusschen beide landen is dan ook grootendeels in handen van Duitschers overgegaan Het aantal Duitsche wagens, dat men over de wegen in de grensstreek ziet snorren, is groot Op de veilingsdagen te Maastricht, Roermond en Venlo staan lange rijen Duitsche auto's om het gekochte naar hun land te voeren. Rywielbelasting 1925. Met ingang van 1 Januari a.s. is ieder rijwielbezitcer verplicht zijn rijwiel van een nieuw belastingplaatje te voorzien. De nieuwe merken welke een lang werpig ovaal model hebben, mogen niet aan het rijwiel worden gesoldeerd of geklonken, zelfs mogen ze niet worden beschadigd of geschonden. Huisslachtingen. De «Asser Crt." vestigt de aandacht- op een beslissing van den Hoogen Raad waarbij is uitgemaakt, dat ook bij zoogenaamde zuivere huisslachting het dier moet worden [bedwelmd, voor dat het mag worden geslacht. De zaak is van alle kanten nauwkeurig over wogen en deskundigen hebben nage gaan of het mogelijk was ook bij var kens aan deze eisch te voldoen. Dit bleek inderdaad mogelijk, al brengt het eenige moeite mede. Ook het slachten van een varken zonder be dwelming is dus strafbaar. Vooral nu in den tijd van de vele slachtingen is deze uitspraak van veel gewicht. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand October zijn in de provincie Limburg geconstateerd 393 gevallen van mond- en klauwzeer. Maas- en Waalsche Bank. De rechtbank te Arnhem heeft defi nitieve surséance van betaling verleend aan de Maas- en Waalsche Bank te Nijmegen, voor den tijd van elf maan den. Zonderlinge belastingpraktijk en... nog wat. Over een soort «vloeibaar inkomen" doet men aan »Het Volk" de volgende mededeeling Een vrouw, die werkzaam is in het Provinciaal Ziekenhuis en daar tot taak heeft voor een drie vier honderd personen koffie en thee te zetten, ontving een aanslag voor de Rijksinkomstenbelasting, waarop haar salaris f 40 te hoog was aangegeven. Bij navraag bleek deze afwijking van haar aangifte niet op een vergissing te berusten. Immers zij heeft het recht, gelijk den belastingambtenaar bij onderzoek gebleken was, 's mor gens en 's middags telkens ook een kop koffie of thee te nemen, en daar voor behoeft zij niet te betalen. Dit voorrecht /stelt de belastingadmini stratie met een »bron van inkomsten" gelijk. Aannemende, dat de koffie- kooksler jaarlijks een 800 bakjes leut verschalkt, en deze inderdaad matig taxeerende op een waarde van 5 cent per stuk, stelde de nauw gezette ambtenaar haar »inkomen" f40 hooger» dan zij in contanten ge niet. Zoo'n ijverig knechtje van Colijn. Het is inderdaad een «zonderlinge belastingpraktijk"maar wat heeft minister Colijn daarmee nu weer te maken Wij gelooven veeleer, dat Z.E. zulken «dienstijver" zal afkeuren. De »Volk"-lezers moeten voor het overige niet gelooven, dat alleen koffie- en theezetsters de dupe worden van de vindingrijkheid van den fiscus 1 "Vliegtuig verongelukt. Naar gemeld wordt, zijn van de drie vliegtuigen, die Zaterdagmorgen van Schellingwoude vertrokken met bestem ming voor Lissabon, er twee te Brest waar een tusschenlauding zou gemaakt worden, aangekomen. Het derde wordt vermist. Naar alle richtingen zijn waarschuwingen en verzoeken om hulp te bieden draadloos rondgeseind. Nader wordt gemeld, dat de romp van het vliegtuig uit het Kanaal ter hoogte van Ostende is opgevischt. Er bevond zich een Portugeesch matroos in het vliegtuig de vliegenier is ver moedelijk verdronken. De moord te Wyeken voor liet Arnkemsche Hof. Donderdag stonden in hooger beroep voor het gerechtshof te Arnhem terecht Cornelis van den Broek en Jacobus van Munster die wegens de Wijchen- sche moordzaak tot resp. 7 jaren en levenslange gevangenisstraf waren ver oordeeld. Onlangs hebben in de pers berich ten de ronde gedaan dat van Munster aan zijn vorigen verdediger mr. Bon- nike een volledige bekentenis zou hebben afgelegd. Yan Munster heeft alleèn aan zijn verdediger medegedeeld dat hij tijdens de zitting van de rechtbank gesimu leerd heeft. Zijn ontkentenis is hij echter blijven handhaven hij kwam te dien aanzien op zijn eerste verkla ringen terug, gaf een alibi op en be schuldigde nu de gebr. v. d Broek van den moord. Hij verklaarde dat, toen het plan tot inbraak in de wo ning van Willems, door hem geopperd was, hij zich onmiddellijk heeft terug getrokken. Zijn verwondingen zouden zijn ontstaan doordat hij met de hand op een steenhoop was gevallen, aldus de N. A. Ct. In de zaak v.d. Broek werd als ge tuige gehoord A. II., mecanicien te Nijmegen, die zes maanden vóór het feit plaats greep, v. d. Broek trof en van dezen hoorde, dal er in Woezik een «braakje" te doen was. v. d. B. ontkende dit. De advocaat-generaal mr. Qiopius, acht de straf te laag en rekwireert thans 9 jaar gevangenisstraf, met af trek van preventief. De verdediger acht 4 jaren meer dan genoeg en beveelt beklaagde aan in de clementie van het Hof. Hierna werd met de behandeling der zaak tegen van Munster aangevangen. Nadat verschillende deskundigen en getuigen waren gehoord eischte de advocaat-generaal tegen van M. Levens lange gevangenisstraf. Kindermoord Door de gemeentepolitie te Velp i aangehouden een vrouw, als verdacht van kindermoord. Het lijkje is even eens door de politie opgegraven en in beslag genomen, terwijl de verdachte na verhoor gevankelijk naar Arnhem js ovei gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. hebben vele gezinnen de petroleum lamp weer voor den dag gehaald. Door de tram gedood. Thans is gebleken, dat de man, die Maandag bij Middelburg door een electrische tram werd overreden en gedood, uit Vlissingen afkomstig is en Willem Harriot heet. Daar hij meermalen voor een paar plagen van huis was, had zijn vrouw eerst niet vermoed, dat hij het kon zijn, maar de getoonde horlogeketting, die op het lijk werd gevonden, deed haar tot die «overtuiging komen. Haar man vergiftigd. Te Herzogenrath (D.) werd door de politie aangehouden de 29 jarige vrouw B., woonachtig te Strass-Herzogenrath, die verdacht wordt haar eerste man in het jaar 1918 te Kohlscheid (D.) te hebben vergiftigd. Een bevel tot inhechtenisneming is tegen haar uitgevaardigd en is zij nog heden in strafgevangenis te Aken op gesloten. Nadien is bedoelde vrouw B. voor de tweede maal gehuwd, doch ook deze man is reeds overleden. Reeds destijds werd door de Duitsche justitie een onderzoek ingesteld maar blijkbaar zonder resultaat, doch thans schijnt de justitie voldoende bewijs materiaal tegen haar verzameld te hebben. Sneeuw in België. Na een kouden en mistigen dag Dinsdag, met heel weinig zon is in den nacht de eerste sneeuw over Brus sel en ook andere gedeelten van België gekomen. In de Ardennen heeft het zelfs hard gesneeuwd. Stoomschip ontploft. 38 dooden. Uit Helsingfors wordt gemeld Aan boord van de stoomsloep »T-iu- tinen no. 2", die het verkeer tusschen Kotka en het daar tegenover gelegen eiland onderhoudt, ontplofte de stoom ketel. De sloep werd geheel vernield en zonk onmiddellijk. Van de 52 passagiers kon men er 22 redden, die allen min of meer zwaar gewond zijn. De overigen von den bij het ongeluk den dood. Van de geredden zijn, volgens latere berich ten, nog 8 personen overleden. Bijna alle geredden hebben een arm of een been verloren. Velen be kwamen brandwonden. De koude in Amerika. Een Reu ter-telegram ui t New-York meldt, dat het weer minder streng is. Tot nog toe bedraagt het aantal dooden in verband met den vorst tien. De scheepvaart heeft enorme verliezen geleden, terwijl in verband met de moeilijkheden om water te krijgen de schade bij enkele groote branden mil- lioenen bedroeg. Doodolyk motorongeluk. De 40jarige R. N. te Geesteren, ge meente Borculo, die voor eenige dagen een motorongeluk had en ernstig werd verwond, is aan de gevolgen daarvan overleden. Geraamte gevonden. Te Helmond is bij het graven op een terrein der firma P. F. van Vlis singen Co vroeger behoord hebben de aan het park van het kasteel, een menschelijk geraamte gevonden. Een gulden doorgeslikt. Te Zenderen had de zoon van den arbeider M., die voor z'n moeder een boodschap moest doen, onderweg een gulden ingeslikt. Men heeft hem te Almelo geopereerd en daar het geld stuk uit den pseudo-spaarpot gehauld. De jongen maakt het redelijk wel. Naar vroeger tyd terug. In de gemeente Hoeven waar de electriciteit 60 cent per K.W.U. kost, Politieke ontwikkeling. Hard werken is de boodschap. De Katholieke Staatspartij staal eenigszins anders voor de stembus van 1925 dan zij zich voor die van 1922 geplaatst waande. In het najaar van 1921 was een lustelooze stemming waar te nemen. Het leek of de kiezersmassa niet in beweging zou zijn te krijgen. Er scheen geen animo te zullen komen. Maar thans hebben we omtrent één ding de volle zekerheid het zal in de katholieke kiezersorganisatie aan be- langstelling niet ontbreken. We mogen verwachten, dat een ongekend percen tage van het aantal leden aan de stem ming in den RK. Kiezersbond (om ons tot Limburg te bepalen)zal deelnemen. Als propagandist verheug ik mij over die belangstelling zeer. Het doet er op het oogenblik niet toe, waarom deze belangstelling er is en waardoor ze is gewekt, ik constateer alleen het feit. Maar er is wrijving in het katholieke kiezerscorps zal de een of ander zeg gen, wien de schrik om het hart is «studieklubs", of hoe so tegenwoordig in miri ol bewoordingen mogen aar politieke arena. Onze ledenlijsten iui aanzienlijke uitbreidhg De cijfers wijzen het uit. men 41324 leden deel aai over de groslijst vior Kamerverkiezingen, riet zal wel geen 20duiz?nd geweest. Maar bij de kiezing werden in Lin stemmen uitgebracht )p lijst. Moge daarom gevog den aan den oproep doe bestuur van Limburg tol der plaatselijke afdseli o.m. tot uitbreiding '«an Door lid te zijn van organisatie verkrijgt m volle kiesrecht. Wie dat perkt tot het uitbrerger aan de officieele stimb niet. Hij geeft slechts zij hetgeen anderen hen h legd. Hij werkte inm aan de samenstellingpen lijst. De Kieswet verendi satie en geeft den kiizer kleine mogelijkheid :elf ring te brengen ir. de candidaten door de orga steld. Het Bondsbestuur hei parool uitgegeven: Ibuc gen, leden- en proptgar gen. Wekt belangstdlin katholieke kiezers en zo voorlichting 1 Deze actie leidt ïatu ook tot uitbreiding va leden 1 Over dien 'oproep va bestuur zijn weer eeiige gegaan. Nu zou ik zoc we nog eens een pair zijn en een kiesveremig nog geen teeken va» 1< dan moet er wel ids plaatselijke organisaie tijd, dat de een »f a meerderen eens gaan of het bestuur, dat bch maanden, die komenle s te verantwoordelijkleid daarvan bewust is. 0 wenscht, dat de beitur kieskringen eens in lun zien, hoe het in de tfde* organisatie gesteld i:. Het Bondsbestuur hee oproep eveneens aanged innen der contributie er der bondscontributie aa penningmeester. Eei z punt, zooals wij ;eed hebben uiteengezet. Ei strijd kan in onzei t met succes worden gev de onontbeerlijke göder Vooral in een vetxiez flinke kas vereischt". Da de overwinning in dei mede veel afhangen vi gen. van het ver:oek door het bondsbestuur westgenooten gericlt. dit verzoek van dese f in de welwillende ove aanbevolen, om te xior in de vergetelheid laak De boodschap is dus aan hard werkex c linie, door voorlicUim ling, ter uitbreiding vc ten en tot stijving Ier Is dat dan eigenlijk wel zoo heel erg? Wanneer de meeningsverschillen worden geuit, zonder dat het katholieke beginsel, hetwelk handhaving der on derlinge liefde eischt, in onze de katholieke beginselen propageerende kiezersorganisatie in het gedrang komt, moeten we die wrijving zoo heel zwaar niet tillen. Het is geen beginselstrijd, maar het gaat over de vraag, of personen in de leidende en vertegenwoordigende krin gen hunne taak vervullen op eene wijze, die met onze beginselen en met de wenschen van de leden der R. K. Staatspartij overeenstemt. Daarover zal de organisatie zich uitspreken. En daarover kan in onze democra tische instelling elk lid zijne meening zeggen. En tot de uitspraak onzer or ganisatie kan elk lid door zijne stem evenveel bijdragen. Er is echter één gevaar. Dat even wel heel gemakkelijk te voorkomenis. We hebben slechts te waken tegen een eenzijdige samenstelling der leden lijsten van de Kath. Kiesverenigin gen. Voorkomen moet worden het te hoop loopen van sommige categorieën alleen. Daarom moeten zooveel moge lijk alle katholieke kiezers van Lim burg, mannen en vrouwen, lid worden der katholieke politieke organisatie. Dan zullen de ledenlijsten 'n getrouw spiegelbeeld zijn van de katholieken van ons gewest, in hun maatschappe lijke schakeeringen, in hun meer behoudsgezinden of vooruitstrevenden, hun aristocratischen of democratischen aanleg, in hun «denkrichtingen" of Tijdelijke verlagng Burgemeester ei Venray brengen tei alg dat ingaande Zatirda de prijzen der cokis ti laagd als volgt Grove cokes van f 1 O] Geklopte van f 1.20 Gruis van 32 op Voor aan huis bes rekening gebracht 1 tot en met 5 H.L, 6 15 boven 25 H.L. 5 ct De cokes kunneii aa worden afgehaald op D dag en Zaterdag des 12 uur, des namiddag Voor hoeveelheden hooger gelden spedale Venray 20 Novembei Burgemeester en "Wethi O. VA] De f VAïs Aanbesteding vrachtw Burgemeester en Venray brengen ter ke hebbenden, dat zij DECEMBER a.s. OM i middags, ten Raadhuiz steden het vrachtwer voor het bedrijf der durende het jaar 1925. Gezegelde inschrijvinj het opschrift «Inschrijf Gasfabriek" worden ing Vrijdag 5 December half elf ter Gemeente-S Aanbesteders behoud* van gunning voor. Inlichtingen en modi biljetten worden verstr der Gasfabriek. Venray 21 Novembei Burgemeester en Wet O. VAN De Se VAJ I

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2