Abdijsiroop Stop dien hoest... Provinciaal Nieuws. Guido-G avond i Schutterij Prijsscl Jonge E tentoons Paarden\er Landbtu staak- enst aowatm Woensdag 2 zal te BD1 de bekendev HENDRIK BI Morgen Zoqi Casten Zondag 19 N. Bekkes, voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening.Neem de kleine oorzaken weg en voorkom al dus de groote gevolgen met de ver zachtende en genezende Akker's .50 £2.75 f4.50. De groote Het nieuwe belastingplaatje voor 1925 zal eenigszins afwijken van het thans gebruikte model. Wel blijven de vleugels van het plaatje met de gleufjes er in onveranderd, maar de boven- en benedenrand worden rond in plaats van recht. Het plaatje zal van een loodblauw metaal gemaakt worden. Zooals men weet, zal op het plaatje de inscriptieRijwielbelasting 1925, in ornamentale letters aangebracht worden naar ontwerp van den beeldhouwer en ieekenaar C. J. van der Hoef. B. G. Het faillissement der Utrechtsche Hanzebank. Ter griffie van de arrondissements rechtbank te Utrecht is gedeponeerd de eerste uitdeelingslijst in het faillisse ment der Hanzebank. Kuratoren zijn mrs. H. Holsteyn en R. van Woelderen Aan konkurrente schuldeischers zal worden uitgekeerd 35 procent, mits geen verzet tegen deze lijst wordt ingediend. Naar Duitscliland. Van dit recordseizoen op het gebied van den graanaanvoer in de Roller- damsche haven belooft deze week de recordweek te zullen worden. Men mag dezë week veilig rekenen op een aan voer van 150 duizend ton, welke bijna geheel naar Duitschland verder zal worden verscheept. Een sombere statistiek. In het verslag van den toestand der gemeente Amsterdam lezen we het volgende omtrent prostitutie en beroo- ving in het jaar 1923. Bij de gehouden contröles werden in 757 perceelen 1243 vrouwen aangetrof fen verdacht zich aan prostitutie over te geven. Voor 1922 bedroegen deze cijfers onderscheidenlijk 732 en 1093. Ter kennis van de Politie kwamen 313 beroovingen in verdachte perceelen. tegen 257 in 1922; in 243 gevallen werd aangifte gedaan, waarbij in 24- gevallen proces-verbaal werd opge maakt. In totaal werden als vermist aange geven 72.519.75 gulden 4318,5 dollar 1254,6 pond sterling3,640,600 Duitsche marken; 211,032 Fransche francs; 4492 Belgische francs; 1890 Noordsche kronen 685 Deensche kronen 1500 Zweedsche kronen 1000 Hongaarsche kronen1600 Finsche marken500 Zwitsersche francs 4973 lire 18 In dische guldens1 gouden horloge met dito ketting; en 6 Witte Kruis-loten. Ook in dit verslagjaar bleek weer de moeilijkheid dit soort beroovingen op eenigszins afdoende wijze tegen te gaan; het aantal gevallen nam zelfs nog iets toe. Ware voor het volgen en posten van als beroover of beroofster verdach te personen steeds voldoende personeel beschikbaar te stellen, dan zou wellicht meer in de goede richting te bereiken zijn. Door de afdeeling Zeden van het bureau Centrale Recherche werden wegens het plegen van verschillende zedenmisdrijven 44 processen-verbaal opgemaakt. Van de grens. Dinsda: 21 Oct. vertrekken van de grens de Belgische douaniers uit de Duitsche aan de tlollandsche grens ge legen douanekantoren. Zij zullen door Duitsche tolbeambten worden vervan gen. Brand. Woensdagavond, terwijl de venter v. G. te 0s8 bij de benzine- en petro- leum-maatschappij de Automaat, bezig was bussen te vullen, vatte het vat benzine vuur. Deerlijk met brandwon den overdekt, werd de man uit het ge bouw gehaald. Dit stond in korte spanne lijds in lichte laaie. Met zeer veel moeite kon do naast gelegen garage der Ford-Maatschappij behouden wor den. De moord te Asperden. Naar wij vernemen was door den dader in de moordzaak te Asperden Joseph Litjens, die door het Gerechts hof te Clave ter dood werd veroordeeld, appel a* ngeteekend tegen dit vonnis. Thans is door den veroordeelde dit beroep weer ingetrokken. Hij berust aUoo in zijn doodvonnis. Het yak „rekenen". Het is opvallend, hoe het departement van financiën, als 't aan het rekenen moet, fouten maaktde inkomsten slaat het geregeld veel te laag aan. Naieve menschen begrijpen niet, hoe dat toch komt. Terwijl de salaris verlagingen al zijn opgelegd komen daar enkele ge gevens binnen, die de vraag opwekken of het departement niet wat al te spoedig met zijn verlagings-policiek begonnen is. De raming van de rijwielbelasting is zoo slecht gerekend, dat er in plaats van 3 millioen 5 millioen uitkomt. Dat brengt het tekort van f 20 millioen dus terug op 18 millioen. De verhooging van den tabaksaccijns zal vermoedelijk 9 millioen opbrengen, het tekort wordt dus 18—9 —9 mil lioen. De wijziging der gemeentewet in zake belastingen brengt 6 millioen op het tekort slinkt van 9 op 96=3 millioen. En nu komt nog de tariefwet, die door andere deskundigen dan die in het departement van financiën zitten ge rekend wordt te zullen opbrengen 25 millioen. Tot sluiting van de begrooting vertelt de minister van financiën. Om een tekort van f 3 millioen te dekken met f25 millioen lijkt ons wel een vreemde manier van doen. Intusschen zijn de salarissen ver laagd 1 Indertijd heette het, dat de salarissen in het particuliere bedrijf naar beneden moesten en dat dit niet ging, omdat de overheid zulke hooge salarissen betaalde. Minister Colijn heeft aan het verlan gen voldaan. Al komt de rekening niet uit. Duitsche oorlogsgruwelen. Voor den krijgsraad van het 20ste Fransche legercorps te Nancy is bij verstek vonnis gewezen tegen een aan tal Duitsche officieren, die verantwoor delijk gesteld worden voor de slachtin gen, door de Beiersche troepen den 24sten Augustus 1914 te Gerbéviller gepleegd. Het kleine Fransche stadje werd bij die gelegenheid, op een tiental huizen na, die door de tusschenkomst van de eerwaarde zuster Julia gespaard wer den, geheel door het huis voor huis aangestoken vuur verwoest. Een honderdtal inwoners werden bij groepen gefusilleerd, of in de straten gedood en in den vuurgloed geworpen. De generaals Clausz en Behrer wer den thans door den krijgsraad bij ver stek ter dood veroordeeld, evenals de kolonel Hucke en kapitein Guichard. Kapitein Fritz en een tiental andere officieren werden bij verstek tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. De godsdienstvervolging in Frankrijk. Men zal zich herinneren, dat minis ter Chaulemps den 5en October j.l. een onderzoek aankondigde naar alle gods dienstige inrichtingen. Nu eens in 't geniep, dan weer zoo schaamteloos mogelijk, de inquisitie gaat haar gang. Zoo werd te Limoges een onderzoek ingesteld in het klooster der Voor zienigheid, waar kleine weesjes worden verpleegd en opgevoed. Toen de overste uit zijn papieren aantoonde, dat het klooster een autori satie bezat geteekend door Malvy, trok de handlanger van Ghautemps af. Daarna begaf hij zich naar de Zus ters van den Allerheiligsten Verlosser, die de armen bezoeken en aan hen hun zorgen wijden. In de oogen van de regeering van Herriot blijkbaar een gevaarlijk iets, evenals de verzorging van kleine weeskinderen. Voorts werd een onderzoek ingesteld bij de religieuzen van den Carmel en der Visitatie en bij de Zusterkens der Armen. Hier kreeg de zaakgelastigde van de regeering op zijn stereotype vraag hebt u een goedkeuring het snaak- sche antwoord >Dat zou ik u niet kunnen zeggen meneer, dit alleen weet ik, dat onze arme lieden altijd een goedkeuring geven, wanneer wij hun goed doen. De Zeppelin geland. Woensdagmiddag te elf minuten over drie (Midden-Europeeschen tijd) is de Z. R. III ter bestemder plaatse te Lakehurst geland. Het luchtschip Z. R. III, dat de tocht naar Amerika maakte, overtreft in grootte de gedurende den wereldoorlog gebezigde Zeppelins. De lengte is 200 M. de breedte 27,64 M. en de maximale hoogte is 31 M. De heele wereld staat in eerbiedige bewondering over de kloekheid der mannen, die een Zeppelin van het meer van Constanz over den breeden Atlantischen Oceaan naar Amerika hebben gebracht. Die eerbied is ver diend wegens dezen nieuwen triomf der techniek, waarin onze eeuw zoo sterk is. De flinkheid van vele dezer lucht- vaarders blijkt echter behept met een ernstigen «Schönheitsfehler." De manier) waarop zij zich tegen gevaren en schipbreuk trachten te beschutten is wel modern, maar allesbehalve be- wonderingswaardig. Het «Berl. Tagebl." weidt uitvoerig uit over talrijke soorten talismannen, welke inplaats van den hemelschen zegen werden meegenomen, zooals kanaries, teddy-beren, opgezette pape gaaien, talrijke witte muizen, welke veel meer acnzien genoten dan dg kapitein of de scheepskok. De hoofd machinist heeft al een heel bijzonde ren talisman, die hem op zijn tot nog toe altijd gelukkige vluchten vergezeld heeft. De man draagt nl. over zijn werkpak altijd een pandjesjas Uit het gebruik van dergelijke talis mannen spreekt de pijnlijke onzeker heid van den twijfelzuchtige ongeloovige Hoe ongelooviger hoe bijgelooviger, is een woord, dat vooral toepassing vindt op onzen tijd. Het moderne ongeloof pleegt min achtend of hoogstens medelijdend lachend neer te zien op den eenvoudigen geloovige. Het Vredespaleis naar Stockholm? Er is voor »Nederland in den Vreem de" nog wel werk, schrijft een lezer aan het »Hbld." die den Salon de l'Automobile te Parijs bezocht en zich daar ergerde aan een reclameplaat van de Dunlopbanden. Deze plaat vertoont een foto uit elk land waar de Dunlop- maatschappij vertegenwoordigers heeft: »De plaat bekijkend," schrijft deze, «kwam ik ook aan Zweden met onder titel Stockholm; u kunt mijn verbazing begrijpen, toen ik zag, dat Zweden en Stockholm beslag hadden gelegd, vol gens Dunlop op het Vredespaleis in Den Haag, dat naar mijn weten niet naar Stockholm »verrold" is. Ik maakte den vertegenwoordiger op deze domme vergissing opmerkzaam. De man excuseerde zich, mompelde iets van «veranderen" en ik ging door. Ik vrees dat hij 't niet noodig vindt om de geografische blunder ook werkelijk te herstellen, zoodat het Vredespaleis in Den Haag, volgens de «Dunlop Cy." als een karakteristiek Zweedsch bouw werk den volke getoond wordt." VENRAY, 18 October 1924. Door den Burgemeester werd het navolgende schrijven ontvangen van den Luitenant-Generaal, Commandant van het Veldleger 's-Gravenhage, 13 Oct. 1924. Ik heb de eer UEdelachlbare hier bij mijne erkentelijkheid te betuigen voor de hulp en medewerking, die U onlangs, bij de oefening der Lichte Brigade wel hebt willen ver- leenen, om de troepen in Uwe ge meente overeenkomstig de oefenings- eischen in te kwartieren. UEdelachtbare moge ervan over tuigd zijn, dat door deze hoogge waardeerde hulp en medewerking, alsmede door de bereidwilligheid van de zijde der ingezetenen bij de in kwartiering betoond, het welzijn der militairen en, in verband hiermede, ook de instandhouding van de op gewektheid in den troep, zeer zijn bevorderd. De Luitenant-Generaal Commandant v. h. Veldleger, (get.) MULLER-MASSIS, H. Hart-Standbeeld. Vorig bedrag f 247.76 Uit dankbaarheid f 10. Offerblok Paterskerk f 11.95 Voor de genezing eener zieke f 15. Totaal f 274,71 Dinsdag werd onze gemeente vereerd met het bezoek van den Hoog- EdelGestr. Heer Commissaris der Ko ningin in Limburg, Baron Hövell tot Westerflier. Uiterlijk eerbetoon was ditmaal achterwege gebleven op ver zoek van Z.Exc. Na de gewone admi nistratieve werkzaamheden ten Raad- huize, werd aldaar audiëntie verleend aan autoriteiten, verenigingsbesturen en particulieren. Door den Edelachtb. Fleer Hub. Janssen werd ten zijnen huize Zijne Excellentie een souper aangeboden. Woensdag werden de verschillende onderwijsinrichtingen, benevens kloos ters en gestichten bezocht. Door de Marechaussee alhier werd wederom een valschen gulden in beslag genomen. Door de Marechaussee te Sieben- gewald werd aldaar aangehouden en aan de Marechaussee alhier overge geven een koopman in touw, die in een onbewaakt oogenblik te Overloon een horloge had ontvreemd. Hét hor loge werd nog in zijn bezit gevonden. Na bekentenis is hij naar 's Bosch overgebracht. De oudste inwoner van Venray, de heer van Rijswijck, vierde einde vorige week zijn 97sten verjaardag. De krasse grijsaard geniet nog eene uitstekende gezondheid en maakt nog dagelijks zijn gewone wandeling. De Maandag alhier gehouden jaarmarkt kenmerkte zich door eene meer dan gewone drukte. Bij een groote veeaanvoer was de handel vlug en werd zeer veel verhandeld. Ook in biggen werd veel omgezet. De hande laars in kramerijen waren weer talrijk ter markt. Het geheel had een druk verloop en bewijst dat onze markten steeds in bloei toenemen. Binnenkort zal door de kinderen der H. Kindsheid een paar tooneel- stukjes worden opgevoerd in het Pa tronaat, ten bate van het Genootschap der H. Kindsheid Er zal gespeeld worden een missie stukje «In het land der zwartjes" en een zang-stukje «Het gouden gansje" Wij wenschen onze kleine tooneel spelers en -speelsters bij voorbaat goed succes. Turnclub „Sint Christoffel." Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer betreffende de Groote Uitvoering der Turnclub «Sint Christoffel". Deze club verdient ten volle de genegenheid van het Ven- raysche publiek. Zooals men ziet, be looft het een schitterende uitvoering te worden. Door tijdelijke uitbouwing van het Tooneel kunnen een ruim aantal turners tegelijk optreden. Gelijk de advertentie vermeldt, zal er ook ge zorgd worden voor aangename afwisse ling tusschen de onderscheidene num mers van het rijke program. Ook onze bekende karakter-komiek Hub. Lucassen zal voordrachten ten beste geven. St. Fruiiciscusfilm Naar men ons meldt, ligt het in de bedoeling om van 12 lot 16 November het jaarlijksche Triduum te houden van de Derde Orde en bij deze ge legenheid de leden in de Patronaats zaal te doen genieten van de beroem de St. Franciscus-film. Uitslag van den Zondag gehou" den schietwedstrijd door de Schutterij «St. Anna". Kampioen 1. M. \Villems, 2. J. Smals. Personeel1. A. Jans Beken, 2. A. van Boven, 3. J. Smals, 4. G. van Dijck, 5. J. Gossens, 6 M. Willems, 7 J. van Es. Geheime prijs Jos. Keizers. Op de deze week gehouden be stuursvergadering der schutterij «St. Anna" werd besloten het 400jarig beslaan der vereeniging te herdenken in het laatst van Mei 1925, door het houden van een groot tweedaagsch Nationaal Concours Wij twijfelen niet of Venray's inwoners zullen zeker met dit feest sympathiseeren. Voor den tweeden keer stond voor de Roermondsche Rechtbank te recht de smidsleerling M. S. van hier, wederom aangeklaagd van smaad ten opzichte van zijn dorpsgenoote W. J. Ten haren opzichte had hij zich op 15 April jl. in een gezelschap van eenige zijner vrienden minder gepast uitge laten, zoo verhaalde een der getuigen. Twee vrienden van S., die er ook bij zouden zijn geweest, wisten er zich niets meer van te herinneren. lagde ontkende. De eisch luidde vrijspraak, terwijl het O. M. aan de twee niets wetende vrienden van be klaagde mededeelde, hen wegens meineed te zullen vervolgen. OOSTRUM. Zondag werd alhier voor den eersten keer het feest der H. Kindsheid gevierd, wat in alle opzich ten uitstekend geslaagd is. Dat de bewoners het met hun be minden Rector eens zijn om dit feest voortaan te vieren, bleek wel hieruit, dat 's morgens al vroeg aan alle wo ningen in het dorp de driekleur wap perde. Onder geleide van het onder wijzend personeel trok een mooie optocht kerkwaarts, waarbij ook mis sionarissen en missiezusters met hunne Chineesjes tegenwoordig waren, die aller aandacht trokken. De fanfare was, zooals bij alle kerkelijke feesten present om ook dit mooie feest op te luisteren. De feestpredicaties in Hoogmis en Lof werden gehouden door Pater Capiétranus. Dat zijne woorden over de Missie bij de geloovigen insloegen, bleek uit de mooie som die geofferd werd, n.l. f 145. OIRLO. Zelden of wel nooit werd onze kermis zoo druk bezocht als dit jaar. Zondagavond gaf onze zangver- eeniging een zangtournooi, waaraan door zustergezelschappen uit Venray, Heide, Horst en Swolgen werd deelge nomen. Het flinke nieuwe verenigings gebouw, dat bij deze gelegenheid voor 't eerst in gebruik genomen werd, bleek nu te klein en kon de bezqekers lang niet bevatten. Liefhebbers van zang konden hier genieten. Ook de overige dagen bleef het zeer druk. "Wijdingen. Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen, Bisschop van Roermond, diende Zondas j.l de H. Wijding van het diaconaat toe aan de volgende eerw. heeren van het Groot-Seminarie J. Bertin van Maastricht, G. Durlin- ger van Siltard, J. Brubben van Maas- bree, J. Hendrix van Geysteren, J. Her pers van St. Pietersrade, W. Ilillebrandt van Venlo, P. Kissels van Klimmen, J. Kisters van Sweykhuizen, G. Maas sen van Beek, H. Mertens van Bingel- rade, M. Poels van Venray, M. Reiné van Venlo, P. Rohs van Am'stenrade, K. Roncken van Blerick, G. Stoot van Venray; M. Werry van Spekholzer-. heide. Verder ontvingen 18 eerw. heeren van het Groot-Seminarie de tonsuur. Gesmokkeld. De rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde P. A. v. D. te Bergen, Siebengewald, ter zake van frauduleu zen invoer tot 2 maanden gevangenis straf. Beklaagde had 87 kruiken gevuld met jenever verborgen tusschen twee bodems van een smokkelkar uit Duitsch land over de grens gevoerd zonder accijns te betalen. De eisch was 6 maanden gevange nisstraf. Kar, paard, kruiken en jenever wer den verbeurd verklaard. VENLO. Zondag wemelde de stad letterlijk van Duitschers. De pasfacili teiten voor Vehate-bezoekers maakten voor velen het bezoek aan onze stad mogelijk. De treinen, evenals auto en I fiets voerden honderden aan. Er beerschte in geheel de stad dien tengevolge een gezellige drukte, waar van vele zakenlui profiteerden. Het is duidelijk, dat de passen-misère nog verdwijnen moet, alvorens de geregel de drukte op Zon en Feestdagen van vroeger weer terugkeert. Sluiting der „Vehate" te Venlo. Zondagavond werd de Eerste Venl. Handelstentoonstelling door den Voorz. van den R.K Middenslandsbond geslo ten. Het bezoek op den sluitingsdag, van stadsgenooten. bewoners van het platteland en vooral Duitschers was enorm. De tentoonstellingszaal kon de massa niet bevatten. In het begin van den avond werd reeds de 10.000ste kaart afgestempeld en ontving de ge lukkige bezitter voor een bedrag van f 200 aan prijzen, uit te zoeken bij de diverse exposanten. De tentoonstelling was een groot succes voor onze winke liers en zakenlui, welke op de resul taten alleszins trots mogen zijn. Er werd onder de duizenden bezoekers slechts één woord van lof over het tot stand gebrachte gehoord. De attracties in de avonduren droegen niet weinig bij tot de drukte en gezelligheid. Het staat reeds vast, dat de deelname der zakenlui aan de tweede Vehate het volgend jaar veel grooter zal zijn. HELDEN Dinsdag eischte de Of" ficier van Justitie te Roermond tegen den bouwkundige F. N. van hier, we gens meineed, afgelegd in een civiele procedure tusschen hem beklaagde en J. v. d. B. van hier als gedaagde, voor het Kantongerecht te Venlo, twee maanden gevangenisstraf. Beklaagdes verdediger, Mr. J. No- termans te Venlo, pleitte vrijspraak, terwijl de Rechtbank de uitspraak be paalde op 28 dezer. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 625000 eieren. Hoogste prijs f 12,70. Laagste prijs f 10.10 ROERMOND. Op den rijksweg, halfweg Swalmen, werden Woensdag meerdere personen door een dame met een mes bedreigd. Later werd zij met doorgesneden pols langs den weg ge vonden. Dr. Stijns, die ontboden werd, nam haar in zijn auto mee naar het Louisahuis, alhier, waar zij thans ver pleegd wordt. Het bleek te zijn juffrouw L. S. uit Schaesberg. Zij had daar Woensdagmorgen een spoorbiljet ge nomen naar Meerlo-Tienray. Een nader onderzoek bracht aan het lich.t, dat zij aan waanzinnigheid lijdt. LINNE. Door den alhier gestation neerden rijksveldwachter werd hier aangehouden de 19jarige P. M. R., afkomstig uit Helmond, zich noemende tandtechniker, die de dorpen afreisde en daar de menschen de kiezen trok. Ook hier zijn eenige menschen de dupe van dezen pseudo-tandarts ge worden, die eigenlijk smidsleerling van zijn beroep is en in wiens bezit een tasch met tal van instrumenten, waar van vele beter thuisbehoorden bij een smid dan bij een tandarts, werden bevonden. R. verhaalde te komen namens den dentist G. uit Kaldenkirchen en was ook in het bezit van door de personen, die hij bezocht, aan G. geschreven brieven. Wegens oplichting werd de smid kiezentrekker in het huis van bewa ring te Roermond opgesloten. Bezoek Eerste Kamerleden. Woensdag brachten een veertiental leden der Eerste Kamer een bezoek aan de Maaswerken te Linne, Roer mond en Belfeld. Onder de aanwezigen merkten wij op dhrn. jhr. de Jonge, jhr. de Muralt jhr. Beelaerts van Blokland, Haffmans, van der Maessen de Sombreff, Janssen, Franssen, Hazevoet, baron van Voorst tot Voorst, ir. Cramer, Arntz, de Veer en Weslerdijk. SITTARD. Hier overleed Maandag op 32jarigen leeftijd de heer Dr. W. H. L. Neven, hoofd van den keurings dienst van vee en vleesch in het dis trict Sittard. Dr. Neven was tevens directeur van het gemeentelijk slachthuis. BOXMEER. Blijkens een adverten tie, elders in dit blad, zal alhiei optreden de heer Hendrik Buiterijs uit Antwerpen. Hij zal verscheidene schoone verzen van Guido Gezelle voordragen; den grooten Vlaamschen priesterdichter, van wien we dit jaar herdenken, dat hij 25 jaar geleden stierf. Van Guido Gezelle wordt getuigd: Wat hem tot een groot dichter maakte, is zeker allereerst zijn meesterschap over de taal, die hem in staat stelde, vloeiende verzen, vol klank en kleur te 'maken, hij had een innige liefde voor de natuur; het Vlaamsche land schap heeft hij menigeen leeren lief hebben, het innig-vrome zijner verzen werkt ontroerend. De voordrachtkunstenaar Buiterijs wordt geroemd om zijn zuiverheid van dictie, zijn fijn aanvoelen van onze taal en zijn meesterschap in de voordacht- kunst. Op verzoek rijden dien avond auto bussen uit Grave en Venray naar Boxmeer. Moge de combinatie van den Bond van Gemeenteambtenaren en den R.K. Onderwijzersbond, die dezen kunstavond organiseeren, succes hebben met hun pogen om hun leden en andere belang stellenden eenige genotvolle en leer zame uren te verstrekken. BraGBRLIJKB BT, 10—17 GEBOREN Arts. Martinui J. Mergel cus M. Hensemuspleia Mergelo Michel* Jotuor Mathijs W. Landweerdweg A. M Sint Serratiusweg; h! Schoolstraat HUWELIJKEN Leonaraus G H. Maas, Venray en Anna M. Sandei te Venray. OVERLEDEN: Gerven tan Gerardus, Merseloscheweg, echtgen. ri 1 patient S* Serratiusgest Uitbetaling Inkwn De Burgemeester v ter algemeene kennis, der inkwartieringsgel Kom, Lull en Bri hebben ter secretarie Voor hen, wier nar een der letters A. to 20 October; Letters L. tot Z. oj Beide dagen tusscl en 4 uur. Burgemeester en Wet O. V De VA. Voor de hartelijke het overlijden van Zoon, Broeder en Be tuigen wij onzen inn L. ESS M. ES! HELM N. v. d NINII KOOS Horst, October 1924 in den R. K. V< een AANVANG ENTREE Flet uur van ^er VenrayBoxmeer, z nummer. IV voor het laatst voor elkeen. Prachtig H VEREEN] PLAATSE] in het lokaal vai 1 vai di DE ALtEï najaarssda patra zal plaats hebbenkis Maandag 20 Oc m Dinsdag 21 Oct.voc DORP; nam. 2 ur te 4 uur te OOSTRM. Woensdag 22 |ct. LEUNEN en nan 2 Donderdag 23 >ct. CASTENRAY en am Vrijdag 24 Oc. het OVERBROEK Zaterdag 25 Oc. IJSSELSTEIJN. Alles op de bekndi De leden zorgn i mede te brengen. De Voorster De Secreiris ALLE 100 worden door ho^e

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2