Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. Marskramer Tabak Volkstabak Tabaksindustrie Victoria Ing-ezoi Kijk eens de rapporten na van den legwedstrijd te Horst. Schitterende cijfers en dat zijn daar grootendeels kippen der boeren. Maar... vele stammen af van Horst zelf! De mooie cijfers van dien leg wedstrijd zijn voor een groot gedeelte te danken aan het fokslation zelve Neemt dus nu het besluit, voor het a.s. broedseizoen bijtijds daar eieren te bestellen. En kijk nu toch asjeblieft niet op 'n paar centen. Die komen veelvoudig terug. Geen grooter dwaas dan hij, die een prima broedei niet neemt, omdat het 'n paar centen meer kost. De kuikens, daaruit geboren, behoe ven later slechts een of twee eieren meer te leggen, en je hebt het geld al weerom. En ze leggen een massa eieren meer. Dat we dat toch zoo vaak moeten her halen Goede afstamming. Goede hokken en uitloopterreinen. Goede voeding en op tijd broeden. Ziedaar 't geheim der kippenhouderij VENRAY, 13 September 1924. GEVONDEN en bij de gemeente politie gedeponeerdeen bos sleutels. Zilveren Jubilé. Donderdag had in 't St. Servatiusge- sticht een feest plaats, dat niet onver meld mag blijven. De Eerw. Vader Nathanaël, overste en directeur van 't gesticht, vierde dien dag het zilveren jubilé zijner professie in de Congrega tie der Broeders van Liefde. Wie den Eerw. Jubilaris ook maar van verre kent, zal kunnen begrijpen, dat noch zijne eerw. medebroeders, noch de heeren doctoren aan 't gesticht ver bonden, noch de talrijke verpleegden, noch eindelijk de vele vrienden dezen dag onopgemerkt hebben laten voor bijgaan. 't Zou te ver voeren hier in details te treden. Daarom slechts een vluchtig overzicht der feestelijkheden. Des morgens om 9 uur had eene plechtige H. Mis van dankzegging plaats in de kapel van het geslicht. Een, ik mag zeggen overrijke bloemen weelde versierde het altaar, dat overigens in een zee van kaars- en electrisch licht schitterde, terwijl het koorgestoelte der Eerw. Broeders en de beide zijvleugels rijkelijk behangen waren met fluweel en vaantjes en vanaf het gewelf een menigte van draperiën en oriflammes neerdaalden, een en ander afgewisseld door sierlijke met bloemen bewerkte guirlandes Jammer, dat het feestgeschenk (een prachtig stel voor vier Heeren) niet op tijd klaar was en zoodoende op den jubeldag niet kon gebruikt worden. In plechtige processie werd de Eerw. Jubilaris, voorafgegaan door zijne medebroeders, in goud- en zilverbrocaat getooide engeltjes en misdienaartjes en de Eerw. Geestelijkheid, onder't zingen van Maria's loflied «Magnificat" naar het in vollen tooi prijkende altaar ge leid. De plechtige H. Mis werd opge dragen door den Eerw. Pater Benjamin rector van 't gesticht, daarbij geassis teerd door de Eerw. Paters Ildefonsus, Angelicus en Hugo uit het klooster te Wijchen, welke laatste na 't Evangelie eene heerlijke feestpreek hield. Door het koor der Eerw. Broeders werd op zeer verdienstelijke wijze de 3stemmige mis voor mannenkoor van L. Refice ten gehoore gebracht. Na de H. Mie werd de Eerw. Jubi laris op dezelfde wijze waarop hij was afgehaald wederom uitgeleide gedaan, waarna in een der zalen van 't hoofd gebouw* een feestelijke receptie voor familie en genoodigden plaats vond. Daarna werd een rondgang gemaakt door het gesticht. Eerst naar de feest zaal der verpleegden, waar onder de opwekkende tonen der eigen fanfare de zilveren jubilaris werd ontvangen en omgeven door zijne oude, overge lukkige moeder en verdere familieleden ep den hem bereiden troon plaats namen. Hier hield de WelEd. Heer Dr. A Janssen, eerste geneesheer van het gesticht, ook namens zijn collega een feestelijke toespraak, waarna de verpleegde Groenen een adres van hulde voorlas en den Eerw., hartelijk beminden Vader Overste, in naam van alle patiënten een klein geschenk aanboodt in den vorm van een zilveren horloge met inscriptie. Na een harte lijk dankwoord van den Jubilaris en een daverend »lang zal hij leven vervolgde de stoet zijn weg, om zich te begeven naar de afdeeling der ver plegers, waar eveneens door een hunner een woord van blijde hulde en harte lijke waardeering werd gesproken en mede in naam zijner collega's een feestgeschenk werd aangeboden. Daarna ontbond zich de stoet. Intusschen werd aan Venray's inge zetenen gelegenheid geboden om den Jubilaris te complimenteeren. Om 1 uur werden de verpleegden onthaald op een overvloedigen feest maaltijd, terwijl intusschen ook de Eerw. Broeders, waarbij zich nog had den gevoegd de ZeerEerw. Vader Gen'e raai, Provinciaal en Virgilius, oud Overste van St. Servaas en thans De- finitor der Congregatie, den inwendigen mensch gingen versterken. Er heersente alom een waarlijk fees telijke stemming, en het was te zien aan de blij schitterende oogen, dat die stemming ook inderdaad uit het hart voortkwam, en allen meevoelden en meejubileerden mèt en om den harte lijk beminden Vader. Des avonds om 7 uur werd een plechtig Lof gezongen met Te Deum tot besluit der feeste lijkheden. Om circa 8 uur kwam Venray's be roemd Fanfarecorps den Jubilaris een serenade brengen, en deed de aanwe zigen inderdaad genieten van de heer lijke nummers, die ten gehoore ge bracht werden. De Weled. Heer Dr. Struben, als President der Fanfare, complimenteerde den zilveren Jubilaris en sprak daarbij den wensch uit, dat Vader Nathanaël nog vele jaren, be mind en hooggeschat door allen die lot hem in meer of minder nauwe betrekking staan, moge werken tot heil en geluk van de armsten onder de armen, en onder zijn bestuur het gesticht zich moge blijven verheugen in denzelfden bloei, waarin het thans staat onder soortgelijke inrichtingen. Bij dezen wensch van den geachten spreker sluiten wij ons van ganscher harte aan. Moge hij, gèzegend door God en bemind door allen, die hem kennen, dan eenmaal het zilver in goud zien verkeeren, om na een ge lukkigen ouden dag, daarboven het loon te ontvangen voor al de goedheid en liefde, die hij hier om zich heen verspreid heeft. Op 15 October a. s. hoopt de heer A. Fila den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren werd aange steld als gemeenteveldwachter alhier. Vier lichtingen opkomen. Om deel te nemen aan de Groote Manoeuvres, welke 22 Sept. aanvan gen, zullen 15 Sept. a s. de lichtingen 1918, 1919, 1920 en 1921 onder de wapenen komen. Maandagmiddag bevond zich de heer v. H. van hier bij de afgebrande woning van S. aan den Overloonschen weg, toen plotseling een hond op hem toesprong, v. H. kwam hierdoor te gallen, met het ongelukkig gevolg dal lij een dijbeen brak en per rijtuig naar huis moest worden overgebracht. Bij de Maandag gehouden schiet wedstrijden van het Landstormkorps Limburgsche Jagers, op de Melicker- heide bij Roermond, werden door de navolgende schutters uit onze gemeen te prijzen behaald Korpsschieten marga 9e prijs P. Wijnhoven, Ven ray Personeel scherp 5e prijs G. H. Custers, Oirlo, 6e prijs H. van den Hoogenhof, Merselo, 11e >rijs J. van den Heuvel, Venray; ^ersoneel marga5e prijs G. Aarts, Leunen. Ten behoeve van de bezoekers der Venlosche markien heeft de Ven- losche Kamer van Koophandel aan de Ned. Spoorwegen het verzoek gedaan, op die marktdagen goedkoope markt- kaarten beschikbaar te 'stellen voor de marklbezoekers uit de richtingen Ven ray, Deurne en Reuver. Maandag 8 Sept. had te Leunen op den doel der handboogschutterij St. Joris een concours plaats uitgeschreven door den handboogschuttersbond »De Vriendschap". Er werd hevig doch ge zellig gekampt om de mooie prijzen te bemachtigen. De uitslag is als volgt Corpsprijzen voor zestallen le prijs St. Joris Leunen met 183 p. 2e St. Hubertus Merselo met 175 p. 3e St. Sebastianus Nachtegaal met 168 p. 4e St. Anna Venray met 161 p. 5e St. Sebastiaar. Oploo met 158 p.6e Bata vieren Castenray 156 p.7e Diana Venray 152 p. Eereprijs S. Willems Nachtegaal met 78 punten. Personeele kampioen, le prijs Joh. Claassens Venray 42 p. 2e prijs H. Wijnhoven Oploo 40 p. Personeel le prijs Joh. Claassens Venray met 24 p.2e A. Marcellis Merselo 4 rozen 3e C. Jans Oploo 5 vieren 4e G. Wil lems Leunen 4 drieën 5e J. van Osch Merselo 4 tweën 6e A. Poels Venray 3 eenen. Zondag hield de Postduivenver. de Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Compiegne (Frankrijk) afstand 341 K.M. en een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Engis (België) afstand 117 K.M. De uitslag was als volgt Jonge duiven le J. Oudenhoven, 2e en 7e J. Kus- ters, 3e 9e en 15e J. Eibers, 4e P. Kersten, 5e H. van Opbergen, 6e H. Strijbosch, 8e en 13e G. van Dijck, 10e Gebr. van Wanroy, 11e en 17e H. Arts, 12e J van Dijck, 14e J. Volle- bergh, 16e H. van Meijel. Duiven los 7,15 u. Aankomst eerste 12,58 u., laai ste 1,38 u. Jonge en oude duiven. le 8e en 12e H. Strijbosch, 2e 3e 11e en 13e L. Maassen, 4e 6e en 14e G. van Dijck, 5e J. Kusters, 7e Ant. Janssen, 9e F. Vermeulen, 10e J. Ei bers. Aankomst eerste 1,21 u., laatste 1,47 u. OOSTRUM. Bij gelegenheid der kermis zal Venray's Fanfarecorps al hier morgen Zondag om 6 uur eene muziekuitvoering geven. Indien het weder nu ook eens medewerkte, kre gen we een drukke middag. OIRLO—CASTENRAY. Uitslag der wedvlucht vanuit Brummen (82 K.M.) door de Postduivenvereen. «De Voor bode" alhier. le en 2e Jan Gommans, 3e en 7e Gebr. Joosten, 4e Fr Weijers, 5e en 6e G. Smits. H. M. de Koningin naar de manoeuvres. Gelijk we reeds gemeld hebben wor den rondom Venlo groote millitaire manoeuvres gehouden. Wij vernemen thans, dat H. M. de Koningin deze manoeuvres zal bijwonen. H. M. arriveert den 25 Sept, met haar eigen speciale trein aan het station te Blerick en woont op dien dag de manoeuvres bij. Zij keert des avonds wederom naar Blerick terug en zal in haar slaaprijtuig overnachten, om de volgenden dag het vervolg der oefe ningen gade te slaan, welke te onge veer 11 uur des morgens zullen zijn geëindigd. Direct daarna zal H. M. in haar extra-trein vertrekken, om zich naar Tilburg te hegeven, alwaar zij een standbeeld van Z. M. Koning Willem II, dat van den Haag naar Tilburg is overgebracht zal onthullen. L. K. De a.s. militaire oefeningen. Uit den aard der zaak is het niet mogelijk mededeelingen te doen om trent het verloop der oefeningen. In tusschen kan nu reeds worden mede gedeeld dat vermoedelijk de belang rijkste gevechtshandelingen zich de eerste oefeningsdagen zullen afspelen tusschen Tilburg en Venray en ge durende de laatste dagen tusschen Venray en Venlo. WELL. Het derde concours van den Noord-Limburgschen Schuttersbond zal op Zondag 21 Sept. a.s. plaatsheb ben te Well. Zondag a.s. 14 Sept. zullen hier de internationale paardenwedstrijden plaats hebben van de Ruitervereeniging «Generaal van der Heide." De wed strijden worden gehouden in de weide van den Heer H. Valckx nabij het kasteel. Onze harmonie zal de festiviteit opluisteren. Onweder. Tijdens een hevig onweder, dat Maandagmorgen boven Bergen woedde sloeg de bliksem in een paar boomen nabij Aijen. In Siebengewald werd een rund door het hemelvuur getroffen. Een liefdesdrama te Venlo. Donderdagmorgen is een aanslag ge pleegd op de 20-jarige M. M. van hier. De dader, zekere Toussaint uit Blerick, een broer van den jongeman, die voor enkele jaren in Blerick een aanslag op zijn meisje pleegde, en haar vermoordde, lostte vier schoten op het meisje, die op weg was naar haar werk. Ze vluchtte den winkel der Coöperatie op den Herungerweg binnen waar hij haar nazette en nog eens op haar schoot. De getroffene, in wier kleeren ver schillende kogelgaten zijn, is er won derlijk goed van af gekomen. Behalve een tamelijk ernstige wonde aan de hand en den doodsangst, is ze er goed vanaf gekomen. De slechte x-evolver en slechte patronen zijn tevens een geluk voor haar geweest. De dader is aanstonds op het politie bureau opgesloten. VENLO. In het vervolg zal de laatste trein 's avonds in de richting Eindhoven, alhier vertrekkende om 7.12, te Blerick niet langer dan 15 min. wachten op aansluiting van den snel trein van 6.06, komende van Nijmegen, die 7.13 te Blerick moet arriveeren. Voor het geval laatstgenoemde trein meer dan 15 min. en niet meer dan 60 min. te laat is, wordt ten behoeve van reizigers voor de stations Blerick tot Eindhoven een extratrein ingelegd, vertrekkende te Blerik om 7.44 nam. Grenshandel. Aan de Herungergrens te Venlo was het dezer dagen zeer druk, daar massa's koloniale waren, vooral koffie, aan de Duitschers werden verkocht, die in troepen nabij de grens stonden. Aan de Kaldenkerkergrens is de controle daarop veel scherper, zoodat daar de grenshandel tot het verleden behoort. ROERMOND. Aangevoerd 1.150.000 eieren. Hoogste prijs f 10.50, laagste prijs f 8.30 per 100 stuks. Bezoek van Tweede Kamerleden aan de werken der Maas-kanalisatie. Woensdag bracht ongeveer het vierde deel der Tweede Kamerleden een be zoek aan de werken der Maaskanalisatie te Linne, Panheel, Belfeld en Roer mond. HORN. Nabij den scheidingsweg Horn-Heithuijzen kwam Maandag i den namiddag de tram van Kessenich in botsing met een vrachtauto der firma Bakker te Haaksbergen. De wagen was beladen met varkens en werd geheel door de locomotief ver splinterd. Een aantal beesten werd ge dood. De bestuurder kwam zonder letsel vrij. De gestolen postzak te Heerlen. Betreffende de aanhouding van den dader van den postdiefstal in 1923, verneemt de »Tel." nader, dat de dief stal zich als volgt heeft toegedragen De koetsier, die den postzak destijds vervoerde, de 19jarige S., had zijn zwager H. gewaarschuwd, dat hij een belangrijk bedrag bij zich zou hebben. H. heeft toen den rit tusschen het postkantoor en het station gedeeltelijk meegemaakt en in dien tusschentijd in den wagen de beide pakketten verwisseld en den postzak weer toege- naaid. Met het geld ging H. in de duister nis over de grens, en S. die verhoord werd en deed alsof hij van niets wist, ïgde zich later bij hem. Hij kreeg echter slechts een klein gedeelte van den buit, waarover hij verschillende malen tegenover derden zijn misnoegen uitte. Dit kwam de politie van Aken ter oore en toen H. de vorige week een biljet, vermoedelijk van den diefstal afkomstig, wisselde, vond de recherche dat zij genoeg gegevens had om lot arrestatie over te gaan. H. had intusschen op grooten voet geleefd, hij had in een der voornaam ste straten van Aken een groot huis gekocht en zich onledig gehouden met smokkelzaken, waardoor hij een wel gesteld man werd. S. heeft alles be kend, H. blijft ontkennen, doch de bewijzen zijn overstelpend. Men ver wacht, dat beslag zal gelegd worden op zijn goederen en het Rijk een groot gedeelte van het gestolen geld terug zal bekomen. Een brievenbesteller, die ook ver dacht werd, en korten tijd gevangen gezeten heeft, is intusschen, naar men zegt, van verdriet gestorven. BRUNSSUM. Dinsdagmorgen stond in de Heidestraat te Schuttersveld een motorfiets, waarvan de eigenaar in een woning vertoefde. Een paar kinderen gingen de machine bezichtigen. Van kijken kwam erger, met het noodlottig gevolg, dat de motor omviel en op het 2i/2jarig kind van S. terecht kwam. Met verpletterd hoofd je werd de arme kleine opgenomen. De dood trad spoedig in. Zes jaren Minister-President. Jhr. Mr. Charles Ruijs de Beeren- brouck was j.l. Dinsdag zes jaren minister-president. Op 9 September 1918 immers aanvaardde hij de leiding der regeering. Hij, de jongste van alle premiers, die Nederland bij zijn huidige staatsinrichting heeft gekend, is het langst van allen minister-president ge bleven. Gevolgen van hoog water. Nu het water op de Geldersche hoofd rivieren langzaam wegzakt en de wei landen en bouwlanden weer watervrij komen, staat de boer voor een nieuw nadeel. Het weiland zit dik onder het slik en zal vooreerst weinig voordeel brengen. Het overstroomde of door regende bouwland met aardappelen of kool staat deels te rotten. Op sommige akkers stond nu al weken lang de gemaaide haver te drogen, deze is nu wel deels verrot, op sommige plaatsen schoot ze door. Paardenhandel. Op de September-paardenmarkt te Oss, waar ruim 800 paarden waren aangevoerd, waren weer Duitsche on Belgische kooplieden aanwezig. 14 Augustus 1915 de natste dag. De heer A. J. Monné, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging voor Weer- en Sterrekunde trekt in «Hemel en Dampkring" eenige resultaten uit zijn nagenoeg 35 jaar lang, van 1888 tot 1923, verrichtte waarnemingen om trent neerslag in zijn woonplaats Nij- kerk. De gemiddelde jaarlijksche regenval bedroeg 739,9 m.M. per maand. Van de maanden van het jaar was Augus tus altijd ver boven dit gemiddelde heen met 89.5 m.M. terwijl Februari er gemiddeld een stuk onder bleef (44,5). De natste dag in al deze 35 jaar, was die van 14 Augustus 1915, toen er 77.3 m.M. viel (Wij herinneren er aan, dat van 30 op 31 Augustus van dit jaar 35 m.M. viel). De grootste maandhoeveelheid 217,3 m.M. kwam voor in Augusts 1917, terwijl er in April 1893 in het geheel geen regen is gevallen. Het jaar 1894 was het natste van deze 35-jarige reeks, 1921 daarentegen het droogste. De langste droge periode kwam voor in 1893 toen er van 19 Maart tot 2 Mei in 45 dagen geen regen viel. Dit was een groote uitzondering want meer dan twee weken zonder neerslag komt ge middeld niet eens per jaar voor, even als trouwens meer dan twee weken met iederen dag regen. De langste neerslagperiode viel van 27 December 191425 Januari 1915. De natste zomer was die van 1894 rnet 417,6 m M. de droogste die van 1921 met 92,3 m.M. neerslag waarbij het interessant is een vergelijking met het zomer-gemiddelde te maken dat 227.5 bedraagt. Jeugdige bandieten. Men meldt uit Arnhem, d d. 9. Sept. Dinsdagmorgen hebben jeugdige ban dieten een brutaal stukje uitgehaald in een kantoor aan de Rijnkade. Even 10 uur trad een jonge man het kantoor binnen, die een zwart hoornen bril met gele glazen droeg. Hij trad op den boekhouder toe die geheel alleen aan wezig was en richtte een browning op hem. De boekhouder dacht eerst aan een grap en begon te lachen. De jon geman beduidde hem dat het ernst was en noodzaakte hem in een hoek van het kantoor te gaan staan. Daarop trad een tweede jongeman binnen, die de lade van de lessenaar door snuffelde. Hij vond geen geld, want er was des morgens nog niets ontvangen. De beide jongelieden verlieten daarop het kantoor, de browning voortdurend op den boekhouder gericht houdende. Na hun vertrek werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd. De recherche slaagde er in twee jongelieden aan te houden van 21 en 23 jaar, afkomstig uit Rotterdam, wier ouders te Arnhem wonen. In hun bezit vond men een zwart hoornen bril, een masker, een gummistok en een brow ning. Beiden zijn in arrest gesteld. een der fijnste producten der Nederlandsche Tabaksindustrie. Goedkoope door lagen prijs onder ieders bereik. Maakt het rookgenot volledig. TEGELEN 9) Ook al dief. Te Groningen is aangehouden een... politieagent, die een rijwielplaatje had ontvreemd. Hij is uit het politiecorps verwijderd. Autobus ongeval. Te Mierlo bij Helmond is zekere S., die geheel bezijden den weg liep, door een autobus aangereden, doordat deze in botsing kwam met een andere bus en van den weg werd geduwd. Het slachtoffer werd in zorgwekken- den toestand naar Helmond overge bracht. Schiermonnikoog geteisterd. Men meldt uit Schiermonnikoog Door den storm en het hooge vloed getij is hier Woensdag vijftien meter duin weggeslagen. De laatste jaren zijn de vaste duinen voor den vuurtoren over een afstand van 500 meter weg geslagen. Weer een ballon van Pottum verbrand. De heer Pottum zou Dinsdagmiddag tijdens de viering van het Koninginne- feest te Oudewater met zijn ballon opstijgen. Plotseling werd de ballon door een rukwind uit het net geslagen en kwam tegen een lantaarnpaal terecht. Wegens het in aanraking komen met het gasvlammetje sloeg de gevulde ballon met een geweldigen knal uiteen terwijl de vlammen hoog oplaaiden. Onder de duizenden toeschouwers ontr stond een panische schrik, waardoor enkele personen door het gedrang onder den voet werden geloopen en niet ernstige verwondingen bekwamen. Verdronken. Onder Balgoy bij Grave is in de Maas verdronken de 16-jarige A. Wiebe, toen hij per bootje familie wilde af halen. De 11e Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Dinsdag den 9en September is de 11e Nederlandsche Jaarbeurs geopend. Het bestuur van de Jaarbeurs schijnt met optimistische gevoelens bezield de handel echter minder. Desniettemin heeft deze najaarsbeurs 768 deelnemers en dus 13 deelnemers meer dan de najaaisbeurs verleden jaar. De laatste voorjaarsbeurs had wel is waar 827 deelnemers, maar het is een vaststaand feit, dat de handel nu eenmaal meer animo heeft voor voorjaarsbeiirzen dan voor de najaarsbeurzen. Het aantal deelnemers uit de ver schillende landen is als volgt: Nedei- land 496, Duitschland 135, Engeland 36, Amerika 24, Frankrijk 24, België 20, Zwitserland 13, Oostenrijk 5, Tsjecho-Slowakije 5, Italië 3, Denemar ken 2, Noorwegen 2, Zweden 1, Spanje 1, en Hongarije 1. Men lette er echter wel op, dat vele van die builenland- sche firma's door Hollandsche huizen vertegenwoordigd zijn. Beslag gelegd. Mr. II. J. Sasburg heeft Zaterdag ten behoeve van een firma, die meubelen geleverd heeft aan de kommanditaire vennootschap Broekhuys' Sneeuwbal Systeem beslag gelegd op de goederen, die deze onderneming van haar be trokken had en die zich bevinden in een huis aan den Heemraadsingel. Dit in verband met henh van een vorderingvan Daar de vennooichj gemaakt heeft van ie alsnog voor DinJag die vordering te vcdoe slag gehandhaafd. Naar het Hdbld. er het kantoorpersonel Zaterdag het salari.' ni kregen. Dit is dus het eiide. De Broekhuys' sieei wel heel spoedig uigei hoff met zijn witte ree 2000 pop niet ontvang. En de tienduizenden het altaar van Bro< hebben weer eens leer En toch, als Bioel ize centen heen is e nieuw, vliegen er a tienduizenden in. Fokdag voor v Men schrijft uit Ove Door verschil lewJe van hier en andere teerende onder het De is besloten tot hethou< voor varkens. Bereid een commissie gevor bereidende werkzaajuh heeft ter hand comité is eveneens fokdag zal allerwaaisc den worden te St. Jtnt het begin datum r der maand Octokr zal dit een grooteren 1 gang der varkensfokk geving tengevolge heb! 28 van de 100 guld( Eenigen tijd geled stuur van de Vereengin Fabrikaat" met belulp jes de aandacht varoi erop gevestigd, dat dt van Rijk en Gemeen ti loosheid over 192} r gulden heeft bedra^ei nog niet is gerekeid werkloozen-kassen. H nelijke werkloozen, de week in 1923 bij de was ingeschreven, bed personen. Thans heeft het B<sti wat het bedrag aai v keeringen en armoec teekent voor den belas resultaat van dit orde in het vlugschriftje,wt meer dan 28 pCt. van wij allen aan inkomsen betalen, voor werfioi en armoedesteun wejg Op deze cijfers Ion genoeg de aandachtw Daar komt nog b landsche arbeider op sche Ardeidsmarkt h concurrentie te dor vreemde arbeiders. Z gevers daarmee niet werkloosheid ondei c ders grooter vormen b dan anders noodig :oi Ongelooflijke onr>o Een onzer lezeis, Handelsblad, die )p streeks zeven uur in Haarlem naar Hille r^erkte dadelijk een geur in den wagen. H den wagen benzine le Niettemin zat dech rooken en had ook ee brandende sigaar ir c Onze lezer wees l»i< gevaar, dat zij va*o mannen sloegen de i den wind. De chauffe op en dichtte het ir sigaar in den mond. 1 de waarschuwing do< ook de rookende pis; Zoo iets klinkt wsr lijk. Ondanks alle onafhankelijk van de behandelen van berei zijn en daarbij geei werpen in de nabjl gaan een chauffeui op de boven beschreiei te werk. Maar heelem is, dat het vreeselijlie de menschen niets je Wij zouden weis< Nederlander weigefch te gaan zitten waan rookte, dat de onder autobussen het roafc aan dit verbod de har In autobussen nie autobussen waarin le Buiten v»rantu>o»rdel\kl Hoe zit M. d. R. Verzoete van onderstaande In uw nummer vsn een berichtje voor «Wat is dat?", waaiii dat de Commissie schoolverzuim door der Koningin van ie- bonden. De Commissie anW van 26 Juli jl. in eei waarvan het laatste 1 missie ontslagen", ei raadsverslag van 11 j mende in uw bladv Burgemeester laat s overnemen der tak door B. en W.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2