Gemengd Nieuws. Kostelooze to niet langer opengesteld dan lot 2 uur nam. Voor den telegraaf-en telefoondienst blijft de openstelling ongewijzigd. Een verschrikkelijk voorval had Zaterdagmiddag alhier plaats aan den Overloonschen weg. De 17jarige Louis Janssen uit IJsselsteijn kwam met paard en kar van Overloon, en zocht bij de boerderij van Sikes aldaar beschutting voor een snel opkomend onweder. Bijna op hetzelfde oogenblik sloeg de bliksem neer en doodde den jongeling, benevens het paard. Op hetzelfde moment raakte de schuur in brand en de 500 M. ver der gelegen boerderij van A. Rutten in de Spurkt bewoond door Wetterhaan. Bij Sikes sloeg het vuur over op de tegenover liggende woning met stalling die ook door het vuur vernield werden. Op beide plaatsen werd het vee en in boedel gedeeltelijk gered. Beiden waren verzekerd bij de Brandasserantie van den Limb. Boerenbond. Het lijk van den zoo plotseling om het leven ge komen jongeling werd per auto naar de ouderlijke woning vervoerd en is Dinsdag ter aarde besteld. Geheel het dorp was onder den indruk van deze voorvallen. In de vergadering van de Fok- vereeniging «Eensgezindheid" alhier werd door een 20-tal leden besloten deel te nemen aan den te Horst te houden Fokveedag op Woensdag 24 Sept. a.s.. indien het mond- en klauw zeer dit niet onmogelijk maakt. Bedoelde fokveedag wordt uitge schreven door den Bond van Fokver- eenigingen in Limburg. Maandag werd te Ooslrum publiek verkocht de woningen, schuren enz. met circa 4 Heet. bouwland aldaar, van A. Arts te Blerik. Eigenaar werd Claassens te Lull voor f 9150. Zaterdagavond herdacht de vrij willige Brandweer alhier haar 25-jarig bestaan door het houden van een souper, waarna de avond gezellig werd doorgebracht. Geslaagd. Nog slaagden op 21 en 25 Augustus j.l. te Utrecht voor de akte Fransch L.O. Mej. M. Vervoort, onderwijzeres te Lottum en de Heer F. Maas, hoofd onderwijzer te Boxmeer. Ook deze genoten hunne opleiding bij Mej. Marie Arts, Leerares M. O. alhier, zoodat thans alle door haar opgeleide candidaten geslaagd zijn. Morgenavond om 7 uur zal Venray's Fanfarecorps op de Groote Markt eene muziekuitvoering geven. Zondagavond reed een met een paard bespannen rijtuig in vollen ren tegen een der telefoonpalen op den Castenrayschen weg. De inzittenden rolden over den weg, doch bekwamen zoo goed als geen letsel. In de Zondag gehouden vergade ring van de Hengsten-associatie Venray- Horst en omstreken werd besloten wederom eene veulenmonstering te houden in begin October. Onder de leden werd gratis een veulen verloot (afstammeling van de nieuwe hengst Carnaval). Dit viel ten deel aan den heer Litjens, Schadijk Horst. Deze week is te Eindhoven voor 't examen van de Nuttige Handwerken geslaagd Mej. J. Greefkens. Op voor Venray's Fanfarecorps Het is een plezierig schouwspel, om de verheugde gezichten te zien der Venrayers, wanneer de Fanfare een prijs heeft behaald en dan zegevierend 't Dorp binnenkomt. Er zijn hier meer gezelschappen, die de genegenheid hebben der burgerij, maar geen gezelschap is zoo geliefd als Venray's Fanfarecorps. Wat zou Venray zijn zonder dit corps Kerkelijke en wereldlijke fees telijkheden zouden dan doodsch en saai zijn. Venray heeft dan wel groot gelijk, als het zooveel opheeft met zijn fiere Fanfare 1 Maar deze genegenheid moet zich niet bepalen bij hartelijke woorden en vriendelijke toejuichingenneen, zij moet zich ook uiten door daden. Een corps als dit, dat de eer moet ophouden van een groo'e gemeente, als Venray is, kan niet blijven bestaan zonder krachtigen geldelijken steun. Laat Venray morgen nu eens toonen, wat het voor zijn Fanfare overheeft. De Fanfare heeft een menigte bloempjes ten geschenke ontvangen, om die ten bate van 't gezelschap te verkoopen. Daar worden dan nieuwe instrumenten voor aangeschaft, opdat men, vooral'in den vreemde, goed voor den dag kan komen. Dames hebben zich bereid verklaard de bloempjes voor de Fanfare te ver koopen. Welnu, Venrayers, maak, dat er niet één bloempje onverkocht blijve Dan strekt gij uw geliefde Fanfare tot vreugde en dank, en de Fanfare U tot eer. Zoo moet het zijn Over „De Liefdckoning".- Van verschillende kanten vernemen wij, dat het blaadje »De Liefdekoning" in den smaak valt.'t Is voor de redactie een aanmoediging en een troost. We zullen, lezers en lezeressen, ons uiter ste best doen. Maar gij, helpt ons, het groote doel, dat we beoogen, bereiken. Verspreidt het blaadje overal, waar ge kunt, en degenen onder u, die schrijven kunnen, verzoeken wij, de redactie aan mooie geschikte artikeltjes te hel pen. Ouders zouden zoo gemakkelijk eenige practische wenken kunnen schrijven over het H. Hart in het huiselijk leven; onderwijzers en onder wijzeressen over het H. Hart in de school; volksmannen over het H. Hart in hel vereenigingsleven; priesters over het H. Hart in het kerkelijk leven Laten we elkander practiseh helpen. Voor Gods rechterstoel zou aan meer deren onder ons de verwijtende vraag wel eens gesteld kunnen worden Waarom hebt gij niet geschreven Uit »De Liefdekoning", Wij voegen hieraan toe: Gij, die »De Liefdekoning" nog in Uw huisgezin niet ontvangt, en dat zijn er in Venray nog verscheidenen, want 200 abonné's voor ons dorp is veel te weinig, neem nog heden een abonnement bij de Eerw. Mère Gonzague of bij den secr. van het H. Ilart-Comité, opdat voor Gods rechterstoel u de verwijtende en beschamende vraag niet worde gesteld: Waarom hebt gij »de Liefdekoning" niet gelezen? Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht met jarige duiven van uit Noyon (Frankrijk) 319 K. M. werden prijzen behaald als volgt le en 12e II. Strijbosck; 2é J. Kus- ters 3e L. Maassen 4e en 23e W. Manders; 5e, 10e en 13e P. Kersten; 6e F. Vermeulen 7e en 17e J. Volle- berhg8e G. v. Dijck9e, 14e en 16e H. Arts11e en 22e J. Creemers15e en 18e H. v. Meijel19e Gebr. v. Wan- roij20e J. v. Dijck21e J. Eibers. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 27 min. 5 sec. Laatste duif 1 uur 55 min 27 sec. Een luxe voor werp geschonken door den heer H. Strijbosch werd gewonnen door den heer J. Kusters met tweemaal de hoogste punten. De grensdiefstal van paarden. Men meldt uit Ottersum In samenwerking met de Duitsche politie is het onzen Rijksveldwachter mogen gelukken den dader der Maan dagnacht op het landgoed Zeider" ontstolen paarden, alsmede het nog vermiste paard spoedig te achterhalen. Tot voorbij Ilommersum (D.) kon het spoor der dieren gemakkelijk gevolgd worden, doch later leidde dit meer in het twijfelachtige. Hel onderzoek be reikte reeds Kevelaer en nog steeds bevond zich de ijverige politie in het onzekere. Vandaar werd de opsporing door den Duitschen politiebeambte Huisman per motor voortgezet, welke zich begaf in de richting Geldern. Na enkele kilometers te hebben af gelegd, naderde hij nog vóór genoemde plaats een op het paard gezeten per soon. Bekend met de signalementen der Zondag in de omgeving van Otter sum voorgedane personen, herkende H. bij aanhouding in dezen paardrijder terstond een dier personen en het nog vermiste paard. Zonder meer werd de brutale paardendief gearresteerd en te Goch achter slot en grendel gezet. "Daar het vermoeden bestaat dat de gearresteerde niet alleen in dezen dief stal betrokken zal zijn, is opnieuw een onderzoek ingesteld. Ook een bekoering. Als verdacht van diefstal van geld uit de woning van den Weleerw. Heer kapelaan M. te Blerick, verschillende malen gepleegd, werd naar de N. V. Ct. meldt, door de politie aangehouden en ter beschikking der Justitie naar het Huis van Bewaring te Roermond overgekracht, zekere D. H., aldaar. De aangehoudene bracht meermalen een bezoek aan de woning van den kapelaan en gaf daarbij voor tot het Katholiek geloof te willen overgaan. In het ge heel had hij ongeveer f200 weten machtig te worden. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1500000 eieren. Hoogste prijs f9.80. Laagste prijs f7. Verduistering van graan. Te Weert zijn gearresteerd H. en H., uit Someren van het motorschip slmelda," verdacht van verduistering van een groot gedeelte van een lading graan. De beide verdachten zijn naar Roermond overgebracht ter beschikking van den Officier van Justitie. Missiefeest te Weert. Van Vrijdag 5 tot en met Dinsdag 9 September zal te Weert in huize «Charilas" een missie-tentoonstelling worden gehouden. Deze tentoonstelling zal een overzicht geven van den gods- diensligen en cultureelen toestand van China en Brazilië, waar Paters Fran ciscanen als missionarissen werkzaam zijn. Vrijdagsavonds wordt de tentoonstel ling geopend door den Hoogeerw. Heer E. Haenen, deken van Weert, terwijl van 1 tot 8 September dagelijks lezin gen met lichtbeelden worden gehouden over de missie. Treinbotsing te Maastricht. Vermoedelijk door verkeerden wis selstand is op het emplacement te Maastricht, Woensdagmiddag een trein, komende uit de richting Bunde, op bezet spoor tegen een ander treindeel geloopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de materieele schade is echter zeer aanzienlijk. Van de locomotief van den goederen trein werden de buffers aan voor- en achterzijde ingedrukt. Verschillende wagens reden op en in elkander en werden gedeeltelijk versplinterd. Er ontstond geen treinvertraging. Slaapziekte. Te Eys-Mechelen, bij Heerlen, is een geval van slaapziekte geconstateerd bij den heer J. De lijder is naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Benoeming. Mej. van Helden le Liessel is be noemd tot onderwijzeres aan de O. L. School te Bergharen bij Wychen, met ingang van 1 Sept. Het middel tegen mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in Zuid-Limburg zeer snel uit. Het wekt echter weinig onrust meer in de dorpen, waar men met 't nieuw toege paste geneesmiddel ertegen bekend is. De Duitsche wetenschap heeft n.l. ook een serum tegen uitgevonden, dat thans reeds op groote schaal hier te lande wordt toegepast en ook door de Zuid-Limburgsche dierenartsen met succes wordt aangewend. De inenting van de aangetaste dieren beperkt de ziekteverschijnselen tot goedigen vorm en den duur van een of 'n paar dagen. In veeartsenijkundige kringen is men zeer ingenomen met dit middel, dat wellicht een der grootste veeplagen tot stilstand kan brengen. Verkoop Gemeentegrond. De publieke verkooping der gemeente gronden, heide- en Peelgrond te St. Anthonis, lokte weer vele liefhebbers. Het geheel bracht ruim f 12000 op. Er werd geboden f1000 per H.A. voor woeste peelgrond, die voor ettelijke jaren terug waardeloos was. Dit doet de vooruitgang op ontginningsgebied en de energie onzer landbouwers. Klein grensverkeer. Het klein grensverkeer naar Pruisen is weer gemakkelijker gemaakt daar een visum voor 6 maanden geldig wordt afgegeven tegen betaling van één Rentemark onder overlegging van een binnenlandseh paspoort of bewijs van Nederlanderschap met portret. Ongebanderolleerde sigaren. Tijdens een transport van groote partijen tabak en sigaren is te Valkens- waard door rijksambtenaren een vrachtwagen gecontroleerd, waarna voor circa 600 gulden ongebanderoleerde sigaren werden in beslag genomen. Yerhooging tabaksaccijns. Aan het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op tabak, wordt het volgende ontleend Zeer vele leden hadden tegen dit wetsontwerp ernstige bezwaren. Zij betreurden het zeer, dat reeds zoo kort na de invoering van den tabaksaccijns een voorstel tot verhooging wordt ge daan. Bij de invoering gaf meer dan één lid, zij het aarzelend, zijn stem aan het desbetreffende wetsontwerp, in het vertrouwen, dat het bij den toen voorgestelden accijns zou blijven. Dat reeds zoo spoedig een voorstel tot verhooging van dien accijns wordt ingediend, meenden de bedoelde leden destijds allerminst behoeven te vreezen. Te minder leek een zoodanig voorstel waarschijnlijk en te meei past daar tegen een woord van protest, wijl de omstandigheden voor de labaksnijver- heid reeds geruimen tijd verre van gunstig zijn. Onze bij uitstek nationale sigarenindustrie verschaft tegenwoordig aan veel minder personen arbeid, dan vroeger het geval was. Van 1916 tot Juli 1923 liep het aantal sigarenmakers van 15,000 tot 12.000 terug. Het ver bruik van sigaren in het binnenland is sedert 1914 met bijna 30 pCt. ver minderd. Nieuwe accijnsverhooging zal nieuwe vermindering van het gebruik tenge volge hebben, met daaraan noodzake lijk verbonden vermeerdering der werkloosheid. Vele van deze leden zouden tegen het ontwerp een belangrijk bezwaar minder hebben, indien de daarin ver vatte regeling niet beteekende een handhaving en toepassing van de on juiste verhouding tusschen de heffing op sigaren eenerzijds en die op rook tabak en sigaretten anderzijds. Juist de sigaren-industrie geeft de meeste handen werk. Hierbij komt, dat in de sigarenindustrie ongeveer de helft van het personeel uit huisvaders bestaat, terwijl in de sigarettenindustrie en in de tabakskerverijen hoofdzakelijk door jeugdige personen wordt gewerkt. Met klem wordt door deze leden aangedrongen op de door hen bepleitte gelijkheid in heffing. Voorts wenschen deze leden zeer ernstig te waarschuwen tegen het ver- hoogen van den accijns, voor zoover deze sigaren betreft. Een gelijk bedrag als door de regeering wordt verlangd, zou naar hun meening kunnen wor den verkregen door een heffing van 10 pCt. op sigaren, 20 pCt. op rook tabak en 30 pCt. op sigaretten. Enkele leden verklaarden, hoewel ongaarne, aan het wetsontwerp hun stem te zullen geven. Intusschen ver klaarden ook zij het op prijs te zullen stellen, indien van verdere belasting van de sigaren-industrie zou kunnen worden afgezien. Sommige leden, tegenstanders van de voorgestelde verhooging, verklaarden het zeer te betreuren, dat de regeering in de M. v. T. niet meer feitelijke ge gevens omtrent de werking der Tabaks wet heeft verstrekt. Uit deze gegevens zou zeker blijken, dat deze wet zeer nadeelige gevolgen heeft gehad. Vele leden gaven de regeering in overweging nog eens ernstig te onder zoeken, of niet een ander stelsel, waar aan de ondervonden bezwaren "niet kleven, kan worden ingevoerd. Ge vraagd werd in dit verband, hoe hoog een belasting bij de bron zou moeten zijn, opdat daaruit een zelfde opbrengst als thans zou worden verkregen. Gevraagd werd nog, of het niet ge- wenscht is, het recht voor de tabaks vergunning eenigszins te verhoogen, teneinde de bona fide winkeliers eenigermate te beschermen tegenover concurrenten, die op die betiteling geen aanspraak kunnen maken. Denkt aan de rywielplaatjes. Bij de uitvoering der Rijwielbelas tingwet is aan de betrokken ambtenaren de instructie gegeven, om de eerste 4 weken niet te verbaliseeren. Op 28 Augustus was die termijn van vier weken verloopen, zoodat thans reeds bekeuringen kunnen gedaan worden. Vreeselyk ongeluk. Op den overweg nabij Beilen is Woensdag een paard en wagen door een uit Groningen komende D-trein gegrepen en vermorzeld. De landbou wers Koerts en Koning uit Zwiggelte, werden gedood. Het paard van een der slachtoffers werd bijna een kilometer ver medegesleurd. 't Paard werd even eens gedood. Doodgereden. Te Culemborg is een 11-jarig meisje bij het fietsen onder een vrachtwagen geraakt overreden en onmiddellijk ge dood. Autobus in brand gevlogen. Zes dooden. Vele zwaar- en lichtge wonden. Woensdagnacht heeft in de nabij heid van Heino een ernstige autobus ongeluk plaats gehad, waarbij zes personen het leven lieten. De autobus, eigendom van den heer Doevelaar, was pas voor het eerst in gebruik en reed met een zestiental landbouwers van de kermis te Raalte naar huis terug. Op korten afstand van het dorp Heino sloeg de bus plotseling om ten gevolge van een ontploffing in den motor en stond de bus weldra in lichte laaie. Daar de autobus van achteren ge sloten was konden de inzittenden niet gauw genoeg den wagen verlaten. De bus is van binnen geheel uitge brand en de meeste passagiers liepen hevige brandwonden op, waarvan er vijf zulke ernstige wonden kregen dat zij aan de gevolgen overleden hun lijken werden totaal verkoold en waren niet meer herkenbaar, zoodat de in- dentiteit der doodelijke slachtoffers niet kon worden vastgesteld. Drie zwaar gewonden werden naar het Sofiaziekenhuis te Zwolle overge bracht. waar er weldra een aan de gevolgen overleed. Zes of zeven per sonen werden licht gewond. De autobus voor het eerst in dienst, bleek nog fonkelnieuw en had blijkbaar een defect aan den motor. Er blijken thans zes dooden te zijn n.l. Bertha Klappert, twee dochters van den heer Schaarsberg, A. Brouwer, Wissink en Neussink, allen uit Raalte. De twee zwaar-gewonden Tonia Hageman en W. Bannink, eveneens uit Raalte, die verpleegd worden in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle, ver keeren niet in direci levensgevaar. Het gezelschap bestond uit personen van 16 tot 22 jaar die te Raalte deel genomen hadden aan de Oranjefeesten en nog 'n nachtelijk toertje per auto maakten. Auto te water. Tengevolge van een defect aan het stuur is te Utrecht een auto in den Catharijne-singel gereden. De bestuur der, die aan beide beenen verwondin gen opliep, wist zich zwemmende te redden, doch een 19-jarig meisje, M. J. V., dat in de auto zat, verdronk. Haar lijk is opgehaald. Petroleum in den Achterhoek. Nadat de boring te Gorle bij Winters wijk op last van den Rijksopsporings dienst van Delfstoffen een ontijdig einde gehad heeft, wordt thans door Mijnbouwkundige Werken een nieuwe proefboring vemchl, n.l. tusschen Lichtenvoorde en Groenlo. Binnen enkele dagen zal bovendien begonnen worden met een tweede boring, door dezelfde maatschappij uit te voeren. Deze boringen geschieden in een terrein waarvoor door genoemde maat schappij concessie tot exploitatie is aangevraagd. Volgens de »Tel." beoogen deze boringen niet uitsluitend het vinden van petroleum, doch evenzeer het winnen van steenkool en daarnaast van zout. Wel is de bekende aanboring van petroleum in Gorle in Februari 1.1. de directe aanleiding geweest tot de huidige activiteit van «Mijnbouwkundige Wer ken". En der nieuwe boringen is reeds eenige honderden meters gevorderd, de andere wordt thans «opgebouwd" en neemt dus binnenkort een aanvang. Verdronken. Bij het scheppen van een emmer water is de 14-jarige dochter van den winkelier J. W. Wensveen te Overschie in het water gevallen. Het meisje werd na tien minuten opgehaald. Alle pogin gen tot het opwekken der levensgees ten bleven zonder resultaat. Vermist. Te Nieuw Amsterdam wordt sedert Vrijdag vermist de 25-jarige A. de J., die op dien dag de markt te Emmen nog heeft bezocht, doch niet in zijn woning is teruggekeerd. Uit den Raad geklapt. Door de politie te Harderwijk wordt een onderzoek ingesteld bij de raads leden wie van hen uit de laatstleden gehouden besloten vergadering, waar blijkbaar geheimhouding was opge legd, geklapt heeft. Naar het schijnt zijn aan de pers mededeelingen ver strekt, die niet voor publicatie vatbaar zijn. Tram verbinding Beringen-Meyel. Bij de overdracht der tramlijn Venlo Maasbree-Helden (Beringen) werd door de betrokken gemeenten aan de Limb. Tramwegmij. de voorwaarde gesteld van den aanleg der tramverbinding Beringen-Meijel (aansluiting in laatst genoemde plaats aan de tramlijn Deurne-Roermond.) Tengevolge van financieele moeilijkheden der L. T. Mij. liet de aanleg nog steeds op zich wachten. Thans zal evenwel binnen kort daarmede begonnen worden, daar de onteigeningen ten behoeve van deze tramlijn onder Beringen en Meyel reeds worden aangekondigd. Ryden met verblindend liclit. De politie te Vlissingen had eenigen tijd geleden autobestuurders, die met verblindend licht in de kom der ge meente reden, verbaliseerd, doch de kantonrechter te Middelburg ontsloeg hen van rechtsvervolging. Na ingekomen klachten en gepleegd overleg tusschen politie en justitie, zijn thans opnieuw meerdere auto bestuurders deswege verbaliseerd, ten deele in tegenwoordigheid van den kantonrechter en den ambtenaar van het O.M. Dat hondenweer. Eindelijk is de depressie, die zoolang slecht weer veroorzaakte, weggetrokken. Het weerbericht van Maandag consta teerde dit verblijdend feit. Intusschen schijnt een nieuwe depressie zich ont wikkeld te hebben, zoodat we niet veel gewonnen hebben. Het buiige weer van Maandag en Dinsdag is blijkbaar een gevolg van deze nieuwe secundaire depressie boven Schotland en de Noordzee. En ook het onzekere weer van Woensdag. Een naar nier vooruildringend gebied van hooge drukking in het Zuidwesten deed den barometer eerst stijgen, maar nu daalt hij weer een beetje. Het ziet er dus opnieuw slecht uit. De groote depressie heeft geen af scheid genomen zonder een laatsten overvloedigen regen. Hoewel de regenval overvloedig is geweest is hij niet buitengewoon. Het kan wel eens meer flink re'genen in Nederland. Toch behoort de loopen- de maand onder een der natste van de laatste jaren. De reeds gevallen hoe veelheid is meer dan anderhalf maal de normale en het is mogelijk dat daar nog wat bijkomt. Dat het weer nu zoo regenrijk is voorspelt niets voor het vervolg. De regen is wel het meest wisselvallige meteorologische element en op natte perioden kunnen zoowel droge als ndere natte volgen. Na den overvloe digen regen in Augustus 1917 volgden 9 droge dagen in September, waarvan vier met prachtig, warm weer. October en November waren toen weer regen rijk. We moeten dus maar afwachten, schrijft N. in het Vad. Mijnongeluk. In een steenkolenmijn te Genck, in Belgisch Limburg, heeft zich, naar onze Brusselsche redacteur meldt, op 600 M. diepte een ernstige verzakking voorgedaan, waarbij verschillende mijn werkers onder het instortend puin werden begraven, met het gevolg, dat drie personen werden gedood en één zwaar gewond. Nog steeds het afslachtingssysteem. In Lancashire (Engeland) is opnieuw mond- en klauwzeer onder het vee uitgebroken. Twaalfduizend runderen en schapen zijn afgemaakt. Men schijnt er het nieuwe serum nog niet te kennen. De moderne dansen in den ban. In Engeland schijnt men genoeg te hebben van de moderne dansen, als Tango, One-step, Two-step en Foxtrot. Aan het Engelsche Hof zijn ze ten minste reeds verbannen. II. M. de Koningin wil ze niet meer op de Hof bals zien en wenscht, dat de vroegere dansen, als Wals, Mazurka enz. weer op de balprogramma's zullen worden geplaatst. Daar men in alle Engelsche kringen spoedig de voorschriften van het Hof volgt, is het te verwachten, dat in het aankomend dansseizoen, de vroegere dansen weer in eere zullen worden hersteld. Ook Nederland zal dan niet kunnen achterblijven. Byna 6 millioen lijders aan besmette lijke ziekten. Semasjko, volkscommissaris voor openbare gezondhc vullend crediet va gevraagd voor de demische ziekten, toelichting wordt op het oogenblik ii lijders aan malari: pokken en 700 du zijn en dat, in vt gunstigen oogst. ee der besmetting moe De moderne Daar ligt m mijn mooie theel* vuilnisemmer, Mii derde keer deze we Mevrouw, de moeten óók leven. Maar ik moe talen. Mevrouw, het len dat is een eer; schappelijken welst Wat heb ik c U denkt aie mevrouw. Luister u nou «er kopjes kapot vallen gekocht worden lij bevordert den ni keiier bestelt nieiw fabriek. Dat gejft dustrie. De fab'ie werklieden in dims van die werklidei de menschen en... j zoo hard weg te loc bubssbujki s 22—2! GEBOREN Maria P. van Lip Theodor G. van 1 Jacoba M. M. Tei Aloysa J. de Lam Wilhelmus Th. OVERLEDEN Agnes A. C. Lötk kloosterzuster St. Jc Lodewijk Janssen, St. Antoidus Spaarbankboekjes Kleine Fanfaie morgen maar M«an De leerlingen, v Aarssen en Jaspai Zondag om half vi rein verwacht, om »Sint Christoffel" te Burgemeester en Venray brengen tei dat in een lokaal dc aan eenieder, dietic. gelegenheid zal w kostelooze inentiig DORP W'oensdig OOSTRUM Vrylag OIRLO CASTEN RAY LEUNEN (jongen* Sept. 4 MERSELO Dirsdc IJSSELSTEIJN Belanghebbendm a. medebrengen aet in de te enten jers teekend; b. op denzelfden da in de week nade 't Dorp op Woins( Oostrum, Oirloon dag 12 Sept.; nor en IJsselsteijn op a.s. terugkomtn om het verloop de onderzoeken en da het bewijs, datdie gevolg heeft pliats Men wordt ero> al het bezit van dit lewi voor de kinderen' dii op eenige school luni laten. Venray, 29 August Burgemeester ct W O. DRAIK Burgemeester sn Venray brengen ter dat is ingekomn Ilendrikus Wil leis, wonende te Vemy, verlof voor den vrkc alcoholvrijen dral'k en keuken van hi gemerkt Ilagelwg h Binnen twee wjkei dezer bekendrmkir tegen het verlenei schriftelijke bezvirei Venray 27 Augstu Burgemeester en Vet O. /AI )e I Vuurtapc De Burgemeestr ter kennis van pet bezit zijn van en 1 ging tot het voffha een vuurwapen, lat tember a.s. gelden worden tot het aavr* machtiging. Zij die voor geoer nieuwe machtiginihel dienen hun waj(n ten gemeentehui? in

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2