Peel en Maas EMsmm MiirsOT VU&AY. Bijvoegsel Zaterdag 26 Juli 1924. No. 30. Pa roe li ie kerk Hed«a Zaterdag wordt van al' 3 uur biecht gehoord Morfreu Zon lag Parochiale H. Communie, 7 uur Kindermis waaronder generale H. Communie voor alle kinderen, half 4 plechtig Lol met acte van «erhert>tei eu Te Deuic. Tevens feest der H. Kindsheid, onder alle H Missen collecte. Vóór het Lof worden de kiuderen aan de Zustersschool afgehaald, na het Lof optocht door het dorp Maandag half 8 leesmis voor de moeders en kinderen der St. Annavereeniging, 8 uur jaarg. voor Mathijs Goumans Dinsdag bal(8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Jacob Tryncs, Anna O. Camps, P. J vd Broek en Hendrina Camps Woensdag balf 8 jaarg. voor Egbert, Hendrik, Gertrudis en Maria van den Bsrg, 8 uur jaarg. voor H Poels en Gertrudis C imps Donderdag half 7 te Veltum H. Mis. half 8 leesmis. 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. Grutters, H. v d Wildenberg en kinderen Vrijdag leest van St Petrus Banden, eerste Vrijdag der maand, aanbidding van het Allerb. Sacrament, 6 uur uitstelling vh Aüerh 8 uur leemis, 10 uur Hjogmis ter eere van het tl. Hart, 3 uur Vespers, Half 7 Completen ea Lof en eernerstel aan het H Hart Zaterdag vtaaf 12 uur tot Zon lagavond is in deze kerk de Portiuacula aflaat te verdieuen onder de gewope voorwaarden, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z H den Paus. Feest der H. Kindsheid. Morgen zal weer de optocht der H. Kindsheid uittrekken en weer ook zal oas gevraagd worden om eea klein offertje voor de bekeeriug der heida* nen Wel is de belangstelling van de groote men» schen voor den optocht der kleiuen inde laatste jaren erg algenomen, maar toch vertrouwen wij dat dit jaar onze bescheiden propaganda voor Hem, die op dat oogenblik in praal en luister rondgedragen wordt bij de slui'ingsplechligheid van het Eucharistisch Congres te Amsterdam, vrucht dragen mogen, opdat door onze kleine gift, het licht, des geloofs en van het H, Sacrament spoediger moge 6chitierea over de hdienen. De volgorde van den optocht is als volgt .- 1 Veoray's Fanfarecorps 2 VoorrijJer met vaan; 3 Missieschüd 4 le Manlarijn met soldaten 5 2de Man larijn met knecht 6 Paters met Chineezen 7 De H. Familie met Engeltjes 8 Philippijnsche en Chineesche dames 9 Missionaris te paard 10 Missiezusters en Chineesche meisjes 11 H. Driekoningen 12 Het St Jo8ephgesticht 13 Jesus en St. Johan» nes met engeltjes14 De H Ursula met 12 maagden 15 Hulde aan Pius XI 16 Bseld van het Kiadje Jesus, omge ea door Zouaven 17 Meisjespaironaat ,.St, Agnes"l8 De H. Barbara met bruidjes 19 Geloot, Hoop en Liefde 20 De H. Oua met bruidjes 21 Franciscus Solanus, heidenen doepend. Praal» wagen door de Missieclub „St Antonius" 22 St. Elisabeth met gevolg en landmeisjes 23 De H. Cecilia 24 Javaansche dames 25 Tneresia van bet Kindje Jesus met twee engeltjes 26 Bruidjes, die den rozenkrans voorstellen 27 Missiezusters met negertjes. Tusschen groep 6 en 7 longens met vanen Tus8chen groep 16 en 17, 12 jongens met Chi» neesche mutsen Tusschen groep 18 en 19 meisjes. Tusschen groep 2i en 22, 12 joagens met Turk- sche mutsen. Tusschen groep 25 en 26, 12 jongens met Indi&anscho mutsen. Paterskerk Morgen om 5. 6 en 7 uur H. Mis met onderr. 8 uur plechtige hoogmis met preek, 5 uur plecht. Lof met acte van eereboete en Te Deurn tot sluiting van het Eucharistisch Congres. Vergadering 3e Orde kwart over 9 de mannen, 2 uur de vrouwen. Maandag hall 8 hoogmis, 6 uur Lof Dinsdag half 8 hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lol Woensdag half 8 hoogmis, 6 uur Lof Donderdag hall 8 hoogmis, 6 uur Lof Vrijdag eerste Vrijdag der maand, hilf 8 hoog mis ter eere van hei H, Hart, om 6 uur Lol met eereboete Tevens feest van St Petrus B inden Zaterdag hoogfeest van Portiuacula, 9 uur pl. hoogmis en feestpreek, na de hoogmis processie, 6 uur Lof Morgen collecte voorde Kindsheid- St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes meebrengen. Tot den a.s. herfst zal de heer Jas pa rs zijn gymnastiekles geven op Maandag en de heer v. Aarssen de zijne op Woensdag. STOSEBLUSI STAIO vsbbay, 11—17 Juli GEBOREN Peter IJ. H. Nelissen, Oirlo. Louise E. H. M. Schim van der Loeff, St. Annalaan. Martinus A. Swinkels. Wieënweg. Anna B. GeurLs, Smakterweg. Leonardus M. van Mil, Landweertw. Anna M. de Riet, Venraysch Broek. Dorothea A. M. Timmerrnann Markt straat. Antonius J. M. Jacobs, Ooslrum. Louisa J. M. Ewais, Heijde. Cornelia A. C. Jacobs, Heuvelstraat. OVERLEDEN: Larnbertina Weijs, wed. van W. Jenniskens, oud 86 j. wonende te Ven- ray, Overbroek. 1 patiënte St. Annagesticht. Gebruik van terreinen voor militaire oefeningen. Da Burgemeester van Veuray brengt ter alge meane kennis, dat van 23 loten met 26 Ssptam bere.k. in Noord-Brabant eu Limburg militaire oefeningen zullen «ordaa gehouden, «ius in een tijdvak, waarin het betreden der terreiuen in bijna alle gevallen zonder nadeel voor den land bouw geschieden kan. Het is den militairen bevelhebbers niet mogelijk van te voren precies ta bepalen, Trelke particuliere terreinen mo '.ten betreden worden en eveneens wegens de groota strook lands waarin de troepen zullen optredeu, aao alle eigenaars en gebruikers vaa groadea persoonlijk verguaaiag t« vragen tot het betraden dier terreinen door de deelnemende troepen. Eenvoudigheidshalve verzoek ik daarom namens den Heer Luitenant-Generaal van het Veldleger, aan alia eigenaars en georuikers van gronden voorzoover die gelegea zija Oost van de Peel, vergunning tot het betreden hunner terreiuen door de deelnemaa le troepen, waarbij ik er op wijs. dat eventueel door de troepen aan te richten schade naar billijkheid zal wor den 'vergoed. Degenen, die desniettegenstaande bezwaar heb ben legen het bstradea hunner terreiaea, worden uitgenoodigd persoonlijk daarvan, onder opgave van bijzondere redenen, opgave te doen bij deu Burgemeester voor 1 Augustus a s Van de overigen wordt aangenomen dat zij hiertegen geen bezwaar hebben. De terreiagedeeltea die wegeus gerechtvaardigde bezwaren niet zulleu worden oetredea, mosten als- dau door de eigeuaars aangeduid worden door het plaatsen van staken of palen met stroo wissen (z.g. Stroopoppea.) In het bijzonder wordt er de aandacht op geves tigd. dat moestuinen, atgesloteu en omrasterde erven en boomgaarden, voorts gebouwen, huizen, schuren enz in het algemeen niet zullen betreden worden. Bij gebleken noodzakelijkheid hiertoe, zal door deu troepaucommandant ter plaatse daardoor afzonderlijke vergunning worden ge vraagd aan de eigenaars of pachters. Ik verzoek alle eigenaars en pachters van gron den in het algemeon belang zooveel mogelijk hunne medewerking te willen verleenea. Venray 24 Juli 1924 De Burgemeester van Venray O. VAN DB LOO. Vergunning bakkersnaebtorbeid. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat bij hem is iugekomen eu ter secretarie ter iuzage ligt een aanvrage om vergunning tot het verrichten vau bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags van Sibcrtus Arnoldus Gooren, wonen le le Venray, Veltum L 67. bestuurder van de bakkerij geleden te Veltum, L. 67 binnen deze gemeente, kadastraal bekend gemeente Venray sectie D nummer 3534. Op 16 Augustus a s des voormiddags elf uur kunnen tegen het verleenea van deze vergunning bij den burgemeester, die daartoe zitting zal houden ta het gemee tehuis moudeling of schrifte lijk bezwaren worden ingebracht. Venray 17 Juli 1924 De Bu (gem-ester voornoemd, O VAN DE LOO Afsluiting overwegen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeens kennis, dat blijkens mede» d«elinK<ier Directie der Nederlaodsche Spoorwegen Dienst van Wegen Werken, ootheffiog is verleend van de verplichting tot afsluiting en bewaking van de overwegeu inde spoorweg Nijmeg-u»Vetilo, bij K M 51 208. 51 820. 57.808 en 59 007 bepaald op Woensdag 30 dezer en voor de overwegpn bij K M. 54 558, 55 190, 59 497 en 60.764 op Donderdag 31 dezer. Veuray 23 Juli 1924 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O VAN DE LOO. De Secretaris. J. v. d BOOM I.e. Herdenking Mobilisatie 1914 De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat zich in den lande een Nationaal Comité heeft ge vormd voor de herdenking van de Mobilisatie 1914, onder de Hoogê Be scherming van H. H. M. M. de Konin gin en de Koningin Moeder terwijl Z. Excellentie de Minister van Binnenland- schè Zaken en Landbouw aan het streven van het Comité zijn kracht- dadigeti steun heeft toegezegd. Er hebben zich daarnaast provinciale comité's gevormd, terwijl de provincie wederom is verdeeld ia kringcomité's waarvan één voor Noord Limburg, ge splitst in afzonderlijke plaatselijke comité's. Het geld allerminst een feestviering, doch wel en zeer terecht een plechtige en dankbare herdenking van een voor het Nederlandsche volk in al zijn geledingen hoogst gewichtig historisch feit. Het wachtwoord was tien jaren geleden: Eerbiediging van onze neutra liteit, haudhaving van onze onafhan kelijkheid. Het is mede de bedoeling van deze herdenking gebruik te maken, door het inzamelen van geld een' fonds te slichten, dat in staat stelt meer en beter steun te verleenen aan de slachtoffers der mobilisatie de slachtoffers van plicht, dan tot nu toe is geschied. Vanwege het comité zullen herden kingsmanifesten worden toegezonden, die zullen worden aangeplakt op 31 Juli as. op dezelfde wijze en dezelfde plaatsen, als de oproepingstelegrammen in 1914, terwijl aan de geestelijke over heid verzocht is op dien dag op een bepaald uur de kjokken te doen luiden. Op 31 Juli des avonds om half acht dus Donderdagavond wordt eene bijeenkomst georganiseerd in het St. Antonius-patronaat waarin by deze alle oud gemobiliseerden worden uilgenoo- digd, alsmede verdere belanghebbenden, en waarop door een nader aan te wijzen persoon een toepasselijk woord zal worden gesproken. Het is een plicht van dankbaarheid voor ons allen dezen dag waardig te herdenken en beveel U het steunfonds in de liefdadigheid van allen, in het bijzonder der meer met aardse he goe deren gezegenden krachtig aan. Venray 25 Juli 1924 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 9