VRAAGT Berkens Klim Weeverzekering Algemeene Vergadering Winkel in Meubelen WnbonwH Algemeene verfwaren en vernissen Peter en andere prima Broodsoi Lekkere VLA in soorcn voor de as. KEJM Peter Hendrik Paterst Landbouwbond Venray dorp Zondag 27 Juli a.s. Districts-arbeidsbeurs en aanverwante artikelen heeft overgeplaatst van Langstraat 40 GROOTE STRAAT 13 H A V Bank te SehNam tfr i Th. Pouwels. Hofstraat is het kenis met onérs artiile VOOR D~H Porcelein C Emalkw Kermis K G. Berkens-Jen nié^e Zuidvruchten. Vruchten in blik. Diversen. Puddng Zure Marar <Gazelle". «Adek", BurgersK Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam. De aanvang der grootsche reeks van plechtigheden bij gelegenheid van het Internationale Eucharistische Congres heeft zich gekenmerkt door een onbe schrijfelijke, ontroerende geestdrift. De aanwezigen, van den kardinaal-legaat tot den eenvoudigsten geloovige, waren zeer aangedaan, diep getroffen door de groote gebeurtenissen, welke op Neder- land's bodem een aanvang namen. De aankomst van den kardinaal was overweldigend, te IJmuiden, zoowel als te Amsterdam. Ook de eerste plechtig heden van het Congres, de kerkelijke opening en de eerste groote bijeenkomst in het Stadion waren diep aanprijpend. De tocht naar Amsterdam was een aandoenlijke triomftocht. Nooit was een intocht zoo heerlijk, zoo spontaan geest driftig. In dezen zin getuigden zelfs Fransche prelaten, uit het geeestdrif- tigste land van Europa. Wij herinneren ons geen vorstelijk bezoek, dat de publieke belangstelling zoo groot was, schreef de liberale N. R. C. Het werd een schitterende stoet, ge lijk Amsterdam nooit gezien had en wellicht nooit weder te zien zal krijgen. Het zwart der priesterlijke gewaden werd afgewisseld door het goud en zilver van statie-uniformen, door het paars der bisschoppen, die telkenmale in hartelijken jubel werden begroet. Eindelijk de clairence van Zijne Eminentie. Het gevolg vormde een eerehaag voor den Kardinaal, die, minzaam groetend naar beide zijden in het rijtuig stijgt. De menigte barst nu eerst recht los in een stroom van toejuichingen. Zelfs een Amsterdammer staat verbaasd, op de eerste plaats over de duizenden en nog eens duizenden, die langs den weg, welken de stoet zal volgen, zich hebben opgesteld. Is Amsterdam dan reeds een katholieke stad geworden Belangstelling bij een bezoek van vreemde vorsten is slechts een bleeke afschaduwing van de dichte menigte, die nu overal langs den weg staat. Het wordt een ongekende zegetocht. Door de overweldigende belangstel ling, niet in het minst door het voor name karakter daarvan. Overal wuivende belangstelling, overal gejuich of eerbiedige nieuws gierigheid. De eerste gebeurtenissen van het heerlijke congres zijn uitstekend ge slaagd en hebben de tienduizenden aanwezigen tot in het diepste hunner ziel getroffen. Maas en Waalsche bank. Het Gerechtshof te Arnhem deed Woensdag uitspraak op het hooger be roep tegen de verleening van voorloopige surséance van betaling aan de Maas en Waalsche Bank te Nijmegen. Het Hof zegt dat niet is gebleken van kwade trouw bij de beheerders van de Maas en Waalsche Bank. Het Hof vereenigt zich dan ook verder met de beschikking der Rechtbank te Arhem, waarvan ten deze was geappelleerd. Die beschikking wordt dus bevestigd en de voorloopige surséance van betaling blijft gehandhaafd. Dus geen faillissement van de Maas en Waalsche Bank. Alweer een De Zutfensche Rechtbank heeft de firma Brinkman, Effecten- en Kassiers kantoor te Deventer failliet verklaard. De curator mr. Resius bevond bij zijn eerste bezoek ten kantore dat er van actief eigenlijk niet gesproken kan worden. Behalve eenig zilvergeld waren noch geldmiddelen in baar, noch in effecten aanwezig. De safe-inrichting was ongerept.' Tegen den heer Brinkman, die voort vluchtig is, is een bevel tot aanhouding afgevaardigd. Het gebouw is voor de geheele waarde f 23.000 verhypothekeerd. Op de meubelen, die men door een verhuis inrichting trachtte te doen vervoeren, heeft de kurator beslag doen leggen. Succes. De Gymnastiek- en Athletiekver. »Oranje" te Venlo heeft zich op de sportwedstrijden te Leuven kranig ge houden. De vereeniging wist beslag te leggen op vijf eerste prijzen in per soonlijke driekamp, en het lid den heer P. Haenen, verwierf den eereprijs vijf kamp. Een '127-tal vereenigingen namen aan de wedstrijden aldaar deel. Zich tc kwaad gemaakt Ter hoogte van den overweg aan den Heerderweg te Maastricht maakte Dinsdagmorgen de 63jarige N. Y. zich zoo kwaad, dat hij dood neerviel. Zooals de dokter later constateerde, had een hartverlamming een einde aan zijn leven gemaakt. De gezonken tjalk. De juiste naam van den schipper, die met zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen, waarvan de oudste 15 jaar is, j.l. Vrijdagmiddag op de Zuiderzee is verdronken, is Roeland Tielemans, varende op het tjalkschip »Onrust" van Den Bommel. Een tragische bijzonderheid is, vol gens liet »Hbl.", dat de eenige over gebleven zoon van dit gezin, die niet aan boord was, de oudste, de 16-jarige Marinus Tielemans, te Lemmer, Dins dagmorgen met levensgevaar een meisje van 6 jaar redde, dat in de diepe zee sluis was gevallen. Hij sprong van den hoogen sluismuur in het water. Bakkerij-tentoonstelling te 's Bosch. Tijdens de negen dagen dat de Int. Bakkerijtentoonstelling te 's Hertogen bosch werd gehouden, werd deze be zocht door 21.000 betalende bezoekers, Het totaal bezoek wordt geschat op 30.000 personen. Dit bezoek is zeer groot. Immers de gehouden bakkerij-tentoonstelling te Amsterdam die 19 dagen duurde werd in totaal bezocht door 28.000 personen. Levensgevaarlijke mishandeling. Toen met carnaval A. v. Nistelrooy door de Hinthamerstraat te 's Hertogen bosch liep, kwam zekere Chr. N. naar hem toe en bracht hem met zijn knup pel een slag op het hoofd toe; waar door hij levensgevaarlijk werd gewond en een ernstige operatie moest onder gaan, die goed afliep. Chr. N. had zich deswege voor het Bossche Hof te ver antwoorden. Hij ontkende, maar ver schillende getuigen hadden hem her kend. De eisch luidde 10 maanden gevangenisstraf. Moord. In October 1922 werd te Klimmen J- M. Coumans door den landbouwer J. W. J. met een revolver op den weg doodgeschoten. De dader vluchtte met zijn meisje naar het buitenland. Het schijnt dat Coumans aanmerking had gemaakt, dat het niet gepast was, dat er zoo'n lange verkeering werd onder houden. Bekl. beweerde evenwel dat Coumans hem met een stok en een gummislag geslagen had en om C. van zich af te houden had J. in de lucht geschoten. Het derde schot had Coumans getroffen maar het was niet zijn be doeling geweest hem te vermoorden. De adv.-gen. van het Bossche ge rechtshof wilde van noodweer niet weten. Als bekl. bedreigd was geworden had hij alle gelegenheid gehad om zich te verwijderen. Evenwel verzachtende omstandigheden aannemende, eischte spr. 2 jaar gevangenisstraf. De kogel. Maandagmiddag werd op een der kamers in de Oranje-Nassau Kazerne te Amsterdam gevonden het lichaam van een sergeant-majoor, waaruit het leven bleek te zijn geweken. Bij nader onderzoek werd ontdekt, dat het lichaam een schotwond ver toonde en dat dit de oorzaak van den dood is geweest. Toen het lijk gevonden werd, was er niemand aanwezig in de kamer, waar het lijk zich bevond. De militaire politie heeft een onder zoek in deze zaak gesteld en het lijk is naar het Wilhelmina-gasthuis ver voerd. Door het onderzoek moet echter nog niet gebleken zijn of hier aan een ongeluk of aan een misdaad het zij zelfmoord als anderszins moet worden gedacht. Een politic-agent gearresteerd. Als verdacht van medeplichtigheid aan een moord en roof, welke voor eenige dagen op een 23-jarigen onder wijzer, die voor zijn vader geld had geïnd, in de nabijheid van de Neder- landsche grens is gepleegd, is op last van den rechter-commissaris te Ahaus gearresteerd de... politie-agent W. Slecht weer in Engeland. Een hevig onweer, vergezeld gaande van hevige stortregens en hagelbuien is Dinsdagmiddag over Londen losge barsten. Hoewel het onweer nog geen half uur duurde, is naar schatting ruim i/ï c.M. regen gevallen. De straten stonden op talrijke plaatsen onder water en het verkeer op de districts spoorwegen werd daardoor gestoord. Hoewel veel schade is aangericht, heeft slechts een ernstig ongeluk plaats ge had doordien een voorbijganger getrof fen werd door de steenen van een schoorsteen, welke door den bliksem was getroffen. Uit verschillende plaatsen van het land vooral uit het Westen van Enge land en uit Lancastershire wordt ge meld, dat daar eveneens boos weer heeft gewoed. Dinsdagmorgen was er in het Engelsch kanaal bij Folkestone een zeer hevige storm. Op het eiland Whight heeft een waterhoos gewoed. Moskou au de boeren. Een klein, maar veelzeggend berichtje uit sovjet-Rusland: Volgens de »Iswesta," zoo wordt radio-grafisch gemeld, hebben de boeren in het district Saratof, waar gebrek heerscht, achttien graandepóts geplun derd, welke op bevel der regeering waren opgericht met het oog op den export naar het buitenland. Al weken lang kwamen uit Rusland berichten, dat er in vele gebieden weer hongersnood voor de deur stond. De sovjebregeering legde inmiddels graanvoorraden aan... om straks de hongerlijders te hulp te kunnen komen Geen kwestie van Dat graan was voor uitvoer bestemd en hoe meer er wordt uitgevoerd, des te beter indruk krijgt Europa dan immers van het ekonomisch herstel van de roode republiek. Daarom werd dan ook eenige weken terug al aan de Russische pers verboden over hongersnood of vermoe dens dienaangaande te schrijven 1 Nu is het zoover gekomen, dat ter wille van den export de menschen, die het graan verbouwd hebben, honger kunnen lijden, terwijl schuren vol ge reed liggen voor uitvoer! Erg verwonderd behoeft men over zulk een toestand niet te zijn. Hij is het logisch gevolg van den versociali- seerden staat, waar het stelsel alles is en de burgers de raderen vormen, die ter wille van den staat mogen mee loopen. Het bezoek te Wembley. De tentoonstelling te Wembley is heden juist drie maanden geopend. Tot en met Maandag is zij door 7.684.403 kijkers bezocht. Willen echter de onkos ten goed gemaakt worden, dan moeten daar de volgende 15 weken, nog onge veer 22.400.000 bezoekers bijkomen, wat neerkomt op gemiddeld 250.000 per dag VENRAY, 26 Juli 1924. Kort antwoord op „Wat is dat?" 1 De Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de Gemeente Venray vroeg aan B. en W. verhooging der vergoeding voor 't Secretarisschap en toekenning van presentiegeld aan de leden voor 't bijwonen der vergaderin êen- 2 B. en W. beschikken afwijzend en verklaren 't lidmaatschap der Com missie als een eereambt. 3 De Commissie richt een zelfde verzoek met memorie van toelichting aan den Gemeenteraad. 4 De Raad wijst dit verzoek van de hand. 5 De secretaris der Commissie legt zijn functie neer en niemand der leden neemt diens functie over. 6 De Commissie doet hiervan mede- deeling aan B. en W. en aan den Heer Inspecteur van 't L. O. 7 De ex-secretaris ontvangt nog mededeelingen van or.-verzuimen van den Heer Insp. van 't L. O. en legt deze kennisgevingen «>ver ter secretarie. 8 De Commissie ontslagen De ex-Commissie: J. A. H. DINCKELS, Voorzitter H. W. A. KRAYKAMP, Secretaris L. M. BEUKERS A. J. HAENRAETS Leden P. J. HANEN J.J. HENDERICKX A. H. VERMEULEN Met genoegen vernemen wij dal de wachtmeester Soentjes der brigade marechaussée alhier met ingang van 22 dezer benoemd is tot opperwacht meester brigade commandant te Oss. Door de marechaussée alhier werd inbeslaggenomen een valschen gulden. Met genoegen deelen wij mede, dat de Heer H. Janssen, onderwijzer aan de Dorpsschool, Dinsdag is geslaagd voor de hoofdakte. Hartelijk proficiat Alhier is bij zijne familie ge arriveerd de ZeerEerw. Heer van Heijs- ter, Pastoor te De Père (Wisconsin U. S.), onlangs benoemd tot huisprelaat van Z. H. den Paus. Venray's Fanfare corps bracht Z.Eerw. Maandagavond een serenade, waarbij hij werd gefeli citeerd met de hooge onderscheiding hem te beurt gevallen. Pastoor van Heijster denkt in Sept. a.s. weer naar Amerika te vertrekken. Woensdag vierde de WelEd- Heer PI Sala alhier, zijn 25 jarig jubilé als Rijksveearts. Des avonds bracht Venray's Fanfarecorps eene serenade, waarbij den jubilaris bij monde van den heer Schols werd ge- lukgewenscht op dit feest en bedankt voor den steun die de fanfare steeds van hem mocht ondervinden. Vrijdagmorgen is tijdens den hevigen storm een pas nieuwgebouwde schuur van den heer M. Coenen aan het Veulen, welke door den aannemer nog afgeleverd moest worden, geheel in elkaar gestort. Twee werklieden werden nogal ernstig gewond. Een leelijke schadepost. Kermis Yenray. Lijst der inrichtingen welke een standplaats hebben op de kermis te Venray Stoomcaroussel J. Janvier, Breda Bioscoop C. Riozzi, BredaDuGht- schommels en Caroussel P. Hoefnagels, Helmond. Paling-en Zuurkraam B. A. Gerritsen, Nijmegen Suikerkraam J. M. Huijs, HorstSpeelgoedkraam en ijswagen Scheffers v. Gemert, IJden Galanteriekraam Theunis-Sanders Uden Gebakkraam H. Smits v. d. Linden, ValkenswaardIJswagen C. Mutsaers, Veldhoyen Schiettent IJ- Jaeger, Go- rinchem 2 Suikerkr^men M. Kuijpers, Tienray; Schouwburg P. Vink, Venlo; Suikerkraam H. Janssen v. Kuijck, TienraySuikerkraam W. Curvers, Venlo 2 Suikerkramen G. Camps, Horst, Palingkraam F. Winckens, Venray; Suikerkraam M. Hendriks, Venray Suikerkraam M. Hendriks, Venray Werplent A. Van der Bjesen, Welk Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de postduivenvereni ging »De Zwaluw" met jarige duiven van uit Toury (FrankrijkJ afstand 483 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Vermeulen2e H. Arts3e H. Strijboseh4e W. Manders5e A. Janssen 6e en 7e H. v. Opbergen 8e J. Creemers9e P. Kersten 10e en lie L. Maassen. Duiven los 6 uur, aankomst le duif 1 uur 26 min. 51 sec. laatste duif 1 u 54 min. 9 sec. OOSTRUM. De Zondag alhier in de kapel gehouden collecte voor een nieuw te bouwen kerk te Maastricht, Pastoor A. Lenders, heeft opgebracht 150 gulden. Bovendien werd voor dit doel later nog eene gift van f20 ge schonken. LEUNEN. Zondag was ons dorp in feestdos. De Eerw. Pater van Megen droeg in de rectoraatskerk alhier zijn eerste plechtige H. Mis op. Den ge- heelen weg van de ouderlijke woning van den jongen Priester tot aan de kerk, was prachtig versierd, terwijl vóór de ouderlijke woning en de kerk prachtige eerebogen waren opgericht. Door de fanfare St. Catharina werd de jeugdige priester kerkwaarts geleid, MERSELO. Bij gelegenheid van een bezoek door den ZeerEerw. ZeerGel. Heer Dr. W. H. Muijsers, die onlangs zijn zilveren Priesterfeest vierde, aan zijn geboortedorp gebracht, werd door dezen Merseloschen priester, Zondag 11. met assistentie Pastoor A. Lenders en Rector Bloemen, eene plechtige Hoog mis opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn zijner oud-dorpsge- nooten. Na de Hoogmis werd den zilve ren Priester-Jubilaris, ten huize van den heer M. van Meijel eene serenade ge bracht door onze Fanfare. De ZeerEerw. Heer Rector vertolkte ongetwijfeld de gevoelens van allen, toen hij Pater Muijsers feliciteerde met zijn zilveren priester-jubilé en het eene aer en een voorrecht beschouwde, niet alleen voor de familie, maar voor geheel Merselo, een Priester te bezitten, die steeds bereid is hunne geestelijke en tijdelijke belangen bij God aan te be velen. En, al is de Priester ook ver van ons verwijderd, hij is en blijft steeds de onze. Deze woorden, zoo met gevoel gesproken, ontroerden Pater Muijsers zichtbaar. Hij dankte op de eerste plaats voor de spontane hulde, die heel Merselo hem door de Fanfare bracht en sprak de hoop uit, dat nog meerdere Priesters uit Merselo zouden voortkomen. Ter herinnering aan dez°n dag werd aan ieder een gedachtenisprentje ge schonken. De collecte door den ZeerEerw. Heer A. Lenders, pastoor der St. Jozefs parochie te Maastricht, ten behoeve zijner parochiekerk in onze kapel ge houden onder de H.H. Missen op 1.1. Zondag, heeft f 145 opgebracht. Toen de dienstmeid van den landbouwer H. P. op den Haag, Zondag uit de H. Mis per fiets huiswaarts keerde, had zij het ongeluk onderweg met haar rijwiel in een diepe sloot terecht te komen, waarbij zij zich nogal ernstig aan het hoofd bezeerde en zij onder geneeskundige behandeling van Dr. Struben gesteld werd. VENLO. Wegens reorganisatie van het Rijksschool toezicht werden de schoolopzieners P. Coenen en G. Wid- dershoven alhier, benoemd tot inspec teurs en verplaatst resp. naar Helmond en Veghel. Limburg zal in de toekomst een 5-tal inspecteurs tellen, n.l. te Maastricht. Heerlen, Sittard, Roermond en Venlo. THORN. Een 2jarig zoontje van de echtelieden T. had Dinsdagmiddag het ongeluk een ketel kokend waschwater over zijn lichaampje te krijgep door het omslaan van den l^etel. Woensdag morgen is de arme kleine aan de bekomen brandwonden overleden. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1750.000 eieren. Hoogste prijs f8.50. Laagste prijs f6.20. Mijnongeval. In een gang van Staatsmijn Maurits werd door ontijdige ontploffing van een dynamietpatroon, de mijnwerker L. levensgevaarlijk aan het hoofd gewond. L. werd naar het hospitaal gebracht. Brand. Te Hoensbroek brandden het woon huis en de stallingen van H. M. tot den grond af. Door het optreden der Heerlensche motorspuit konden een houtzagerij en belendende woningen behouden blijven, Dinsdag sloeg de bliksem in de boer derij gelegen onder Nederweert en eigendom van den heer J. Hendriks te Weert. Boerderij en stalling werden een prooi der vlammen evenals de nog aanwezige oogst en veel materieel en meubelen. MAASTRICHT- Woensdagmiddagis de 60-jarige ongehuwde juffrouw A. C- wonende Capucijnenstraat, in hare woning van een achterhouw ter hoogte van twee verdieping gevallen. Mej. C. is aan de bekomen verwondingen overleden. van den voorm. 11 uur in Café G. PIJPERS De leden worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. 20 De Voorzitter V. PYLS. De Secretaris KRUYSEN. Worden gevraagd 1 kuipersleerliog 2 daglooners 1 huishoudster burgergezin 2 keukenmeiden Metselaars 1 boodschapmeisje 2 timmertnansleeilingen 2-3 jaar aan het vak. 1 smidsknecht 1 schaapsherder Wckbeden voor zand en grintgroeve 1 jongen om opgeleid te worden voor boerenwetk. 1 meubelmakersknecht 1 boerendienstmeid 200 mijnwerkers (sleepers) leeftijd 18 30 jaar Biedan zich aan 1 lee'ling kleermaker 1 bedrijfsleider boerderij 1 gediplomeerd boekhouder 3 kantoorbedienden 1 schoenmakersknecht 1 bakkersknecht 1 Voermansknecht. 1 jongen van 16 en 20 jaar voor boeren werk. Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij zijn NAAR Aanbevelend, jP. Maassen Speciaal adres voor het INLIJSTEN van platen en portretten. 24 Ondergeteekendenbetuigen door deze hunnen oprechten dank aan de voor de flinke uitbetaling ondervonden bij overkomen schadegevallen door ziekte en ongevallen, waarvoor de uit- keeringen correct en vlug zijn afge wikkeld. VENRAY, Juli 1924. M. GOUMANS, FR. SCHAEFFERS, JEAN SCHAEFFERS, W. II. JEUKEN. Agent voor Venray. M. Verhoeven, Kruisstraat 10. 20 I Zondag27 na de Hoogmis,® h Om trouwe opkost 1 verzocht. KOOPT onze eerste kwaliteit Prima Damespanlon Kinder Pantalonin a Dames Hemden maf Kinder Hemden ;all Dames Nachtheien Kinder Nachtheien Bedlakens (katoi va Kussensloopen Dameskousen Heerensokken Zoolang de voorad i zwarte zijden bus< Mooie sorteerinjKii Naaistersfournitien i kelijkétoil Wollen en flitik Tulle en PiquéBec Marktsra ONTVNG Patestra onder controle Station voor Maalderij en Bakkerij'IWe Beleefd aanbevelend, Patersstraat 18—22 30—40—55 60 38 55 45 28 24—32—38 23 31 28 Fijne Pruimen Pruimedanten Abrikozen le kwaliteit Perziken extra fijne Fijne Californische Peren Appelen blanke schijfjes Krenten gereinigde Rozijnen zonder pit Rozijnen met pit Sun Maid Rozijnen per pak Sucade per ons Ananas per blik 52. f 130 Abrikozen 60. f 1 40 Perziken 65, f 1.35 Reine Claudes f -1.20 .Kersen f 1.20 Candij grove per pond 43 Candy gruis 40 Broodsuiker 42 Witte S dker 29 Biscuits alle soorten vanaf 12 cent p ons Sucade, Gember en Candijkoek Reuzen ontbijtkoek 2 pond 42 Fijne Tafebijst 12—14—>6-20 P'ima Bakbloem per pond 11 Havermout 10 Vanille PuddiDg p pa per doo36 Griesmeelpuddinglle i per ons 12per A. J. P. Amandels, R Lekkerbekpudding Vanillesuiker perakje Vanillesaus Griesmeel p< Bakpoeder Zelfrijzend Bakme Augurken Piccalily per Ui jes Tomatenpuree Haring in tomater Lieoig Vleeschexlct per pje 4 Maggi's Aroma pe Mosterdmeel Colnns Mosterd van Rijm Mosterd prima (lo Fijne Boter steedivers Extra fijne Boter Jurgens Planta eiB.'ue Bak Braadvet Zuiver inl Reuzel Ve-der alle soorten LIMONADES en LIKEUREN GRENAINE ANISETTE, PEPERMUNT HALF OM HALF, BESSENWIV, I Beleefd aanbevelend. Banden en alle Onderdeelen aan lig»

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2