Peel en Maas mmmsm mmmw rueat. Bij ii voegsel Zaterdag 26 Juli 1924. No. 30. Parochiekerk Heden Zaterdag wordt vanaf 3 uur biecht gehoord Morgen Zondag Parochiale H. Communie, 7 uur Kindermis waaronder geaerale H. Communie voor alle kinderen, half 4 plechtig Lot met acte van eerherstel eu Te Usum. Tevens feest der H. Kindsheid, onder alle H. Missen collecte, Vóór het Lof worden de kiuderen aan de Zustersschool afgehaald, na het Lof optocht door het dorp Maandag half 8 leesmis voor de moeders en kinderen der St. Annavereeniging, 8 uur jaarg. voor Mathijs Ooumans Dinsdag hall 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Jacob Tryues, Anna U. Camps, P. J vd Broek en Hendrina Camps Woensdag half 8 jaarg. voor Egbert, Hendrik, Gertrudis en Maria van den Berg, 8 uur jaarg. voor H.Poels en GertrudisC imps Donderdag half 7 te Velum H. Mis, half 8 leesmis. 8 uur jaarg. 2e klas voor Joh. Grutters, H. v d Wildenberg en kinderen Vrijdag leest van St Petrus Banden, eerste Vrijdag der maand, aanbidding van het Allerh. Sacrament. 6 uur uitstelling vb Alïerh., 8 uur leesmis, 10 uur Hjogmis ter eere van het H. Hart, 3 uur Vespers, hall 7 Completen en Lol en eertierstel aan het H Hart Zaterdag vanaf 12 uur tot Zou lagavood is in deze kerk de Portiuncula aflaat te verdienen onder de gewone voorwaarden, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z H dea Paus. Feest der H. Kindsheid. Morgen zal weer de optocht der H. Kindsheid uittrekken en weer ook zal ons gevraagd worden <>m een klein offeree voor de bekeeriug der heide nen Wel is de belangstelling van de groote men- schen voor den op.locbt der kleiuen in de laatste jaren erg afgenomen, maar toch vertrouwen wij dat dit jaar onze bescheiden propaganda voor Bern. die op dat oogenblik iu praal en luister rondgedragen wordt bij de slui'ingsplechtigheid .<au het Eucharistisch Congres te Amsterdam, vrucht dragen mogen, opdat door onze kleine gift, het licht des gelools en van het H, S-icrament spoediger moge schittereu over de heidenen. De volgorde van den optocht is als volgt r 1 Vo-iray'8 Fanfarecorps 2 Voorrijder met vaan; 3 Missieschild 4 le Manlarijn met soldaten5 2de Mandarijn met knecht 6 Paters met Chineezen 7 De Familie mst Engeltjes 8 Philippijnsctia en Chineesche dames 9 Missionaris te paa'-d 10 Missiezusters en Chineesche meisjes 11 H. Driekoningen; 12 Het St Josephgesticht 13 Jesus en St Johan nes met engeltjes; 14 De H. Ursula met 12 maagden15 Hulde aan Pius XI 16 Beeld van het Kindje Jesus, omge>6Q door Zouaven 17 Meisjespatronaat ,,St. Agnes" 18 De H. Barbara met bruidjes 19 Geloof, Hoop en Liefde20 De H. Ooa met bruidjes 21 Franciscus Solanus, heidenen doopend. Praal wagen door de Missieclub „St Antonius" 22 Sc. Elisabeth mst gevolg en landmeisjes 23 De H. Cecilia 24 Javaansche dames 25 Tnereaia van bet Kindje Jesus met twee engeltjes 26 Bruidjes, die den rozeakrans voorstelten 27 Missiezusters met negertjes. Tus8chen groep 6 en 7 'Oigensraet vanen. Tusschen groep 16 en 17, 12 jongens met Chi neesche mutsen Tusschen groep 18 en 19 meisjes. Tusschen groep 2i en 22, 12 jongens met Turk- sche mutsen. Tusschen groep 25 en 26, 12 jongens met Indiaansche mutsen. Paterskerk Morgen om 5. 6 en 7 uur H. Mis mat onderr. 8 uur plechtige hoogmis met preek. 5 uur plecht. Lof met acte van eereboete en Te Deum tot sluiting van het Eucharistisch Congres. Vergadering 3e Orde k wart over 9 de mannen, 2 uur de vrouwen. Maandag halt 8 hoogmis, 6 uur Lof Dinsdag half 8 hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lot Woensdag half 8 hoogmis. 6 uur Lof Donderdag halt 8 hoogmis, 6 uur Lof Vrijdag eerste Vrijdag der maand, htlf 8 hoog mis ter eere van het H. Hart, om 6 uur Lol met eereboete Tevens feest van St Petrus B iaden Zaterdag hoogfeest van Portiuacula, 9 uur pl. hoogmis en feestpreek, na de hoogmis processie, 6 uur Lof Morgen collecte voor de Kindsheid. St. Antoiiius-Patronaat. Spaarbankboekjes meebrengen. Tot den a.s. herfst za! de heer Jas- pars zijn gymnastiekles geven op Maandag en de heer v. Aarssen de zijne op Woensdag. BTOSSEIIIIB STASI VS5BAÏ, 11—17 Juli GEBOREN Peter II. H. Nelissen, Oirlo. Louise E. II. M. Schim van der Loeff, St. Annalaan. Marlinus A. Swinkels. Wieënweg. Anna B. Geurts, Smakterweg. Leonardus M. van Mil, Landweertw. Anna M. de Riet, Venraysch Broek. Dorothea A. M. Timmermann Markt straat. Antonius J. M. Jacobs, Oostrum. Louisa J. M. Ewals, Heijde. Cornelia A. C. Jacobs, Heuvelstraat. OVERLEDEN: Lambertina Weijs, wed. van W. Jenniskens, oud 86 j. wonende te Ven- ray, Overbroek. 1 patiënte St. Annagesticht. Gebruik van terreinen voor militaire oefeningen. Da Burgemeester van Venray brengt ter alge - meene keunis. dat van 23 toten met 26 Ssptern bere.k. in Noord-Brabant eu Limburg militaire oefeningen zullen worden gehouden, dus in een tijdvak, waarin het betreden der terreinen in bijua alle gevallen zonder nadeel voor den land bouw geschieden kan. Het is den militairen bevelhebbers niet mogelijk van te voren precies te bepalen, —elke particuliere terreiuen uio-ten bötredeu worden en eveneens wegens lie groote strook lands waarin de troepen zullen optreden, aan alle eigenaars en gebruikers van gronden persoonlijk vergunning te vragen tot bel betreden dier terreinen door de deelnemende troepen. Eenvoudigheidshalve verzoek ik daarom namens den Heer Luitenant-Generaal van het Veldleger, aan alle eigenaars en georuikera van gronden voorzoo ver die gelegen zijn Oost van de Peel, vergunning tot bet betreden hunner tarremeu door de deelnemende troepen, waarbij ik er op wijs. dat eveatueel door de troepen aan te richten schade naar billijkheid zal wor den vergoed. Uegen-u, die desniettegenstaande bezwaar hab- ben tegen het b-treden hunner terreiueo, worden uitgenoo ligd persooalijk daarvan, onder opgave van bijzondere redenen, opgave te doen bij den Burgemeester voor 1 Augustus a s Van de overigen wordt aangenomen dat zij hiertegen geen bezwaar hebben. De terreiugedeeltea die wegens gerechtvaardigde bezwaren niet zullen worden oetreien, mo-.tea als dan door de eigeaaars aangeduid worden door het plaatsen van staken of palen met stroowissen (z.g. Stroopoppen.) In het bijzonder wordt er de aandacht op geves tigd, dat moesiuinen, afgesloten en omrasterde erven en boomgaarden, voorts gebouwen, huizen, scnuren enz in net algemeen niet zullen betreden worden. Bij gebleken noodzakelijkheid hiertoe, zal door dea troepeucommandant ter plaatse daardoor afzonderlijke vergunning worden ge vraagd aan de eigenaars of pachters. Ik verzoek alle eigenaars en pachters van gron den in het algemeen belang zooveel mogelijk hunne medewerking te willen verleenen. Venray 24 Juli 1924 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Vergunning bakkersnachtarbeid. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat bij hem is ingekomen en ter Becretane ter inzage ligt een aanvrage om vergunoing tot het verrichten van bakkersarbei i tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur dss voormiddags van Sibnrtns Arnoldus Gooren, wonende te Venray, Valium L 67. bestuurder van de bakkerij gelesen te Veltum, L. 67 binnen deze gemeente, kadastraal bekend gemeente Vearay sectie D nummer 3534. Op 16 Augustus a s des voormiddags elf uur kunuen tegen het verleenen van deze vergunning bij den burgemeester, die daartoe zitting zal boudea in het gemeetehuis mondeling ot schrifte lijk bezwaren worden ingebracht. Venray 17 Juli 1924 De Burgem-ester voornoemd, O VAN DE LOO Afsluiting overwegen. Barcemeester en Wethouders van Vearay brengen ter algemeens k-nnis, dat blijkeas mede. deelïntcder Directie der Nederlaodsche Spoorwegen Dienst van Wen en Werken, outheffiug is verleend van de verplichting tot afsluiting en bewaking vau de overwegen in'Ie spoorw-g Nijmeg-n- Venlo, bij K M 51 208. 51 820, 57.80-* en 59 007 bepaald op Woensdag 30 dezer en voor de overwegen hij KM. 54 558, 55 190, 59 497 en 60.764 op Donderdag 31 dezer. Venray 23 Juli 1924 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O VAN DE LOO. De Secretaris, J. v. d BOOM l.s. Herdenking Mobilisatie 1914 De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat zich in den lande een Nationaal Comité heeft ge vormd voor de herdenking van de Mobilisatie 1914, onder de Hooge Be scherming van II. H. M, M. de Konin gin en de Koningin Moeder terwijl Z. Excellentie de Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw aan het streven van het Comité zijn kracht- dadigen steun heeft toegezegd. Er hebben zich daarnaast provinciale comité's gevormd, terwijl de provincie wederom is verdeeld in kririgcornilé's waarvan één voor Noord Limburg, ge splitst in afzonderlijke plaatselijke comité's. Het geld allerminst een feestviering, doch wel en zeer terecht een plechtige en dankbare herdenking van een voor het Nederlandsche volk in al zijn geledingen hoogst gewichtig historisch feit. Het wachtwoord was tien jaren geleden Eerbiediging van onze neutra liteit, haudhaviiig van ouze onafhan kelijkheid. Het is mede de bedoeling van deze herdenking gebruik te maken, door het inzamelen van geld een fonds te stichten, dat in staat stelt meer en beter steun te verleenen aan de slachtoffers der mobilisatie de slachtoffers van plicht, dan tot nu toe is geschied. Vanwege het comité zullen herden- kingsmauifeslen worden toegezonden, die zullen worden, aangeplakt op 31 Juli as. op dezelfde wijze en dezelfde plaatsen, als de oproepingslelegrammen in 1914, terwijl aan de geestelijke over heid verzocht is op dien dag op een bepaald uur de klokken le doen luiden. Op 31 Juli dés avonds om half acht du3 Donderdagavond wordt eene bijeenkomst georganiseerd in het St. Antonius-patronaat waarin by deze alle oud gemobiliseerden worden uitgenoo- digd, alsmede verdere belanghebbenden, en waarop door een nader aan te wijzen persoon een toepasselijk woord zal worden gesproken. Het is een plicht van dankbaarheid voor ons allen dezen dag waardig te herdenken en beveel U het steunfonds in de liefdadigheid van allen, in het bijzonder der meer met aardsche goe deren gezegenden krachtig aan. Venray 25 Juli 1924 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 11