De groote Uitverkoop bij Willem Winters in de Schoolstraat te Ven ray duurt vos tot. en met, Woemai Gemengd Nieuws. Wat is dat? Naar wij vernemen is, op een bericht van den Heer Inspecteur L. 0., dat de Commissie tot wering van Schoolver zuim in Venray »in gebreke blijft de haar opgedragen werkzaamheden te vervullen" (sic), deze Commissie door den Heer Commissaris der Koningin met ingang van 15 Juli van rechtswege ontbonden en zal 't college van B. en W. voorloopig de werkzaamheden dier Commissie vervullen. Aanstaande Zondag 20 Juli zullen in de Rectoraatskerken te Merselo en Oostrum, predikaties en collecte ge houden worden door den Zeer Eerw. pastoor A. Lenders der parochie van St. Joseph te Maastricht ten bate zijner kerk te Maastricht. Dezer dagen vond de heer P. in de weide eene hem toebehoorende koe met afgestooten horen, gedeeltelijk af gesneden tong en nog verschillende andere verwondingen, tengevolge waar van het beest moest worden afgemaakt. Men verkeert in het onzekere of hier ongeluk ofwel moedwil in het spel is. Intusschen is van het geval aangifte gedaan bij de maréchaussées. Op de Woensdag alhier gehou den Jaarmarkt was de veeaanvoer ge ring, wat wel te wijten zal zijn aan het alhier heerschende mond- en klauw zeer en de roggeoogst. Biggen waren er wederom veel aangevoerd. Prijzen van 6 tot 10 gld. De handelaars in kramerijen klaag den over gering bezoek en kooplust. De markt was vroeg afgeloopen. Dinsdagmiddag geraakte een auto uit Blerik op den Stationsweg alhier in brand. Doordat men dit spoedig bemerkte, kon men nog tijdig blussehen, en is de schade niet al te groot. Deze fonkelnieuwe prachtige wagen maakte een proefrit. Woensdag slaagden te Eindho" ven voor de akte nuttige handwerken, de dames A. en J. Esser van alhier. Aan geslaagden ons proficiat 1 Kookt uwe melk Met het oog op het heerschen van het mond- en klauwzeer onder het vee, wordt dringend aangeraden de melk te koken. Het gebruik van ongekookte melk levert gevaar op voor de gezond heid. Vlugge bediening. Een brief bestemd voor Meerlo, Zondag 6 Juli alhier gepost, afgestem peld op 77, werd te Meerlo besteld op 17 Juli, dus 10 dagen daarna. Waar zou die al dien tijd gelogeerd hebben Zaterdag werd onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woon huis aan den Stationsweg voor Mej. Wed. G. Gooren. Er werd ingeschreven als volgt A. Tacken en Gebr. Siebers f 6450 Arn. Pijpers f 6386 G. Verstralen f 6300 Chr. Wijnhoven f 6190 Aan den laagsten inschrijver gegund. Uitslag der aanbesteding bouwen boerderij met een gedeelte bijlevering van materialen voor H. Jeuken te Lull. P. Spee Venray f 3595 Th. Maassen en Vollenberg f 3555 H. Zwitserlood f 3520 A. Manders Oss f 3520 Gebr. Siebers en Tacken f 3100 Aan de laagste inschrijvers gegund. In de vergadering der Prov. Staten van jl. Dinsdag word de ver- pleegprijs voor armlastige krankzinni gen, overeenkomstig het verzoek van het St. Servatiusgesticht en het St. Annagesticht te Venray, in beide ge stichten voor 1924 vastgesteld op f 600 per patiënt en per jaar, kosten voor kleeding inbegrepen. Plaatjes voor Rywielbelasting. Wij willen er onze lezers, houders van rijwielen op attent maken dat thans de z.g. rijwielplaafjes voor de belasting op het postkantoor verkrijg baar zijn tegen f3 per stuk. Ter voorkoming van opslopping en lang wachten is het gewenscht dateer, ieder zich nu reeds van een dergelijk plaatje voorziet en dat niet wordt ge wacht tot de laatste paar dagen, voor de wet in werking treedt. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de postduivenvereni ging «de Zwaluw" met jarige duiven van uit Breiigny (Frankrijk) afstand 430 K.M. de prijzen werden behaald als volgt: le H. Arts2e H. v. Meijel3e J. Vermeulen 4e J. Creemers 5e en 13e H. Strijbosch 6e L. Maassen7e en 14e G. v. Dijck; 8e, 10e en lie W. Manders9e J. Goumans12e A. Janssen. Duiven los 5 uur 50 min. aankomst le duif 11 uur 54 min. 1 sec. laatste duif 12 uur 16 min. 40 sec. LEUNEN. Op de te Sevenum ge houden schietwedstrijden behaalde ons korps Landstormers den eersten prijs met 251 punten, en den tweeden prijs met 242 punten. Aan onze kranige schutters proficiat. IJSSELSTEYN. Alhier had Zondag middag een ernstig ongeluk plaats. Eenige jongens vermaakten zich met het laten ontploffen van carbidbussen, waarbij de zoon van H. G. eensklaps een volle lading in het gezicht kreeg. Ernstig verminkt, werd de jongen op last van Dr. Ilaverbeke naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. OIRLO. Zondag 6 uur nam. zal de Fanfare »Sub. Matris Tutela" van Oostrum alhier een concert geven. 21e Limburgsche Katholiekendag te Maastricht. Ter gelegenheid van den op 15 Aug. a.s. te houden 21sten Limburgschen Katholiekendag zal een optocht van alle deelnemende vereenigingen worden gehouden. Plaats van samenkomst is de Wil- helminasingel; aan beide zijden der Sationstraat. De deelnemers zullen om 2 uur nam. samenkomen en om half 3 vertrekken. De te volgen weg is Siationstraat, W. Brugstraat, Maas brug, M. Brugstraat, Kleine Staat, Groole Staat, Vrijthof, Noordzijde. Hierna volgt défilé op het Vrijthof en opstelling voor de Hoofdwacht, van waar Z. D. H. Mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond, de deelnemers zal toe spreken. Ry wiel maniakken gepakt. Het O. M. bij de rechtbank te Roer mond heeft tegen A. J. A. te Blerick, gedetineerd beklaagd van diefstal van rijwielen ten nadeele van G. Verrijt te Sevenum, twee jaar gevangenisstraf geëischt. De gedetineerde arbeider M. H. te Venlo, beklaagd van verduistering van vier door hem bij verschillende per sonen te Venlo gehuurde rijwielen, hoorde eveneens twee jaren tegen zich eischen. Ook tegen den gedetineerden W. J. M., te Venlo, beklaagd van heling van de verduisterde rijwielen, werd 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Nekkramp. Een geval van nekkramp heeft zich te Gennep voorgedaan, waaraan het zoontje van dhr. P. bezweek. De Maas. Men schrijft uit Venlo Het water der Maas daalt tengevolge van de droogte snel. Maandagmorgen was de stand nog slechts 8.70 M. Gaat het zoo door dan loopt spoedig de scheepvaart tot onze stad gevaar. VENLO. De laatsten tijd schijnt de politie eens extra jacht te maken op de ontduiking der gemeentelijke hon denbelasting. Dit mag echter ook wel noodig heeten, want meer dan 100 per sonen werden reeds bekeurd wegens het niet of wel te laag aangeven van hun viervoeter(s). De pontonbrug te Venlo. Gisteren is de Maasbrug te Venlo, wederom voor het verkeer opengesteld. Zooals wij destijds reeds als ons ver moeden mededeelden, is de brug plm. 70 c.M. opgevijzeld. Met het opvijzelen van de spoorbrug zal men wachten, tot de kanalisatie van de Maas zoover is gevorderd, dat het Maasbed is ver hoogd. Groentepryzen. Men schrijft uit Venlo Het blijft voorspoedig gaan met de groenten. De aanvoeren zijn groot, de afzet gewillig en de prijzen hoog. Boonen komen er in massa de struiken hangen propvol. Ze waren ongekend duur tot heden, maar de prijzen daal den van f 1 en f 1.20 tot 30 tot 40 cent per K.G. De sla, die in het begin zoo hoog in prijs was, werd later haast onverkoopbaar. Hier en daar heeft men ze weer doorgeschoffeld Alles belooft nog een goed jaar voor de tuinders. Verdronken. Veleden week Zaterdag is de 28-jarige L. B. te Tegelen, ter hoogte van de fabriek der firma C. H. in de Maas geraakt en verdronken. IJlings toege schoten hulp mocht niet meer baten. Toen men hem op het droge bracht waren de levensgeesten reeds geweken. Lang water. Ten gevolge van den lagen water stand der Maas is Dinsdag nabij Roer mond een der groote Bergerbooten aan den grond gevaren. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.800000 eieren Hoogste prijs f 8 70. Laagste prijs f 6.50. Aan de gevolgen overleden. Het vijfjarig zoontje van den land bouwer II. Clement te Gassel onder Budel, dat bij den brand in den nacht van Maandag op Dinsdag ernstige brandwonden bekwam, is aan de ge volgen overleden. In een kiezelkuil. Dinsdagavond waren de gebrs. van D. uit Leijenbroek in een kiezelkuil in den Kollenberg te Sittard werkzaam toen plotseling een massa grond kwam afzakken waaronder beiden werden bedolven. Een hunner, de jongste 15 jaar oud, geraakte geheel onder de massa steen en grond, de ander slechts gedeeltelijk. Deze werd allereerst bevrijd waarna ook de tweede bewusteloos onder den grond werd vandaan gehaald. Het bleek dat de borstkas was inge drukt. Per politie-brancard is de onge lukkige huiswaarts vervoerd. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. Rywielsmokkel. Aan de Duitsche grens te Bruggen is de smokkelhandel van tw'eewielers uit ons land zoo groot, dat in 10 dagen tijds 138 stuks in handen der Belgische douane vielen. De moord te Schimmert. Door het O. M. bij de rechtbank te Maastricht is bij het Bossche gerechts hof hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Maastrichtsche recht bank, waarbij de 26-jarige kantoorbe diende J. H. de W., die in den nacht van 23 op 24 November zijn echtge- noote Cornelia Bosschaart in een weide nabij Schimmert had vermoord, tot 8 jaren gevangenisstraf was veroordeeld, nadat de psychiaters hem niet krank zinnig hadden verklaard. Het O. M. had in deze zaak levens lange gevangenisstraf geëischt. MAASTRICHT. Dinsdagavond om streeks half tien hebben voorbijgangers in de Maas bij de Bek te Limmel een persoon in het water zien liggen. Nadat de vrouw was opgehaald, bleek uit de identiteitskaart, welke zij bij zich had, dat de verdronkene was de 62-jarige mej. v. P., vroeger restauratie- houdster aan het station alhier. Mej. v. P. woonde sinds eenigen tijd in het St. Josefs-Stift te Aken. Het onderzoek heeft vastgesteld, dat de vrouw hoogstens enkele uren in het water kan hebben gelegen. Of hier yan een ongeluk sprake is, of dat er opzet geweest is, kon nog niet worden uitgemaakt. 27e Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam. Wat er zoo al te Amsterdam gebeu ren zal Dinsdag 22 Juli zal de kardinaal- gezant van Rossum te Amsterdam per schip aankomen. Een kleine vloot van vaartuigen zal hem een feestelijken intocht bereiden. Woensdag heeft dan de officieele opening van het Congres plaats. In den nacht van Woensdag op Donderdag nachtelijke aanbidding en nachtmissen in de kloosters en ge stichten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag des morgens in verschillende kerken pon tificale H. Missen, 's Middags verga deringen. Ieder volk heeft zijn eigen kerk en vergaderzaal. Zaterdag 's morgens in de open lucht in het Stadion (het reusachtige sport- circns van Amsterdam, dat ongeveer 30.000 menschen kan bevatten) alge- meene H. Communie der Amsterdam- sche kinderen. 's Zondags te half tien in de open lucht in het Stadion pontificale Mis door den Kardinaal-Gezant v. Rossum. Daarbij zullen tegenwoordig zijn alle Kardinalen, Aartsbisschoppen, Bis schoppen, Abten, Priesters, Waardig- heidsbekleeders en de duizenden die het Congres bezoeken, 's Middags pro cessie in de open lucht in het Stadion, pontificaal Lof en Te Deum met. pauselijken zegen. Wat op geen enkel Internationaal Eucharistisch Congres is gebeurd zal te Amsterdam plaats hebben. We hebben wel eens gelezen van de heerlijke muziek van Rome, als de Paus verschijnt bij plechtige bijeen komsten in de St. Pieterskerk en vooral van de zilveren bazuinen in den koepel van den St. Pieter onder de H. Con secratie van de groote Paus-Mis. Welnu, dat alles zullen we in Amsterdam hooren. Dat zal ontroerend-schoon zijn. Een kans, die niet verzuimd worde. In de ongewijzigde wet van 1920 op 't Onderwijs was vastgesteld, dat de volgende kortingen werden toegestaan op 't schoolgeld. voor den 2den leerl. uit één gezin 20 pet. voor den 3den leerl. uit één gezin 40 pet. voor den 4den leerl. uit één gezin 60 pet. voor den 5den leerl. uit één gezin 80 pet. Voor den 6den leerling uit één gezin werd heel geen schoolgeld geheven. Volgens de nieuwste wetsregeling wordt er geen reductie meer toegestaan, om 't even hoeveel kinderen uit één gezin in de gemeente ter school gaan. Nu heeft de Minister van Onderwijs aan de Gedeputeerde Staten der Pro vinciën het verzoek gericht, te mogen vernemen welke wijzigingen zij in de art. 62 t.m. 67 der wet L. O. 1920 zouden wenschen te zien gebracht. Ge melde artt. 6267 handelen juist over de schoolgeldregeling. Voor de Gedeputeerde Colleges der onderscheidene gewesten valt hier een prachtig werk te doen. Het is niet alleen in het belang der billijkheid, maar ook in het directe Staatsbelang, dat de groote gezinnen ontlast worden van den onevenredigen druk, die hun in vergelijking met de kleinere en daardoor reeds finan cieel krachtiger gezinnen van gelijke standing door de egalisatie der schoolgelden wordt opgelegd. De taak is hier te aanlokkelijker, waar de omstandigheden, waaronder de door de Gedeputeerde Colleges te uiten wensch aan de regeering zal worden overgelegd, een succesvolle beslissing daarop als bij voorbaat zeker maken. Mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer V. te Boxmeer is op vreeselijke wijze het mond- en klauwzeer uitgebroken, waarbij niet minder dan 30 varkens en 6 stuks runderen werden aangetast. Voorts zijn hier nog dertig plaatsen met deze gevreesde ziekte aangemaakt. Zeven woningen in de ascli gelegd. Men meldt uit Breda Dinsdagavond te ongeveer 11 uur is in het naburig Wagenberg brand ont staan in een pand in de kom van het dorp. Door de rieten dakbedekking van verschillende woningen nam de brand spoedig zoodanige uitbreiding, dat binnen zeer korten tijd niet minder dan 7 woningen met den geheelen inboedel alsmede een paar schuren een prooi der vlammen werden. De ontzettende vuurgloed was ver in den omtrek te zien. Aan de gevolgen overleden. De marechaussée S., behoorend tot het Depot Kon. Marechaussée te Apel doorn, die 1.1. Zaterdagmiddag meteen collega in het Kanaal aan het zwem men was, zonk plotseling in de diepte. Het gelukte zijn makker met behulp van een schipper hem na ongeveer 5 minuten zoekens weer op het droge le brengen en door aanwending van de eerste hulp voor drenkelingen de levensgeesten weder op te wekken. Naar het Ziekenhuis overgebracht is S. daar Maandagmiddag echter aan de gevolgen overleden. Watergebrek. In verschillende plaatsen van West- Brabant begint gebrek aan regenwater te komen wegens de droogte. Besmettelijk hoenderziekte. In en bij de gemeente Lochem heerscht een besmettelijke ziekte onder de hoenders. Eén der boeren liet een 80-lal hoenders inenten, waardoor de ziekte in zijn hoenderstal tot staan kwam. Van den zolder gevallen. Te Enter is de 45-jarige vrouw H. ter H. bij het hooien van een zolder gevallen^ De inmiddels geroepen genees heer kon slechts den dood constateeren. De zon als brandstichter. In de filmfabriek van de Dutch Fil Cy te Haarlem ontstond Woensdag middag ruim 1 uur brand, vermoede lijk doordat de zon scheen in het brandpunt van de lens van een film apparaat, waardoor de film in brand vloog. De brand sloeg over naar het ernaast liggend perceel van de firma Vogenpoel en Noorwegen. Beide perceelen zijn uitgebrand. De schade is aanzienlijk. Een filmoperateur werd licht gewond. De groentenveilingen in Noord-, Holland. Men meldt uit Langendijk: Sinds enkele weken heerscht hier aan de veilingen en aan die in de om streken de grootste drukte. De laatste week werden niet minder dan 270 spoorwagens van 10 000 K G. groenten, geveild, terwijl nog 2000 K.G. per motorschip werden vervoerd. Het be schot der vroege aardappelen is bevre digend, de prijzen zijn zeer goed, zoo dat de tuinbouwers alleszins tevreden zijn. De vrijgekomen velden zijn weer alle met late koolsoorten beplant, zoo dat het voor de tuinbouwers zeer druk is geweest en men handen te kort kwam. Door den grooten aanvoer van aardappels zijn de prijzen der aard appelen nu iets gedaald, terwijl de wortelen middelmatige prijzen opbren gen. Van deze groente is dit jaar echter weinig verbouwd, zoodat slechts weinige bouwers daardoor gedupeerd zijn. Aardappelen worden vooral naar Duitschland en Engeland in groote kwantums uitgevoerd, men schrijft de hooge prijzen vooral toe aan de groote vraag uit die landen. De bloemkool teelt beteekent ook dit jaar niet veel. Spreeuwenplaag te Franeker. Men meldt uit FranekerIn de Voorstraat, Waagstraat en het Noord alhier komen des avonds groote zwer men spreeuwen in de boomen hun nachtverblijf opzoeken. Het gevolg is dat de omwonenden vooral bij warm weer op een ondragèlijken stank ge- tracteerd worden. Ten einde raad heeft men zijn toe vlucht genomen tot schieten. Met bos jes tegelijk werden de vogels uit de boomen gepaft en in een zak gestopt. De overlevenden van dit trommelvuur zochten zoo spoedig mogelijk een veiliger schuilplaats. Uit (le steenindustrie. In verband met de vele aanvragen van metselsteenen .voor Engeland en de eischen, die men stelt ten aanzien van het formaat, zijn twee Waalsteen fabrieken, behoorende tot het concern de N.V. Nieuwe Handelsmaa'schappij «Waalsteen" te Nijmegen in werking gesteld om speciaal Engelsch formaat te produceeren. Het laat zich aanzien, dat het gebrek aan metselsteen in Engeland zoo enorm zal toenemen, zoodra de huisvestings- wet aldaar zal zijn aangenomen en in werking getreden. Het is dan ook te verwachten, dat vele steenfabrieken geheel of gedeeltelijk voor de produc tie van Engelsch formaat zullen wor den ingericht. Nu dergelijke perspectieven bestaan, is de vrees voor overproductie hier te lande dan ook van allen grond ont bloot. In jenever gestikt. Aan den Anreeperweg te Assen is het lijk van D.. P. gevonden. De man is in jenever gestikt. Toen hij het laatste café verliet, verkeerde hij sterk onder den invloed van sterken drank en hij nam toen nog 8 maatjes jenever mee. Dure autorit. Een veehouder uit een dorp bij Bolcward. bezocht de markt te Sneek. Waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank ging hij met andere personen in een auto toeren, 's Nachts bij thuiskomst miste hij, zegtde»Tel." aan bankpapier ongeveer f 2000. Den volgende morgen was de boer plotseling overleden. De zaak is in handen der politie. Mr. P. J. Troelstra. Mevrouw W. van Itallie-van Embden is bij mr. Troelstra op bezoek geweest en vertelt er onder meer het volgende van in de «Haagsche Post." Waar woonde u als kind?" Ve'e jaren in Stiens. Dat ligt. zoo mooi. In het midden het groote kerk hof het dorp er omheen. De grijze toren, hoog op, heel oud, beheerschl alles. Als de zon ondergaat, de gloed straalt langs de muren... Moeder ligt daar. In sobere, klare woorden teekende de dichter, dat het tafereeltje fijn oprees tegen de horizont. Daar leefde ik mijn kinderleven met zijn lief en leed. Ik heb het oude dorp bezongen in mijn Friesche ge dichten. Fnesch is mijn taal dat in spireert me. Hollandsch niet. Ik ben den intellectueelen kant opgegaanje moet kiezen. Maar het litteraire trekt me zoo 1 Ik heb illusies, als ik uit de politiek ben... Het hoofd ging omhoog, droomde in het witte licht. De markante lijnen plooiden week, rond. Friesch lijkt op Engelsch De stamvader van het Engelsch. Een prachttaal Hollandsch Karei de Groote gaf wetten in het Friesch, toen het Hollandsch nog niet bestond. Een kinderlijke trots schalde door de stem. Toen ik mijn eerste vrouw vroeg zei ik: onze taal in huis, hé? Zoo is het gebleven. En nu wilt u uit het parlement gaan. Ik verheug me er op. Misschien sla ik wel aan de »mémoires", In de Kamer is het niet meer zoo interes sant: je kunt ook weinig bereiken. O, ironie 1 en dat na het algemeen kiesrecht Was te voorzien. Waarom er dan naar toe gestuurd We moeten er doorheen. Ons lukt dat wel. De liberalen niethebben hun nek gebrokengeen troepen meer. Ik ben wel eens bang, dat het ook over uw partij heen zal gaan. Kan niet. Het communisme heeft geen toekomst. Geen plan. De sowjet zit al vast. En dan de leiders hier. Als wij ze hadden mogen kiezen, om hun zaak te schaden, we hadden het niet beter kunnen doen Een gees tige lach. Toen met een huisvader's stem door een kier van de deur krijgen we een kopje koffie, vrouw Mr. Troelstra, de hartstochtelijke leider van den «klassenstrijd" wenscht zich achteruit te begeven op het poli tiek tooneel. Vooruit nu weer, Pieter Jelles, laat ons allen samen genieten van uw fijnen geest; al is het dan... «maar" in het Hollandsch Onbewaakte overwegen. Maandagmorgen zijn nabij Beesd 2 hooiwagens op een onbewaakte over weg door een trein gegrepen. De ach terste wagen werd geheel versplinterd. De bestuurder van dezen wagen werd zwaar gekwetst opgenomen en met den trein naar hèt ziekenhuis te Leerdam vervoerd De trein had een uur ver traging. Een pseudo-ambtenaar. Zekere K., die te Didam thuis behoort doch dan eens hier en dan eens daar verblijft heeft zich herhaaldelijk voor den rechter te verantwoorden wegens oplichting en hij heeft ook herhaalde lijk straffen daarvoor ondergaan. Al dat straffen schijnt hem niets te helpen want nauwelijks komt hij uit de ge vangenis of hij vervalt opnieuw tot misdaad en de wijze waarop hij dat doet is meest al zoo dom, dat hij dade lijk weer in den val loopt en dan ook maar volmondig bekent. Deze K. had zich nu bij een smid te Nijmegen uitgegeven voor ambtenaar van den Rijkswaterstaat, die aldaar in opdracht van den ingenieur werkzaam heden had te verrichten. Hij was bij dien smid in kost gegaan ook al onder een valschen naam en had bovendien nog voor een waarde van f 300 van hem weten los te krijgen. Hij speelde dit spelletje net zoo lang tot het spraak liep, en hij betaalde niets en had ook niets om te betalen, bleek ten slotte in het geheel geen ambtenaar te zijn en, voor zoover hij niet van misdaad leefde, koopman te zijn in rijwielen Dat hij er op die wijze bij was, had hij gemakkelijk kunnen voorzien. Op een ander keer ging hij zelfs in Groessen naar den veldwachter die hem ook onder dezelfde voorwendselen in kost nam. Ook dezen veldwachter lichtte hij op voor eenigen tijd kost- geld. Voor beide feiten had hij zich nu voor de rechtbank te Arnhem te ver antwoorden. Zonder iets tot veront schuldiging te kunnen aanvoeren stond hij daar schuldbewust, doch als of hij er niets aan kon doenhet was alweer gebeurd. De Officier van Justitie wilde hèm sec it 1 ge zet 21 be da ét zi maar voor een g^men ren uit de matftap] tegen hem eenTang deze twee feitenhen De moord Asp Omtrent den ird - nader, dat hij o)uits beurd is en dat ofle d Duitschers zijn. Zon t gevangenis te Clevegesl de reden en aanlepg v tast men nog in 1 duis De verbcinnen betors Volgens een o eel mogen de inwoi va hoofd Duisburg, van het vorige jaa bied zijn verbannei aan het lijdelijk] Van deze bppjte zij die tot de Schu om andere redei aan het lijdelijk Uitgesloten is eerste burgemeest< an thans rijksministei c zaken is. 38 huizen erbi Naar de Duitschblai Maandagnacht do ito kende oorzaak, boerenhofstede in jet nabij Kammin, por noordwesten wind pep snel om zich heeridat 12 gehuchten m«38 afgebrand. Mensdnle1 te betreuren Bekentenissen vai de Haaninn, Haarmann, de nnrde nover heeft thans rds t 12 gevallen voliedibek 12 slachtoffers woidei nover, de overige i nn de provincie. Op bevel van nenlandsche zakei Berlijnsche officien v£ Hannover gegaan het ophelderen va: Hitte te Ook te Brusse golf. Een paar per zonnesteek gelrofft werkzaam was op een gebouw in de Wol uwe werd do.< gen en stortte na'bc was bijna onmidde In de provincie sonen bij het bi en Blankenberge koi het piint stond t met groote moeite De beslissend cc Woensdag heeft c ferentie van Londij E< brs Haar wo nomen, handen Dawes-rapport, dat lie1 van de deskundigt lingsvermogen vai Aanwezig waren Engeland, Frank Amerika, Portugal Roemenië en Ser Reeds nu wordt hoofddoel is, aa leening van 40 m le verschaffen, wai vraag, die op t Frankrijk de voo vai ciers voor deze leen lig New-York doo* ec bedrug Prof. David Tcdd Amherst, heeft doh gansch onmogelil: i binnen niet al le lin^ aardbeving geteisterd men tenminste nilt zoeken naar petrdïui wijzigingen op <jize brengen. Het geheele geïied Staten wordt bedrligc in het bijzonder ter geografische fornu'.ie grond. Aardbeviiigei voordoen, wanneertwi aardlagen onder hoe elkaar botsen. Volgens Todd (is geval in den ondergro waar de druk s|2rk door de New-Yörklch Bij een eventueel* ai ramp grooter zijn, da in 1923. De droogte in 5 Volgens een telpg is de droogte in Znic dat de inboorlingen ongeveer bezwijken, zij slechts van gc verkregen. St. Antoiiins Midden- en Grootj: lingenvereeniging w de IJ. Mis van kwi plaats van de midds Bekertdr De Burgemeester ter openbare kennis ter inzage liggen laatst gehouden boo^ afgekeurde sprinftsti Venray, 16 Juli'lJ De Burgem O.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2