Wilbra Markt te Qistricts-arbe Jeann hartelijk va Fam. Ht Nieuw alsnog gelegenheid te geven om zi,ch Over dit ingrijpende vraagstuk uit te spreken; zullen lijsten ter teekening gelegd worden en zal bij de Eerste Kamer der Staten Generaal of bij de Kroon met den steun dezer handteeke- ningen geadresseerd worden, om goed keuring aan het wetsvoorstel Rutgers te willen onthouden. Liefhebbers in overvloed. Mocht de oproeping voor 'n derde leerkracht aan de O. L. School te Milheeze geruimen tijd geen succes hebben, thans hebben zich niet minder dan een 15-tal sollicitanten aangemeld. De nieuwe Leerplichtwet. Tengevolge van de laatste wijziging der Leerplichtwet kunnen thans evenals voor eenige jaren de leer lingen de lagere school weer verlaten 1 als zij zes jaren leerling eener lagere school zijn geweest en alle klas sen hebben doorloopen van een school, die slechts zes leerjaren telt, al waren zij op het eind der 6e klas ook nog geen 12 jaar oud; 2 als zij, voor zoover het onderwijs gegeven wordt in klassen, die samen een langer leertijd dan 6 jaren in nemen, zoovele klassen hebben door loopen, als samen een leertijd omvat ten van 6 jaren, met dien verstande, dat dan de verplichting niet eindigt, voordat zij 12 jaar zijn en de klasse waarin zij 12 jaar werden, doorloopen hebben 3 in ieder geval, als zij de klasse doorloopen hebben, waarin zij 13 jaar werden. Ten aanzien van een kind, dat op 30 Juni 1924 op school was of moest zijn, is de leerverplichting geëindigd op 1 Juli 1924, als het tusschen 1 Juli 1923 en 30 Juni 1924 in een der boven genoemde gevallen verkeerd heeft. Van met vrucht doorloopen, of blijven zitten of doubleeren is geen sprake. Eenmaal doorloopen is dus voldoende. Krasse maatregelen. Onder degenen, die Nederland ver lieten, om zich in het buitenland te gaan vestigen, waren er ook die in febreke bleven voor hun vertrek de oor hen verschuldigde belastingen aan te zuiveren en die te dier zake eveneens in gebreke bleven om aan hunne verplichtingen te voldoen nadat zij reeds buitenlands woonachtig waren geworden. Naar wij vernemen zijn hiertegen door de Regeering maatregelen ge nomen. Blijven dezulken in gebreke te voldoen aan de door de belasting administratie tot hen gerichte aan maningen, dan zal worden overwogen de hen verstrekte paspoorten in te trekken waardoor hen het vei blijf in het buitenland wellicht onmogelijk zal blijken en waardoor de belasting administratie bij terugkeer in Neder land in de gelegenheid zal komen hen tot nakoming hunner verplichtingen te dwingen. «Cntr." De vleeschkeuringsdienst in Noord-Brabant. Wij ontvingen eene brochure ge titeld «Anderhalf jaar Vleeschkeurings- wet in Noord-Brabant", door J. J. Meijer, directeur van den Vleesch keuringsdienst te Breda. Hierin wordt o.a. medegedeeld, dat er in de 26 kringen in Noord-Brabant niet minder dan 9 verschillende keur- loonen voor slachtrunderen en varkens worden geheven, resp. varieerende van f 2.50 tot f 7.50 en van f 1.— tot f 3.75. Zij, die krachtens de wet ge dwongen zijn van de vleeschkeurings- diensten gebruik te maken, betalen z. i. ongemotiveerd te hooge keurloonen. Per rund wordt een keurloon van f 3 voldoende geacht om een keurings dienst zonder verlies te doen werken. Om na te gaan, hoeveel het publiek in den vorm van rechten teveel aan de gemeenten betaalt, werden eenige cijfers verzameld en als uiterste grens een keurloon aangenomen van f 3.60 per rund en f 1.80 per varken. Op deze basis een berekening ma kende, blijkt, dat het publiek in Noord- Brabant alleen per jaar minstens f 50.000 te veel betaalt. De hoogste keurloonen worden geheven in de kleinste kringen, waar als hoofd van den keuringsdienst fungeeren de prac- tizeerende dierenartsen. Zoo staan Raamsdonk, Oosterhout en Oss boven aan met hun tarieven van f 7 50 en f 7 per rund. Het ligt voor de hand dat in dergelijke kringen de keurings dienst slechts ten deele tot zijn recht kan komen, want de practizeerende dierenarts kan niet voldoende tijd besteden aan de noodslachtingen, zoo dat teveel moet worden afgekeurd (twijfelachtige gevallen) en devrijbank niet voldoende wordt verzorgd. Een te doorzichtige bezuiniging. Aan de commissie van georganiseerd overleg bij de landmacht zijn thans om advies toegezonden de voorstellen tot vermindering van de salarissen van het militair personeel. Deze voorstellen behelzen, naar de «De Avp." meldt een vermindering der salarissen van 12 pCt. voor den luite nant-kolonel, 14 pCt. voor den majoor 19 pCt. voor den kapitein 15 pCt. voor den lsten luitenant32 pCt. voor den 2den luitenant; 21 pCt. voor den adj. ond. off: 25 pCt. voor den serg.-majoor en 26 pCt. voor den sergeant. Voor den luitenant-generaal, den generaal-majöor en kolonel wordt een salarisverhooging voorgesteld van resp. f300, f400 en f300. Voorgesteld wordt om deze herziening der salarissen met ingang van 1 Jan. 1925 definitief in te voeren. Gemeente tegen particuliere autobussen. De gemeente Nijmegen bracht deze week eenige eigen autobussen in dienst voor de route station GroenewoudH. Landstichting. De particulere auto-ondernemirigen welke vooral de gemeente-tram becon curreerden, kregen hiermede een ge- voeligen klap vooral ook nu de ge meente Nijmegen bezwarende techni sche en economische bepalingen ging doorvoeren voor de particuliere auto busdiensten. Menig particulier bedrijf werd stop gezet. Andere ondernemers wendden zich tot juristen en willen de gemeente een proces aandoen. Misdaad of ongeval? Woensdagnacht omstreeks 1 uur werd tusschen Eindhoven en Geldrop de heer v. d. B. uit Geldrop met een gapende hoofdwonde aan den weg ge vonden. Per auto werd geneeskundige hulp gehaald, waarna hij per autobus naar het ziekenhuis te Eindhoven werd ver voerd. Omtrent de oorzaak van het gewond raken van den heer v. d. B., wiens toestand zeer ernstig is, tast men nog in het duister. Ernstig ongeluk. De rangeerder G. V. te Helmond, kwam Woensdag bij het rangeeren zoodanig met zijn hoofd tegen een signaalpaal, dat hij onmiddellijk in het Gasthuis moest worden opgenomen en van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien. Faillissement Hanzebank. Naar wij vernemen moeten overeen komstig beschikking van den rechter commissaris in het faillissement van de credietvereeniging De Hanzebank, gevestigd te 's-Hertogenbosch, de vor deringen bij de curatoren worden in gediend voor 1 Nov. .1924. De verifica tievergadering zal worden gehouden op Zaterdag 14 Februari 1925 des voorm. te 10 uur in de groote zaal van het Concertgebouw te 's-Hertogenbosch. Smakeljjk eten. Bij den vilder K. aan den Konings weg te Utrecht is Maandagavond een groote partij klandestien ingevoerd en niet in erg frisschen toestand verkee- rend vleesch in beslag genomen. Het abattoir had er de lucht van gekregen, dat K. weer een parjij op den kop had getikt. Beambten van de slachtplaats ver voegden zich aan de woning op den Koningsweg. Daar niet open gedaan werd, heeft men tenslotte op last van den Commissaris van Politie de deur opengebroken. Men vond in het huis een gr«>ote partij ongekeurd vleesch, allerlei afval van halfbedorven rollades, hammen, rookvleesch etc. Achter de woning werden nog eenige manden aangetroffen, eveneens met 't zelfde goedje gevuld, die den eigenaar blijkbaar al nadat hij lont gad gero ken, in de sloot had laten zakken en met een touw had vastgemaakt. De «fabriek" was keurig ingericht. Er was een rookerij in een gewezen W. C. en een worstmachine, waarin de boel werd gemalen tot spijs voor de worstfabriek dezer inrichting. Heel de voorraad, een handwagen vol, werd in beslag genomen, terwijl tegen den knoeier procesverbaal werd opgemaakt. Lafhartig. Een veehouder te Bunschoten vond in de weide een zijner koeien met gedeeltelijk afgesneden uier. Door een stier. Men meldt uit Hoogeveen De landbouwersknecht J. Nijland in het naburige Pesse, gemeente Ruinen, zou Woensdagmorgen een stier af leveren aldaar en meende dit wel'al leen te kunnen doen. Nog geen 300 meter van huis viel het dier zijn geleider aan, nam hem op de horens en drukte hem tegen een boom, waar hij hevig bloedende werd aangetroffen. De aldaar gestationneerde rijksveld wachter Jacobs diende het woeste dier eene lading uit zijn karabijn toe, waar door het dier onschadelijk is gemaakt. De getroffene Nijland is naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd. Behalve kwetsuren aan het hoofd is hij in den rug getroffen. Men vreest voor een breuk der rugwervels. De villa van Landru. Zaterdag had te Gambais de verkoo- ping plaats, of liever gezegd, zou de verkooping plaats hebben, van de be kende villa, waarin de blauwbaard van 1923, zijn vrouwelijke slachtoffers pleegde te vernietigen. Een der Fransche bladen vertelt om trent het verloop der verkooping het volgende Zaterdagmiddag te 3 uur zou de verkooping geschieden. Om half 3 be vinden zich eenige personen voor het huis. Koopers? Neen, slechts nieuws gierigen, die op wat sensatie hopen. Om kwart voor 3 arriveert monsieur Trie, de eigenaar der villa, gemoede lijk lachend. Eenige oogenblikken later, na een onderzoek in de papieren van den notaris, blijkt, dat nog geen kooper is komen opdagen. Slechts één persoon hqeft om inlichtingen gevraagd. Het is drie uur. Daar komt een autobus van Parijs. Er stapt een ele gante dame uit. Zou zij....? Neen. Zij gaat voorbij, zonder de villa een blik waardig te keuren. De verkoop begin'. «Zijn er onder de heeren misschien koopers voor de villa vraagt de notaris. Algemeen stilzwijgen. »In zulk geval kan de toewijzing niet doorgaan", vervolgt de ambtenaar. Zijn woorden sterven weg zonder tegenklank. Eenige minuten pauze. Trie is ontevreden en op een vraag, wat hij nu denkt te doen, haalt hij de schouders op... "Verkeersongelukken te Berlyn. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt Het toenemend aantal automobielen in groot-Berlijn, dat einde. Juni ,32.000 bedroeg, heeft een groote toeneming van het aantal verkeersongelukken met zich mede gebracht. Het aantal der bij botsingen gedoode en gewonde personen bedraagt resp. 31 en 497. Een kattenslacliting. In Budweis, in Zuidelijk Bohemen' heeft de overheid wegens het gevaar voor dolheid, het afmaken van alle katten gelast. In verband daarmee zijn tweeduizend katten naar de gasfabriek gebracht en daar met lichtgas gedood. Alcoholverbod in België. België ligt sinds 1919 droog, zooals men dat uitdrukt. Hetgeen wil zeggen, dat er in publieke gelegenheden geen sterke drank meer geschonken wordt. België, dat voorheen door den alcohol vergiftigd dreigde te worden, leeft weer op, al vertelt men hier in Nederland allerlei dwaze verhalen over de funeste gevolgen van het alcoholverbod bij onze zuidelijke buren. Een der Kamerleden, de heer Presco (lib.) heeft intusschen voorgesteld de Wet op te heffen en in de Kamer is omtrent dit voorstel een verslag uitge bracht, waaruit wij eenige gedeelten zullen citeeren. Sedert de wet van 1919 is het alco holmisbruik per kop gevoelig afgeno men. Voor den oorlog bedroeg het 5 liter, in 1923: 2.52 liter. In 1913 telde men 202.000 herbergen. Op 31 Decem ber 1920, 1921, 1922 en 1923 respec tievelijk 152,000, 135.008, 120.983 en 117.997. Op een uitzondering na zijn al de procureurs des konings van meening, dat de alcoholwet gunstige uitslagen opgeleverd heeft. Ook de bestuurders en onderwijzers der gevangenissen, de bestuurders der bedelaarsgestichten en de dokters van krankzinnigenhuizen zijn bijna allen van dezelfde meening. De Middenafdeeling heeft zich op één stem na uitgesproken voor het behoud van de bestaande alcoholwet. De feiten zijn derhalve anders, dan men in Nederland van zekere zijde aan het publiek vertelt. Dit is genomen uit een officieel ver slag en de Middenafdeeling is zoo ongeveer, wat wij de Kommissie van Rapporteurs noemen. Deze bestaat derhalve uit leden van alle partijen, die het voor-onderzoek van een wets ontwerp leiden. Deze Kommissie heeft met algemeene stemmen op een na zich voor het behoud van het alcohol verbod uitgesproken op grond der ge noemde feiten vermindering van het verbruik, tevredenheid van Rechtban ken, krankzinnigendokters enz. Wat men derhalve zooal hoort over de slechte gevolgen van het alcohol verbod in België is hiermee officieel tegengesproken. De Wet is blijkbaar een zegen voor het land, dat ongeveer heel de Kamer ze wil handhaven. VENRAY, 12 Juli 1924. Verleden week slaagde onze dorpsgenoote Mejuffrouw H. Beljaars, leerares aan het R. K. Meisjesgymna sium »St. Angela" alhier, te Utrecht voor het doctoraal examen in de klassieke letteren. Prachtig succes. Op de 4e Nationale Tentoon stelling der Vereeniging voor het Nederlandsche Trekpaard, Dinsdag en Woensdag te Dordrecht gehouden werden uit Noord-Limburg de navol gende prijzen behaald «Cavalier de Grubben" van de Hengs- ten-Associatie Venray-Horst-Sevenum le prijs met afstammelingen «Germinal de Loyers" van dezelfde Associatie 2e prijs met afstammelingen «Carnaval d'Ahéa" van dezelfde Associatie 2e prijs in categorie 1, hengsten van 3 jaar en ouder. »Liza de Germinal" van Jac. Camps, Oostrum le prijs f 100 en verg. zilv. medaille in categorie 14 merriën van 3 jaar, hoogte minder dan 1.59 M. «Glorieuse" van J. T. Joosten Helden- Panningen le prijs f 100 en verg. zilv. medaille in categorie 10 merriën van 5 jaar en ouder. «Ideal de Grubben" van Th Weijers te Ottersum 2e prijs f 75 en zilv. medaille in categorie 3 hengsten van 4 jaar. Met recht kunnen onze paardenfok kers in Noord-Limburg trots gaan op een dergelijken uitslag. Naar wij vernemen is onze oud dorpsgenoot Rev. P. J. v. Heijster, pas toor te De Pere (Wisconsin) Noord- Amerika, benoemd tot huis-prelaat van Z. H. den Paus. Binnen verloop van 14 dagen wordt de nieuw benoemde huisprelaat in zijn geboorteplaats Ven ray verwacht om eenigen tijd bij zijn broeder alhier door te brengen. Naar wij vernemen zijn in onze gemeente een paar gevallen van de besmettelijke ziekte roodvonk diphteritis geconstateerd. De hooibouw is hier afgeloopen Er is veel hooi van uitmuntende kwa liteit bij elkaar gekomen. Door de schoone droogte is alles vlug te werk gegaan en zien wij den korenoogst ook spoedig tegemoet. De rogge staat over het algemeen prachtig en belooft een rijken oogst, zoowel wat stroo als koren betreft. De Heer L. Oudenhoven alhier behaalde op de Intern. Hondententoon stelling te Boxtel met zijn Duitsche Herder «Bella v. d. Schweizerburg" den 2en prijs. Naar het aantal inschrijvingen te oordeelen, zal er bij het morgen alhier te houden concours hippique geen gebrek aan deelname zijn en beloven de wedstrijden zeer spannend te worden. Er wordt op een druk bezoek gere kend en wij durven reeds bij voorbaat de toeschouwers te verzekeren, dat zij niet in hunne verwachtingen zullen worden teleu Zondagmiddag werden door veld wachter Janssen alhier een drietal chauffeurs bekeurd wegens te hard rijden in de kom van het dorp. Maandagavond werden eenige personen, die van Holtheesche kermis terugkeerden, door de marechaussées met een verbaal «opgeknapt" wegens rijden zonder licht. De Commissaris der koningin in Limburg heeft benoemd voor den ter mijn 1 Juli 1924 tot 30 Juni 1929, tot leden der Gezondheidscommissie ge zeteld te Venray, de heeren A. Janssen, arts te Venray en H. A. Korting, bouwkundige te Bergen. Zondag hield de Postduivenver. «de Zwaluw" haar laatste wedvlucht met oude duiven van uit Angouième (Frankrijk afstand 790 k.m.). De prijzen werden behaald als volgt lste en 4e prijs H. v. Opbergen. 2e prijs H. Arts. 3e en 5e G. v. Dijck. 6e prijs P. Kersten. Eerste overduif H. Arts. Duiven los 6 uur. Eerste duif 4 uur 8 min. 44 sec. Laatste duif 5 uur 52 min. 20 sec. Eerste diploma werd be haald door den heer G. v. Dijck met 282 punten. Tweede diploma door den heer W. Manders met 224 punten. LEUNEN. Op Zondag 20 Juli zal den Weleerw. Pater Henri van Megen, Lazarist, alhier zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Naar we vernemen zal Pater van Megen, 15 Augusius a.s. naar de Missie der Paters Lazaristen, op Java (O. I.) vertrekken. LEUNEN. Verleden Zondag preek te alhier in de heilige mis den Zeer- Eerw. pastoor Lenders te Maastricht voor zijn kerk te Maastricht parochie St. Joseph. De collecte bracht op 162 gulden. Voorwaar eene mooie bijdrage voor het Rectoraat Leunen. VENLO. De reeds tot op één rit v. v. per dag beperkte autobusdiensl Venlo-Velden-Broekhuizerveer der Maas- buurtspoorwegmij. wordt 16 dezer wederom geheel opgeheven. Ook de nieuwe autobus-dienst Venlo-Grubben- vorst (5 maal v. v. daags) voorspellen we geen lang leven. Er is weer valsch geld in omloop. Door de politie werd wederom een valsche gulden, dragende het jaartal 1922 in beslag genomen. Mond- en klauwzeer. In den omtrek van Venlo komen wederom gevallen van mond- en klauw zeer voor. Tegen wegvernieling. In overleg met het gemeentebestuur van Venlo hebben Ged. Staten van Limburg de navolgende wegen voor motor-rijtuigen (wielbelasting boven 3500 k.g.) voor wat betreft het Nederl. gedeelte, gesloten verklaard 1. weg VenloKaldenkirchen, Venlo-^Straelen en VenloHeringen. BLERICK. Het gehucht «Boekend" wordt tegenwoordig onveilig gemaakt. Werd Zondag een 6-jarig kind in de buurt van de z.g. Bakheide aangerand. Maandag werden wederom twee derge lijke gevallen ter kennis van de politie gebracht, die een oogje in het zeil houdt. Trein ontspoord. Op het station te Tegelen is een trein ontspoord, waardoor de lijn Roer mondVenlo versperd werd. Van Roermond vertrok een hulptrein om de reizigers te halen van den sneltrein, die om 1 uur te Roermond moest aap- komen. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. WEERT. Zekere Th. v. M. alhier, viel Dinsdagavond op de kermis in Hamonl uit een luchtschommel. Hij werd bewusteloos opgenomen en is Woensdagavond aan de bekomen ver wondingen overleden in het ziekenhuis aldaar. Goede vangst. In een hotel te Roermond is door de rijksveldwacht den Duitscher L. uit M.-Gladbach gearresteerd. Hij wordt verdacht, een zestal goudwinkels te Koblenz, Essen, Dussefdorf en Aken voor groote bedragen te hebben opge licht, o.a. voor een juweel ter waarde van 240.000 goudmark. Dit had hij te M.-Gladbach voor een goedkoopen prijs van de hand gedaan. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.800.000 eieren. Hoogste prijs f 8.50. Laagste prijs f 6.90. SWALMEN. Dinsdagnamiddag ge beurde hier een ernstig ongeluk. De heer C. moest met zijn auto eene kar passeeren. Op hetzelfde oogenblik liepen twee kinderen van den heerS. alhier, welke achter de kar waren door C. niet konden worden opgemerkt, op zijde. Een der kinderen kwam voor de auto en werd overreden. Het was op slag dood. Doodelyk ïnynongeval. Op de Staatsmijn Maurits te Lutterade had Dinsdag een ongeval plaats, waar bij de opzichter Sm. uit Brunssum gedood werd. S. was gehuwd en laat een vrouw met kinderen achter. Het ongeluk was zoo ernstig, dat de man een half uur na het gebeurde overleed. Burgerlijke Stand VENRAY. 4—11 Juli GEBOREN Johanna P. H. van den Berg, Oirlo Gerardus M. H. Litjens, Brukske Jacqueline M. A. Janssen, Akkerweg Wilhelmus H. H. van Mil, Merse losche weg HUWELIJKEN Peter Antoon Relouw, wed. van M. Th. Schwachöfer, 48 jaar, wonende te Venray, en Theodora Willems-Floet, 44 jaar, wonende te Venray. OVERLEDEN Mathias J. H. van Rijswijck, 5 dagen Oirlo. Petronella A. Beerkens, 27 jaren, Maasheesche weg. Johanna P. H. van den Berg, 2 dagen Oirlo. Kerkelijke ilieusien le Veiirm Parochiekerk Morgen om 2 uur klein* Congregatie, 5 uur recollectie Maandag 6 uur d« maaiersmi», half 8 leesmi», 8 uur jaarg. Yoor Johannes Poel», ouders, broe der» en zusters 7 uur Lof Dinsdag 6 uur leesmis voor de Trouw van M. Wismana, hall 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Joh. Bisterreis Woensdag half 8 jaarg. voor Herm. Mariens, Joh. Martens eo eebtgenoote, 8 uur jaarg. 2e klas voor Hend, Smits, Magd. Poels en hun zoon Martinus Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8 jaarg, voor H. Schraven en B Leijffers, 9 uur jaarg. 2e klas voor Anna Maria tan Rijswijck echtgenoot# ran P. Goumans Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor A. van den Biggel&ar, Cath. Otto en hun dochter Wilbelmina Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten. 7 uur Lof A s. Zondag collecte voor den St. Pieterspen ning. Paterskerk Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder richting. 8 uur Hoogmis met preek, 5.uur Lof Tevens feast tan den H. Franciscus Soladus, volle aflaat o g v. Maandag feest van de H. Bonaventura, volle aflaat o g v. 6 uur Lof Dinsdag half 8 Hoogmis ter «ore van den H. Antonius, 6 uur Lof Donderdag half 8 plechtige Requiem Mis voor onze overledeoe medebroeders en weldoener» Vrijdag half 8 Hoogmis, 6 uur Loi en H. Kruisweg Zondag 20 Juli kwart over 9 H. Mis en Ver gadering voor knapen en jongelingen van de Derde Orde beneden 19 jaar St. Antonius-Patronaat. De Rurerclub heeft aan Panonaat en Jongelingen Vereeniaing p<ij -vc minderin toegestaan. Voor twintig cr-nts kan men Zondag u-scben 11 en 12 m het Patronaat een kaa-tje verkrijgen. Volksconcert De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat het door de Fanfare «St. Catharina" te Leunen op Zondag 13 dezer te houden Concert op het Henseniusplein, zal aanvangen om ACHT uur nam., in plaats van om ZES uur. Ten gehoore zullen worden gebracht de stukken, waarmede dit gezelschap in concours werd bekroond. Venray 9 Juli 1924 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO De Burgemeester eo Wethouders van VtNRAY brengen ter algemeene kennis, dat het zonder bijzondere schriftelijke vergun ning ten strengste is verboden veen, aarde, zoden, plaggen, heide enz. weg te nemen, struwelen of heide te hakken of te houwen, te loopen, te r^den, of vee te laten weiden op alle eigendommen der gemeente# dus ook op de eigendommen gelegen op de bladen 1, 2, 3, 4, 5, 8 en 9 van sectie H van het kadaster, grenzende aan de gemeenten Maashtes- Anthonis, Bakel en Dei Opdat niemand hie heid voorweide, wordt ter openbare kennis ge Venray 8 Jiü 192*. Burgemeester m Weibou O. VAN De VAN Opening en siting dei De Burgemester var ter algemeene kennis op de verschilende wil aanstaand jachseizoen 2 zooals hieron^r is aar GROFWILL: edelh« herten van lNov. 24 hinden van lJan. 25 reebokken vai 15 Juli 24 reegeiten en reebol 24 tot 1 Dec. 24. KLEIN WILD: Pe Sept. 24 tot 1 Dec. 211 1 Sept. 24 lot 1 Mrt. van 1 Sept. 21 tot 1 De van 1 Sept. 24 tot 1 en fazantenhennen van Jan 25; fazantenhaner tot 1 Febr. 25. WATERWILD zv> watersnippen, duikeen behalve wilde eenden (i van 28 Juli 24 tot 16 eenden (anas boschas L tot 1 Febr. 25; goudpl Juli 24 tot 1 April 25. b dat de jacht op he veren niet wordt geop vangen van elk van waterwildsoorlen dooi eendenkooien is toeges den tijd, waarin de jacl wildsoorten is geopen vangen van de genoe soorten door middel vai van het gebruik is get gestaan van 15 October de den tijd, waarin waterwildsoorlen is geo Venray 9 Juli 1921 De Burgeme'este 0. VAN 1 Worden get 1 kuipersleerliDg 2 daglooneis 1 huishoudster burgergi 2 keukenmeiden Timmerlieden en metsel 1 boodschapmeisje 2 limmermandeeilingen vak 1 net kindermeisje roor 1 smidsknecht 1 schaap-herder We.kbeden voor zand Bekwame timmerlieden 1 meubelmakersknecht 6 boerendienstmeiden 200 mijnwerkers (sleept 30 jaar Bieden zich 1 burgeidienstmeid 16 1 leerling kleermaker 2 daglooners 1 bedrijfsleider boerderi 1 gediplomeerd boekhot 3 kantoorbedienden 1 scboenmakersknecht mam De Heer en Mevrouv RUEMKENS geven hi van de geboorte van ee Heerlen, 10 Juli 1924 Eenige en algemeene Bij ons vertrek uit nwoners een Brauns' koud vervend in 20 prachtige kle verkrijgbaar P Beerkens Groote straat 21 Halt Standplaats op de stoep Janssen firoote Door aankoop van c Gummi, Zooien en .Ha slaat beneden iedere verkoopen Gummi Zooien vanaf 1 Gummi Hakken 1 Davo Schoencrême 2 Albu 1 Erdal Erillo 2 1 Verder alle soorten inlegzooltjes engereedsc in ijzeren koper. Alle riemen en zooüeder. Iedere kooper van deze artikelen krijg1 ee ten leeren zoolbeslag dat zien en u k?9Pt a Jaap de Gummi""oni] juiste adres. Minzaam 1 U. Tiggekrs-vd.Mt

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2