Bijipl m „PEEL Ei MMS VENLO Heden Zaterdag 14 Juni begint onze Spotkoopjes in Dames- en Kinder mantels MM ZIE ONZE ETALAGE ZIE ONZE ETALAGE „Polyhymnia" bekroond. Aardig, dat U op merkt, dat Uw schoenen zoo mooi gepoetst zijn. Maar de kunst is zoo groot niet, mevrouw, als je maar het goede middel gebruikt, lederen morgen, ook al lijkt het niet noodig, poets ik ze met een klein beetje bruine of donkerbruine ERDAL j en dat is 't geheele geheim^ Gemengd Nieuwe. Adverteert in dit blad II 1111111 g§§§i§ii nm §H lül Zaterdag 14 Juni 1924 No. 24. GRONDBELASTING. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie vanaf 12 Juni a.s. gedurende 30 dagen ter inzage ligt een staat model 75, bevattende de uitkomsten van meting en schatting als bedoeld bij artikel 15 der wet op de Grondbe lasting (Wet van 26 Mei 1870 Stbl. no. 82). Venray, 11 Juni 1924. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Met genoegen kunnen wij mede- deelen dat Venray's Gemengd Koor »Polyhymnia" op het op 2e Pinkster dag te Renkum gehouden groot Nat. Zangconcours, in de 3e afdeeling een eersten prijs behalen mocht. Polyhymnia heeft haar ouden roem weten te handhaven en de eer van Venray hoog gehouden. Voorwaar een heele prestatie van deze Vereeniging, te meer nog daar zij voor het eerst aan een concours deelnam en in Ren kum heeft uitgehlonken boven andere gezelschappen uit grootere plaatsen en met een veel grooter aantal leden, zooals Excelsior uit Utrecht (65 leden) Postalia uit Apeldoorn (87 leden) en Richard Hol uit Arnhem (50 leden). Hier is dus weer bewezen dat het niet van de kwantiteit van het aantal leden, doch van de kwaliteit van zang afhangt of eene Zangvereeniging suc ces behalen zal op een concours. Venray kan dus met recht trotsch zijn op zulk een schitterende zang vereeniging en daarom mag hier een woord van lof niet onthouden worden aan Polyhymnia en haar energieken en kranigen Directeur den Heer Wel ting, onder wiens tactvolle leiding Venray's gemengd koor zulk een victorie behalen kon. Zoodra dan ook Polyhymnia den ge lukkigen uitslag van het concours wist, is door het bestuur en leden aan den ijvervollen Directeur een prachtig bloemstuk aangeboden. Een der be stuursleden sprak hem in hartelijke woorden toe en betuigde hem namens alle leden den diepgevoelden dank voor alles wat hij steeds, maar vooral gedurende de dagen die aan het con cours voorafgingen, voor de vereeni ging heeft gedaan. Doch ook Venray heeft zich niet onbetuigd gelaten om aan Polyhymnia en haar Directeur te doen blijken, hoezeer het deze overwinning op prijs stelde. Zoodra dan ook door postduiven den uitslag bekend werd, werd het volk van dit voor Venray zoo blijde bericht op de hoogte gebracht. Daar volgens de berichten uit Renkum Po lyhymnia te 9.30 arriveeren zou, be gon zich reeds om 9 uur een groote volksmenigte te verzamelen om het zegevierende koor bij aankomst een ware ovatie te brengen. Onder de menigte bevonden zich ook Venray's Fanfarecorps en Venray's Mannenkoor. De menigte belangstellenden groeide steeds aan. Toen tegen 10 uur de autobussen waarmede het gezelschap vertrokken was, nog niet in zicht waren, begon men ongeduldig te worden. Daar het gezelschap op de lange reis naar Ren kum op eenige plaatsen met een veer pont moest worden overgezet en dit des morgens tamelijk vlug van stapel geloopen was, had men voor de terug reis op eenzelfden tijd gerekend, doch hierin had men zich vergist. Eindelijk even over 10 uur kwam Polyhymnia in de versierde autobussen onder luid hoerageroep der enthousiaste menigte aan. Zangeressen en zangers moesten uitstijgen en onder de opgewekte mu ziek der Fanfare, afgewisseld door de overwinningszangen der bekroonde zangvereeniging, werd Polyhymnia in triomf door 't dorp geleid tot op de muziekkiosk. Na deze schoone serenade kwam het bestuur van Venray's Fanfarecorps Directeur en vereeniging complimen teeren en gelukwenschen, waarna de heer Ariaens als vertegenwoordiger der Fanfare den Directeur een prachli- gen ruiker bloemen overhandigde on der hartelijke woorden en wenschen. Daarna volgde het Bestuur van Ven ray's Mannenkoor om Polyhymnia en haar kranigen Directeur te komen complimenteeren, eveneens een prach tig bloemstuk aanbiedend. Met welge kozen woorden huldigde de Heer P. Gooren Directeur en leden van Poly hymnia, waarna onder leiding van den Heer P. Kuypers een onberispelijk gezongen »lang zullen zij leven" werd ingezet. Hierna werd door een der bestuurs leden van Polyhymnia, uit naam van Directeur en vereeniging, een woord van dank gesproken voor de luister rijke hulde en joviale ontvangst welke dien avond aan Polyhymnia was be reid. Spreker zeide ervan overtuigd te zijn, dat Polyhymnia zonder de be kwame leiding van haar Directeur dit succes zeker niet had kunnen boeken en sprak hierbij den wensch uit, dat Polyhymnia en ook Venray's Fanfare en Mannenkoor den Heer Welting nog vele. jaren als Directeur mochten blijven bezitten, dan konden allen er van verzekerd zijn, dat met de trouwe medewerking van alle leden de onder zijn hooggeachte leiding staande ge zelschappen in de toekomst nog vele lauweren zouden oogsten. u Ook wij wenschen Polyhymnia en haar eminenten Directeur van harte proficiat met de behaalde overwinning. Moge dit koor in de toekomst nog meerdere en grootere victorie behalen, tot eer van de vereeniging en tot roem van Venray. Auto-ongeluk. Een ongewoon ernstig auto-ongeluk is er op den eersten Pinksterdag in het bosch van Compiègne (Frankrijk) gebeurd. Op een kruispunt van twee wegen zijn een auto, waarin behalve de chauffeur, drie dames zaten en een toeristenbus met zeventien menschen erin met elkaar in botsing gekomen Resultaat drie dooden en twaalf ge kwetsten, van wie er eenige in hope- loozen toestand verkeeren. Het autogevaar. Ten noorden van Berlijn is Dinsdag een autobus vol passagiers op een overweg door een lokaaltrein aange reden, waarbij de autobus omviel en de locomotief ontspoorde. Vier menschen zijn gedood. Gevaarlijke grap. A. D., horlogemaker te Waalwijk, had zich voor de grap op een meter afstand met een revolver in de hand voor zijn kostganger M. Russo geplaatst. »Marinus je gaat er aan 1" lachte hij en trok den haan over, waardoor het schot afging en Russo zoo ernstig werd gewond dat hij geruimen tijd in levensgevaar heeft verkeerd. Beklaagde had 5 scherpe patronen in zijn revolver waarvan hij dacht dat een niet geladen was. Wegens grove roekeloosheid eischte het O. M. 3 maanden hechtenis. Drankdrama in de venen. Zondag en Maandag hebben in Kiazinaveen en Zwartemeer. hevige vechtpartijen plaats gehad. Verschillende personen zijn'gewond. Een ervan is reeds overleden, terwijl andere op sterven liggen. Een persoon werd eerst vreeselijk gestoken en toen werd kokend water op hem gegoten. Een marechaussee werd in de borst gestoken. Een rijksveldwachter werd een pees van een vinger doorgesneden en over de handen gesneden. Er moesten uit Emmen verband middelen worden gehaald. De oorzaak ligt in het overmatige gebruik van sterken drank. Een mal geval. »Malle gevallen" zijn er toch schrijft het »F. D." Bij de behandeling der Rijwielwet in de Tweede Kamer zeide Minister Colijn o. m.: »Er zijn op 't oogenblik menschen, die een of twee auto's in de schuur hebben staan en die geen schoolgeld betalen. En natuurlijk wel kinders op school hadden. Ze hebben n.I. een »slecht jaar" ach ter den rug, betaalden géén inkom stenbelasting en dies ook geen school geld. Toch eten ze er geen kadetje minder om, want hun vermogen houdt hen behoorlijk op de been en de auto hoefden ze ook nog niet weg te doen. En menig burgerman met 'n gezin dat hem veel kost, betaalt heel wat meer dan voorheen, toen er nog géén gelijkstelling was en wij voor een goed deel zorgen moesten voor onze eigene school. Ja, 't is in de wereld soms raar ver deeld. Vier weken ouderdomsrente in eens. Door den Minister van Arbeid is na overleg met den Minister van Finan ciën beslist, dat een zeer groote ver eenvoudiging zal aangebracht worden in de uitvoering van de Ouderdoms wet en de Invaliditeitswet wat betreft de uitbetaling van de rente. Deze maatregel treedt reeds 1 Juli a.s. in werking. De rente, welke nu iedere week werd uitbetaald, zal dan om de vier weken beschikbaar zijn. De regeling zal zoo getroffen worden, dat de uitbetaling in het midden van het vier-wekelijksch tijdvak waarover de rente loopt, geschiedt. Het schijnt in de bedoeling te liggen daarvan aan de rentetrekkers afzonder lijk mededeeling te doen. jTT* vroom S Dreesmann MAHTELOPRUIMING

Peel en Maas | 1924 | | pagina 7