sraèB» Denkt s verfw* 1 Provinciaal Nieuws. Ooop. Stoomzuivelfabr. „VENRAY" te Venray Algemeene Vergadering een Knecht gevraagd IJS te bekomen Mariavereeniging Landbouwbond Venray Veeverzekering 8 uur H. Mis te Leunen Algemeene Vergadering Stierenstal Leunen. Meikei Machinaal broeden Bedevaart naar Boxmeer Federatie-Festival Uit ver k VET SI een nette Dii bekwame kind een net tw&e Paardek jongste kante twee modi puike aardappelen puik dik Inlandsch Spek een best 9-ji twee drageic Aanbesteding van Ktilen Districts-arbeidsbeurs op Vrijdag 20 Juni, voor halve dagen. De St. Jansnovene Zondag 29 Juni om 8 uur Algemeene H Communie afd. Dorp. Zondag 15 Juni Fokver. Eensgezindheid". Maandag 16 Juni betaling der premie's Donderdag 19 Juni Ruitersclub. Zondag 15 Juni H Zeëgers, Sc F. Fo Garage Derksen alhier. te Holthees-Smakt, op Zondag 15 Juni a s. Th. Pouwels, Wegens v< van verfware: artikelen, bors limonades, zee drogerijen H. HEI Prachtig Th. Pouwels, TE KO Te K Te hc Per auto van dhr. B. werd het jon getje naar het hospitaal te Sittard overgebracht, waar bleek, dat de wonde levensgevaarlijk was. De rijks- en gem.-politie heeft aan stonds na het gebeurde het geweer in beslag genomen en het verdere prijs schieten verboden. Trap van een koe. Te O.-Hamrik is Dinsdag de land bouwer R. Berends door een koe in de weide zoo getrapt dat B. reeds is overleden. Dure kippetjes. De heer C. Nottenboom te Roosen daal, die op de wereldtentoonstelling te Barcelona (Spanje) een trio Buff- Orpinglon kippen ter expositie heeft ingezonden, verkocht het drietal aldaar voor de respectabele som van f 225 alzoo f 75 per kip 1 Dure stroopery. Eenige landbouwerszoons uilDinx- perlo wisten op Duitseh gebied een ree te schieten, waarvoor zij door het ge recht te Bocholt werden veroordeeld tot 8 weken gevangenisstraf en 600 goudmark boete. De Vereeniging van jacht-akten-be- zitters eischte ook schadevergoeding en wel door terugbezorging van een levend ree, waarvoor 250 goudmark noodig is. Tevens moeten zij de proces kosten der beide partijen betalen. Op zoo'n manier wordt het een duur reeboutje. Frauduleuze slachterij. De gemeentepolitie, marechaussee's en de ambtenaren van den keurings dienst te Helmond hebben te Mierlo een frauduleuze slagerij ontdekt, ten huize van G. de R. Vele koeien werden daar geslacht, zonder keuring of het aangeven van de accijnsen. De R. gebruikte valsche goedkeurings stempels en het vleesch werd zoo ge stempeld aan de slagers li. D. en C. W. te Helmond afgeleverd. Bij deze slagers werden groote par tijen vleesch afkomstig van zieke en frauduleus geslachte koeien, in beslag genomen. Tegen de drie bewuste personen wer den verscheidene processen-verbaal opgemaakt, daar II. D. en C. W. wisten van de valsche slempelmerken en vaak G. de R. in zijn practijk bijstonden. Een inarkt-kwestie. Op een verzoek van de afd. Gouda van den Nederl. Bond van Marktkoop lieden, tot het instellen van een Zater- dagavondmarkt was door den Raad der gemeente Gouda met 109 stemmen afwijzend beschikt. Thans is in het centrum der stad door genoemde af- deeling een groote loods en open ter rein gehuurd, alwaar nu toch, met ingang van nader te bepalen datum, een Zaterdagavondmarkt zal worden georganiseerd. Auto over den kop. Toen Woensdagmorgen de familie H. zich per auto uit Bergeijk naai 's Hertogenbosch wilde begeven sprong juist in de bocht in het naburig Dom melen een band van den wagen met het gevolg dat deze ondersteboven van den weg werd afgeslingerd. De inzit tenden werden alleen meer of minder ernstig gewond. Een auto uit Valkens- waard bracht hem weer naar Bergeijk terug. Maas en Waalsche Bank. De Maas en Waalsche Bank heeft haar betalingen gestaakt en besloten surseance van betaling aan te vragen. Kersenveiling. Op de te Geldermalsen gehouden kersenverkooping zijn exorbitant hooge prijzen besteed. Naar schatting betaal de men 25 30 ct. per K. G. op den boom. Over het geheel is het gewas goed. De eerste verkooping van kersen heeft te Wadenoyen en te Avezaath plaats gehad. Het gewas is daarover het geheel ver beneden de gekoesterde verwachtingen. De prijzen liepen van 24 tot 30 ct. per K.G. op het hout. Eén boomgaard bracht 2230 gld. op. Doodelyk ongeluk. Maandag c.a. 7 uur is de 18-jarige mej. G. M. de K., gewoond hebbende Plantageweg 57, te Rotterdam, toen zij met een vriendin in de richting Schie dam aan de rechterzijde op den Rot- terdamschen dijk fietste, ter hoogte van het pompstation door een haar achter op rijdende vrachtauto uit Rotterdam aangereden, met 't noodlottig gevolg, dat zij onder de auto terecht kwam. Met genoemde auto werd zij onmidde- lijk naar den politiepost a. d. Koe markt te Schiedam vervoerd en daarna* per brancard naar het Gem. Zieken huis gebracht, waar zij te 9 uur ten gevolge van zware inwendige kneuzin gen is overleden. Beide beenen afgeknepen. Dinsdagmorgen geraakte de 16-jarige schippersknecht, Zwiers, toen een met turf beladen schip uit de sluis bij het Katerveer (gemeente Zwollerkerspel) zou .worden gesleept, met zijn beide beenen verward in den staaldraad. Het eene been werd hem onder den knie, het andere boven de knie afgeknepen, De jongen was nog in het volle be wustzijn, toen de sluisknechten een noodverband legden. Per vracht-auto werd hij onmiddellijk naar het Sophia ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Yoordeelig geboerd. Per 1 September a.s. zal de geheele 7 pCt. obligatieleening, groot een mil- lioen gulden, van de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek Roosendaal te Roosendaal (N.-Br.) aflosbaar gesteld worden. In zijn algemeenheid is het dus niet waar, dat het den boeren slecht gaat. De roofmoord te Culemborg. M. A. van Middelkoop, die kort na den roofmoord te Culemborg als ver dachte werd gearresteerd en te Tiel opgesloten, is Zondag uit de voorloopige hechtenis ontslagen. De Pinksterstorni in Dusscldorp. De schade van den Pinkslerstorm te Dusseldorp blijkt volgens een telegram aan de N. R. Crt. zoo groot te zijn, dal de openbare middelen tot het her stel ervan niet voldoende zijn. Van daar dat een particulier steuncomité is ingesteld, terwijl men ook bij den staat om steun aan zal kloppen. De parken en plantsoenen zijn dusdanig beschadigd, dat het jaren duren zal voor zij weer het aanzien hebben ge kregen van voor den storm. De dreigende spoorwegstaking in Duitscliland. Naar de Berlijnsche bladen melden, is de toestand bij de spoorwegen critiek geworden. Er dreigt een algemêene spoorweg staking in verband met loonkweslie. VENRAY, 14 Juni 1924. Als GEVONDEN gedeponeerd bij de gemeentepolitieeen zilveren armband en een dames-handtaschje. Bij onderhandsche aanbesteding is de vernieuwing van den toren te Swalmen opgedragen aan G. Verstralen en Joh. Schaeffers en Zn. alhier, voor de som van f 5145. Op het 'Pinkster-Maandag te Aarle-Rixtel gehouden schu ttersconcours behaalde de schutterij »St. Anna" de navolgende prijzenle prijs Beste houding in den Optocht. 2e prijs Orde lijkst geheel, le prijs Grootste ledental, le prijs Oudste lid. Maandag werd onderhandsch aanbesteed het bouwen eener boerderij op IJsselstein voor rekening van M. Huberts, Oploo. Ingeschreven werd als volgt Gebr. Vollenberg en Maassen f12388 Gebr. Siebers f12480 Th. Kersten Overloon f13100 Aan vijf leerlingen van onzen Handelscursus werd bij het Woensdag te 's Hertogenbosch gehouden examen het Ilanzediploma toegekend. Het zijn M. Arts, J. Lusters, J. Jeuken en Huls man te Venray en P. Lemmens te Oostrum. Door de maréchaussee werd in arrest gesteld verdacht van verduistering, in dienstbetrekking zekere T., ambt. ten Postkantore alhier. Heden Zaterdagavond om half acht geeft Venray's Fanfarecorps een concert op het Henseniusplein. Tevens generale repetitie van de concoursnummers. Door de Ruitersclub alhier zal op Zondag 13 Juli a.s. een groot inter nationaal Ruiterfeest gegeven worden. Te Boxmeer zal eveneens een Ruiter feest gegeven worden, Zondag 6 Juli, en zullen de renpaarden van veraf wonende renners aan beide wedstrijdeft kunnen deelnemen. Vergadering Middenstand. Een zakelijke en geanimeerde ver gadering hield Dinsdagavond de Mid denstand. Contributie, vliegende winkels, de gemeentelijke vuilniskar en Bewaar school werden besproken. De contributie zal in twee termijnen geind worden en wel voor het eerste halfjaar de som van f 3 door onzen Penningmeester, voor het eerste half jaar 1924, en door het Hoofdbestuur der Limburgsche in de maand Juli de som van f 2,50 zijnde contributie 2de halfjaar 1924, dus voor dit jaar nog f 5,50 in het volgende jaar wordt dit nogmaals verlaagd tot f 5. Hopenlijk is het thans voor niemand een bezwaar deze te betalen. Zondag hield de Postduivenver- eeniging »De Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven van uit Chateauroux (Frankrijk) afstand 607 K.M. en een wedvlucht met jarige duiven van uit Momignies (Frankrijk) afstand 290 K.M De prijzen werden behaald als volgt le W. Manders2e H. Arts 3e P. Kersten4e H. van Opbergen 5e en 8e G. v. Dijk6e H. v. Meijel7e A. Janssen 9e J. v. Wanrooi. Duiven los 5 uur, aankomst le duif 3 uur 7 min. 3 sec. laatste duif 4 uur 25 min. 28 sec. Jarige duiven le prijs H. Arts 2e prijs H. Strijbosch 3e en 14e J. Vermeulen; 4e 6e lie J, Kusters; 5e W. Manders; 7e 17e G. v. Dijck8e en 16 J Goumans 9e en 10e H. v. Meijel12e L. Maassen 13e en 15e P. Kersten; 18e Fr. Vermeulen Duiven los 8 uur, aankomst le duif 10 uur 38 min. 8 sec. laatste duif 10 uur 52 min. 36 sec. In verband met de stemming, welke Woensdag 18 Juni a.s. zal wor den gehouden voor de verkiezing van één lid van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Noordelijk- Limburg afdeeling Klein-Bedrijf ves tigen wij er de aandacht op, dat vol gens het kiesstelsel, zooals dit vast gesteld in de wet op de Kamers van Koophandel en het Reglement voor de Kamers van Koophandel (laatstelijk gewijzigd bij Besluit van den 2den Februari 1922 staatsblad no. 38) ge stemd moet worden door op het stem biljet, dat dien dag verkrijgbaar is bij het stembureau, waartoe men behoort het vakje achter elk der namen, welke de kiezer stemmen wil, met zwart potlood een volgnummer te plaat sen, dat hij den candidaat toekent, en wel in doorloopende reeks. Waar de stemming op Woensdag 18 Juni a.s. wordt gehouden ter voorziening in één vacature van de afdeeling Klein-Bedrijf van genoemde Kamer is derhalve vol doende, dat men op het stembiljet in het vakje achter den candidaat, dien men gekozen wenscht, het nummer 1 plaatst. Stembiljetten, waarbij de be doelde vakjes met potlood gewoon zwart zijn gemaakt, of waarbi j in geen dezer vakjes het nummer 1 voorkomt, zijn ongeldig. LEUNEN. Nu het concert door de Fanfare van Oostrum met kermis alhier is uitgesteld, is door onze-Fanfare be sloten Zondagmiddag concert te geven. De volgende nummers worden uitge voerd. 1. President de Honneur, Marche 2. Kalma, Ouverture. 3. Les Leilas Bleus Ouverture. 4 Marche des Dames Beiges. 5. La Pivoine Ouverture 6. Vollewind, Marche. No. 2 en 3 zijn de stukken te Linne met den tweeden prijs bekroond. HEIDE. Bij het jaarlijksch konings- schieten van »St. Sebastianus" aan den Nachtegaal, behaalde de 18-jarige schutter S. Willems het Konin, met 120 punten in 32 schoten. OIRLO. Dinsdagmiddag is alhier afgebrand de woning met schuur en stalling van Chr. Weijers. HORST. Ons Mannenkoor behaalde Pinkster-Maandag op het concours te Nijmegen, de eerste prijs in de derde afdeeling. Aan den kranigen Directeur de heer Dietz, en de leden proficiat. SWOLGEN.* Ons Zanggezelschap behaalde Maandag te Nijmegen den 2den prijs. Brandstichting. De rechtbank te Roermond veroor deelde Woensdag L. H., 16 jaar, land bouwer te Sevenum, gedetineerd wegens brandstichting in de woning van H. van der Sterren, aldaar, waardoor deze geheel uitbrandde, tot 2 jaar gevange nisstraf. Zijn 33-jarige broer, E. H., die de noodige aanwijzingen tot het volvoeren van dit misdrijf had ver strekt, kreeg 4 jaar. De eiseh was resp. 3 en 6 jaar. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.100.000 eieren. Hoogste prijs f 7,50. Laagste prijs f 5,50 KERKRADE. Te Bleyerheide stierf de 60-jarige gepensionneerde ambtenaar J. v. Wersch na vergiftigingsverschijn selen. De geneesheer acht vleeschver- giftiging de vermoedelijke oorzaak. Politiek dissidentisme in Limburg. De Limburgsche redacteur van de Msb. meldt Het is niet onwaarschijnlijk, dat voor de komende Kamerverkiezingen in Limburg een nieuwe partij van Katholieke zijde zal worden opgericht. Deze groep schijnt nog al uit hetero gene elementen te bestaan. Reeds verkreeg in de te Sittard verschijnende anderdaagsche courant Het Zuiden, de bij de jongste raadsverkiezingen te Maastricht optredende dissidente groep van katholiek-democraten invloed in de redactie. Deze krant zal ook verder door hen worden gepropageerd. Achter deze arbeidersgroep schijnen intusschen politici te staan uit andere maatschappelijke omgevingen. Benoodigd zijn ZES wagons, welke ge leverd kunnen worden direct na de gun ning en uiterlijk 15 September e.k. De op zegel van 50 cent gestelde in schrijvingsbiljetten moeten in gesloten rn verzegelde enveloppe VOOR VRIJDAG 27 JUNI des voormiddags HALF ELF zijn gedeponeerd in de daarvoor bestemde ge floten bus ter Gemeentesecretarie. Onmid dellijk daarna, dus 27 Juni om half elf, zal in het openbaar ten gemeentebuize worden overgegaan tot opening der ingekomen biljetten. De gunning volgt later. De ofter ten moeten zijn franco plaatsen van be stemming in de gemeente. Er wordt nader opgave verstrekt welke hoeveelheden in elk der scholen en publieke gebouweo moeien worden gebracht. Voor het binnendoen der kolen ter plaatse van bestemming zorgt de gemeente zelf. Monster moet worden bijgevoegd bene vens opgave der mijn, waaruit geleverd wordt. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van Gemeentewerken, Venray, 12 Juni 1924 Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE L9O De Secretaris VAN HAAREN zelfs de grootste en donkerste verdwijnen j door één pot SPRUTOL f Verkrijgbaar bi) alle drogisten. Burgerlijke Stand VENRAY. 613 Juni GEBOREN Petronella Voesten, Kruisstraat. Hendrika J. Mommen, Deurnschew. Antonetta M. Lamers, Oirlo. OVERLEDEN Maria Huberdina van de Ven, oud 31 jaar, Smakt. Peter G. H. van Gerven, 2 jaren. Overloonscheweg. Antoinette J. van Uden, 10 jaren, Groote Markt. 3 patiënten St. Annagesticht. 2 patiënten St. Servauusgesticht. Burgemeester en Wethouders van VEN RAY zijn voornemens aan te besteden de vcor den publieken dienst en scholen be- noodigde kolen. Geleverd moeten worden magere huis brandkolen en wel dubbel gewasschen anthraciet van prima kwaliteit, afmeting 50180 of 30J50 Indien geleverd wordt uit Limburgsche mijnen by voorkeur mijn Wilhelmina, Dominiale rayn of Oranje Nassau II. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk Morgen 2 uur groote Congregatie, half 3 her halingscatechismus, 5 uur Recollectie Maandag 6 uur zielmis waarna processie orer het kerkhof, half 8 jaarg. roor Ida FonckPcels 8 uur jaarg. voor M. van de Voort, echtgenoote en Carolina van de Voort, 7 uur Lof en Litanie Dinsdag half 8 leezmis. 8 uur Sol. jaarg. voor Notaris M. Linssen Woensdag half 8 jaarg, voor W. van Dijck, AKatelaan en kinderen. 8 uur jaarg. voor Jan Pcels, 7 uur Lol tot opening van de Octaaf van het H. Sacrament, gedurende octaaf om 8 uur Sacramentsmis en 7 uur Lof Donderdag H. Sacramentsdag, de diensten als op Zondag Vrijdag halt 8 jaarg. 2e klas voor H. van den Heuvel Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten Paterskerk Morgen feest van de Allerh. Drievuldigheid. Generale absolutie 3e Orde, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting. 8 uur Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap, waarna processie Om 5 uur Lof, 2 uur Congregatie. Bestuursver gadering Derde Orde Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof Donderdag H. Sacramentsdag, volle aflaat 0 g v Generale absolutie 3e Orde. De H. Missen als op Zondag, na de Hoogmis processie, om 5 uur Lof Gedurende het octaaf van het H. Sacrament iederen avond om 6 uur Lof Vrijdag feest van de H. Michelina, volle aflaat 0 g v half 8 Hoogmis 6 uur Lof en H. Kruisweg Genadekapel Oostrum. Donderdag H. Sacramentsdag, te 3 uur groote processie naar Trans-Cedron alwaar feestpreek en Lofin de kapel Tantum en vereering H. Relikwie. De Maria-Congregatie van Horst is ter bedevaart. St. Antonius-Patronaat. Om 2 uur Congregatie. Worden gevraagd 12 Steenfabriek-arbeiders We kl e Jen voor zaod en grintgroeve Bekwame timmerlieden 1 meubelmakeisknecht 3 bekwaam schilders 2 keukenmeiden Bekwame metselaars 6 boerendienstmeiden 10 boerendiensimeiden 6 bekwame boerenknechts 1 burgerdienstmeid van 20 tot 24 jaar. 200 mijnwerkers (sleepers) leeftijd 18 30 jaar 1 dagmeisje 1 jongste kantoorbediende 1 boodschapmeisje Bieden zich aan 1 leerling kleermaker 2 daglooners 1 bedrijfsleider boerderij. 1 gediplomeerd boekhouder 3 kantoorbedienden 1 meisje 37 jaar voor klein boeren- of burgergezin 1 schoenmakersknecht 1 smidsknecht GETROUWD Karei Esser en Adolphine van Doorn TILBURG, 10 Juni 1924. De Heer en Mev.rouw ESSERVAN DOORN betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 15 HET BESTUUR der maakt hiermede bekend, dat de zal worden gehouden des avonds 7 uur in het PATRONAAT Zij, die hunne nummers nog niet hebben ontvangen, kunnen deze aan het Kantoor afhalen. Aan hetzelfde adres goed kunnende rekenen en schrijven is vereischte. ALLE DAGEN èt 30 ct. per staaf van 15 KG. Zondags van 121 uur 40 ct. 38 1524 Juni, als voorbereiding tot het St. Jansfeest, om door de voorspraak van den II. Jo annes den Dooper, Patroon der Room- sche Drankweer, Gods zegen over de Drankbestrijding af te smeekeu. Geen enkel lid verzuim e deze novene te houden. Men bidde het aflaatgebed: »Almach- tige, algoede God", en voege daaraan toeéén Onze Vader, één Weesgegroet en de aanroeping: »H. Joannes de Dooper, bid voor ons". in de Parochiekerk, tot dezelfde intentie Dien dag tevens de jaarlijksche Bedevaart naar Oostrum. Samenkomst in de Parochiekerk des nam. kwart vóór vier. 34 HET BESTUUR. vooem. betaling der premie's van Ha- gelverzekering en Veeverzekering. Premie Veeverzekering bedraagt een half pCt. 14 HET BESTUUR Na de H. Mis 1 pCt. der Meischatting, volgens be sluit der laatste algem. vergadering. Verder gelegenheid tot betalen te LEUNJEN na de Hoogmis in het, Bondslokaal; AAN DE HEIJDE van half twee tot twee uur bij SEB. RUTTEN; Te IJSSELSTEIJN van drie tot half vier bij J. KEIJSERS. 30 HET BESTUUR. na de Hoogmis in Café »DEN ENGEL" 12 HET BESTUUR. Met de Kermisdagen te LEUNEN en VENRAY worden de stieren alleen uitgelaten voorm. tot 10 uur en nam. één uur voor den avond. Op Zon- en Feestdagen voorm. tot 9 uur, nam. van 1 tot 2 uur en één uur voor den avond. 13 HET BESTUUR. 30 cent per dagelijks versch geplul Er bestaat nog gelegenheid om te laten broeden tegen laag tarief. Inleg gen uiterlijk 20 Juni. Spoedige opgave bij L. VOLLEBERG Kempweg 2. Er zal gelegenheid gegeven worden om per Autobus naar de Boxmeerscbe Vaart te gaan op Zondag 22, Dinsdag 24 en Zondag 29 Juni a.s. Inlichtingen te bekomen en plaatste bespreken in de 14 aan onze eerste vanaf hed tot extra lage prijzen 1 GROOTE ST per pond 38 In R.K. gezin te s G voor spoedige indieastt goed kunnende "wert vereischte. Salaris f 250 f 30C Brieven met afsclrif adres: Mevr. AARTS, 19 (jiEYBA. voor terstond of later en Adres: NOTARISjM 314 Een Bin voor direct GEVIAA PhilipsenPhilips©, GEVRA N. V. «VULKAAN- wegens vertrek gelegen aan het Ei Bureau van dit Blad. TE BEKOMEN 45 cent per pond bij 12 G. W. Sijbers. wegens aanschaffirg flinke draver. Te bezichtigen bijd- MAKERS aan DE R ditiën zich te wenden Parallelweg 2124 IT 12 w. dr. bij A. Egilr 1

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2