Provinciaal Nieuws Oistricts-ae Geheimzinnige Veeziekte. Men meldt uit Eindhoven: In de provincie Noord-Brabant is onder de koeien een geheimzinnige ziekte uitgebroken. De aangetaste beesten sterven binnen twee dagen en het vleesch moet voor de consumptie worden afgekeurd. De dieren krijgen hevige neusbloedingen en het zijn vooral koeien, die pas ge kalfd hebben, welke het meest voorde besmetting vatbaar blijken. Te Eindhoven zijn circa 40 en te Tilburg 100 koeien bezweken. De vee artsen Nijsen en Pulles hebben een consult gehad met eenige professoren der veterinaire hoogeschool te Utrecht teneinde een uitgebreid onderzoek in te stellen. De ziekte moet uit Oosten rijk zijn overgebracht. Ook in de volgende plaatsen zijn dieren door de ziekte aangetast: Duizel Woensel, Leende, Valkenswaard, Strijp en Tongelre. Ook vanuit Helmond en Venlo komen dergelijke berichten binnen. Het is een vreemd geval. De koe beesten worden plots dol, wankelen en vallen, en binnen korten tijd zijn ze dood. De Directeur van den Keuringsdienst te Eindhoven dr. Nijssen is naar het Centraal Laboratorium te Utrecht ver trokken, waar reeds een serum tegen deze veepestziekte schijnt te zijn uit gevonden. Dit zal hier worden toege past. Het onderzoek is in vollen gang en men meent dat de oorzaak in het voedsel ligt. Te taai. 't Gebeurde met een Deurnesch boertje dat naar Helmond ging en aldaar met een vriend een café binnen trad en een pot bier bestelde, 't Was juist een café met veel rieten stoelen en kleine tafeltjes, waarover een kleedje dus echt gezellig. Om geen natte randen op de kleedjes te krijgen legt de kellner een mooi rond papieren plaatje, waarop de een of andere re clame is gedrukt, onder 't glas. Na een poosje de drukte buiten te hebben afgekeken zegt de vriend, nemen we nog één pot, waarop het lakonieke antwoord van 't boertje: »ne potbiejër wil ik nog wel hebbe.mer zo kuukske hoewven ze mer niet bei te brengen, da kan nuk veul te slecht eweg kriegen Dienstweigeraars. Iedere week staan voor den krijgs raad te 's Hertogenbosch principieele dienstweigeraars terecht. Dinsdag niet minder dan zeven, 4 om hun vonnis te hooren, drie om straf tegen zich te hooren eischen. Voor al dezen is de straf 10 maan den gevangenisstraf met ontslag uit den militairen diens'. Werkverschaffing. In de deze week gehouden vergade ring van de gemeenteraad te 's Bosch kwam ter sprake een adres van het »Komité van Aktie" in zake werkver schaffing. De gemeentelijke werkverschaffing is het spook van Den Bosch. De bur gerij is die instelling niet goed gezind om de enorme bedragen ten laste der gemeentekas, maar ook bijzonder om de schromelijke misbruiken van de zijde van een aantal arbeiders en waar aan iedereen zich terecht heeftgeërgerd. Bedoelde commissie, gevormd uit een aantal industrieelen en andere werk gevers, voert actie om de gemeentelijke werkverschaffing te verbeteren en min der ko'stbaar te doen zijn. In 14 punten, in Den Bosch reeds algemeen aange duid, als »de 14 punten van Wilson", doet het Comité een verzoek in die richting. Het lid Kuipers (S. P.) noemde het adres «moordenaarswerk" en trok er geweldig tegen van leer. Besloten werd de volgende vergade ring te wijden aan een algemeen werk- loozendebat. Motor- en Riywielwet. De Tweede Kamer heeft zich bezig gehouden met de wijziging der Motor en Rijwielwet. De maximumsnelheid is nu zoo ge regeld, dat op bruggen en wegen in de bebouwde kom, waar de verkeers drukte zulks noodig maakt, de maxi mumsnelheid voor bepaalde auto's (b.v.) vrachtauto's met aanhangwagens) tot twaalf kilometer verlaagd kan worden. Een beslissing over het chauffeurs examen is nog niet genomen, hoewel de heer van Ravesteyn weer opnieuw bepleit heeft, dat voor de uitreiking van het rijbewijs een proeve van be kwaamheid moet worden afgelegd. De regeering blijft echter van meening, dat een dergelijke proeve niet dringend noodzakelijk is en dat ook met de verklaring van een geneeskundige volstaan kan worden. Bij de voortgezette behandeling Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer het socialistisch amendement tot invoering van een chauffeurs- examen aangenomen met 50 tegen 30 stemmen. Goedkoope rjjwielkaarten voor spoorwegvervoer. Naar wij vernemen zullen de goed koope rijwielkaarten voor afstanden van hoogstens 40 K. M. (prijs f 0,30, bij 10 stuks f0.25 per stuk) voor ver voer in niet-sneltreinen door de spoor wegen met ingang van 15 Mei ver krijgbaar worden gesteld. Postcheque- en girodienst. Bij Kon. besluit van 2 Mei is, met ingang van 5 Mei, benoemd tot direc teur van den postchèque- en girodienst, de heer J. Lazonder, thans directeur van het postkantoor te Rotterdam. Procedure tegen het Rqk. De R. K. Bond van P. T. T.-personeel »St. Petrus" heeft in principe besloten te procedeeren in verband met de salarisvermindering. Bier en thee. Naar de Msb. van welingelichte zijde verneemt, zal de Wet van 3 Mei 1924 tot verhooging van den accijns op bier en van het invoerrecht op bier en thee, met ingang van Maandag 12 Mei in werking treden. Doodslag. Tegen W. C.. 66 jaar, koopman te Eindhoven, werd door het O. M. bij het Gerechtshof te 's Hertogenbosch, wegens doodslag op zijn vrouw 6 jaar gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis geëischt. Brand. Te Mill is het gebouw der R. K. coöperatie ten deele afgebrand. De brand ontstond door een gebrek aan den oven. De electrische fietslantaarn. De kantonrechter te Leiden sprak een wielrijder aldaar, die was bekeurd wegens het rijden op een rijwiel bij avond zonder dat dit rijwiel voorzien was van een helder vooruitstralend licht en waar tegen de ambtenaar f 3 boete of 3 dagen hechtenis had geëischt vrij, op grond dat het hier een z.g. Berko-lamp betreft die alleen een helder licht geeft, wanneer er met een behoorlijke vaart op gereden wordt. Dam doorgebroken. Men schrijft uit Bemmel Maandagmiddag ongeveer vier uur heeft men 't water voor den dam kunnen tegenhouden, totdat plotseling een gat werd waargenomen dat door den drang van 't water zoo'n omvang aannam dat er aan stoppen niet meer te denken viel. Honderden bunders weiland, waar voor eenige dagen 't vee nog rustig liep te grazen, staan nu enkele meters diep onder water. Drie steenfabrieken, wier bedrijf voor de nieuwe campagne weer reeds in vollen gang was, zijn ondergeloopen. Dientengevolge zijn een honderdtal arbeiders werkloos. Tot op een kwartier afstand kon men 't brui sen van 't binnenloopende water hooren. Vermoedelijk 36 millioen gulden. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer in zake de Marinebe grooting-1924 deelt minister Westerveid mede dat de vermoedelijke kostprijs der kruisers »Java" en «Sumatra" is te stellen op achttien millioen gulden elk... Door een paard getrapt. Te Reek (N.Br.) is een vrouw uit een woonwagen, die behulpzaam was een pas gekocht paard in te spannen, zoodanig door het dier tegen hethoofd geslagen, dat ze onmiddelijk van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Grave vervoerd. Lyk opgehaald. Te Rheden is nabij de steenfabriek »De Marsch" uit den IJssel opgevischt het reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend meisje van ongeveer 20-jarigen leeftijd. Woensdag is uit de Waal onder Zaltbommel opgevischt het lijk van mevrouw T., die sinds eenige weken te Nijmegen werd vermist. Oplichting. Te St. Pancras had men dezer dagen iemand in het vooruitzicht gesteld, dat hij bij een onlginningsmaatschappij een betrekking als hoofdinspecteur zou krijgen. Hiervoor moest hij een waar borgsom van f 2000 storten. Toen dit geschied was, kwam hij tot de ontdek king, dat de maatschappij niet bestond. Een plaats waar men oud wordt. In de gemeente Sliedrecht zijn dit jaar reeds 7 gouden bruiloften gevierd, en de volgende week hoopt nog een echtpaar de 60-jarige echtvereeniging te herdenken. In z\jn been geschoten. Dinsdagmorgen toen de agent van politie H. te Apeldoorn de koppel, waar aan o.a. ook zijn dienstrevolver beves tigd zit, wilde vastmaken, ging plotse ling de revolver af, en trof een schot hem in het been. De onmiddellijk in geroepen medische hulp achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzake lijk. Bliksem ingeslagen. Bij een onweder, dat boven Eiser veen (Dr.) woedde, sloeg de bliksem in de woning van J. Middel. De kinderen,, die met vader en moeder aan tafel zaten, werden van hun stoelen geslagen en bleven bewusteloos liggen. Een ruit werd verbrijzeld. De kinderen, die na eenige oogen- blikken weer bij kwamen bleken ge lukkig niet gewond. Een 100-jarige overleden. De oudste inwoonster der gemeente Gouda, mej. de wed. Gestel geb. Blok, is aldaar in den ouderdom van 100 jaar en bijna 6 maanden, overleden. Fiets-ongeluk. De bejaarde landbouwer M. de V., die Dinsdag op zijn rijwiel over den Boschdijk te Woensel reed, kwam plotseling te vallen doordat het voor wiel van zijn fiets in een kuil terecht kwam, in den weg ontstaan door de regenval der laatste dagen. De man sloeg over het stuur van zijn rijwiel en bleef, hevig uit neus en mond bloedende, liggen. Een voorbijganger bracht hem naar een in de buurt zijnde woning. Zijn toestand is vrij ernstig. Voorschotbank gefailleerd. Een paar jaar geleden opende een ambtenaar te's-Hage, die den gemeente dienst met pensioen verliet, een voor schotbank, meer speciaal bestemd voor het verleenen van voorschotten aan ambtenaren, die in tijdelijk geldgebrek verkeerden. De gepensionneerde ambtenaar be schikte zelf niet over het noodige kapitaal, men sloot met dezen en genen leeningen tegen behoorlijke rentever goeding. De zaak ging failliet en tegenover een activa van slechts enkele honder den guldens stond een passief van meer dan 65 duizend gulden. Voor het meerendeel zijn't personen, die hunne spaarduitjes in de bank ge stoken hadden, die de dupe geworden zijn van de affaire. De gewezen oud-ambtenaar-bank houder M. wist, ter verificatievergade ring niet te zeggen hoe het tekort was ontstaan en evenmin kon hij ophelde ring geven waar een totaal bedrag van een vijftigduizend gulden aan geleend geld was gebleven. Na de verificatie-vergadering ver scheen in het rechtsgebouw een in specteur van politie, die M. verzocht mede te gaan naar het politiecommis sariaat in verband met een in te stellen gerechtelijk onderzoek. Sportpaleis. In hel mooi en gezellige «Scala" in de Wagenstraat te 's Hage is bij ge Iegenheid van de feestelijke trekking van het Nationaal Sportpaleis een officieele rede gehouden. Wordt er gewoonlijk door een pittig redenaar een causerie gehouden namens de directie, thans was het een der direc teuren zelf, die in verband met zekere gebeurtenissen der laatste dagen een verklaring wenschte af te leggen. Hoe onbegrijpelijk het klinken moge, nog altijd bestaat het misverstand dat Broekhuys en 't Nationaal Sportpaleis iets met elkaar te maken hebben of te maken hebben gehad. Dit krachtig te ontkennen was dezen spreker wel toevertrouwd. Hij schetste het doel door zijn onderneming nagestreefd, wees er op, dat als alle sportliefheb bers naar vermogen ëen bijdrage ga ven, het kapitaal nu al bij elkaar zou zijn. Doch waar dit in de practijk nu niet gebeurt, was als volkomen geoor loofd middel de premieleening geko zen, gelijk dit ook geschied was voor andere grootsche doeleinden op ver schillend gebied. Deze bona fide- premieleening, waarbij alles onder controle staat en gewaarborgd is, is te beschouwen als een tegenstelling met de verkapte loterijen, alleen be stemd om de zak van den befaamden ondernemer te spekken. De justitie dit bewees wat de laatste dagen was geschied I kent het onderscheid wel. Een economische blokkade van Duitschland Het plan bestaat voor een econo mische blokkade van Duitschland, voor het geval dit land niet betaalt, een plan dat namens Poincaré door de Belgische ministers Theunis en Hij mans aan den Engelschen premier zou zijn voorgesteld. Poincaré zou bereid zijn de militaire bezetting op te heffen, mits de geallieerden zich bereid ver klaren om bij in gebreke blijven van Duitschland, een eenheidsfront te vor men om dat land dan economisch te blokkeeren, hetgeen in feite neerkomt op... uithongeren. Tragisch beul-lot. Schwietz, een bekende Duitsche beul. heeft in zijn woning te Breslau, zelf moord gepleegd. De man, die 74 jaar oud was, verkeerde in uiterst moeilijken financieelen toestand. Hij genoot een pensioentje, waarmede hij onmogelijk rond kon komen. Om aan geld te ko men, reisde hij de dorpen af om de bijl te toonen waarmede hij 123 mis dadigers had berecht. Tevens vertelde hij dan bijzonderheden uit zijn avon tuurlijk leven. Een paar weken geleden heeft een Duitsche beul, Spaethe genaamd, even eens zelfmoord gepleegd, terwijl een derde collega, die in de buurt van Berlijn leefde, krankzinnig werd. De man rende door de straten van zijn dorp en riep voortdurend de namen van zijn slachtoffers. Hij werd opge sloten in een gesticht, waar hij spoedig stierf. VENRAY, 10 Mei 1924. Morgen Zondag zal alhier de Emmabloem verkocht worden ten bate der afd. Tuberculosebestrijding van het Groene Kruis alhier. Wij vertrouwen dat allen voor dit zoo hoogst nuttige werk een dubbeltje zullen offeren 1 Zaterdagavond werd door de marechausseés zekere J. R. oud 22 j. alhier, aangehouden wegens landlooperij Nadat tegen hem procesverbaal was opgemaakt, werd hij naar de gevange nis te Roermond overgebracht. Waarschuwing. De Brigade Commandant der Konink lijke Marechaussee te Venray verzoekt een ieder alvorens relatiën aan te knoopen met G. Vloothuis, handelaai in eieren enz., wonende Binnen Wierin gerstraat 14 te Amsterdam, eerst bij hem inlichtingen in te winnen. Hedenavond morgen en Maandag zal het Circus Oriëntaal hetwelk zijne standplaats heeft op de Patersbleek optreden met een keurig gezelschap arlisten. Hieronder munten vooral uit Mej. Amanda de beste parforce-ama- zone van den tegenwoordigen tijd. Reeds meer dan 15 jaar, geniet zij een algemeene bekendheid als amazone. Verder Hans Siegfried de IJzerkoning, en de populaire clown Litle Thijckie. Daar de entreeprijzen uiterst laag zijn, zal genoemd circus ongetwijfeld met een druk bezoek vereerd worden. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie. Op de Maandag alhier gehouden Hoofdkeuring van Springstieren waren aangevoerd 18 stuks, terwijl 3 stuks niet waren opgekomen. Goedgekeurd werden 11 stuks, ter wijl er 7 werden afgekeurd. Door het Kantongerecht werden veroordeeld Th. G. R. te Venray f 20 of 20 dagen J. A. te Venray f 20 of 1 maand tuchtschool,, wegens overtreding der Jachtwet L. J. v. H. te Venray 8 maal 50 ct. of 8 maal 1 dag wegens overtreding der Arbeidswet. Met ingang van 1 Juni 1924 is naar hier overgeplaatst de kommies le klasse S. W. Leijdekkers, thans te Rotterdam, Invoerrechten en Accijnzen Zondagavond werden hier ver schillende personen die van Horster kermis terugkwamen, bekeurd wegens rijden zonder licht. Paardenfokker^ We brengen onze paardenfokkers in herinnering, dat de aangifte van paar den voor deelname aan den tweeden Noord-Limburgschen Fokdag te Horst, nog kan geschieden tot en met morgen Zondag 11 Mei, bij den Heer A. J. Joslen te Horst. Na dien datum worden geen paarden meer aangenomen. Vooral nu de paardenhandel zeer vlot gaat, zal de deelname zeker zeer groot zijn. Deze week s.v.p. bij herhaling le lezen WINTERS advertentiën in dit blad. (Adv.) Lagere Landbouwschool. Vrijdag was 't een bijzondere drukte aan de Lagere Landbouwschool. Voor middags passeerden de eerste drie klassen hun overgangs-examen. Ver schillende ouders van leerlingen kwa men zich hierbij op de hoogte stellen van de vorderingen. 's Namiddags was 't eindles der 4e klas. Meerdere autoriteiten, waaronder de nieuwe. Landbouwconsulent den Heer Huizinga en den Directeur van de Landbouw-Winterschool Roermond, woonden dit examen bij. Op 't einde ervan werd aan 21 leerlingen het diploma toegekend. De Voorzitter van het Schoolbestuur, de Heer Jan Poels, wenschte de leerlingen geluk met hun succes en stelde het als voorbeeld voor velen, die er nog tegen opzien tijd en moeite te geven om zich meerdere noodzakelijke ken nis op landbouwgebied eigen temaken. Ook spoorde hij allen aan krachtig propaganda te blijven maken voor de school. Hierna werd nog 't woord gevoerd door den ZeerEerw. Heer Bemelmans en de Landbouwconsulent, waarbij nog eens bijzonder herdacht werd de Heer Bulder, die met 1 Mei. uit den Rijksdienst is getreden, vooral wat deze deed om deze school in Venray te krijgen. Nadat door 't Hoofd der school aan allen, die tot een goed verloop van deze eindles hadden medegewerkt, dank was gebracht, werd deze plech tigheid gesloten. Zondag hield de Postduivenver. »De Luchtbode" een wedvlucht met jarige duiven van uit Driebergen. De prijzen werden behaald als volgt le prijs H. Flinsenberg. 2e en 3e prijs H. Gleophas. 4e 6e en 7e prijs J. Verstegen. 5e prijs K. Hendriks. 8e prijs H. v. d. Heuvel. 9e prijs A. van Guijk. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 9 uur 36 minuten 56 sec. Laatste duif 9 uur 38 minuten 54 sec. Zondag hield de Postduivenver. »de Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven van uit Compiegne (Frankrijk, afstand 341 K.M.). De prijzen werden behaald als volgt le 4e en 6e prijs G. v. Dijck. 2e prijs J. Eibers. 3e en 5e prijs P. Kersten. 7e prijs J. v. Dijck. 8e prijs J. Kusters. 9e prijs L. Maassen. 10e prijs H. v. Meijel. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 25 minuten 12 sec. Laatste duif 2 uur 22 minuten 48 sec. Premiekeuring. Op de Dinsdag te Tienray gehouden keuring van springstieren, werden de volgende prijzen en premiën toege kend le phijs No. 20 met 83.15 punten; eigenaar fokver. Leunen. 2e prijs No. 19 met 81.87i/t punten eigenaar fokver Leunen. 3e prijs No. 18 met 81.25 punten eigenaar fokver. Oirlo. le reserveprijs No. 21 met 80.17 punten eigenaar fokver. Oirlo. 2e reserveprijs No. 5 met 80.87i/2 punten eigenaar fokver. Broekhuizen- vorst. 3e reserveprijs No. 23 met 77.75 punten eigenaar G. Camps, Oostrum. Jonge stieren le prijs No. 7 met 74 6 punten; eigenaar G. Hermans, Broekhuizen- vorst. 2e prijs No. 22 met 74.2 punten; eigenaar fokver. Oirlo. Aangevoerd waren 23 stieren. MERSELO. Onder zeer groote be langstelling had Zondag alhier op den Doelen »St. Hubertus" het jaarlijksche koningschieten, verbonden met prijs schieten plaats. Onder een hartelijke toespraak maakte de president den uit slag van den vreedzamen kamp bekend, welke het volgende resultaat had le Jan Arts (Keizer) met 110 punten 2e A. Marcel lis met 108 p., die daar mee tevens de koninklijke waardig heid behaalde. 3e Jac. van Osch, 94 p. 4e H. de Mulder, 88 p. 5e H. Arts, 88 p. 6e Chr. Kessels, 77 p. 7e L. Michels, 74 p. 8e H. v. d. Hoogenhof, 60 p. 9e H. van Rijswijck, 57 p. 10e M. Arts, 55 p. lie H. Muijsers, witte roos, 12e P. Arts, 11 keer papier z. p. 13e G. Pubben, 5 matten 14e G. Arts, 15 p. geheime prijs. OVERLOON. Terwijl de heer P. J. en diens arbeider Vrijdagmorgen op de ontginning van eerstgenoemde bezig waren, hadden ze hun rijwielen ge plaatst aan de zijde van den weg, grenzende aan de ontginning. Van een onbewaakt oogenblik maakte een dief gebruik om er met de fiets van den heer J. tusschen uit te gaan, zooals steeds zonder achterlating van adres. Door den jachtopzichter A. Keijzers werd deze week een nest met zes jonge vossen en een oude vos gevangen. Voorwaar een schoone opruiming. VENLO. Nu de toestanden over de grens langzaam verbeteren, keerden de vele hier ter stede verblijvende. Duit sche dienstmeisjes weer de een na de ander naar de Heimat terug. In een week tijds werden er ten sladhuize een 30-tal afgemeld. VENLO. Wemelde andere jaren de kermis in het naburige Kaldenkirchen van inwoners onzer stad, vooral in den valutatijd, zoodat aldaar op die dagen een geweldige drukte heerschte, dit jaar ontbrak de «Hollander" vrijwel geheel. De groote duurte over de grens schrikte de vroegere trouwe kermis klanten te zeer af, ofschoon met het oog op hun bezoek aan kramen en tenten alles in centen geprijsd was. NEDER WEERT. Op de pont over de Noordervaart nabij het gesticht «Stokershorst" alhier, had een onge luk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zwaar beladen kar hout moest worden overgezet. Doch nauwelijks was men van wal gestoken of de pont sloeg om en paard en kar alsmede de veerman en voerman kwa men in het water terecht. Door ijlings toegeschoten hulp wist men de dren kelingen en het paard nog te redden, wat mogelijk was, daar de Noorder vaart niet erg diep is. Met den schrik en een nat pak kwamen de beide per sonen er nog al goed af. Ook het paard bekwam geen letsel. Doordat kar en pont gezonken waren ondervond het. verkeer eenige stremming, welke echter van weinig beteekenis was, daar de scheepvaart op de Noordervaart tegen het einde der week niet druk is. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.300.000 eieren. Hoogste prijs f7.90. Laagste prijs f 6.20. MAASTRICHT. Naaraan leiding van een aan 20 werklieden gegeven ontslag hebben Dinsdsg op de fabriek de Sphinx 300 arbeiders het werk gestaakt. Uit onze mijnindustrie. In de maand Maart bedroeg de op brengst van de staats- en particuliere mijnen 502.705.36 ton steenkolen, netto productie. Naar de 30.000 1 April jl. bedroeg het aantal onder en bovengrondsche mijnwerkers in de Limburgsche mijnen 29,346. HOENSBROEK. Twee meisjes, B. D- en H. L. de eene 15, de andere 20 jaren kregen 't Dinsdagmiddag in de Koe straat met elkaar te kwaad. De 15-jarige bewerkte daarbij de 20- jarige zoodanig, dat deze bloedend en bewusteloos in de naastbijzijnde woning moest binnengedragen worden. De inmiddels geroepen geneesheer constateerde eene ernstige schedelfrac tuur en achtte haar toestand niet bui ten gevaar. De maréchaussées stelden de daderes in verhoor en namen 't corpus delicti, waarmee de verwondin gen waren toegebracht, in beslag. Tegen B. D. is procesverbaal opgemaakt. Burgerlijke Ld 2-Mei GEBOREN Martinus J. Bejns, Alphonsa-M. Vjeule J Peter A. H. Ja^, L Henricus P. S. j>pen Jozef G. H. Seu Mai Gertruida J. P.s, IV. Ja'queline C. L..n'dei Hendrikus W ïees Theodora G. Martei GEHUWD: Lambertus Litjj 35 en Anna M. Jan$33 Arnoldus A. Böjaa en Johanna C. heul Venray Gerlacus L. L. 42 helmina H. Ruhlaarl Ant. Engelbert.els Gertruda Voeste27 ji Venray Petrus Kuypersjaai en Maria S. H.lien Venray Bernard Gielenjaar Arts 26 jaar beidtenr Hendrikus J. viess Hendrika M. E. Vyen te Venray Martinus H. Rot27 na W. Gerrits 29* li OVERLEDEN 2 patiënten St. age Anna M. Wahwec Jetten 73 jaar Vefiat. Kerkelijke iHfen Parodcei Morgen Zondag balfin d- Congregatie ter bedevöaar herhalingscateclmtnus,' H. Maandag half 8 1«, f Mathijs Derks. 7 uur I, Re Dinsdag half 8 en 8 leest Woensdag hall 8ja2ek van de Pascb, ouders oilic H. Mis voor eene SOjarichtv Donderdag half 7 tjtun leesmis, 8 uur jaargjr Mecht. Voesten, 7 uur n R Vrijdag half 8 lee&8 u voor Johanna Antoinetlten. Zaterdag komen deden biechten, 7 uur Lof en hkra A.8. Zondag gaatdefreg naar Oostrum. vertreklf 8 A s. Zondag collecte tpla Patke: Morgen Zondag 5, 67 i onderrichting Om 8 u»ogn 5 uur Lof met Kroont Dinsdag feest v d örus aflaat o.g.v. Om half Dogi H Antonius 'sA'ondsalff Donderdag om 7 en I d« diensten voor de Weollei lid der Aartsbroaderschh. Vrijdag half 8 Hooi O Kroontje. Zaterdag feestdag v3. Volle aflaat o g.v. Om I L< Gratis Tjjg bij Heeren Apc^ers een Handleiding c Pi met behulp van ol. voor hen die last bei en stukgaan der 1. St. Antoiii'at Algemeene H. Cdui medenemen. De retraitanten lev f 1,50 mede te bren. Worden iv Bekwame timmerln 1 meubelmakerskit Sleepers voor deats 1 bekwaam schild 2 keukenmeiden Bekwame metsela 6 boerendien^tmei 30 Mgar en makers r f 2 sigarensorteerde 1 jongen 1314 jbo 10 boerendien*tmei t jongen '5 j ku'de 6 bekwame boeine 1 -choenmakerskn b 3 mid^kneebts bel x hoef e^lag i hui-'houds'er voen 1 burg'-' dienstmekn 4 jongen" voor de«-r Bieden ïh 2 dagiooner 1 bedrijfsleider beer i3j*'ige jongen vtfo* 1 gediplomeerd ba*» 3 kantooi bediende Werpen van viis straten tï De Burgemeesteai ter algemeene ken c ge het bepaalde fcai verboden is vuilnkf welken aard ook pen op straten enig Dit geldt ook 8 bouwen. De aannemers ie te zorgen dat heu wordt verwijderd, leving dezer bepig worden opgemaak Venray, 9 Mei 4 De Burgemte OA C0LD1 Burgemeester enüt ray brengen ter ab f>onderdag a (i.'ei behoeve van het Bs en ondersteuning i dienst in de Nedn worden. Venray. 9 Mei 19 Burgemeester ene'

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2