Tuin- en bouwza Provinciaal Nieuws, Gezondheidseoi te VENR Openbare Ver; Venraysche Sto fabriek Gr. Si Acca-laadst Verkoop Tu H. Janssen, een net boere een perceel puil Ruwe Huid Schrale Lippend Verpachting rijden Gemeentetram Kerkelijke Diensten le VeDrii). Districts-arbeii tawimm behandelen ha verslag over in werking j eene aceu-laadii gras, klaver, f mangels, koolr MIJNHARDTs Biedt ziet j Voordeelig te Waj. mpet dp Duitóche huip.rn.opd.er dan wel betalen In elk geval 'n bewijs dat t er in Duitschland, althans in sommige kringen, niet zoo wanhopig voorstaat, als men wel geklaagd, neen geschreeuwd heeft. Enfin, we gunnen onze Hollandsche tuinders wel 'n extra voordeeltje. Hoe meer er wordt uitgevoerd, des te rneer geld komt er binnen. En als we 'n paar weken langer moeten wachten op 'n sappig slablaadje, welnou, we zullen er niet door van de graat vallen. Paardenfokker^. De paardenfokkerij, inderdaad een groot belang, dat echter ook slachtoffer van de bezuiniging werd de Rijks- steun word aanzienlijk ingeperkt vond in de Tweede Kamer Dinsdag vele pleitbezorgers. Dhr. Van Rappard, Fruytier, Ebels, Colijn, Hiemstra en Wintermans namen het met warmte op voor dê fiere viervoeters. En ze pleiten niet geheel vergeefs. Minister Uuys kon de hand over het liarl strijken zonder de bezuinigingsteugels te vieren. Hij beloofde te zullen pro beeren of er voor de premiehengsten- keuringen nog wat zal zijn te vinden uit bezuiniging op den Rijkskeurings dienst, of Oorlog wat zal kunnen mis sen, of er wat te doen zal zijn met de gelden die nog aanwezig zijn in de kassen voor de provinciale keuringen. De paardenvrienden hebben dank baar en blijmoedig geknikt na derede des Ministers. Mislukte poging tot ontvluchting. De bekende inbreker II. W. F., die onlangs na een klopjacht onder Olden- zaal in een boerenwoning gearresteerd werd, nadat hij zich o.a. van een paard en wagen had meester gemaakt en sindsdien opgesloten is in het huis van bewaring te Almelo, heeft Zondag namiddag een poging tot ontvluchting gedaan. Toen de bewaarder, die zou luchten, de celdeur opende, werd hij met een ijzeren staaf, welke de inbre ker uit een luchtkoker gebroken had, neerslagen. De bewaarder herstelde zich en versperde F., met behulp van een anderen bewaarder, den weg naar den uitgang. F. hakte met zijn staaf op zijn bewakers in en zou ontsnapt zijn, als de directeur van het Huis van Bewaring niet met een revolver te lmlp was gesneld. De inbreker trachtte nog den direc teur de revolver te ontnemen, doch hij werd overmand. De bewaarders waren vrij ernstig gewond, evenals de inbre ker, die in het gevecht met gummi stokken bewerkt werd. F. heeft vroeger meermalen dergelijke pogingen gedaan. Ongeveer 5 jaar geleden is hij bij een van die pogingen uit het Huis van Beharing ontsnapt, waarbij hij een bewaarder in zijn cel opsloot. Dienstweigeraars. Te Assen zijn bij de dienstplichtigen der lichting 1924 9 'dienstweigeraars, die in voorloopig arrest zijn gesteld. Prys der aardappelen. De prijs der aardappelen loopt in Maas en Waal sterk op. Momenteel besteed men f7 èi f 8 per mud. Boven dien beginnen ze nu a) schaarsch te worden. Melkoorlog. Te Haarlem is een melkoorlog uit gebroken, nadat de veehouders niet tot overeenstemming waren gekomen met de Haarlemsche melkhandel. De veehouders venten de melk nu in de stad uit. Ze vroegen 11 cent per liter, terwijl de melkhandel 10 cent hoeden ten slotte IO1/2 cent, maar de veehou ders wilden slechts een lager prijs accepteeren, indien ook de winstmarge van den melkhandel werd verlaagd. Geen klein verschilletje. Men had in Amsterdam aanbesteed het gelijkmaken van opgehoogde gron den voor een tuindorp. De inschrij vingen liepen van f209.000 tot... f42.400. Daar zijn toch aannemers aan den slag geweest die het precies wisten. Een toeken des tjjds. Voor het examen voor commies bij de directe belastingen hebben zich niet minder dan ongeveer 2500 candidalcn aangemeld. De eene helft van Nederland examineert de andere. Tegen den zomertijd. In den kring Nijmegen van de N. C. wordt een sterke actie gevoerd tegen den zomertijd. In verschillende dorpen om Nijmegen blijft men in de kerk en school den zonnetijd volgen. Patronen verdwenen. Aan een burgerwacht afdeeling in een der buurtschappen van Diepenveen zijn indertijd een 500-tal scherpe patro nen uitgereikt, welke later vandaar naar de kazerne te Deventer werden vervoerd, doch die daar nu niet te vin den zouden zijn. Naar wij vernemen heeft thans de militaire politie in Deventer en den omtrek een onderzoek ingesteld naar-de verblijfplaats der ver dwenen patronen. Mond- en Klauwzeer. Men schrijft uit Mill Op diverse stallen der landbouw- maatschappij »de Princepeel" alhier, waarin zich momenteel 302 stuks run deren en pl.m. 40 paarden bevinden, is het mona- en klauwzeer uitgebroken. Reeds zijn verscheidene koeien aange tast. Men vermoedt, dat in den loop der vorige week van de veemarkt te Rot terdam aangevoerde beesten, deze zoo gevreesde ziekte hebben meegebracht, zijn de aerate gevallen, die zich spder 19.21 in dpze gemeente hehben voorgedaan. Lacto stop gezet. Men schrijft uit Cuyk Do Melkproducten fabriek »Laclo" alhier is met ingang van heden stop gezet; de onderhandelingen omtrent aankoop door de Coöperatieve Zuivel fabrieken hebben niet tot resultaat geleid. Verdronken. Te Alphen a/d Rijn geraakte Woens dagmorgen zekere mej. M. te water en verdronk. Overwerk. De Minister van Arbeid heeft voor banketbakkerijen o verwerkvergunnin gen verleend met het oog op de a.s. feestdagen. Verbrand. Te Aarle Rixtel trok hel 3 jarig kind van P. v. d. K een ketel kokend water om en kreeg zoo hevige brandwonden, dat. het aan de gevolgen overleed. Te Son is een kind van den land bouwer A. V. aan bekomen brandwon den overleden. Een tweede katholiek vrouwelijk Kamerlid. Minister Aalberse heeft bedankt voor zijn benoeming als lid der Tweede Kamer, (vacature Kolkman). Mej. Annie Meyer, de eerste plaats vervangster op de lijst, zal, naar de Res.bode verneemt, de benoeming aan vaarden. Luchtpost NederlandBelgië. Met ingang van l April wordt een luchtpostdienst RotterdamAntwerpen Brussel ingesteld. Met dezen dienst, welke alleen op werkdagen wordt onderhouden, zullen voorloopig uitsluitend postpaketten met expressebestelling voor België worden verzonden. Italië tegen Roemenië. Op den Balkan is wederom een ernstig geschil gerezen, of liever een der Balkanlanden, Roemenië, loopt gevaar er van twee kanten langs te krijgen. En wel aan de eene zijde van Rusland, aan de andere van'Italië. Tusschen Rusland en Roemenië zijn te Weenen onderhandelingen loopende over de Bessarabische kwestie, en de vertegenwoordigers der beide landen kunnen het maar niet eens worden. Ernstiger laat zich hel Roemeenseh Italiaansch conllict aanzien. Dit geschil is ontstaan over de betaling van de door Roemeniërs aan Italianen ver schuldigde sommen. De Roemeensche regeering heeft een schuld van onge veer 113 millioen p. st. in schatkist biljetten, welke zich in handen van Italianen bevinden en waarvan een gedeelte (ongeveer 13 millioen) gecon solideerd is, tegelijkertijd met de bil jetten, die zich in Frankrijk en Engeland bevinden. Met de overigen is dit echter niet geschied wegens het verzet daartegen van de zijde der crediteuren. Nu vreest men, dat Mussolini, met het oog op zijn expansie-politiek een conflict met Roemenië wil uitlokken, althans uit Boekarest wordt gemeld, dat de Italiaansc.he kruisers »Brindisi" en ^Sangarco" benevens vier torpedo jagers voor de haven van Con stanza zijn aangekomen, waardoor in Boeka rest groote opwinding is veroorzaakt. De oorlogsschepen zouden opdracht hebben van de Italiaansclie regeering, een aantal schepen in beslag te nemen, in het bijzonder van de lijn Constanza Constantinopel, met het doel de Roemeensche regeering te dwingen de acht millioen goud lire te doen betalen, welke zij nog aan Intaliaansche schuld- eischers schuldig zijn. Bioscoopbrand. Bij een paniek veroorzaakt door een bioscoopbrand in de voorstad van Mexi co City Tacubay zijn 25 personen ge dood en 56 gewond. VENRAY, 5 April 1924. Hykstelefoon. Vervallen aansluiting No. 26 KempsPoe Is, vleeschwaren- fabriek en varkenshandel. Nieuwe aansluitingen No. 26 Verschuren Firma, Slagerij, Groote Straat 19. No. 73 Berkens Cr., bakker Patersstraat 16. No. 74 Goumans Wed. M., Slagerij Patersstraat 6. No. 75 Pluijmen en Thelosen, Langstraat 3. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den 22-jarige A. C. en den 25-jarigen W. H. J. beiden van hier, thans echter gedeti neerd en de eerste aangeklaagd van diefstal van een stel paardentuig bij den landbouwer M. Geurts, alhier, en de tweede van heling daarvan door zulks te Helmond le verkoopen, een jaar, en zes maanden gevangenisstraf voor ieder. Op de Woensdag alhier gehou den jaarmarkt was de veeaanvoer niet groot, waarschijnlijk wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer in de omgeving. De handel was matig. Biggen waren er wederom in overvloed aangevoerd. Men betaalde van 10 tot 15 gld. per stuk. De aanvoer in kramerijen was zoo groot, dat de meeste slechte zaken maakten. Woensdagavond werden eenige marktbezoekers door de maréchaussees bekeurd wegens openbare dronkenschap. Deze week werd aan de Heide reeds een vogelnestje met drie eitjes ge- \onden. De beestjes zijn zeker door den zomertijd ook al in de war gekomen. Zondag herdacht de Eerw.-Zuster Elisabeth in het St. Jozefsgesticht den dag waarop zij voor 50 jaren in hare kloosterorde trad. Bij deze gelegenheid bracht Venray's Fanfarecorps eene serenade De Zondag in de Parochiekerk en Paterskerk alhier gehouden collecte voor de nieuwe kerk van Pastoor Lenders te Maastricht heeft opgebracht de som van f 400. Volgens advertentie zal a. s. Maandag de Heer Plusjé uit Maastricht een spreekbeurt houden voor den Middenstand. Daar de Heer Plusjé geen gesala rieerd beambte, doch een volbloed Mid denstander is, die dagelijksch druk werk heeft in zijn eigen zaak, doch steeds op de bres staat wanneer het gaat over Middenstands-aangelegen heden, mogen wij van dezen Heer verwachten dat hij het goede doch tevens ook de tekort komingen in de organisatie naar voren zal brengen, van hem mogen wij verwachten een onpartijdig overzicht van al datgene wat voor en door den Middenstand is tot stand gebracht. Daarom ook ieder die zich eenigs- zins Middenstander voelt, op naar deze vergadering en bij deze speciale ge legenheid de vrouwen mee brengen. HEIDE. Algemeene vergadering der Vee verzekering en Fokvereeniging Eensgezindheid" op Zondag 30 Maart bij Séb. Rutten, Heide. Aan het jaarverslag der Yeeverzeke- ring ontleenen wij het volgende 1 Januari 1924 telde de Verzekering 168 leden, welke hadden verzekerd 509 koeien en 27 pinken, voor een waarde van f 246.356. In het afgöloopen jaar werden overgenomen 17 koeien, waar van er 6 onder de leden werden uit verkocht. 7 werden afgekeurd en 4 door het bestuur verkocht. Aan premie werd betaald 2 pCt. De ontvangsten bedroegen f6218.27, de uitg. f 5663.13, batig saldo per 31 Dec. 1923 f 555.14. De premie der Mei-schatting werd be paald op ïjt pCt.de vleeschprijs op 60 cents. De schatters, alsmede de hoofd- schatters, werden bij acclamatie herbe noemd, behalve de heer J. Janssen, die bedankt had In zijn plaats werd gekozen de lieer .los. van Meijel. De vergoeding der schatters werd bepaald op f3.50 per dag voor de hoofdschat- ters, en op f 2.50 voor de anderen. Hierna wordt overgegaan tot behan deling der Fokvereeniging. Het door den secretaris voorgelezen verslag werd onveranderd goedgekeurd. In 't. afge- loopen jaar werd ontvangen f 4571.13, uitgaven f 4369.33. batig saldo per 31 Dec. 1923 bedroeg f 201.80. Hierna wordt een voorstel gedaan door het bestuur, om f 2.per koe aan de boterfabriek af te houden en dan geen haver te leveren, hetwelk wordt aangenomen. Als bestuursleden werden gekozen de heeren Joh. v. Meyel, IïeideJos. van Meyel, Veulen Jac. Derks, Veltum en P. Verschuren, Overbroek. Door den voorzitter werd nog ge sproken over den Fokveedag te Horst, en het heerschen van het mond- en klauwzeer. Door de vergadering werd besloten om voorloopig geen koeien meer ter dekking toe te laten, dan alleen van leden der verceniging en sommigen uit IJsselstein. De voorzitter wees nogmaals uit drukkelijk op het groote gevaar van besmetting, spoorde de leden aan, om toch vooral, als zij iets verdachts aan hun vee merkten, voorzorgsmaatregelen te nemen, ten einde de ziekte zooveel mogelijk te beperken. Na een woord van dank aan den stierhouder Weijs, die de zaken der vereeniging zoo goed behartigt, en aan de vergadering voor het aangename verloop, sloot de voorzitter de verga dering. Een smokkelaar. F. H. M., een arbeider uit Siebenge- wald, was werkloos en zocht wat te- verdienen door smokkelhandel. Er werd 18 liter jenever in zijn huis gevonden en als sverboden nederlage" aange bracht door de kommiezen. De man beweerde dat het geen gesmokkelden drank was. Iemand had den jenever aan de deur te koop aangeboden I Be klaagde staat niet als smokkelaar be kend. Eisch20 dagen hechtenis. Beklaagde vroeg lichtere straf. De president voegde hem toe »De wet legt me de veroordeeling op tot hechtenis, ik moet je dus veroordcelen tot geldboete f'433. Beklaagde ontstelthij kan hef niet betalen Op voorstel van den Rijksadvocaat werd de zaak een week uitgesteld. Be klaagde heeft dan inmiddels nog kans om bij het belastingkantoor transcactie aan te vragen. Dan komt hij misschien klaar met '11 onkosten van f150, óók nog geen peulschilletje 1 Uitspraak: 7 April a.s. VENLO De schipburg over de Maas werd Maandag voor het eerst voor het publiek opengesteld. Met het openbre ken van het dek der Maasbrug werd bereids een begin gemaakt zoodat eukel nog voetgangers er gebruik van konden maken. Reeds nu is het te constateeren dat, vooral als er schepen passeeren, hetgeen bij den hoogen waterstand nog al eens het geval is, de schipbrug een groote hindernis voor het vlugge verkeer zal blijken te zijn. GRIENDSVEEN. De datum van op heffing der Brigade Kon. Maréchaussée alhier is thans definitief bepaald op 1 Mei a.s. De verdwenen steenkolen. In hooger beroep stond voor het Bos sche Hof terecht F. C. E., 52 jaar, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen te Roermond, gedetineerd. Beklaagde was door de Rechtbank te Roermond ver oordeeld tol 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf ter zake van diefstal van een wagon steenkolen. Er waren 20 wagons steenkolen verdwenen. Beklaagde bekende voor het Hof misdaan te hebben; hij had te veel op hoogen voet geleefd, doch vond zich reeds zwaar gestraft door verlies van betrekking en pensioen. Wegens foutieve dagvaarding kon volgens dèn adv:-generaal geen ver oordeeling volgen. Mitsdien luidde de eisch vrijspraak en werd, nadat het gerechtshof had beraadslaagd, beklaag de in vrijheid gesteld. Uitspraak 7 April a.s. Brand. Te Sittard is de woning van den heer Pilgram, waarin gevestigd is een winkel in manufacturen en lingerieën uitgebrand. De bewoners werden met moeite gered. Van de voorraden en den inboedel werd slechts zeer weinig behouden. De brand is ontstaan door een kachel, die men had laten branden. De verzekering, die laag was, dekt de schade niet. Paarden naar Duitschland. Zondag en ook Maandag werden aan het station Sittard een groot aantal paarden gelost, die allen voor Duitsch land bestemd waren. Ook vorige week hadden er verschil lende transporten naar den naburigen staat plaats. Ontploffing. Terwijl een loodgieter op het privaat- van een perceel in de Muntstraat le Maastricht werkzaamheden verrichtte, ontstond plotseling een hevige ontplof fing. Een glazen dak in het achterhuis, veel glas in het onderhuis en de spie gelruit van den winkel werden stuk geslagen. Geen persoonlijke ongelukken kwa men voor. Het geval van landverraad. Op Dinsdag 15 April wordt voor de Rechtbank te Maastricht de zaak be-; handeld tegen den op wachtgeld ge stelden sergeant-Majoor R. T., die reeds 41/2 maand is gedetineerd, ver dacht van landverraad. De dagvaarding /elke verscheidene vellen bevat, heeft ls ernstigste punt dat hij aan Rijken een paar oude reglementen had gegeven. De zaak zal waarschijnlijk geheel of' gedeeltelijk met gesloten deuren behan deld worden. Wij kunnen nog mededeelen, dat de zaak van den sergeant-majoor S. waar schijnlijk voor den krijgsraad zal wor den behandeld. De vermoedelijke hoofddader, R., is voor eenigen tijd naar Rotterdam overgebracht. Verlegging van de Maas. De Echo van het Land van Cuyk'' schrijft: Volgens liet ontwerp van de commis sie-Jolles blijft de Maas geheel tusschen de bestaande dijken, behalve bij de groote bocht bij Balgoy. De meeste dijken blijven ook precies als ze nu zijn slechts op enkele punten boven en beneden Grave moet een versterking worden aangebracht. Even boven Li th zal een stuw worden gebouwd meteen sluis om water in de Maas te houden gedurende den zomer. De meeste krib ben moeten worden verwijderd. De spoorbrug bij Ravenstein moet 200 M. op den linkeroever worden verlengd. De afgesneden Maasgedeellen zullen voor een groot deel worden gedicht met den grond, die uit het nieuwe en verbreede gedeelte komt. De lengte tus schen Grave en Lith, welke thans 41 K.M. bedraagt, wordt door de afsnijding van de voornaamste bochten slechts 25 K.M. De Beersche overlaatkade wordt bedijkt als het overige en de kosten worden geraamd aldus: Ophooging Beersche overlaat f 100.000 grondverplaatsing, baggeren en ver voeren f9.170.000; boordvoorzieningen (steenafzettingen) f750.000; stuw met sluis bij Lith f3.000.000; onteigening f 1.625.000brugverlenging Ravestein f450.000; dijkverhooging Grave-Oyen f800.000; voorzieningen boven Grave f 1.500.000voorzieningen en vergoedin gen voor de afwateringen f650.000; onvoorzien en ter afronding f 1.955.000 totaal f20.000.000. Zyn stiefkind vermoord. Voor de rechtbank te Maastricht stond Dinsdag terecht J. P. W., 22 j. mijnwerker uit Nieuwenhagen, ter zake van kindermoord. Bekl. was gehuwd met een vrouw, die een kindje van eenige maanden mee ten huwelijk bracht. Op 12 Januari zou bekl. die alleen met de kleine thuis was, het kind ge dood hebben door het de borstkas in le drukken 5 ribben waren stukde ribben in longen, lever, nieren en milt gedrongen., Verder had hij het een slag op het hoofd gegeven, zoodat er bloed in de Irersens ww geraakt. Doos 90 - 60 - 30 cl. Het O. M. eischte. tegen beklaagde wegens doodslag 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. Ch. Vrij ens, vroeg vrijspraak en onmiddellijke in vrijheids- stel ling. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksehe aigemeene H. Com munie. Wegens sluiting van de Bibliotheek de boeken terugbrengen. Om 2 uur Congregatie. Burgerlijke Stand VENRAY. 28 Maart4 April GEBOREN Leonardus P. Gommans, Laagriebroek Maria A. M. J. van Aarssen, Patersstraat Gertruda Chr. J. Kessels, Oostrum Anloon J. Baltissen, Merselo OVERLEDEN 1 patiënt St. Annagesticht Burgemeester en Wethouders van Venrav brengen ter openbare kennis, dat door hen zal worden aanbesteed voor een termijn van 1 of 2 jaren, ingaande 1 Juli 1924, het rijden of ver voeren der gemeentetram Venray dorp naar VenrayStation en terug. De op zegel van 50 ct. gestelde in schrijvingsbiljetten moeten in gesloten en verzegelde enveloppe vóór Vrijdag 18 April des voormiddags IO1/2 uur zijn gedeponeerd in de daarvoor bestemde gesloten bus ter gemeente-secretarie. Onmiddellijk na het verstrijken van den termijn, dus 18 April a.s. des voor middags IO1/1 uur, zal in het openbaar ten gemeentehuize worden overgegaan tot de opening der ingekomen biljetten De gunning wordt evenwel aange houden lot uiterlijk 17 Mei 1924, des middags 12 uur, tot welk tijdstip de inschrijvers hun aanbod gestand moeten doen. De toewijzing zal niet noodwen dig aan den laagsten inschrijver, doch kan aan elk der inschrijvers geschie den. De voorwaarden der verpachting met model voor het inschrijvingsbiljet lig gen voor eenieder ter secretarie koste loos ter inzage en zijn tegen betaling van f 1ook aldaar verkrijgbaar. Venray, 5 April 1924 Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAARFN. Inzending achterstallige rekeningen over 1924. Burgemeester en Weihouders van Ven" ray brengen in herinnering, dat rekeningen wegens leverantiën aar. het Rijk, de Pro vincie of de Gemeente moeten worden ingediend binnen 6 maanden na afloop van bet dienstjaar, wijl zij anders verjaard en dus niet meer voor betaling vatbaar zyn. Nog achterstallige rekeningen over 1923 zende men dus ten spoedigste in, teneinde niet bet gevaar te loopen, dat wegens te late indiening de betaling zou moeten ge weigerd worden. Venray 5 April 1924 Burgemeester en We'houders voornd, O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN Parochiekerk Morgen Zonaag 2 uur kleiue Congregatie in het Meisjespatronaat, 5 uur Lof en 5de Lijdens meditatie Maandag balf 8 Jaarg. 2de klas voor 31isab«th Smulders, 8 uur Jaarg. 2de klas voor den Zeer Eerw. Heer Pastoor H. Hasenakkers, kwart na 4 Lof. Dinsdag hall 8 Jaarg. voor Mart. Camps en Maria üermkens, 8 uur Jaarg. voor J. Michels en Gertruda Wismans. Woensdag half 8 Jaarg voor Elisabeth Arte 8 uur Jaarg. voor R. Verblakt en Petronella Verdellen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg voor de overleden familie Oudenhoven en Laurecsse. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen,8 uur H. Mis ter eere van de zeven Smarten van Maria, waarna de zeven Weën op bet kerkhof geboden worden, kwart na 4 Kuisweg en vereering van het H. Kruis. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten kwart Da vier het Lof. Dinsdag balf 7 leesmis voorde vrouw v&d Jan Bekkers. Woensdag half 7 leesmis voor Mathijs JansseD. A,s Zondag collecte voor het H. Graf te Jerusalem Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Om 5 uur Lof en H. Kruisweg, om twee uur Coagre- gatie. Dinsdag 8e Dinsdag der novene ter eere v. d. H AntoDius, om balf 8 Hoogmis waaronder toe spraak en gebeden der novene, om 6 uur Lof. Woensdag half 8 plechtige Lijkdienst voor onzen bemind«n medebroeder Pater Verecundus Putters in Brazilië overleden. Vrijdag feest van de Zeven Smarten der allerh. Maagd Maria, Patrones van onze kerk. Om half 8 plechtige Hoogmis. Om 6 uur Lof en Lijdens meditatie. Heden collecte voor de benoodigbeden v/h Bisdom. A.s. Zondag collecte voor het H. Graf. Worden gavr 6 boerendienstmeiden 1 koperslager 3—4 j. aan 1 keukenmeid voor UMei 30 sigarenmakers vodc Ka 2 sigarensorteerders 1 dienstmeisje 1ó.j voorl 1 jongen 1314 j. v. boei Bankwerkers, smeden t aan de Staatsmijn Maurits. 10 boerendienstmeiden 1 schildersleerling liefst 2 1 bakkerknecht 3—4 f a l 1 jongen 15 j kunnende i 6 bekwame boerenknecl 1 schoenmakersknecht hal 3 smidsknechts bekend mi hoefoeslag 1 schoenmakersknecht 1 bekwame kleermakersk 1 huishoudster vooreeaK 1 burgerdienstmeid van 2i Bieden zich l 1 fimme mansknecht 1 sch Idersknecht 4 j.a.h 1 bekwame boerenknecht 1 chauffeur of koetsier 1 burgerdienstmeisje. 15 j 1 boerendienstknecht 16 j 1 boerenknecht 17 j I3jarige jongen voor loop 1 gediplomeerd boekhoud 3 kantoorbedienden DE GEZETELt zal op MAANDAG 7 des namiddags om half te VENR in het Patronaatsf De Gezondheid voornoe De V o 30 A. JA Het Kart der is vanaf heden wederom opend. Ten behoeve der acc aan het Gem. Gasbedrijf De inrichting is iec werking. DE D Burgemeester en W Venray brengen ter opi dat de Gemeente op Woi a.s. des namiddags 3 i publiek bij opbod, ond betalingsvoorwaarden za 65 slagen tn gelegen in het Venraysc Aanbevelend, Staal-Tabletten Maag-Tabletten Zenuw-T abletten Laxeer-Tabletten Hoofdpijn-T abletten 60 - Bij Apoth. en Drogisten £91 1 25 jaar. Adres Bureau d 90"" voor het weideseizoen 1 gelegen te Well aan 5i/5 H. A. (geheel of hal Te bevragen bij FR. trum. .75 75 60s'

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2