Gemengd Nieuws. Districts-arb 3e prijs A. Janssen 4e prijs A. Janssen 5e prijs H. Strijbosch; 6e prijs H. van Opbergen 7e prijs M. van Opbergen. Z. E. Vermelding G. van Dijck. Eervolle Vermelding W. Manders. Klasse II Oude Duiven. Ie prijs G. v. Dijck 2e prijs J. Eibers 3e prijs W. Manders 4e prijs L. Maas- sen5e prijs J. Oudenhoven; Z. E. Vermelding IJ. Strijbosch; Eervolle Vermelding V. Manders. Klasse III Jarige Doffers. Ie prijs A. Janssen 2e prijs II Strijbosch3e prijs \V. Manders4e prijs J. Vermeulen. E. Vermelding \V. Manders, Eervolle vermelding J Vollebergh. Klasse IV Jarige Duiven. Ie prijs Gebr. Sijbers2e prijs L Maassen3e prijs II. van Meijel ie prijs J. Vermeulen. Z. E. Vermelding J. Vollebergh, Eervolle vermelding A Janssen. Klasse V Jonge Dotters. Ie prijs .1. Vollebergh; 2e prijs H. Arts3e prijs G. van DijckJe prijs J. Vollebergh; 5e prijs Fr. Vermeulen He prijs Gehr. Sijbers; 7e prijsII. Arts 3e prijs H. Strijhosch9e prijs W. Manders; 10e prijs A. Janssen. E. Vermelding Er. Vermeulen. Eervolle Vermelding H. van Meijel. Klasse VI Jonge Duiven. Ie prijs H. Arts 2e prijs P. Kersten 3e prijs P. Kersten 4e prijs J. Ouden hoven 5e prijs A. Janssen 6e prijs A. Janssen7e prijs Gebr. Sijbers 8e prijs G. van Dijck. Z E. Vermelding Fr. Vermeulen. Eervolle-Vermelding G. van Dijck. Schoonste van de geheele tentoon stelling was no. 1 jonge duiven met 497/8 punten eigenaar H. Arts. Schoonste dofter van 'l geheel was no. 1 oude doffers met 49«/* punten eigenaar II. Arts. Als bewijs van goede keuring mag genoemd worden, dat de doffer met net hoogste aantal punten, deze zomer ook kampioen was op de wedvluchten. VEN RAY, 5 Januari 1924. Priesterjubilea in 1924. Op 23 Sept. hoopt de VVeieerw. JJeer J. Dinckels alhier, zijn 12i/t jarig pries terfeest te herdenken. Op 3 Oct. o.s. hoopt de Weleerw. Pater Angelicus v.d. Stok, leeraar aan het Gymnasium alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren werd geprofest. Onze vroegere dorpsgenoot, de Zeer- Ëerw. Tleer M. J. Verbeek, pastoor te Broeksittard, hoopt op 29 Maart a.s. zijn 40-jarig priesterfeest te vieren. Oud-Jaarsavond en Nieuwjaars dag zijn hier kalm voorbijgegaan. Ven ray's Fanfarecorps maakte Nieuw jaarsdag de gewone muzikale wandeling door hei dorp. Behalve eene kleine schermutseling en het opbergen van een dronken Ondjaarsavond-vierder, die eenige ver baaltjes opliep, hoorden we niets. - Tengevolge van de gladheid had vrouw L. Zondag het ongeluk te val len, waarbij zij een pols brak. De volgende week zullen de eerste Duitscne kinderen uit Keulen en Rheindale, welke hier liefderijk opgenomen worden, arriveeren. In de Donderdag gehouden ver gadering vari den Boerenbond Venray afd. aankoop, werd met 28 van de 30 stemmen besloten de aankoopvereeni- ging te laten voortbestaan. Waar het depót zal gevestigd wor den, moet nog beslist worden. Met .genoegen kunnen wij mede- deelen, dat de reeds vroeger aangekon digde muziekavond door Venray's Fan-' l'arecorps zal gegeven worden op Zondag 13 Januari a.s., in het Patro naat. Deze muziekavond is uitsluitend toe gankelijk voor Honoraire Leden niet hunne familie. Hoe jammer. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen staan reeds wekenlang een 18- tal wagons levensmiddelen en kleeding- slukken, bestemd voor hongerlijdend Duitschland, aan station Essen, waar onder ook eenigen uit Venray. lloevelen hunkeren niet naar die liefdegaven, die nu, jammer genoeg, grootendeels door bederf waardeloos geworden zijn. St. Antoniiis-Patronaat. Maandelijksclie algemeene II. Com munie. De uitvoering van Zondagmiddag kan niet doorgaan. Gewoon patronaat. Spaarbankboekjes meebrengen. De uit- noodigingskaarten voor de ouders tot de uitvoeringen van Maandag ol'Dins dag a.s. zullen worden uitgedeeld. Aan zonder reden afwezigen worden ze niet thuis bezorgd. Afschaffing Portvrydoni. De Raad van Arbeid te Venlo ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat van 1 Januari 1921 af door hel publiek alleen dan kosteloos kan wor den gecorrespondeerd met den Raad van Arbeid, wanneer het betreft het inzenden van door den Raad van Arbeid gevraagde inlichtingen of op gaven, waarbij uitsluitend gebruik dient te worden gemaakt van de daar toe door den Raad van Arbeid ver strekte enveloppen. Loop der bevaUdng in de Gemeente Venray over 1923. Bevolking op 3t December 1922 5139 mannen, 5265 vrouwen, totaal 10404. Vermeerdering door geboorte 147 m. cn 168 vr. totaal 315. Vermeerdering door vestiging 401 m. en 494 vr. totaal 895 Totale vermeerdering 540 m. en <>62 vr. totaal 1210 Vermindering door sterfte 98 m. en 105 vr. totaal 203 Vermindering door vertrek 311 m. en 390 vr. totaal 701 Totale vermindering 409 m. en 495 vr. totaal 904 Bevolking op 31 December 1923 5278 m. en 5432 vr. totaal 10710, zoodat hel zielenaantal onzer gemeente in het afge- loopen jaar met 306 is vermeerderd. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 58 tegen 54 in 1922. Van de overledenen behoorden er 93 tot de bevolking der beide krankzinnigen gestichten. Het aantal levenloos aangegevenen be droeg 15 Autoïlienst NymegenGennep. Naar wij vernemen, zal er begin Februari een autodienst geopend wor den van uit Nijmegen naar Gennep v.v. De dienst zal voornamelijk berekend zijn op de behoefte aan geregeld passa giersvervoer. De wagen e-lectrisch verwarmt en verlicht - zal meermalen daags rijden en natuurlijk ook passa giers voor Sl. Anna, Heumen, Malden, Katwijk, Mook, Piasmolen en Mils- beek-Ottersuiri opnemen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 125000 eieren. Hoogste prijs f 16,20. Laagste prijs f 14. VVESSEM. Zaterdagnamiddag is al- bier uit de Maas het lijk opgevischt van een vrouwpersoon, naar schatting pl.m. 40 jaar oud. Behalve eenige kleedingstukken en een ring werd op het lijk niets bevon den, zoodat de identiteit niet'kon wor den vastgesteld. Het is op de algemeene begraafplaats alhier hegraven. IIOENSBROEK. In het raadhuis alhier braken dieven in. Een bedrag van f 200 werd gestolen. CUIJK. Het verbouwen vSn de Fraters- en Zusterschool te Cuijk, is gegund aan den inschrijver J. Otten te Overloon, voor f26.378. De Kabinetscrisis. Mr. R. J. X. Patijn, de voorzitter der VlooUvetcommissie, schrijft in een artikel aan de N. R. Ct. o. m. Aanneming van de Vlootwet zou voor Nederland een meerdere jaar- lijksche uitgave gevorderd hebben van 1 millioen. M.a.w. nu reeds kost de verwerping van de Vlootwet en haar gevolgen meer aan den Staat dan de aanneming ervan zou gedaan hebben en bij aanneming hadden wij voor dit geld éen vloot verkregen, wat thans het geval niel. is. Rijkspostspaarbank. De Directeur van de Rijkspostspaar bank brengt ter algemeene kennis, dal de spaarbankboekjes, uitgegeven in Januari, eerst in de maand Februari aan hem behooren te worden gezonden_ Hanze.bank te \s-Hertogenbos<:ïi. Men meldt aan de Msb.In de loop der maand Januari a.s. zullen succes sievelijk de administraties van alle 22 bijbanken der Bossche Ilanzebank naar Den Bosch worden overgebracht en daarmede dus ook die der corres pondentschappen, welke onder die hij- banken ressorteeren. Dit beleekent dus opheffing van deze bijbanken. Hoog water. De Waal bij Nijmegen is vrij sterk wassende, de uiterwaarden staan goed deels blank. In Druten is de pont uit de vaart genomen. Men meldt uit Zevenaar d.d. 3 Januari De Rijn is wederom gewas sen. Hel water slaat bijna van dijk tot dijk. De pont bij Pannerden is van de lijn geslagen Men vreest voor drijf- ijs. Uitgestrekte landerijen staan onder water. Men meldt uit Maastricht d.d. 2 Januari De Maas is hier reeds eenigszins builen hare oevers getreden. De uiter waard «de Groote Griendt" is geheel overstroomd. Ook in Heugem én Lim- mel zijn reeds eenige landerijen onder- geloopen. Overal is veel sneeuw ge vallen. Het is te hopen dat de dooi maar niet te snel invalt, anders komt er een overstrooming zooals we in jaren niet hebben gehad. De Barnelder Eiermarkt. Men schrijft uit Barneveld In 1923 zijn hier ter markt aange voerd ruim 23l/2 millioen eieren; die f 1,678,840 hebben opgebracht, of ge middeld f 7,16 per 100 stuks. De hoog ste prijs werd besteed in November en December, toen de eitjes gemiddeld f 15 per honderd golden, terwijl de laagste prijs in April werd betaald, namelijk gemiddeld 55 cent per stuk. 1 Ten bewijze hoe geweldig de kip- penslapel zich na de oorlogsjaren in deze streken heeft uitgebreid, dienen de volgende cijfers In 1919 bedroeg hier de eieraanvoer slechts 2 millioen, in 1920 ruim 6 en een kwart millioen, in 1921 bijna lOi/t millioen, in 1922 ruim 17i/t millioen en in 1923, zooals gemeld, ruim 23i/t millioen stuks. Toch waren in 1922 de 'prijzen zooveel betoger, dat de opbrengst toen slechts ruim 1' 100.000 minder heeft bedragen dan in 1923. Nog zij gemeld, dat de eieraanvoer ook vóór den oorlog op geen millioenen na het cijfer van het afgeloopen joa heeft bereikt. De verdwenen gemeente-secretaris van Didam. Bij den gemeenteraad van Didam is van den eenigen tijd geleden plotseling verdwenen gemeente-secretaris J. Tb. van IJ. een verzoekschrift ingekomen om hein alsnog eervol te ontslaan. Hij is bereid don raad in te lichten omtrent verschillende duistere zaken, in de ge meente-administratie. Geheime distilleerderij. Zekere C. V. te Roosendaal werd verdacht in zijn huis een geheime distilleerderij lo hebben. Toen 'men echter tot huiszoeking overging vond men niets verdachts, ofschoon er bin nenshuis een sterke alcohollueht. hing. Builen echter vond men een dubbel wagenspoor in de sneeuw, welk spoor leidde naar de op eenigen afstand ge legen veenputten. Hier bleek den dag te voren een bijt in het ijs te zijn gehakt, welke inlusschen weer was dicht gevroren. Bij het dreggen op deze plek werden ledige vaten opge haald, welke blijkbaar voor alcohol doeleinden gebezigd 'AfarenOp een andere plaats, eenige honderden meters verder, werd nog een bevroren bijt ontdekt en na eenig dreggen werden nog eenige ledige tonnen en bussen, en bovendien een compleet branderij- toestel ontdekt. V. ontkent iels van de zaak te weten. Een onbekend zwervertje. Sedert 30 December vertoeft op het bureau van politie te Tiel een 13-jarige jongen, die zwervende aldaar is aan getroffen en volgens zijn verklaring Antoon van Teeffelen heet en thuis hoort in een woonwagen, gemerkt Breda 119. Zijn stiefvader zou hem te Rhenen hebben weggestuurd om jenever te halen. Bij die gelegenheid heeft hij. naar hij zegt, de plaat gepoetst. Onder zoekingen te Breda Tilburg eu Mook hebben niet tot het vinden van zijn ouders geleid. Een rechtsvervolging ingesteld. Door den Bond van ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen, zal, nu door de directie ingaande 1 dezer,- eene korting van 10 procent op de loonen van het spoorwegpersoneel is ingevoerd en zulks naar zijne meening in strijd is met het bepaalde in artikel 36 R. d. V. 1921, ter zake eene rechtsvordering worden ingesteld Stakiugsbesluit ingetrokken. Men meldt uit Enschedé Door het personeel van de confectiefabriek Twente, alhier, is inet meerderheid van stemmen besloten, niet tol staking over te gaan. Yerdronkeij. Door het uitglijden op hel bevroren dek van het schip Tiasko uit Munten- heim, stortte Maandagmorgen in de Waal, onder Leeuwen de matroos T. Marsch te water. Door den stroom dreef de ongelukkige onder den romp van het schip en moest jammerlijk verdrinken, voordat een hand tot red ding kon worden uitgestoken. De ongelukkige is ongehuwd en woont te VYarns-Neuhaude (Duitschl.). De Giro-chaos. De Staat bereid de vorderingen te betalen. Voor de Ilaagsche rechtbank werden de pleidooien gehouden in een tweetal procedures tegen den Staat, naar aan leiding van de sluiting van den post cheque- en girodienst. Nadat mr. Van Aalten en inr. Neleinans, beiden uit Rotterdam, het standpunt der partijen hadden uiteen gezet, deelde, de Landsadvokaat, mr. Telders mede, dat, waar nu in deze beide procedures blijkt, dat de reke ningen geheel juist zijn, de Staal bereid is, de vordering le betalen en desnoods de kosten van het gediug te dragen. Allen maakte pleiter bezwaar legen de gevorderde rente van 5 pet., welke hem in gevallen als deze geheel onge grond voorkwam. Door een landbouwmachine gedood. Zaterdagnamiddag heeft in Berlicum een droevig ongeval plaats gehad, waarbij de heer E. J.J. von Weijröther oud 56 jaren, om het leven is geko men. Genoemde heer exploiteert een land bouwbedrijf, en heeft daarvoor ver schillende moderne machines in bedrijf met electrische drijfkracht. Zaterdagmiddag zoo verhaalt de 's-II.C. was hij bezig met het zuiveren van koren met den z.g. wanmolen, waarbij zijn kleeren werden gegrepen door de drijfas. Hij werd rondgeslin gerd met het gevolg, dat hij, alvorens de aanwezige arbeider den motor tot stilstand had, reeds overleden was. Volgens geneeskundig onderzoek moet de man oogenblikkelijk dood geweest zijn daar de halswervels waren gebroken. Ook was zijn linkerarm ge heel van het lichaam gescheurd. Verduistering. Verdacht van diefstal van geld uit een aangeteekenden brief, die tusschen andere brieven was gekomen, is te Helmond een kantoorknecht aangehou den en naar het Huis van Bewaring te Roermond getransporteerd. Een drama In het begin van dezen zomer was' in 't café De Gemulhoeken te Oisier- wijk een kellner in dienst, die al spoedig «goede kennis" werd van de vrouw uit. gemeld café, welke «kennis" in dit geval, ontaardde in liefde. Hij vertrok en ging naar 't Hotel Riche in Box lel, doch de liefde bleef. Op een goeden dag reisde hij van af Helmond (waar hij vandaan was) naar Boxtel, doch liet ongelukkiger wijze, voor hem althans, een tasch met inhoud waaronder liefdesbrieven in den trein liggen en deze kwamen de politie in handen, die op onderzoek uitging. Man en vrouw uit gemeld café en voormelden kellner werden aan een verhoor onderworpen. Nu is er sprake, dat de vrouw moet gepoogd hebben haar man door gas- verstikking van het leven te berooven. Voor het laatste bestaan evenwel nog geen besliste bewijzen. Of gemeld verhoor, dan wel gemelde brieven gemeld feit aan het licht brach ten weten we niet. Hoog water. Men meldt uit Grave 1 Januari De Maas is zoodanig gewassen, dat de Veerstraat. te N'ederasselt over stroomd is. De overtocht geschiedt voor personen en voertuigen naar de z.g. «Brouwerij" te Nederasselt per motor boot en pont. Voertuigen kunnen dus steeds (al is liet dan ook met eenige vertraging) worden overgezet. Omkomen van vee by brand. Door deu voorzitter van de Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, jhr. mr. J. I.. W. C. yon Weiler, is dezer dagen, te 's-Graven- hage, geinstalleerd de kommissie, welke zal hebben te overwegen, welke toiaat- regelen genomen kunnen worde® ten einde te voorkomen, dat. onder paarden koeien en ander vee telkens weer slachtoffers vallen bij brand in boer derijen, stallingen enz. Mededeelingen voor de kommissie, welker samenstelling bereids werd medegedeeld en als welker voorzitter optreedt ir. R. P. O. D. Wijnmalen te 's-Gravenhage. zijn te richten aan het Bureau der Vereeniging, 40 Prinses Mariestraat aldaar. Nederlander in een Duitschen trein beroofd. Op het baanvak Geldern-Kevelaer is Zaterdagmiddag in een onverlichte coupé een Nederlandsche handelaar in edele metalen, de heer Jonker, uit Rotterdam, door twee jeugdige personen die gedurende de reis onopgemerkt in oen aangrenzende coupé van den door loopenden wagen hadden plaats geno men, overvallen, ernstig mishandeld en beroofd. De aanvallers sloegen het slachtoffer met een gummistok op het hoofd, waardoor de heer Jonker bewusteloos werd,v De roovers wisten ongemerkt te ont komen met 300 francs, f 80 en een groot, bedrag aan marken. (Tel.) Sneeuw eu ys. Uit Duitschland wordt een toenemen de verkeersstremming gemeld tengc- /olge van den aanhoudenden sneeuw val. In havenplaatsen ondervindt het scheepvaartverkeer groote moeilijkheid door het ijs aan de kust. H eiligschenner doodgeslagen Te Calamo, zoo wordt uit Rome ge seind, werd een persoon verrast op hel oogenblik, dat hij bezig was in de kathedraal een schrijn te stelen, die het gebeente van honderd martelaren bevatte. Toen de dief naar de gevange nis was overgebracht, werd het gebouw door duizenden personen bestormd, die, aldus het Havas-telegram, dat dit voorval vermeldt, zich van den dief meesier maakten en hem dood sloegen. Ervaringen in het bezette gebied. Men schrijft aan het Hbld.Wat te Aken met een vijftal reizigers gebeurd is, kan een waarschuwing zijn voor iedereen, die uit bezet gebied over Aken naar Nederland wil. Met de Kerstdagen zijn vele Duitsche dienstboden naar de Heimath gegaan Toen een dezer Vrijdagmorgen met den trein uit Essen le Aken aankwam, werd zij aan de Sperre met nog een dame en 3 te Amsterdam wonende Duitsche handelslui aangehouden, om dat ze op haar pas geen Belgische stempel had. Tot nu toe was een Fransch bt' Engelsch stempel voldoen de geweest. Al haar beweren, dat zij steeds op dezen pas gereisd had, dat deze nieuwe maatregel niet bekend gemaakt was, mocht niet balen. Tusschen twee Belgen werden de vijf reizigers als misdadigers door Aken gevoerd, naar het heette naar de rechtbank, in werkelijkheid naar de gevangenis, waar mannen en vrou wen gescheiden en in een cel opge sloten werden. Hier liet men hen zonder eten tot 's middags. En het is aan de inmenging en voorspraak van een broeder der dame, die niet met zijn zuster mee mocht, te danken, dat beide vrouwen 's middags voor het tribunaal de police de la 8e D. I. van hel Belgische leger geleid werden waar zij, na het stellen van een cautie van 75 francs, waarvoor zij 10 gulden moesten geven, werden vrijgelaten. Wie die f 10 niet kon storten, moest blijven en de boete in gevangenisdagen uitzitten. Hetzelfde lot schijnt vele dienstmeis jes uit Den Haag en andere plaatse» getroffen te hebben, die nog steeds in Aken zitten. Als recu kregen ze een papier mee, waarop stond dat 75 francs gestort waren ats «caution exigée pour l'in- fraction 5 la circulation en 4e zone". Affaire sera jugée le 9 janvier 1924 5 9 lieures du matin. Wie dus niet verschijnt of een afge vaardigde zendt, is zijn geld kwijt. En hoeveel dienstmeisjes, uit Duitschland komend, zullen f 10 bij zich hebben Oorlogsgevaar op den Ralkan. Nauwelijks is het nieuwe jaar Le" gonnen, of we hooren weer sabolge- rammel. Het geluid komt uit de streek vanwaar men het 't eerst kan ver wachten van het Balkanschiereiland. Bulgarije wordt als de onruststoker gedoodverfd. De oorzaak ligt in het niet bevredi gen van Servische verlangens in een grenswijziging en in het voornemen van Bulgarije om het. leger uit te breiden en den dienstplicht weer in te voeren. Bulgarije behoort tot de over wonnen naties, wier legersterkte is voorgeschreven. Servië heeft er terstond scherp op gereageerd. Het Servische ministerie heeft den heelen nacht van Maandag op Dinsdag vergaderd. Een scherpe nota werd op gesteld voor de Bulgaarsche regeering waarin gewaarschuwd wordt tegen de uitbreiding der militaire macht. De minister van buitenlandsche zaken Nikwitch weigerde den Bulgaarschen gezant te ontvangen. Uit Athene werd Maandagavond ge meld Joego-Slavië heeft gedreigd de betrekkingen met Bulgarije te verbre ken. Alle Servische troepen langs de Bulgaarsche grens hebben order ont vangen, zich gereed te houden voor een onmiddellijken opmarsch in de richting van Pernik, het rijke kolen- district, juist binnen de Bulgaarsche grens. In Athene is men in regeerings- kringen zeer ongerust over den toe stand. De Petit Parisien meldt uit Sofia, dat de geallieerden weigerend hebben geantwoord op het verzoek der Bul gaarsche regeering tot instelling van een leger op de basis eener dienstplicht. Bulgarije heeft getracht met een geruststellende verklaring aan het corps diplomatique van de crisis af te komen. Dit mislukte evenwel. De Servische gezant verklaarde, dat zijne regeering niet bevredigd is. Afschaffing der polygamie. De Turksche parlementaire commis sie, welke over de nieuwe wetten op het familieleven heeft te beraadslagen, heeft besloten, het voorstel te doen tot wettelijke afschaffing der veelwijverij. Vroeger mocht, een Turk vier vrou wen hebben. Thans zal bij het nemen van eentweede echtgenoote de eerste vrouw van een Turk het. recht hebben, zich van haar man t,e laten scheiden. Lenin's paleis „betooverd". De bolschewistische roode garden, die als lijfwacht dienst doen in het paleis van den sovjet-despoot Lenin, in het Kremlin, zijn zoo waar door spook- vrees bevangen. Niets kan de heeren, volgens het bolschewistische hoofdorgaan «Izvestia" een onverdachte bron dusmeer bewegen om in de halls en corridors van het paleis bij nacht dienst te doen. Want, volgens hun zeggen, moet het daar op een allerellendigste manier «spoken". Een poosje geleden geschied de hetnatuurlijk aes nachts, klok slag twaalf uur, zooals elk welopge voed spook weet, dat het behoort dat in een der afgelegen corridors van het paleis de doodsche stilte plotseling verbroken werd door een schreeuw, die zelfs den rooaen gardisten, die voor den duivel en zijn grootje niet bang heeten te zijn, door merg en been ging en met angst en ontzetting vervulde. Niettemin raapten de dappere gar disten al hun restantjes moed bij el kander en togen met man en macht op onderzoek uit. Wat zagen hun oogen f Op den grond lag één hunner kameraden dood, met een dolk In het hart. Een doorzoeking van het paleis leverde geen resultaat opde moorde naar bleef onvindbaar. Den volgenden nacht werd er plot seling opnieuw een kreet vernomen en, toen men ging zien, wat er gebeurd was, lag er een soldaat bewusteloos op den steenen vloer. Toen hij weer bijkwam, verhaalde hij met schrik in het hart, hoe hij een verschijning lang zaam op hem toe had zien komen. Toen het «spook" vlak bij hem was en hij het nauwkeuriger opnam, zag hij, zoowel aan het gezicht en de kleeding der verschijning, als aan den door dezen gevoerden heerschersstaf, met een ijzeren spijl of een soort reuzen- draadnagel «gemonteerd", dat hij met niets meer of minder te doen had, dan met den i>gee6t" van den ongemakke- lijken en weinig zachtzinnigen eersten tsaar, die in de geschiedenis onder den naam van Iwan den Verschrikkelijke bekend staat en die in de jaren 1630— 1584 leefde. Iwan, zoo luidt het verhaal, dat in Moskou in omloop is, verder, sprak den ongelukkigen soldaat met een ver vaarlijke boemanstem aan en zeide hem in onberispelijk Russisch: «Amice, burger-kameraad, jij hebt Rusland verraden en verkocht. Jij hebt hel in den knoei geholpen en er een zwijnenpan gemaakt en daarom zal jij moeten verdwijnen". Door I worden Uw haR gen #Uw gezie e schraal. Purol m*t In doozen vanb apothekers en dr$t< Een slecht huur, schele hoofdpijnor zaakt door lev<oc Maagpillen zuil h1 overwinnen. Zijdff en worden aanbrei van galzucht, «t< kwalen. Priis per flaccfm de pillen f0.65; s gistzaken. De bolschewigcl: ten jiatuurlijk leek hun maag. Zij g(Ov aan spoken, mi' de meening oveda lutionnair het /ei pen en er omstel de verrnommingva schrikkelijke ronfai De manhaftige ren echter pertên huns inziens al tze legging, te aanv.rd ten stelligste, dafcet of behekst is. £s eenvoudigweg oirle men houden ovj h heerscher J.enin. Als gevolg vanen er toe moeten fei der buitenge won goi wachten in dienste Ing-6.0 Buit»n verantwoariij' M. d. R. NMet *r\ dat in uw laatste m gemaakt was vatde Kerstdag door Pol En toch was tze ve rmel denswaard W komt de Vereenifiig dien avond geboth De zaïignumnKS, die wij reeds vrofer goed gezongen e v bijzonder voor dl het als toegift aagel gezongen door 'tdu een juweeltje. De Directeur o 1 trotsch zijn op H looneelstuk »De pl werd bijzonder oe spelers gaven bli: 1 te hebben, terwijfvo len van den Ilerg zoo werden gegem, gen herhaaldelijk» ten door de werljlij singen, die de bofd) of dreigden te jie meer aan hun prré aan den persoon iei Gelukkig kregen Ij lenden van den ode Werkelijk 't pel Gaarne willen 'ij eens terug zien, a 1 liezen die de vece uittreding van ldei worden hersteld, o worde voor het noec houden der zanglin Kerkelijke llins Parohi Morgen Zondag cdec der H. Driekoningen,' u hirhalingicatecbismus^ Maandag ball 8 lum voor C Ewer en Echten» Dinsdag half 8 leesm. 8 den ZeerEerw. Heer Pitoi Woensdag half 8 l>sm ▼oor Ida ran Valkenbuj, l den Biggelaer- Donderdag 7 uur UVe leetmie, 8 uur beitel» Ja Vrijdag half 8 leeini, voor G. Trynes. Zaterdag komen d ki biechten, kwart na vie he Deze week wordt heA.ll gebracht, Dinsdag Drp, hu etsten en DonderdagVe In d«n loop dezer «ek Vincentiu«»ereenigingLl1 j houden worden. Patere! Morgen Hoogfeest an baring des. Heeren. D«H. Om 8 uur Hoogmis mt fe Lof «u H. Kruisweg. Generale absolutie vor □a de H. Missen en 'tx>f Dinsdag half 8 Hoogais Antonius Om 6 uur lof. Vrijdag half 8 Hoogiis. Burgerlijken lts 28 De:.- GEBOREN Anna E. van Benke Antoneita G. J- Cba: Huberdina J. Seroo. Héndrikus A. J. Aar Maria P. J- Steegis, GEHUWD; Leonardus A. Heli G. van Vegchel 39 i OVERLEDEN Martinus J. M- Paels Anna van den Bergt van Gerven, 36 j. S. J Jacob Philipsen, «hl jaren, Veulen l patiënten St. Asna 5 patiënten St. Servj 68 Worden g 1 meisje voor leefito

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2