t Bock Bier Provinciaal Nieuws. Dankbetuiging Burgerwacht Venray Vergadering Landbouwbond Venray. groote Voetbalwedstrijd Firma v. d. Munckhof Districts-arbeidsbeurs A.dvertenfciën. Th. Michels en kinderen. Heden Zaterdag om 5 uur D.S.O.-H V.V. Helden Kaarten om paling en wild Café van G. L Verbeek. ontvangen bij De' Postcheque en Girodienst. In verband met de geruchten dat do postchèque- en girodienst met ingang van 1 Januari zou worden heropend, verneemt het Hdbl., dat het saldo dei- rekeninghouders op 4- October nog niet »de deur uit" is. Aangezien de reke ninghouders zelf zich met dit saldo akkoord moeten verklaren en even- lueele bezwaren nog moeten worden behandeld, ligt, aldus het blad, de konklusie voor de hand, dat herope ning van den dienst tegen den genoem den datum moeilijk kan worden ver wacht. Te bevoegder plaatse heeft men ons dan ook nog geen datum kunnen noemen tegen welken de heropening kan worden tegemoet gezien. Ongewenschte gasten. Het aantal Duitsche meisjes, dal geregeld over de grens wordt gebracht, neemt in den laatsten tijd wederom zeer toe. Vele Duitsche dienstboden in ons land schijnen van lieverlede het pad der deugd te verlaten, om tenslotte te worden uitgeleverd aan de politie le Ellen. De grenskandel met de Duitschers. Nu van Duitsche zijde geen concur rentie meer te vreezen is ten opzichte van de meeste goede ren prijzen en, gelijk bekend, de rollen omgekeerd zijn, hebben de meeste zaken in het grensgebied met St. Nicolaas meer goederen omgezet dan vorig jaar. Het was goed merkbaar, dat het Duitsche speelgoed, modewaren en kleeding de markt niet meer drukt en al waren de teekenen der inlandsche malaise goed merkbaar, loch is er meer gekocht, dan anders. In dit verband echter is het eigenaardig te zien, dat Duitsche ven ters nog geregeld hun «koopjes" trach ten aan den man te brengen, Zelfs postzegels bieden zij te koop aan voor verzamelaars. Daarentegen koopen andere Duitschers hier post papier, pennen en kantoorbehoeften op, om daarmede met succes in Duitschland te venten. Scherpere contrasten zijn zeker moeilijk denkbaar. Paarden uit Nederland. Gedurende de laatste twee maanden zijn uit Nederland veel paarden naar Tsjecho-Slowakie ingevoerd. Auto-ongeluk. Op dé Spoorlijn te Tilburg werd een fietsrijder door een auto overreden. In levensgevaarlijken toestand werd ae man naar het ziekenhuis vervoerd. De auto welke doorreed, kwam daarop in de Molenstraat in botsing met een bakkerswagen. De auto, welke tol stilstand wa§ ge bracht, werd door de politie in beslag genomen en de bestuurder gearresteerd. Pluimvee-tentoonstelling. Te Nijmegen zal in »De Vereeniging' van 25 tot en met 27 Januari a.s. van wege de Nijmeegsche Pluimvee-ver- eeniging de derde intern, tentoonstel ling van hoenders, vogels, fazanten, kalkoenen, sier- en postduiven worden gehouden. De Commissaris der Koningin in Limburg heeft hel eere-voorzitterschap aanvaard voor de op 18, 19 en 20 Januari e.k. te Roermond te houden nationale tentoonstelling van pluimvee, duiven, konijnen, voederarlikelen, enz Inbraak. Terwijl de landbouwer S. in de boerderij 'l lloenshuis te Voerendaal in den vooravond de krant zat te lezen, hebben eenige onbekenden een paar palen tegen den muur gezet, waarlangs zij omhoog klommen en door een ge opend raam de slaapkamer bereikten. Met behulp van een looper werd een kast geforceerd en daaruit een porte feuille gestolen met f 1000 inhoud, een gouden dameshorloge, eenige poslspaarbanlcboekjes, eenige horderden francs en wat marken. In minder dan 20 minuten moet dit bedrijf zich afgespeeld hebben. Aangeteekende brief met f1600 vermist. Maandagmiddag nam een bediende der Ned. Landbouwbank te Eindhoven op het postkantoor eenige aangeteeken de stukken in ontvangst. Op den terugweg bemerkte hij plotseling dat hij een der brieven kwijt was. Hij vermoedde dat hij dezen op het post- kantoor was kwijtgeraakt. Bij het onderzoek werd echter de brief niet teruggevonden en tot heden is deze ook niet bij de politie als gevonden aangegeven. In den brief bevond zich, naar het »Eindh. Dagbl." meldt, aan bankpapier een bedrag van f 1600. Drukte in de Magarine-Fabrieken. Men schrijft uit Oss Door de drukte, welke thans in onze magarinefabriek en exportslagerijen heerscht is het getal werkloozen tol een minimum gedaald. Dit is een ver blijdend iets, vooral met het oog op den wintertijd. Tydens afwezigheid der bewoners het huis gesloopt. Terwijl de bewoners er niet waren, is te Erica (Dr.) de eigenaar eener woning gekomen en heeft haar zoo gauw mogelijk doen afbreken. Toen de vrouw des huizes terugkwam vond zij slechts den inboedel terug. 't Zal er ook wel een woning naar geweest zijn. Gevangenis te koop. De gevangenis die ongeveer 30 jaren geleden te Heerenveen gebouwd werd, zal eerstdaags publiek verkocht worden^ Er ingeloopen. Een landbouwer uit Lekkerkerk werd Dinsdag op de Veemarkt te Rotterdam aangesproken door eenige personen, die een koe, welke de landbouwer bij zich had, wilden koopen. Men werd het eens over den prijs en één der onbekenden ging met den verkooper naar een café, om te betalen. In het café echter kwam het heer schap opeens tot de ontdekking, dat hij zijn portefeuille vergeten had. Men ging toen naar de Veemarkt terug. Daar waren echter de twee kameraden van den kooper én de koe niet meer te vinden. Toen de landbouwer hier over z'n verwondering te kennen gaf, nam de kooper" de vlucht. Hij wist le ontsnappen. Brand. Te Valkenswaard ontstond gisteren brand in de sigarenfabriek van de firma Helling en Co., uit Alkmaar, in welke fabriek de heer Scheffers uil Eindhoven fabriceert. De brand moet ontstaan zijn op de droogkamer. In minder dan geen tijd stond hetgansche fabrieksgebouw in lichte laaie en er viel aan blusschen niet te denken. Toen de brandweer met de spuit ter plaatse kwam, was het gebouw geheel uitgebrand. Ongeveer om tien uur was de brand geëindigd. De geheele fabriek en de gansche inventaris werden een prooi der vlam men. De schade is aanzienlijk en wórdt door assurantie gedekt. Een groote doode. Te Parijs is overleden de beroemde dokter Paul Michaux. In den oorlog van 1870 was hij nog maar een knaap; toch trok hij met wijn vader, ook een dokter, naar het slagveld om de gewonden te verzorgen. Hij is de uitvinder geweest van de verstandige, wetenschappelijke methode voor gymnastiek. Hij was een diep-geloovig christen. Als jong dokter stichtte hij een bond van Katholieke geneesheeren. Paul Michaux was met bezigheden overladen. Maar nog enkele uren heeft hij over. Waaraan besteedt hij die Aan het Patronaatswerk. Hij beweegt zich onder de jongeren; hij doet mede aan hunne spelen; hij dringt door in hun zielhij leert hen kennen en liefhebben. Thans heeft God hem op geroepen om het loon te ontvangen van den leeken-apostel. VENRAY, 15 December 1923. Waarschuwing. De Opperwachtmeester der Mare- chaussée alhier verzoekt ons te willen melden, dat hier in Venray een valsch bankbiljet van f25 in betaling is ge geven, dal thans bij hem gedeponeerd Het is van het jaartal 1919, dus oud model, en bij nadere beschouwing is duidelijk te zien, dat 't nagemaakt is. De opdruk is aan de eene zijde don kerder dan de andere, de serieletters zijn niet zwart gedrukt, terwijl de strafbepalingen niet met het bloote oog leesbaar zijn. Men zij gewaarschuwd. Vrijdagmorgen ontdekte men ten huize van M. C. aan de Schoolstraat een begin van brand in de keuken Door spoedige hulp werd erger voor komen. Een kast verbrandde, benevens een gedeelte van den vloer. Dinsdag werd de 32-jarige land bouwer A. II. v. d. H. van hier, die op een niet goedgekeurden stier valsche- lijk het goedkeuringsmerk in deze provincie L. 23 had geplaatst veroor deeld tot een week gevangenisstraf. De eisch was een maand. Dinsdag had zich voor de Roer- mondsche Rechtbank te verantwoorden de 41-jarige arbeider J. R. van hier, die werd aangeklaagd van mishande ling van zijn 8-jarig dochtertje Johanna. Volgens de dagvaarding had hij dit kind in de wangen geknepen en met geweld tegen den muur gestompt. Be klaagde ontkende het hem ten laste gelegde en ontkende eveneens het algemeen beweerde dat hij tegenover gemeld kind zeer wreed optrad. Vol gens den als getuige gehoorde veld wachter, had deze op den bewusten dag in November het kind naar huis gebracht, daarbij tegen den vader zeg gende zijn kind niet te slaan. De veldwachter had zich echter in de omgeving der woning van beklaagde verscholen en een uur later begon de vader zijn kind te mishandelen op de wijze als ten laste gelegd. Toen de veldwachter verklaarde zulks door het raam gezien te hebben, maakte be klaagde de opmerking »dat door de ruiten zien niets was." Zoowel de Rechtbank als het O.M. was begrijpelijker wijze niet alleen over de handelwijze van beklaagde maar ook over zijn brutale houding voor gemeld college minder goed te spreken, terwijl het O. M. drie maanden gevangenisstraf requireerde. Over acht dagen zal de Rechtbank vonnis vellen. Vorige week Donderdag werd in zijn kosthuis vermist de ruim 71-jarige gepens. Oud Ind. wachtmeester P. J. G. alhier. Vrijdagavond vond men zijn lijk in een boschje achter de Bosscher- molen. Hij had zich door ophanging van het leven beroofd. Maandagavond werd alhier door Notaris Pluymaekers publiek geveild het woon- en winkelhuis van den Heer H. Kemps aan de Groote Straat, groot ruim 31 aren. Het hoogste bod was f12400. De verkoop ging niet door. Voetbal. Zondag 2 December tufte D.S.O. naar Baarlo om aldaar de Competitiewed strijd te spelen en won met 20. Zaterdag 8 December speelde zij tegen het St. Servaas-elftal en won met 6—1. A.s. Zondag zal D.S.O. een wedstrijd spelen tegen 1I.V.V. Helden, een der sterkste elftallen van de R.K.F. Door goed en degelijk spel heeft D.S.O. een kleine kans om (e winnen. St. Aiitonius-patronaat. Om 2 uur Congregatie. Enkele leden die dit jaar nogal eens zijn weggebleven, zullen, indien zij ook dezen keer verzuimen, geschrapt worden. De godsdienstige vorming mag niet als bijzaak worden beschouwd. Er wordt nog eenmaal op gewezen dat de knapen van het Midden-Pa tronaat het Lof van drie uur in de Groote Kerk moeten bijwonen. Jongelingen, in 1905 of' 1906 geboren, die de Militaire Vooroefeningen willen meemaken, kunnen zich ook schriftelijk aan het St. Antonius-Patronaat aanmelden. Zij moeten dan daar een briefje doen bezorgen, waarop duidelijk sfaat ver meld: naam, voornamen, jaar en dag van geboorte, volledig adres. Wie deze oefeningen niet mede- maakt, beloopt veel kans om later twaalf of zelfs achttien maanden te moeten dienen. In een naburige ge meente is dit verleden jaar zoo uitge komen. Voor rekening der Firma Gez. Marlens te Boxmeer werd onder- handsch aanbesteed het verbouwen van winkel en woonhuis. Ingeschreven werd als volgt Velthuizen en Coenen Maashees f28625 Gebr. Oudenhoven Venray f26000 Peeters en v/d Sterren Boxmeer f25250 Peeters en Thijssen Boxmeer f 24468 Aan de laagste inschrijvers gegund. Verguiiuingen en verloven. Hel aantal inrichtingen, waar op 1 Mei 1923 krachtens vergunning sterke drank in het klein werd verkocht be droeg voor de provincie Limburg 1840, waarvan er 683 vóór 1 Mei 1904 waren verleend. We noemen hier het aantal plaatse lijke vergunningen: Venray 42, Venlo 73, Horst 26. Het totaal bedrag van het in 1922— 1923 betaalde vergunningsrecht voor de geheele provincie bedroeg f65,741,89. Venray droeg hierin bij f 1515. Ven lo f2687,50., Horst f1040. HEIDE. We vestigen er de aan dacht op, dat het concert van Maan dagavond alleen toegankelijk is voor Heeren Honoraire Leden. Morgen Zondag tegen entree. Zie achterstaande advertentie. MERSELO. Het Concert met looneeP uitvoering gegeven door de Handboog- schutterij St. Ilubertus en de fanfare St. Oda, op Zondag voor het publiek, en Maandag voor de Honoraire Leden, mag schitterend geslaagd heeten. Zon dag was het bezoek zoo groot, dat velen zich niet alleen met een staan- plaatsje moesten tevredenstellen, maar dat vele anderen zonder plaats teleur gesteld moesten vertrekken. Beide avonden hebben de bezoekers kunnen genieten, én van de door de fanfare keurig uitgevoerde stukken, én van de niet minder goed gespeelde voordrachten. De beide hoofdnummers: Miskend, tooneelspel, (half dramatisch) in 4 bedrijven, en de loco-Burgemees ter van Calmpthout, blijspel in 2 be drijven, vielen zeer in den smaak, en werden ook onberispelijk uitgevoerd. Wij willen geen namen noemen, doch meenen alleen te mogen aanstip pen, dat de jongere acteurs door hun mooi spel getoond hebben, veel te be loven voor de toekomst. Beide vereenigingen mogen ook dit jaar met voldoening op de twee tooneel- avonden terugzien. OVERLOOX. Bij dc aanbesteding der le bouwen nieuwe R. K. kerk te Reek bij Grave was laagste inschrijver de heer Otten te Overloon. VENLO. Op de Coop. Veilingver- eeniging van Maandag was de prijs van Kipeieren f 13,90 tot f 14,90. Eendeieren f 10,30 tot 10,80. Duitsche industriën. Men schrijft uit Venlo Een goed teeken voor onze provincie is, dat de laatste maanden herhaalde lijk Duitsche industrieën pogingen doen om zich hier te vestigen. Adver tenties in de bladen, waarin terreinen gunstig gelegen voor een fabriek wor den gezocht, wijzen hierop, terwijl allerlei fabrieken reeds hierheen wer den overgebracht van over de grenzen. Zoo werd de laatste dagen wederom beweerd, dat Duitsche fabrikanten hier ter stede terreinen zochten aan te koopen gunstig gelegen voor aanslui ting aan de Maas en het spoor. Valsch geld. Maandag is te Venlo door de ge- meente-pohtie een valsche rijksdaalder in beslag genomen. De rijksdaalder was uiterlijk van een echte te onder scheiden, doordat het randschrift ont brak, terwijl het uiterlijk een duide lijke loodkleur vertoont en de klank zeer dof is. Ook zijn te Venlo valsehe guldens in omloop, waarop wel het randschrift voorkomt, doch die overi gens dezelfde kenbare eigenschappen bezitten als de boven omschreven valsche rijksdaalders. Men zij dus voorzichtig bij het in ontvangst nemen, of wisselen van zilvergeld. Levensmiddelen voor het Fransehe leger in het bezette gebied. De Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg deelt mede, dat voor de levering van levensmiddelen enz. aan liet Fransehe leger in het bezette gebied belanghebbenden zich. kunnen wenden tot de Première Sous-Inten dance" te Dusseldorf, Haroldstrasse, zonder eenige nadere opgave (vermel ding) van persoon of titel. Artikelen waaraan men behoefte heeft, zijn o.m.hooi, stroo, haver, aardappelen, meel, conserven, enz. waarvan schriftelijke aanbiedingen met prijzen, in francs uitgedrukt en per 100 kilo, kunnen worden ingezon den. Betaling geschiedt na aflevering in Dusseldorf, of in een andere plaats in het gebied van het Rijnleger, volgens de keus van den Sous-Intendance. Autobus Roermond-Yeulo. In een gehouden bijeenkomst ten s lad huize te Venlo, waar verschillende burgemeesters der betrokken gemeenten confereerden over de opening, subsi- dieering en gunning aan een onder nemer (er zijn vier liefhebbers) voor het rijden der auto-omnibus Roermond Horn Kessel Blerick Venlo TegelenSwalmenRoermond, is be sloten nog te wachten op een besluit van den Venloschen gemeenteraad. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer f 110,001) 'eren. Hoogste prijs flfl. Laagste prijs f14. Doodeljjk ongeval. Op den weg Melick-Herkenbosch vond Dr. C. uit Swalmen een tusschen de rails van den tram liggend persoon, welke bleek te zijn dhr. W. Timmer mans, gemeente-raadslid van Odiliën- berg. In bewusteloozen toestand opge nomen, bracht men hem per auto naar zijn woning, waar de toestand van den verongelukte ernstiger werd en hem de laatste H. Sacramenten zijn toege diend. Hoe hier een ongeval heeft s gehad, is nog een raadsel. Tim mermans is Maandagavond overleden. HKERLERHEIDJE. De woningver- ceniging vroeg een woningbeheerder, Dat 't niet aan liefhebbers ontbreekt, bewijst het feit, dat er 276 sollicitaties binnen kwamen. Hoe de rechte man op de rechte plaats te vinden? Siuokkelaarsdramu. Bij een achtervolging van Duitsche smokkelaars door Belgische douane beambten, waarvan de meeslén Duit schers zijn, had een gevecht plaats. Van beide zijden werd geschoten met het gevolg, dat zekere B., die in het-raam van zijn woning lag, een kogel door het hoofd kreeg en dood neerviel. Dit drama had plaats op Duitsch grondgebied niet ver van Kerkrade. Prov. Staten van Limburg. In de Woensdag gehouden zitting van Prov. Staten van Limburg werd mededeeling gedaan van een schrijven van den Minister van Waterstaat, naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek, dat de spoortarieven voor het vervoer van reizigers niet verlaagd kunnen worden. In verband met het afwijzend advies van Ged. Staten had den de heeren Meuwissen en andere statenleden een voorstel ingediend om 25 jaar 3 pet. te vergoeden van door gemeenten betaalde kosten voor aftak- kabels. Het voorstel werd naar de af- deelingen verwezen. In verband met het schrijven van den Minister van Waterstaat aangaan de het vermoedelijk tijdstip van aan vang der werkzaamheden voor den aanleg van het Lateriaal kanaal, merkte de heer Paris (S.D.A.P.), op. dat het antwoord niet bemoedigend is, waar een belangrijke bedragen zullen kunnen worden uitgetrokken en de aankoop van terreinen bemoeilijkt kan worden door toepassing der Onteige ningswet. Men is bezig met een tech nisch onderzoek. De mededeeling komt hierop neerwacht nog maar eenige jaren, hetgeen spreker ook in verband met dc werkloosheid betreurde. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. De voorstellen werden verwezen naar de afdeelingen. De voorzitter deelde op het eind mede, dat dé Minister van Waterstaat bericht had dat onder bepaalde voor waarden het geld, noodig voor den tramaanleg, ter beschikking is. Ged. Staten zullen nader van advies dienen. Spreker stelde voor het betreffend voorstel le doen onderzoeken in de afdeelingen een uur voordat de volgen de zitting der Staten plaats heeft. Daartoe werd besloten. De volgende zitting werd bepaald op Dinsdag 8 Januari om 11 uur 's mor gens. Burgerlijken Stand VENRAY. 714 Dec. GEBOREN Oertruda II. J. van Oach, Hoebertweg Jacobui H. Koenen, Scheid* Martinus A. Hendrix, Steegsbroek OVERLEDEN Petrus J. Gerit». 71 jaar Gasstraat 1 patient St. Aanageaticht. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen; Uw gezicht en lippen pijnlijk schraal. Pu rol maakt ze spoedig beter. In doo- zen van 30, 60 en 90 ct. Bij apoth. en drogisten. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk Morgen half 3 herhalingacatechismus, 2 uur Congregatie, 4 uur H. Familie, om 3 uur plech tig Lof tot opening ran de driedaagache oefening ter eere van den H. Franciacus van Sales. Maandag Dinsdag en Woensdag het Lof om 5 uur Maandag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor J. Vergeld, zijn Echtgenoot*. M. J. en A. Vergeld. Dinsdag half 8 leesmis, -8 uur Jaarg. 2de klas voor E. Messemaekers, A. Geenen en kinderen. Woensdag half 7 de Gulden Mis, half 8 leesmis 8 uur Jaarg. voor P. Jenneskens en Joh. Poel» Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis 8 uur Jaarg. voor Mart. Jochijms, 3cht- genoote en bloedverwanten. Vrijdag half 8 en 8 uur leesmis. Zaterdag komen de kinderen der 6de klas te biechten, 9 uur Sol. Jaarg. voor de overl. leden der Handels-Compagnie. Deze week zijn de quatertemperdagen geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Paterskerk, Morgen 5, 6 «n 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur plechtige Hoogmis voor de leden r/d Broederschap v. h. Koordje. Na de Hoogmis Processie Om 2 uur Congregatie, om 5 uur Lof Dinsdag om half 8 Hoogmis, 'om 6 uur Lof. Woensdag om 6 uur Gulden Mis. Vrijdag om half 8 Hoogmis. Om 6 uur Lof en H. Kruisweg, Worden gevraagd 2 smidsknechts bekend met alle werk en hoef beslag 3 boerenknechten, 4 boerenmeiden en 2 bu'gerdienstmeiden voor Pascben 1 bekwaam leiendekker 2 jongens van 17 en 18 jaar voor boe enwerk Bieden zich aan 4 burgerdiensimeisjes voor Paschen 3 timmerlieden 1 meubelmaker 5 boerenknechten voor Paschen 3 kantoorbedienden 1 chauffeur 3 losse arbeiders 2 schildersknechts 1 gerin vader, 2 zoons en 2 dochters voor boerenwerk 1 dagmeisje 1 bnprendienstmeisje 16 jaar 1 bakkersleerling 19 jaar voor de hartelijke belangstelling en de oprechte deelneming, betoond geduren de de ziekte en bij 'L overlijden van onze onvergetelijke Echtgenoote en Moeder. 12 Voor de blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onzen geliefden Echt- fenoot en Vader, betuigen wij hartelijk ank, vooral aan de leden van den R. K. Tabaksbewerkersbond alhier. WED. W. VERMEULEN, kinderen en kleinkind. in Hotel »DE ZWAAN" voor alle leden der Burgerwacht van Venray. 16 HET BESTUUR. De leden worden beleefd verzocht a.s. ZONDAG voormiddag aangifte te doen voor de Ongevallenverzekering van hunne dienstboden en arbeiders voor het jaar 1924. Verzoeke beleefd de loonlijsten mee te brengen. 15 Dc Secretaris, B. KRUYSEN. Zondag 16 December Competitie R- K. F. Aanvang 2 uur. Entrée 15 ct Terrein Leunsclie weg van de Brouwerij »De Drie Hoefijzers' te Breda vanaf heden verkrijgbaar. heden en morgenavond in Prachtsorteering Alle Da kleed aan scherp Manche Werl Manche Katoen Belei Joh. Kleermaker

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2