J. POELS-JANSSEN BOUWMATERIALEN. A. H. de Haen. Bouwmaterialen IIB1. JIüIÏIT Groote Straat 6 Registers, Kasboeken, lotiiiegoii, Gfoeaendael Mariens Vrlma Dekens. Meubelh.and.el Hub, Ousters MDil Hoogste prijzen H. W. van Aarssen Ondergoederen, Schoenwerk Dr. A. Imkamp STEMPELS Het adres voor alle Schilderwerken Leder- Drijfriemen- fabriek „Hercules" vulkaan H|J f|§l§a Germaan «Electro" CARBID Batterijen. Carbidlampen, Binnen- en Buitenbanden, Firma v. d. Mimckbof. Stoom-Timmerfabriek nieuwe Stoffen voor Overjassen, Costuums enz. Firma D. VAN lilSSIN Zoon, ti. Smits, Meubelmaker JOS. HENDRIKX Haarden, Kachels, Kachelplaten, Kolenbakken, Ellebogen, Kachelpijpen, Roosters en diverse winter-artikelen. in alle houtsoorten H. Oudenhoven iz. Venray gemaakte OVERJASSEN, Het beste adres voor Kleeding naar maat, FR. SCHA KFFERS voor alle soorten worden betaald door de OostrumVenray. ledige tonnen, Tevens opgemaakte Dames-Rijwielen. levert U aan billijke prijzen Qroote straat 28 VENRAY. Steeds in voorraad alle Mager StuKkolen, Vetkolen, .fiierkolen, Unionbrik^j-ten. en Turl Ontvangen een mooie sorteering levert alle Meubelen, Winter- Groote sorteering. Prima fabrikaten Lage prijzen. Assurantiën, Belastingzaken, Kadastrale zaken, Koop- en Huurcontrac ten enz. enz Gr. W. Mushens Spreekuur te VENRAY Frans Beckers - Venray M ode-artikelen Groote voorraad IVIeest gesorteerd Laagste prijzen. Stationsweg la Venray maken van Bouwplannen en Bestekken. Regenjassen vanaf f 11 en hooger Dames- en Kindermantels. Motorjekkers en Motorpakken Alle Modeartikelen, Zie Etalage. Schilder-Decorateur Patersstraat 14 Zeer concurreerend. Zie de Etalage. Aan hetzelfde adres TE KOOP voor inmaak, waschkuipen enz. Aanbevelend, Telefoon latere. No. 21. Boekbinderij en Handelsdrukkerij OOSTRUM 14 houdt zich beleefd aanbevolen voor INBINDEN van aile boekwerken muziek en boek portefeuille' s worden uiterst concurreerend vervaardigd. Alle Drukwerken spoed> en billjjk. STEEDS VERKRr Aen wordt alles aan huis bezorgd. A ^eveIeod 13 Fr. Sijbers-Poels. MANCHESTERS in diverse kleuren. Prachti'ge keuze in Wollen Doeken, Jumpers, Truien in alle maten en kleuren. Chales, Mutsen, Handschoenen enz. Jiterst lage prijken. Aanbevelend, MARKTSTRAAT 4 Slaap-, Eet-, Salon- en Kantoorameuble menten van eigen fabrikaat, geen buiten- landsch goed. Verder Ledikantpooten. Tafelpooten, Ledikant en Meubelbeslag, Kapstokken, Kleerhangers, alle Stoffeer- artikelen, Spiraalmatrassen, bovenmatras- sen, alle Stoffeerwerk aan concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend verkrijgbaar in alle soorten en num mers aan zeer lage pryzen SCBOENHANDEL. EINDT. krijgsman, die nachtelijke huiszoekin gen waaraan de bewoners ten doel stonden, dit alles versterkte hem in het vermoeden, dat verraad en list hier in het spel waren. Hij besloot dus voorzichtig te werk Le gaan, en zich niet roekeloos in hel gevaar te be geven. Wie geeft mij de verzekering dat uwe woorden waarheid behelzen zeide Fulco eindelijk; terwijl hij den man scherp in de oogen zag. Slechts mijn ecrewoord kan ik u verpanden, dat mijne handelingen zuiver en oprecht gemeend zijn, anL- woordde de onbekende op luiden toon, en Fulco naderende, (luisterde hij hem toe: Gij moet nog op ditoogenblik met mij vertrekken, uw leven en dat van uwen schildknaap hangt aan een zijden draad; haast u of het zal te laat zijn Fulco door die woorden verbaasd, verzocht nu den pachter hem eene andere kamer aan le wijzen, alwaar hij zich eenige oogenblikken met den onbekende zou kunnen onderhouden, en door Walter gevolgd, begaven zij zich naar een aangrenzend vertrek. Spreek op, ik smeek het u, zeide Fulco, welke lijding hebt gij mij mede le deelen Mijn plicht verbiedt mij u iet^ meer le openbaren, dan ik reeds ge daan heb. Mijn 'meester, zal u alles zeggen, wat gij te vergeefs van mij verlangt le weten. Volg mij dusgij zult onder mijn geleide veilig zijn, en 'eerst dan als gij mij bereidwillig gehoorzaamt, zult .gij de tijdingen vernemen, die uw hart Aanbevelend, Ondergeteekende houdt zich- beleefd aanbevolen voor HET VERLEENEN VAN HULP en INLICHTINGEN bij TANDARTS, VRNLO. I PATERSSTRAAT 27 .eiken MAANDAG namiddags van half 3 tot half 6 zoo verlangend te gemoet ziet. Maar onze paarden zijn zoo ver moeid, zeide Walter, dat de dieren voor geen verren tocht meer in slaat zijn, en indien ik nu eens met geweld van u wilde weten, hetgeen gij ons zoekt te verbergen Op hel hooren van den dreigenden toon, dien Walter aannam, strekte zich de onbekende ruiter in zijne volle lengte uit, en onwillekeurig gleed zijn rechterhand naar beneden en bleef op het gevest van zijn zwaard rusten. Toen hij echter zag dat Fulco en Walter die beweging gadesloegen, trok hij zijne hand met eene soort van ver legenheid terug en voegde er bij Vergeef mij edele Heeren, indien ik een oogenblik door mijne drift heb laten vei voeren, maar het valt mij hard met minachting door u behandeld te worden ik wil u slechts opmerken dat mijn makker mel£versche paarden buiten het huis staat te wachten, en dat de oogenblikken geteld en kost baar zijn. Ik geef u mijn eerewoord dat mijn makker en ik de eenige per sonen zijn, die uw geleide uitmaken, en als wij dus slechte voornemens koesteren, dan dunkt mij, daar ik u beiden goed gewapend zie, dal gij ge makkelijk ons zult kunnen overmees teren. Wat meer is, ziedaar mijn zwaard, mijn makker zal u insgelijks het zijne ter hand stellen voor weer- looze mannen zult gij toch niet bevreesd zijn. De krijgsman gespte zijn zwaard los, on bood het Fulco aan, die echter weigerde het aan te nemen, en half in alle maten en modellen verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. besluiteloos stond, of hij den man al of niet zou volgen, De zaak kwam hem, het is waar. zeer raadselachtig voor; maar de krijgsman sprak echter op zulk een overtuigenden loon, dat zijne woorden geen twijfel overlieten. Daarenboven had hij immers zijn ge trouwen Walter en zijn goed zwaard bi j zich de Voorzienigheid had hem steeds op zulk eene zichtbare wijze tot nu toe beschermd, en deze zou hem zeker zoo nabij hel doel zijner wen- schen, niet aan zijn lot overlaten. Die gedachte bemoedigde hem, en hij gaf den krijgsman le kennen, dat hij be reid was den nachtelijken tocht te ondernemen. In dat geval, volg mij, zeide de onbekende, die zijn zwaard omgordde, en nadat Fulco en Walter den gulhar- -tigen pachter en zijn huisgezin harte lijk dank gezegd hadden, voor het onthaal onder hun dak genoten, ver wijderden zij zich met de belofte hen niet te vergeten. Door den gastheer lot aan de deur geleid, bestegen zij onmiddelijk de paarden, die huiten stonden te wach ten, en nu ging het in geslrekten draf voorwaarts. De nacht was echter duister en stormachtig; geen ster was aan den met zwarte wolken overdekten hemel zichtbaar, en de regen viel bij stroomen neder. De onbekende scheen echter op die hinder palen weinig acht te slaan hij reed steeds in snelle vaart voort, en de andere paarden, die als op den reuk hunnen voorganger volgden, gaven dezen in vlugheid niets toe. Op HeerenKleermakerij naar maat Elegante Coupe Degelijke bewerking Mooie sorteering nieuwste stoffen. Voorradig gemaakte Heeren- en Kinderklecdi.ig Loden, Gabardine en Gummi-regenjassen. Ruime keuze HoedenPelten, Boorden DassenEngelsche Hemden, Glacé-handschoenen en alle aanverwante Beleefd aanbevelend, Steeds voorradig alle soorten balk- en kaphout, vloer- en zolderplanken •svaanplanken. panlatten, plafondlatten, houtweefsel, asphaltpapier carboleum, alle soorten roode en blauwe pannen, lucht-, vorst- en glazen dakpannen, gegoten ijzeren glas- en dakramen, ijzerwaren voor bet bouwvak, draadnagels, hang- en sluitwerk, terrasso kachelplaten, gootsteeneo en aanrechtbladen Vraagt prijzen Concurreerende prijzen Aannemer. Fabriek van Machinale Houtbewerking. TEL. No. 57. Beveelt zich heleeld aan voor het GROOTE SORTEERING IN Gegarandeerd waterdichte waarvoor steeds de nieuwste stoffen in voorraad. worden op verzoek geleverd. Beleefd aa ibevelend Beleefd aanbevelend 42 die wijze had men reeds een aanmer- kelijken afstand afgelegd, terwijl de regen door een feilen wind voortge- zweept, ruiter en paard dermate teis terden, dat beiden bijna buiten adem geraakten, toen de onbekende eensklaps een zijpad insloeg, en weldra voor eene alleen staande woning aan den zoom van hel bosch stil hield. Hierop verzocht hij Fulco en Walter af te stijgen, die zulks slechts met moeite vermochten, en geleidde hen daarop naar het huis, waarvan slechts de lijnen in den duisteren nacht zichtbaar waren. Na voorzichtig op de deur geklopt, en eenige woorden gefluisterd te heb ben, werd de deur geopend, en onmid delijk na hunne intrede gesloten. Fulco en Walter bevonden zich nu in een duisteren gang, aan welks einde zij een zwak licht gewaar werden. De man, die voor hen de deur ontsloten had, verzocht hun, hem le volgen en door hem voorgegaan, bevonden zij zich weldra in een ruim vertrek, waar in zich fiiet dan eenige houten zit banken en eene lalel bevonden. Inhei licht gekomen, was het de eerste be weging van Fulco den man, die hem had binnen geleid te beschouwen, maar tot zijne verwondering, had ook deze het vizier van zijn helm nedergeslagen en kon hij dus tot zijn leedwezen, diens gelaatstrekken niet onderschei den. De onbekende geleider noodigde hen uit plaats le nemen en toen zij hieraan voldaan hadden, zagen Fulco en Walter den geharnaslen man met vragende blikken aan. Ik zie, sprak deze, aan uw gelaat dat gij inlichtingen verlangt omtrent eene zaak, die nog voor u in het duister verborgen ligt. Spoedig echter zal het oogenblik daar zijn, waarop gij mij voor de genomen maatregelen dank zult zeggen. Maar die ophelderingen zult gij uil mijn mond niet alleen vernemen: een ander, die heiliger rechten op u heeft, en wiens woorden gij niet in twijfel zult trekken, zal zich met die taak belasten. Eene kleine deur werd hierop in.het vertrek geopend, en nauwelijks had Fulco de oogen op den binnentreden de geworpen, of hij wierp zich met den uitroep Vader Ambrosius, goede vader, in zijne armen. Walter, die zijne aandoening geen meester was, had zich voor den grijs aard op de knieën geworpen en over dekte de hand, die hem als jongeling behoed en met weldaden overladen had, met kussen. Mijne .zonen; mijne lievelingen, stamelde de waardige man, terwijl hij zijne bevende handen zegenend over de hoofden der jongelieden uitstrekte, en zijne blikken door vreugdetranen verduisterd dankbaar ten hemel sloeg, de goede hemelsche Vader zij dank voor de blijdschap, waarmede hij in dezen stond het hart van zijnen on- waardigen dienstknecht vervult. Zijt welkom op "den vaderlijken grond, na zulk eene lange afwezigheid. Och, waarom moet ik in dit oogenblik van zaligheid en blij wederzien, u zulke droevige tijdingen mededeelen. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1923 | | pagina 6