Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. «penningmeester onder dankzegging te dechargeeren voor het door hem ge voerde beheer. De Voorzitter bedankte de commissie voor de ^moeite, welke zij zich getroost had, alsmede den heer Jacobs voor zijn mooi rapport. Wegens afwezigheid van den pen ningmeester las de voorzitter daarna de begrooting voor het jaar 1924 voor, en werd deze zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Alsdan was aan de orde de verkie zing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Sala. Wijl door de vergadering geen tegen kandidaten gesteld werden, stelde het bestuur als zoodanig de heer Dr. Jans sen. Bij de daarop gehouden stemming weiden uitgebracht 31 geldige stemmen. Hiervan verkregen Dr. Sala 28 en Dr. Janssen 3 stemmen, zoodat de heer Sala met overgroote meerderheid her kozen was. De heer Sala dankte voor het zoo ruimschoots in hem gestelde vertrou wen en gaf de vergadering de verzeke ring dat hij evenals voorheen ook in de toekomst naar best vermogen zou medewerken tot leniging van den nood der lijdende menschheid. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tol wijziging der statuten. De Voorzitter deelde hieromtrent mede, dat de hoofdreden tol wijziging der statuten daarin gelegen was, dat de statuten der Provinciale vereeniging ook geheel waren omgewerkt. De secretaris lichtte een en ander nog nader toe en deelde mede, dat de bestaande statuten der Provinciale ver eeniging verouderd en thans geheel herzien waren, niet het gevolg, dat ook de statuten der aangesloten afdee- iingen dienovereenkomstig gewijzigd dienden te worden. Spreker las daarna de gewijzigde artikelen voor, die hoofd zakelijk op 't volgende neerkomen le.: zal alsdan slechts óép algemeene vergadering maar gehouden be hoeven te worden. 2e.zal de Voorzitter alsdan recht streeks door de algemeene ver gaderinggekozen moeten worden 3e.zal de hulp en steun der ver eeniging zich in het vervolg moeten uitstrekken tot alle kerkelijke gezindten, en 4e.zullen alsdan de namen van candidaten voor het bestuur li- dagen vóór de algemeene. ver gadering schriftelijk bij den Voorzitter moeten worden inge leverd. De nieuwe statuten werden daarop met algemeene stemmen ongewijzigd goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de Edel Acht bare Heer Burgemeester of er in Ven ray nog vele gezinnen waren, die lid van deze hoogst nuttige vereeniging moesten en konden zijn en zulks toch niet waren. De Voorzitter antwoordde, dat er nog vele gezinnen in Ven ray waren, die geen lid waren van het Groene Kruis. De Secretaris zeide, dat juist de twee uitersten van de bevolking, de hoogere stand en de lagere stand, meestal geen lid zijn. De burgergezinnen en ook de boerenstand zijn over 't algemeen allemaal lid der vereeniging. Dc Edel Ach tb. Heer Burgemeester zou het bestuur dan willen aanraden om zich eens, voor wat de minder (inancieeikrachtige gezinnen betreft in verbinding te stellen met den geeste lijk adviseur van de R. K. YVerk- liedenvereeniging en dezen te verzoeken tegelegener .tijd eens op een vergadering dier vereeniging op het groote nut dezer vereeniging te willen wijzen en van de beter gesitueerden vermeende spreker le mogen verwachten, dat zij *och wel lid van deze mooie en hoogst nuttige vereeniging zouden worden. Ten slotte bracht ZE Ach tb. een harte lijk woord van dank aan Voorzitter en Secretaris voor alles wat zij steeds zoo gaarne en geheel belangloos ten bate van het Groene Kruis hadden gedaan en tot stand gebracht. Hij was er van overtuigd dat onder hunne leiding ook in de toekomst het Groene Kruis zou groeien en bloeien. De Voorzitter dankte den EdelAchtb. Heer Burgemeester voor zijn waardee- rende woorden, spreker was 't met diens woorden, dat alle beter gesitueer den zonder uitzondering lid van hel Groene Kruis moesten zijn, volkomen eens. Spreker had betrokkenen daar over bij gelegenheid wel eens gepolst, maar dan maakte men er zich steeds af met »we doen toch al zooveel'! enz. De Secretaris deelde daarop nog mede, dal op Vrijdag 14 December a s. n.m. 7 uur alhier in het Patronaat wederom een Moedercursus zal gege ven worden. De cursus zal bestaan in 10 lessen van J tot I1/2 uur en wordt gegeven door Mej. van Spanje, vroed vrouw le Linne en zal toegankelijk zijn voor alle leden van het Groene Kruis. Wijl het reeds een jaar of zes geleden was, dat hier in Venray-Dorp zulk een cursus gegeven werd, ver trouwde spreker, dat ook deze cursus wederom (link bezocht zou worden. De Voorzitter verzocht ten slotte nogmaals aller steun en medewerking tot uitbreiding van het Groene Kruip on wijl verder niemand meer het woord verlangde sloot hij de vergade ring met den gobruikelijken groet. Gesprongen winterhanden en jeukende wintervoeten geneest men met Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apothekers en drogisten. VENRAY, 8 December 1923. GEVONDEN en ten politiebureele gedeponeerd Iwee portemonnaie's met inhoud. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluiting. No. 69 Neder- landsche I .andbouwbank Hensenius- straat 4. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, zal door het Groene Kruis op Vrijdag 14 December en volgende Vrijdagen in het Patronaat wederom een moedercursus gegeven worden, gratis toegankelijk voor de leden. Waar sinds 1916 in de kom van het dorp geen moedercursus meer is gegeven, zal de toeloop van belangstellenden zonder twijfel groot zijn. De cursus zal gegeven worden door Mej. van Spanje, enquétrice van het Limburg- sche Groene Kruis. Deze week werden aan hel station alhier voor noodlijdend Duitschland. ingeladen 3 wagons aardappelen, be nevens andere voedingsmiddelen en eenc groote partij kleedingstukken. St. Antonius-Patronaat. Laten de leden van de Jongelingen- vereeniging, die ervoor in aanmerking komen, zich aangeven voor de Militaire Vooroefeningen. Mede als voorzitter van de Commis sie van Advies in zake Beroepskeuze meen ik goed le doen met erop te wijzen, dat van de ruim vijftig leer lingen der Vakteekenschool er maar liefst vijf en twintig het meubel- of timtnervak hebben gekozen. Dit rnoet zonder twijfel voor verscheidenen uit- loopen op teleurstellingen. Meermalen vraagt een patroon in een ander goed en mooi vak om een leerjongen en dan is. er niemand. Ten nadeele van Mej. v. B. aan den Stationsweg alhier werd een dezer avonden een rijwiel gestolen. Een beetje meer voorzichtigheid, vooral bij deze lange donkere avonden is wel aan te raden, doch wordt hier van weinig notitie genomen. Door veldwachter Janssen werd proces-verbaal opgemaakt tegen een melkrijder alhier, die zijn paard liet werken met een open wonde aan de borst. lieden Zaterdagmiddag groote voetbalwedstrijd tusschen de St.Servaas- club en D.S.O. Ven ray. Deze wedstrijd wordt gespeeld op een terrein van het St. Servatiusgesticht. Tegen den landbouwer v. d. H. alhier werd deze week door de Recht bank te Roermond 1 maand gevange nisstraf geëischl wegens het aanbren gen van een goedkeuringsmerk op een niet gekeurde stier. Ven ray's Fanfarecorps verzoekt ons te melden, dal zij op verzoek der kerkelijke overheid, in verband met den Advent, haar aangekondigde muziek uitvoering op Zondag 16 December heeft uitgesteld tot nader te bepalen dag in de maand Januari a.s. HEIDE. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat op het concert van het Heidebloempje" 16 en 17 dezer opgevoerd zullen worden het blijspel «Excellentie" en het drama «Zijn eed getrouw" ieder in drie bedrijven. Bovengemelde stukken zijn wat het eerste betreft zoowel op komisch als het tweede op dramatisch gebied hoog staande tooneelstukken. Wijl deze, evenals de zangnummers onder de degelijke en bekwame, in Venray genoegzaam bekende leiding van den lieer P. Kuipers zijn inge studeerd, willen we gaarne een bezoek aan bovengenoemd concert aanbevelen. MERSELO. Dat ook hier flink is bijgedragen tot leniging van den nood in Duitschland, blijkt uit hel volgende: De collecte in de kerk bracht 286 gulden oper werden gegeven ruim een wagon aardappelen, 1000 kilo rogge en 2000 kilo wortelen. OIRLO. Woensdagavond werd bij den bakker R. alhier de winkellade gelicht, waaruit een bedrag van f40 tot f50 werd medegenomen. Door de huisgenooten is hiervan niets gemerkt. De marcchaussée's hebben deze zaak in onderzoek.-. VENLO. Het wordt zaak zelfs over dag alles goed gesloten te houden. Bij den slager Iv. Veldenscheweg werden uit den winkel een paar hammen ge stolen. Van de binnenplaats bij bakker L. verdween een boodschappenfiets. In de badinrichting, Valuasstraat werd Maandag een verdachte Duitscheraan getroffen, die daar liep te zoeken, wat niet verloren was. Meneer wilde een bad nemen, waartoe toen geen gelegen heid was. Later bleek een damestaschje met inhoud verdwenen. Waak en sluit worde het parool der komende dagen. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de prijs der eieren Kippeneieren van f14,8015,70. Eendeneieren f 12. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 75000 eieren. Hoogste prijs f 17. Laagste prijs f 14,30. ROERMOND. De Rechtbank ver oordeelde J. S. te Venlo wegens ver duistering van een 7tal rijwielen tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. Nederlandsche Landbonwbank. Door de Nederlandsche Landbouw- is te Roermond een pand aangekocht, waarin zij een kantoor zal vestigen. Oud zeer. De raad der gemeente Hoensbroek weigerde destijds de distributieschulden te voldoen, daar do oud-burgemeester belangrijke bedragen had opgenomen zonder den raad daarin erkend te heb ben en zonder diens machtiging. Over deze kwestie werd geprocedeerd met het gevolg, dat de gemeente is veroordeeld tol betaling der distributie- schulden, inclusief renten en inkosten. In totaal ongeveer 57000 guidon. Boodelyk ongeluk. Woensdagmiddag had te Nijswiller een auto-ongeluk plaats. De YVelEd. Geb. lieer J. de L. uit Wylré kwam met zijn auto, terwijl een ander man, zekeren Kluiten uit Lemiers den rijks weg langzaam passeerde, niettegen staande signaal werd gegeven, ging de man zijn gang en had het ongeluk bij 't tweede signaal verkeerd uit te wij ken, zoodat hij voor de auto kwam en op de plaats dood bleef. Het Limburgsclie Groene Kruis. Mej. A. Hendricks, tijdelijk benoemd tot enquetrice, kreeg een officieele aan stelling. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden aangewezenII. J. Ilanekamp, voorzitter le Sittarddr. L. v. d. Meerendonk, arts te Horst, onder voorzitter en V. v. d. Camp te Heerlen. Dezen winter worden moedercursussen gehouden te Bunde, Heerlen, Oirsbeek, Sittard, Spanbeek, Nieuwstadt, Helden, Nederweert, W ell, Venray, Maasbree, Sevenum en S wal men. Met steun van het »verplegings- subsidie" worden thans in totaal 29 patiënten verpleegd in verschillende sanatoria. De Bossche Hanzebank. Het rapport der deskundigen. Woensdag hebben de door de recht bank benoemde deskundigen inzake de aanvrage om surséance van betaling door de Krëdietvereeniging de Hanze bank te 's-Bosch haar eerste rapport bij de rechtbank ingediend. De deskun digen zijn van meening, dat alhoewel er geen sprake is van een naamlooze vennootschap, dat toch ten aanzien van de geldelijke aansprakelijkheid van aandeelhouders geen verschil maakt. De bij de aanvrage om surséance inge diende staat van baten en schulden is door de deskundigen onvolledig en onjuist bevonden. De deskundigen wijzen er verder op, dat blijkens de becijfering inslede van een overschot van f 5.482.633.54i/s boven de schulden zooals volgt uit de destijds ingediende opgave^ sprake was van 'n deficit ten bedrage van f 10.834.363.39. Dit bedrag is na 10 Juli 1923 nog toegenomen met de verdere verliezen tijdens de voorloopige surséance. De deskundigen maken de gevolgtrekking, dat èn de direktie, èn het bestuur, èn de Raad van Toezicht bij de vaststelling der balansen per 31 December '21 van den slechten stand van zaken kennis heb ben gedragen, liet rapport bespreekt uitvoerig (le oorzaken der geleden ver liezen. De deskundigen komen tot de conclusie, dat nog een aan de hand van de reeds gereed zijnde optellingen gemaakte voorloopige becijfering heeft aangetoond, dat het bedrijf der Hanze bank in zijn tegenwoordigen vorm niet winstgevend kan genoemd worden. In verband met het voorloopig be cijferd deficit bestaat dan ook, naar de meening van deskundigen, geen voor uitzicht dat 11a verleend maximaal uitstel volledige betaling zou kunnen volgen. De Hanzebank. De kwestie van schuldvergelijkingen. Naar wij vernemen zal Donderdag 13 Dec. voor de Arnhemsche Rechtbank een kwestie van schuldvergelijking worden behandeld, zooals deze tusschen krediteuren en debiteuren den laatsten tijd veelvuldig is voorgekomen. Twee debiteuren, die in Augustus j.l. hun schuld hadden vereffend met de vordering van een krediteur ten bedrage van rond f8000 zijn op 13 Dec. gedagvaard voor de Arrondissements rechtbank te Arnhem. Dit is, voorzoover wij weten, het eerste geval, dat voorkomt. De Zuiderbank. Ons wordt meegedeeld, dat de Zuider bank filialen zal vestigen in Tilburg, Den Bosch en Breda. Dr. Yerviers Minister i Naar wij uit volkomen betrouwbare bron vernemen is den heer Dr. Ver- viers door den Kabinetsformateur Jhr. Beelaerts van Blokland een minister portefeuille aangeboden in hel nieuw te vormen Kabinet. Dr. Yerviers heeft echter geweigerd eene portefeuille te aanvaarden, zoolang het Parlement in Nederland nog be staat. Zw. Jhr. Beelaerts van Blokland is niet in staat de opdracht te aanvaarden. Jhr. Mr. F. Beeleerts van Blokland heeft aan H. M. de Koningin verklaard tot zijn leedwezen niet in staat te zijn de hem gegeven opdracht tot samen stelling van een extra-parlementair Kabinet te aanvaarden. Naar de Msb. ter oore kwam zijn de pogingen van Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland, om een extraparlementair Kabinet samen te stellen aanvankelijk afgestuit op moeilijkheden in verband met de bezetting van het Departement van Financiën. De Postcheque en Girodienst. Naar de »Msb." verneemt is men thans aan den Postcheque en Girodienst met hel nazien en verbeteren der reke ningen en hot baseeren der admini stratie op den nieuwen voet, zooals in het rapport van de Nederlandsche Bank aan den minister van Waterstaat is aangegeven, zoo goed als gereed. Binnenkort zullen aan de rekening houders de afrekeningen worden toe gezonden met saldi op 4 October met verzoek om aan den Postchèque- en Girodienst mee te deelen of de bereke ningen kloppen met die der rekening houders zelf. Zoodra eventueele ver schillen zullen zijn opgelost, zal de dienst kunnen worden heropend. Men verwacht nog altijd dat dit, zooals wij voor eenige weken reeds meldden, tegen 1 Januari a.s. zal zijn Omtrent het systeem, dat bij de her opening zal gevolgd worden, n.l. cen tralisatie of beperkte decentralisatie, is door den Minister van Waterstaat nog geen beslissing genomen. Terwijl de Postchèque- en Girodienst gesloten is' zet de commissie tot voor waardelijke uitbetaling van gelden aan rekeninghouders haar arbeid voort. Thans komen nog dagelijks een 200 a 250 aanvragen binnen. Doordat men op de postkantoren meer met deze maatregelen is vertrouwd geraakt, geschiedt de afdoening dezer aanvragen tegenwoordig vlug en regelmatig. Wanneer de Postchèque- en Giro dienst zal worden heropend, zal de taak der commissie beëindigd zijn en zullen de saldi der rekeningen bij de commissie op de postrekeningen dei- rekeninghouders worden geschreven. De loonen by de spoorwegen. De directie van de Nederl. Spoor wegen handhaaft haar voorstel in zake loonsverlaging en neemt niet het standpunt in, dat de meening van het nieuw op te treden Kabinet moet wor den afgewacht. Onafhankelijk daarvan wenscht zij advies van den loon raad. Dc doodslag te Nunen. De 21-jarige landbouwer K. v. B. te Nunen, die Antoon van Hirtum zoo danig met een knuppel sloeg, dat deze aan de gevolgen overleed, is door het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Ook de Rechtbank had hem tot die straf veroordeeld. De doodslag te Eindhoven. Men meldt uit Eindhoven De ver dachte B. heeft ten overstaan van het parket uit Den Bosch bekend Zondag avond Kanters met een mes te hebben gestoken. Ook heeft hij het gevonden mes als het zijne erkend. Hij is naar rUm Brtcr.h nve)CKti)r»rlit. Door een auto overreden. Dc student C. S. Carp, afkomstig uit Helmond, is Dinsdagavond op den Haagweg nabij Delft door een auto overreden en zwaar gewond naar het ziekenhuis te 'sGravenhage vervoerd, alwaar hij kort daarna is overleden. Geen valsche pater. Dezer dagen werd bericht over een s valsche pater", die te Somcren geld inzamelde voor hypotheek op een boer derij van een klooster te Vaals en voor missen. Ook kwam een dergelijk bericht uit Asten en uit Vlierden. Thans kunnen wij echter meedeelén, dat de «valsche pater" heelemaal geen valsche pater is. Het is de Weleerw. pater Werners uit het klooster der Benedictijnen, die in opdracht van zijnen Overste optreedt. De »valschheid" van dezen pater was aan de bevolking door verschillende oorzaken gesuggereerd. Reeds was de marechaussée aller wegen gewaarschuwd om de «valsche pater" op te sporen, totdat gebleken is, dat hier moet gesproken worden van volks-fantasie Een niet gewilde dominé. In de pastorie der Herv. Gemeente te Nijehorne (Fr.), pas door den recht- zinnigen predikant ds. Pijnacker Hordijk tegen den zin der vrijzinnige meerder heid betrokken, zijn bij avond de glazen ingegooid. Op straat werden daarna deze predikant en een ambtgenoot ge molesteerd. De laatste loste ter zelf verdediging een revolverschot, dat de jas van een der aanvallers doorboorde. II bid.). Auto-ongeluk. De jongen die onlangs op den Hedel- schen weg nabij Den Bosch door een auto werd aangereden en tegen een brugleuning gedrukt, is Woensdag namiddag aan de gevolgen overleden De Postdiefstal. In de zaak van den diefstal vaneen geldtrommel, inhoudende ongeveer f20.000 welke diefstal Dinsdagavond heeft plaats gehad, toen deze trommel per auto van een der bijkantoren naar het hoofdpostkantoor te Amsterdam werd vervoerd, is tot nu toe geen en kele aanwijzing omtrent den dader of de wijze, waarop de diefstal heeft plaats gehad, verkregen. De politie zet het onderzoek krachtig voort. Het ver moeden werd geuit, dat deze diefstal gepleegd zou kunnen zijn door den zelfden persoon, die vroeger een geld trommel van het bijkantoor aan den Amstel stal. Gebleken is evenwel, dat deze persoon, die zich weer óp vrije voeten bevindt, op het oogenblik van de daad, te .Reerleif vertoefde. Veiling failliet. De veilingsvereeniging «Culemborg en omstreken" te. Kuilenburg is in staat van faillissement verklaard. Een teeken des tijds. Voorheen floreerden de veilingen tusschen Rijn, Lek en Maas uitstekend. Marktdieven gevat. liet marktplein te Roermond was Zaterdag door het komende St. Nico- laasfeest overdruk bezocht. Van deze gelegenheid dachten weer enkele dieven te moeten profiteeren en hun slag te slaan. De politie, die een waakzaam oog hield wist een heele familie le ontmaskeren. Zij arresteerde vader, moeder en stiefdochter, van Duitsche nationaliteit. Bij visitatie bleken deze al aardig hun werk verricht te hebben want kousen, sajet, onderbroeken, hemden, jumpers, kleerborstels, enz. kwamen op de proppen zoodat de politie ongetwijfeld een geraffineerd troepje in de wacht heeft gesleept. Eerst belasting betalen. Maandag vervoegden zich weer een aantal onderwijzers ten kantore van den gemeente-ontvanger te Deventer met het verzoek hun salaris over de afgeloopen maand te mogen ontvangen. Het werd hun echter niet ter hand gesteld, indien* zij weigerden hun aan slag in de navorderingsbelasting te laten verrekenen. De ontvanger had van B. en W. nog geen voorschrift tot onverminderde uitbetaling ontvangen. Enkele onderwijzers namen het hun toekomend, na aftrek der belasting, onder protest in ontvangst. Anderen weigerden en verklaarden, dat zij zich tot den Minister van Onderwijs zullen wenden met het verzoek onmiddellijke uitbetaling van het onkorte salaris te gelasten. Valsch geld. Te Tiel zijn valsche guldens in om loop. Door de politie zijn reeds een tweetal in beslag genomen. De ellende in Duitschland Het aantal Duitschers dat le Enschede loopt te bedelen, neemt met den dag toe. Op allerlei manieren weten zij over de grens te komen. Velen van hen is het aan te zien, dat zij vroeger in beteren doen waren. Zoo herkende dezer dagen iemand in een z.g. koop vrouw oen dame in Aümjai—ai#--10 geweest, wanneer de politie deze menschen bemerkt worden zij aange houden en weer over de grens gebracht. Dagelijks zijn er van die treurige transporten te zien.* 25-jarig bestaan der Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Woensd.ag 5 December was het 25 jaar geleden dat de Coöperatieve Boe renleenbank, gevestigd te Eindhoven, werd opgericht. Dit heuglijk feit wordt in no. 89 van de Mededeelingen der Boerenleenbank met groote dankbaarheid herdacht. De oprichtingsvergadering had op 5 December 1898 te Venlo plaatsin deze vergadering fungeerden resp..als voorzitter en secretaris de heeren V. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, te Geldrop en de Weleerw. lieer Th. v. d. Marck, kapelaan te Heel. In deze vergadering werden voor de Limburgsche leenbanken als leden van den raad van toezicht gekozen de heeren J. Truyen, Meijel, H. Pijls, Schinnen en de'weleerw. heer Souren, Swalmen. Aan de rustelooze propaganda van de Centrale Boerenleenbank is het te danken, dat de provincies Limburg, en Noord-Prabant zoo talrijke vele Boe renleenbanken tellen. (In Limburg 147) De groote ylucht, die de Centrale Boerenleenbank genomen heeft, blijkt genoegzaam uit de navolgende cijfers: Bij de Centr. Bank waren in 1899 aangesloten 33 boerenleenbanken en in 1923 niet minder dan 515. Iïet aantal leden der boerenleenbanken bedroeg in 1899 2501 en in 1921 59556; het aantal spaarbankboekjes in 1899 1072 en in 1921 113.008; hel aantal voorschotboekjes in 1899 248 en in 1921 27.685 de spaargelden bedroegen in 1899 f 198000 en in 1921 f 103.231.000 de voorschotten beliepen in 1900 f 219.000 en in 1921 f 37.797.000. Uit tal van cijfers, die de Mededee lingen verder geven, blijkt duidelijk, dat de Centrale Boerenleenbank gedu rende haar 25-jarig bestaan zeer veel goeds heeft gewrocht in hel belang der leden bij de plaatselijke boeren leenbanken aangesloten. Moge de Centrale Boerenleenbank in de toekomst toenemen in groei en bloei, opdat zij haar zegenrijk werk ten bate der landbouwbevolking kan voortzetten 1 Verzachtende maatregelen in het Roergebied. Frankrijk en België hebben besloten tot het verleenen van gratie aan uit het bezet gebied verbannen en aan veroordeelde personen. Naar gemeld wordt, zullen de bezettingstroepen in het Roergebied, thans 60.000 man, tot 10.000 worden teruggebracht. De openbare gebouwen zullen worden teruggegeven. Douane, posterijen en andere openbare diensten komen weer onder Duilsch beheer. Marx voor den rijksdag'. Dinsdag heeft de nieuwe Duitsche rijkskanselier dr. Marx zijn ministerie aan den rijksdag voorgesteld. Het is daar niet ongunstig ontvangen. De programma-rede van don rijks"

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2