ATTENTIE Attentie Provinciaal Nieuws. Groene Kruis Algemeene Vergadering Heeren Kiezers Willem C.A.M Winters Verkoop vereeniging vergaderingen Vemederketcls Bascule's en Hartelijk adieu Wilt gij Tonnen en Kuipen Jac. v. d. TILLAART, Attentie JOS. KEIZERS, P. SMITS. Voor St Nicolaas F. Beerkens, Karraderen Anthraciet. Extra Koopje Kerkelijke Diensten te Venray. Districts-arbeidsbeurs Ad verten tiën. afd. Venray. op Zondag 2 December, Aanbesteding aaQQasïaaö) Het bouwen van een Burgerwoonhuis. „St. Antonius Ontvangen M. H. Reijnders, Langstr 23 Rookt mijn 6-ct Keizers Vorstenlanden Lage prijzen Fijne Brei-sajet Th. Pouwels, Hofstraat gevolg hebben kunnen geven aan de mobilisatie oproep van Je Nederland- sehe regeering. De betrokkenen worden als deserteurs beschouwd, zoodat zij niet in hun vaderland kunnen komen. Men hoopte aanvankelijk, dat de Koningin ter gelegenheid van haar regeeringsjubileum aan de betrokkenen amnestie zou verleenen. Nu deze wensch echter niet in vervulling is gegaan, hebben eenige afdeelingen van de vereeniging «Nederland iq den Vreemde" besloten onmiddellijk ae noodige stappen te doen om zoo spoedig mogelijk de rehabilitatie van de ver schillende deserteurs" te verkrijgen. Bovendien ligt hel in het voornemen een der leden van de 'I'weede Kamer te verzoeken in verband met. deze kwestie een interpellatie te houden Een moord na 5 jaar ontdekt. Te Sleen (Dr.) werd in Juli 1918 de 50-jarige J. Meier vermist van den man werd nimmer een spoor gevonden. Thans is aan het licht gekomen, dat hij in Juli 1918 bij een twist doorzijn zwager is doodgeslagen. liet lijk werd toen begraven door zijn zwager en zijn eigen vrouw. lil verband met geruchten der laatste weken is nu een nieuw onderzoek ingesteld en kwam vast te staan, dat de 56-jarige. J. W. zijn zwager beeft doodgeslagen. Zuster en broer hebben toen het lijk begraven. Beiden legden een volledige beken tenis van de misdaad af voor de recht bank. Jeukende Wintervoeten en gesprongen winterhanden geneest men met Pu rol. In doozen van 30, 60 ets. Bij apothekers en drogisten. 5 VENRAY, 1 December 1928. GEVONDEN een gulden. inlichtingen bij de politie. Morgen Zondagmiddag zal de gewone jaarlijksche St. Nicólaasoptocht wederom plaats hebben. Pakjes en surprises kunnen tot heden avond bezorgd worden bij Janssen Wijnhoven, Langstraat. Door Ven ray's f anfarecorps is besloten om op Zondag 16 Dec. a.s. een muziekavond te geven in het Patronaat, die alleen toegankelijk is voor Eereleden en Donateurs met hunne familie. Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg. Woensdag had in bet district Noord- Limburg der Kamer van Koophandel eene verkiezing plaats van 4 leden dier Kamer afd. Kleinbedrijf, wegens periodieke aftreding der heeren Peelers, Winters, van Daelen en Terra. Uitgebracht werden te Venlo 262 stemmen, te Ven ray 54 stemmen, te Tegelen 116 stemmen, te Bergen 22 stemmen, te Horst 22 stemmen, te Helden 31 stemmen, en te Boxmeer35 stemmen. Totaal 515 stemmen, w.o. 99 van onwaarde. Als no. 1 op het stembiljet verkregen de heeren: Peeters 115 stemmen, Win ters 92 stemmen, Van Daelen 67 stem men, Meelkop 61 stemmen, Seuren 61 stemmen, Terra 32 stemmen en Ex 18 stemmen. De kiesdeeler bedroeg 90, zoodat bij eerste stemming zijn gekozen de heeren Peeters (aftr.) en Winters (aftr.); na overdracht werd gekozen verklaard de heer Van Daelen (aftr.), terwijl als overblijvende werd gekozen de heer Seuren. Niet gekozen zijn de heeren Terra (aftr.), Meelkop en Ex. Schitterende uitslag. Niet zonder vrees zagen verscheidene jonge militairen van de Vooroefenin gen hel examen van verleden week tegemoet. Het gerucht immers ging dat dit jaar de vreemde officieren onge makkelijk examineerden en op andere plaatsen waren ditmaal nogal eenigen gedropen. Maar, onze Venraysche jongens hebben zich weer kranig ge houden wederom zijn ze allen geslaagd, bin dat terwijl hel getal deelnemers hier zoo groot is! Van harte gefelici teerd Ook ouders en patroons zijn nu voldaan. Laten nu vele nieuwelingen zich opgeven, 't Is thans de lijd. Met goed inden van de militaire autoriteiten mag men zich ook aangeven bij den Eerw. Pater Directeur van het Patro naat. Dat is iets goeds Ouders, patroons, jongelingen Vroeger was er, wanneer een jonge ling vrij lootte, meestal vreugde in het huisgezin. Maar de laatste jaren werd er veelal zóó gezegd 11ij heeft de militaire voor-oefeningen in het Patro naat meegemaakt; laat hem er dus maar inloten; hij behoeft dan maar /.es weken te dienen en maakt aldus zijn volgenden broer heelemaal vrij van dienstplicht." Zoo behoeft men thans niet meur te spreken. Want, ziet eens, welk een gunstige maatregel is getroffen Ook wanneer hij vrijloot, kan hij toch zes weken gaan dienen om zijn broer geheel vrij van dienstplicht te maken. Gisteravond om half 5 hield de Raad der gemeente Venray een open bare vergadering waarin een agenda van 16 punten behandeld werd/ Uitvoering Turnclub „St. Christoffel". De uitvoering van Zaterdag 24 Nov. was maar matig bezocht. De president, de heer Frans van Gestel, riep in goed gekozen bewoordingen den aanwezigen iet welkom toe en vroeg dat men, daar de Turnclub nog maar kort be stond, de verwachtingen niet te hoog zoude spannen. Hetzelfde werd ver zocht ten opzichte van de kleine Fan fare en van de tooneelspelers, welke laatsten door ongesteldheden waren belemmerd geweest. Het bleek echter aldra, dat deze ernstig en schoon werkende turners, onder de keurige leiding van hun ge- achten instructeur, den heer M. Jans sen, wel degelijk met. een uitvoering voor den dag mochten komen. Ook de fanfare-muziek en de tooneelpreastaties vielen te loven. liet een en ander is oorzaak geweest dal de uitvoering van Zondag 25 Nov. druk werd bezocht, o.a. ook door ver scheidene eerw. geestelijken. Dit feit nimeerde zóó, dat zoowel turners als muziek en tooneel op hooger peil kwamen te staan dan den avond tevoren. Was de koddige pantomine »De straf van Zebedeus Harteloos'1 den vorigen avond wat woelig en onrustig, thans werd zij correcter ge speeld. Ook het kluchtspel «De Inbre- op het Raadhuis" liep "nog vlotter van stapel. Jammer slechts dat vóór hel opstel len van de mooie zg. pyramiden der turners een flesch Bengaalsch vuur in lam sloeg, uiteenspatte, en er voor eenige oogenblikken een afschuwlijke damp ontstond. De turners hielden met hun leider kloekmoedig stand. De eerw. directeur, door wien de avond geopend was mei een hartelijk woord van sympathie jegens de Turn club, die. even kalm als schoon werkt en die bovendien bijna geheel bestaal uit leden en oud-leden zijner geliefde Jongelingen-Vereeniging, heeft geen namen willen noemen, noch van turners noch van acteurs en/.. Ook wij zullen ons hiervan onthouden. Goede wijn behoeft geen krans Dat dan dit zeggen wij den eerw. spieker na leve en bloeie en groeie onze Turnclub >Sint Christotfel" Toeschouwer. I,EUXEX. Zondag-en Maandagavond *af onze Fanfare een tweetal concerten n het Palronaalsgebouw.Beide avonden was de ruime zaal stampvol. Zoowel het muziek, het prachtige looneelspel en de zang van het Dubbel- kwartet uit Horst voldeden uitstekend. OIRLO. Aan hel station alhier wer den 34.000 K.G. aardappelen ingeladen voor noodlijdend Duit.sehland. IJSSKLSTEIJN. De j.l. Zondag alhier gehouden collecte voor noodlijdend Rijnland heeft opgebracht de som van f 50. De inzameling van aardappelen voor hetzelfde doel beloopt op 't oogenblik reeds ongeveer 3000 kg. Op de Zaterdagavond jl. gehouden vergadering werd definitief besloten tot de oprichting eener eier- en pluim- veevereeniging.' Het bestuur is reeds gekozen. De eieren zullen gezonden worden naar de Coöperatieve eiermijn te Roermond. Pastoor Wierts. Woensdagnacht overleed te Lottum» voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, de zeereerw. heer W. J. J. Wierts, pastoor dezer Parochie. Smokkelen. Door de rijksambtenaren van Dun en van der Sande werd een der vorige nachten een persoon uit Afferden, zekere P. G. opgemerkt, toen hij te Bergen een koe over de grens bracht. De koe is in beslag genomen en legen P.G. is procesverbaal opgemaakt. Door de rijksambtenaren uit Weller- looi zijn een paar malen in beslag genomen en hier te Bergen bij Lamers aan de tramhalte gestald. Een drietal personen, die de dieren over de grens brachten, zich ontdekt ziende, sloegen op de vlucht, en konden dus niet ver ba liseerd worden. Verduistering. P. D. v. I). te Siebengewald, stond terecht ter zake, dat hij ruim f500 heeft verduisterd ten nadeele van de »N. V. De Lichtbron" te Rotterdam. Beklaagde was in dienstbetrekking bij bedoelde vennootschap. Er is veel geduld met hem gebruikt alvorens de zaak in handen der justitie kwam. Het O. M. voerde aan, dat beklaagde een blanco strafregister heeft en vader is van een groot gezin. Beide over wegingen leidden tot een elementen eisch3 weken gevangenisstraf. Een driftige schoolmeester. H. J. A. V. onderwijzer te Well, had zich voor den Bossche» politierechter te verantwoorde» ter zake dat hij een schoolkind, een knaapje van 8 jaar had mishandeld. Volgens verklaring van den dokter had het kind tengevolge der mishandeling bloedsuitslortingen aan de ooren, terwijl aan de schouders teekenen van striemen te zien waren. De eisch wegens mishandeling luidde f25 boete, de uitspraak f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de prijs der eieren Kippeneieren van f14,1014,90. Eendeneieren van f 13,6013,90. Ganzeneieren f 17. De Maasbrug te Venlo. In verband met de Maaskanalisatie waardoor het Maasbed pl m. 70 cM. hooger 'wordt, zal men binnenkort overgaan tot het opvijzelen van de Maasbrug te Venlo. De steenkolen in de Peel. Op uitnoodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noorde lijk Limburg hield dr. P. Tesch uit Haarlem, directeur van den Rijks Geologischen Dienst te Venlo een lezing over liet voor Nederland in het alge meen en Limburg en Brabant in het bijzonder zoo belangrijke onderwerp »De Peel-mijn velden". Als slot van zijn algemeene be schouwingen gaf spr. de geschatte hoe veelheid steenkool. Voor Nederland wordt de steenkoolreserve op circa 5000 millioen ton geschat. Ken serie lichtbeelden verduidelijkte dit gedeelte van het betoog. In het tweede gedeelte besprak dr. Tesch de Peelmijnvelden in het bijzon der. In 1906 werd met boren begonnen en wel in Vlodrop en Helenaveen, waar 't carboon werd aangeboord op 523, resp. 913 M. De laatste boring vond plaats in 1922 bij Liessel, waar het carboón op 1316 M. werd aange troffen. In totaal werden 18 boringen uitgevoerd. Door de verkregen resul taten werd de praclische mogelijkheid van ontginning zij het ook in liet eene deel meer dan in het andere -- aangetoond. In het eene veld komt nl. de steenkool in grootere hoeveelheid en op gemakkelijker te ontginnen diepte voor dan in het andere. Tot slot concludeerde spreker, dat de onlginningsmogelijlcheden der Peelvel- den is aangetoond. Spreker achtte de ontginning, vooral uit een oogpunt van werkverschaffing, alleszins van groote beleekenis. Noord-Limburg in duisternis. Men meldt uitVenlo Dinsdagavond werd N.-Limburg, voor zoover het stroom betrekt van de Pro vinciale Centrale te Heerlen, vrij plot seling in het duister gehuld. Reeds omstreeks 6 uur begon het licht te deinen, totdat plotseling'om half 7 alles in het donker zat. Onder de winkelen de moeders, welke reeds bezig waren de Sl. Nicolaasinkoopen te doen, ont stond in verschillende winkels te Venlo als 't ware een paniek. Grijpend en tastend trachtte men een uitweg te vinden, omdat thuis de kleintjes mis schien onder de hoede van een groote ren broer of zus, eveneens in het duister zaten en angstig de komst van moeder afwachtten. Öp straat trachtten, zoo goed en zoo kwaad als 't ging enkele automobielen voor de straatverlichting te zorgen tot dat omstreeks 8 uur de fout hersteld was en eerst te Venlo en later de om liggende dorpen, weer van het noodige licht werden voorzien. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 75000 eieren. Hoogste prijs 1T5 90. Laagste prijs f 14.30. GRATHEM. Dat veldwachter in deze gemeente toch wel een goed baantje is, blijkt wel uit het feit, dat zich voor deze thans vaceerende betrekking 113 liefhebbers hebben aangemeld. Aan keus ontbreekt het. dus niet. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie in de kapel van het St. Josephgesticht, half 3 herha lingscatechismus. 3 uur het Lol waarna processie en 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Jac. Qoumans, 8 uur de uitvaart voor Willem Vermeulen. Dinsdag half 7 plechtige Hoogmis ter eere van de H. Barbara, patroaes voor een zaligen dood, hall 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Johanna Camps, Echtgenoote van Vincent Pyls ten Ouders, kwart na 4 Lof. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg voor den WelEerw. Heer Pastoor Henricus van Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis. half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St Nicolaa8, patroon der kooplieden. Vrijdag 1ste der maand en vereering van het H. Bart van Jezus, half7 bestelde Hoogmis, hall 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis voor de St Ambrosiusgilde, kwart na 4 Lol en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag O. L. Vr. Onbevlekte Ontvangenis, de diensten als op Zondag, om 7 uur generale H Communie van de leden der Congregatie, om 2 uur Congregatie en opdracht der nieuwe leden iu de kapel der Eerw. Zusters Uraulinen. A s. Zondag collecte Voortplanting des Geloofs. Paterskerk. Morgen 5, 6 en 7 uur H. Mis. Om 8 uur Hoog mis met preek. Om 2 uur Jongelingencongregatie Om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Om 6 uur Lof. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand toegewijd aan de vereering van het H. Hart van Jesus. Om hall 8 Hoogmis met Litanie van het H. Hart, om 6 uur Lof met eereboete. St. Antoiiius-Patronaat. lieden geen Congregatie. Spaarbankboekjes inleveren. Gebruikte Ivath. Illustraties, alsook Almanakken, leesboeken enz. worden dankbaar door het Patronaat in ont vangst genomen. Algemeene H. Communie Kerkboek, of tenminste rozenhoedje, mee nemen De Duitsclie crisis. Wegens de tegenwerking van de meeste politieke partijen heeft dr. Albert er van afgezien om een ministerie te vormen. Daarna is de leider van het centrum Marx bij president Ebert geweest, om hem de vorming van een burgerlijk ministerie in overweging te geven, dus zonder de socialisten. Hij verklaarde echter, ook namens de democraten, dat het centrum slechts met de Duitsch-nationalen in een kabinet wil treden op voorwaarde, dat deze zich ondubbelzinnig vóór de Grondwet van Weimar en vóór de republiek verklaren en afzien van hun tot nu toe gestelden programmatischen eisch, dat het verdrag van Versailles voor vervallen zou worden verklaard. Donzelfden nacht de voornaamste beslissingen vallen de laatste jaren te Berlijn des nachts heeft president Ebert toegestemd in een rechtsch ministerie. Hij heeft den bekenden centrumsman Stegerwald tot rijkskan selier benoemd en hem verzocht zich de medewerking van de democraten te verzekeren. Treden ook deze laatsten toe, dan zal het ministerie steunen op de Duitsch- nationalen, de volkspartij, het centrum en de democraten. Naar verluidt, hebben de nationalen in eenige eischen van het Centrum toe gestemd, o.a. wat het verdrag van Versailles betreft. Nadere berichten melden evenwel, dat ook Stegerwald op moeilijkheden stool en met de vorming van een ministerie nog niet Burgerlijken Stand VE.NRAV. 23—30 Nov. GEBOREN Maria P. G. Classsens, Leunen Petronella H. J. C. Janssen. Groote Straat Aldegonda A. M. Pouwels, Boschhuizen Rosalina Th. M. C. Camps. Oostrum. GEHUWD Wilhelmus Beterams, 57 jaar en AnnaJ. C. van Lipp, 59 jaar beiden te Venray. Johannes A. H. Jacobs. 24 jaar te Nijmegen en Gertruda van de Meer 25 jaar te Venray. OVERLEDEN Hendrik» Knelissen,, echtgen. van J. Zeegers, St. Servatiusweg. Theodora F. W. Stiphout, 1 jaar Merselo. Wilhemus A. Vermeulen echtgen. van B, Huisman 49 jaar Merselosche weg. Worden g evraagd 1 smidsknecht bekend met alle werk en hoefoeslag 3 boerenknechten. 4 boerenmeiden en 2 burgerdienstmeiden voor Pascbcn 1 bekwaam leiendekker Bieden zich aan 2 burgerdienstmeisjes 3 timmerlieden 1 meubelmaker 5 boerenknechten voor Paschen 3 kantoorbedienden 1 chauffeur 3 losse arbeiders 2 schildersknechts 1 gezin vader, 2 zoons en 2 doch Iers voor boerenwerk K. K. VEREENIGING 1IET LIMBURGSCHH om half zes namiddags op de Bovenzaal van het Patronaat. AGENDA 1. Notulen. 2. Verslag der commissie tot het nazien der rekening. 3. Begrooting voor 1924. 4. Verkiezing van één bestuurslid, aftredend de Heer Sala. 5. Voorstel tot wijziging statuten. 6. Rondvraag en sluiting. 28 Hartelijk dank aan .allen, die op Woensdag 28 November 1.1. hebben medegewerkt tot mijne herkiezing als Lid der Kamer van Koophandel voor Noordelijk Limburg te Venlo. 14 Met Hoogachting, Try dag 7 December a.s. 's namid dags 3 uur zal ten huize van H. GOOSSENS te Blitterswijck, voor reke ning van de Kinderen TH. POEL1 aldaar, worden Tcekening met beschrijving le be komen bij A. H. MARTENS te Ven ray a f 3.00 p. stel. 22 ALGEMEENE der verschillende afdeelingen Merselo Zondag 2 Dec. na do Hoog mis bij de Wed. Arts. Heide Zondag 2 Dec. nam. 3 uur bij Peter Litjens. LJsselsteyn Dinsdag 4 Dec. nm. 6 uur bij J. Iveijzers. Leunen Woensdag 5 Dec. nm. half zeven iii hot Bondslokaal. Venray-Dorp Donderdag 6 Dec. nm. 7 uur in Café den Engel. Castcnray Vrijdag 7 Dec. nm. 6 uur bij 11. Cu ij pers. Oostriini Zaterdag 8 Dec. na de lloog- tnis bij H. Verheijen. Wanssuiu Zaterdag' 8 Dec. n.m. 4 uur in het Bondslokaal. Oirlo Dinsdag 11 Dec., nm. 6 uur bij Kinderen v. Rijswijk, station Mededeelingen. Behandeling Huis houdelijk Reglement en gelegenheid lot teekenen Van het Ledenregister. 37 Het Bestuur. 75 lot 200 Liter, aan alle vrienden en bekenden, spec. Z E.II. Geestelijken, en personeel van St. Anna, bij ons vertrek naar Nij megen. 11 Familie Folmer. goede en goedkoope hebben, koopt dan bij in de werkplaats bij Vict. Maassen Heuvelstraat. 16 O nd erge tee ken de bericht hiermede, dat hij zal optreden als vertegenwoor diger der Sigarenfabriek van de Firma van der Putten alhier, in plaats van den heer Jos. Keijzers. Minzaam aanbevelend, 12 Hiermede bericht ik mijne geachLe begunstigers \au Venray en omstreken dat ik hen voorlaan voor eigen reke ning zal komen bezoeken, dus niet voor de Firma van der Putton. Door het leveren van prima kwali teiten aan concurreerende prijzen hoop ik de gunst van het publiek le blijven behouden. 24 Sigarenhandel, Heuvelstraat 13 Aanbevelend, 321 Speculaas, taai taai chocoladeletters, suikencerkenpeperkoek Pijpenrookartikelen Lederwaren, Luxe artikelen, TabakSigaretten Sigaren in kistjes vanaf 25 stuks. Concurreerende prijzen. 29 SCHOOLSTRAAT. Verkrijgbaar hooge en lage aan concurreerende prijzen bij M. v.d. PUTTEN, Overloonsche weg 9. 210 Nog voorradig partij puik brandende Anthraciet f 2.70 per 100 Kilo aan Station. Liefst voor a.s. Dinsdag. 10 H. Try nes. per 1-ons knot 40. ct bij 10

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2