Gemengd Nieuws Openbare Vergadering Gemeenteraad te Venray B. Gielen Merselo 1*2970 Gebr. Oudenhoven Ven ray 1*3200 Gebr. Martens Leunen f3365 A. Pijpers Leunen f3488 P. Spee Ven ray 1*3490 G. Verstraalen Venray 1*3490 A. Tacken Oostrum f 3590 A. M. Maassen Venray f3748 Chr. Wijnhoven Venray f3780 Th. Maassen Venray f3810 H. Smits Venray f3895 Het werk is aan den laagsten in- '-hrijver gegund. Als GEVONDEN op hel Politie bureau gedeponeerd een portemonnaie mot inhoud. Zondagmiddag had zekere A. S. j hier bij het voetballen op het sport- Lerrein het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn arm ontwrichtte. Waarschuwing. Verleden week zijn hier eenige win keliers bekeurd wegens het in voor rond hebben van ongebanderolleerde sigaren, en het niet in orde hebben an hunne winkel lijsten. Van de Firma L. en C. alhier verd deze week tusschen Weeze en isldern, een auto in beslag genomen ioor de Belgische bezetting. Zijt gij nog geen rooker van de Torentabakken, als Roode Paarse Groe ne Blauwe of Bruine? In Uw eigen voordeel wordt u aan geraden hiertoe over te gaan, Waarom In elk half pond bevindt zich een artje, bij 10 dezer kaartjes een half pond Roode toren cadeau. (Adv.) Donderdagmorgen is de reclame auto van de Fa. Lieftinck uit Gronin gen, de bekende firma der Torentabak- i i n, op den Merselosclienweg alhier •<-n ongeluk overkomen, hetgeen be- i rekkelijk goed is afgeloopen. Bij het passeeren van een boerenkar, waarvan de voerman niet bij het paard was, doch achter de kar liep, werd het paard bang, hetgeen zich met de kar dwars over den weg plaatste, en zoodoende met den achterboom tegen den zij wand van den auto komende, welke geheel werd ingedrukt, terwijl een der oorwielen brak. Door de tegenwoor digheid van geest van den chauffeur, wel*d erger voorkomen. Hem treft dan ook geen schuld. Van het een en ander is door den Opperwachtmeester der Kon. Maré chaussee procesverbaal opgemaakt. Fruitveiling te Venray. Sterappelen If29,50f34,50; II f'20 Bellefleur I f 17; II f 12,50; Court pendu I 116; II f 11,50; Bellede Bosc-oopfl8 29; .Fransche Bellefleur f20f22; Roosjes I 1*19; II f 14,50; Landsberger- roinetf 19; Vijgeperen I f24,50; II f 17,50 Nouveau Porleau I f32,50: II f24,50; Stoofjes f15,50f22 Voetbal. D.S.O. I en II gecomb. wist Zondag j.i. in een goed gespeelden wedstrijd van S.S.S. I Overloon te winnen met 4—0. Over het geheel genomen speelde D.S.O. niet slecht. Onder de jongere spelers waren er verschillende die goed voldeden en waarmee D.S.O. gerust in de R.K.F. kan uitkomen. HEIDE. Het door onze Zangver- een iging te geven concert met tooneel- uitvoering zal plaats hebben op Zondag 16 December a.s. VENLO. Op de Coop. Veilingver. van Maandag was de prijs der eieren: Kippeneieren van fll.9012.70. Eendeneieren f 12.50. Ganzeneieren van f 15.3016. Ontploffing in (le Pope-fabriek te Venlo. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is in de Pope-metaaldraadlampenfabriek te Venlo de luchtdruk-ketel, die de lucht door de geheele fabriek voert naar de gastoestellen met een hevigen slag, welke uren in den omtrek hoor baar was gesprongen. Van de fabriek en de aangrenzende huizen is nagenoeg geen ruit heel ge bleven. De ijzeren deksel van den ketel met een middellijn van li/t meter werd een honderdtal meters weggeslingerd en sloeg op een weiland achter de fabriek in den grond. Gelukkig had de ontploffing plaats op een oogenblik, dat er geen personeel in de fabriek aanwezig was zoodat geen persoonlijke ongelukken plaats vonden. liet personeel is dezen morgen naar huis gezonden, daar er voorloopig in de fabriek niet kan worden gewerkt. De onveiligheid langs de grens. Inbreker gevat. Men schrijft uit Mook In verband met de gepleegde inbra ken in het klooster der Eerw. Zusters 1 ranciscanessen en vlasfabriek alhier, gepleegd in den nacht van 6 op 7 October j.l. is door de veldwachters Verweij en Koenders in de bosschen nabij den Plasmolen een Duitseher aangehouden die zich géregeld in de grensstrook ophield. Nadat hij door de politiemannen aan een scherp verhoor was onderworpen, bekende hij beide inbraken gepleegd te hebben. De drijfriemen welke nog stei zoek waren, zijn door de veldwachters in Goch opgespoord, alwaar de aange houdene ze voor 36 milliard Mark aan veil bioscoophouder verkocht had, ter- vijl de werkelijke waarde ongeveer i 250 bedroeg. De schuldige is inmiddels ter be- hikking der justitie gesteld. Pontveer over de Mans. De Kamer van Koophandel en F brieken voor N. Limb, heeft aan den Raad le Venlo het verzoek gericht een pontveer over de Maas te leggen ge durende de herstellingen der Maasbrug. Wethouder veroordeeld. Dinsdag veroordeelde de Roermond- sche Rechtbank de Wethouder M. .1. G. uit Kessel wegens bedreiging met zware mishandeling van den kapelaan zijner gemeente tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie maanden De eisch was 2 maanden onvoorwaar delijk. ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag waren aangevoerd 2000Ö0 eieren. Hoogste prijs f 12,90. Laagste prijs f 8,60. ECHT. Dhr. Theunissen van de Putteweg, die vanaf Kermis-Dinsdag werd vermist, is te Buggenum uit de Maas gehaald. Hij is te Buggenum aanstonds begraven geworden. WITTEM. Een jaar geleden werd herhaaldelijk melding gemaakt van reuzenaardappels in Zuid-Limburg ge kweekt, waarbij een exemplaar toebe- hoorende aan dhr. II. Damoiseaux le Nijswiller het zwaarterecord sloeg n.l. met een gewicht van 18 ons. Deze aardappel had veel bekijks, zelfs werd voor deze rariteit eens een bod van f 2.50 gedaan doch tevergeefs. Als tuin- liefhebber bewaarde hij dit exemplaar zorgvuldig in een droog vertrek, waar het na den winter nog 11 en 1 half ons woog. Deze reuzenknol werd met alle zorg geplant en flink bemest. Dezen zomer prijkte hij met een struik, waaronder een paar man wel hadden kunnen schuilen. In tegen woordigheid van een paar belangstel lende liefhebbers werd de struik vorige week gerooid, waarbij niet minder dan 80 flinke aardappels te voorschijn kwa men met een gewicht van 14 pond bij elkaar, zonder het kleine goedje, dat niet meegewogen werd. Zeker een groote zeldzaamheid. WEERT. Een zestal inwoners dezer gemeente hebben zich per s.s. Volen- dam ingescheept naar Amerika, om in den staat Michigan hun geluk te be proeven. Uit een zweefmolen gevallen. Een 10-jarig meisje is op de kermis le Hoensbroek uit een zweefmolen ge slingerd en met hersenschudding naar de ouderlijke woning gebracht. Vechtpartij. Op de Hoensbroeksche kermis bracht zekere B. een mijnwerker, wonende te Herkelsbeek, den Poot met een mes een levensgevaarlijke messteek toe. Het slachtoffer had niet de minste aan leiding gegeven en werd naar het hospitaal gebracht op medisch advies. B. werd gearresteerd. Hij is nog niet lang uit de gevangenis ontslagen en is recidivist. Een andere mijnwerker sneed met een mes de kleeding stuk van den mijnwerker S. De messen held werd op straat gesmeten. In woede sloeg hij de ruiten stuk van de her berg en sneed zich daarbij den pols door. Overleden. Zekere Heuts uit Schaesberg, die vo rige week onder Hoensbroek uit een auto werd geslingerd is in het hospi taal te Heerlen overleden. II. was ge huwd en vader van 4 kinderen. De greep naar den ministerrok. Nadat Dr. Nolens in de Tweede Kamerzitting van Dinsdag zijn pro vlootwetrede had gehouden, nam Troel stra het woord om aan de hand van citaten en verwijzingen naar publicatias de verdeeldheid aan te toonen welke in het Katholieke kamp heerscht rond om de voorgestelde vlootwet- Vervolgens zinspeelde de roode leider op den val van het huidige Kabinet bij aldien eventueel de vlootwet werd verworpen, om hieraan onmiddellijk toe te voegen dat in dit geval de S.D. A.P. de verantwoordelijkheid zou aan durven, het landsbestuur over te nemen. Het komt ons voor, dat 't met den gang van zaken in ons land toch al lamlendig genoeg gesteld is... ook zon der die aangeboden diensten. De heeren Troelstra c.s. zouden ver standig doen zich niet te vroeg den ministersrok te laten aanmeten. Ze konden er danig zijn uitgegroeid voor aleer zij er hunne proletarische schouderbeenderen mee zullen mogen omhullen. Voorbeelden trekken. Te Groningen sprekend, zei j.l. Zondag het Kamerlid van Vuuren o.m. »Onder de aangekondigde middelen ter bezuiniging, mis ik er twee, waar van ik persoonlijk een groot voorstan der benle een partieele grondwets herziening tot verlaging van de schadeloosstelling der Kamerleden tot f 4000 en 2e. een herziening van de onlangs aangenomen nonaetiviteits- en wachtgeldregeling van de leden dier Kamer, om daaraan terugwerkende kracht te geven. Deze maatregelen zullen wel niet veel geld in de lade brengen, maar zij zijn noodig om aan de Tweede Kamer de zedelijke kracht te schenken, die noodig is om van anderen óffers te vragen. Woorden wek ken, maar voorbeelden trekken." Deze opvatting had de algemeene instemming van de vergadering. Hoogere invoerrechten. Bij de rijksbelasting-administratie worden sedert eenigen tijd voorberei dende werkzaamheden verricht in ver band met een door de regeering voor genomen technische herziening van het tarief van invoerrechten op de basis van een verhooging van 5 pet. tot 8 pet. Voor koffie is evenals voor bier en thee een bijzondere verhooging in overweging. - De Hanzcbank. Door de deskundigen door de Recht bank benoemd in verband met de aan de Credietvereeniging »de Ilanzebank" te ,'s-Bosch verleende voorloopige surséance van betaling is voor het uitbrengen van hun rapport aan de Rechtbank een verlenging, van drie maanden van den daarvoor bepaalden termijn gevraagd B. C. Treiuroofby Ede In den trein UtrechtEde is Zondag j.l. iemand beroofd. De heer W. uit Ede was, naar thans gebleken is, na hel rooken van een sigaret, welke hem aangeboden was door twee onbekende heeren", in diepen slaap gevallen, Later kwam hij lot de ontdekking f 900 le missen. »Tel". Het drama te Valkenswaard. Voor het Gerechtshof werd Maandag een punt gezet achter het drama, dat negen maanden lang onder het Neder- landsche publiek een, in onze justi- tieele annalen tot nog toe misschien ongekende belangstelling heeft gaande gehouden. Beklaagde Kerssemakers, die zich door de Rechtbank tot de maximum straf van vijftien jaar veroordeeld zag, wist van het Hof een genadiger oor deel te verkrijgen en heeft in het vonnis in hooger beroep gewezen, be rust, dat hem lot acht jaar gevangenis straf met aftrek van preventief heeft veroordeeld. Het Hof heeft mevrouw Desmet vrij gesproken van het primair ten laste gelegdepoging tot vergiftiging van haar man, doch achtte wettig en over tuigend bewezen haar medeplichtigheid aan poging tot moord, en veroordeelde haar deswege tot vier jaren gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest, met last, uit vrees voor ontvluchting, tol haar onmiddellijke gevangenneming. De eisch luidde 10 jaren gevangenis straf. Geen benzine-, wel een theebelasting. Naar aanleiding van minister Colijn's voorstel om het invoerrecht op thee van 25 cent op een gulden per kilo le verhoogen, schrijft »De Vrijz.-Dem.": Er zijn trouwens ook nog andere artikelen, welke niet tot onze eerste levensbehoeften behooren en waarop zoo goed als geen invoerrecht wordt geheven. Bij voorbeeld benzine. De jaarlijksche invoer van benzine bedraagt ruim 40 millioen kilo, grootendeels gebruikt door vrachtwagens, motorbus sen en luxe auto's, om van de motor fietsen niet te spreken. L'n het invoer recht op benzine is... f 0,55 per 100 kilo. In Engeland betaalt de importeur pl.m. f 6,50 per 100 kilo (6 d. per gal lon), in Frankrijk fr 11,40, in Italië 48 lire. Alzoo, Excellentie keuze genoeg Motorongeluk. Op den Udenschenweg bij Erp is de heer C. M. bij het uitwijken voor een dame tegen een boom gereden. Hij werd bewusteloos opgenomen en heeft een dubbele beenbreuk bekomen. De uitbreiding der separatistische beweging en haar verval. Na de nachtelijke uitroeping van de Rijnlandrepubliek te Aken, zijn de separatisten in verschillende andere sleden van het Rijnland naar de open bare gebouwen gesneld om er de kleu ren der nieuwe republiek te laten wapperen. Zoo gebeurde te M.-Glad- bach, Duisburg, Mainz, Diiren, Trier, Crefeld, Wiesbaden, Bonn en in ver schillende kleinere plaatsen. De laatste dagen hebben evenwel geen hoogen dunk gegeven van de kracht dezer beweging. De personen, die zich voor de zaak spanden, zijn allemaal onbekende grootheden en hun troepen zijn weinig waard, slecht ge organiseerd en slecht gewapend als ze zijn. De beweging schijnt even spoedig weer in elkaar te zakken als ze is aangevangen. Is van Aken »de victorie begonnen" voor de Rijnlandrepubliek, haar afbraak schijnt daar eveneens een aanvang te nemen. Met een rustig gezicht keek de be volking daar aanvankelijk de vlaggen der groene republiek aan. Maar Maan dag begon de veiligheidspolitie, de Schupo, zich met het geval te bemoeien en terstond nam ook de bevolking, die daardoor een hart onder den riem ge stoken kreeg, een andere houding aan. De politie begon Maandagavond de Rijnlandsche vlaggen van de openbare gebouwen te verwijderen. »Onmiddellijk werd een escadron Belgische cavalerie gealarmeerd". Het kwam later tot een gevecht tus schen politie en separatisten, waarbij dooden vielen. Een Belgisch officier nam drie Duitsche politieagenten ge vangen. Zoolang de Rijnlandrepubliek zege vierde, werd gemeld, dat de Belgen strikt onzijdig bleven. Maar toen men haar hetjonge leven lastig ging maken, verkeerde die onzijdigheid in begunsti ging. Te Duisburg werd de Schupo door de Belgische troepen omsingeld. Nader wordt gemeld, dat de separatis ten ook uit Gladbach, Rheydl Coblenz verdreven zijn. van den Woensdag 24 October nam. 5 uur. Voorzitten de EdelAchlb. Heer O. van de Loo, burgemeester en Secretaris de Heer L. van Haaren. Bij de opening waren afwezig de heeren W. Winters, J. H. Melissen en J. H. Geurts. De Voorzitter opende de vergadering met gebed en verzocht den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. 1. Notulen. Deze werden door den secretaris voorgelezen en ongewijzigd goedge keurd. 2. Mededeeling kasopname van den Gemeente-Ontvanger 3de kwartaal 1923. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. op 28 September jl. de boeken en bescheiden ten kantore van den gemeente-ontvanger hadden vergeleken met de aanwezige kasgelden en hadden zij alles nauwkeurig in orde bevonden. Op dien datum was volgens het daar van opgemaakte procesverbaal in kas een bedrag van f 86275,84. Voor kennisgevig aangenomen. 3. Aanbieding van het verslag der Gemeente over 1922. De Voorzitter deelde medé, dat dit verslag voor de leden ter secretarie ter inzage zou worden nedergelegd. Werd goedgevonden. 4. Voorstel van B. en W. a. tot onttrekking van een strookje grond te Oirlo aan den openbaren dienst. b. tot verkoop hiervan aan .T. Ver stegen e. a. le Oirlo. De Voorzitter deelde mede, dat er voor eenigen Lijd van J. Verstegen e.a. te Oirlo een verzoek was ingekomen om een strookje grond, thans open baren weg zijnde, van de gemeente te mogen koopen. Deze weg, die niet op het kadaster voorkwam was thans van heel weinig belang en was den Voor zitter zulks door meerdere personen en ook door den heer Geurts beves- tigd. De heer Winters kwam ter vergade ring. Verder deelde de Voorzitter mede, dat op de door B. en W. gehouden zitting van commodo en incommodo geen bezwaren tegen de opheffing van dien weg waren ingebracht en stelden B. en W. dan ook voor dezen weg, die ongeveer 7,13 aren groot was aan de aanvragers te verkoopen tegen den prijs van 1' 15 per are. Werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten dezen weg aan den openbaren dienst te onttrekken en te verkoopen voor bovengenoémden prijs. 5. Voorstel van B. en W. tot inwil liging van het verzoek van Th. Jaeger om de ten bate der Gemeente geves tigde hypotheek op zijne ontginning gedeeltelijk te royeeren. De Voorzitter deelde mede, dat er indertijd op de door den heer Jaeger aangekochtte gronden door de gemeente een hypotheek gevestigd was van f 32000 toen waren echter die gronden nog woest, doch thans zijn die allen ont gonnen, nu wenschl de heer Jager van die gronden pl m. 133 II.A. in perc. te verkoopen om daarop boerderijen te slichten en zou hij gaarne hebben, dat de gemeente die gronden vrij maakte van het hypothecair verband, wijl er dan nog ongeveer 140 H.A. ontgonnen -grond overbleef, waarop de hypotheek gevestigd zou kunnen blijven. Deze resteerende 140 H.A. zouden volgens 'n lage schatting een waarde vertegen woordigen van f 80000. Bovendien stonden op deze gronden nog meerdere gebouwen als opzichterswoni ng, schuren enz. die allen onder het hypothecair verband vallen, zoodat er ruim vol doende overwaarde is en er voor de ge meente geen bezwaar bestaat het ver zoek van den heer Jaeger in te willigen. B. en W. stelden dan ook voor aan het verzoek van den heer Jaeger te voldoen. Werd goedgevonden. Inmmiddels was ook de heer Geurts ter vergadering gekomen. 6. Voorstel van B. en W. tot goed keuring der publieke verpachting van pl.m. 3 H.A. bouw- en weiland in het Venraysch Broek en deze te gunnen aan den hoogsten bieder. De Voorzitter deelde mede, datonge veer 4 jaren geleden verschillende perceelen grond in het Venraysch Broek verpacht waren, waarbij 2 perc. over bleven, die de gemeente tot nu toe zelf in exploitatie had. B. en W. oor deelden deze nu te verpachten, waarbij meerdere liefhebbers opkwamen. De hoogste bieder was Th. van Kessel alhier, met de som van f 160 per jaar B. en W. stelden voor deze te ver pachten voor 10 jaren aan v. Kessel onder de gebruikelijke voorwaarden. Werd goedgevonden. 7. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener schoolovereenkomst met de gemeente Maashees,wegens opzeg ging door die gemeente van de be staande overeenkomst. De Voorzitter deelde mede, dat de heeren die reeds langer lid van den raad waren, wisten, dat er tusschen Venray en Maashees een overeenkomst bestond betreffende het schoolbezoek te Maashees door kinderen ""an de Smakt. Daarbij was overeengekomen dat Venray, behalve enkele andere vergoedingen, jaarlijks f 17 voor ieder kind aan de gemeente Maashees zou betalen, dat aldaar de school bezocht. Deze overeenkomst was echter door Maashees opgezegd. Hierna had er een conferentie plaats gehad tusschen B. en W. van beide gemeenten, waarbij men tot overeenstemming was geko men. Vanaf 1 Jan. a.s. zal dan aan de gemeente Maashees in plaats van f 17 f 25 per jaar en per kind door onze gemeente betaald worden. B. en W. waren van oordeel dat 't van de ge meente Maashees niet onbillijk was om eenige verhooging te vragen. Zij stelden den Raad voor hen te mach tigen bedoelde overeenkomst aan te gaan onder nadere goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Staten. Werd goedgevonden. De Voorzitter deelde nog mede, dat beide gemeenten zich hel recht voor behouden deze overeenkomst jaarlijks te doen eindigen. De opzegging moet alsdan vóór 1 Oct. plaats hebben. De heer Stoot vroeg of de kinderen van hier te Maashees schoolgeld moe ten betalen naar de schoolgeldrégoling van hier of te Maashees. De Voorzitter antwoordde, dat dit geschiedde naar de regeling te Maas hees. De heer Melissen was intusschen ter vergadering gekomen, zoodat de Raad thans voltallig was. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan den onderwijzer Th. Verbeek, overeenkom stig zijn verzoek. De Voorzitter deelde mede, dat van den onderwijzer Th. Verbeek een ver zoek was ingekomen,om hem opgrond van lichaamsgebreken met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag te willen verleenen. B. en W. stelden voor den heer Verbeek, die bijna twee geslachten zijne krachten aan Venraysch jeugd had gewijd, het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Werd goedgevonden. 9: Voorstel tot wijziging en aanvul ling der begrooting 1923/ De Voorzitter deelde mede dal enkele begr.ootingsposlen, in verband met vroeger genomen besluiten, dienden verhoogd te worden, o. a. de uitgaven met de kosten van het kiosk, de in komsten met de assurantiepenningen, welke ontvangen zijn voor de afge brande schuur en de uitgaven met de kosten der nieuw te bouwen schuur in 't Zwarte Water. Werd goedgevonden de betrokken hoofdstukken met deze posten te ver hoogen. 10. Mededeelingen en rondvraag. De heer Odenhoven vermeende dat in een vorige vergadering de vraag geopperd was om het Raadhuis alleen onder Venraysche aannemers aan te besteden, doch ook hij achtte zulks ondoenlijk. Wel was het wenschelijk dat er eene bepaling in het bestek werd opgenomen, dat er in geen geval werklieden uit andere plaatsen in dienst mogen worden .genomen... -zoo lang er hier nog voldoende en goed onderlegde werklieden beschikbaar zijn. De Voorzitter antwoordde hierop, dat er reeds eene bepaling gemaakt was, dat zonder goedkeuring van B. en W. geen vreemde werkkrachten in dienst mogen genomen worden, tenzij hier tor plaatse vooreen bepaald werkgeen geschoolde krachten te krijgen zijn. De heer Odenhoven vroeg verder of B. en W. geen verordening zouden kunnen indienen, waarbij bepaald, dat aan bouwwerken geen vreemde werk krachten mochten tewerkgesteld wor den, als niet twee derden van het werkvolk aan die werken uit inwoners bestond. Volgens spreker bestonden ulke verordeningen reeds te Venlo en le Nijmegen. De Voorzitter antwoordde dat zulks onmogelijk was, daar men de aanne mers van particuliere bouwwerken niet kon verplichten werkvolk uit eigen gemeente te nemen, doch bij de werken, welke de heer Odenhoven op t oog had, zou die gemeente wel financieel geinteresseerd zijn. Het eenige, wat B. en W. in zulke geval len kunnen doen is, de aannemers verzoeken zooveel mogelijk werkvolk uit deze gemeente te nemen. Zulks was tot op heden dan ook nog steeds met succes geschied. De Heer Verstraelen zeide, dat de werken, welke de heer Odenhoven be doelde, door de betrokken gemeente gesubsidieerd werden of die gemeente daarbij financieel betrokken was. Bij zoodanige werken was spreker er ook voor om een desbetreffend artikel in het bestek te plaatsen. De heer Stoot vroeg of er in't bestek ook een artikel was opgenomen betref fende het minimumloon. De Voorzitter antwoordde, dat het bestek nog niet klaar was, doch zou het zijns inziens zeer gevaarlijk zijn daaromtrent iets in 't bestek te bepalen De officieel ter plaatse gebruikelijke loonen zullen echter moeten worden uitbetaald. De heer Fonck zou 't ook niet in 't belang der gemeente achten, indien een minimum loon werd bepaald. De heer Pubben vroeg waarom de Schoolstraat niet afgewerkt werd. De Voorzitter antwoordde, dat er nog niet voldoende keien aanwezig waren om de Schoolstraat geheel te kunnen afwerken. Wegens den toestand in Duitschland kwamen de steenen zeer slecht af, doch de leverancier deed zijn uiterste best om ze spoedig geleverd te krijgen. Voor ongeveer 2 derde van de Schoolstraat waren thans steenen aan wezig, zoodra er daarvoor voldoende zijn, wordt deze afgewerkt.

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2