Paardenmarkt ISf te Venrav Tweede blad Dames- en Kindermantels Gebr. JEUKEN, Groote Straat. SIGAREN Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Woensdag 9 November Najaars* en winterstoffen J. v. d. BEUG Alle soorten meubels, Sijbers, 1 Jaarverslag Kamer van Koophandel en Fabrieken te VENRAY. Heden ontvangen eene groote sorteering Groote voorraad in gemaakte Overjassen. Pi'aelilige keuze Slofleu voor Manleis en Overjassen naar maal Manchesters Soliede Alle soorten Winter-Ondergoéderen Meubelfabriek en Magazijn Gezondheidsmatrassen. Alle Draai- en Ornamentwerken, A.dvertentiën. Gemengd Nieuws. A. Coopmans, Langstraat Zaterdag 29 October 1021 42e JaBygnng. No 44 ABONNEMENTSPRIJS PER KWARTAAL voor VENRAY 65 c. franco per post 75 c. voor het buitenland bij vooruitbetaling f 1.30 afzonder!, nummers 5 c. PEEL EN MAAS Uitgave van FIRMA. VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY. Tel. No. 51 PRIJS DER ADVERTENT1EN t van 1—6 regels 45 ct elke regel meer 7 ct Hoofdzaken uit de Statistieken betreffende den dienst der Posterijen over 1920. Het personeel bestond einde I)ec. 1920 uit Directeur, 1 adj.-Commies, 3 kan toorbedienden, 1 telefoniste en 9 bestellers. Onder het kantoor Venray reasor» teeren de hulppostkantoren te Broak- huizenvorst. Meerlo, Oostrum, Tien- ray en Wanssum en de hulptelegraaf kantoren te Maashees, Meerltf, 0ver- loon, Tienray en Wanssum. Bedrijfsresultaten Gemeente Gasfabriek Venray. In 1920 werden gedistilleerd 466,150 K.G. kolen. De gasproductie bedroeg 138,790 Mo De grootste dagproductie was 737 De kleinste 184 De gemiddelde 379 De teerproductie bedroeg 13983 K.G. De ammoniakwaterproductie bedroeg 450 H.L. De cokesproductie bedroeg 289000 K.G. De lengte van het buizennet be droeg op 31 December 1920 11282 Meter, zijode over het afgeloopen jaar eene vermeerdering van 423 M. Aangesloten waren 309 gewone gasmeters, 29 muntmeters, 23 gasmotoren met nominaal 121 P. K. 84 lantaarns voor straatverlichting, waarvan er echter ter bezuiniging slechts 35 in gebruik waren. De ga8prijzeo waren als volgt Januari t/m Juli Licht-, kook en muntgas f 0,25 per M3, indus- gas f 0,22 per M3. Augustus t/m December Licht en kookgas f 0,28 per M3, muntgas f 0.29 per M3, industriegas f 0'26 per M3. Totale opbrengst van het ïafge leverde gas f30861.53 of 24.35 cent per M3 Staat 7. verleende vergunningen Ingevolge de Hinderwet, 1920. 2 Jan. J. L. Lucassen oprichten vaneen grof- en kacbelsmederij. 10 Febr. H. Oudenhoven oprich ten van een timmerwerkplaats, plaat sen van een gasmotor 8 pk. 23 Febr. A. Esser (als Comdt. Vrjjw. Brig.)oprichten van eene schietbaan. 22 Maart J. van den Berg op» richten van eene meubelmakerij, plaat8eu van een gasmotor 3 pk. 24 April R.K. Coöp. Verbruiks- vereeniging »St. Petrus Banden" oprichten eener broodbakkerij met heeteluchtoven en benzinemotor 6-8 pk. 12 Mei S. H. Muijsers plaatsen van een benzinemotor 4.,pk. voor dorachmachine. 14 Mei J. F. H. Janssen plaat sen van een benzinemotor 4 pk. voor smederij. 27 Mei G. Groenewegen plaat sen van 2 stoommachines van 8 en 25 pk. voor proetnemingen. 25 Juni J. Ariaens plaatsen van een gasmotor 3 pk. voor schoen makerij. 4 Sept. G. Dlnghs plaatsen van een beziDemotor 6 bouwbedrijf. In 1920 werden in totaal 31 bouw vergunningen verleend. Enkele der talrijke verzonden adressen. Inlichtingen der Duilsche firma's enz Venray, 26 Januari 1920. In antwoord op uw geëerd schrij ven onder No. 1037 aan onze Kamer gericht, dealen wij UEd. beleefd mede, dat in gewone om-| siandigheden in den kring onzer Kamer veel naar Duitschland uitge voerd en van Duitschland ingevoerd werd. Dit laatste betrof vooral werk tuigen voor land- en tuinbouw en huishoudelijke artikelen, terwijl de uitvoer meestal betrekking had op producten van landbouw en veeteelt. Talrijk zijn daarom ook de agenturen en vertegenwoordigingen van Duit- sche firma's, doch onze Kamer acht zich niet geroepen en ook niet in staat, om UEd. daarvan alle bijzon derheden voor te leggen, als in Uw schrijven gevraagd. Echter zal bet haar steeds een ge noegen zijn, UEd. met betrekking tot eene ^bepaalde firma of agentuur of omtrent een speciaal artikel van in- of uitvoer, inlichtigen te kunnen verschaffen, en UEd. alzoo van dienst te kunnen zijn. Hoogachtend, De Kamer van Kooph. en Fabr. te Venray, De Secretaris, De w.n. Voorzitter, G. Beterams. W. Winters. Aan het Dnitsche ViceConsulaat ie Venlo. Tegen aambeien., droge of bloedende, wende men Foster's Zelf san. Dete doet de jenk en pvjn on middellijk bedereo, en hooft eeo bijzonder boeiende werkiog. Prye f 1.75 per dooi. alom verkrijgbaar. 6 Treinenloop. Venray, 26 Januari 1920. De Kamer van Kooph. en Fabr. te Venray acht zich verplicht, om nogmaals Uwe welwillende aandacht te vragen voor de nog steeds be staande slechte treinverbindingen van onze steeek met andere deelen des lands. Niet alleen dat het aantal treinen te beperkt is, doch de aan sluitingen met 'treinen in alle andere richtingen zijn meer dan treurig. Een groot bezwaar is o m. dat er 's morgens geen sneltrein naar het Noorden loopt, en dat het oponthoud van reizigers die te Beugen moeten overstappen, meestal zeer lang duurt. Onze Kamer verzoekt U dan ook dringend hiermede rekening te willen houden en vertrouwtdat bij de a.s. nieuwe dienstregeling een flinke ver betering zal worden aangebracht. Aan den WelEd Heer Dir. Generaal der Ned Spoorwegen Utrecht. Derde Paardenmarkt. Venray, 26Januari 1920. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venray, gezien de be langrijkheid en de gebleken levens vatbaarheid der hier bestaande Paar denmarkten, acht het wenscbelijk, dat aan de reeds bestaande twee Paardenmarkten eene derde zou worden toegevoegd, teneinde de paaien en veulens, welke in den herfst van de weide komen, alhier aan de markt kunnen worden ge bracht. Deze derde markt zou dan h. i. het best kuDnen gehouden wor den op den eersten Woensdag na den 2en November. Gaarne zal onze Kamer zien, dat Uwerzijds de noodige stappen ter verkrijging dier derde Paardenmarkt zullen worden gezet- Aan den Haad der Gemeente Venray Loketdienst ten Postkantore. Venray, 31 Januari 1920. De Kamer van Koophandel en Fa- pk! voor land-'brieken te Venray heeft de eer UEd. hierdoor beleefd te doen opmerken, Bij onderzoek is haar gebleken, dat deze klachten op degelijke gronden berusten. De loketdienst wordt steeds slechts door ëéo ambtenaar waarge nomen, betgeen vooral op Maandag, wegens de dan beerschende grootere drukte na den Zondag, en op Dins-! dag en Woensdag, wegens de uitbe taling van ouderdomsrente en invali- diteitsvergoeding, tengevolge beeft, dat vele personen zeer lang moeten wachten, vooraleer zij aan de beurt komen om geholpen te worden. Hier bij komt, dal op Dinsdagen en Woensdagen juist door laastgenoem de uitbetalingen, eenzelfde ambtenaar twee loketten te bedienen heeft. Het zal UEd. wel duidelijk lijn dat een dergelijke toestand voor eeu kantoor als Venray, geheel onhoud baar is. Onze Kamer vertrouwt dan ook, dat door UEd. spoedig maat regelen zullen worden getroffen, om door uitbreiding van personeel .voor den loketdienst of anderszins, in den bestanden toestand verbetering, te brengen. Aan den WelEd. Heer Dir. Gen. der P. en T. 's Gravenhage Telefooncellen gehuchten. Venray 10 Mei 1920. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Venray, overwegende, dat het een groot gerief zou zijn wanneer de thans bestaande publieke telefoon cellen op de gehuchten Oirlo, Cas tenray, Leunen, Heide, Merselo en Oostrum, ook worden opengesteld voor het aanbieden van telegrammen en dat daardoor het nuttig effect dier telefooncellen aanmerkelijk zou worden verhoogd, heeft de eer UEd hierdoor beleefd te verzoeken, alsnog de noodige stappen daartoe te willen doen. Aan den Weled Heer Directeur van het Postkantoor Venray Ingezonden Mededeelingen Goede gewoonten, goede gezondheid. Eeo snoder goede gezoodbeid komt zeldeo zonder oorzaak Personen, die te veel eteD, zioh overwerken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in getondheid achteruit gaan. Bun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat sich ophoopt en de Dieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond «yn ültreereo zij de onzuiverheden uit bet bloed maar zij verzwakken by overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvol» komen en blijft bet schadelijk urinezuur in het gestel aohter. Dit is de oorzaak van rugpijo, urinekwaien, duizeligheid, on* natuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aaolcg voor waterzncbt, ontsteking van de nieren of blaas, rheumatisobe pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer van bet nrinezunr en verlichting vaD de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pilleu u hierin bijstaan zij versterken zwakke nieren, lenigen de uriaekanalen en regelen de blaas Zy slagen zelfs in gevorderde gevallen van oierwaterzaoht, rbeum&tiek, steen en der» gelyke urinekwaien Gebruik van Foster's Rugpijo Nieren Pillen, indien noodig. is op zichzelf een goede gewoonte gij knot geen verstandiger begin maken dan met dit speciale Diergeneesmiddel, Te Venray verkrijgbaar bij H. J. Heling a f 1,76 per doos. 3g in de nieuwste kleuren en modellen. Hoeden, Petten, Strikken, Eng. hemden en alle Modeartikelen aan scherp concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, f' WV Patersstraat bericliien de ontvangst wan VENRAY Voordeelige prijzen Prachtige Stalencollectie Diverse kleuren Truien, Mutsen, Sjaals, Doeken enz. Mooie sorteering in petten, dassen, zelfstrikkers, bretels boorden, fronts, manchetten enz. du par maand door tnsschenkomst van een vriend, het geld in kronen gestuurd, in een jaar tyds is de mijnwerker du millionair. Een OosteDryksch mijnwerker te Schaesberg woneode, bad aldaar een huis bespaard. OoIaDgs verkocht bij bet buisje met meubelen, de »Bergmanskoe" en wat andere epnllen. Voor de 5500 a 6000 gulden kocht by kronen en in Oostenrijk koobt hij een kasteel. De kasteelbeer- millionair bebouwt nu den grond en heeft goed zijn brood. De regenfabrikant. De correspondent van de Timet te To» ronto beschrijft iD een belangwekkerden brief de verrichtingen van den Ciliforni schen regenmaker Charles M. Hatfeld, die nadat de oogtt in bet district Medic de Hat (Zuid-Alberta) vier jaar achtereen door droogte mislukt was, door de wanhopige boeren te hulp geroepen werd. Hij sloot met hem een contract voor een bepaalde boeveelheid regen, od die is, hoe dan ook dezen zomer in bet d strict gevallen. Hat» field was met de boeren overeengekomen dat by 8000 dollars zou kry'gen indien de gecontracteerde boeveelheid viel, maar hij nam sleoble 5500 dollars aan. omdat de regenval niet zoe verdeeld was geweest, dat de oogst er bet maximum voordeel van gebad bad. Hatfield's regenmachine bestaat uit een toren van 25 voet boven op bevindt zich een opeD bak met zekere scbeiknndige stof» fen, die zya gebeim zijo. De regenmaker beweert, dat by daarmee de wolken van elders naar bet district (rekt en ze dan van bun vocht ontlast. Het beet dat de gassen die uit de scheikundige stoffen opstijgen als een soort van magDeet ten opzichte van de wolkeo werken. Io de droge districten van Zuid» Alberta worden dikwijls wolken waargenomen, zonder dat het tot reg n komt. De boeren »yo zoo voldaao dat zij een bepaalde boeseelheid regen io Mei. Juai eo Juli 1922 een nieuwe overeenkomst met Hatfield hebben aaogez&ao. Hst nieuwe contract luidt dat bij 4000 pond zal krijgeu voor eiken Eog, duim regen, die boven de drie duim valt tot zes duim toe. Zijn maxi» mcm»belooning zal dus 12 000 pond zyo. Hemteniusplein VENRAV, stoelen, spiegels, schilderijen sport en kinderwagens, kinderstoelen, Anping's Stalen springveeren en kapokmatrassen. enz. enz. STEEDS VERKRIJGBAAR Inlandsche Plockworst droog f 1.p.p. ROOKVLEESCH f 1.20 Amerikaansche Rolhammen f 0,85 Prima gesmolten Rundvet f 0,70 Amerlkaansch Spek f 0.60 Inl. Varkenspooten gezouten f 0.25 BOEKWEITEMEEL f 0,25 Tan eene bewaarplaats voor leum en Lens ine. Nieuwe millionaire. E.n Ooiteoryker, dit lange jaren in,------ een L'mburgactie myn bad gewerkt, k'.eg Alle Koloniale Waren een ongelnk en ontving een uitkeerir.g aan concurreerende prijzen, van f 2.40 per dag van de Ryksv.rteke. j A A«.- riogibank. De man ie echter linde langen ^den loketdienst ten postkaotore alhier ty.j naar Oostenrijk vertrokken. Hij krijgt 29 Sept. A. Egelmeers oprichtendat bij haar sinds geruimeu tijd veel- petro- vuldige klachten inkomen,betreffende urreerenae prijzen, voor iedere beurs, EENVOUD f 3.50 per 100 KNAKJES f 3.80 per 100 BOLKNAKKEN f 4,25 per 100 HELMPJES f 5,00 per 100 MOORTJES f 5,50 per 100 NOBLESSE f 6,50 per 100 GENOTZOEKERS f 7.00 per 100 ASUNTA i 8.00 per 100 Deze prijzen zijn vrijblijvend met het oog op de aanstaande belasting. Beleefd aanbevelend, 19 Van milicien Met ERDAL tot korperaal poetsen ze allemaal Zwart Bruin Geel Rood Wil

Peel en Maas | 1921 | | pagina 5