Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. H. Hart-Standbaeld woningnood kan worden gelenigd. Rijksbouwvoorschot tegen een rente van 4 4 5 pCt. zonder meer, kan alleen in staat zijn, den woning nood tot een minimum terug te brengen. deed de Roermondeeke Rechtbank Dina. m„i IeTeD. ik honl me ia, buiteo de dagmorgen uitspraak en veroordeelde den kitsvtreenigiog verdachte Vogels uit Aarle-Rixtel tot acht Waarom zou ik lid worden, als het er jaar gevangenisstraf. op aan komt, stem ik toch goed. Dit laat ste verzekeren ze trouwens allemaal, zelfs VENRAY, 15 October 1921 Op de jaarvergadering van den Bond van R. E. Jongenspatronaten in bet Bisdom Roermond, Dinsdag jl. te Roermond gehouden, werd tot Bestuurslid gekozen Pater A. Nielen, Direoteur van het St. Antonius Patronaat alhier. Zondagmorgen is in de Peel by Qrieodsveen afgebrand de houten woon* keet, waarin Fr. N. en gezin huisde. De inboedel ging mede in de vlammen op. N. is thans ondergebracht in een oude tramwagen, staande op Ysselsteijn. Maansverduistering. Morgen. Zondag, zal een gedeeltelijke maansverduistering plaats hebben, welke bij gunstige luchtgesteldheid ook hier waarneembaar zal zijn Begin te 8 u. 54 min., maximum te 10 u. 34 min., einde 12 n. 4 min. Moest vroeger een groot gedeelte onzer werkliedep in Dnitschland gaan wet" ken, thans is ook dit geheel veranderd. Nu werken reeds verschillende Duitschers in onze gemeente en byna eiken dag komen aan de Arbeidsbeurs alhier aanvragen van werkzoekenden van over de grens, die nu graag in Bolland komen werkeD. Naast de middenstanders krijgen ou ook onze werklieden een geduchte concurrentie Voor de Propagandaclub der VrouwenafdeeÜDg en voor alle belangi stellende vrouwelijke leden der Katholieke Kiesvereeniging zal de beer van Haaren, gemeente secretaris, eene reeks uiteen» zettingen geven van de staatsinrichting van ons vaderland. (Zie advertentie in dit blad). Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht vanuit Zwolle le. 2e, 3e en 14e prys J. Oudenhoven 4e, 6a. 7e, 8e en 15e prijs G. v. Dyck 9e en 12e prijs J. Vollebergh 10e. lleen 13e prijs H. Arts, Duiven los 8 uur, aankomst eerste 11 uur, laatste 11 35. Vrydag bij het neerlaten van de wyzerplaat van onzen toren, zouden zeer vermoedelijk drie meoschenleveDS te be treuren zyn geweest, ware de koster J, Vermeulen nie* tydig ter hulp gesneld Men had niet gerekend ep de enorme zwaarte van deze wijzerplaat en toen dete van de haken was losgemaakt, zakte ze opeens met zulk een vaart naar beneden, dat de drie personen die ze vasthielden, met een ruk naar boven werden geheschen. De koster snelde op hun hulpgeroep toe en kon neg tydig het touw grijpen om erger te voorkomen. Gelukkig dat de paal waaraan bet touw bevestigd, los ging, anders waren de koster enkele vingers afgerukt. Met verbrande banden en gekneusde vingers kwam hy nu vry. Verleden Maandag was het 25 jaar geleden dat Marie Beoiet als dienstbode in diengt trad by de familie Esser. Eene bijzonderheid die in deze tijden zelden voorkomt. Niet alleen van de familie Eiser, doch ook van veel anderen mocht Marie stoffelijke blijken van belangstelling ondervinden, eo werd dete dag voor haar een ware feestdag. Moge het baar gegei ven zijn nog tal van jaren in goede gezondheid bare trouwe dienstvervulling te kunnen voortzetten. Dat wensoben wij haar toe. Faillissementen. Failliet verklaard L P. Snyders, koop man te Horst Corator Mr. G. Coovels te Helmond. Coöperatie -Volharding'' Tienray Curator rnr. Dreesman Venlo. De auto-val te Blerlek. Meerdere auto- en rnotorryders zyn in de laatste dagen verbaliseerd wegens te hard rijden binnen de kom der gemeente. Men schijnt zich van de waarschuwings horden niet veel aan te trekken VENLO. Aangevoerd op de eiermyn van Maandag 56000 eieren. Prys kippeneieren f 13,60 tot f 19, Verlaging; van de gasprijs Naar wy vernemen- zal waarscbynlyk met ingaDg van 1 Januari a s. de prys van het gas te Venlo aanmerkelijk worden verlaagd. ROERMOND. Aangevoerd op de eiermyn van Maandag 230000 eiereD. Hoogste prys f 17,50, laagste f 16, per 100 stuks. De Post. Mej. v. S. te Roermond ontving Dins dag een briefkaart uit Leiden, die daar op 12 Juli 1912 was verzonden. De post te Roermond was zoo vriendelya ook nog Onder de tram. Onder Heythnizen is een kindje, dat langs de lijn zat te spelen, door de stoom tram aangereden en zwaar aan 't hoofd gewond. De toestand ie zorgwekkend Inbraak te Roermond. Te Roermond werd Maandagnaoht inge broken in de kantoren der Coöp. Groen» tenveiliag, Een bedrag van f 1500 wordt vermist. Landbouwbelang. Wij vernemen, dat Landbouwbelang, de aankoopvereeuiging van den Limb. Land en Tuinbouwbond, door aankoop eigenaar is geworden van de uitgebreide magazijnen te Weert, aan de Zuid-Willemsvaart ge- legen, en genaamd -Limburgsohe Meel- en Veevoederfabriek." Mijnongeval. De mijnarbeider Schoenmakers, die be zig was met berstelllngswerkzaamheden in een tusschenichacbt van de Oranje Nassau» myn te Heerlen, kreeg een vallende balk op bet hoofd, waardoor by zoo ernstig ge wond werd, dat men voor zyn leven vreest. Voor plezier uit. Eeu bekend ingezetene uit Heerlen, de heer D., logeerde dezer dagen met zijn eobtgeooote in een der grootste hotels te Keulen, 's Nachts meenden zy bet zuchten van een menscb te hooren. Doch beiden sliepen weer in. Circa een aar werden beiden versobrikt wakkerzij hoorden duidelijk het schuiven over den vloer. Mevrouw draaide het electriscb licht aan en als de wind vloog een persoon door kamer en verdween. De beer D. miste behalve duizenden marken ongeveer f 400 Hollandsoh geld en gonden sieraden. Waarscbynlyk behoort de dief, die zich in de kamer bad laten insluiten, tot bet personeel van het hotel, of was bet een logeergast van bet botel. De berooving verwekte beel wat ooneteroatie in bet nachtelijk uur. Zuigelingensterfte. In de gemeente Eerkrade overleden in de maand September 38 zuigelingen onder bet jaar. Het totale sterftecijfer bedroeg in die maand 48. Dalende kolenprijzen. De L. K. meldt De jongste offerte van de Vereenigde Kolenmaatiohappyen (United Coal Com pany), wijst -weer opeen beduidende prijs daling der Engelsche kolen, welke onge twijfeld baar nadeeligen invloed op de Limburgscbe koleomarkt niet zal missen. Verschillende ladingen Scbotscbe-, New Castle- en Yorkshire kolen zyn in den loop dezer week bier te lande washteDd. Geoffreerd worden o m., per 1000 K G. vry scheep Rotterdam Sobotsche gezeefde kolen f17 25; idem nootjes I f 21. idem II f20 50 idem III f 19 59 idem IV f 18 Voorte New-Caetle gezeefde kolen f 20 50 ongezeefde idem f 18 Yorkshire dubbel gezeefde kolen f 23.50 en dito Cobbles f 24. Deze prijsdaling moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de omstandig* beid, dat wegens de in Engeland heerscben* de groote werkeloosheid, de mynen daar te lande geen voldoende afzet voor haar kolen vinden. Zilveren geld uit Dultsehland Rijksambtenaren bielden te Eerkrade vlak bij de Duitsche grena 'n Duitscher aan uit Keulen, d ie meer dan 2100 zilve ren Duitsche geldstukken van 1. 2 en 5 marken poogde te gaan omzetten papieren marken by een particn'ier te Eerkrade. Het geld dat de Daiticher zorg vuldig verpakt bad, in eon om het lichaam aangebrachten gordel, werd in beslag ge nomen. MAASTRICHT. Tengevolge van de aanhoudende droogte zyn bijna alle patten in de voormalige gemeente St. Pieter (thans Maastricht) opgedroogd, zoodat de watervoorziening thans tweemaal per dag door Maastricht, bij middel van sproei wagens plaats heeft. Waarom lid der Katholieke Kiesvereeniging. Onlangs voerde ik met een bedaagd heer een gesprek o«er de Katholieke kiezers organisatie. Ik kende hem als een man van orde en regelmaat, die geheel zijn dag verdeeld had met bet horloge in de band. Alles geschiedde preoies volgens de minuut. Zooals men van bom kon verwachten had hy alle avonden der week seouur bezet een café-avond, een avond voor familie bezoek, een voor zijn kaartolub, een voor de Vincentiusoonferentie, euz. Ik sprak er mijn verwondering over uit dat by nog altijd geen lid wat van de Katholieke Kiesvereeniging en noodigde hem uit er eindelijk bionen te treden. Maar terstond zag hy den dagelyksohen elenrgang van zyn dagorde bedreigd Dat was zijn bezwaar I Eo zoo hebben velen hunne gewichtige bezwaren. De propagandist die meege werkt beeft aan bet werven van nieuwe de -haters" van de politiek, Onze vrouwen hebben netuorlijk nog eigen bezwaren Ik kan met mijn troep kioderen zelf haast kiesvereeniginkje spelen laat mij er maar buiten, zegt de moeder van een talryk kroost. Ik ben al lid van de Congregatie, van de Mariavereeniging en den vrouwenbond, verklaart eeo ander die meent, dat zij daarmee op haar maximum staat. De vrouw moet vrouw blijven, orakelt een derde, die de -politiek' nog altijd ale een mannenvak beschouwt, duB ook het lidmaatschap der Katholieke Kiesver eeniging als iets -mannelijks" Zoo zyn er ontelbare bezwaren, die geen van alle bezwaren zijn, maar uitvluchten, waarmee men een grooten pliebt verzaakt, een plicht ons door het Katholiek beginsel opgelegd, In zal niet beweren, dat gebrek aan katholieke offervaardigheid bier velen leidtneen het geldt soms zeer ijverige Katholieken, die op ander gebied toonen, bart te hebben voor da Katholieke zaak. De oorzaak, dat zij Blleen op politiek gebied hnn kracht niet geven, ligt gewoon lijk in gebrek aan inzicht. Zij beseffen de beteekenis niet van het lidmaatschap der Katholieke Kiesvereeniging. Waoeeer deze bun duidelijk is gemaakt vrouwen zoowel als mannen, de vrouwen niet op de laalste plaats, tijo zy ongetwijfeld voor de Kies vereeniging gewonnen. In eeuige artikeltjes hoop ik daarom san te toonen, dat bet lidmaatschap der Katho lieke Kiesvereeniging in bet belang is: le van onze groote Katholieke zaak 2e van baar of hem die toetreedt, zelve Meer dan ooit wordt bet katholieke be ginsel aangevallen. Op politiek terrein woedt tegen de Kerk een groote stryd. Men zie maar eens wie er in onze Tweede Ksmer staan tegenover onze katholieken en eenige aodere in Christus geloovende partyen. We onderscheiden er liberalen van verschillende schakeering en sodalis- ten van allerlei tinten, tot bolsjawiston toe, Het ia de stryd der eeuwen, die daar wordt gevoerd, de stryd voor en tegen bet Chris- teDdom. Tegenover ben, die in bet open bare leven rekening willen houdeu met Gods wet, staan zij, die verkondigen, dat de menscb geen hoogeren wetgever beeft dan zich zelf. In de katholieken zien deze bun talrijkste, maar cok bun voornaamste tegenstanders. En de Katholieke partij, belichaamd in den Algemeenen Bond van R. K. Kies vereenigingeu in Nederland, waarvan de Limb. R. K. Kiezersbood een afdeeling vormt, neemt daartegen stelling eo strijdt voor de overwinning der Katholieke beginselen. Hare voorvechters zendt onze partij in het parlementaire strijdperk. Maar onze Kamerleden moeten daar een hechten ruggesteun hebben in een geor ganiseerd leger van Katholieke kiezers, dat een krachtige eenheid vormt en waar uit. zoodra noodig, steeds Dieuwe kamp vechters voor de politieke arena te voorschijn treden. Aan de vorming van dat Katholiek leger moet elke Katholiek naar de mate zyner krachten medewerken. Onze hei ligste belangen staan op bet spel. Bik soldaat in dat leger moet geestdrift hebben voor de Katholieke zaakhij moet eigen inzicht kunnen ten offer brengen één geest moet er heerscben. Wanneer dat Katholieke leger in beweging wordt gebracht* moet bet één riobting gaan, één gedachte moet bet bezielen, één commando moet het leiden de richting, de gedachte, het commando van onze be ginselen. steunende op onze geloofsbely- denis, waarvoor het eene katholieke geslecht na het andere offers van geld en goed, van bet leven zelfs gebraobt beeft M&d zoowel als vronw moeten medewerken om die eenheid van gedachte eo wil te verkrijgen. Dat vordert ons Katholiek- zyn, de grootheid onzer Katholieke beginselen, vooral in onzen tyd, nu zoo- velen lijnrecht tegenover onze beginselen partij kiezen. Het is un geen tijd meer voor den Katholiek om langs den weg te blyven staan. De poorten van bet gebouw van onzen Katholieken Limb. Kiezersbond staan wijd open. Tienduizenden nieuwe leden moeten er binnen gaan om in bet belang der Katholieke zaak ons leger te gaan versterken. Roeland negen cent strafport wegens te lage fran» 1 keering te laten betaleD. Dit laatste is bizonder snugger 1 De Brandstichting te Aarle-RIxiel In zake brandstriohting te Aarle-Rixtel weet er van mee Is kienen loterijspel Da laatste weken is in Eindoven door de politie het kienen verboden niet alleen in vergunDingslokaleu, maar ook in verlof* lokalen, als zijnde kienen in strijd met de loterijwet. Ingewonnen rechtskundig advies meent, dat hier van lotery geen sprake is, wijl er geen aanlegger zyn zou Door de politie is nu eeu viertal procesien verbaal opgemaakt om een uitspraak ia hoogste instantie uit te lokken. Een booge oom© op de beklaagdenbank. Voor bet Bosobe Hof etood terecht J. d. B. burgemeester, secretaris, rent» leden door huiebezoek te praten. Ik bond niet van politiek. Ik .doe niet meester en heemraad te Balgoy, door bet aan politiek Ik baat alle politiek 1 gerechtshof te Arnhem veroordeeld tot 4 Ja, er zat werkelyk stygiug in. maanden gevangenisstraf wegens onjuiste Ik ben een man van zaken, zegt de aangifte in de Rijksinkomsten en vermo» schuchtere kruidenier, en moet van alle- gensbelastiog. De Hooge Raad had de zaak verwezen naar bet Bosecbe Hof. De burgemeester bad aaogegeveo een iDkomen te hebben vbd f 4460.terwyl bet werkelyk bedroeg f8000. De adv. gen. ar. Del C&mpo eisebte bevestiging van het voonis. Gebrek aan drinkwater. In Ooatelyk Groningen is het gebrek aan drinkwater tbaos zoo groot, dat weer 8 a 10 cent per emmer wordt betaald. Modern In Den Haag is een onderwijzeres, die... per motorrijwiel naar school komt. Het zal niet lang meer duren, of men zal by den bouw van scholen ook op een autogarage moeten rekenen I Uitgetreden. Volgens het -Nieuwsblad van Helmond' beeft de heer van Wel, voorzitter der R K. Kiesvereeniging te Helmond om een orga nisatorische reden bedankt als lid dier kiesvereeniging. Een quasl-grappenmaker. Zondagmiddag stond een jongedame aa** het strand te Zandvoort toen plotseling een jonkman op haar toe trad. baar een arm om den hals sloeg en op barechen toon sprak -Genade zult ge vragen 1" Het joDge meisje schrok geweldig, doch die schrik giog over. toen de jongeman verklaarde maar een grapje te hebben be doeld en zyoa weegs ging. Evenwel keerde de schrik terug, toen de jongedame e?en later een kostbare broche vermiste Zij deed aangifte by de politie maar deze kon haar weinig troost geven, daar de -grapjes maker" in geen velden of wegen meer te zien was De grenfthandel. In de grensplaats Bocholt is de laatste dagen door de politie streng toezicht ge houden op de vele Nederlanders, die daar komen om levensmiddelen in te koopen. In de afgeloopen week is reeds een aantal Nederlanders in arrest gesteld en bun het Duitsohe geld, dat ze bij zich hadden, ont nomen Gruwelijke heiligschennis Ia den nacht van Vrydag op Zaterdag is in de R K. Kerk te Borger-Compas- cuom ingebroken. De offarbussen werden stuk geslagen en de inhoud meegenomen. Het Tabernakel is opengebroken en het Allerheiligste op treurige wyze onteerd. Moordaanslagen. Dinsdagmorgen is te Tiel gevankelijk binnengebracht en na verhoor in het huis van bewaring opgesloten de 21-ja ïge P J. de G. uit Jaarsveld, verdacht van zware mishandeling van L. Clemens tydens de kermis te Vianen. C. is zoodanig met een mes bewerkt, dat by in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis te Utrecht is overgebracht. Het parket te Tjel ie naar Calemborg vertrokken voor een onderzoek in zake de mishandeling op 30 September door den 22-jarigen A. v. Z. op den 41 jarigen Leendert van Haaften gepleegd, tengevolge waarvan laatstgenoemde is overleden. Een geheimzinnige zaak, In enkele bladeD verscheen reeds bet be~ richt, dat op het Kerkhof te Wognum (N. H.) een ledige doodkist is opgegraven. Na informatie bleek dat in de kist onge veer 25 jaar terug de 17-jarige Trijntje BI. nit Hoorn is ter aarde besteld Men denkt aan misdaad. Een ernstig onderzoek is ingesteld. Een kippen-doodgraver. Toen een bewoner van de Groot-Herto- ginnelaan te Bussam naar zyn kippen ging kijken, bleek het dat er 34 van de 60 waren verdwenen. Bij een verder onderzoek vond by rol gens het -Hbld,". 68 kippenpootjes boven den grond uitsteken en men kwam tot de ontdekking, dat een hond van zyn haarman de beeitjes had doodgebeten en daarna begraven. Kermis honden. Het bezoek aan Gronau. ter gelegenheid van de kermis aldaar, Gronausche Klub- beu, is ontzettend groot geweest. Duizen den personen uit Enschedé en omgeving hebben Zondag en Maandag gebruik gemaakt van de aangeboden gelegenheid om tegen betaling van f 0.50 de grens te kunneo passeeren. 't Was te Glanerbrug zoo druk, dat voor kaartenverkoop en afstempelen geen tyd wae, men betaalde en werd doorge laten. Op Zondag moet f 3500 gebeurd zyn. De straatweg was vooral des avonds aan de grens versperd, drommen vanj meDscben stonden opeengepakt velen i beladen met allerlei inkoopen, waarvan invoerreoht moest worden betaald. Veel is er ook door de kommiezen aangehouden, wat gesmokkeld zon worden, als mautels, jassen, hoeden en bontwerk, doch ook veel zal aan het waakzame oog der donanen zyn ontsnapt. De winkels te Gronau waar men op een druk bezoek had gerekend waren vrijwel oitverkoebt. Behalve bij de vele privé wisselgelegenheden is door de banken te Enschedé voor meer dan een millioeo mark gewisseld. Dat kon niet. Toen de policie-agent zyn band op stak stapte de motordame af en vroeg veront» waardigd Wat wilt u van me U rijdt meer dan 40 K. M. per uur. 40 K. M. per unr En ik beo nog niet ews een nur aan 't ryden De politie-agent keek de dame eenige oogenblikken stom verbaasd aan en zei toen Rijdt n maar door dat is wat nieuws voor me Godsdienstwaanzin Men schrijft uit Apeldoorn Te Hoog Soeren woont de arDeiders- familie BloemendaaL bestaande uit man, vrouw en eenige kinderen, waaronder een tweetal bestedelingen, een jongen van 12 en een meisje van 5 jaar, die beiden reeds jaren in dat gezin ajn. Bij dat gezin veegden zich in dezelfde woning nog twee echtparen, familieleden van Bloemendaal. De geheele bij ffkaar huizende familie is thans lijdende aan godsdienstwaanzin en brengt met psamzingen, bijbellezen en oefeningen houde-i den ganschen dag door. Aan de vrouw vmi Bloemendaal werd» de leiding bij deze godsdienstige hande lingen gegeven en Ji werd tot a'lei Koning verkozen. Als zoodanig heerscht zij thans met onbeperkte macht, zij regeert over alles en allen, haai bevelen wordei direct en nauwkeurig opgevtl^d. Gedurende de laatste dagen waren deuren en ramen van Bloemendal woni zorgvuldig gesloten, slechts door de wi waren de binnenzijnden zichtbaar, de pleeg kinderen echter niet. Reeds was door den inspecteur dezer kinderen getracht béiden uit deze omgeving te verlossen, maar de pogingen waren vruchteloos en werden van de zijde van den .Koning" beaot- woord met «Er moet geofferd worden. Er moet bloed vloeien.» De Apeldoornsche politie trachtte Zater dag de pleegkinderen uit dat huis te bevrijden. Ze trof allen psalmenzingende aan. Toen ze informeerde naar de pleeg kinderen, werd door den -Koning- mede gedeeld, dat deze in den hemel waren, iets waarin de onderdanen toestemden. Onder de tafel echter ontdekte de politie echter de kinderen, die men met geweld aan de handen dezer krankzinnigen moest ontrukken, wier bedoeling het was deze kinderen aan God ten offer te brengen. De beide kinderen zijn naar het zieken huis overgebracht. Nader meldt men, dat de godsdienstige samenkomsten, eenige dagen onafgebroken gehouden, niet worden voortgezet. De leidster, wier bevelen met stiptheid werden opgevolgd, is tot beter inzicht gekomen en rekent zich weer tot de heel gewone stervelingen. De leden der andere families B. hebben hun eigen woningen betrokken en den arbeid hervat. Het weer. Alhoewel er Maandagavond over Lon den een flinke regen viel, houdt de warmte nog steeds aan. Er wordt voorspeld, d&fc dit zomerweer in het Zuidelijk deel van Engeland cog minstens een week zal duren. Sneeuw en boude. Te New York is Zaterdag na een zeer kouden regen de eerste soeeuw van het seizoen gevallen. Het Mé éjrologiich bureau voorspelt vorst. De verdeeling; van Opper- Silezle. De jongste berichten hebben doen zien, dat tot eeu verdeeling van Opper Silesië zal worden besloten. Dat is een hard gelag voor Dnitsch land, ook al zal bet ruim de helft van het betwiste gebied mogen behouden. Volgens berichten door de Parijscbe bladen nit Genève ontvangen, krygt Polen het leeuwenaandeel van het Zuidelyk gedeelte, nl. het district Pless in zijü geheel en Rybnik grootendeel». Ten Noorden van dit gebied strekt zich do door aanhoudende gevechteo berucht geworden industrieels driehoek uit. 4 De twee westelijke districten hiervan, Gleiwitz tn Hindenburg, zouden aan Duitschlaud komen, dat ook de stad Bentheo krygi de rest van dit district komt met Köuigshütte en Kattowitz en Omgeving aan Polen. De districten Tar» nowitz en Lublenitz, die me»r naar het Doordoosien liggen, worden tusschen Dnitschland en Polen verdeeld. Wat er verder uog van Opper Silezië overbljjft, mag Dnitschland behouden. 1 bur )a? 1 bei 1 boe ik 1 beien Vorig bedrag f 1375.90 Offerblok Parochiekerk f 7,67$ Offerblok Paterskerk f 25,49 N.N. Voor 't beeld v.h. H. Hart, van Jezus, opdat mijne kinderen brave katholieken mogen worden f 3,00 N.N. Uit dankbaarheid ter eere van het H. Hart f 1,80 Totaal f 1413,865 Giften worden gaarne in ontvangst ge nomen door bet Dag. Bestuur, Eerw. Heeren Geestelijken, Eerwaarde Paters, Offerblok Parochiekerk, Offerblok Paters kerk en Uitgever van „Peel en Maas." Dit(rieti Arbeidsbeurs en ray WORDEN GEVRAAGD 1 keukenmeid voor Den Haag 6 timmerlieden en metselaars. 1 jongen van 1617 j. v. boerenknecht Voor de staatsmijnen in Limburg, man nen van 16 tot 30 jaar. 5 burgerdienstmeiden 2 boerendienstmeiden 3 huishoudsters BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeid 21 jaar 1 sigarenmaker 1 steenfabrieksarbeider 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 1 jongen voor boerenwerk 14 iaar 1 meisje voor boerenwerk 14 jaar 1 dagleoner 3 of 4 dagen per week Morgen aj richting, ouj overledene Hoogrui- pi cot.gr ega: ie J Octobermati Dinsdag 1 Antonius. li regen van dl Woensdag Alcantara, j Vrijdag Gedurend^ Lof en gebedi Deze wee botertermjj^

Peel en Maas | 1921 | | pagina 2