Provinciaal Nieuws. J. s. Kruisver H 1 Café gen prachtig Kleine Ij Oogstmiji Gemengd Nieuws. A.dvn W. I A* Distributieregeling. Burgerlijken Stand VENRAY. Kerkelijke Diensten le Venray. Geduren 5 P. J. Th. Wii Café G. V Gé A. Coopn overwinning het krijgsplan der Duit» ichers ontwricht. De zeven leger» groepen, die te zamen bij een reuzen arm vergeleken werden, konden de taak waartoe zij in hel veld gezonden waren niet vervullen, omdat de grijpende hand" de legergroep von Kluck een tik had gekregen, die zoo gevoelig was aangekomen, dat ook de beneden» en bovenarm de legergroepen von Bülow, von Hauiee Albrecht von Wiirttemberg, Duilsche kroonprins, von Heeringen en kroon prins von Beieren er den weerslag van ondervonden. De slag aan de Marne is wel de belangrijkste episode uit den vijf» jarigen oorlog, en teekenend is het, dat de Duitsohe kroonprins reeds na de Marne de positie der Centralen hopeloos achtte. VENRAY, 2 Augustus 1919. Raadsvergadering Venray. Spoedeisohends vergadering op Donder dag 31 Juli, voorm. half 12, werd door den Voorzitter precies op tyd begonnen met gebed. Aanwezig tien leden. Afwezig de heeren Dorks, Fonok en Wethouder Janssen. Deze laatste met kennisgeving. Bij 't eerste nummer van de agenda «Benoeming eener onderwijzeres aan de school te Leunen", ging de geheime ver gadering beginnen. Te tien minuten over 12 was de nitilag der stemming in openbare vergadering met algemeeoe stemmen benoemd Mej. M. H. P. H Smeets. Omtrent de gemeentebelasting kon de verslaggever onmogelijk al de opgenoemde cijfers bijhouden. Intusschen zal hij de •sohaal'' van welwillende zijde ter inzage ontvangen (en wel eens toelichten). Nu zij enkel vermeld 1. bij gelijke inkomens, hoe grooter gezin des te minder belasting 2. kans bestaat er, dat kleinere inkomens in de toekomst nog lager wor den aangeslagen. Wat 't verslag der gemeente over 1918 aangaat, dit wordt ter inzage gelegd op de secretarie, voor eenieder die er belang bij heeft. Men heeft den verslaggever gevraagd waarom of waardoor bier in Venray de vergaderingen van den Raad der gemeente dikwijls in geheime sitting de zaken behandelt. Als buitenstaander kon hij daarop niet antwoorden, Hij zal de vragers verwijzen tot wien zich te wenden. Plaatselijke veetentoonstelling; te Venray. Degenen die geen aangifte gedaan heb ben, kunnen toch met hnn vee op do tentoonstelling verschijnen. De inzenders van stamboekvee worden verzooht alle stamboekpapieren mee te brengen. Uit naam van de Jury en het Bestuur worden de veehouders verzocht in te zenden stamboek- en niet stamboekdieren in alle rubrieken. Vooral wordt verzocht jongvee in te zenden. Er worden vijf prijzen en eervolle ver meldingen voor stamboekkoeien en drie prijzen en eervolle vermeldingen voor niet-stamboekkoeien uitgeloofd. Alle inzenders moeten te acht uur met hun vee op het terrein in -Den Engel" verschijnen, om de dieren in de rnbriek waartoe ze behooren, te plaatsen. Komt men later, dan kan de Jary niet op den gestelden tijd beginnen met de keuring. De inzenders hebben geen vervoerbewij-1 zen noodig van de heeren Ambteoareo. Op het Zondag te Geleen gehouden concours van bandboogschutterijeo be haalde de heer G. Stevens van -Diana" alhier, den len personeelen prijs. Donderdagavond werd voor reke ning van den heer H. Verheugen alhier aanbesteed het bouwen van een bakkerii, bergplaatsen enz. Ingeschreven werd als volgt K. Jacobs f 11500 V. Maas—Hendriks f 11120 Gebr. Volleoberg f 11079 P. Oudenhoven f 9950 A. Pijpers en J. Martens f 9828 Gebr. Oudenhoven f 8640 Het werk is gegund aan Gebr. Ouden hoven. Zaterdag vergaderde de Werklie denvereniging, doch bet meerendeel der ledeb schitterde wederom door afwezigheids Het sobijnt dat de Venraysche werklieden sociale ontwikkeling niet noodig hebben. En dat in een tijd waar het gaat voor of tegen Christus. Denk er om werklieden, wie bet maatschappelijk vraagstuk begrijpt, begrijpt zijn tijd. Wie het niet begrijpt staat voor het heden en voor de toekomst als voor raadsels. De werklieden vooral moeteu een gezonde frissohe kijk hebben op bet maat8obappelijk vraagstuk. De werklieden moeten beslag leggen op de grondbeginselen, bet ABC van onze Roomsche maatschappijleer. Wij kunnen, moeten en znllen onze maatschappij redden door het devies van Pius X z.g., «alles herstellen in Christus", door heerlijke samenwerking ia kloeke daden om te zetten. Dan zullen wij, werklieden, in de toekomst met Gods onmisbare hulp er zeer zeker in sl&geD, om niet alleen onze samenleving te behoeden voor revolutionair terrorisme, doch baar tevens maken tot een Christelijken heilstaat, door haar te doorkneden met onze heerlijke, eeuwige en onveranderlijke beginselen, welke alleen en uitsluitend den mensch voor tijd en eeuwigheid gelukkig kannen maken. Werklieden van Venray, besef toch waar het om gaat. Wees een voorbeeld voor het Noorden, het kan hier zoo gemakkelijk. De heer Lenssen bield een intressante lezing over de gevaren der groote steden. Reglementswijziging werd aangehouden 'tot een volgende vergadering. Na eeD gezellig samenzgn sloot de voorzitter met den christelijken groet. (Ingez LEUNEN. Verleden Zondag heeft onze Burgerwacht deelgenomen aan den schiet wedstrijd te Merselo, Dat er onder onze Burgerwachten vrij willige Brigade nog al uitstekende sohutters gevonden worden, bleek doordat op de personeele baan door drie schutters een prijs werd behaald. MERSELO. Niettegenstaande het slechte weer bad de sobietwedstrijd van verleden Zondag een geregeld verloop. Geweldige regenvlagen konden den kamp laat niet doven. Tot laat in den avond bleef men doorkampen, gebrek aan pa tronen maakte een einde aan den wedstrijd. De fanfares van Oostrum en Merselo zorgden om beurten voor opvroolykiog. Het nuttige was hier met 't aangename vereenigd. Alle eer aan de regeliogs» commissie. De orde was voortreffelijk. De wedstrijd werd geopsnd door den heer Vincent Pyls, commandant der Venr. B. W., die de aanwezigen welkom toeriep en met een kort treilend woord het groote nut der Burgerwacht schetste. De Edelacht. Heer Burgemeester, die van het begin af den wedkamp met zijne tegenwoordigheid vereerde, sprak een slot' en dankwoord tot de aanwezige ver- eenigiogen, spoorde de leden der burger wacht aan om te blijven oefenen, om in geval van nood paraat te zijn om troon en altaar en eigendom te verdedigen tegen iedere aanranding. Ten slotte overhandigde de heer Burge meester de prachtige prijzen aan de winnaars. De feeststemming in het dorp duurde nog geruimen tijd voort, dank zij de lustige tonen der onvermoeibare fan farecorpsen De uitslag is als volgt Vrjjwilligersbrlgade. Ie prijs Lamb. Miohels, 2e H. van Rijswijck, 3e Jos. v. d Heuvel, 4e H- Verstegen, Be P.Heijman. Burgerwacht. Afd. I geoefenden. Ie en eereprijs Jac. Verhoeven, 2e Jao. Muysers, 3e A. van Rijswijok, 4e Jao. Bistervelds, 5e P, G. Hendriks. Afdeeling U ongeoefenden. Ie prijs S. Lemmeüs, 2e H. van Stiphout, 3e Tb. Broers, 4e M. Ewals, 5e P. J. Bistervelds. Personeele wedstrijd le prijs L. Arts, 2e Piet de Mulder, Leunen, 3e H. Arts, 4e G. Potls, Leunen, 5e P. Reijntjes, Leunen. Mond- on klauwzeer. Onder Holthees en Overloon is bij het vee van een drietal landbouwers mond en klauwzeer geoonstateerd. V oorzichtig met vuurwapenen In het naburige Maashees had Woens dagavond een ernstig ongeluk plaats. De jager P. B. was bezig een revolver te probeeren, niet merkende dat deze nog met een patroon geladen was. Plotseling ging een schot af en trof den bij hem staanden B. uit Well iu bet ouderlijf. Direot werd de bu!p iDgeroepeu van Dr. Strubon, die den getroffene naar het gasthuis te VodIo liet overbrengen. VENLO Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van 65 woningen voor reke ning van de Venlosobe Bou wvereeniging was laagste inschrijver Gebrs, Soree aldaar voor f 267.500, aan wie het werk werd gegund. VENLO. Door de Rijksveldwaoht is te Afferden aangehouden en naar Roermond ter beschikking der Justitie overgebracht L. A. 20 j. koopman wonende te Nijmegen, verdacht van diefstal van een rijwiel ton nadeele van den beer G. Huising alhier De grenscontrole. Men schrijft uit Venlo De grens naar Heruogen was Zaterdag en Zondag geheel vrij. Zeer velen profi teerden er vau om eeos een kijkje op Duitscb gebied te nemen. Naar men mede deelt zon het grensverkeer spoedig heel wat gemakkelijker worden. De Belgen zijn meerendeels reeds vertrokken. De wachtcommandant der Kaldenkerkscbe grens verklaarde, dat binnen eeo paar dagen het grensverkeer geheel vrij zou zijn. Ook zouden dan de personentreinen weer kunneD loopen. Mrg. J. M. L. Keuller, Maandagavond is te Maastricht in het klooster der Eerw. Zusters van het Arme Kind Jezus na eeo korte ziekte overleden de Hoogeerw. Zeergel. heer Prof. Mgr. Dr. J. M. L. Keuller, geheim kamerheer van Z. H. den Paus, penetencier van het kapittel in het bisdom Rotrmond. oud- profesor van het groot seminarie en oud geestelijkadviseur van bet diocesaan comité der K. S. A. in het bisdom Roermond. EIJGKLSHOVEN. Op de bruinkool- veld de Herman is wegens een loongesohil een vrijwel algemeene staking uitgebroken. KERKRADE. Bleijerbeide, een belang rijk gedeelte van de gemeente Kerkrade en tot nu toe behoorende tot de parochie van St. Lambertns. is door Z. D. H. den Bisschop van Roermond tot rectoraat verheven. Met de zielzorg zijn, zooals bekend, de eerw. paters Franciscanen belast, die ge. durende bun verblijf onder de geloovigeD, zioh reeds op velerlei gebied, naast hei godsdienstige, buitengemeen verdienstelijk hebben gemaakt. MAASTRICHT. Daar men niet inge nomen schijnt met de aanzienlijke ver hooging der scheertarieven is men voor nemens over te gaan tot oprichtiDg van een coöperatieve scheer en kappersalon Inlevering militaire goederen Bij ministerieele beschikking is een regeling vastgesteld omtrent een algemeene inlevering van militaire goederen door landstormplichtigen. Voor deze inlevering, die over enkele weken zal aanvangen, zal geen terugkeer onder de wapenen plaats hebben (tenzij de dienstplichtige nalatig mocht zijn). Het in ontvangst nemen van goederen zal in de versobillende gemeenten geschieden onder leiding van de landweer- districtscommandanten. Ontvlucht- Sedert Juli 1917 zijn reeds 158 vreem* delingen uit het interneeringskamp te Bergen ontvlucht, van wie en 31 werden teruggezonden. De reden der vele ontvluchtingen is de onbetrouwbaarheid van het bewakings personeel- Het motorgevaar. Op den straatweg DinxperloBooholt reed een 20-jarig Duitsober met zijn stoomfiets tegen een vrachtwagen. De be rijder kwam onder de raderen en was onmiddellijk dood. EL.TA, Gister beeft de plechtige opening plaats gehad der Eerste Luohtverkeertentoonstel- ling te Amsterdam. Hondsdagen. Volgens den Twentsoben -boerenregel" is het weer van den eersten hondsdag het weer van de geheele hondsdagenperiode (19 Juli19 Augustas.) Daar het den eer sten hondsdag regende zouden we voor- loopig nog op heel wat regen kunnen rekenen. Tot nu toe is de -boerenregel stipt uitgekomen Vrije Zaterdagmiddag- Bij Kon. Besluit is bepaald, dat van 1 September af behalve gehuwde vrouwen ook andere vrouwen en jeugdige personen (jongens en meisjes) des Zaterdags na 1 uur namiddags io fabrieken en werkplaat sen geen arbeid mogen verrichten. Loting voor de militie. In de maand September zal de loting voor de liohting 1920 plaats hebben. De laatste jaren voor den oorlog was het getal personen dat vrijlootte zeer geriDg, waar schijnlijk zal hnn getal voortaan iets grooter zijn, daar er in 1918 een nieuw keurings- reglement in werking is getreden, waar» door niet zooveel personen meer worden afgekeurd als vroeger. Woningtelling. In alle gemeenten van oos land, die op 1 Januari meer dan 2000 inwoners teldeo. zal een woningtelling worden gehouden. De opneming moet voor 1 November ge schied zijn. Tabak. In de Beinwe staat de tabak overal zoo goed als het kan. Met bet afbreken is men allerwege aan den gang. 't Zal van 't jaar wederom een zeer winstgevend ge was zijn, want de tabak blijft maar duur velen denken zelfs dat prijsverhoogiog ons weldra weer te wachten staat. Door den oorlog is de Geldersche tabaksteelt wederom meer op den voorgrond getreden. Geen betrouwbare Nederlanders. Er is zoo schrijft men aan de -N» Ct," op het oogenblik een groote animo bij tal van gegoede Duitsohers om in ver band met de belastingen uit bet Duitsohe staatsverband te komen. Versobeidene Dait8chers, die hier een spied a terre had den, zullen zich laten naturaliseeren. Zij willen alleen Nederlanders worden, om van de Duitsohe belastingen enz. af te komen. Nederlanders voelen zij zich overigens heel matig. Daarom is een scherpe controle op de aanvragen van naturalisatie ook in de Staten-Generaal teer gewensoht, zegt het Hasgsche blad. Dc waarde van een kip. Als bewijs, dat men in Australië de waarde van een kip zeer hoog schat, ver' melden wij het volgende, voorkomend in het laatste nummer van Aviculture''Een plu-mveehouder in Tasman'ö heeft een uit- daging gedaan om 25 zijner jonge eigen [gefokte bennen te lateD wedijveren tegen onverschillig welke melkkoe uit denzelfden 1 staat, om vast te stellen, welke de meeste netto-winst zouden opleveren in 12 maanden AI het voer kon voor de hennen in rekening gebracht worden, zalfs het grit en groen» voer, doch ook al het door de koe ge- nuttigde voer moest berekend worden. De geldende prijs voor verscbe eieren zou ten goede van de hennen wordeD ge schreven, terwijl de melk, hetzij aan boter, hetzij aan kaasfabriek, mocht ver kocht worden. Aan de weddenschap was een som van 300 gulden verbonden en hoewel er verschillende malen publiciteit aan was gegeven, werd ze nimmer aan vaard." Tot zoo ver het door den heer C. S, Th- van Giük, den rjjkipluimvee> consulent, geplaatste. Wy meenen er alleen aan te moeten toevoegen, dat ook hier de tegenwoordige eierpryzen wel van dien aard zijn, dat de Nederlandsche fok kers hun pluimveestapel gerust kunnen uitbreiden, nog veel meer dan tot heden toe. 't Is de eeoige manier om een vol doend aantal eieren te krijgen. Nu is de produotie beslist veel te gering. De drooglegging der Ver. .Staten. Over het wetsontwerp, dat door het Huis te Washington is aangenomen, meldt de -Times" nog het volgende Het in bezit hebben van geestrijke dran ken in hnn eigen huizen is den burgers niet verboden, maar het wetsontwerp legt hnn de last op het bewys te leveren, dat de drank dien zij bezitten, niet ten verkoop s. Door de strange bepalingen van den maatregel ken geen burger, die verhuist, zijQ wyu en spiritualiéo overbrengen naar tyn nieuwe woning, sinds het vervoer van alle mogelijke geestrijke dranken met eenig vervoermiddel welke ook verboden is, op poene van een zware boete, gevangenisstraf en in beslagneming van drank en vervoer middel. In het begin van bet volgende jaar staat derhalve elke Amerikaan, die geestrijke dranken by zioh heeft, zelfs als hy voor zyo plezier in zyn eigen auto rydt, er aan bloot, zijn auto te verliezen en in de ge vangenis gestopt te worden. De onthullingen. Er is thans weer pauze gekomen in den vloed van onthullingen, maar men kan er zeker van zijn, dat er nog heel wat zal loskomen. De onthullingen van Erzberger hebben natuurlijk groote ontroering in Dniteohland veroorzaakt en men kan begrijpen, hoe woedend de conservatieve en militaire al- Duitschers op dezen man gebeten zijn, die ben zoo fel gegeeseld heeft. Erzberger heeft het Duitsohe volk doen zien, hoe het vier jaren laDg op gewetenlooze wyze mis leid is. Er is nog maar een tipje van den sluier opgelicht, maar thans zal spoedig de ge< heale waarheid aan den dag komen. De Duitscbe pers houdt zioh ijverig met de onthullingen bezig. De Vorwarts wijst, naar aanleiding van de onthullingen op bet gevaarlijke van de geheime diplomatie. Het prinoipe van de geheime diplomatie schijnt in den tyd van Michaelis wel tot het uiterste te zijn ge dreven. Hetjataat vast, dat de meerderheid van den Rijksdag, waar Michaelis mede samenwerkte, niets van den brief van den pauselijken nuntius afwist, zelfs niet eene der leiders. Ludendorff en Helfferioh komen du verklaren, dat zij nu pas door Erzber- ger's onthullingen bet bestaan van den brief leerden kennen. Zy hebben wel deel genomen aan den kroonraad van 11 Sep tember, die naar aanleiding van bet pauselijk schrijven bijeengeroepen was, maar Helffericb beweert, dat er in die zitting van den kroonraad slechts heel ge heimzinnig gezinspeeld is op eeD vredes- mogelijkheid, die ontstaan zou, als Dnitsoh» land België geheel prys gaf. In dit geval beeft dus de kroonraad zioh over het Belgische vraagstuk uitgesproken, toDder te weten welke concrete reden aanleiding tot de zitting gegeven bad. Sluiting; Café1». De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 41 der Algemeene Politieverordening het sluitings uur voor de ealé's, uitsluitend voor de KOM VENRAY op Zondag 3, Maandag 4, Dinsdag 5, Woensdag 6 en Donderdag 7 Augustus is verlengd tot TWAALF UUR. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze verlenging bij ongeregeldheden of niet naleving der voorschriften door de politie gegeven, voor de betreffende over treders of in het algemeen onmiddellijk wordt ingetrokken. Er zal NIET WORDEN GEWAAR SCHUWD, om twaalf uur moeten de café's onmiddellijk worden geruimd. Venray 1 Aug. 1919. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. t cula is In deze kea week op een d Dinsdag om Antonius voor om- Donderdag voile] Vrijdag om hal H. Krnisweg, OPENSTELLING GEMEENTEKANTOREN gedurende de kermla. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op de Kermisdagen, dus Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag n.9, de Secretarie, het Bureau van den Burgerlijken Stand, het kantoor van den Gemeenteontvanger en het kantoor van den Gemeenteopzichter voor het publiek slechts geopend zullen zijn des voormiddag9 van 10—12 uur. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van militairen, die met onbepaald klein verlof zijn, zoowel van Militie, Landweer als Landstorm, dat het hun ten strengste verboden is hun mili taire kleeding te dragen, of aan anderen tot gebruik uit te leenen. Door de politie zal hierop ten strengste worden gelet en bij overtreding onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Houden van dansmuziek- De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kenni9, dat door hem wederom verlof is gegeven tot het houden van dansmuziek gedurende de kermis. Degenen, die op hunne aanvrage hiertoe dit verlof hebben bekomen, worden eraan herinnerd, dat de dansmuziek onmiddellijk op het door hem telkens bepaalde uur moet eindigen. Er zal NIET WORDEN GEWAARSCHUWD en aan hen, die na gesloten tijd hunne inrichtingen geopend houden, zal voor de volgende dagen in geen geval meer vergunning worden ver leend. Venray 1 Aug. 1919 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Getrouwd! S! Vuurwapenwet 1919 De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op 6 Augustus a.a. zal in werking treden de Vuurwapenwet 1919. De voornaamste voor het publiek van belang zijnde bepalingen zijnde volgende 1 order vuurwapenen worden niet alleen verstaan schiettuigen, alg geweren, revolvers, enz. doch ook munitie en onderdeden van vuurwapenen en mu nitie. 2 het is verboden zonder machtiging van den Bur gemeester vuurwapenen te hebben. De aanvraag voor een maebtiging moet schriftelijk geschieden; formulieren zijn verkrijgbaar ter secretarie tegen betaling van 10 cent, de kosten der machtiging zelf bedragen 25 ct. Voor het aanvragen der machtiging wordt speciaal gelegenheid gegeven op Dinsdag en Woensdag 12 en IJ Aug. nm. 25 uur 3 zonder machtiging van den Burgemeester is het verboden vuurwapenen te vervoeren. Deze mach tiging moet schriftelijk worden aangevraagd. 4 houders van groote jachtakten hebben voor het op de jacht met zich voeren van wapenen én mu nitie enkel de sub 2 bedoelde machtiging noodig. 5 allen, die van het afleveren van vuurwapenen of van munitie aan particulieren een beroep of gewoonte maken, zijn. verplicht een doorloopend register te houden en daarin telkens onverwijld aanteekening te doen van alle door hen onder eenigen titel ontvangen of afgeleverde vuurwapenen of munitie. Verder bevat de wet bepalingen om trent vervaardigen en herstellen van vuurwapenen en munitie. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter secretarie, waar tegen betaling der kosten des- verlangd registers verkrijgbaar zijn. 6 het is verboden om vuurwapenen te verkoopen aan anderen, dan die bevoegd zyn die te hebben. 7 leden der Burgerwacht mogen het hun van wege het rijk verschafte wapen onder zich hebben. Het zal derhalve voortaan verboden zijn zonder machtiging van den Burgemeester wapenen of munitie, anders dan vanwege het rijk verstrekt, in huis te hebben of te dragen. Overtreding der vuurwapenwet wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste twee duizend gulden. In bepaalde gevallen kan zelfs een gevangenisstraf van 4 jaren of eene geldboete van zesduizend gulden worden opgelegd. Steeds kunnen de vuurwapenen enz. worden ver- beurd verklaard. Eenieder wordt dus in zijn eigen belang aangeraden de bepalingen dezer wet strikt in acht te nemen en bij twijfel omtrent het ai of niet toepasselijk zijn der wet ter secretarie nadere inlichtingen te vragen. Zij, die nog vuurwapenen of munitie hebben en geen# machtiging krijgen om die te behouden, moeten deze tegen het daarvoor gesteld bewaarloon in bewaring geven aan den Burgemeester; hiertoe zal speciaal gelegenheid bestaan op Zaterdag 16 Aug. nm. van 24 uur op het oude Raadhuis. Venray 1 Aug. 1919. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De Heer en betuigen ook n familie hun hart bewijzen van ||jn wel ijk onder von PRINSENHA( |i 1! Hiermelille jet en treungen van het innig geliefden :r, Oom de \Y|. I Charles Jo ub IN geboren te J aldaar zacht I overleden 31 J ge de laatste H. jfuet Wij bevelen ne in Uwe godfe g Helden—Dor i 1 M Sï H SE Venray Princenhage SI M !EI Venray KJ 5S1 'f SE S IE .m :r. De plechtige cis hebben Maand; qsI uur in de Ps rk Lambertus te Wet tot bestrijding; van heling; De Burgemeester van. Venray brengt ter kennis vaa belanghebb-nden, dat in wsrking is getreden «ene wijziging van het Wet boek van Strafrecht. De wijziging is in haar geheel opgenomen in Staateblad 311 van dit jaar, hetwelk ook ter secretarie kan worden ingezien. Venray 2 Augustus 1919 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Geldig van 30 Juli—7 Aug. Normaalbon 11 balf pond Normaal. Geldig van 8—15 Aug. Normaalbon 12 balf pond Normaal Geldig van 3—9 Aug. Bon 49 3i/t ons suiker Kinderbon 49 3i/» on* suiker. Winkeliers, Vrijdag 8 Aug. om 2 uur inleveren op- plakbladen Normaal. Bakkers. Woensdag 6 Aug. van 9—10 uur in leveren verzamelstaten. Openlag Dislributiebureau Maandag 4 en Dinsdag 5 Augustus za! bet Distributiebureau alleen geopend tijn van 1011 uur vm doch. uitsluitend voor militairen en vreemdelingen. 26—2 Augustus GEBOREN: Peter R. Fleurkens, Lull. Matbijs A- G. Cremers, Emdstraat. Johaones M. H. van Rhee. Oirlo. Mathieu J. G. Michiels, Kruiesoo. Gsrrit Tb. J Peetere, Langstraat. Matbea A- A. Rongen, Oirlo. Catharina M. Thomassen, Krnissen. OVERLEDENgeene Parochiekerk Morgen Solemniteit van St. Petrus Banden en groote processie, om 4 uur Lof. Maandag feest der H. Kindsheid, om 9 uur hoogmis waaronder collecte Dinsdag 8 uur jaarg. 2e klas voor de echlge. noote van Henri Wismans Woensdag 8 uur jaarg. voor Th. Oerrats, echt» genoote en Johannes Oerrats I Donderdag 8 uur Sol. jaarg. voor Martin Poele [en echlgenoote j Vrijdag 8 uur jaarg. voor P. van Mèijel en echtgenoote, A. Rutten, A.en W. van Meijel sn echlgenoote Dinsdag, Woensdag en Vrijdag om 6 uur de leesmissen voor Joh. Takken. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis, om 8 uur hoogmis, om 5 uur Lof. De aflaat van Portiun» De leden word fd verzocht aan di ra: deel te nemen eepte scharen. KruisverbonderE Kermisdagen niejeoh bezoeken. Ook niet-leden oec Ondergeteekei dat hij vanaf hei Prompte Beleefd MERSE L1 Het Bestuur' geiten of lamme dingen naar de er Woensdagmc t r aanwezig zijn o; en rein. A 3 en 5 cent daj Kermis verkrijgb HOEIl V Ide 15 cent per porting HOENDERSTRI voor met Pasche Adres V. FOl li »e H.H. xjb verzekert Uwe rij sehade bij de Ci VERZEKERING hare uitbetaling. f Vertegenwoord

Peel en Maas | 1919 | | pagina 2