Bijvoegsel van jjPeel en Maas", Zaterdag 20 Juli. Districts-Arbeidsbeurs en Informatiebureau Venray. DRANKWET Burgemeester en Wetbouders van Venray, brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 14, 2e lid jo. artikel 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat op heden is ingekomen een verklaring van Christiaan Hubert Wijnhoven, dat hij, nu eene vergunning beschikbaar is geworden, volhardt bij zijn op 20 Juli 1916 ingediend verzoek om vergun ning tot verkoop van sterken drank in het klein, voor eene localiteit van het perceel Wijk D no 106 aan het Henscheniuspleiu, op welk verzoek toen afwijzend werd beschikt uitsluitend op 'grond, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning, welke gevraagd wordt voor de linker beneden voorkamer van gemeld perceel, schriftelijk bezwaren indienen. Venray, den 19 Juli 1918 Burgemeester en Weihouders van Venray O. VAN DE LOG. De Secretaris, VAN HAAREN. De Brandstoffeacocnaxissie van Venray maakt bekend, dat houders van zomerrantsoenkaarten, die tot nu toe hunne drie eenheden brandstof nog niet afgehaald hebben, ze in de week van 21 27 Juli e.k. bij hun kolenhandelaar kunnen afhalen. Zaterdag 27 Juli e k. worden de opplak- bladen en staten van de aflevering zomer- rantsoen over Juni van de handelaren ingewacht. Uitreiking Selioenbons. De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kennis dat vanwege het Steuncomité wederom uit>*eikiug van scnoenbons zal plaats hebben voor diegenön, die tot heden nog geen of hoogstens één bon ontvingen Dinsdag van 56 uur op het distributiebureau nos 656136S. Douderdag van half 6half 7 te Oirlo bij J. Kemmelings nos 246 403, te Oostrum van 78 uur bij J. van de Voort r.os 121245. Vrijdag te Merselo van 5—6 uur bij Wed. Arts nos 1120, te Leuaen bij Fr. Martens van 78 uur nos 404655. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat zij, die vanaf heden een bon ontvangen verplicht zijn, daarop binnen een maand na uitgifte der bon een paar schoenen aan te schaffen. Op de voortaan uitgereikte bons zal dus door den secretaris van het Steuncomité de datum tot waarop de bon geldig is, vermeld worden. Wanneer de honhouder niet in de gelegenheid is binnen een maand daarop schoenen aan te schaf fen, kan de geldigheidsduur door den secretaris van het Stenncomité met één maand verlengd worden en moet men deze verlenging op de bon laten aanteekenen. Van deze verlenging wordt een controlelijst aangelegd. Bons. waarvan de geldigheidsduur of datum door den bonhouder zelf frauduleus gewij zigd is, worden bij de inlevering en verrekening heslist geweigerd, tot schade der schoenmakers die ie aannemen. Geldigheidsduur Schoenbons. De Burgemeester brengt ter algemeene kecnis, dat degenea. die nog schoenboas van vorige uit reikingen in hun bezit hebben, zoo spoedig doenfljk zich daarop een paar schoenen dienen te koopen. aangezien alle bons met ingang van 1 October 1918 vervallen. Wie na 1 October 1918 nog schoenbons heelt, kan daarop tot zijn eigen schade geen schoenen meer koopen. Nieuwe bepalingen verkoop schoenen op bons. De, Burgemeester brengt ter kennis van alle schoenmakers en -winkeliers in de gemeente, dat het Kon. Nat. Steuncoiité den verkoop van schoenen op bons met ingang van 1 October 1918 als geëindigd wenscht te beschouwen. Nal October 1918 mogen dus door de schoen makers of schoeQwinkeliers geen bons meer worden aangenomen. Bon3, die na 1 October worden aangenomen zijn ongeldig en zullen bij de verrekening door den secretaris van het Steun comité geweigerd worden. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend, dat de navolgende gewas sen van den oogst 1918 aan de Regeer- ingscommissarissen geleverd moeten wor den winter- en zomertarwe, rogge, vier- rijige zomergerst, tweerijige zomergerst, koolzaad [raapzaad, boterzaad, dederzaad) lijnzaad, haver, veldboonen, erwten, stam- boonen, boekweit, karwijzaad, blauwmaan- zaad, geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad kanariezaad, wintergerst, roodklaverzaad. Voor de na te noemen producten zijn de volgende maximumprijzen vastgesteld: per 100 K.G. Rogge f 26— Wintergerst en vierrijige zomergerst f 20— Tweerijige zomergerst f 21 Boekweit f 35 Koolzaad (raapzaad, boterzaad, dederzaad) f 45 Karwijzaad f 45 De Minister voornoemd. POSTHUMA- De Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen 1o dat met ingang van den datum, waarop deze beschikking in werking treedt wordt ingetrokken, het sub IV bepaalde van de beschikking no 12094, 2o dat overeenkomstig de wet van 3 Juni 1918 (Staatsblad 334) het vervoer van hooi is verboden. Dit verbod is niet van toe passing: a op het vervoer van hooi, van lan derijen, die niet jaarlijks worden verpacht, voor zoover dit vervoer geschiedt langs den kortsten weg van het land naar de opslagplaats van den verbouwer. b op bet vervoer van hooi voorzien van een ver voer be wijs, afgegeven door een Provinciaal Hooibureau. 3o dat dit verbod in werking treedt op 17 Juli 1918. De Minister voornoemd (gett POSTHUMA. Burgerlijken Slaud VK\H.\Y. 12—19 Juli GEBOREN Leouardus Martinus Bots, Oirlo. Johauues Oerardus Vermeulen, Landweeri. OVERLEDENLena Maria van der Sommen, 2 m., Leunscheweg Maria Vermeulen, 60 jaar, St. AnnagestichtJan Hermans, 75 jaar, Bra bander Petronella Huberta Loonen, echtgen. van A. Kuenen, 39 jaar, Steeg Arnoldina Barents, 2 weken. Johanna Barents, 3 weken. Langstraat. kerkelijke Diensten te Venray, Parochiekerk Maandag 8 uurjaarg. 2e klas voor M. Wismans Hendrina Trynes en Henrica Wismans. half 9 uitvaart voor vrouw Kuenen. Dinsdag 8 uur Sol. jaarg. voor Adr. vau dea Biggelaar en familie. half 9 jaarg. voor Joh. Buggems. Woensdag 8 uur jaarg. voor Joh. Poels, en familie. half 9 jaarg. voor H. Poels en Gert. v&n Meijel. Donderdag 8 uurjaarg. voor P. J. Bistervelds. Vrijdag 8 uur jaarg. voor H. W. Schraven en E. B. Leijffers. Paterskerk, Morgen om 5. 6 en 7 uur H. Mis met onder» richting, om 8 uur plechtige hooguiis voor de leden van het Broederschap, waarna processie, om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 hoogmis ter eere van St. Antonius voor onze weldoeners, om 5 uur Lof. Woensdag feest van den H. Fracciscus volle aflaat o.g.v. om 7 uur en half 8 gewone uitvaart diensten voor Petronella Kersten als lid van het Broederschap, 5 uur Lot. Vrijdag feest van de H. Moeder Anna volle aflaat o.g.v. om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof en oefe» ning y. d. Kruisweg. Zaterdag feest vau de zal. Maria Magdalena volle aflaat o g.v. om 5 uur Lof Inventarisatie oogst 1918. Te lage aangifte grootte der perceelen. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de landbouwers, dat uit rapporten vau controleurs en districtsambtenaren gebleken is, dat er landbouwers zijn, die eene te lage aangifte hebben gedaan van de grootte hunner akkers, In verband hiermede, wordt den landbouwers, die zich, hetzij bi| vergissing, hetzij uit nalatigheid hetzij opzettelijk hieraan hebben sehuldig gemaakt, in hun eigen belang dringend aangeraden eene verbeterde aangilte te doen. De verzekering wordt gegeven, dat zij die hunne opgave alsnog verbeteren, geene onaangenaamhe den te vreezen Rebben, dochdat degenen, van wie blijkt dat zij, ondanks deze waarschuwing, toch opzettelijk hunne te lage aangifte handhaven, aan de gerechtigde zware straf niet zullen ontsnappen. De districtsambtenaar, de heer Neiissen, zal tot het in ontvangst nemen dezer verbeterde opgaven zitting houden op dagen en uren als volgt op Maandag 22 Juli vau 57 uur in Hotel de Zwaan voor afdeeling Venray dorp incl. Smakt. op Dinsdag 23 Juli van 57 uur bij Cremers te Lull vooraldeeling Oostrum, op Woensdag 24 Juli van 5—7 uur bij Frits Martens voor afdeeling Leunen. op Donderdag 25 Juli van 57 uur bij Wed. Arts voor afdeeling Merselo, op Vrijdag 26 Juli van 57 uur bij van Rhee voor afdeeling Oirlo en Castenray. Venray, 19 Juli 1918. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Dorsclien vau granen en peulvruetilen De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis der landbouwers, dat de Re» geering8Commi8saris voornemens is. voor verschil» lende rayons in de provincie dorscltmachines ter beschikking te stellen van hen, die uiet in hot bezit zijn van zulk eene machine en deze moeilijk kunnen aanschaffen of huren. De daarop vallende kosten worden pondsponds» gewijze berekend. Zij die genegen zijn van deze gelegenheid ge» bruik te maken, moeten hiervan opgave doen, onder mededeeling van de hoeveelheid producten welke zij weuschen, bij den Districtsambtenaar den Heer J. H. Neiissen te Oirlo, waartoe zitting zal worden gehouden op dezelfde plaatsen, dagen en uren als zijn aangegeven in bovenstaande be» kendmaking van te lage aangifte der grootte der perceelen Venray 19 Juli 1918 De Burgemeester voorn., O. VAN DE LOO Worden gevraagd 1 2de meid voor Venray. 1 klerk voor notariskantoor 1 keukenmeid 2 boerenmeiden 5 grondwerkers voor Venray 2 dienstmeiden voor burgergezin, 1 huishoudster 1 huisknecht 2 meisjes voor winkel en huiswerk 1 modiste 1 jongen 14—16 jaar voor schoenfabriek Bieden zioh aan 1 molenaar 2 kantoorbedienden 1 kindermeid 1 boerenmeid en knecht 3 jongens van 13—15 jaar v. boerenwerk sigarenmakers en bosjesmakers 1 kleermakersknecht 1 timmermansleerling 15 jaar 1 roggemaaier 1 tuinier (middelbaren leeftijd) 1 bakkersleerling 1 keukenmeid

Peel en Maas | 1918 | | pagina 3