Bijvoegsel van Zaterdag 8 Juni 1918. Waarschuwing. Districts-Arbeidsbeurs en Informatiebureau i/enray. INLEVEREN BONBOEKJES bij vertrek uit de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat voortaan geen getuigschriften van verandering van werkelijke woonplaats meer zullen worden afgegeven dan op vertoon ter secretarie van een bewijs, dat op het distributiebu reau de bonboekjes van belanghebbende zijn ingeleverd en de identiteitskaart is veranderd. Teneinde teleurstellingen te voorkomen gelieve men er dus steeds aan te denken, bij het halen van een getuig schrift van verandering van werkelijke woonplaats zijn bonboekjes en de identi teitskaart (groene kaart) van het gezin, waaruit men vertrekt, mede te brengen. Venray 7 Juni 1918. Burgemeester en Wetboudaie v. Venray O. VAN DB LOO. De Secretaris VAN BAAREN. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat hij zich genoodzaakt ziet om strengere maatregelen te treffen bij het verstrekken van regee- ringsartikelen, teneinde aan de hebzucht van enkelen, die zich niet ontzien ten koste van bun evenmensch zich van een grooter hoeveelheid levensmiddelen te voorzien dan waarop zij recht hebben en dus hamsteren, paal en perk te stellen. Mitsdien is door mij met ingang van heden het volgende bepaald Ie Eenieder is verplicht alle regeerings- artikelen persoonlijk te balen of te doen halen door een lid van zijn gezin, waar onder de dienstboden zijn begrepen, terwijl steeds het identiteitsbewijs moet worden overgelegd, 2e Alle bons moeten in bijzijn van den winkelier uit het bonboekje worden losge scheurd, losse bons zijn ongeldig, tenzij deze voor bijzondere gevallen voorzien zijn van de bandteekening van den burge meester of van een door hem aangewezen ambtenaar. 3e Het is ten strengste verboden bons of bonboekjes te verkoopen, te verhandelen of af te geven, bij overtreding worden deze onmiddellijk ingetrokken. 4e De winkeliers hebben steeds toe te zien, dat niet meer bonboekjes worden overgelegd, dan overeenkomt met het aantal personfen waaruit het gezin bestaat blijkens de identiteitskaart, die moet wor den gecontroleerd, worden meer bonboek jes ingeleverd, dan moeten deze onmid dellijk worden ingehouden en ingeleverd aan het Distributiekantoor. Eenieder zoowel kooper als verkooper wordt gewaarschuwd, dat aan deze be palingen streng de band gehouden wordt, de winkelier die zijne volle medewerking niet verleent, voor goed van alle regeer- ingsartikelen wordt uitgesloten, Venray 8 Juni 1918. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. BEKENDMAKING} De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat degenen welke om zeer GEWICHTIGE redenen niet in staat zijn de regeeringsartikelen zelf af te halen of door een der leden van hun gezin te doen afhalen, vergunning kunnen bekomen om deze afhaling te doen geschieden door een bepaald aan te wijzen persoon, die dan namens hen verantwoor delijk is. Deze vergunning moet aangevraagd worden aan het Distributiebureau eD wordt door mij persoonlijk over de nood zakelijkheid der aanvrage beslist. Wordt vergunning verleend, dan wordt hiervoor eene kaart afgegeven, welke tege lijk met de identiteitskaart moet worden overgelegd. Venray 8 Juni 1918. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Slaehlverguaningen. De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kennis, dat al de genen, welke in de laatste weken eene vergunning ontvingen tot het slachten van een varken, bestemd voor eigen gebruik, en welke reeds vroeger eenzelfde vergun ning ontvingen en geslacht hebben, deze vergunningsbewijzen moeten inleveren aan het Distributiebureau UITERLIJK DINS DAG a.s. Indien deze vergunningsbewijzen niet worden ingeleverd, loopt men groot gevaar, dat in den herfst geene slachtver- gunningen meer worden verleend. Venray 6 Juni 1918. De Burgemeester voorn., O. VAN DE LOO Da Braodstoffencommissie van Venray maakt bekend, dat slechts per eenheid huisbrand zal worden afgeleverd. 1 eenheid antraciet weegt 75 KG. 1 een heid eierbrikeiten 75 KG. 1 eenheid stuk kolen 80 KG. 1 eenheid bruinkoolbriketten 100 KG., zoodat voor 10 ton antraciet 130 eenheden gelden, 10 ton eierbriketten 130 eenbeden, 10 ton stukkolen 120 eenbeden, 10 ton mijncokes 130 eenheden, 10 tor bruinkoolbriketten 100 eenheden. 1 eenheid antraciet kost 12.— eierbri ketten f 1,50, stukkolen f 1,70, 1 eenheid of 2 HiL. gascokes f 4. Donderdag 13 Juni zullen steenkolen uit- Cdeeld worden op de. gehuchten Merselo, unen, Oirlo en Oostrum. Zomerrantsoenkaarten worden aan hen, die voor brandstoffen aaavrage gedaan hebben, uitgedeeld voor Leunen bij de Gebr. Lucassen aldaar en voor de drie andere gehuchten door de secretarissen van de respectievelijke boerenbonden en des morgens tusschen 8 en 9 üur van den 13 Juni a. s. Worden gevraagd 14 arbeiders voor steenfabriek 1 boerenknecht 1 keukenmeid 1 dienstmeisje voor Venray 1 banketbakkersleerling voor Venray 1 klerk voor notariskantoor 1 timmerman voor boerderij, vast we 1 schildersknecht zelfstandig kunnen werken, voor dadelijk, Venray. Bieden zloh aan 4 slagersknechts 1 zweitser 3 jongens van 13—15 jaar v. boerenwerk 1 koetsier of vrachtrijder 1 werkmeid eenige dagen in de week 36 sigarenmakers en bosjesmakers 2 meisjes van 1315 jaar 2 boerenknechts 1 smidsknecht 1 kleermakersknecht 1 tuinier of landbouwer, liefst in ee: klooster 1 gehuwde huishoudster

Peel en Maas | 1918 | | pagina 3