Bijvoegsel van „Peel en Maas33 Zaterdag 27 April. Uitbetaling Militie-, Landstormvergoedingen Verkoop en aflevering van beenderen De Burgemeester var Venray, brengt ter algemeene kennis de navolgen de beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel 1 de verkoop en de aflevering van beenderen aan beenderen verwerkende bedrijven is verboden. 2 het vervoer van beenderen uit eenig deel der gemeente naar beenderenver- werkende bedrijven, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden, 3 ontheffingen van de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld, worden verleend door of namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Aanvragen om ont heffingen zijn schriftelijk in te dienen bij de afd. Crisiszaken bureau Nijverheid van het Departement van Landbouw Nijverheid en Handel. 5 de verbodsbepalingen sub 1 en 2 genoemd, treden in werking op 1 Mei 1918 Venrsy 27 April 1918. De Burgemeester voornoemd, O. VaN DE LOO lesvoer van M a nu facturen De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijne beschikking van 7 Februari 1918 no 39 afd. Crisiszaken, bureau Nijverheid en onder verwijzing naar zijne bekendmaking van 23 Maart 1918 no 15153 afd. Crisiszaken, bureau Nijverheid, beiden betrekking hebbende op manufacturen, heeft goedgevonden te bepalen dat de sub c in de beschikking van 7 Febr. gestelde uitzondering op de verbodsbepalingen ten opzichte der aflevering en bet vervoer van manufacturen gesteld, met ingang van 15 Mei 1918 zal komen te vervallen dus vanaf 15 Mei 1918 ook het vervoer van manu facturen door marktkooplieden uit hunne opslagplaatsen naar de markt en van de markt naar de voormelde opslagplaatsen van het restant der ten verkoop aange boden goederen verboden zal zijn, tenzij bij het vervoer door het Rijksbureau voor Manufacturen een bewijs van ontheffing als bedoeld in zijne bekendmaking van 23 Maart 1918 no 15153, kan worden overge legd, De in die bekendmaking bedoelde regeling ten opzichte van het vervoer van manufacturen door reizende venters zal op 1 Mei in werking treden. 'sGravenhage 24 April 1918. Voor den Minister, De Secretaris Generaal, (*.g.) VERSTEEG. Afgekondigd te Venray den 27 Apnl 1918 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOÓ. Verwerking; van Cacao De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, de navol gende beschikking van den Minister van den Landbouw, Nijverheid en Handel. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien art. 6 der Distributiewet 1916, heeft goedgevonden te bepalen Het is verboden cacao te verwerken tot chocolade, bonbons, of in welken anderen vorm ook. 's Gravenhage 24 April 1918. Voor den Minister, De Secetaris Generaal VERSTEEG. Afgekondigd te Venray den 27 April 1918 De Burgemeester voorn., O. VAN DE LOO Aflevering van lompen. De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Landbouw*, Nijverhèid en Hapdel is bepaald als volgt De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien art. 8 der Distributiewet 1916 en voor zoover betreft het hieronder te stellen verbod van vervoer art. I sub b dor wet van I September Stsbl. 578 Heeft goedgevonden ie bepalen 1 De aflevering van alle lompen. Waar onder ook worden gerekend afgedankte kleedingstukkon, nog bruikbare deeten van oude kleedingstukken, gebruikte oliezakken, gebruikte poetslappen, oud.'papiermakers vilt, snijdsels en andere snippers van nieuwe manufacturen en oqk oud touw, alsmede van kunstwol e^: affilochées is verboden. 2 het vervoer uit eenig deel der gemeen te naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, van alle lompen waaronder, gerekend; rworrlen alle afvallen onder I genoemti is Verboden. 3 de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld, zijn niet van toepassing op oud papier of snijdsels van nieuw papier. 4 de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zijn niet vhn toepassing pp lompen in hoeveelheden kleiner dan 200 kg. voor zoover deze niet per spoor, schuit, of sleeperswagen worden vervoerd. 5 van de verbodsbepalingen onder sub 1 en 2 gesteld, kan ontheffing worden verleend, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, door het Rijksbureau voor lompen, voorloopig gevestigd Stad houderslaan 102 's Gravenhage.., 6 deze beschikking treedt in werking op 1 Mei 1918. Venray 26 April 1918. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. In verband met vorenstaande bekend making betreffende lompen, is door den Minister van Landbouw, Nijverheid bepaalt dat alle belanghebbenden bij derf* handel in lompen (waaronder verstaan worden alle afvallen in deze bekendmaking genoemd) vanaf heden en na overmaking van een bedrag van een gulden van bet Rijksbureau voor lompen (tijdelijk gevestigd Stadhou derslaan 102 Den Haag) de vanwege di bureau opgestelde bepalingen en voor waarden voor ontheffing van het. verbod van aflevering en vervoer kunn'en ver krijgen. Daarin zijn ook prijzen vermeld, die door dat Bureau en de vanwege dat Bureau erkende lompenverwerkende i'n- dustrieelen, erkende groothandelaren en handelaren bij in en verkoop verplichtend zijn gesteld. Teneinde onnoodige aanvragen te voor komen wordt medegedeeld, dat het Bureau geen prijzen vaststelt voor hoeveejueden kleiner dan 30 kg. Verder wordt nadrukkelijk gewaarschuwd tegen vasthouding door opslag, hetzij voor eigen rekening hetzij voor rekening van derden, van lompen, die gesqhikt zijn voor binnenlandsche verwerking en zal zoo noodig tot inbezitneming van dergelijke voorraden worden overgegaan. KEURING MILITIE. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de keuring van de Militielichting 1919 zal plaats hebben voor wat de eerste 24 ingeschrevenen van het Alphabelisch re» gister betreft op Donderdag 2 Mei a. s en voor de overigen op Vrijdag 3 Mei a.s. te Venlo in de Openbare lagere school aan de Valuasstraat. Persoonlijke kennisgevingen betreffende, de zitting van den Keuringsraad^ zijn of worden uitgereikt. Venray 26 April 1918. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. op VRIJDAG 3 MEI van 2—4 nm.

Peel en Maas | 1918 | | pagina 3