een cahot van 100 mark Kluitkalk Uwe Rietmatten Aanbesteding. aaaaastfaas) a Gemeente Oss. MANUFAGTURENMAGAZIJNEN Seizoen 1914—1915. Ontvangen reuzensorteering ren-. Dam in niet te evenaren keuze. gebreide en geweven Ondergoederen Denk er op een roodbont Maalkalf, Jaarmarkt te Venray Hoornvee Varkens, Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. bij H. van Stigt en Zoon in 1914. het Venraysch Broek. Notaris te VENRAY, Ingezonden, Belgische vluchtelingen a.s. Maandag 19 Oct. VERLOREN Kerkelijke Diensten te Venray. 6r. PoelsKruis sen, Portland Cement Tuinders en Steenfabrikanten Boa's, Moffen, Astrakan en Peluche Sjawhls en Kinder-Bontwerken. Het is bekend, dat de voor mannen, vrouwen en kinderen onzer firma de sterkste en best passende zijn. Zij zijn daarbij maanden voor het uitbreken van den oorlog ingekocht en worden alzoo aan de oude niet verhoogde prijzen verkocht. Notaris Esser te Horst Firma in Groente-, Bloem- en Landbouw- zaden. Scliatting der Paarden Donderdag 29 October Donderdag 12 Nov. TE KOOP Notaris Esser te Horst, zware Belg. Paarden en een Ponny, Notaris Esser te Horst, a. Huis, stal, tuin, b. Huis met erf, 8 canada- en 2 kersenboomen. Woensdag 18 Nov, weggeleid, aan zijn ge-j Diüsdag 1.1. werd iii de gemeente Burgerlijken Slaild VE.XRAY. toen hy werd leiders in de vestibule Justitie te ontkomen. Hoewel hij dadelijk werd achtervolgd, wist hij op de markt tusschen de menigte te ontkomen. Hij is nog niet opgespoord Maandagmiddag had te Udenhout een treurig ongeluk plaats Toen de milicien stukrijder W. d. V. met de kar voer was gaan halen, sloeg in het dorp het paard op hol, met het ongelukkig gevolg, dat de V. kwam te vallen en de kar hem over het lichaam ging. De V. is weinige oogenblikken daarna zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen overleden. ('sHert. Crt.) Grensverkeer. Op verzoek van den Duitschen Consul deelt het Hbld. mede, dat voor het over schrijden van de Duitsche grens een buiten landsche pas, of een binnenlandsche pas of een nationaliteitsbewijs, mits geviseerd door een Duitschen Consul, voldoende is. Werklieden die telkens heen en weer gaan kunnen mot een bewijs van den burgemees ter, mits geviseerd, volstaan. Tegen splonnage. Aan de Duitsche grenskantoren wordt de laatste dagen een verbazend sterke contröle uitgeoefend op den invoer van brieven en andere stukken uit Nederland, betrekking hebbende op spioonage. Daar men eene vrouwelijke spion zoekt, worden bijna alle vrouwen, die de grens naar Duitschland passeeren, aan den lijve onderzochtsom migen moeten zich volgens de Tel. onder toezicht der vrouwelijke grensbeambten bijna geheel uitkleeden, zelfs de kousen uittrekken om te zien of zich geen papieren daarin bevinden. Buiten verantwoording der Redactie Hei Dullsclie geld. M. d. R. Heeft de Middenstand al om in den lande te lijden onder de tegen woordige tijdsomstandigheden, voor Lim burg komt hier nog bij de steeds terug- looijende koers van het vreemde geld. Slaan op andere plaatsen de neringdoen den de handen in elkaar, helaas niet altijd met succes om elkaar te sieunen en bet Dui'sche geld ofwel geheel te weren ofwel slechts tegen bepaalden koers aan te nemen, treurig is het, dat er te Venray gevonden worden, die openlijk in de krant bekend maken, dat zij Duitsch papier, goud en zilver tot de volle waarde acep- teerb». -Zoover, liet bedrag van het gekochte" luidt het verder, doch dit is slechts de vlag die de lading moet dekken. Thans, nu het Duitsche papier nog slechts verhandeld wordt tegen den koers van 52i/2, het zilver tegen 56, en het goud 58, maken zij, die steeds den mond vol hadden van oneerlijke concurrentie, die steeds golden of nog willen gelden als voorstanders der Katholiek Sociale actie zich schuldig, zoo niet aan oneerlijke, dan toch zeker aan deloyale concurrentie. In deze dagen vooral dienen de Midden standers schouder aan schouder te staan en moet het algemeen belang staan voor den eenling. Zou de afd. Venray van den R. K. Middenstand ook geen actie tegen vreemde munt op touw kunnen zetten Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, Eenige Middenstanders van het Paleis van Venray een oproep gedaan tot de liefdadige inwoners, om de Belgische vluchtelingen zoo spoedig mogelijk] ter hulp te komen. Dinsdagavond arriveerden er ruim een honderdtal, welke onmiddellijk naar het Patronaat gebracht werden en goed gevoed. De arme stakkeis van kinderen, vermoeid van het lange tobben in de treinen werden door de jonge dames met lekkernijen over stelpt. Het steuncomité met de Eerw. Heeren Geestelijken en Burgemees ter aan het hoofd, hadden de handen vol. De jonge dames welke reeds van te voren de tafels in gereedheid hadden gebracht, wel voorzien van broodjes met ham, koffie, melk enz. In één woord allen, van het Steun comité tot den minsten inwoner toe, gaf blijk van goeden wil, zoowel om vluchtelingen op te nemen, als om hen op te beuren. Woensdag kwamen er wederom ruim 180, die met dezelfde gulhar tigheid onthaald werden. Van ge meentewege werden 5 speciale trams ier beschikking van het steuncomité gesteld om de vluchtelingen van het station naar het Patronaat te voeren. Tot heden zijn te Venray ruim 400 vluchtelingen, welke bij de inwoners gevoed en onderdak zijn gebracht. In naam van de vluchtelingen onzen innigen dank aan de Eerw. Gees telijken, de E"rw. Paters van het Patronaat, de Eerw. Zusters der drie kloosters, alsook de Broeders van 't Servatiusgesticht en niet het minst den heer Burgemeester met het Steuncomité. Dat het de vluchtelingen goed aan het harte deed, dat hun de gulle ontvangst der inwoners tot tranen brekens toe bewogen had, bewijst het telegram, dat ze aan Hare Majesteit de Koningin Wilhelmina zonden als dank voor de liefdadige zorgen en ondersteuning der inwo ners van Venray. Hartelijk dank, Venray, allen zonder onderscheid, God loone het U De Belgische vluchtelingen. Oct. 16 Oct. 1914 Gfeboorten. Peter Johannes Antonius Hubertus Ewals. Anna Maria Muysers. Sterfgevallen, Anna Maria Jans, oud 72 jaar, weduwe van Jan Wilms. Hermanns Oerardus Maria Janssen oud 1 jaar. Wilhelmus Hubertus Toonen, oud 14 dagen. Nathalia van Doorslaer oud 59 jaar weduwe van Joannes Baptista Brandeleer. De Burgemeester van Venray, Brengt ter kennis, dat in de aanstaande week door den Landmeter van het kadas ter in deze gemeente een begin zal worden gemaakt met het opmeten en op kaart brengen van perceelen die in het afgeloopen jaar eene verandering hebben ondergaan. Perceelen waaraan geen duidelijke scheiding of afpaling is aangebracht wor den niet opgemeten. De betreffende eigenaren der perceelen worden dus in hun eigen belang verzocht aan hunne perceelen eene duidelijke schei ding aan te brengen. Venray, den 16 Oct. i914. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Burgemeester van Venray, maakt bekend, dat de bij wie in de laatst verloopen maand de pokken nog niet gezet zijn, ver plicht zijn zich te laten vaccineeren, op straffe anders uit de gemeente verwijderd te worden. De gelegenheid zich te laten vac cineeren zal plaats hebben van 2 tot 3 uur in de Muziekzaal. Venray 16 Oct. 1914. De Burgemeester, H. ESSER. 2 markstukken. Tegen goede be looning terug te bezorgen aan het Bureau van dit Blad. Aan de Belgische vluchtelingen. Gedachtig aan het woord van Hem, die is de Koning der Koningen: -Wat gij aan den minste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt gij aan Mij gedaan" roepen wij u bij uwe intrede in ons midden een harte lijk -welkom" toe. Geheel ons vaderland beschouwde het als eene eer U te kunnen helpen en steunen en ook daarom wilden wij niet achterblijven om U in deze bange dagen te helpen zooveel in ons vermogen is. Wij hebben met U medegeleefd al de dagen van de afgeloopen weken, omdat ook wij hebben hooren luiden de sombere oorlogsklok, die opriep onze dierbaren naar de grenzen. En al trok de oorlogsfakkel hier voorbij toch voelden wij maar al te goed hoe ge lijden moest, toen wij hoorden bulderen het kanon, eerst in het Zuiden, later in het Westen. Gelukkig tot nog toe te zijo gespaard voor de gruwelen des oorlogs, reiken wij U de broederhand, zullen wij ons brood deelen met U. zullen wij doen hetgeen in ons vermogen is, om uw leed zooveel mogelijk te verzachten, opdat wanneer gij later in uw land zult zijn teruggekeerd, gij daar aan uwe medeburgers zult kunnen mededeelen, dat ook in Venray de harten warm klopten voor het ongelukkige België, Eenige Venrayers. Worden gevraagd keukenmeid, burgergezin, Venray 2de meid voor Venray paardenknecht Venray dienstmeid en 1 paardenknecht voor Vierlingsbeek. Paschen. 1 kinderdienstmeisje of 2de meid voor Steijl. 1 bocrendientmeid Venray. 2 boerendienstmeisjes van ongeveer 13 jaar Venray. 1 boerendienstmeid niet onder de 30 jaar voor Venray. 1 bakkersknecht niet onder de 17 jaar. Bieden zich aan 2 timmermansleerlingen, waarvan een 18 jaar. 1 huishoudster voor Venray 3 kindermeisjes. 1 Timmerman. 1 Daglooner. 1 meisje van 15 jaar en 1 2e meid. De Parochiekerk Paterskerk. die deze week wenschen te hebben, kunnen deze bekomen bij alwaar tevens verkrijgbaar is tegen den ouden prijs. vraagt uiterste prijzen voor Rietmattenfabrikanten PUTTERSHOEK Z. H. Door den heer Jos. JENNISKENS te Oostrum zal worden Het verfwerk zijner woning hinnen- en buitenshuis. Inlichtingen zijn te bekomen op ZON DAG 18 OCTOBER bij den besteder. VENRAY, Schoolstraat D 82. VEGHEL, Hoogstraat B 28. En gros En detail. Wollen, katoenen, molton, gestikte, satinet, zijden en halfzijden DEKENS, Zomerdekens en Paardendekens. Duitsch goudzilver en papier wordt aan 60 cent aangenomen, voor zoover het bedrag van hel gekochte. Openbare verpachting van zal op Vrijdag 23 October 1914, nam. 3 uur in Hotel Schaeffers te Venray op verzoek van zijn principaal voor 6 of 10 jaren publiek verpachten: De ontginning genaamd het Venraysch Broek, bestaande uit soliede gebouwen, bonw en weilandeD. Wordt in perceelen verpacht zooals ter plaaise is afgepaald. Uit de hand te koop het op het Broek te wassen staande gras. maakt bekend, dat hij, te beginnen met 15 October a. s. zijn Kantoor heeft gevestigd op de GROOTE MARKT (in het huis van Mej. Emons) terwijl belanghebbenden zich voor dien tijd kunnen vervoegen bij den HeerB. KRUYSEN. gevraagd tegen hooge provisie door bekende Flinke bijverdienste voor hen die in den winter eenigen vrijen tijd hebben. Brieven fr. onder S.A. 9850 Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Am sterdam. De jaarlijksche algemeene November- zal plaats hebben als volgt Haandag; I» Oct. a.s. voorm. 9 uur in het Dorp op het Henseniusplein en nam. 2 uur bij Math. Goumans te Lull. Dinsdag; «O Oct. voorm. 9 uur te Leunen bij de Kapel en nam. 2 uur aan de Heide bij de Boter» fabriek. Woensdag 21 Oct. voorm. 9 uur te Castenray bij de Kapel en nam. 3 uur op het Overbroek bij de 'Boterfabriek. De leden worden verzocht de boekjes mede te brengen. HET BESTUUR. den H. Joannes van Belgische Vluchtelingen te Venray. Do toeloop dor arme Belgische Capistravo, Belijder onzer H. Orde volle afl. o. \\^()0T1 sdö 25 NOV. vluchtelingen gaat maar immer voort. g. v. Om half 8 uur Hoogmis. bij TH. ASSELBERGHS, Scheide. zal op Maandag 19 October 1914 voorm. ll uur ten koffiehuize van G. van Gasselt te Venlo, Roermondsche Poort, publiek verkoopen Op crediet mits borgstelling. De paarden zijn te bezichtigen in bovengenoemd café. zal op Vrijdag 30 October 1914 voor de kinderen \V. Kellenaers en J. Verspa publiek verkoopen A Nam. 2 uur ten hunnen huize te Horst Voor—Amerika, Den geheelen inboedel, huismeubels, kasten, tafels, stoelen, kachels, mantel- ketel, ledekanten, porcelein, glas, aarde werk, keukengerief, benevens klein schuur en akkergereedschap, kruiwagen, rogge, haver, mest, stroo enz. B Onmiddellijk daarna bij P. Heezen aldaar, en bouwland te Voor Amerika F nos. 151, 152 en 153 groot 1 h. 40 a. Wordt in 2 perc. en in massa geveild- bouwland en heide aldaar, F no. 1492 gr. 43 a. 80 c. in pacht bij H. Bos. Daarna Onder eene kar. 1 Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegel van 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. Maandag 8 uur leesmis voor de St. Ludovicus- vereeniging. Dinsdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Michiel Arts. Woensdag 8 uur sol. jaarg. voor Henricus v. d. Boogaart. en Theodora Janssen. Donderdag 8 uur sol. jaarg. voor Laurentius van Valkenhurg, Johanna van Tricht Henricus Verhofstad, huisvrouw en kinderen. Dinsdag Woensdag en Vrijdag om 6 uur de leesmissen voor de Wed. Wilms. Zondag om 5 uur H. Mis, om 6 en 7 uur H. Mis en onderrichting, om 8 uur plechtige hoogmis voor de levende leden der Aartsbroederschap, na de Hoogmis processie. Om kwartier over 4 uur de Vespers. Gedurende de Octobermaand dagelijks om 5 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag leestdag van den H. Petrus van Alcantara Belijder onzer H. Orde volle all. o. g. v Dinsdag Om half 8 uur plechtige Hoogmis ter eere van den H. Antonius welke zal worden opgedragen om God te vragen bevrijding 1 van de oorlogsrarap. Vrijdag feestdag van WILLEM WINTERS,

Peel en Maas | 1914 | | pagina 3