De Europeesche Oorlog GemeDgd Nieuws. Militair gezag. Burgerlijken Stand Kruisweg- v Kerkelijke Dien: kap ten Ingezonden, Uitbetaling Landweer- en Militievergoeding. Venraysche Arbe en Informatieb Wilhelmina I Nicolas Cai Maandagmorgen werd op het Hen- raden tarwe en tarwemeel van alle tarwe- seniusplein alhier de eerste paardenmarkt meelfabrieken in ons land door de regeering gehouden. Zoowel de aanvoer als de be« langstelling overtrof de verwachting ver. Ruim 125 stuks paarden en 7eulens, waaronder prachtexemplaren, stonden er aan de lijn. De tegenwoordige tijdsomstan digheden in aanmerking nemende, werden er veel verkocht. Ook na afloop van de markt moeten er nog verschillende ver handeld zijn. Met genoegen kunnen wij dus consta» teeren dat onze eerste paardenmarkt uit stekend geslaagd is en naar ons bekende paardenhandelaars verzekerden, ook in het vervolg wel opgang zal maken. Blijkens achterstaande bekendmaking zullen op de kermissen te Oirlo en Casten ray geen openbare vermakelijkheden noch muziek worden toegelaten. Woensdag bracht Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek aan de Roode Kruis inrichtingen te Roermond, Venlo, Blerik, Steijl en Venray. Omstreeks half 6 arriveerde alhier de Prins per auto en bracht een bezoek aan het St. Anna- en St. Servatiusgesticht, al» waar Z. K. H. de lokalen inspecteerden die voor het Roode Kruis zyn ingericht. Na een kort oponthoud vertrok de Prins wederom in de richting Well. Op de Woensdag alhier gehouden markt waren aangevoerd ruim 180 stuks rundvee. De handel hierin was matig. Hoewel de markt druk bezocht was, werd er weinig gekocht, hetgeen ook te wijten is aan den op dien dag vallenden feestdag der Israëlieten. De pryzen der biggen zijn iets hooger geworden. Men betaalde thans van 3 tot 5 gulden per stuk, De markt was vroeg afgeloopen. Vaststelling van maximum prijzen. Door den minister van Landbonw, Nijverheid en Handel is met2 October j.l. wat betreft de maximum-prijzen, het vol gende vastgesteld beste Zeeuwsche tarwe, met uitzondering van zaaitarwe, per 100 kg. f 12.50 de andere soorten van iulandsehe tarwe naar verhouding inlandsche rogge, met uitzondering van zaairogge, per 100 kg. f 11. tarwebloem, inlandsch, per 100 kg. f 16,25 tarwebloem, ongebuild, per 100 kg. f 14, roggemeel, ongebuild, per 100 kg. f 13, De prijzen zijn contant aan fabriek of molen voor bakkers en dergelijke meelver» bruikers Aan tussenhandelaren moet op verzoek 25 cent korting worden toegestaan. Witbrood per kilo 23 cent. Bruinbrood per kilo 21 cent. Gebroken Groningse!) roggebrood per kilo 12 cent. Deze prijzen mogen aanleiding geven tot een verhopging van den broodprijs voor wittebrood met hoogstens t 0 02 voor bruinbrood en gebroken Gron. rogge» brood mei hoogstens f 0,01 per K.G. De N. K. verneemt, dat de Provincial Commissie voor ontwikkeling en ontspan1 ning der gemobiliseerde troepen in Lim burg niet stil zit. Reeds zijn verschillende plaatselijke commissies in 't leven geroe pen. Venlo, Roermond en Maastricht zijn reeds aan 't werk gegaan. Nederweert, Meijel, Echt, Gratbem en waarschijnlijk ook Weert en Gennep hebben reeds hnnne plaatselijke commissies. In verschillende garnizoenen of kanton» nementen werden de militairen avonden van ontwikkeling of ontspanning bereid. De neer van Beurden uit Roermond hield zijne onderhoudende en prettige causerieën over Noord -Limburgsche kasteelen, te Weert, Gratbem, Echt en Maasbracht. Wanneer we zoo voortgaan zal er weldra gemobiliseerd zijn een heel leger van mam nen werkzaam iu Limburg aan de ont» wikkeling en ontspanning onzer dierbare jongens. Samenwerking tusschen militair en burger kan bier veel goeds fot stand brengen. Over de Nederlandsclie grens Maandag tegen den middag is, volgens de "Limb. Koerier'' een Duitsche wiel» rijder van het 89ste garde regiment uit Schwerin te Maastricht binnengebracht. Hij had zich vergist en was tusschen Canne en Wolder over de Hollandsche grens gekomen voor bij bet wist. Hij zit thans in de kazerne Les Bons Enfants, in afwachting dat over zijn loslating of interneering zal besloten zijn. 't Is een landweerman, gehuwd en 32 jaar oud. zullen worden onteigend. Voortaan zullen de meelfabrieken dan de tarwe van de regeering ontvangen en voor haar vermalen. De distributie van het tarwemeel zal dan verder van regeeriugswege geschieden. Staatsspoor. Het voornemen bestaat, vermoedelijk in de tweede helft van October, het aantal reizigerstreinen op de lijnen der Staatsspoor weer belangrijk uit te breiden. Ter voorziening in de dringende behoef ten worden reeds nu enkele schooltreinen ingelegd. Doodgeschoten. -Het Volk" schrijft over het droevige ongeluk te Rijswijk, het volgende Dinsdagavond werd door de vierde com», pagnie van bet 31ste landweerbataljon uit Den Haag in de nabijheid van Rijswijk een nachtelijke oefening gehouden. Bij het schieten moet een der manschappen zijn geweer met scherpe patronen hebben gela den, met het noodlottig gevolg, dat de landweerman C. Bouvet, te 's Gravenhage woonachtig, door een kogel in het hart werd getroffen en onmiddellijk stierf Het lijk werd naar het Militair Hospitaal vervoerd. De ongelukkige is gehuwd en laat vier kinderen na. Voor de iederen avond gehouden veldoefeningeu worden ge regeld de scherpe patronen ingenomen. Toch schijnt op de een of andere wijze een dezer gevaarlijke dingen in 't bezit van een der soldaten te zijn gebleven, ten gevolge waarvan dit ongeluk kon plaats vinden. Verbod uitvoer van paarden. Het bestuur van het Nederlaodsche Land bouw-Comité heeft, naar het Nederl. Ldb. Wbl. meldt, de aandacht van den directeur generaal van den Landbouw gevestigd op het feit, dat, door het verbod van uitvoer van paarden ouder dan 1 jaar, de belang rijke handel in li/s jarige paarden geheel gestremd, eu verzocht nader te willen overwegen, of het niet mogelijk zal zijn het verbod onder de noodige voorwaarden, te beperken tot paarden ouder dan li/2 jaar. De Rijndam. De Rijndam met 10.000 toD (dat is 10 millioen K.G. graan aan boord) is eindelijk aangekomen. De vrees voor duur brood begon te dreigen kleine bakkers hadden al moeite met den inkoop van grondstoffen. Minister Treub had doen weten, dat onze graanvoorraad nog slechts enkele weken zou duren maar dat was niet erg, hy bad graan besteld, in Amerika. Dat graan nu werd door de Engelschen aangehouden. Aangehouden en weer losgelaten. Eindelijk is het schip in Rotterdam aan gekomen en kunnen wij voorloopig gerust zyn. Nieuwe ladingen zijn alweer onder weg, het zal nu wel losloopen. De Regeering verdient hulde voor haar daad krachtig optreden. hebben de Franschen in deu loop der jaren krankzinnigen uit Gheel hebben ook vooral de Middenstand door don tegen- uitgegeven, om de stelling VerdunToul de vlucht genomen, woordigen toestand zwaar getroffen wordt, zoo sterk mogelijk te maken. Alle vluchtelingen, die bier aankomen, Dit is ook ingezieo door de Regeering, die Bij St. Mihiel hebben de Duitschers er worden gevaccineerd. [onmiddellijk dezen bedreigden stand ter Jeugdige vechtersbazen. Na afloop der jaarmarkt werd te Uden weder eens flink gevochten. Ditmaal waren de belden eenige kuapen van omstreeks 14 jaar. Een jongen, zekeren Teucisz, werd door een anderen knaap Claassen. met een scherp voorwerp een vrij diepe wonde in den bals toegebracht. De politie maakte tegen de knapen procesverbaal op. Ook werden twee personen ingerekend, die in beschonken toestand den met verlof zijnden milicien v. T. mishandelden. Tarwemeel. Naar -het Gentrum" verneemt, is het nog De Franscli-Duitselie Oorlog. Officieel nieuws over den oorlog in Noord-Frankrijk is er zoo goed als Diet; het bepaalt zich, en dan alleen nog maar van FraDsche zijde, tot de mededeeling dat de algemeene toestand onveranderd en vrij kalm is. Wel hebben de Duitschers tusschen de Aisne en het Argonnenwoud heftige aanvallen gedaan, maar zonder succes. Eenzelfde mededeeling breDgt ook een officieel Engelsch bericht, dat het Fransche communiqué alleen eenigszins aanvult door de vermelding, dat de Duitschers nergens terrein hebben gewonnen en de Franschen bieren daar ietwat zijn opgeschoten. Te oordeelen naar bet verloop der krijgs operaties in 'n belegeringstoestand ingetre den, zoodat nog heel wat dagen kunnen verloopen alvorens een beslissing valt. De bondgeDooten hebben de laatste dagen hun posities betrekkelijk ver Daar het Noorden vooruitgeschoven, maar die verlenging van hun gevechtslinie wordt gevaarlijk, wanneer zij niet over reserves beschikken. Men denke zich maar eens om een heel plastische vergelijking te ge bruiken een stuk elastiek, dat sterk wordt uitgerekt; die verlenging gaat echter teD koste van de dikte. Zoo gaat het ook met een legerkorps, boe langer de gevechts linie wordt, des te ondieper wordt zij ook. En wanneer dan vijandelijke aviateurs de zwakste plekken in de frontlijn hebben opgezocht, bestaat groot gevaar, dat de vijand daar doorbreekt. Een omsingelings- bewegiDg heeft dus haar grenzen en dat de Duitschers in het Fransche front van die een bres ingeschoten, maar zegt een offi cieel bericht uit Parijs, de toestand heeft aan de hoogten van de Maas geen noe menswaardige veranderingen ondergaan. De posities door de Dyitschers thans iu dit gebied ingenomen zijn van groote stra tegische beteekenis. De Franschen zullen dan ook bun krachten hier wel terdege concentreeren, want hun geheele lange ge' vechtsliDie tusschen de Oise en de boven' loop der Aisne ten Zuiden van het Argon nenwoud zou bij een Duitsche overwiunmg in deze Maasposities groot gevaar loopen, terwijl de Fransche strijdkrachten tusschen Nancy en Toul zouden geïsoleerd worden Van Duitsche zijde hecht men aan den uitslag van den strijd aaD de Maas zulk een groote beteekenis, dat hij beslissend wordt geacht voor de geheele worsteling, die thans onder den naam van -slag aan de Aisne'' over zulk een reusachtig front woedt. En nu de offlcieelë bedekten. Op onzen linkervleugel, ten noorden van de Somme en tusschen* Somme en Ois© hebben de Duitschers Dinsdagnacht eD Woeosdag verscheidene aanvallen onder nomen, die afgeslagen zijn. Ten noorden van de Aisne is geen verandering ingetre den. In het centrum, in Champagne en ten oosten van Argoune hebben de Duitschers zich bepaald tot hevige kauonnades. Tusschen Argonne en de Maas zijn onze troepen, die zeer sterke stellingen tegen over zich hebbeD, eenigszins opgeschoten. Op de heuvels aan de Maas in Woevie in LothariDgen en de Vogezen is de toestand niet merkbaar gewijzigd. Wij hebben Woensdag nog tal van krijgsgevangenen gemaakt. Zij behoorden voornamelijk tot het zeven'de actieve leger corps, het zevende reservecorps, het 10e, 12e, 15e en 19e Duitsche legercorps. Van Duitsche zijde daarentegen seint meD De Duitschers dringen steeds meer op, Op het Westelijk oorlogstooneel zijn in de laatste dageD niet anders, dan wijzigingen ter gunste der Duitsche troepen ingetreden werdeD er groote vorderingen van de slaglinie gemeld. Op den rechtervleugel van het .Duitsche ieger vonden deu geheelen dag gevechten plaai8. zonder directe resultaten. Daaren tegen heerschte er aan j het strydfront tusschen Oise en Maas om r het algemeen rust. Bij de Maasvestiüg'ds.t" sloegen de Duitschers de uitvallen van de Franschen uit Toul en Verdun met succes terug. Het omgaan van den Duitschen rechter vleugel door de Engelschen kan heden reeds als een volkomen mislukking be schouwd worden. Vat men de berichten van beide partijen samen, dan komt men tot de conclusie, dat de algemeene toestand nog geen groote verandering heeft ondergaan. Nog even willen we wijzen op de meei ning van den LondeDsche correspondent van het Deensche blad -Politiken" Deze berichtgever seint n.l. aan zijn blad, dat de Duitschers bovenraenschelijke pogingen aanwenden om de gevechtslinie der bond genooten te doorbreken. Naar alle waan schijnlijkheid zullen de gevechten der eerstkomende dagen op dit gedeelte van de slaglinie voor de eindbeslissing van den geheelen slag aan de Aisne den doorslag geven. Het beleg van Antwerpen. De belegeringsartillerie voor de Bel gische vesting Antwerpen heeft Dinsdag het vuur met succes geopend. Een nitval der Belgische troepen is volkomen terug' geslagen. Antwerpen is ingesloten eu de Duitschers trekken den belegeringsring steeds nauwer om de vesting samen. Mechelen is geheel door de Duitschers bezet en het hier opgestelde geschat heeft eeo regen van graüaten over Lier uitge stort, welke plaats oDgeveer Noordooste' lijk van Mechelen en achter de buitenste fortenrij van Antwerpen ligt. Tal van hui zen zijn platgeschoten en de bewoners vluchten naar de Scbeldestid. De Zuidelijke forten Waelhem en Wavre worden met kracht beschoten. Uit de Belgische Kempen komen de laatste dagen tal van vluchtelingen op Nederlandsch grondgebied aan. Zoo werd uit Baarle-Nassau aan het Dgbl. v. N. Br." gemeld Er worden ernstige dingen in de Kem pen verwacht, tallooze vluchtelingen komen hier aan. Bij hoDderden trekken zij met hun karretjes en huisraad langs de wegen zoeken veiligheid in het gastvrije Nederland. Zij vertellen dat de Duitschers. Naar men aan de -N. R. Ct." meldt,hulpe kwam. vrij zeker, dat met eenige dagen de voor kwetsbare plekken vermoeden, blijkt wel uit de aanhoudende aanvallen op deD Fran» die plan schijnen te bebbec op Antwerpen schen linkervleugel, tot nog toe, volgens aan te rukken, begonnen zijn de Kempen het Parijsche communiqué van Woensdag .en heel Noord België schoon te vegeD; middag, zonder resultaat. te Turnhout eiken dag ver- Ook aan de Maas schiet geen der partijen wacht. flink op. Hier is vooral de zware' De zusters van het H. Graf uit Turn» 'artillerie troef. Millioeuen eu millioenen j hout zijn naar hier gevlucht. rijdt de stoomtram BredaAntwerpen van heden af niet verder dan de grens, daar de toestand rondom Antwerpen te gei vaarlijk wordt geacht. Te Eindhoven zijn per tram groote getalen Belgische vluchtelingen aangeko men. De vluchtelingen uit Oost- en West Vlaandereu keeren weer, naar het boven- genoemde blad meedeelt, naar hun haard steden terug. ANTWERPEN. 30 Sept. Bij Waelhem hebben de Duitschers een klein kruilma gazy'n iu de lucht doen vliegen. Deze daad heeft geen groote beteekenis. Ook trachtten de Duitschers de water werken die Antwerpen van drinkwater voorzien, te vernielen. De militaire autoriteiten te Antwerpen hebben maatregelen genomen, opdat de stad toch van drinkwater voorzien blijft. De kanonnen, die de Duitschers in stel- ling hebben gebracht, werpen projectielen van 1200- TC.G. elk kanon kan 1000 schoten doen. Men bereidt den Duitschers verrassingen die alle plannen met dat zware geschut in duigen kunnen werpen. Beproeven zij den aanval op de vesting, dan zal hun dat honderdduizenden kosten aan manschappen. Rondom de stad is een groote open vlakte gemaakt Tal van prachtige villa's, lanen en parken zijn mot den grond gelijk gemaakt De loopgraven zijn gereed. De Koning der öeigen bezoekt eiken dag de uiterste linie. De Koningin is druk bezig met bet liefdewerk in de stad. Belgische vluchtelingen De stroom Belgische vluchtelingen te Baarle-Nassau is Woensdagrtecht ontzet tend toegenomen. Nu komen zij niet bij honderden, maar bij duizenden afzakken. Het wordt een ware uittocht en het schijnt, dat er een paniek onder bet volk heerscht. Dinsdagavond moet in Turnhout het ge rucht verspreid zijn, dat de stad binnen vier uur verlaten moest zijn. Honderden Damen de vlucht. De burgemeester heeft het gerucht laten tegenspreken en doen weten dat de Duit schers Dog veraf waren. Dat bedaarde de gemoederen, doch velen geloofden de tegen spraak niet en vluchtten desondanka. De meeste menschen komen echter uit de buurt van Herenthals en de dorpen daarboven. Wij weten bier geen raad met al die vluchtelingen. Alle buizen, huisjes, schuren en stallen zitten vol, en voor velen is geen onderdak meer. Onze bakkers, die op zulk een bevolking niet zijn ingericht hebben gebrek aan meel wittebrood zal hier dra onbekende weelde zijn. L. K. BERLIJN, 1 Oct. Het groote hoofd kwartier meldt, dat voor Antwerpen de twee onder vuur genomen forten St. Kathelijne Waver en Daelhem vernield zijn. LONDEN 30 Sept. De -Morning Post'' verneemt uit Antwerpen, dat honderden vluchtelingen te Duffel een vreeselijk lot hebben ondergaan. Te Duffel, 10 mijlen ten Z. O. van Ant werpen, bevond zich een groote menigte vluchtelingen, die in het station op trein wachtten, welke heD buiten de zone van het bombardement zou brengen, toen Duitsche granaten op het station begon nen te vallen. Er kwamen in het geheel 20 granaten op het station terecht en de geheele menigte van vluchtelingen zoo wel mannen als vrouwen en kinderen werd zoo goed als vernietigd. BERLIJN. 1 Oct. Het Duitsche Hoofd kwartier deelt mede dat sterke vijande lijke troepenmachten uit het Zuiden optrokken tegen het leger van den hertog Albert von Wurtemberg, dat ten Zuiden van Rethel gelegen is. De Franschen wer den met zware verliezen door de onzen terug geslagen. Van het overige front valt geen nieuws te melden. LONDEN. 1 Oct. De correspondent van de -Daily Telegraph" seint uit Parijs aan zijn blad, dat bet nu zeker is, dat de tweede groote poging der Duitschers om, door de vijandelyke linies heen te bi eken, mislukt is. Zonder twijfel is de tegenstand nabij de AisDe gebroken. De vyand moest naar het Oosten en Noorden terugtrekken. GENT. 1 Oct. De Belgen verhinderden de Duitschers de Schelde over te trekken. Gistermorgen kwamen de Duitschers te Dendermonde aaD, de stad bleef tot gisteren nog gespaard. De Belgen schijnen de Duitschers in de richtiog Dendermonde krachtig terug te slaan. Overal worden dan ook credietbanken opgericht, overal worden maatregelen ge nomen om te redden wat te redden valt behalve te Venray. Niet dat ik het bestuur iets verwijt of verwijten kan, dat doet genoeg zijn best, maar wij schijnen èo door de Regeering èn door ons Hoofdbestuur leelijk in den steek te worden gelaten. En de reden hiervan Deze schijnt te liggen in het feit, dat de alg. verg. der afd. Venray op 31 Aug. jl. zich verstout heeft critiek uit te oefenen op de circulaire en oproeping van den heer Schaepkens v. Riemst. Nu wij dien heer niet blindelings door dik en dun volgen en zyn troetelkind, de Maa8tricktsche Crodietbank niet aanstonds mede wilden ten doop houden, laat het Hoofdbst,. ons links liggen. Komaan, Venraysche Middenstanders zouden wij niet bij machte zijn, om ook zoDder Maastricht en zijnen aanhang het hoofd boven water te houden Zouden wij niet zooveel bij elkaar kun. nen brengen om eene eigene credietbank op te kunnen richten met financieelen steun der regeering Vooruit, spoedig het hoofd omhoog, eendrachtig samengewerkt, nu is het nog tijd, wie weet hoe spoedig wij ons langer talmen anders zullen beklagen. Middenstander. De MajoorCommandant de)- 2e Divisie Kon. Marechaussee namens Z.Exc. den Luitenaut Generaal. Commandant van het veldleger, het militair uitoefende in de gemeente Venray, handelende krachtens art. 22 der wet van 23 Mei 1899 Stsbl. no. 128 besluit vast te s'ellen de navolgende verordening Art. 1. Onverminderd het bepaalde bij art. 438 van het Wetb. v. Strafr. en bij het Kon. bes. van 27 Juli 1887 S'sbl. no 141 zijn alle hoofden van gezinnen en van gestichten, benevens alleenwonende perso nen in bovengenoemde gemeente verplicht 1. uiterlijk op den derden dag na de afkondiging dezer verordening bij den Bur gemeester der gemeente, scbriffelijk op gave te doen van namen, voornamen, ou derdom, beroep, geboorteplaats en woon plaats van uit het buitenland afkomstige personen, die Da 1 Aug, 1914 hun intrek bij ben hebben genomeo; 2 telkeüs wanneer uit het buitenland afkomstige personen in bun woning of ge sticht hun intrek nemen of daaruit vertrek ken, daarvan den daaropvolgenden dag voor 10 uur vm. schriftelijk opgave te doen aan den Burgemeester Art. 2. Alle inwoners van bovenge noemde gemeente, alsmede alle aldaar tijdelijk verblijvenden zijn, ter opsporing van overtredingen van de voorschriften van art. 1 dezer verordening, verplicht aan bet Militair Gezag, zoowel als aan de Politie, alle inlichtingen te verschaffen, welke door dezen worden gevorderd, voor zoover zij tot het geven dier inlichtingen in staat zijn. Art. 3. Niet nakoming van de in de twee voorgaande artikelen gegeven voor schriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Art. 4. Deze verordening treedt werking op den dag harer afkondiging. Aldus vastgesteld door het Militair gezag in bovengenoemde gemeente den 25 September 1914. De Majoor, uitoefenende het Militair Gezag, VAN OORT. Commandant der 2e Divisie Kon. Maréchauseée te Maastricht. 25 Sept.—2 Oct. Greboorte Pierre Hubertus Marie 1 Hendrikus Franciscas vs Hendrika Gertruda Ant Agnes Catharina Joseph* Catharina Antonia Maria Petronella Wilhelmina S Johanna Clasina Maria vi Antonia Elisabeth Direks Sterfgeval 1 Kornil Vissers, oud 82 van Huberdina Janssen. Gerarda Maria Pqtronel 8 maanden. Johanna Wilhelmina Km Hendrikus Wilhelmus Hu oud 4 maanden. N. N. Venray Vrouw K. Oirlo orig b Parochieke Maandag half 7 leesm lid der St. Ambrosiusgild 8 uur jaarg. voor Nice Woensdag 8 uur jaarg. ouders en zusters. Donderdag 8 uur jaai Verbunt. Vrijdag 8 uur sol. ja heeren Pastoors Peter Jai huizen Dinsdag Woensdag en leesmissen voor Peter de Zaterdag om 6 uur Verbeek. Bekki voor I Vrijd Muldei eesmis Buiten verantwoording der Redactie. K. K. Middenstand. Mijnheer de Redacteur. Het zal wol geen betoog behoeveu, De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetaling der Landweer- en Militievergoeiing ten Raadhuize alhier zal sits hebben op DONDERDAG den 8 OCTOBER a. s. des namiddags tusschen en 4 uur. Venray 3 Oct. 1914. De Burgemeester voornoemd. H. ESSER. dat De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kenois. dat op de a s. kermissen te Oirlo en Casten- ray geen kramen noch inrichtingen voor openbare vermakelijkheden worden toege laten en geene vergunning voor het geven van muziek wordt verleend. Venray, 2 Oct. 1914. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Paterskerk Zondag leestd. O. H. Vader afl. op al de dagen van liet Oi Generale absolutie voor dfe leder na de H. Missen van (j 7 er Lol'. Om 8 uur Hoogmis en 1 de" Hoogmis processie, kwart r uur Lof Gedurende de Octobermaand d Lof en Rozenhoedje. Dinsdag om half 8 uur plecl eere van den H. Antonius; welk* dragen om God te vragen bevr logsramp, tevens feestd. H. I Maagd der Derde Orde, volle af Vrijdag om 7 en half 8 gew voor Maria Hebben als lid der A Zondag 11 October vergaderi der Derde Orde, 9 uur mann< voor de vrouwen. Mariakapel Oo De H. Diensten van R05 tot Paschen zijn:, A op Zon- en feestdag! mis met onderrichting, h met preek, bf5Tf \>L Zondag na het Lof v&gade Orde. Eiken derden Zon plechtig maandel. Aanbidt onder Lof, preek, toewijdin; Eiken laatsten Zondag .te h; oefening en Lof. In de onder het Lof Rozenhoedje bed tot St. Joseph. B. In de week te half 8 Zaterdag te 8 uur II. Mis Vrijdag te half 8 Benedic eerherstel a. h. H. Hart. N.B. Vooral, doch niet na het Lof, maar ook el! uur in de week is er gelegc zegenen en opleggen de Medaille. Worden gevra I keukenmeid, burgergezi 1 2de meid voor Vcjnray 1 paardenknecht Venray 1 dienstmeid voor hüiswer 1 paardenknecht 1 dienstmeisje voor huis^ 1 sterke jongen vobr bal met paard om te gaan, nie voor Venray. Bieden zich a 1 metselaars, en losse-arbei I boerendienstmeid 22 j. v Paschen, goed kunnende mi 2 timmermansleerlingen, 18 jaar. 5 meisjes van 13! tot kindermeid of 2de me 1 huishoudster voórjVehr; Het kantoor is geopend op we tot 1 uur. Zondags van 'simorge 12. Bij elke aanvraag van we^-kgeve te worden betaald, aanvragen va 10 ct. Bij aanvragen om inlicht vragen of aanbiedingen moét voor postzegel van 5 cent gevoegd word N.B. Brieven om inlichtingen postzegel bevindt, worden iiiet be HET ONDERTROUWD: en SITTARD—VENRAY. (Geen receptie. Huwelijksvoltrekking te S

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2