war zij willem winters, GOEDKOOPSTE en meest gesorteerde Magazijnen. v. fonck zn. Patronaat. The Crown Fountain Fin li. een Stier, Verzoek. Vergadering Modiste, JOS. CUSTERS-OLFERS Duitsch goud, zilver en papier wordt aan 60 cent aangenomen, voor zoover het bedrag van het gekochte Kachels, Fornuizen Witte Kool Algemeene Vergadering Werklieden vereeniging. een Heerenhuis MODES Spek. Spek. Adverteert in dit blad. MAHUFACTURENMAGAZIJNEN Kook- en Verwarmingstoestellen. Firma van den Munchhof. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten le Venray. Burgerlijken Sland VENRAY. Abonneert U op dit Blad. Peter Johannes de Mulder, Maandag 28 Sept. a. Zaterdag 3 October a.s, contant te betalen. Zondag 27 Sept. Te huur gevraagd of KAMERS voer* Kantoor te houden. De Patronaats-teeken- school zal geopend wor den Vrijdag 2 October, 's avonds om 7 uur. maken, opmaken en veranderen van alle Dames- en Kinderhoeden. Prima inlandsch flink aangedroogd Spek J9Ê. |v #1 en alle toebehoor. Kachelbuizen enz. kost slechts f 5.-, vangen van de Italiaansche, Oostenrijk» Hongaarsche en Roemeensche regeeringen. Lichting 1915. Naar men verneemt, hebben de miliciens; van de lichting 1915 wel. na de bekrach tiging der wet, die hun vervroegde oproe: ping mogelijk maakte, een waarschuwing ontvangen, dat zij kans hebben vroeger te worden opgeroepen, maar is' de toestand thans zoo, dat die kans veel geringer is geworden en zullen zij vermoedelijk op den gewonen tijd voor het vervullen hunner militaire plichten onder de wapenen moeten komen. Een ministersvacature Er loopen in den Haag in parlementaire kringen allerlei geruchten, dat we misschien spoedig voor een ministervacature zullen staan. Het geldt naar de Tijd meldt het departement van financiën. Het is een pu» bliek geheim, dat de keuze van den heer Bertling een niet al te gelukkige is ge» weest. Tegen het werk, dat de abnormale tijdsomstandigheden ook van dezen bewinds man vorderen, schijnt bij heelemaal niet opgewassen te zijn. En juist van bet tement van financiën zal in de komende jaren veel verwacht moeten worden Nu is het optreden van den heer Bertling gelijk bekend, tot nog toe weinig gelukki geweest. Men herinnere zich de behandeling van zijne wetsontwerpen, speciaal van de Inkomstenbelasting. Wanneer eerstdaags deze portefeuille vacant komt, moet men zich daarover niet te zeer verwonderen Wij hoorden zelfs dezer dagen reeds den naam fluisteren van den eventueelen opvol ger van den heer Bertling. L. Motorrijdersrisico. Op het einde van de vorige week is een ordonnance motorwielrijder met zijn zij spanwagentje op den straatweg naar Veenendaal nabij het landgoed Kernheim tegen een boom gereden. Hij viel en kreeg het stuur tegen den buik Door drie doktoren werd hij per auto naar Ede gebracht waar bleek, dat hij zoo ernstig gewond was, dat bij in een zieken» wagen met gummibanden stapvoets naar Arnhem moest worden vervoerd. Zondag is de ongelukkige jonge man daar overleden. Nader verneemt men, dat de motorwiel rijder, die Zaterdag bij Barneveld tegen een boom reed, de ordonnans motorwiel rijder A. van Balen, uit Worden gevraagd 1 keukenmeid, burgergezin, Venray 1 2de meid voor Venray 1 paardenknecht Venray 1 dienstmeid voor huiswerk, Paschen 2 losse werklieden I paardenknecht 1 dienstmeisje voor huiswerk (paschen] 1 boerenknecht bekend met paarden voor dadelijk te Well. 1 sterke jongen voor bakkerij, genegen met paard om te gaan, niet onder 17 jaar, voor Venray. Bieden zich aan Verschillende werklieden, waaronder metselaars, timmerlui en losse arbeiders. 2 timmermansleerlingen, waarvan een 18 jaar. 5 meisjes van 13 tot 18 jaar voor kindermeid of 2de meid. 1 huishoudster voor Venray Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegelvan 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. Parochiekerk Maandag 8 uurjaarg. voor Constantia Hellen voorafgegaan van vigilie, half 9 uitvaart voor Petronella Verbeek. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Gertrudis en Maria Mosmans. Woensdag 8 uur jaarg. voor Peter Emons. Donderdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Joh. van der Linden en echtgenoote. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Joseph Roussau Wilhelraina Crommentuin en hunne dochter Maria. Vrijdag 6 uur II. Mis en vereering van het H. Hart van Jezus. Dinsdag en Woensdag om 6 uur de leesmissen voor Maria Hebben. Zaterdag om G uur leesmis voor Peter de Mulder. Zondag 4 October, Rozeukranszondag zullen de kinderen van omstreeks 7 jaar om 8 uur hun Eerste Communie doen. Paterskerk. Zondag Om 5. 6 en 7 uur H. Mis en onder richting. Om 8 uur Hoogmis en preek, kwart na 4 Vespers om 5 uur Lof, volle afl. o. gew. voorw. wegens feestd. H. Elziarus, belijder der Derde Orde. Dinsdag om half 8 uur plechtige Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Om 5 uur Lof. Vrijdag eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het Allerh. Hart van Jezus, half 8 Hoogmis 5 uur Lof. 18—25 Sept. 1914 Greboorten. Peter Cornelis Johannes van den Heuvel. Gertruda Matbea Theodora van Houdt. Sterfgevallen, Antoon Michiel Peeters, oud 3 maandeD Peter Johannes de Mulder oud 56 jaar echtgenoot van Margaretha Theodora Potten. Maria Hebben, ongehuwd oud 80 jaren. Petronella Verbeek ongehuwd oud 90 jaar De Heer en Mejuffrouw H. TRYNESVERHEIJEN geven kennis van de geboorte van hun zoon JOZEF. Vierlingsbeek, 22 Sept. 1914. f Heden overleed tot mijne groole droefheid, na het ont vangen der H.H. Sacramenten, mijn geliefde Echtgenoot, in den ouderdom van 57 jaren. Wed. Th. DE MULDER— Potten. Venray, 20 Sept. 1914. die prima kwaliteit voor de inmaak tijdig wenschen te bekomen, voor levering omstreeks half October, geve dit spoedig op bij Geachte Ingezetenen. Ik verneem, dat de door mij genomen maatregel, met het oog op de tegenwoor dige tijdsomstandigheden door aanspraak te maken op een gedeelte der roggeoogst in deze gemeente, bij enkele Uwer land bouwers aanleiding tot ontevredenheid en gemopper heeft gegeven, op grond van niet juist gedane schatting der opbrengst van den oogst. U allen is toch bekend, dat deze maat regel is genomen in het groot belang van de geheele bevolking dezer gemeente, om te voorkomen, dat de thans bestaande treurige toestand, wat God verhoede mag, niet lang meer zal duren, niet treuriger wordt. Indien U zich nu tegen den door mij genomen minnelijke maatregel om 1 derde van Uwen roggeoogst te reserveeren gaat verzetten, dan zal ik hoe ongaarne ik daartoe ook overga, andere maatregelen moeten toepassen en den roggeoogst in beslag gaan nemen. Zijne Excellentie, de heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft mij bericht, dat hij voor vrees voor te groote prijsstijging van inlandsche tarwe en rogge de maxima prijs daarvan heeft vastgesteld voor beste Zeeuvvsche tarwe f 12 per 100 K.G. voor Inlandsche rogge f 10 per 100 KG. Voorts heeft hij mij in overweging ge geven de landbouwers in de gemeente er op te wijzen, dat indien in eenigszins be- teekenende mate rogge door de land bouwers aan vee wordt gevoederd, of hoogere prijzen worden gevraagd, de rogge in beslag kan worden genomen. Mocht tot de onteigening worden overge gaan, dan zal de prijs van f 10 hoogst waarschijnlijk niet worden betaald, daar bij onteigening niet gerekend mag worden met marktprijzen, maar met productie prijzen en een matige winst. Indien nu bij de gehouden schatting van den oogst, door de Wijkmeester hier en daar eene onjuistheid is aangegeven, dan is deze in der minne te wijzigen, zonder daarvoor opstructie te maken. Teneinde nu alle misverstand uit den weg te ruimen en de goede verstandhou ding, die onder de bevolking dezer ge meente bestaat, te behouden, is door mij, in overleg met meerdere autoriteiten dezer gemeente, goedgevonden, eene algemeene vergadering te houden op heden ZATER DAG 26 SEPTEMBER a. s. des avonds half 8 in het Patronaatsgebouw. In die vergadering kan ieder zijne be zwaren indienen en zal daarmede rekening worden gehouden. De vergadering is toegankelijk voor alle inwoners der gemeente en èene trouwe opkomst wordt verzocht. Venray, den 21 September 1914. De Burgemeester. H. ESSER. nam. 5 uur verkoop van voor het district LEUNEN FRITS MARTFNS aldaar. b'j nam. 6 uur in het PATRONAAT der Veeverzekering. Trouwe op komst verzocht. Aangezien in deze moeilijke tijds omstandigheden de meeste leveran ciers contante betaling vorderen, worden de leden dringend verzocht bij het afhalen van bestelde goederen uit wagon of depot HET BESTUUR. Koomsch Katholieke om half zes in het PATRONAAT ook voordevakafdeelingen. Agenda: goedkeuring huish. reglement en be spreking ondersteuningsfonds. Alle leden worden verwacht. HET BESTUUR. Aanbiedingen aan Bureau dezer Courant. Ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van Venray en om streken te berichten, dat zij zich heeft gevestigd heeft als en zich beleefd aanbeveelt voor het Aanvelend, Wed. J. Timmerman f, Paterstraat No. 16. vindt U bij Langstraat. Aanbevelend. VENRAY, Schoolstraat I) 82. VEGHEL, Hoogstraat B 28. En gros En detail. St k K- ,Y' Agentuur der Kon. ftederlandsclie flaardenfabriek E. Hl. Jaarsma. Groote voorraadNieuwste modéllen. Laagste prijzen Levert, plaatst en repareert

Peel en Maas | 1914 | | pagina 3