De Europeesche Oorlog Gemengd Nieuws. Op ongeveer 1000 M. hoogte vloog bet. Het scheen onbewogen te drijven op de rustige uitgespreide doorzichtige wieken, maar de gang der wolken verried zijn snel» heid. Het had den schijn alsof het over het lijf der reusachtige grauwe wolken heen» dreef. Maar het zweefde niet alleen in de oneindige ruimte. Van Doornik naderde een ander vlieg tuig, kleiner, fijner, lichter, sneller naar het heette, een Franschman. Spoedig hadden de beide vijanden elkan der ontdekt. Het Fransche vliegtuig ver andert zijn vliegkoer8 om zijn tegenstander den weg af te snijden. De Duitscher boog niet af. Maar bij begon te stijgen, hooger en hooger, kleiner en kleiner werd hij en verdween bijna uit bet gezicht. Maar ook de Franscbman steeg en kwam den vijand steeds nader. Kleiner werd de afstand tusschen de beiden. Het was onvermijdelijk zij moesten elkander ontmoeten. Een ontzaglijke spanning greep de men» schen aan, die den sprookjes strijd volgden. De Duitscher vermeed den aanvaller niet. Hij vloog recht voorwaarts en steeg. Iets beslists eu snels lag er in zijn onge wijzigde vlucht. Hij had zeker gewichtige berichten by zich. Wellicht hing de over winning af van hetgeen hij had gezien. Hij scheen vastbesloten er zich doorheen te slaan. Plotseling werd zijn manoeuvre duidelijk Hij zocht een schuilplaats in den hemel. Waar Hooger, hooger. boven in den geweldigen doolhof van wolken. Hij bereikte ze en verdween. Nog één oogenblik zagen we hem weer opduiken, grauwe wolken hem ter zijde, die hem als een reusachtige rookzuil verhulden. De naastbij zwevende wolk nam hem weer op, hij had zijn richting gewyzigd. De Franschman schoot hem na in den wijden, eindeloozen dampkring. Maar de Duitscher ontkwam." De Franseli-Diiitsclie oorlog Over het algemeen beeft deze strijd het karakter gekregen van een belegerings oorlog, want beide partijen hebben hunne posities bijzonder krachtig versterkt. De militaire medewerker van het -Berl. Tage- blatt" spreekt daarom van positiegevechten in tegenstelling met de tot nu toe gelever de bewegingsgevechten. By een aanval op dergelijke verschanste stellingen is het vooreerst noodig een Taakte .pisAt0; i'H tf /'-oeK.ft'i.. JüjL-de. posities van de beide legers betreft, zoo is die der Duitschers de gunstigste. Onze achterwaartsche verbindingen zijn zoodanig verkort, aldus het Duitsche blad, dat het mogelijk is ons reusachtig leger met alle noodige levens en oorlogsvoorraden te voorzien. Dit gevoel van materieele veiligheid ii van onberekenbaren invloed. In de lang durige gevechten zijn onze stellingen ook; uit strategisch oogpunt voordeelig. De vijand heeft thans twee rivieren achter zich. Rivieren in den rug hebben zegt niets zoolang men zich zeker voelt van zijn succes. Ze oefenen echter een hoogst ver ontrustenden invloed uit, zoodra dit gevoel van veiligheid begint te wankelen. En dat dit in bet Fransche leger het geval is kan worden opgemaakt uit de gedrukte stemming in de Fransche pers, aldus het Berlijnsche blad- Dit is zeker, dat in geval de Fransche legers verslagen wor den, zij onder hoogst ongunstige omstan digheden zouden moeten terugtrekken. Want de Aisne en Marne zijn door de regeDS zeer gewassen, zoodat bet slaan van bruggen en dan nog onder het vijan delijk vuur, eeo alles behalve gemakke lijke taak zou worden. En dan is ook voor de Franschen zeer veel aan gelegen hunne posities daar te behouden, want een terugtrekken onder de bovengeschetste omstandigheden zou zeer ernstig voor hen kunnen worden. Vermelden wij ten slotte nog, dat cor» respondenten in verschillende Engelsche bladen al bij voorbaat waarschuwen voor de te publiceeren verliezencijfers. Deze zullen grooten indruk maken, want de verliezen in het Oisegebied waren ont» zetteud. Kan het haast anders bij een oorlog waar de meest moderne aanvalswapenen hun luguberen diensten moeten verrichten? Drie Engelsclie kruisers in den grond geboord. Na den zeeslag bij Helgoland is van belangrijke ontmoetingen ter zee geen sprake meer geweest, totdat Dinsdag de Duitschers plotseling wraak hebben ge nomen over de vernieling van drie hunner kruisers op 28 Augustus bij den Elbe- mond. Het eerste telegram dat Dinsdagavond uit Hoek van Holland over dat zeege vecht binnenliep luidde als volgt Het stoomschip -Titan" rapporteert In de Noordzee zijn drie Engelsche kruisers door een Duitsche onderzeeër id den grond geboord. De -Titan" heeft dooden en gewonden aan boord. Een balf uur later bracht een draadbe- richt uit IJmuideD nadere bijzonderheden: Twintig mijlen ten Noordwesten van den Nieuwen Waterweg zag het stoom schip -Flora" op weg van Rotterdam naar Leeds eenige booten drijven, die later bleken Engelsche matrozen en officieren te bevatten, de overblijvenden van de drie Eogelsche kruisers -Hcque'', -Aboukir" en -Cressy", welke door Duitsche onder- zeeëers tot zinken waren gebracht. Dinsdag om zes uur zijn de -Hoque" en de -Aboukir" getorpilleerd en om acht uur 's morgens zag de bemanning der -Flora" de -Cressy" overhellen en in de diepte verdwijnen. De -Flora" is om half zes in den namiddag met 287 leden der bemanning van de kruisers, waaronder een doode en eenige gewonden alhier aange komen. De matrozen zijn ondergebracht in twee hospitalen en eenige hotels, waar zij van kleeding werden voorzien. De ge- zamelijke bemanning van de drie kruisers bedroeg ongeveer 2400 man, waarvan vermoedelijk 1200 verdronken zijn. De in den grond geboorde schepen waren oorlogsvaartuigen waarvan elk ruim 12,200 ton waterverplaatsing had en on geveer 800 koppen telde. Ter vergelijking diene. dat het grootste Nederlandsche pantserschip -De zeven Pro" vinciën" een waterverplaatsing heeft van 6530 ton. De aanval geschiedde even snel als onverwacht; vooral tengevolge van het buiige weer vielen de Duitscher onder zeebooten zoo goed als niet op. De kruisers bevonden zich omstreeks half zeven een 30tal mijlen ten Noordwesten van de Nederlandsche kust, ter hoogte van den Hoek van Holland, toen plotseling de -Aboukir" getroffen werd. Een oogenblik dacht men dat de kruiser op een mijn geloopen was. maar terwijl de in de nabij heid vareude -Hcque" reddingsbooten uit liet om de bemanning van den zusterkruiser op te nemen, werd ook het tweede oor logsschip door dezelfde geheimzinnige kracht tot zinken gebracht. Toen werd het allen duidelijk, dat men met vijandelijke onderzeeërs te doen bad. Het drama speelde zich met ontstellende snelheid af. Tien minuten nadat de -Aboukir" was getroffen, verdween het schip in de diepte in drie minuten zonk de -Hoque" en de -Cressy" die naderstoorade om hulp te verleenen, werd eveneens door een tor pedo geraakt om even spoedig in de golven .to varósywü.ri Wat verder nog bet zeegevecht betreft, volgens verklaringen van geredde matrozen zouden vier Duitsche onderzeeërs den aan val hebben gedaan, twee ervan zouden in den grond geboord zijn en de overige ontsnapt, nagezeten door Engelsche torpe jagers, die spoedig ua het korte, maar hevige zeegevecht ter plaatse waren ver schenen. LONDEN 23 September Tachtig over levende soldaten zijn te Harwich ont scheept en verklaren dat in totaal het aantal geredden op 700 geschat wordt, De geredde soldaten zeiden, dat op het zelfde punt, waar nu de torpilleering heeft plaats gehad, nog kort te voren een nauwkeurige verkenning had plaats gehad en geen vijand was verkend. Ter gelege. Der tijd zouden zij behoorlijk revanche weten te nemen. Engelsche geïnterneerden. Uit Amsterdam meldt men, dat Woens dag 10.15 een extratrein uit IJmuiden aldaar is aangekomen, gevuld met Engel sche zeelieden, die den slag op de Noord» zee overleefd hadden. In elke coupé bevond zich een Holland sche militair met de bajonet op het geweer. De afdeeling Engelsche geinterneerden bestond uit 266 soldaten en zeven offi ceeren. Aan bet station had zich een talrijke menigte verzameld, en op het perron speelden zich ontroerende tooneeltjes af. De extra trein was bestemd voor Gaaster- land, waar de Engelsche matrozen geïn terneerd zullen worden. Bij het verlaten van het station wuifden de menigte de Engelscben van uit den trein geestdriftig toe. De Engelsche commandant Nicholson is naar 's Hage vertrokken. De Kathedraal van lleims verwoest. Zondagmorgen, aldus verbaalt de Pa» rijsche correspondent der -N. R. Ct." aan zijn blad, ben ik om 6 uur met den Parijschen hoogleeraar dr. Jeannin per auto op een heuvel bij Reims aangekomen. De vlakte van Reims bood in den stralenden zonnescbyn een aangrijpenden vredigen aanblik. Maar boven dit zonnige betoo verende landschap zag men rookkolommen opstijgen boven de stad Reims. In 't midden van die doorschijnende, zonbelichte rookkolom bemerkte men de omtrekken van de torens der kathedraal. Het ongeloof lijke was dus waar. De beroemde kathe draal van Reims stond in brand. Wij naderden snel de stad. Ons hart kromp ineen vij ontroering, toen wij onderweg den somberen uittocht van tal van inwoners voorbijkwamen. Wij bemerk ten spoedig dat verscheiden gedeelten van de stad in brand stonden. Toen wij baar binnenreden, vonden wij die schoone stad in een treurigen toestand. Tal van architec» tonisch mooie gedeelten waren op onbe schrijfelijke wijze beschadigd en vernield. Beangst door het bombardement hadden vele burgers een schuilplaats gezocht in de hospitalen, waar de gewonde burgers en militairen waren opgenomen. Nauwelijks een uur na onze aankomst in de stad was er een vreeselijke granaat ontploffing in do straat waar wij ons be vonden. Een huisje in de nabijheid van het hulphospitaal, waarvoor wij stonden, werd vernield en eeo vrouw met een kmd in de straat werden gedood. Het bombardement werd hervat Het somber gefluit van de zware granaten, gevolgd door vr«»elijke ontladingen, ver schrikte opnieuwlfle arme stad. De grana ten ontploften soms op vijf meter afstand van ons. Ze deden de portierraampjes van de auto's die de gewonden vervoerden springeD, muren ineenstorten, zetten huizen in brand. Gedurende een tijd van betrekkelijke kalmte, terwijl dr. Jeannin er moedig op uit ging om in velschillende hospitalen hulp te bieden, heb ik mij naar de kathedraal ;eveo. In de mooie straten, die er heen voeren, waren verscheidene buizen in puin geschoten. Zij tfrandden Dog. Uit de kathe draal zelve steeg de rook op. Door de open deuren heen zag men de vlammen, het puin en het brandende steigerwerk. Het linker portiek was aan de buitenzijde vrij ernstig beschadigd. Het oude vernielde bi8scbopspalei8 ter zijde van de kerk bood een hartverscheurenden aanblik. Ik ben de kerk binnengegaan. Wat er nog brandde en rookte waren vooral de rieten stoelen in het ruim. Het was er om te stikken. Alles was zwart van de rook en er was zware schade aangericht. Mijn algemeene indruk, dien ik Zondag ochtend om 10 en later weer in den mid dag kreeg, toen ik de stad heb verlaten, was dat de prachtige kerk verscheidene ernstige, wellicht onherstelbare beschadi gingen beeft ondergaan, en dat zij altijd de droeve litteekens zal blijven dragen, maar dat zij, afgescheiden van de omgeving en den staat waarin de kunstschatten in 't fendige der kerk verkeeren iets, waarover wij niet konden oordeeleD in haar architectonisch geheel is behouden gebleven. In een huis dichtbij de kathedraal warer 130 Duitsche gewonde krijgsgevange1. on ondergebracht,"die op 't oogenblik dat het bombardement begon in de kathedraal werden verpleegd, waarboven dan ook de Roode Krui8}'>^ woei. Deze Duitschers wjy^u 7£J?f,r' 't .veld :.iagen door het gebeurde. De pastoor van Reims, dien ik ootmoette aan de kribbe van een stervenden jongen soldaat in een wankel gebouwtje dat schudde door tie ontploffingen, zeide mij geen woorden te kunnen vinden voor hetgeen er gebeurde. VolgeDS nadere berichten, is te half vijf 'smiddags de kathedraal in vlammen opgei gaan. Bommen te Dusseldorp. De D. Ztg. meldt Een vijandig vlieg tuig wierp in de nabijheid van de lucht- scbiphal te Dusseldorp twee bommen naar beneden. De schade is onbeduidend. (Uit het bericht valt af te leiden, dat vermoedelijk het vliegtuig, dat boven Maastricht twee bommen heeft laten vallen aan een der geallieerde mogendheden toe behoorde. VENRAY, 26 September 1914. Volle Maan 4 October. Laatste Kwartier 12 Oct. Lantaarns van fietsen en auto's deze week aansteken ten 6.07 uur, van rij» tuigen en karren ten 6,37 uur. Zondag 20 September hield de afd. Venray van den Bond „Jong Limburj hare eerste algemeene vergadering. Deze vergadering werd o. m. bijgewoond door den Weleerw. Pater Regalatus Haze- broek, die behoudens de goedkeuring van den Hoogeerw. Pater Provinciaal geestelijk adviseur deze jonge vereeniging zal ter zijde staan. De voorzitter opende de vergadering met den Christel ijken groet cn heette allen hartelijk welkom. Vervolgens memoreerde spreker de verschillende moeilijkheden, die met het oog op den oorlog moesten worden overwonnen en geeft dit dan ook als reden op. waarom het bestuur, zoo lang op zich heeft laten wachten. Verder bracht spreker dank aan den Zeereerw. Heer Pastoor, die zoo welwil lend was bet Eerevoorzitterschap te aan vaarden. In 't bijzonder sprak de voorzitter nog een woord van dank aan het adres van den Weleerw. Pater Regalatus, voor de groote bereidwilligheid, waarmede deze eventueel als geestelijk adviseur zal willen optreden. Dan ging spreker over tot punt 2 der agenda n.l. de vaststelling van het huis houdelijk reglement. Hij drukte de leden op het hart, nu toch vooral vrij uit te spreken, opdat duidelijk ieder z'n meening kenbaar worde. Behoudens kleine veran deringen en aanvullingen werd het regle ment goedgekeurd en vervolgens ging men over tot het kiezen van een definitief bestuur. De stemming, die plaats had als vast gesteld in het huishoudelijk reglement, had tot uitkomst dat het voorloopig be stuur, bestaande uit de heeren Caré,. Fokken, Vermeulen, resp. voorzitter, secre taris en penningmeester, als zoodanig herkozen werd. De voorzitter sprak dan zijn dank uit voor het genoten vertrouwen en hoopt dat steeds waardig te zullen blijven. Na een hartelijk woordje van den Weleerw. Pater Regalatus sloot dc voor zitter deze zeer geanimeerde vergadering met den christelijken groet. De alhier en in den omtrek goed bekende redenaar, 'de WelEerw. Pater Ceacilius Peeters, uit het Franciscaner klooster alhier, is overgeplaatst naar het klooster te Maastricht. Zijne talrijke vrienden en bekenden zullen dit nieuws' Diet gaarne vernomen hebben. Deze week werden des nachts op eenige plaatsen fruit, aardappelen en andere veldvruchten gestolen. Voor de veiligheid waren het te wenschen dat de bedrijvers gesnapt werden. A. s. Maaodag zal alhier de eerste groote Paardenmarkt gehouden wordeo. Wij vertrouwen dat onze paardeohouders hunne ten verkoop hebbende paarden allen ter markt zullen brengen, dan komen de kooplieden vaD zelf. Donderdag overleed alhier de oudste inwoonster der gemeente Venray. nl. Mej. Petronella Verbeek, in den ouder dom vao ruim 90 jaren. De Weleerw. Heer Henri Hanraets uit Venray is benoemd tot kapelaan te Horst. Dienstregeling Spoorwegen vanaf 21 September 1914# MAASTRICHT—ARNHEM. Maastricht Heerlen Siltard Roermond Venlo VENRAY Nijmegen Arnhem Utrecht Amsterdam W.P. Den Haag S.S, aankomst vertrek vertrek j 8,44 I 8,30 9,32 10,30 11,20 11,30 12.24 1,49 2,34 7.43 8,28 9,10 aankomst 1,— 12,07, 1,45 2,35 3,20 4,04 4,31 5,03 5'co 7,48 8,28 4,24 5,12 6,10 7. 7,10 8,04 9,29 10,23 ARNHEM-MAASTRICHT. Den Haag S.S. vert. AmsterdamWP. Utrecht Arnhem Nijmegen VENRAY Venlo Roermond Sittard Heerlen Maastricht aank. vert. aank. 8,15 9,01 9,48 10,57 10,33 8,021 8,56 10,24 11,15 11,30 12,20 1,18 3,27 2,06 9,53 10,39 3.27 2,27 VENLO-ROTTERDAM vertrek 7,25 7.53 8,35 8.54 12. 12,28 1,10 1,29 Venlo Horst S. Deurne Helmond Eindhoven 9,16 1.51 Tilburg aank. 11,35', 3.44 Breda 12.21 4,20 Dordrecht 1,251 Rotterdam 2,30| ROTTERDAM—VENLO. 3,40 4.08 4,50 5.09 5.31 7,03 7,54 9,18 9,41 10,43 3,05 3,50 5,18 6,09 6,36 7,26 8,29 9,15 9,12 6.18 door door 6,59 7,13 8,02 8,27 9,15 9,40 Rotterdam vertrek 8,05 8,13 3,25 Dordrecht 8,28 9,08 4,40 Breda 9.14 10,30 5,25 Tilburg 9,40 11,15 6,10 Eindhoven 6,35 10,28 12,23 8,47 Helmond 6,57 10.48 1.24 9,14 Deurne 7,09 door 1,45 9,35 Horst S. 7.40 door 2.23 10,13 Venlo 8. 11,27 2,48110,38 NIJMEGEN-DEN BOSCH. Nijmegen 7,10 11,57 4,30 7,30 8,30 Den Bosch 8,30 1,30 5,50 9. 9.13 DEN BOSCH-NIJMEGEN. Den Bosch 7,00 8,48 12,10 4. 7,50 Nijmegen 8,25 9,31 1,30 5,33 9,13 llislukte actie tegen het Duitsche geld. De door de afd. Gennep van den R. K. Middenstandsbond -de Hanze" op touw gezette beweging, om bet Duitsche geld te weren door bet besluit om dit oiet meer tegeD de volle waarde, maar de Mark tegeo 58 cents en de Grosch tegen 5 cents in betaling te nemen, is mislukt door deD tegenstand van bet publiek, dat voor bet meereDdeel weigerde op deze voorwaarden te koopen. Door de marechaussee te Gennep werd gearresteerd en gevankelijk naar Den Bosch getransporteerd, de te Gennep gede tacheerde soldaat M., uit Nijmegen verdacht van diefstal van een portemonnaie met pl. min. 20 Mark, gepleegd ten Dadeele van de wed. G., spoorwegwachteres, aldaar, Steenkolen in Noorcl-Liuiburg Meü schryft uit Vedo aan de Gld. Bij de steenkoleoboriog oDder de ge meente Helden bereikte men eene diepte van 1350 M. Een tiental lagen van eenige beteekenis zijn aaogeboord. Op ruim 1200 M. stiet men op de dikste tot dusverre aan geboorde laag. Ze bad een dikte van 1.80 M. De andere varieeren in doorsnee van 40—60 c.m. Het steenkolenveld in Noord- Limburg is een voortzetting van bet uitge strekte Westfaalsche bekken. In Nederland behooren biertoe Achterhoek van Gelder» land, Twente, Noord Limburg od Noord- Brabant. Aangenomen wordt, dat in Limburg zoo wat overal steenkolen in den bodem aan wezig zijn. Maar op vele plaatsen zijn ze te diep weggezonken en daardoor van geen practisch nut. Het minst diep liggen ze in Zuid Limburg. (Heerlen 100—300 M. by Sittard echter 600800 M. De uitgevoerde boringen te Helenaveen, Meijel en Helden bebben tot resultaat ge- bad, dat men zeker weet, dat in die streken zich een kolenveld bevindt van ruim 7000 H.A. In dit gebied bevinden de steenkolen» lagen zich op een diepte van 700—900 M. en zijn dus ontginbaar. Het terrein biedt ruimte 70or een zeveutal mijnen. Langs de Limburgscbe grens bij Geldern en Goch zijn overal steenkolen aangeboord. De diepte neemt daar naar het Noorden toe. Vermoedelijk bevat de bodem in onze provincie van Arcen tot Well nog steen kolen. Doch deze zullen dan zeer zeker heel wat dieper liggen dan in Duitschland, daar ongeveer over de Hollandsche grens een groote breuk loopt. De steenkolen in het veld Helenaveen, Meijel-Helden, boewei ze tamelijk diep liggen (700900 M.) zijn zeer goed voor ontginning geschikt. Deskundigen beweren, dat, wanneer oDze mijnen volledig zijn ont gonnen. Nederland als mijustaat kan mee tellen MAASTRICHT. Eene vliegmachine vloog Dinsdagochtend op zeer groote hoogte circa half negen over onze stad. Vermoedelijk bij ongeluk of by ver gissing viel eene granaatkartets op de plaats achter de huizen van jtr. Graafland en dhr. Krekelberg aan de Brusselsche- straat. Er werd een gat in den grond geslagen vao I1/2 M middellyn en 1/2 M. diepte. Door den luchtdruk zyn alle ruiten die op de plaats uitkwamen, vernield zelfs aan den overkant der straat werd een ruit getroffen. Omhooggevlogen straat keien werden op een platdak teruggevon den een deur werd doorzeefd, een dak beschadigd enz. Gelukkig zijn geen menscheDlevens te betreuren. Burgerlijke en militaire overheid stelden Dinsdagoch» tend een onderzoek ter plaatse in. De ontstekingsbuis der granaatkartets, eene metalen staaf van pl.m, 20 cM. lengte, werd in beslag genomen. De bom MAASTRICHT. In verschillende Hol landsche bladen kan men lezen, dat ook op de open plaats voor het gesticht Calvariën» berg een niet onplofie bom is gevonden. Ook dit projectiel werd, naur die bladen, melden, op last van den burgemeester in beslag genomen. Van dit heele verhaal is geen letter waar evenmin van de mededeelingen in dezelfde bladen, Jat door de militairen op het vlieg tuig is geschoten. Nog meer -interessante'* bijzonderheden kan men in een groot deel onzer pers over die bommenhistorie lezen. Geen wonder, dat reeds nieuwsgierigen uit Holland hier zijn aangokomen, om de bom en de groote door haar aangebrachte verwoestingen te zien. Het feit, dat een bom in de stad is terecht gekomen, had al erg genoeg kunnen zijn. Fantasieën en ongecontroleerde praatjes kunnen best uit de bladen gemist worden. L. Diefstal. Sinds eenigen tyd was in dienst van het Roode Kruis te Maastricht, de 39 jarige ongehuwde B. K. uit 's Gravenhage. Nu en dan zag men K. met pakken naar Van Gend en Loos gaan men had geen achter docht, daar K. bijzonder goed stond aan geschreven. Thans zit K., die weer naar Den Haag was vertrokken, ter beschikking van de justitie in het buis van bewaring. K. moet zich op zeer slinksche wijze schuldig ge maakt hebben aao diefstal vanrverschillende voorwerpen, als kleereD. ondergoed, equi» pementsstukken, eetwaren, verbandmid delen, broodzakken enz., ten Dadeele van het Roode Kruis. Een en ander expedieerde K. naar zijn woonplaats, waar op veel van bet gestolene beslag kon worden gelegd. Gist. Naar men verneemt is men aan de Gist en Spiritusfabriek te Delft er in geslaagd uit melasse gist te kweeken. Daar de me lasse geheel in handeD is van een combi natie, waarin geen der Schiedamsche fabrieken is opgenomen, zal door het tijdelijk gebrek aan granen de Schiedamsche gist baar afgezetgebied verliezen, en staat het te vreezeo, dat het branderij bedrijf te Schiedam van den oorlogstoestand een blijvend nadeel zal ondervinden. N. R. Ct. In vrijheid. De Nederlandsche officieren, kapitein H. J. Verbuist en luitenant H. J. A. Reimers, die zich nog steeds in gevangenschap in Albanië bevonden, zijn 21 September, te Durazzo aangekomen, vanwaar zij den volgenden dag de reis naar Nederland zouden ondernemen. Dit bericht werd aan het Departement van Buitenland8cbe Zaken gelijktijdig ont-

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2