aaoaasvaaa Venray's Fanfarecorps. Algemeene Vergadering Boerenleenbank Het Gemeentebestuur aaaaa&ifaiD&a WILLEM WINTERS G. P. DUURING, afwezig. Dienstbode, HJF.R JOS. ARIAENS. Jaarmarkt te Venray a®i Paarden, Hoornvee Varkens, Kaart m Nederland. MANUFACTURENMAGAZIJNEN DE GROOTE met 10 °:o extra korting duurt slechts tot 14 Juli e.k. Denk er om en bevoordeel n. Prachtige resten voor Heeren- en Damescostuums. Witte en gekleurde Damesblousen, Taillerokken, Jupons en Onderrokken, Witte Goederen enz. Alle soorten VULPENHOUDERS Fir mot van den Munckhof. SINGER-Maatsohappij, wasschen en strijken een perceel bouwland, Een Huis m ïïdXDi? s Burgerlijken Stand VENRAY. Kerkelijke Diensten te Venray. Burgemeester en Wethouders Het bouwen van een Boerderij voor 100 stuks vee. Ifö10 Zondag 12 Juli, op Dinsdag 14 Juli e.k. Oogarts te 's Hertogenbosch is van 20 Juli10 Aug. twee Kleerkasten, een Kolomkachel, TE KOOP: Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. solied Schoenwerk Het beste Poetsmiddel Woensdag 15 Juli. Uitsluitend voor de abonné's van dit blad. Notaris Esser te Horst OPRUIMINGEN in Verrassend lage prijzen. Zie de Etalage's. Bezoek het Etalage-Magazijn. kost slechts f 5.-, Henseniusplein 33 107, VENRAY. Groenmarkt 12, VEN330. Notaris Esser te Horst, Vrome Ewalts Uit de hand te koop Notaris Esser te Horst Dennenbosch en bouwland Vierlingsbeek en terug. Deze machine loopt enkel en alleen om te Vierlingsbeek het waterreservoir vol te pompen, en verblijft aldaar van half 2 tot 4 uur. Zou men nu niet van de S. S. kunnen ver krijgen dat het waterpompen geschiedt bijv. van 6 tot half 9 's avonds, en dat aan de naar Venlo terugkeerende locomo tief eenige wagens werden gekoppeld en deze dus in een personentrein herschapen werd. Twee rijtuigen, een bagagewagen en een conducteur, ziedaar alles wat er noodig is om de avondverbetering tot stand te brengen. Indien de trein om half 9 uit Vierlingsbeek vertrok en aan alle stations stopte, kon hij Venlo tegen 9.10 u. bereiken en konden de reizigers der tusschenstations van Venlo uit ook ge bruik maken van den laatsten sneltrein naar Zuid-Limburg. Mogelijk dat de S. S. bezwaar maakt deze trein op Zondag in te leggen, daar de losse machine nu Zondags ook niet loopt, maar met een weinig goeden wil is veel te verkrijgen. We hebben nu eene Kamer van Koop handel, hare taak is het voor een goeden treinenloop te zorgen, laat zij aan de S. b. bovengemeld verzoek doen. laat zij zich wenden tot de gemeenten Meerlo, Grub- benvorst, Lottum, Vierlingsbeek enz. kort om tot alle die er belang bij kunnen hebben, om adhesie, en wellicht komen wij weer spoedig in het bezit der begeerde verbinding. Maar dan ook niet getalmd, want einde Juli verschijnt het eerste Ont werp Winterdienst en voor 1 Augustus moeten de opgaven der gewenschte ver anderingen aan het Departement van Waterstaat zijn ingekomen. Met dank voor plaatsing, X. Bieden zich aan .- {■emeente-ontglnning. M. d. K. Toen ik in het vorig nummer zag op welke wijze de loftrompet over de ont- finning en de paarden gestoken werd, wam er dadelijk wantrouwen in mij op of alles wel echt zou zijn zooals het daar werd afgeschilderd. Maar toen ik de onderteekening zag „een boer", dacht ik, dat is me dan de boer wel. Want welke boer heeft er in dezen tijd van het jaar nog tijd over om in de week een paar uur te gaan wandelen en te praten met boschwachters en knechts. Mij dunkt er is wel wat anders te doen dan dat. Over den stand der veldgewassen kan ik niet oordeelen, omdat ik ze niet gezien heb, maar de paarden geleken eenigen tijd geleden meer op een kapstok dan op dik en glanzend, en was het niet meer dan tijd dat er in den Raad over geïnterpel leerd werd. Ook zal ik niet ontkennen dat ze den laatsten tijd iets bekomen zijn, maar in geen geval zien ze er uit zooals „een boer" ze afschildert. Wat de door de Raadsleden geuitte vrees dat de pachters het niet zouden kunnen bolwerken, betreft, deze werd uitgespro ken door deskundige leden, die niet zoo zeer vreesden voor slechte opbrengst van den grond, dan wel wezen op de zware opbrengst. En deze woorden werden dan ook in de vergadering niet tegengesproken. Of men daar nu al de gevolgen van ondervindt, weet ik niet, maar het geheele stuk maakt zoo den indruk te zijn ingetluisterd, om de ofticieele woorden een weinig te verzachten. Met is te hopen dat het den pachers goed gaat, maar wie gelijk heeft „een boer* of de bedoelde raadsleden, zal de tijd leeren. DIXl. Correspondentie. Een belanghebbende Uw ingezonden stuk wordt geplaatst, iodien uw naam er onder vermeld mag worden. 310 Juli 1914 Gleboorten. Gertruda Maria Johanna Lemmens. Grada Theodora Classens. Clara Hendrika Janssen. Antonia Petronella Derikx. Maria Carolina Elisabeth van Meijel. Huwelijken. Gerardus Maessen, weduwnaar van Johanna Janssen, oud 60 jaar, arbeider en Johanna Reijnders, weduwe van Lodewijk Voileberg, oud 66 jaar, beiden te Venray. Simon Litjens, oud 24 jaar, arbeider en Johanna Maria Huberta Beerkens, oud 23 jaar. beiden te Venray. Wilhelmus Hubertus Rullenraad, oud 26 jaar, landbouwer te Nieuwstadt en Maria Adriana van Aarssen. oud 31 jaar, te Venray. Cornelis Lemmens, weduwnaar van Hen drika Baltissen, oud 70 jaar. landbouwer te Maashees en Anna Elisabeth Bongartz, oud 54 jaar, weduwe van Martinus Royakkers, te Venray. Sterfgevallen. Wilm Theunissen, oud 77 jaar. Johanna Hendrika Janssen, oud 76 jaar, echtgenoote van Arnold Janssen. Jacobus Carolus Hendriks, 1 jaar. Anna Maria Petronella Goertz, oud 49 jaar. Wilhelmus Hendrikus Hubers, oud 64 jaar. Parochiekerk Donderdag a. s. 23 dezer, zal namens der gemeente Maashees e.a ten gemeentehuize worden Plan en voorwaarden zijn vanaf 18 dezer te bekomen bij A. H. MARTENS tegen betaling van f 2 per stel. srskei Paterskerk. nam. 6 uur op het Henseniusplein. van de te VENRAY, des namiddags 8 uur in liet PATBONAAT. De anonieme schrijver in Peel en Maas", van de Boerenleenbank alhier icordt beleefd ui'genoodigd de vergadering bij te iconen, om met het Bestuur en Raad van Toezicht tn debat te treden. F et Bestuur en Raad van Toezicht der Boerenleenbank Venray. van VENRAY, zal op Zaterdag 25 Juli a.s. des voormiddags 11 uur ten RAADHUIZK alhier, publiek De levering van het henoodig- de ijzerwerk, palpn, gladde en prikkeldraad, benoodigd voor de afrastering Boerde rij Zwart Water. Voorwaarden van levering enz. liggen ter inzage ter gemeentesecretarie. Schoolstraat D 82. VENRAY Om tegemoet te komen aan rechtvaar dige eischeu van mijn winkelpersoneel zal. te beginnen met 15 Juli mijne zaali des 's avonds ten 9 uur gesloten «ij#i. Uitgenomen gedurende do dagen vaD onze Zomer- en WiDteruitve koop, de 3 dagen voorafgaande aan Veuraysche ker mis en St. Nicolaas en de avonden voor Vastenavond, Pascheo, Pinksteren, Aller heiligen en Kerstmis, waarop, de zaak tot half 10 geopend zal blijven. Zegt het voort. waarbij een eike en in zeer goeden staat hij G. HENDRIKS aan het Steegsbroek. eene partij puik f 1,30 per 100 pond bij MART, CUSTERS, Bakker. Worden gevraagd MEVROUW ZAAYER, Koningsweg 123, Den Bosch, vraagt tegen 1 Augustus een flinke van goede getuigschriften voorzien. is het beste adres voor aan matige prijzen. maat- en reparotiewerk spoedig en net. voor alle soorten schoen- en Lederwerk in zwart er. bruin, Beleefd aanbevelend, voor Aan ons bureau kan- men tegen betaling van 40 cents bekomen een tot den laatsten tijd bijgewerkte Deze kaart in acht kleuren gedrukt heeft eene afmeting van 71 bij 85 cM. Voor niet abonné's is de prijs een gulden. TE KOOP. Waar, zegt de uitgever. zal op \Voensdag 15 Juli 1914 nam. half 6 bij H. Marcellis te Venray, Overbroek, op verzoek van den WilEd Zeergel. heer Dr. Wubbe, publiek verkoopen 6 heet. haver origineele gouden Regen in 18 perceelen. 6 heet. origineele Probsteinerhaver in 18 perc. Alles te wassen staande op zijne ont ginning achter het Overbroek, aan de Horster grens. VENRAY, Schoolstraat D 82., VEGHEL, Hoogstraat B 28. En gros En detail. en evenaart de beste vulpenhouder. in prijzen van 36 et., 60 et., f 1,50, f 2.00, f 2,50, f 3,00, f 3,60, f 4,00, f 6,60 en hooger. Verkrijbaar in den Boekhandel van Wie een naaimachine noodig heeft en geene „SINGER" koopt, benadeelt zichzelf. Aan nevenstaand uithangbord zijn de winkels te herkennen waar inderdaad SINGER -Machines verkocht worden. zal op Vrydag 24 Juli 1914, nam. 7 unr ter herberge van M. Goumans te Venray aan de Kerk voor den heer P. Klaassen, publiek verkoopen A Bouwterrein gelegen te Venray nabij de Paterskerk aan den grindweg naar Leunen C 3846, Z.ged. 1437 en 1436, groot circa 9 a. B Huis met stal, schuur eu bouw. land daarnaast C 4916 en N ged. 1437 en 1436, groot circa 26 a. 95 c. C Huis met stal, tuin en bouwland daarnaast C 4915 en N.ged. 1437 en 1436 groot circa 26 a. 45 c. Ondergeteekende houdt zich be» leefd aaubevolen voor het van boorden, fronts, manchetten en damesblouses. Beleefd aanbevelend Veldstraat. groot 3D aren, gelegen tusschen St. Anneke en den tuin van G. Goemans, Langstraat, geschikt voor bouwterrein. Ook bij gedeelten te koop. Te bevragen bij G. GOEMANS, Langstraat. zal op nader te bepalen dag te Venray op verzoek van Bernard Pelzer, publiek ver- koopenj met stal, schuur, tuin, boomgaard, bouw en weiland, gelegen te Veltum, gemeente Venray, Sectie B 1952. 874, Sectie D 308c en 3085, groot 1 h. 15 a. 60 c. Onmiddellijk daarna voor J. van Dijck te Venray aan de Heide, groot 28 aren, belend L. Poels, kinderen Poels en weg. 1 dienstmeisje voor lichten dienst, 1 huisknecht. Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. - Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegelvan 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. Joh. Maandag om 4 uur de maaiersmis. 8 uur jaarg. voor Hermanus Martens, Martens en huisvrouw. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Johannes Poels, ouders, broeders en zusters. Woensdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Anna Maria van Rijs wijs, echtgenoote van Peter Ooumans. Donderdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Hend. Smits, Magdalena Poels en hun zoon Martinus. Vrijdag 8 uur sol. jaarg. voor den Weleerw. heer Pastoor HenricuslfcS,ijfiolstad. Zondag, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie 8 uur Hoogmis met preek. Om kwart na 4 Vespers 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag feestdag H. Bonaventura' Kardinaal. Kerkleeraar en Belijder onzer H. Orde, volle afl. o. g. v. om half 8 uur Hoogmis Om 5 uur Lof- Donderdag en Vrijdag om 7 en half 8 de gewone uitvaartdiensten, Donderdag voor Antoon Bister- veldts en Vrijdag voor Johannes Verheugen, als leden der Aartsbroederschap. Vrijdag om 5 uur Lof. - - mi n uo— li i 3 dienstmeiden voor Venray 1 noodhulp-dienstmeid voor Venray 1 bekw. boerenknecht loon 500 Mark p. j. en 1 jongen v. 14 jaar voor Duitschland. 1 bakkersknecht voor Belg. Limburg 1 bakkersknecht voor bij Crefeld 1 bakkersleerling. 1 koperslagersknecht voor Venray, 1 bekw. R. K. knecht voor klooster, direct, 1 huishoudster voor Venray 2 dienstmeiden voor Venlo 1 tuiniersknecht met paard kunnende omgaan, op een dorp bij Venlo. 1 huishoudster voor Venray. burgergezin van 2 personen. WILLEM WINTERS, cmbt. UITVERKOOP

Peel en Maas | 1914 | | pagina 3