Winkelhuis, Mariavereeniging! Bedevaart naar Oostrum Hartelijk vaarwel de groote Broekweide. Kermis HEIDE. de Danstent Schrijfmachine WILLEM WINTERS, Grasverkooping. 2 Woonhuizen twee flinke Werklieden, MANUFACTURENMAGAZIJNEN Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kruisweg-kapelletjes. op 29 Juni e. k. Uit de hand te pachten: Wed. C. Esser-v. Wylick. 8 Hectaren Rogge, 5 Haver. Kerkelijke Diensten le Venray. Burgerlijken Slaud VE.XRAY. De pl.v. NOTARIS C. MOSTART Wegens vertrek uit de hand te koop Grooten TUIN c Een perceel Bouwland met tuinen en bouwland Terstond gevraagd F. Fonck Zoon. De pl.v. NOTARIS C. MOSTART De pl.v. NOTARIS C. MOSTART Notaris Essej; te Horst Notaris Esser te Horst, Grasverkoop ie Venray. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst oude stumpers evenveel kunnen verdienen als jaren terug en die 104 niet eerder eene aanvulling van het door weiniger arbeidsvermogen ingekrompen inkomen als eene verhooging daarvan moet be schouwd worden. Gedurende vijf maanden ligt het cohier voor eenieder ter inzage, zou het nu niet op den weg der organisatie's, als midden stand, boerenbond en werkliedenvereeni- ging liggen om daarvan inzage te nemen en daarvan in 1915 gebruik te maken als een gedeelte der raadsleden moet aftreden, teneinde alsdan mannen candidaat te kunnen stellen, die de belangen hunner kiezers zullen behartigen, die al hetgeen hun wordt voorgezet, niet voor zoete koek opeten, die den keizer geven, wat des keizers is, maar op eene billijke wijze vastgesteld. Men zal zeggen, dat iedereen het recht heeft te reclameeren, zelfs het recht van hooger beroep. Zeer juist, maar alleen over zijnen eigen aanslag en is er aan de willekeurige wijze van vaststellen slechts een einde te maken door mannen in den Raad te brengen, die weten wat recht is en geen Jorissen Goedbloed of slapers. Een belastingbetaler. Mijnheer de Redacteur. In 't verslag der raadsvergadering van 6 Juni j.l. lees ik in uw blad 1e dat de secretaris de noodzakelijkheid van de uitreiking eener acte van aanstel ling voor een onderwijzer niet inziet, daar ieder onderwijzer een benoemingsbrief ontvangt, die voldoende is, ook in verband met de pensioenwet. 2e dat de acte van aanstelling op zegel moet zijn. Hierbij wenschte ik enkele kantteeke- ningen te maken en wel 1e dat een onderwijzer voor zijn pen- sioensaanvrage noodig heeft een afschrift van 't besluit zijner benoeming. En voor zoover ik weet is een benoemingsbrief niets anders dan een eenvoudige kennis geving, die toch geenszins een afschrift van 't raadsbesluit bevat. 2e dat dit afschrift beslist niet op zegel behoeft te zijn. Ik begrijp dan ook niet hoe de secretaris dit kan beweren, daar hij zelf zegt, dat zelfs de benoemingsbrief voldoende is, die toch zeer zeker niet op zegel gezet wordt. U Mijnheer de Redacteur beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Een belanghebbende Worden gevraagd 1 bekw. boerenknecht loon 500 Mark p.j. en 1 jongen v. 14 jaar voor Duitschland. 1 dienstmeid voor Goch. 1 bakkersknecht voor Belg. Limburg 1 bakkersknecht voor bij Creleld 1 paardenknecht voor Velden 1 banketbakkeysknecht v Venray pl.m. 17 jaar, 1 koperslagersknecht voor Venray, 1 knecht voor koetsier en tuinwerk eenige dagen in de week. uit Venray. 1 smidsknecht voor Well, 1 dienstmeid voor Venray, 1 dienstmeid voor Nijmegen. 1 dienstmeid voor Zuid Amerika bij een Limb, gezin, loon 25 lot 30 gld. per maand, reis vrij, niet onder de 25 jaar. 1 keukenmeid en 1 kindermeisje voor Rotterdam Bieden zich aan .- 1 opzichter v. ontginning (diploma rijkslandbouw school) gehuwd. 1 huisknecht, 1 smidsknecht 2 jaar aan het vak. Vorig bedrag f 663,35 N N. Merselo 3,00 Martine Sp. Antwerpen 1.48 Bijeenkomst in de Parochiekerk des nam. 2 uur. Bij aankomst te Oostrum plechtig Lof, waaronder feestpredikatie door den Wel- eerw. Pater Caecilius Peeters. Weer klinkt de oproep: -Niemand blijve thuis", waar het geldt Maria, de Bescherm- vrrouwe onzer Vereeniging, te eeren. Aspirant-leden kunnen zich steeds aan melden. HET BESTUUR. aan alle vrienden en bekenden. Vincent Pijls- Camps, Schinnen. Te bevragen bij m mm* ook op crediet Ook bij kleinere perceeieu te koop bij Fr. JANSSEN, Lull—Venray Bij 't Café Joh. PEETERS aan de Heide is geplaatst van J. HUISMAN. Prachtige muziek. Spiegelgladde dansvloer Puike dranken. Nette bediening. Parochiekerk Maandag 5 uur speciale mis voor de vruchten der aarde, om 6 uur geen mis. 8 uur de uitvaart voor P. J. vd. Pasch. met brooduitdeeling. half 9 Jaarg. voor Johanna Janssen. Dinsdag 8 uur sol. jaarg voor Joh. Nefkens, Elisabeth Sassen, half 9 jaarg. 2de kl. voor M- van de Voort. Woensdag 8 uur sol. jaarg. voor Louis Raedts. half 9 jaarg. voor Godfried Janssen. Donderdag 8 uur sol. jaarg. voor Constantia en Antoinette Hellen. half 9 jaarg. 2dekl. voor Willem Poels. VrüdagS uur jaarg. voor Jan Ruiten. 9" uur uitvaart voor Notaris Linssen. Paterskerk. Zondag, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie 8 uur Hoogmis voor de levende leden der Aarts broederschap, na de Hoogmis processie, 9 uur algemeene vergadering voor de leden der Derde Orde. Om kwart na 4 Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 uur Hoogmis Om 5 uur Lof ter eere van den H, Antonius. Donderdag half 8 gezongen H, Mis. Vrijdag, 7 en half 8 de gew. uitvaartdiensten voor Joh. Jenniskens geb. van Mil, als lid der Aartsbroederschap. 5 uur Lof en H. Kruisweg 1219 Juni 1914 Greboorten. Johaunes Hubertua Philipaen. Peter Wilhelmus Hubertua Jeuken. Sterfgevallen Elisabeth Borchers, 68 jaar, Bertha Maria Jeanne Schwachöfer, oud 7 maanden. Wilhelmus Lambertus Engelaardt, oud 32 jaar. Jacobus Franciscus van Soest, oud 7 maanden. Johanna Aleide Aries, oud 21 jaar. Maria Johanna Wilhelmina Loonen, oud 11 maanden. Johanna Jaeoba Patronella Poels, oud 13 jaar, weinig gebruik, dadelijk door eenieder te behandelen, TE KOOP voor f 65, Letter M «Peel en Maas", Venray. te VENRAY, zal op Maandag 22 Juni 1914, nam. 3 uur, ter herberge van de wed. Mart. Thielen te Venray, publiek verkoopen 1 voor de wed. M. Thielen vd., 1 slag hooigras ii* Lullsche Kuilen, 1 dito in den Nieuwmolen, 1 slag haver aldaar waaronder kla ver en gras om groen te voeren. 2 voor Peter Goumans, Hofstraat, 2 slagen hooigras in den Nieuwmolen. 3 voor Jozef Vroonland c.n de Jonge, 11 slagen hooigras op Jacobslust. 4 voor Mart. Camps, Lull. 3 slagen hooigras In Smakter Spurkt genaamd Jan Engelenpas, naast A. Wismans en Mart. Poels. A. Een bijna geheel nieuw op den besten stand van Venray, Groote Markt, aan de Kerk, zeer geschikt voor alle rering en bedrijf, bewoond door deD eigenaar den heer P. KLAASSEN, Goud smid en Horlogemaker. Groot 1 are 35 centiaren. Benedenhuis bevat winkel met mooie winkelpui, twee kamers, slaapkamer. ig, werkplaats, keuken, kelder, berg» plaats met klein plaatsje, 2 uitgangen aan Marktzijde en een zijuitgang. Front» breedte ongeveer 12i/2 Meter. Bovenhuis 5 fl'nke kamers, overloop, 2 slaapkamers en groote zolder. met veel vruchtboomen, in de Hoender straat, groot ongeveer 9 aren, naast den heer Linskens en den heer Tb. Camps. op de Kemp aan de Vier Uitersten, naast Vollenberg en Hendriks, groot 6 aren 70 centiaren. aan den Leunschen weg, te samen groot ongeveer 62 aren 40 centiaren. Te koop in 4 perceelen en in massa. Te bevragen bij P. BLAASSEN, Goudsmid en Horlogemaker, VENRAY liefst ongehuwd, om bij het aanleggen en plaatsen van bliksemafleiders behulpzaam te zijn. Vereiecbten goed durven klimmen en ook grondwerk kunnende verrichten. Lood f 2 ftO per dag; hij te VENRAY, zal op Woensdag 8 Jui.i 1914, voorm. 10 uur, ter plaatse publiek verkoopen 1 voor den heer P. Camps te Venray, 5 perceelen beste rogge in het Ven- raysch veld bij de Wed. Beclet. 2 voor den heer Hend. Poels aldaar, 4 perceelen beste rogge in het Ven- raysch veld. 2 perceelen op de Kemp. Deze laat ste vooraf te bezichtigen. 3 voor de Wed. M. Thielen aldaar, 1 perceel, ongeveer groot 20 aren, beste rogge in het, Venrayseh veld. te VENRAY, zal op Woensdag 8 Juli 1914, voorm. half 12 ten verzoeke van H. Boom. voogd van den minderjarige H. J. van Meijel aan den Nachtegaal ter plaatse publiek verkoopen 5 slagen rogge aan den Nachtegaal. 1 slag haver aldaar. N. B. Voornoemde plaatsvervangend Notaris is bij voorkeur te spreken des WOENSDAGS vanaf ~9 uur ten zijnen kantore (vroegere kantoor van Notaris Linssen), terwijl belanghebbenden zich dagelijks kunnen vervoegen bij den Heer B. KRUUSEN te Venray. zal op Dinsdag 23 Junf 1914 nam. 3 uur bij den heer Jac: Maasbracht voor de Familie Engels," publiek verkoopen Het voorgras van Èngelsgriend te Maasbracht groot 21 heet. verdeeld in 46 perceelen. zal op Woensdag 24 Jurii 1914 nam. 6 uur bij H. Verheijen te Horst in hef. Dorp, publiek verknopen A voor den heer J. Bjllekens, het voor gras van de geheele Broekweide aan de Stokt in 1 slag en 2 slagen voorgras van de weide aan den Vromvenboom. B voor Mej. Mina dej Bruijn, het voor- en nagras van den boomgaard achter het huis. C voor H. Verheijen. 1 slag voorgras in de Lemmerik. D voor J. Lucassen,1 slag voorgras aldaar. E voor Mej. A. Mich van hare weide aan de F voor P. J. Verb er, in zijne weide aan den Venlosche brug, G voor W. Willems. aan het Broek acht< (weide afk. van de Lint H voor J. Soberjé, 3 en het nagras in de v tenrijksch broek en 2 het Groote Broek. I voor den heer Fr. Driessen, 7 slagen voorgras in den Hanilerik nabij den Hazenberg. J voor L. Wijnen en {kinderen, 5 slagen rogge aan den Oostenrijk. els, het voorgras Venlosche brug, 2 slagen voorgras rindweg nabij de '3 slagen voorgras van Doeveren t.) slagen voorgras eide aan het Ö'os- lagen strooisel in VENRAY, Schoolstraat D 82. cmbt. VEGHEL, Hoogstraat B 28. En gros En detail. VENRAY, 20 Juni 1914. M. M. Ons leven, zich voortbewegend in een tijd van steeds meerdere snelheid, kenmerkt zich door eene vroeger niet gekende gejaagdheid. Onze zenuwen, zij zijn niet in staat gelijken tred te houden met de hedendaagsche uitvin dingen. Het is daarom voor ons eenen plicht en eene be hoefte iedere gelegenheid te benutten, die ons bewaren kan voor het verliezen onzer innerlijke kalmte en gemoedsstem ming Zijt vooral nauwkeurig daarom in do keuze omtrent de zaken die ge U aanwijst tot het doen uwer inkoopen. Immers als ge na jaren van ziekte of misgevoelop aanraden van een onverstandig vriend of buurman u begeeft naar kwakzalver, wonderdokter of wie ook, mist ge dan daar niet het gevoel van volkomene kalmte en overgeving dat uw deel was, bij het bezoek door u aan huisdokter of professor gebracht. Zoo ook gaat het met u als gij steeds onnadenkend loopt van de eene zaak naar de andere. Zijt nauwkeurig en weloverlegd in die keuze, meer nog dan in de keuze uwer artikelen. Immers, het laatste is toch maar al te zeer geheel afhankelijk van het eerste. Luister daarom niet naar egoïsten of eigenbelangzoekers, maar doe uwe inkoopen allen, voor zoover dezelve behooren tot het Manu facturen- en Confectievak of de Heeren- en Damesmode- artikelenbranche, in bovengenoemde magazijnen. Dat te doen geeft u rust en kalmte. Immers den steeds zich uit- breidenden voorraad en keuze, zij bewijzen den immer aangroeienden omzet, welke zeer zeker, naast andere oor zaken, zich dankt aan vlugge nette bediening, aan vaste en concurrente prijzen, doch vooral aan de hoogst soliede en hoogst betrouwbare behandeling. Door al uwe aankoopen te doen in Willem Winters' Manufacturenmagazijnen bevoordeelt gij u in de lage prijzen en schept u daarbij een vaste basis van betrouwen ergo: gij zijt dan reeds voor uw magazijnbezoek in de gewenschte sfeer van kalmte, die u te stade komt tot een beredeneerd doen uwer aankoopen. Dit getuigt iodcr dié een steun was voor onze overal bekende, concurreerende en gesorteerde Manufactuurzaken. d 16 a. in 1 si. balend G. Arts en P. J. Derks. Naweide ter beweiding met hoornvee vae perc. a, b en e en van perc. d om te snijden. D voor M. van Aarssen, 1 perc. voor gras van zijne weide in Vlakwater. E voor Mart. Custers, 2 perc voor- gres in Laagheide, belend kinderen Ver geld en W. van Neerven. F voor Mevr. de Wei. Pb. Esser, 3 perc. voorgras in Venrayseh Broek, G voor Wed. Michiels (Buus). 1 slag voorgras in de Spnrkt. naast Fonck. H voor den heer C. Esser—v. Geften, 2 slagen voorgras in den Handerik groot 61 a. 55 c. (weide afk. van L. Poels.) I voor M. Marcellis, liet voor- en nagras van zijn weide aan het Brukske, aïk. van Mevr. Wed. C. Esser. J voor J. Muijzers. 3 slagen voorgras aan Hanssenberg, belenp Wed. Muijzers en Th. Verbeek. zal op Vrijdag 26 Juni 1914 te Venray, publiek verkoopen A nam. 4 uur bij Jac. Camps te Oos trum voor A. Arts, 8 perceelen gras en klaver aan den grindweg naar Wanssui i en naweide ter beweiding. 4 perceelen klaver boven Buskensven. 2 perceelen rogge in Venraijsch veld (land in pacht van Mevr. Wed. C. Esser en van P. Laurensse.) 4000 K.G. hooi achter! het huis. Vooraf le bezichtigen. B nam. 5 uur bij Jac. van Dijck te Venray aan de Langstraat, A voor H. Schreuf8, 10 perc voor» gras achter Molenhof, weide afk. van de Fam. v.d. Boogaart. B voor Jan van Dijck, 98 a. voorgras verdeeld in 2 sl. in de weide aan Wevers» lo belend L. Poels en H. Janssen, C voor Gebr. Hoedemakers de navol» gende perceelen in het Vlakwater: a 66 a. in 1 slag belend wed. Peters en wed. Geurts, b 2 sl. groot circa 24 a, belend Kunen. c 48 a. in 1 slag belend G. Arts, A op verzoek van P. J. de Mulder, Huis en tuin te Venray in de Vier Uitersten C no. 4963 groot 4 a. 85 c, B op verzoek van zyn principaal, Huis en tuio aldaar C 4963 groot 4 a. 90 c., toebehoorende aan de wed. P. Jacobs en kindereo. C voor wed. G. Custers, 1 perceel rogge op den Heuvel. D voor G. Goeman8, 1 perceel rogge en 1 perceel haver achter zijn huis aan de Langstraat. E voor G. Hoeijmaker8, 1 perceel rogge aan den Merseloschen weg. zal op Dinsdag 30 Juni 1914, publiek verkoopen A nam. half 3 ten huize en voor A. van Kessel te Venray in den Brabander, Huismeubels, tafels, stoelen, kasten, kachels, porcelain, glas en aardewerk, keukengerief. 1 voldragen koe, benevens klein schuur en akkergereedschap. B nam. 3 uur ten huize en voor H. Peeters in den Brabander, 3 perceelen rogge, 1 perceel haver, 3 perceelen aardappelen, 1 perc. witte kool 1 perceel boonen, 1 perceel mangelwor» telea, 1 perceel erwten, 1 perc. boekweit en het voor en nagras in de weide bij het huis. Onmiddellijk daarna den geheelen inboe» del als kasten, ledikanten, kisten, stoelen, tafels, kachels, klok, spiegels, schilderyen porcelein, glas, aardewerk, keukengerief, enz. Een voldragen koe, kippen, een groote partij reuzenkonynen. Schuur en akkergereedschap, wanmolen, kruiwagen, egge, ladders, benevens een partij boo, stroo. gchanssen en hout. zal op Donderdag 2 Juli publiek verkoopen A voorm. half 11 bij H. Arts te Swol- gen op de Gun voor G. van Meijel, 6 perc. rogge en 2 perc. haver te Swol len op de Gun. Tegen hagelslag verzekerd B nam. 2 uur bij B. Geurts op Meer- lohof op verzoek van F. Hendriks, 24 perc. rogge, 10 perc. haver en 2 perc. erwten te wassen staande te Horst aan de Veldoostenrijk. Tegen hagelslag ver zekerd. C nam. 3 uur bij M. v.d. Brandt te Morst aan de Herstraat voor W. Cuijpers en kinderen, Een vruchtbaar boerderijtje gelegen te Voor—Amerika bij het Station, geschikt voor tuiniersland, bestaande uit gebouwen tuin, bouw en weiland F nos. 254, 1592 en 1660 gr. 2 h. 49 a. 97 c. Wordt in perc. en in massa geveild. D nam. 5 uur bij Lenssen—Joosten te Horst aan het Station voor den Boeren bond van Sevenum, 3 perc. rogge staande achter Lenssen— Joosten aan het Station. E nam. 6 uur bij J. Snellen te Sevenum op de Bergen voor de Wed. P. Willems en kinderen, 12 perc. rogge en 8 perc. haver staande op hunne boerderij te Sevenum aan de Bergen zal op Dinsdag 30 Juni 1914 nam. 6 uur bij W. Greefkens te Venrav, publiek verkoopen zal op Vrijdag 3 fuli 1914 te Venray publiek verkoopen A nam. 3 uur bij L. Willems aan den Nachtegaal voor Fr. Koppens, 18 sl. rogge en 3 sl. haver staande op boerderij de Nachtegaal. B nam. 6 uur ter plaatse Klein Oirlo voor H. Kusters, 25 perc. rogge en 8 perc. haver op zijne ontginning te Klein Oirlo. Tegen hagelslag verzekerd.

Peel en Maas | 1914 | | pagina 3