SCHOOLSTRAAT D 82. Gummi- Waren Heeren-Gummi'Boorden Heeren-Gummi-Manchetten Gurnmi-Kinderkragen Katholieken van Venray, Leunen, Merselo, Oostrum. Beleefd verzoek. Keuringsraad. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten le Venray. Josephine Laumans Victor Fonck Jr. Catharina M. de Groot Andreas C. J. Van Bijievell. Burgerlijken Stand VE.YRAY. Martinus van Aarssen Jacoba Claassen Varkensfokkerij Vergadering een koe, 2de kalf, twee scheutelingvarkens MARIA, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Huis, stal, schuur Dubbele hooge middelhooge lage half-liggend (Amerikaanseh model). Heeren Gummi-Fronts. Eéngaats 10, 10',, 11. Tweegaats 10, 10',, 11. Witte smalle bréede Gekleurde smalle breede. nieuwigheid. Vraagt naar de nieuwe REFORMKNOOP voor Heeren-overhemden. Laatste Enorme keuze Heeren- en Dames- Modeartikelen, Zie de pracht-etalage's. 4 R, K. Schoolvereeniging Onze Mijnstreek" Notaris Esser te Horst Kruisweg-kapelletjes. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst zeggen, die 40duizend gulden komen terug, als men tijd van leven heeft, ja, en dan nog renteloos. Maar om dat voorschot te betalen moet er geld zijn, en zal de Gemeente dus eene leening moeten sluiten, of op andere wijze aan geld zien te komen tegen idem zooveel interest, dien natuurlijk de belastingbetalers moeten opbrengen. Bestond er nu nog kans op bevredigen de exploitatie, of was die tram van alge meen belang dan was een dergelijke uitgave nog tot daar en toe, maar de lijn Helmond—Venray zal nooit op succes kunnen bogen. Vooreerst kan de tram op het traject DeurneHelmond niet concur- reeren met het buurtverkeer der Staats spoor en ten tweede is het personenver keer DeurneVenray zoo miniem dat er nooit van rendeeren sprake kan zijn. Wel zegt men dat die tram een kortere verbinding daar zal stellen met West- en Middel-Brabant en België, maar denkt men dan dat de S.S. zoo idioot zal wezen om de sneltreinen die thans te Deurne „door" rijden, aldaar te doen stoppen terwille der concurrentie? En wat nu het goederenvervoer betreft Men stelle een onderzoek in langs de tramlijn Nijmegen—Wamel, en men zal algemeen de klacht vernemen, dat het overladen te Nijmegen de vracht schrik barend hoog maakt, er wordt daar niet minder dan f 5 gerekend als overlaadloon voor een 10tons wagen steenkolen. Voor hetzelfde feit komen wij in Helmond staan. De vracht te water moge op zich zelf goedkooper zijn, eene zaak staat vast, dat over hoe meer verschillende ondernemin gen het vervoer loopt, des le meer de vracht zal beloopen, want iedere Maat schappij moet haar transport betaald hebben, en krijgen we nu ongelijksoortige transportmiddelen met overlading, dan duurt de reis niet alleen langer, doch ook de vracht zal bedenkelijk hoog worden. Terwijl bij de Spoorwegen het beginsel geldt, hoe grooter afstand, hoe lager tarief. Al deze zaken hadden wel eens rijpelijk overwogen dienen te worden, alvorens zulk een belangrijk voorschot te geven. Dat Helmond, dat er ook finantieel heel anders voor staat dan Venray, reeds had toegestemd, mocht geen reden zijn deze zaak maar blindelings door te drijven en de ernstige overwegingen, die sommige Raadsleden van Deurne wellicht noopten zich te verzetten tegen het voorschot, te bestempelen als partijzucht. (Wordt vervolgd.) Een pessimist ZITTING van den De Burgemeester van Venray, maakt bekend dat de keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de Militie, lichting 1915 dezer gemeente zitting zal houden te Venray Patronaatsgebouw Patersstraat. Op Donderdag den 28 Mei 1914 des voormiddags 10 uur de ingeschrevenen beginnende de geslachtsnaam met de let" ters A tot en met G. Op Vrijdag den 29 Mei 1914 des voor» middags 10 uur met de letters II tot en met M. Op Vrijdag den 29 Mei 1914 des voorm 11 uur met de letters N tot en met Z. Zie verder de bekendmaking aangeplakt ten Raadhuize. Venray, 8 Mei i914. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. De Burgemeester van Venray, gelast bij deze van Dalen Gerrit Dirk, milicien-verlofganger der lichting 1908, no. 4, gemeente Assen, om zich, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen en van zijn verlofpas, op den 3 Augustus 1914 bij zijn korps, Regiment Genietroepen, te Utrecht aan te melden, teneinde onder de wapenen te komen. Zie verder de publicatie aangeplakt ten Raadhuize. Venray 23 April 1914. De Burgemeester, H. ESSER. Burgemeester en Wethouders van Venrav brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Theodorus Wilhelmus Jans sen, schoenfabrikant te Venrav, om op het perceel kadastraal bekend in Sectie C, no. 4337, een schoenfabriek met gasmotor van vier-en-een-halve P. K. te mogen op richten, alsmede het verzoek van Gerard Wintels. banketbakker te Venray, om op het perceel kadastraal bekend in Sectie C No. 1224, een dubbelen heete luchtoven te mogen bouwen, door hen is ingewilligd. VeDray den 2 Mei 1914. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESSER, De Secretaris STOOT. Sterfgevallen. Antonius Stephanus Bernart, oud 57 j. Johanna van Mil, oud 67 jaar, weduwe van Johannes Jenneskens. Hermanus Boerboom, oud 77 jaar. Johanna Gerrats, oud 74 jaar. weduwe van Wilhelmus Loonen. Worden gevraagd 1 paardenknecht voor Velden 1 werkmeid voor Maastricht f 15 per maand 1 meid huishoudster klein gezin Afferden 1 kleermakersknecht halfwas Broekhuizen 1 boerendienstmeid Nachtegaal Venray. 1 boerendienstknecht voor Venray 1 kleermakersknecht voor Horst. 1 tuinier klooster Ursulinen Venray 1 jongen 1718 jaar wijnzaak Heerlen 1 meisje 17-18 jaar Heerlen 1 dienstmeisje boerenwerk Bergen 1 bakkersleerling Meerlo 1 paardenknecht voor Grubbenvorst loon 350 Mark per jaar. 1 smidsknecht voor Broek huizen vorst 1 knechten 1 dienstmeid 1620j. boerenwerk 1 boerenknecht voor Grubbenvorst (Paschen.) 1 bekwame Keukenmeid voor Kevelaer 1 banketbakkersknecht v Venray pl.m. 17 jaar, 1 koperslagersknecht voor Venray, knecht voor koetsier en tuinwerk eenige dagen in de week. 1 jongen 1416 j. voor Bergen, boerenwerk. Bieden zich aan 1 jongen voor boerenwerk 14 jaar. 1 opzichter v. ontginning fdiploma rijkslandbouw school) gehuwd. 1 huisknecht 21 j'aar. 1 smidsknecht 17 jaar. 1 boodschapmeisje Parochiekerk Maandag om 8 uur jaarg. voor Johanna Smul" ders en Elisabeth Jenniskens. 9 uur begrafenis van Gertruda van Meijel. Dinsdag 7 uur leesmis voor M. Janssen, als lid, van de Onderwijzersvereniging. Woensdag 8 uur jaarg. 2de kl voor de families Ellerbeck en Meijer. hall 9 jaarg. voor Catharina Heris wed. Verbunt Donderdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Johanna Antoinetta Jetten. half 9 jaarg. voor Henricus Mosmans, Petro- nella Verriet en kinderen. Vrijdag 8 uur jaarg, 2de kl. voor L. Thielen en ouders. Zaterdag hall 9 de uitvaart voor Wed. Loonen, met brooduitdeeling aan de armen. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag om 6 uur de leesmissen voor Wed. Jenniskens. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis, 8 uur Hoog mis, Onder alle H.H. Missen liefdadigheidspreek en collecte voor de R.K- scholen in de Mijn streek. Om kwart na 4 Vespers, 5 uur Lol met Rozenhoedje. Maandag feestd. Z. Benedictusv. Urbino, v. all. o. g. voorw. 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis, 5 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag feestd. II. Petrus Regalatus, Belijder onzer H. Orde, volle aflaat o. g. v. 5 uur Lof. Donderdag 7 uur en half 8 de gewone uit vaartdiensten voor Johannes Janssen en Vrijdag voor Petronella Smits geb. Willems als leden der Aartsbroederschap. Vrijdag om 5 uur Lof. Gedurende de Meimaand dagelijks 's avonds om half 8 Rozenhoedje, waarna een lolzang ter eere der Allerh. Maagd Maria, op Zon- en feestdagen het Rozenhoedje onder het Lol. ONDERTROUWD en TEGELEN, - w .g,4 VENRAY. Mei Huwelijksvoltrekking te Tegelen, 26 Mei 1914. ONDERTROUWD en VENRAY. 2 Mei 1914. Huwelijksvoltrekking 26 Mei 1914. 1—8 Mei 1914 Greboorten. Maria Hendrika Huberta Arts, Petronella Adeleida Theodora Huberdina Linders. Maria Bernardina Johanna 1 heodora Croijmans. Huwelijken. Martinus Hubertus Flinsenberg, oud 24 jaar, arbeider, en Maria Carolina van de Mortel, oud 27 jaar, beiden te Venray. Peter Johannes van Mil, oud 28 jaar, kleermaker, en Maria Jacoba Pijpers, oud 25 jaar, beiden te Venray. Peter Martinus Smits, oud 27 jaar, land bouwer en Huberdina Wilhelmina Swin kels, oud 27 jaar, beiden te Venray. Michiel Jacobs, oud 28 jaar, landbouwer te Maashees cn Maria Catharina Nooijen, oud 25 jaar, te Venray. Martinus Hubertus Poels, oud 33 jaar, landbouwer en Anna Maria Geurts, oud 29 jaar, beiden te Venray. Op VRIJDAG 22 MEI aanst. hopen en den dag te herdenken waarop zij vöör 25 jaren d.oor den echt ver bonden werden. VENRAY, 8 Mei 1914. Leden, die belang atellen in de of SPR1NGBEEREN wenschen te koopen, worden verzocht ZONDAG 10 MEI voorin, half 12 de bij te wonen in Hotel »De Zwaan''. HET BESTUUR. 73 mm* 14 Mei voldragen en bij WILLEM ENGELS, Merselo. Het heeft den Almachtige behaagd heden tot zich te roepen onze jongste lieveling, in den ouderdom van ruim T maanden. P. SCHQLSLeers Venray 8 Mei 1911. Het publiek wordt beleefd ver zocht bij het scheren der hagen etc. goed te willen zorgen dat de afval degelijk vordt opgeruimd. Tevens beveelt het Bestuur van "Volksbelang" dringend alle rijwiel paden in de clementie van het publiek aan, daar deze nu voor 1 Juni worden opgemaakt. Het Bestuur van - Volksbelang" JAC. AERTS, Voorzittor. N. MIN, Secretaris. Maandag 11 Mei 1914, voorm. 10 uur, zal nabij het Hotel DE ZWAAN to Venray verkocht worden een onteigend 4-jarig ruinpaard, vos. HET-CESTUUR, Notaris Linssen zal op Dinsdag 12 Mei 1914, voorm. 10 uur, op verzoek en ten huizo van Mejuftn. Gez. Jacobs te Venray in de Groote Straat, publiek verkoopeu 4 kasten waarvan 1 antiek, tafels, stoelen, kachels, spiegels, schilderijen, klokken, lampen, ledikanten, spinne» wielen, beelden, ketels, potten en pannen, poreelein, glas, koper, aardewerk, eeD Zwifsersch huisje met muziek, eenige winkelgoederen, petroleum standfust met bijbehoorende maten, zoo goed als nieuw, een steenen varkensbak, een partij goede oude rijwieleD, enz. Een voederketel, inhoud 125 L. Een Singer trapnaaimachtne. Verder schansen, brandhout, stroo, mest, kippen, gaas, enz. zal op Dinsdag 12 Mei 1914 nam. 4 uur bij den heer V. Tervooren te Wanssum voor B. Walraven. publiek vorkoopen Een huis met tuin, bouw, weiland en hakhout, gelegen te Wanssum sectie B nos. 1716. 770, 1977. 780, 1712, 2035, 1979. 1978 groot 1 h 72 a. 50 c. zal op nader te bepalen dig in de maand Juni te Venray op verzoek van P. H. Derks publiek verkoopen Een vruchtbaar boerderijtje, gelegen te Venray aan Steegs- broek bestaande uit gebouwen, tuin, bouw en weiland en beide sectie H. nos 999, 788, 789, 1139. 1140, 1297 en 1300 groot 5 h. 35 a. 40 c. Wordt in perceelen en in massa geveild. zal op Dinsdag 12 Mei nm. 2 u. bij M. van den Homberg te Blitterswijk voor het R. K. Kerkbestuur te Blitterswijk publiek verkoopen erf, tuin cn bouwland gelegen te Blitters wijk nabij de Oude School A no 1035, 1036 en 1138 groot 33 a. 40 c. afkomstig van Gertrudis Heijligers. Wasscfien en strijken niet meer noodig. Laagste prijzen. Prima kwaliteiten. Linnen Boorden, Overhemden. Manchetten. Jongens- en Dames kragen, Heerengarnituren, Sporthemden, Tennishemden, Heeren witte goederen, Jongeheeren witte goederen, Heerendassen, Strikken, Zelfstrikkers, Lavaiières, Bretelles, Sokkenhouders, Manchet-, Overhemd- en Hemdenknoopen, Dasspelden. Dashouders, Dasknijpers. in de fijnste en laatste Nouveauté'?. A. s. ZONDAG 10 MEI is ten Uwent in alle H.H. Missen een liefdadigheidspreek met collecte ten bate der Z. H. de Paus zegende ons werk en alle onze weldoeners en schonk ons als stoffelijken steun 4000 francs. Steunt gij ons door uw gebed en offervaardigheid. Namens het Bestuur, Roi.duc, Dr. VAN GILS, R. K. Pr. zal op Vrijdag 15 Mei 1914, nam. half 3 ten huize en voor H. Janssen cn kinderen le VeltumVenray, publiek verkoopen Alle nog voorradige manufacturen, als linnen en katoenen stoften, corsets, kanten zijden, voorts garen, touwen, benevens buffetkastje, tafels, banken, regulateur, klok, kachels, schalen met gewichten, naaimachine, rijwiel, bierstelling enz. Vorig bedrag f 604,62 H. H. Venray 3,00 N. N. Merselo 2,50 zal op Dinsdag 19 Mei 1914 voorm. 10 uur ten huize en voor P. J. v. d. Coulen te Sevenum op de Blakt, publiek verkoopen: Den geheelen inboedel, als kasten, tafels stoelen, kachel, poreelein, glas, aardewerk keukengerief, kuipen. 3 geiten, 1 schcutelingvarken, 50 kippen 2 hanen, klein schuur- en akkergereed, kruiwagen, wan enz. benevens stroo en hooi. zal op Woensdag 20 Mei 1914 des midd* 12 uur te Venray in den Engel, voor M- Custers, publiek verkoopen Een partij dragende varkens. Onmiddellijk daarna nam. half 1 bij en op verzoek van J. van den Munckhef in den Engel, Huismeubels, als kasten, stoelen, tafels, ledikanten, kisten, banken, kachels, spiegels schilderijen, lampen, regulateur, poreelein, glas, aardewerk, keukengerief, kuipen, tonnen, melkiuilen, turfbak. Lange kar, stckrubensnijmachine, paar dentuig, voederbakken enz. zal op Woensdag 20 Mei 1914, nam. 4 uur bij J. Roffers te Venray in den Brabander voor H. Peeters, wegens vertrek naar Amerika, publiek verkoopen Een nieuwgebouwd en naar de eischen des tijds ingericht huis met bouwland, geschikt voor tuiniersland, gelegen te Venray in de Laagheide, Sectie C 3429, en 3430, groot 90 aren. Aanvaarding 1 Juli 1914. zal op Vrijdag 29 Mei 1914 nam. 4 uur ter herberge van J. Kemps te Venray aan het Hcnseniusplein, oj) verzoek van zijn principaal, ingevolge art. 1223 B W, in het openbaar veilen en definitief verkoo pen Een voor weinige jaren nieuw gebouw de bouwhoeve, gelegen aan het Broek te Venray, bevattende woonhuis, voederhuis paardenstal voor 5 paarden, koestal voor 20 beesten, nieuwe varkensstallen en hooischuur, voorts tuin en weiland, kad. bekend Gemeente Venray. Sectie A 1052, groot 2 H. 90 a. 50 c. nabij den nieuwen kunstweg naar Overloon. Inlichtingen verstrekt bovengenoemde notaris.

Peel en Maas | 1914 | | pagina 3