j Woensdag werd voor de Rechtbank I alhier behandeld de bekende zaak tfan de t Zuid Limburgsche Bank. f Het O. M. eischte tegen Seelen 3 jaar, tegen Bonhomme 1 jaar gevangenisstraf. Burgerlijken Sland VENRAY. Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Trnuioiitgporing. Onder Erp (N Br.) had Dinsdagmiddag een ontsporing plaats van een tram der Maatschappij 's BoschHelmond. Hij reed bij een landbouwer het huis binnen en bleef juist staan voor een wieg, waarin een kindje rustig lag te slapen De treinenloop ondervond belangrijke vertraging, doch personen werden niet gekwetst. Doodelijke val. De Gdjarige metselaar E. van den Bosch uit 's Heerenberg, doch werkzaam te Em merik, viel Woensdagvoormiddag van een circa 5 Meter hoog steiger, en was na eenige oogenblikken een lyk. Een bekentenis. Men meldt d.d. 11 Maart uit Almelo aan de N. Crt. Door G. J. Tyman, sedert eenige maanden in preventieve hechtenis, is heden bekend zich schuldig gemaakt, te hebben aan moord op de weduwe Rakers en diefstal en brandstichting te Denekamp op 2S December 1912. Deze zaak zal 8 April voor de rechtbank alhier behandeld wor den. Hoog water. Men schrijft uit Megen aan »de Gld.": De Maas staat wederom van dijk tot dijk. De zomerdyk is overstroomd. De Harensche steeg loopt op plaatsen over zoodat de voetpost MegenBergbem de route heeft op Ravenstein. In het veld ziet men een massa binnenwater, dat het bouwland geeu goed doet. Uit Grave wordt gemeld, dat de Maas siuds Woensdag weder met 8 cM. gewas sen is, zoodat de Beersche overlaat thans over een lengte van 400 M. werkt met een gemiddelde diepte van 7 cM. Machinist onderweg verloren. De tram, die Donderdagmorgen van Groningen vertrok en 't plaatsje Luchteo- velde passeerde, reed door een groote troep kippen, die daar op de baan liepen. De machinist die nieuwsgierig was hoeveel bij er wel overreden bad, giDg door de deur van de locomotief leunen. Door het passeeren van een bocht slin gerde de machinist evenwel van de machine en bleef in een sloot liggen, De tram stoomde door tot het eerstvolgend station, waar ze in plaats van stil te houden, met een matig gangetje de machinist had gelukkig de stoom reeds afgesloten met het oog op deze stopplaats voorbij reed tot verwondering van den conducteur die gewoon was dat bier gestopt werd, d> getipt, bewaring -":» raacV ne te bespeuren was, besloot de conducteur in de vaart op de locomotief te stappen en kwam hier tot de ontdek king, dat de machinist onderweg verloren was. Er werd nu teruggestoomd tot de plaats waar de machinist nog altijd bewusteloos lag. Hij werd opgenomen en in bewuste loozen toestand naar zijn woniDg vervoerd; hier werd geconstateerd dat hij geen lichamelijk letsel bekomen bad. (■raicnzegen. In 1912 vond de heer A v.d. Graaff te Biezehnge in Zuid Beveland hetz. g. Gra» venzegen uit, een middel, dat zoowel de zomer- als wintersporen van den meeldauw doodt en herhaaldelijk door deskundigen als afdoend werd gekwalificeerd. Daar de uitvinder niet minder dan f 100.000 vroeg wilde niemand het geheim van hem koopen Thans zal het raiddel echter door. de Amsterdamsche superfosfaatfabriek in den handel gebracht worden, zoodat van nu af aan een grondige bestrijding der gevreesde ziekte te verwachten is. Lnndfietsers Kenden we tot heden slechts landloopers thans spreekt men ook al van landfietsers. Te Nunspeet vroeg 2ulk een heerschap onderdak bij een boer. Het werd hem ver» strekt en uit dankbaarheid liet de logé 's morgens zijn oud karretje staan, om er met de nieuwe fiets van den gastheer van door te gaan. Gelukkig werd de dief spoedig ingerekend. Een scherpschutter. 't Is gebeurd te Nunspeet, zegt de Tel. Een hond had van verschillende ingezetenen konijnen afgemaakt. Het ondier werd gevangen in een strik en kon nu gemakkelijk worden afgemaakt. Fluks werd de gemeenteveldwachter gehaald. Hij logt aan. vuurt de strik wordt geraakt. De bond is vrij. loopt blaffend weg en laat zijn belager verbluft staan. Verduistering. De boerenleenbank te Zundert heeft vastgesteld, dat zij door den kassier Buys is benadeeld voor f 15000. Doodelijk ongeluk. Woensdagmorgen omstreeks 11 uur! geraakte te Udeo bij het rangeeren de j hulpwachter G. Kremers met het hoofd tusschen de buffers en was onmiddellijk j dood. De overledene laat eene weduwe met 5 zeer jeugdige kinderen na. Valselie munter gearresteerd Omtrent de aanhouding van een val- schen munter te Velp, kan de A. C. het volgende raededeelen De aangehoudene is de gehuwde horlo gemaker en goudsmid W. D. te Loenen, die ongoveer een jaar in het dorp woont en daarvoor te Doetinchem woonachtig was. Dat meQ met zijn aanhouding een gelukkige vangst heeft gedaan, is zeker. De in beslag genomen guldens waren prachtig nagemaakt, zelfs het randschrift was in orde. D. maakte de munten van een alliage van antimonium, tin en lood dat ook een vrij goede klank had. Alleen de kleur liet iets te wenschenen daarom maakte de winkelier te de Steeg, waar D. sigaren kocht, dan ook aanmerking op den gulden, dien hij in betaling ontviDg. Met d6 opmerking, dat bij zou wenschen er een zak vol van te bezitten, stak D. daarop het geldstuk weer bij zich en be taalde met klein geld. D. had nog een aantal valsche munten alle guldens, ofschoon hij vermoedelijk ook ander geld heeft nagemaakt, bij zich. Het bleek, dat hij er op uit was ora hier en daar dit geld te plaatsen. Op vele plaatsen in de omgeving, vooral in Zutphen, moet hem dit wonderwel gelukt zijn, zoodat hij minstens reeds een 500 muntstukken heeft uitgegeven, flooge vleescliprijzen. Men schrijft u t de Betuwe aan de N. A, C. Verleden jaar, toen de veeprijzen sterk stegen, kermden de slagers op zijn hardst dat de vleeschprijzen te laag waren naar, verhouding van den inkoop De prijzen werden dan ook verhoogd. Nu evenwel in den laatsten tijd het vee aanmerkelijk minder in prijs is, houdt men zich van den domme en wordt het vleesch over het algemeen niet lager ge noteerd. Hoe lang zal men de kolossaal hooge prijzen nog kunnen handhaven Mogen wij de geruchten gelooven, dan zou men in sommige plaatsen overwegen, om eene coöperatieve slagerij op te richten waardoor voor dezelfde kwaliteit, voor een ieder eenheid van prijs wordt ingevoerd. Inlichtingen. Door den Commandant-Officier van het lie Reg. Inf. te Nijmegen zijn gedrukte mededeeliDgen verstrekt, bestemd om te wordeD verzonden aan ouders of voogden van miliciens, ingedeeld bij dat regiment, bevattende inlichtingen en raadgevingen ten opzichte hunner zoons of pupillen, betreffende het verblijf in den dienst. De orgelman. Een fatsoenlijk gekleed man belt aan en, vraagt een kleinigheid ^09* den orgelman* Nlëivroötf,'toevallig m 'o« voorkamer oezig ziet den man en vraagt door het geopende raam Maar man, waar is dan je orgel Dat is thuis, mevrouw, 't is kapot, ziet u, maar en de man toont een slinger, dien hij in de hand met zich draagt Nooit zegt onze berichtgever was de man draaiend aan een heel orgel in de straat gezien. Vad. Droevig. In de ouderlijke woning aan de Zand straat 55b te Rotterdam was WoeDsdag» middag het 2jarig knaapje Difk van der W ard tegen de brandende kachel gevallen en had brandwonden aan den rechterarm Een buurvrouw bracht den kleine naar den politiepost aan de Zandstraat, waar men hulp verleende, maar waar het tevens opviel, dat hij slechts gekleed was met een schort. Dit gaf aanleiding om in de woning op no. 55 een onderzoek in te stellen, waar groote ellende bleek te beerschen. De vader W. van der Ward lag zwaar ziek te bed, lijdende aan een maagziekte. De hem behandelende geneesheer moet hebben gedreigd, te zullen wegblijven, als de man nog langer zijn werk verrichtte. vau op bet bed te gaan liggen. V, d. W. bleef doorwerken en de genees» beer kwam niet meer, zoodat naar een anderen dokter werd omgezien. In de woning, waar aan alles gebrek is, loopen 10 kinderen over den vloer sommigen zonder éénige lichaamsbedek king waarvan bet oudste 12 jaar is. De moeder wordt sedert 1 Maart in het ziekenhuis verpleegd de ongelukkige vrouw, die de ellende om haar heen niet langer kon aanzien, nam muizentarwe in. Thans is de hulp van het Armbestuur ingeroepen buren en andere medelijdende Zandstraatbewoners zijn met kleeding stukken voor de kinderen komen aandra n. Dr. W. B. van Staveren heeft geadvn seerd tot v. d. Ward's opname in het ziekenhuis, waarheen hij werd overge bracht. VENRAY, 14 Maart 1914 Bij de politie alhier is gedaan, dat in den nacht vaD Zondag op Maandag uit de afgesloten stalling van A. R. in de Spurkt een lOtal jonge kippen zijn gestolen. Ged. St-ten hebben bepaald, dat de boofdkeuring van springstieren in 1914 zal plaats hebben te Venray op Donderdag 30 April a. s. des voormiddags half 11 op het Henseniusplein. Als kiezer van de Kamer van Koop handel en Fabrieken zijn alhier 224 personen op de lijst geplaatst. Op de Maandag gehouden markt waren aangevoerd 150 runderen en 280 biggen. De handel in rundvee ging vlot, en er werd veel verkocht Ook in biggen was veel omzet. Men betaalde van 8 tot 12 gulden per stuk. Blijkens achterstaande advertentie zal Dinsdagavond in het Patronaat eene vergadering gehouden worden tot installatie van het bestuur en samenstelling van de verschillende commissie's voor den aanst. Katholiekendag te Venray. Morgen Zondag zal door de Ven" raysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau eene propagandavergadering gehouden worden te Grubbenvorst. Verder zullen nog vergaderingen plaats hebben te Meerlo Zondag 22 Maart, te Lottum 29 Maart en te Bergen 5 April. Onderstaande toelichting werd vanwege de Vereeniging R. K. Venraysche Midden stand gezonden aan den Gemeenteraad te te Venray, naar aanleiding der besprekin gen gehouden in de laatste Raadsverga dering bij het behandelen der Midden standsadressen Aan de EdelAchtb. Reeven van den Gemeenteraad te Venray. Edelachtbare Heeren. -Geeft eerbiedig te kennen. Het Bestuur der Vereeniging R- K. Venraysche Middenstand, Vereeniging van den handeldrijvenden en indu&trieelen Middenstand, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 2 September 1913, gevestigd te Ven ray, naar aanleiding van beweringen, geuit door den EdelAchtb. heer Voorzitter van uw college in de Raadsvergadering der gemeente Venray van 18 Februari 1.1. als zouden in onze algemeene ledenverga dering gehouden den 9 Februari 1914, aanwezig geweest zijn „dronken of half dronken personen welke tot de orde hadden dienen geroepen te worden" en dat in dezelfde vergadering „dingen zouden ge zegd zijn, die iemand de haren te berge doen rijzen" en „er kritiek uitgeoefend is op besturen en instellingen, die beneden alle peil was, zoo bijv. de gaskwestie", dat In bedoelde Middenstandsvergadering niet aanwezig waren «half dronken", zeer zeker niet „dronken personen", en niet een enkel incident dier vergadering den Middenstandsvoorzitter heeft kunnen nopen van zijn recht tot handhaving der orde gebruik te maken, aangezien de geheele vergadering, ondanks haar uitgebreide agenda in de meest volmaakte orde is afgeloopen en de gehouden besprekingen zich kenmerkten door loyaliteit en geani meerd zijn. Werkelijk geen minderwaardige of te laken ,critiqV >oefend, daar alle vooi^i7>iien der "agentia 'zoomede dïe, ingekomen bij de vragenbus, zelfs volgens de meest enge opvatting, zuivere Midden- standsvoorstellen waren, welke door iedere Middenstandsvereeniging worden behandeld en dat deze behandeling op loffelijke en ridderlijke wijze heeft plaats gehad. Bij „Armenwezen en Gaskwestie1', twee o. i. zeer kritieke punten, in café's en verder buiten onze vereeniging druk be sproken en zeer verschillend beoordeeld, op nette wijze is opgetreden en niet het minste personen zijn aangerand of per soonlijkheden ten berde gebracht, waar tegen in dat geval ook streng zou zijn opgetreden. Wel dat het lid de heer E. v. d. Putten gesproken heeft van .dumme Hollander" en „Pruisen en Moffen", doch dat dit plaats vond na de eigenlijke behandeling der gaskwestie en deze uitingen niet in 't minste te beschouwen waren als persoon lijke aantijgingen en als waren dezelve van zeer algemeenen aard en komisch geuit, ook van die zijde door de geheele Middenstandsvergadering zijn beschouwd en opgenomen. In geen enkel opzicht, ook maar eenigs- zins overtuigd van eenige kwade be doeling in deze, van den kant van den EdelAchtb. Voorzitter van uw EdelAchtb. college ten opzichte onzer Vereeniging en beschouwende als zijnde genoemde uitingen voorgekomen naar aanleiding van kranten verslagen en een verkeerd oordeelend gedeelte van niet op onze vergadering aanwezig geweest zijnd publiek, betreuren wij toch desniettemin deze uitingen in eene openbare gemeenteraadsvergadering, als mede de houding der Middenstanders- Raadsleden, die nagelaten hebben door eene kleine toelichting weg te nemen, het euvel voor onze Vereeniging in genoemd geval gelegen. Redenen waarom wij zoo vrij zijn, bovenstaande toelichting met beleefdheid ter uwer kennisse te brengen, van deze gelegenheid tevens gebruik makende, U EdelAchtb. college er wel op te wijzen dat de Vereeniging „Roomsch Katholieke Venraysche Middenstand'' er geheel op aangewezen is en er steeds naar streven zal 1e. te bevorderen de welvaart van den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden stand van Venray en omgeving in het bijzonder, die van Venray in het algemeen. 2e. zich zoover als eenigszins doenlijk, te onthouden van iedere, zeer zeker van iedere algemeene plaatselijke politiek of onwaardige critiek. 3e. met ieder ander daartoe geroepen openbaar lichaam en wereldlijke of gods dienstige instelling aan te kweeken eenheid voor het werkelijke gezag, volksontwikke„ ling en eensgezindheid, een en ander aan de hand harer Koninklijk goedgekeurde statuten, overeenkomstig de beginselen van den Roomsch Katholieken godsdienst en de begrippen der zuivere Katholieke Maatschappijleer. Namens hel Bestuur der Vereeniging R. K. Venraysche Middenstand WILLEM WINTERS, Voorzitter en icaarn Secretaris. OOSTRUM. Naar we uit goede bron vernemen, worden deze week weer kruis wegkapelletjes gebouwd. Er moet echter nog een heel groot gat gestopt worden, nl. van de beurs en dat is erg en houdt tegen. Helpe, wie helpe kan Limb. R. K Werkliedenbond. Zondag zyn te Horst, Blerik. Maasbree, Panningen, Grubbenvorst en Bergen onderafdeelingen opgericht van den Limb. R. K. Werkliedenbond. WEERT. Naar wij vernemen zal Mgr. '3. A. Hofman, den 22en Maart in de Kloosterkerk tien zijner medebroeders de H. Priesterwijding toedienen. Caeltenfokkerij in Limburg;. Te Roermond is de jaarlijksche verga» j dering gehouden van de Provinciale Ver eeniging ter bevordering van de Geiten» .fokkerij in L'mburg. J Van de 32 afdeelingen waren er 27 ver* I tegenwoordigd. i De voorzitter, de heer Houba, Venray, I wees in zijn openingswoord op hetgeen in 1913 werd verricht; op de Haagsche ten" toonstelling heeft Limburg de helft der prijzen behaald. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 32 afdringen telt met 1737 leden. De ontvangsten bedroegen fl471,3^ie uitgaven f 1691.94. p- Ingevoerd werden 60 geitenlammer0n en 3 boklammeren. Negen afdeelingen onu vaDgen een gemeentesubsidie tot een bedrag van f 230. De toestand der geitenfokkerij in Lim burg geeft, in het algemeen beschouwd, reden tot tevredenheid. De begrooting voor 1914 wordt in uit gaven en ontvangsten vastgesteld tot een bedrag van f 1450. Het verlies op invoer van fokmateriaal wordt geraamd op f400. Het bestuur heeft beslopen bij Prov, Staten op invoering van verplichte bokken» keuring aan te dringen. Medegedeeld wordt, dat twee te Meijel gefokte bokken naar Japan zijn uitgevoerd Voor onderstand van reservebokken wordt f 300 uitgetrokken. SleenSndustrie. Volgens de C. C. zal de heer J. Boter» mans te Gilze, door arnkoop eigenaar geworden van het weiland »de witte steen" te Heijen, eene machinale steenfabriek in exploitatie brengen. Oud kasteel verkocht. Het Hu's Heijen, nl. het kasteeltje met bijgöuo^.von ril. jtallentuin, boomgaard, bouwland enz. te zamen groot 1,62.55 H.A. tot iu toe eigendom van graaf Wo'ff Metternich, ging bij publieken verkoopt voor f 10 000 over in handen van den I heer E. Otten, die (en voor hem zijn vadei), sedert tal van jaren als reotmees- ter van den eigenaar dit goed bewoonde, i Het kasteeltje ligt aan den rijksweg' VenloNijmegen in de gemeente Bergen en is een samenstel van gebouwen uit ver schillende tijdperken, nl. een heel ouden poorttoren met aan de eene zijde een bij gebouw je, dat vroeger als gevmgems dienst deed (o a. heeft, naar men beweert in 1572 daar de Waalsche kapiteio Tho mas de Hödaije gevangen gezeten, die later ontvluchtte) en aan den anderen kant een heerenhu;s uit lateren tijd met een vleugel, beide gebouwen met trapgevels. In de omliggends weilanden is duidelijk waar te nemen, waar en hoe de grachten liepen, die het vestinkje omringden en door de Maas gevoed werden. Het kasteel heeft een zeer bewogen ge schiedenis. Het goed was een heerlijkheid die in 1520 aan Hendrk van Spamebroek toebehoorde, en na in verschillende handen geweest te zyn, eigendom werd van de familie Wolff Metternich zu Vinsebeck. In den Spaanschen tijd werd het Huis Heijen gebezigd om de Maas te beheerschen en den vijand den overtocht te beletten; er vlak tegenover ligt het kasteel van Boxmeer, thans als klooster in gebruik. Het was toen beurtelings in het bezit der Spanjaarden en der Staatschen. Ge durende den zevenjarigen oorlog bezigden afwisselend Fransche en Engelsohe troepen het als huo winterkwartier. Vermist. Sedert 2 Maart jl. wordt uit het Sint Josephgesticht te Heel bij Roermond ver mist Everardus Petrus Fredericus Ry'ze» wijk, geboren te Amsterdam 18 December 1899, die aldaar was uitbesteed. Signalement: flink van postuur, donker blond uiterlijk, grijze oogen, litteekeo achter rechteroog, is vermoedelijk in ge" stichtskleeding, heeft meermalen gemeld gesticht verlaten'. Sinokkelgeseliiedenis. Een landbouwer kocht in 1912 te Den Hamert bij Well een boerderij, die ech'er niet rendeerde, zoodat zijn scbuldeischers het hem zeer lastig maakten. Cm ru, voordat de zaak verkeerd ging, er nog zooveel mogelijk profijt van te trekken, verkocht bij twee paarden aan den slager Bongers te Geldern, en een gedeelte van zijn landbouwwerktuigen aan den land» bouwer Vernich in Twisteden, Tot zoover ging alles goed, doch daar hij met zijn zoon de goederen Puitschland binnensmokkelde, en bovendien verzuimde de paarden door den rijksveearts te lateu onderzoeken, werden beiden, zoowel als de koopers, (wegens medeplichtigheid) vervolgd. j De strafkamer te Kleef eischte tegen Berkens 948 Mark, tegen diens zoon August 185 Mk, tegen Bongers 550 Mk en tegen Vernich 218 Mark boete. MAASTRICHT Woensdagmorgen is i alhier de heer J. Huigser, schrijver bij de S.S. door den Belgischen trein gegrepen en gedood. SITTARD. Maandag kwamen een 1 viertal half dronken Maandagbouders aan het café van de wed. Salden aan den Rijksweg. Zij wilden naar binnen en drank hebben, hetgeen hun werd gewei gerd. Daarop werd vernieling en balda digheid gepleegd. Toen een der zoons van 'de weduwe thuis kwam werd ook aan dezen drank gevraagd, doch in plaats van 'dat, schijnt by een der vier zoodanig met een paal op het hoofd geslagen te hebben, dat hij dientengevolge bewusteloos op den grond viel. De mishandelde zekere B. uit Geleen. verkeert in levensgevaar, terwijl de verdachle zich uit de voeten heeft gemaakt. 6—13 Maart 1914 Gleboorten. Anna Helena Hendrika L^nssen Maria Antonia Janssen. Jacomina Catharina Martina Swinkels Johanna Wilhelmina Klisters. Sterfgevallen Jean Jpques Bourquin, oud 36 jaar. Johanna van Bussel, ond 87 jaar. Johanna Theodora Wilhelmina Geerts, oud 59 jaar. Parochiekerk Maandag 8 uur jaarg. voor Math. Creemers. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Math. Minten en Anna Sophia Buis. Woensdag 8 uur jaarg. voor Jos. Le Brun en echtgenoote. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Dr. G. Poels. Voortaan de eerste mis om Guur. Beloken Paschen zullen de kinderen van 7 tot 8 jaar hunne Eerste Communie doen. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis voor de levende leden der Aarts broederschap, na de Hoogmis processie, kwart na 4 Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 6e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius. om half 8 Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer weldoeners, onder de Hoogmis toespraak en gebeden der novene. Om 5 uur Lof Donderdag feestd. H. Joseph, generale abso lutie voor de leden der Derde Orde, na de H.H. Missen v.in 6. 7 en half 8 en na 't Lof, volle afl o. g. v halt 8 Hoogmis, 5 uur Lof. Vrijdag half 8 gezongen H. Mis, 7 uur Lof en 4e Lijdensmeditatie. Zaterdag 7 uur en half 8 gew. uitvaartdiensten voor P. J. Ewals, ate lid der Aartsbroederschap Mariakapel Ooslruni Eiken Vrijdagmorgen te 8 u. Benedictiehoogmis met lijdensmeditatie door een Eerw. Pater Fran- ciskaan.die tevens vanaf half 7 u. biecht hoort. Voortdurend wordt de H. Communie uitgereikt. Er worden plaatsen beschikbaar gehouden voor de vreomden. Si Jozefskapel Smakt. Zondag 15 Maart om 3 uur plechtig Lof met preek. Donderdag 19 Maart, feest van St. Jozef, om 10 uur Hoogmis met preek, om 3 uur Lof met preek. Worden gevraagd 1 werkvrouw v. Venray 1 schildersknecht voor Horst 1718 j. goedege- legenheid hout en marmerschilderen te leeren 1 schoenmakersknecht voor Well 1 knechten 1 dienstmeid 1620j. boerenwerk 1 nette 2de meid v Venlo. 1 huishoudster 5060 jaar voor Venray 1 dienstmeisje 16j. voor Steijl 2 timmermansknechts voor Horst 1 flinke dienstmeid voor Blerik (hotel) 1 grondwerker en voor hulp bij plaatsen van blik semafleiders voor Venray 1 stalmeid voor Blerik klooster 1 schoenmakersleerling v. Venray i dienstmeisje 14 j. v. Venray 1 dienstmeid huishoudster v. Venray 2 dienstmeid v Duitschland Metselaars en handlangers voor Tienray hoog loon 1 schildersknecht voor Venray 4 ol 5 j. aan 't vak. 2 dienstmeisjes voor Venray (Paschen) 1 smidsknechts voor Venray. 1 leerling smidsknecht voor Venray 1 koetsier voor Kerkrade. 1 .boerendienstknecht voor Velden, 1 tuiniersknecht voor kasteel. Bieden zich aan 1 dienstknecht huis en tuinwerk 1 kindermeisje 13 jaar, 70or Venray 1 boodschapmeisje 1 huishoudster voor burgergezin 1 meubelmaker 23 jaar. Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan-1 vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegelvan 5 cent gevoegd worden. N B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen i postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR.

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2