Provinciaal Nieuws. Aangifte van Leerl Oudersavc Behangselpap JOS. GUSTE Nieuwe Winl flinke Dienstbc wmmtm een gehuwd voeri iemand gevra; best Haver st 10 schoone Bil Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Voor Br- van Sanlvi vóór 5 Maart a. De Coöperatieve Veree „St. Petru Band Gemengd Nieuws. Ingezonden, Burgerlijken Stand VKMMY. Kerkelijke Diensten te Venray. Kruisweg-kapelletjes. VENRAY. A. H. HILGE op Zondag 1 M; Groote Opruiming TE KOOP TE KOOP Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan voor den nieuwen cu; Heden is de tijd schoonmaak. niet boneden de 20 jaren. L por maand. Adres: E. Lamberty-Dre; Villa Mariënhof, Hees bij Ni om zoo spoedig mogelijk ii tetieden. Woning beschikba Adres letter T. bureau dez Aan de Stoomzuivelfabr Maria" te Oostrum wordt om tijdens het melkwegen I zaam te zijn. Jongens van on jaar komen ook in aanmerkin Aanbiedingen tot 1 Mas met opgaaf van verlangd 1c kantore der fabriek. HET BESTE eene groote part was 1913, a, fl 5.per 10( aan de boerderij «JACOBS in 't Venraysch Broek. plaats op te richten en verzoekt hier De heer Geurts vriagt of de gemeente adhesie aan te willen betuigen. ambtenaren gratis vat den tram gebruik De Voorzitter zegt dat 't oppervlakkig mogen maken. gemakkelyk toeschijnt adhesie te beluigen doch als men dieper op deze zaak ingaat, verandert zij geheel. Wij hebben hier eerst alle sneltreinen gehad, dat getal is verminderd, nu krijgt Oirlo wellicht een halte ten zuideo van Venray, gaan we nu Holthees steunen, dan zal ons dat geen goed doeD. De heer Geurts denkt dat de sneltreinen in geen geval te Oirlo of Holthees zullen stoppen, wel in groote gemeenten De heer Fonck meent hoe meer reizi» gors er te Venray afstappen, hoe beter het is om sneltreinen te krygen. De beer Sir's meent dat de Smakt toch ook een deel is van Venray, dit zou er door bevoordeeld worden, men kan het dus wel steunen. De Voorzitter zegt: ja maar het is de gemeente Maashees die de zaak op tonw zet, het zou iets anders zijn, als de S.S, by ons- om advies kwam. De heeren Geurts en Strijbos zeggen dat men toch ook met de belangen van de Smakt als onderdeel van Venray dient rekening te houden. De heer Geurts zou zelfs Merselo eeD halte gunnen, maar dat is nu eenmaal niet mogelijk. De Voorzitter vindt dit een groot bewijs van meiischlievendheid van den heer Geurts Of ditadre8 sl dan niet gesteund werd kwam men niet te weten. De Voorzitter deelt mede dat vaD H. Verheyen, hakker en winkelier te Oostrum een adres is ingekomen om afwijking der verlofverordening toe te staan. Zijn verlof lokaal kan slechts 36 Mz vloeroppervlakte verkrygen, wijl de kerk niets wl ver- koopen. De Voorzitter geeft den Raad in over weging aan de toekomst te denken, er knnnen vele gevallen voorkomen, ook kan het voorkomen dat er kwasi afspraak be staat met de buurlui, om in geen geval grond te ver koopen en dit nadat 't verlof is gegund, toen geschiedt. De Secretaris deelt een plan door Ver heijen ingediend, rond. Nadat de Raad tot de overtuiging kwam, dat er niet anders gebouwd kon worden, werd op voorstel van den heer G. Camps, die betoogde dat het een bestaand café was om die rede de gevraagde afwijking toegestaan. Ingekomen waren 2 verslagen van in richtingen van Hooger Onderwijs, die door den Secretaris werden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Nog was ingekomeD een rekwest van den Venrayschen Middenstand, houdende het verzoek de inwoners vry te stellen van het betalen van marktgeld, indien zij op huu stoep uitstallen met marktdagen. De Voorzitter vraagt wie van de beereo hierover het woord verlangt. De neer Tb. Camps ïrrVagt wat do ver ordening zegt. De Secretaris antwoordt betalen van uitstallingen langs den weg. De heer Th. Camps vindt het dan ook niets meer dan billyk dat er betaald wordt of men moet de verordening wijzigen. De Voorzitter zou het onbillijk achten, zoo de paar winkeliers die er bun waren uitstallen, worden vrijgesteld, tejjwijl andere, bijv. Swakhoven van 't Eindt, die niet aan de den-, doch wel op de markt uitstalt, zou moeten betalen. Bovendien acht hij het uitstallen in de Hofstraat zeer verkeerd, het verkeer wordt er door belemmerd en het is zeer gevaarlijk voor de openbare veiligheid, vooral voor school kinderen. Het zou inderdaad zeer aan te bevelen zijn daar niet uit te stallen, maar de toestand is eenmaal zoo. De heer Fonck zegt dat in de verga dering het briefje in de vragenbus werd gevonden, het moest dus in behandeling worden genomen, vandaar dit rekwest, meer wilde hij ais zijnde bij de zaak be trokken, niet zeggen. De Voorzitter acht dit rek west zeer goed en hoffelyk opgemaakt, hetgeen gelezen het verslag der laatste vergadering niet verwacht was. Er zijn daar dingen ge zegd, die iemand de haren ten berge doen rijzen, er is kritic-k uitgeoefend op be sturen en instellingen, die beneden alle peil was, zoo bijv. de gaskwestie. De beer Fonck zegt dat hy den voor zitter der V. M. V. verzocht beeft deze vergaderingen niet meer op Maandag te houden. De Voorzitter kan niet begrijpen dat de Voorzitter der V.M.V. die beele of halve dronken personen niet tot de orde ge roepen heeft, het was eenvoudig bar wat daar gezegd is. Maar ook de houding van den Voorzit ter vindt spreker op zijn zachtst uitgedrukt ongepast, om zoo maar te spreken over zaken, waar hij niets vanat weet. en te beweren dat de gemeente geen recht heeft op den provincialen weg marktgeld te heffen. De provinciale weg loopt slechts van goot tot goot en de meeste stoepen zijn gemeentegrond, waarsoor verlof is moeten gevrasgd worden tot leggen. De beep Wynhoven stelt voor afwy. zend te beschikken, als ze niets meer behoeven te betalen, kijken ze op geen meter meer of minder, en zullen alles in was de handel in rundvee, hoewel er veel gebruik nemen.' b^ge? gim' Wordt besloten afwijzend te beschikken. t0t f 12 per stuk De heer G. Camps voegt er aan toe dat de keurmeester van Brecht steeds wei gert te betalen, ook al komt hy van eene plezierreis, hyv. van een concert of kermis te Venlo, hij zegt steeds: ik hen in dienst en betaal niet. De Voorzitter zegt als hy in dienst der gemeente is, heef' hij gratis temmen, maar niet als hy per spoor op reis gaat, daar zal hem op gewezen worden. De heer G. Camps zegt als hij nit het dorp naar zijn kos'huis gaat, of omge keerd, tramt hij steeds, als by vry dienst vervoer heeft, kan hij wel eischen naar iederen boer gereden te worden. De Voorzitter zegt als er trams naar de boeren liepen, ja, en wat 't naar zijn kost huis ryden betreft, de voorzitter zag daar geen bezwaar in, men kan van iemand met zoo n klein srdarisje toch niet vergen dat hij er ieder keer 6 cent van aan de tram afstaat. De heer Th. Camps meent dat v. Brecht eene vergoeding ontvangt voor een rijwiei De Voorzitter ontkent dit Wordt besloten de keurmeester vrij dierst ver voer te vergunnen De heer Geurts vraagt wanneer de her ziening van het kohier hoofdelijken om slag wordt ter haud genomen. De Voorzitter zegt dat de heer Geurts weer voorbarig is, hy wou ju'St na de „penbare vergadering deze ziak bespreken. De heer Geurts vraagt of hier den kin deraftrek ook niet zou kunnen worden in gevoerd. De Voorzitter antwoordt dat dit wel zou kunnen als de verordening in dien geest gewyzigd en door Ged. Staten werd goed gekeurd. De heer Fonck zou graag zien dat er voor den Katholiekendag werk gemaakt wordt van de kiosken en dit «Ie volgende keer op de agenda komt, De Voorzitter betwyfelt of er werk van gemaakt kan worden, er is geen geld. De heer Loenen dringt aan op de in voering van paardenmarkten en de heer Tb. Camps op de inrichting van een reinigingsdienst. De Voorzitter is er voor uergens rneer aan te beginneo voor er geld is. Nadat de heer G Camps nog had aan gedrongen op het brengen van kiezel op den Gejjsterachen weg. ging de Raad ten 7,15 in geheime zitting over. Naschrift. Wij zijn zoo vr ij 't bestuur van St Raphael er op te wijzen, dat nim mer in ons verslag 't woord raddraaien is voorgekomen. Meent de vei '»®r van een ander blad dit woord, dat door 12 raadsleden plus secretaris niet is gehoord, wel te hebben verstaan, dan is dit voor zyne rekening. Het gaat echter niet aan, om in eene op zegel gestelde oflicieele beschuldiging ons de openbaarmaking van eene aan haar adres gerichte beleediging op de de schouders te schuiven. Dit spore St. Raphael aan io het vervolg nauwkeu riger te ziju in het samenstellen van officieele slakken. Red. VENRAY, 21 Februari 1914 Door Venray's Fanfarecorps zal op het a. s. concert o. a. opgevoerd worden „Het offer", drama in vier bedrijven, door Eric. Omtrent bovengemeld drama hebben we voor ons de meest vleiende recensies van onze Roomsche bladen. Zoo o. a.De „Maasbode" van 26 Sept. „Treffende oogenblikken kwamen voor gedurende het spel. Vooral het vierde bedrijf, waarin de jonge Christenheld stervend wordt binnen gedragen en de misdadige vader in hevige smart neerknielt bij de baar van zijn eenigen zoon, het offer van zijne zonde, maakt een machtigen indruk.» De „Tijd" van 26 Sept.Ziedaar de hoofdinhoud van het treffende drama, dat buitengewoon succes had. Pracht van taal en mooie beelden." De „Limbf Koerier" van 25 Sept.Het drama bevat een schat van heerlijke momenten, het is een werk van literaire beteekenis" De bekende Pater Hendrichs S. J. in de „Limb. Koerier" van 29 Sept.een rijk, mooi gebouwd, vlug loopend, tragisch roerend en in krachtige, zwierige, rijm- looze jamben geschreven stuk..." De „Kath. School" van 6 Nov. „Een uitstekend geschreven drama in vier be drijven... vol handeling, levendig door afwisseling is bet verhaal zeer spannend. Het moet gaan. Tooneelvereenigingen kunnen er eer mee inleggen. Voor Roomsch tooneel bevelen wij dit drama met warmte aan." De „Residentiebode" van 1 Dec. De stijl is zeer gekuischt, het geheel is waar dig en ridderlijk." T.iefbebbers van tooneel staat dus blijk baar met de a. s. Vastenavonddagen een genotvolle avond te wachten. Onze reeds meermalen bekroonde humorist, de heer Hub. Lucassen, be haalde op den Zondag te Asten gehouden voordrachtenwedstrijd den derden prijs met de voordracht „De ongelukkige schoolmeester". Op de Maandag gehouden markt vlot aan prijzen van f 8 - Het Patronaat heeft een mooien oorzaak don brand in feestavond gehad. In de groote, goed de kazerne te Haarlem opgedragen aan de bezette zaal heerschte een gezellige stem- marechaussee. De mditaire commissie van onderzoek is ontbonden. De Haarlemsche politie heeft zich reids eerder uit de zaak terug getrokken. Bij de regeering moet het voornemen bestaan om een bedrag van f 1000 uit te lo»en, voor het ontdekken van deu dader. erdiiiwteriii^; aan «en boerenleenbank. Nadat hot parket van Breda Maandag den geheelen dag een onderzoek heeft ingesteld is Dinsdag de kassier van de Boerenleenbank te Zundert B: naar de gevangenis te Breda overgebracht. Vast staat reeds, dat een.bedrag van f 70.000 verduisterd is van ongeveer 400 meest kleine boertjes, dienstboden enz. Doorliet uitgeven van valsche boek jes en een hoogere percentage dan de leenbank is de verduistering mogelijk geworden. Meer aanbod dan vraag. Naar de 's H. Ct vernam, zou er een overcompleet aan onderwijzers en onder wijzeressen zijn. waarom zij een onder zoek heeft ingesteld om te weten, hoeveel ming en met verwachting las men de programma's en zag men naar het groote scherm; wat zou men toch te genieten krijgen Er is genoten. Vooreerst om hetgeen de Eerw. Directeur in zijn ope ningswoord sprak, dat nl. de toekomst zich voor het Patronaat zeer gunstig liet aanzien, dat alle kenteekenen er waren voor een spoedigen bloei, dat men met rede mocht verwachten, dat het Patronaat eens zou zijn een weldaad voor Venray. Zijn woord werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Toen kwam de heer Biick met zijn dubbel kwartet. We hadden hen reeds met den Vincentius-avond gehoord en verwachiten er dus veel van. We zijn niet bedrogen. Het lied zoo zacht, zoo forsch, zoo teeder, zoo vurig, het raakte de ziel en deed ons oogenblikken van hoog. edel genot smaken. Hulde dus aan den heer Bück en zijn mannen. Mogen wij hen spoedig weer hooren. Nu moesten de beschermelingen van't Patronaat nog toonen waartoe ze in staat waren. Een aardige voenfiracht „Klein maar dapper" door twee bengels van soldaatjes, deed de hoorders glunderen van plezier. Het groote stuk was een treurspel de 1 H. 11 *- AIbanüs Martelaar. Het werd vlot en'personen er difl raet een nkte in den mooi gespeeld. De jongens hebben hun ™k- maar zonder betrekking rondloopen. best gedaan en wij verlangen spoedig Het onderzoek bracht aan het licht, dat weer eens iets van hun tooneelkunst te niet minder dan circa 800 onderwijzers en zien. Excelsior onderwijzeressen in ons land zonder Se» Tot slot bedankte de Directeur allen, trokking rondloopen. hoofdzakelijk echter de spelers en hun onvermoeiden regisseur |n de Diet-katholieke streken. Een paar Pater Justinus, het kwartet met zyn vaar- ,eden wflS er een ,ekopt e|) n„ «lirrjan riirprlpiir vu iiif» hun hfMancr- digen directeur, en zij die hun belang stelling toonden. Allen gingen zeer voldaan huiswaarts. Evenals verleden jaar gaven Zondag eenige leden der Matiavereeniging eene uitvoering in het St. Annagesticht alhier. Zeer tot vreugde der verpleegden werd het blijspel „Hardhoorig" gespeeld, ter wijl het geschiedkundig treurspel „de H. Godelieve van Ghistel" diepen indruk maakte. Enkele schoone zangnummers werden nog ten beste gegeven. Inderdaad zulk eene keurige voorstelling is uitnemend geschikt gewenschte af wisseling te brengen aan de bewoners dier schoone stichting en het is niet te ver wonderen, dat zij ten zeerste zijn voldaan. Woensdagmiddag reden de heeren S. en F. uit Venray per auto van Arnhem naar hier. Onder de gemeente Cuijk kwamen zij bij het uitwijken voor eene kar in botsing met een boom. De heer S. bekwam hierbij een armbreuk, terwijl de heer F. eenige kneuzingen opliep. Woensdagmiddag werd alhier ge leverd aan de coöperatieve voreeniging lot verbetering van het paardenras „Voor uitgang" een prachtige 9jarige voshengst, afkomstig uit Schinnen. Het dier is bij Joh. Rambaghs tc Castenr.y gestald MERSELO, De Handboogsebu'tenj „St Hubertus" alhier heeft besloten dit ;aar een groot concours te houden. GRUBBEN VORST. Op 81jatigen leeftyd is alhier overleden de ZeerEerw heer G. C. flafmaDS, sinds 1907 rus'end pastoor van Herkenboech, De te Lottum geboren overledene werd in 1859 tot priester gewijd, en was als kapelaan te Neer, als pastoor te Waussum en Her kenbosch werkzaam. BERGEN. De EdelAchtb. heer G. J. H. Peteis, Burgemeester van Bergen en Onder Vonrzittar van den Liraburgschen Landbouwbond is benoemd tol Ridder in de Orde van Oranje Nassau. BLERIK. Gedurende de laatste maan den viel er op 't rangeerterrein alhier eon oDgekend druk goederenvervoer waar te nemen, tengevolge van den ijsgang der rivieren schrijft de L.K. Deze drukte bracht groote vertraging in den goederendienst, waardoor vele klachten iokwamen. In verhand hiermede had te Blerik dezer dagen een conferentie plaa'8 tusscheo Nederlandsche en Duitsche 8poorwegau'oriteiten. Besloten zou zijn om 't rangeerterrein biyzeld. overschot. Mond- en Klauwzeer. De directeur-generaal van den landbouw doet, in verband met enkele gevallen van mond en klauwzeer, welke zich in den laatslen tyd hier te lande weder hebben voorgedaan, opnieuw een beroep op de medewerking van alle veehouders, leti einde vooral door tijdige toepassing van de bestrijdingsmaatregelen de ziekte, daar waar zjj mocht optreden, zooveel mogelijk te kunnen bpperken. Het is daardoor van het grootste belang dat eenieder d6 verplichting, hem door de wet opgelpgd, om. wanneer zich hij een stuk vee verschijnselen van mond- en klauwzeer openbaren, daarvan onmiddellijk kennis te geven aan den burgemeester der gemeente waar het vee zich bevindt, stipt nakomt. Het verdient aanbeveling om ook van gevallen van twyfelachtigen aard aangiftfi hij den burgemeester te doen, opdat door e*n deskundig onderzoek <1 aard der ziekte kan worden vastge-Udd, Hij d;e deze onmiddellijke aangifte verzuimt, stelt zich niet alleen bloot aan veröordoeliüg tot het betalen eeuer boete, doch verliest bovendien overeenkomstig de bepalingen der wet elke aanspraak op vergoeding, indien zijn vee ter uitvoering der voorgeschreven maatregelen moet worden onteigend en afgemaakt. St. Ct. Beamet liooi. In een Duitsch dorp brak een paar weken geleden plotseling onder de koeien van een boerderij het mond en klauwzeer uit. Bij onderzoek bleek, dat de dieren hooi hadden gegeten, dat in 1911 gegroeid was op een geïnfecteerd weiland. Hieruit is weer eens gebleken dat de mond en klauwzeer-bacterio onder bepaalde om standigheden nog jarenlang beur kwaad aardig karakter kan laten gelden. Onder den (rein. Woensdagavond omstreeks 8 uur is de arbeiderremmer Nierraad der S. S. op het stationsemplacement te Nijmegen uit de remkast gevallen en onder trein geraakt, I waardoor hem beide beenen werden ver- Blerik aanzienlijk uit te breiden Op- metingen hadden inmiddels plaats. Manoeuvres in Limburg;. Volgens een gerucht zullen het volgend jaar in de reiste helft van September divisie en legoroefenineen worden gehouden in Z O. Brabant en Midden L'mburg. VENLO. Terwijl de fwilie K. alhier Dinsdagavond bruiloft vierde, ter ge legenheid van het huwelijk van hun zoon. kreeg de bruidegom twist met een der bruiloftsgasten, met het noodlottig gevolg dat revolver en mes getrokken werden, en de bruidegom met messteken werd overdekt. De dokter, ijlings ontboden, vond opneming in het ziekenhuis nood zakelijk. SWALMEN. Woensdag werd een Zahner Geitenhok van de afdeeling Swal men van de Provinciale Geitenvereeniging verkocht met bestemming naar Japan. Het beest zal op 26 Maart te Antwerpen worden ingescheept. Een bewijs det de afdeeling Swalraen bekend fokmateriaal bezit. lie kazernebrand Ie Haarlem. Op last van de regeering is bet ouder- De ongelukkige werd naar het Canis us- huis vervoerd, waar hem het eene be<-n boven en het andere onder de knio ge amputeerd werd. Ongelukken. Woensdagnamiddag had de timmerma" Coolen, knecht van de firma Simling te 'a Bosch bet ongeluk van het dak op den beganen grond te vallen, terwijl men bezig was asphalt te leggen op dat ge deelte van het dak, dat aan den tuin grenst. De man was onraiddelyk dood. Hij laat een vrouw met drie kinderen na. In de rivier de Dommel is Woensdag het lijk gevonden van den sinds 14 Dec. vermisten jongeling A. van G. uit Boxtel. Het lichaam was geheel zwart. Buiten verantwoording der Redactie. Kamer van Koophandel. We meenen goed te doen het volgende onder de algemeene aandacht te brengen: Om kiezer van bovenvermelde Kamer te zijn, moet men Ie. kiezer zijn van Leden van den Raad, en 2e. aldaar be stuurder of mede-bestuurder zijn en ge durende ten minste twaalf achtereenvol gende maanden geweest zijn van een bedrijf van handel of nijverheid. Kiezers van don Raad dus, die 't een of ander winkelbedrijf uitoefenen, ambachts lui met een of meer knechts, molenaars, bestuurders van Coöperatieve of rechts persoonlijkheid bezittende vereenigingen, of van Vennootschappen, zelfs wanneer die Vereenigingen buiten Venray gevestigd zijn, alsook caféhouders kunnen allen op de kiezerslijst der Kamer geplaatst worden. Opdat nu de I Juli a. s. te vestigen Kamer van Koophandel een afspiegeling worde van de h e e I e gemeente, raden wij alle bovengenoemde ambachtslieden en winkeliers, bestuurderen van boterfabric- ken en eierverzendingen en caféhouders aan vóór 1 Maart aangifte tc doen ter Secretarie en het daar uit te reiken for mulier in te vullen cn te teekenen. Venray, Febr. '14. X. 13—20 Febr. 1914 Gfeboorton. Geene. Hendrikng Hubertus Oudenhoven. oud 24 jaar, metselaar on Petronella Jonnes» kens, oud 26 jaar, beiden te Venray. Wilhe'mus Hermanus Coopmans, ond 23 jaar. landbouwer en Mathilda Antonetta van Kessel, oud 21 jaar, be den te Venray Bernard te Kate, oud 26 jaar. Johanna Klisters, oud 67 jaar, wodnwe van Willem Verlieijon. Adam van Vegchel, oud 72 jaar, echt genoot van Anna Maria Jacobs. Maandag 8 uur jaarg. voor Jan Arts. Woensdag boetvaardige Aschdag, 8 uur leesrais 10 uur Hoogmis. Donderdag 8 uur jaarg. 1de kl. voor Johanna Poels, wed. Ooumans en Peter Huh. Gouiuans. VrijdagS uur jaarg. 2e kl. voor Jac. Bistervelts en Anna Maria Leinmen. Op de Zondagen in de Vasten 0111 half 4 Lof en H. Familie, waaronder de Meditatie. Op de Vrijdagen in de Vasten zal 11a de Mis van 8 uur den H. Kruisweg gebeden worden. Zondag van 5 tot uur ieder balt uur H. Mis, 8 uur Hoogmis, volle nfl. o. g. v. wegens den feestd. van H. Margaretha v. Cortona. Zondag, Maandag en Dinsdag zal het 40uren- gehed gehouden worden Het Allerheiligste zal van 's morgens G tnt 's avonds 8 uur uitgesteld blijven. Zondag en Maandag om 5 uur Lol. Maan dag en Dinsdag de hoogmis om 9 uur. Dinsdag t3e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius, om 9 uur Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor bet geestelijk en tijdelijk welzijn onzer weldoeners, onder de Hoogmis toespraak en gebeden .Ier novene Om G uur Lof waarna processie en Te Deum tot sluiting van het 40urengehed. Woensdag kwart na 7 piecbtige Aschwijding. waarna de Hoogmis. Vrijdag half 8 gezongen H. Mis, 7 uur,Lof en le Lijdensmeditatie. Hf» S( JaaefM-iiinniid ie SMAKT. Op alle Zon- en Feestdagen gedurende de maand Maart. nl. op 1, 8, 15, 19, 22 25 en 2'1 Maart, zal na den middag om 3 uur een plechtig I.of met preek ge. houden worden Ier eere van St. Jozef, die aldaar bijzonder vereerd wordt als Patroon van een gelukkigen levensstaat, van de christelijke huisgezinnen en van een zaligen dood. De H. Missen op de werkdagen om uur, onder de Octaaf van 't St- Jozefsfeest echter om 8 uur. Daarenboven op het feest van St. Jozef om 10 uur Hoogmis met preek. Vorig bedrag f 490.07 O. L. V. Beh. d. K. b. v. haar 2,50 Uit Lull 2 00 1 paardenknecht voor Broekhuizenvorst 1 huishoudster 50GOjaar voor Venray 1 dienstmeisje 16j. voor Steijl 2 timmermansknechts voor Horst 1 flinke 'dienstmeid voor Blerik (hotel) 1 grondwerker en voor hulp hij plaatsen van blik semafleiders voor Venray 1 melkknecht en stalmeid voor Blerik klooster 1 schoenmakersleerling v. Venray 1 dienstmeisje 14 j. v. Venray l dienstmeid huishoudster v. Venray 1 dienstmeid f Duitschland Metselaars en handlangers voor Tienray hoog I0011 1 schildersknecht voor Venray 4 ol 5 j. aan 't vak. 2 dienstmeisjes voor Venray (Paschen) 2 smidsknechts voor Venray. 1 leerling smidsknecht voor Venray I koetsier voor Kerkrade. 1 kleermakersknecht voor Afferden 1 keukenmeid burgergezin voor Afleiden 1 dienstknecht huis en tuinwerk 1 kindermeisje 13 jaar, voor Venray 1 boodschapmeisje 1 schildersknecht 1 smidsknecht vuur en bankwerker. Hei kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aauvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegelvan 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. Vorig bedrag I R K. W. Venlo N. N. Leunen N N. Sche de Een paar touwtijas voor het vischnet, uit Roermond TE De Directeur, GENNEP. 21 Februari 1914. 's avonds half7 in hot PATRO Sprekers Dr. A Janssen te Kapelaan Marlens te Vent Jaspars, Hoofd der School te Iedereen heeft vrijen toegang ondeis worden dringend nitgenooc Het Bestuur d Venraysche Onderwi, Drankbes /rijderst aan zeer lage prijzen. Vanaf cent per r Beleefd aanbevelend. Langstraat. bericht hiermede dat haar WIP de Langstraat woid! GESLO' Zaterdag 28 Februari en de bij JOH. KUSTERS, Set wordt geopend op Woeni Maart. HET BES'I GEVRAAGD voor Pasch Wegens plaatsgebrek moet -Uit de Raadszaal" tot volgend uo. wachten. bij MART. VERSCHUREN, O»

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2