Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. Uit de Raadszaal. Ingezonden. Ongeval. vervoerder, doch van de conducteurs en van Geud en Loos. Os Voorzitter bemerkt de» heer Slits det de koetsiers verplicht zijn te helpen, by beeft zich vaak geergerd als hy ziet hoe iu* alles toegaat en komen er stukken dan heeft de goede niemand het gedaan. De heer Slits zegt dat jie koetsiers niet behoeven te helpen en herhaalt dat hij zulke eene bepaling onbillyk vindt. De Voorzitter zegt dat de heer Slits nu aanmeiking maakt op eene bepaling, die reeds 4 jaren bestaat en nooit tot op merking van de zijde des aannemers aan leiding gaf. De heer Fonck beklaagt er zich over dat de trams volgepropt worden met bestel» goed. Wethouder Aerts zegt dat vanaf 1 Sept. de goederentram dagelijks eenmaal rijdt en wel om 9,22 v m. De Voorzitter zegt dat het personeel ongeschikt is, bij wil daarover nog iets mededeelen, het kan gerust in de krant, by hoopt zelfs dat al hetgeen hij hier zeggen zal er woordelijk in komt. De conducteurs zyn geen knip voor de neus waard, vooral Sanders niet. Hij zou er wel zin in hebben deze voor een dag of acht te schorsen eu indien er weder iets gebeurt te ontslaan. Want het is een klein vlegeltje, dezen nacht is hy door de politie betrapt op bet aansteken der lantaarn, een ander heeft ze uitgedraaid, wat in dit geval beel goed was maar daarom toch nog niet geoorloofd. Iedereen kan zoo laat thuis komen als hy wil, maar hij heeft gemerkt dat Sanders steeds bij die nacht- loopers is, er komt geen enkele vechtpartij voor of deze is er by betrokken. Ook is hem medegedeeld, hy zelf heeft het niet gezien, dat Sanders een dag ot 14 geleden iemand bevuild heeft door er zijn behoefte op te doen, daarvoor is hij toen op een pak slaag getracteerd. Zich daarop tot de pers wendende, gaat de Voorzitter voort: Zet er maar gerust aiies in, wat ik zeg, de conducteurs zyn geen küip voor de neus waaid, het zyn sutlers en lummels, dronken personen of herriemakers durven zy niet te verwyderen, zij laten zich door iedereen op den kop zitten Als we hier flinke kerels hadden, zou er geen viermaal een rekwest behoeven in te komen om locnsverhooging. Steeds afwjjzeod beschik ken is onplezierig en als ze hnn plicht deden had ik van zelf reeds lang loonsver- hooging voorgesteld, maar die voor f 1 niet deugt, deugt voor f 1,50 ook niet en biermede heeren heb ik gezegd, hetgeen mij reeds lang op dea lever gelegen heeft, en ik hoop, dat de raad my nu eens in deze kwestie zal helpen of inlichtingen geven. De heer Tb. Camps vraagt wat de instructie zegt. De Voorzitter antwoordt dat deze bepa lingen bevat nopens straffen, boete, schor sen eu ontslag; De heer Fonck: welnu, als ze niet dengen, maar ontslaan. De Voorzitter zegt er noode toe over ta gaan te ontslaan, Htf *67 de schorsing voorloopig -laten rusten, zal de conducteurs bij sicli ontbieden en hun geducht de les lezen, dit is de laatste keer, bjj hoopt dat bet helpen zal. Hy vraagt of de onder- haudsche aanbesteding wordt goedgekeurd. Alleen de heer Qeurts stemde tegen, terwijl de heer Michels zich van stemming onthield, zoodat de verlenging wordt goedgekeurd met 11—1 stem en 1 ont houding. Verdeeling in stemdistricten. De Voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding der in de vorige vergadeiing ge nomen beslissing een concept besluit tot verdeeiing der gemeente in stemdistricten wordt aangehoden, vergezeld van eene teekening. District I zal omvatten Kom sectie C der kadastrale kaart. Smakt en Smakter Spurkt, henevens eeu gedeelte van den Brabander (hoofddis'rict); District II Oostrum, Boschhuizen, Blakt Lull tut san de Kom; District III Oirlo, Casteoray, weg naar Leyssen tot aan de 3 huisjes aan de Horster gieus; District IV L-nnen, Veltum, Overbroek Schei, heide, ged. tot aan den Deurneschen dijk; District V Merselo, Nachtegaal, overig deel der Heide eo gedeeltalyk Brabander, Dit i« de eenige goede oplossing, die er te vinden is, want vestigt men alleen een stembureau te Oirlo, dan komen over twee maanden de overige gehuchten. Wethouder Aerts zon de verdeeling achterwege laten totdat er 1000 kiezers zyn, dan is men wettelyk verplicht. De oprichting van 5 districten is een groote last en kosten, hy doet het voor stel tct aanbonden. De beer Geurts vindt het vreemd dat dit punt niet op de agenda staat en vraagt wat Ged. Staten geantwoord hebben. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten niets geantwoord hebben, doch wel om advies gevraagd. De heer Geurts Dus dit is voor de tweede maal. Voorzitter Ja, denkelijk is ons eerste antwoord te laat ingekomen, dat dit punt Diet op de agenda voorkomt, ligt hieraan dat de schetsteekening niet gereed was. De heer Fonck vindt dat de toestand dan voor vele menschen veel lastiger wordt De heer Geurts zegt dat de Voorzitter toch beloofd heeft de zaak niet te vertra gen. De Voorzitter herneemt dat hij alles gedaan heeft om de zaak te bespoedigen en de beer Genrts bly mag wezen dat de Raad dit punt huiten de agenda behandelt. De Voorzitter vraagt of iemand bezwaar heeft tegen de behandeling en aangezien niemand er tegen is, brengt hij in omviaag of er 5 stemdistricten zullen worden op gericht of 1 behouden blijft. Voor 5 districten stemden de heer G. Camps en Geurts, zoodat de oude toestand bestendigd blyft. Genrts tot Strijbos flauwe onzin wat je daar verkocht hebt. •Strybos Nou, ik heb verschillende lni gesproken die liever naar het dorp gaan stemmen als naar Oirlo. De Voorzitter deelt mede dat er 4 aan vragen om subsidie zyn ingekomen en wel le. van de Vakteekenschool om f 325, zynde f 25 meer dan de vorige jaren en wel op grond dat bet salaris van een leeraar wegens meerdere lesuren verhoogd dient te worden en de schoolgelden minder bedragen wegens het kleiner aantal leer lingen. De Secretaris leest de aanvrage en de daarbij behoorende staat van verantwoor ding over het afgeloopen jaar, voor. De heer Th. Camps stelt voor de be handeling san te houden tot bij de begrooting, dan kan iedereen erover denken. Wordt goedgevoodeu. 2e. van de Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau om subsidie van f 60. Wordt eveneens aangehouden. 3e. van de R. K. Venraysche Midden stand om f 60 subsidie voor de oprichting van een voorbereidenden haDdelscursus, In het rekwest wordt medegedeeld dat, aangezien de termijn voor aanvrage der Rijkssubsidie voor het jaar 1914, tot op richten van een 3jarigen handelscursus, verstreken is, de vereeniging zich voor stelt dezen winter een hulpcursus te geven en wel van 1 October tot 1 April 2 lesuren per week. De heer Fonck zou voor dit geval eene uitzondering maken en met de behandeling niet wachten tot bij de begrootiDg er is haast bij, want zoolang de subsidie niet gegeven is, kan de vereeniging niet doorwerken. De heer Th. Camps is daar niet voor, de vereeniging ontwikkelt geen program ma, en is eenmaal gegeven, dan blijft men aan den gang. De Voorzitter meent als de gemeente nu geeft, zij zich ook verb:ndt om den 3jarigen cursus te 3teunen. De Secretaris bemerkt dat de cursus aansluit aan bet lager onderwys; hij be twijfelt of er wel veel deelnemers zullen komen, omrede het herhalingsonder wijs zoo slecht bezocht wordt. De heer Tb. Caaaps zegt dat men dan op 2 plaatsen betaalt, bij de vereeniging en by het herhaliogsonderwijs. De heer Fonck zegt dat dit eene zaak van groot belang is, op alle plaatseD worden cursussen opgericht, het Ryk be taalt de helft der kosten, de geheele kosten komen op f 2500: binnenkort komt er een leeraar van het Rijk de zaak nader toelichten. Weth. Janssen zegt dat men de zaak zoolang aan kan houden, dan heeft men een beteren kijk er op. De Voorzitter vraagt of het niet moge lijk zon zijn, de cursus van 1 November tot 1 Mei te bonden, en verzoekt den heer L'iurensse secr der M. V., ter ver» gade/jng aanwezig, deze zaak toe te lichten De heer LaureDsse acht het minder ge» wenacht in April avondschool te houden, omrede de dagen dan te lang zijn. Hij wijst er op dat de cursus Diet zoozeer bedoelt herhalingsonderwijs te geven dsn wel bandelsonderwys, ook de leeftijd der leerlingen is onbeperkt, zoodat van aan sluiting aan de lagere school geen sprake is. De heer Fonck zegt dat aDdere standen zich steeds in de hoogte zoeken te werken en bij denkt dat de Middenstand dit recht zeker ook wel zal hebben. De heer Th. Camps betwist dit geenzins doch acht de zaak van te groot belang om er aanstonds op in te gaan. Op voorstel van den Voorzitter wordt deze zaak tot de eerstvolgende zitting aangehouden. 4 Van het R. K. Kerkbestuur te Oirlo om f 75 subsidie. In het rekwest wordt aangehaald dat de toestand der kerkgebouwen te Oirlo en Casteoray veel te wenschen overlaat en dat nu de jaarlyksche subsidie geëindigd is, het kerkbestuur vei trouwt, dat de Raad deze toch nog voor bepaalden of onbepaalden tijd zal willen toestaan. Zal bij de begrooting worden behan deld, terwijl de overlegging van rekening en verantwoording zal worden gevorderd. De heer Geurts acht 75 M3 kiezel voor den weg naar Oirlo nog te weinig en wil er meer op hebben. De Voorzitter antwoordt dat deze zaak in de vorige vergadering besproken is. Men kan alles overdryven, de kantonnier zal voor goede verdeeling zorgen. Nadat de heer Fonck ook nog op goed in orde maken van dien weg had aange drongen, hetgeen de Voorzitter Dogmaals de aanmerking ontlokte, dat deze zaak in de vorige vergadering behoorlijk toe gelicht en dus afgehandeld is, sloot hij ten 7,45 de vergadering met gebed. VENRAY, 6 September 1913. Maandag had alhier de viering van Koningins Verjaardag plaats Van bijna iedere woning Wapperde de nationale driekleur. Tegen 3 uur kwamen de school kinderen van de geheele gemeente op het Henseniusplein bij elkaar, allen voor zien van mooie mutsen en vlaggetjes, benevens de versierde sportwagens en rijwielen. Met Venra y s fanfarecorps aan het hoofd werd nu een mooie optocht door de verschillende straten gehouden, die zeer de aandacht trok. Na ontbinding van den stoet werden de schoolkinderen ongeveer 1000 in getal in de Muziekzaal onthaald op broodjes en had de uitdeeling der prijzen plaats voor de mooist versierde sportwagens en rijwielen. Ook werd door de kinderen der verschillende scholen ieder afzonder lijk een lied gezongen, waarvoor prijzen werden toegekend Voor de kleinen zal deze dag nog lang in herinnering blijven. Om 6 uur gaven Yenray's Fanfarecorps en Mannenkoor een afwisselend concert op de Groote Mark), dat door een talrijk publiek werd bijgewoond. Om 8 uur begon de Lichtstoet, waaraan de deelname echter niet buitengewoon groot was, hoewel er een massa volk op de been was, hetgeen nog meer toenam, toen op het Henseniusplein het fee9t besloten werd met tw; afsteken van vuur werk. Gedurende den geheelen avond heersch- le er eene gezellige drukte. Toen Zaterdagmorgen aan het station alhier de personentrein vau 9.22 achteruit zette uaar de losplaats, reed bij, vermoe delijk door het weigeren der luchtrem, met groote vaart op een wagen varkens, die gereed stoud om aangehaakt te worden. Deze liep daarop met kracht tegen de vrachtkar van Van Geud en Loos, welke aan de loods stond te iaden. De schok was zoo hevig dat paard en kar omverge worpen werden Beiden kwamen er zonder letsel af, doch aan de geladen stukgoederen werd veel beschadigd. Ook bleek bij aankomst te Nijmegen dat eeu varken, vermoedelijk ter Qorzake der botsing, dood in wageo lag. Per soonlijke ongelukken kwamen uiet voor, doch de aangerichte schade is nogal aan zienlijk, .\aar Den Haag;. Dienstregeling van den extra-trein op Dinsdag 9 September voor de leden van den Boerenbond en andere bezoekers der Haagscbe Tentoonstelling, Heenreis Venray vertrek 6 05 vm. Vierlingsbeek 6,16 vm. Boxmeer - 6,27 vm. Aank. Den Haag S.S. 10 .14 vm. fSrpg *1»' Der Haag S.S, ?e/ö,30 nam. Box meet u|fe' iv.jd"'-' - Vierlingsheek 10.47 - Venray - 10 58 - Wy maken de deelnemers aan de reis er opmerkzaam op, dal de kaartjes voor het vertrek aan het loket moeten worden afgestempeld. Het terugreis gedeelte kan reeds des morgens op het station van vertrek worden afgestempeld, zoodat men in Den Haag niet meer naar het loket behoeft te loopen. Bij het jl. Zoodag gehouden prijs schieten door het Gilde -Theobaldus" van Overloon en de Schuttery -St. Anna'' alhier, werden de prijzen behaald als volgt lste prijs P. Eibers, Venray 2e prijs M. Drabbels, Overloon 3e prijs H. Pee'ers, Venray 4e prijs M. Cleophas, Venray 5e prys W. Wilms, Veuray 6e prijs P. Crooijmaos, Overloon 7e prijs P. Daniëls, Overloon. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt was veel vee en biggen aange voerd. Hoewel er veel kooplieden waren was de handel iets minder aan dalende pryzeo. Ook de prijzen der biggen waren minder. Men betaalde van 7 tot 9 gld, per stuk. Er werd veel aanvoer onver kocht huiswaarts gebracht. Door den heer Joh. Claessens alhier is deze week eene nieuwe horizontale zaagmachine geplaatst, welke aan de hoogste eischen voldoet. Belanghebbenden raden wij aan, alvo rens hun hout op andereplaatsen te laten zagen, zich vaa deze prachtig werkende machine te gaan overtuigen. Redevaart Ooalruui. Aan de processies van Venray, Leunen en Boxmeer, die resp. komen op 8, 14 en 21 Sept., wordt vriendelyk aange raden tevens een bezoek te brengen aan de nieuwe kapelletjes op Trans Cedron. Ze zijn het bezichtigen waard Provinciaal Kapittel tier Eerw. Paters Franciscanen. In het voortgezet provinciaal kapittel der eerw. Paters Minderbroeders te Weert zijn Dinsdag respectievelijk tot gardiaan en vicarius gekozen: te Weert de eerw. paters Constantinus Castelijn en Barnabas Theunissen; te Maastricht, de eerw. paters Eleutbe- rius Sandfort en Werenfridus Neefjes; te Megeo de eerw. paters Wulfrauus Heiling en Isidorus Trienekens; te Venray de eerw. paters Sebastianus Haanen en Victorious Sieben; te Wychen de eerw. paters Simeon van den Akker en Bernulphus Kropman; te Woerden de' eerw. paters Anastasius Duinisveld en Ignatius Smeets; te Vorden de eerw. paters Rnaafius van Berkel en Bruno Spruit; te Nieuwe Niedorp de eerw. paters Ro- manus Crombacb en Rizzerius Remmen; te Heerlen de eerw. pateis Suithertus Smitz en Vitalis Keenen. Tot secretaris van de provincie ia be noemd de eerw pater Rcqerius Burgers. Tot praeses te Venlo de eerw paté'' Paulinus Hase en te Heerlen (S Bernardi no) de eerw. pater Damascenus Rora- bouts. WELL. Een treurig voorval bracht ons dorp Dinsdag iu opschudding, zoo meldt men aan de L K. Door een voor bijganger was nl. het lijk gevonden van Vict Huygen, liggende in een grooten plas bloed. De ongelukkige was op weg naar eeu geneesheer te Kevelaer. Onder weg. in de hei, overviel hem eeue hevige bloedspuwing, zoudat hij in zijn bloed gestikt is BERGEN. Naar wij vernemen is het kasteel Heijen met bijbehoorende gronden verkocht aan den heer Jurgena te Osch. OTTERSUM. Dinsdagmiddag heeft zich de 24jarige landbouwerszoon H. W. ten huize zyuer ouders alhier in beschonkeu toestand eeu kogel door het lijf geschoten, waardoor hy in levensgevaar verkeert. Of zulks hij ongeluk of met het doel om zich zelf van het leven te berooven is ge beurd, is nog niet bekend. Hy maakte dikwijls misbruik vau drank en was dan ook de schrik van iedereen, omdat hij steeds wapens bij zich droeg. Daags tevoren werd hem op de kermis te Siebengewald door de maréchaussée ook een met zes patronen geladen revolver ontnomen, terwijl hii reeds dikwijls met de justitie in aanraking is geweest. Gld. BLERICK. Door de marechaussee werd aangehouden J. G. alhier, verdacht van diefstal van een portefeuille met een aan zienlijke som gelds ten nadeele vau een expediteursknecht alhier. Het grootste gedeelte van het geld werd nog op hem bevonden. VENLO. Op Koninginnedag werden voor f 400 aan Oranjebloempjes, ten bate van de R. K. Militairenvereeniging, alhier verkocht. Mogen de dorpen ook zoo het nut en het goede van zulke vereeuigingen inzien 't Strekt Katholiek Venlo tot eer, GENNEP. Door het voortdurend gun stige weer dragen de boschbessenpianlen thans vour de tweede maal vluchten. HffgUeTc!3 tCJvrWU WtTlipf^kwip w na niet zoo groo\ is als bij den eersten pluk, kan eeu geoefend plukker er toch nog een flink daggeld mee verdienen. ROERMOND. De laatste gemeente raadsvergadering heeft aan Roermond een liberalen wethouder geleverd. Na een aantal stemmingen is bij loting aangewezen de heer Telders. Een model" politieman. Men meldt aan de L. K. 'Door een eigenaar van groote boom gaarden werd een dienaar van politie eener Zuid Limburgsche gemeente opgedragen een extra oog te houden op zijne boom gaarden, waaruit zooveel fruit ontvreemd werd. Een rijksdaalder verwisselde op dat oogenblik van eigenaar. Wie beschrijft echter de verbazing vau dien eigenaar, toen hij Dinsdagochtend met nog twee personen in de weide k wam en den politieman in een boom zag zitten, die zich onledig hield roet appeleu af te schudden, terwijl zijn vrouw ze opraapte. Frlaaclie toestand. In den Raad van Haarlemmerliede c a. kwarn een verzoekschrift in behandeling van een veearts te Utrecht, die zich daar dacht te vestigen, mits hij benoemd werd als gemeente keurmeester. De Raad was daar unaniem tegen. Een der leden zei, dat, wanneer men zoo'n keurmeester had, er veel te veel dood vee zou worden afgekeurd, 'l Ging nn juist zoo goed. Hoe 't nu dan gaat Keuring geschiedt thans door een slager vau de plaats, die geen enkel diploma heeft. Commentaar overbodig. Tel. Spoor wegongeval. Woensdagmorgen is te Boxtel een goe derentrein, komende uit de richting Deu Bosch, op een rangeerenden goederentrein geloopen. De aankomende trein reed dwars door den anderen heen, zoodat enkele wagens omgeworpen en eenige versplin terd werdeu. Ook de aanrijdende locomo tief is zoodanig beschadigd, dat deze buiteu dienst moest worden gesteld. De schade is vry aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken h&ddeu niet plaats alleen een remmer werd uiet gevaarlijk aan eeu schouder verwond. De oorzaak vau het ongeluk is. dat de machinist tengevolge van deu mist door eeu onveilig siguaal reed. Pnel up 11» kinderen. Te Nistelrode is het 2jarig kLd vau M. Kerkhof door een wagen overreden en gedood. DoodelIJke val Te Velp heeft Woensdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een jonge ververs knecht, zekere J., was met andere gerei- len aan het kasteel Biljoen aan hel werk. Plotseling stortte hy van eeu hooge ladder naar beneden en hleef stil liggen. Zijn kameraden, die ter hulp toesnelden, zagen dat J. dood was. De jonge man had den nek gebroken eu was direct dood. 1 erntUf De burgemeester van Vlymeu vei zoekt opsporing van deu 25jarigen A. J. v. Delft en de 17jarige H. van Bokhoven, die beiden reeds een week worden verm ei Een ongeluk is uiet buitengesloten, al is het ook mogelijk dat heiden zwerveu. Treurig. In den uacht van Maandag heeft eeu soldaat van de 4e comp. vau het reg. ïuf uo. 57 te Kleef zich op de W, C. van de kazerne opgehangeu. De ongelukkige was eenige minuten ua de taptoe in de kazerne gekomen, had zich daarna te slapen gelegd om eeu uur laier zijn treurige daad te volvoeren. Vlieger-waagliaizerlj De Frausche vlieger Pégoud haalt thans op het vliegveld te Buc allerdolst koene vliegwaagstukken uit. Hij stijgt eerst iu wijde spiraleu op honderden meters hoogte. Op flinke hoogte gekomen, brengt Pégoud zyn machine in loodrechte houding met den staart de lucht in wijzend. Het toestel daalt dan zeer stel, byoa loodrecht eu op een hoogte van 500 meter gekomen beschrijft het een cirkel over deu kop. zgn. kopbuiteleu I Men onderscheidt duidelijk den vlieger met het hoofd naar beneden. Het vlieg'uig behoudt dezen stand gedurende ongeveer 30 seconden en legt iu dien tyd eeu af stand vau 500-1000 meter af, terwijl de motor zwakker werkt. Pégoud brengt vervolgen* het toestel in gewonen stand. Een plechtig oogenblik, toen de herko zen leden, deze fier en frank, van harte meenend, gene met zedig neergeslagen 0ogen. op zalvenden toon wellicht alleen met de lippen zwoeren de he" fah'gVn <ier gemeente" nJaTTcsT^"rnog Fn* te behartigen. Zie zoo, nu zijn ze weer voor t jaren geborgen en behoeven dus voorloopig de kiezers niet te ontzien. En dat deden ze dan ook niet, want de eerste zitting der nieuwe periode werd geopend met een hoop min of meer verdachtma- kende uitdrukkingen aan het adres van een onzer armenmeesters. Maar ik geloof, als onze goede kuiper niet zooveel haar op de tanden had, het er in de armenkas beroerd genoeg zou uitzien, hetgeen de Voorzitter en wethouder Janssen ook ge noeg lieten doorschemeren. Toen kregen we hommeles met, de tram. De voorzitter was woedend, de aderen des toorns zwollen op zijn voorhoofd, als dondersla gen rolden de verwijtingen aan het adres des conducteurs van zijne lippen en de plechtige stilte werd verbroken door tal looze bedreigingen. Hij riep de hulp van den Raad in om den Augiasstal eens goed te reinigen, maar de Raad, gedachtig aan de spreuk „Hij, die zonder zonde is, hij werpe den eersten steen", toonde bijster weinig lust om dat zaakje op te knappen. Wel praatte deze of gene over de in structie, doch verder k .vam men niet. Aan alles komt een einde, dus ook aan de booze bui eens voorzitters, want toen onze goeie Willem van den Tram later vroeg of hij zijne lievelingsgeit op de Haagsche tentoonstelling mocht bezoeken, het beestje mocht anders heimwee krijgen werd hem vol vaderlijke welwillendheid Dinsdag een dag verlof verleend. Aan het einde der zitting werd het voorstel Geurts om de gemeente in stemdistricten te ver deden, verworpen en liet zijn vriend Strij bos hem leelijk in den steek. Door zulke behandeling tot in hel diepste zijner ziel geschokt, wierp hij Castenray's tweede afgevaardigde een weemoedigen blik toe en uit zijn verbitterd gemoed welden met schokkende stem de volgende woorden: Mijn vriend, mijn vriend, wat verkoop je nou voor (lauwe kul. Vijf aanvragen om subsidie staan reeds op het lijstje. Als de raad voor iedere behandeling zooveel tijd noodig heeft als voor het bespreken der Middenstands subsidie, dan kunnen we een volgende keer de spekkoek wel meebrengen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mtëenljea de» hhiiuIooim. 11. Onze vroede vaderen zijn steeds bereid waar noodig, te helpen. Geitenbond, tee- kenschool, fanfare, allen genieten subsidie, maar kunnen er nu geen paar gulden meer af om de Gemeentepaarden uit de ont-

Peel en Maas | 1913 | | pagina 2