Heeren Kiezers H. B. :!f ft Venraysche Kiezers, Kermis Holthees. flink Dansmuziek Dienstbode. ft. van VENRAY. Provinciaal Nieuws. Burgerlijken Stand VENRAY. Bij de op Maandag 7 Juli te houden stem ming beveel ik mij be leefd in Uw aller gunst aan. iets nieuws, Is anders, Steunt hem allen Notaris Liassen Notaris Liassen Notaris Esser te Horst, puike Kersen te koop, Heeren Kiezers JAN HUISMAN Streng verboden te jagen KIEZERS nette Dienstbode, Notaris Esser te Horst, TE KOOP 12 schoone Biggen, Correspondentie. Mejuffr. Magdalena Geertruida BONSEN, \f£rsëh$k)tüe fnêzers Duitsch geltL^itt,. H^t( t^flnur zal hel gemeentebestuur hihrop opmarkraam maken. De heec^.1 aGv^^lleraaus 6r bier veel op afbetfrl&k wordt verkocht. Hij zelf moetjjy thanjBok aan mededoen. Hij zoude ditfvtarne-tifgi.n haft zien, wani het bevorderd a|§4üP bet schuld maken. Vele artikelen zjM na^of 9 maanden versleten zijn dan^vTniet betaald, doch na de rest kan menJWiten. De voorzitter zegt hieraan weinig te kunnen doen, het beste is dat de concuren- len dit onderling regelen. Te half 11 werd de vergadering gesloten. Wegens plaatsgebrek aanmerkelijk ver kort. VKNRAY, 5 Juli 1913. Verleden Zondag herdacht de Maria- vereeniging haar vijfjarig bestaan. Het was een lust te zien, hoe trouw de leden opkwamen voor de algemeene H Com» munie. Erna viering zóó begonnen, moest een gunstig verloop hebben. Des namiddags op de bedevaart naar Oostium, al was het geen feeatweer, opnieuw dezelfde trouwe opkomst als 's morgens. De oproep -Niemand blijve thuis! Komt allen, Maria ter eere, u zelf tot heil had niet te vergeefs geklonken. Na een hartelijk welkomstwoord van den Weleerw. heer Rector Meijer, waarin deze het rerste lustrum met sympathieke waardeering herdacht, begon het plechtige Lof, met feestpreek van den Eerw. Pater Caecilius Helers. Een feestpreek inderdaad! Prachtig en pracliseh. Pater Caecilius wees op de natuurlijke, maar vooral op de bovennatuurlijke middelen, op werken en hidden in de actie der drankbestrijding. Toegerust met geestelijke wapenen, strij dend onder Maria's azuren banier moesten de draokhestrijdsters overwinnen, 't Was treffend, boe èa de Weleerw. heer Rector èn Pater Caecilius neerkwamen op het zwakke van het menschelijk pogen, waar de godsdienstige elementen, het gebed en de H. Sacramenten, ontbreken. Na de preek installatie vod een tiental leden. Het plechtige Lof werd voortgezet en na afloop daarvan trokken de leden naar het huis van den heer Camps, tegenover Trans Cedron, waar koffie en broodjes werden aangeboden. Er heerschte een ware feest stemming. De Mariasereeniging kan met voldoening terugzien op de bescheiden, maar echt christelijk viering van haar vijfjarig bestaan. En het Bestuur met zijn propagand.sen nog wel dankbaar zijn, dat God, die met welgevallen neerziet op nooit verflauwenden ijver en eendrachtige samen- werking, Hem en Zijne Moeder ter eere. den naaste tot heil, aan de Maiiaver6eni» ging van Ven ray schonk den wasdom en bet gedijen Al lijkt het afgezaagd, wij -zagen" door «Waar zijn de edele maunen. die stellen de edele daad Oprichting van eeu Kruisverbond Op de Tentoonstelling te Sittard behaalde de KI. Landhouwbond de vol gende prijzen Collecties, eerste prijs en f 20. Afdeeling bokken, tweede prijs en f 10. Afdeeling geiten le prijs en f 10, A. Kurvers te Oirlo. Afdeeling boklammeren 3e prijs en f2 A. Knrvers te Oirlo. Afdeeling gei Hammer en 2e prijs en f 3 Th. Houba te Oostrum, 3e prijs en f 2, W. Baltussen, Leunen. Eenjarige lammeren Een gulden, G. de Ponti, Oirlo. Landweer. Bepaling van de plaatsen, waar en van de dagen waarop in Limburg de verlof gangers van de Landweer, lichting 1906, hunne wapens enz. behooren in te leveren. Ven ray, 16 Juli te Venray. Horsten Sevenum, 10 Juli te Horst Meerlo en Waussnm, 17 Juli te Meerlo. Bergen, 18 Juli te Bergen. V: Ni 1 Dinsdag werd van hiernaar e ter beschikking der justitie raebt J. S. 69 jaar, arbeider ■h hier, verdacht van het plegen are handelingen met kinderen V tui 11 j»ar van dezelfde kunne. If naar de gevangenis overgebracht. vLO. Maandag had alhier in tegen woordigheid van Z.Exc. den Commissaris der Koningin, het E-uste Kamerlid Not. Haffmar-s, het Tweede Kamerlid dr. Nolens en verdere autoriteiten, de offici eele opening plaats van het nieuwe slacht huis Tegen 12 uur vereenigden zich de autoriteiten op het raadhuis er reed men in rijtuigen uaar het nieuwe gebouw. Wanneer men door de monumentale poort binnenrijdt, wekt het gebouw, omringd door mooie groene grasperken en aan weerszijden een vriendelijke woning voor keurmeester en maohimst, een aangena- men indruk. Natuurlijk heeft men zich de laatste snufjes op slachthuishouwgebied ten nutte gemaakt om hier een eerste klas inrichting te scheppen. Hef Kon. Felilpaar In Ijlmkurg Zaterdagmorgen arriveerde te Venlo om 10,28 de Koninklijke trein. Aan het station weiden H. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik begroet door den Commis saris der Koningin in Limburg, en den burgemeester van Venlo; levenswaren twee inspecteurs der S.S. bij de verwel koming tegenwoordig. Per auto reed het Koninklijk Echtpaar door Venlo. In do straten waarlangs de auto kwam, stond een dichte menigte op» gesteld, welke de vorstelijke personen geestdriftig toejuichte. De route ging vervolgens langs Tegelen, Swalmen, Roermond, Sittard naar Heerlen Langs de wogen in de verschillende ge meenten stonden de schoolkinderen in rijen geschaard, die onder leiding hunner onderwijzers den hoogen bezoekers natio» le liedereu toezongen. Hot einddoel van den autotocht was Heerlen, om een bezoek te brengen aan de Vroedvrouwenschool aldaar. Heerlen was mooi versierd, langs den weg stonden op gesteld alle bij de K. S A. aangesloten vakvereenigiDgen met hare banieren. In het gebouw der school werd den hoogen gasten een noenmaal aangeboden door den Commissaris der Koningin. Na bezichtiging der school werd een bezoek gebracht aan de Staatsmijn Emma en Wilhelmina. Tegen den middag verliet het Konink lijk Echtpaar Heerlen en reed per auto naar Sittard, om daar de Limburgsche landbouw en nijverheidstentoonstelling te bewonderen. In het tentoonstellingsge bouw werden hun ververschingen aange boden. Ferafe Kamerleden op bezoek Woensdagmorgen om 9 uur stonden de automobielen voor het hotel du Levrier te Maastricht om de Kamerleden te brengen naar Heerlen, waar zij onder leiding van dr. C. Meuleraan, de vroedvrouwenschool bezochten. Circa 11 uur reden de auto's op het tentoonstellingsterrein te Sittard. De voorzitter .ontving de bezoekers, die met belangstelling de tentoonstelling bezichtig den. En nadat op het terrein het tweede ontbot was genuttigd, reden de bezoekers naar Maastricht terug. Het in aanbouw zijnd station werd bezichtigd, en na een rondrit door de stad te hebbeu gemaakt, brachten de Eerste Kamerleden een bezoek aan eenige merkwaardige gehouwen. Aiilonintti<»loii£4»liik. MEERSSEN. Dinsdagavond circa kwart voor 9 kwam een automobiel in groote vaart den Houtnemerweg afrijden. De heer Willem Leenders van hier. die den weg wilde oversteken, kwam onder de auto. en werd circa 50 meter meege sleurd de auto hield enkele seconden op en tiBt den armen óngelilkk iff sen hl ledplas achter. Direct werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen, doch na enkele oogen dlikken gafLeenders den geest. De auto kwam uit de richting Valken burg en is over Rothern verder naar Maastricht gereden. Door de duisteru's en de snelheid van de automobiel verkeert men omtrent bet nummer in 't onzekere men meent 1013 P, hetwelk ook we! 1018 of 1015 kan zyn. De politie heeft een onderzoek ingesteld. I)e inzittenden bekommerden zich totaal niet om het voorgevallene, en reden oogenblikkelijk in nog sneller vaart weg. Ongeluk. De 20j »rige jongeling O. de H. te Eeraal die verleden week een scherpe patroon afsloeg en daarbij de kogel in het onderlijf kreeg, is in het ziekenhuis te Eindhoven overleden. VreeMelIjk vliegongeluk. Nabij Luik is Zondagmiddag de bekende Fransche vlieger Parisot tijdens een vlucht hij krachtigen wind met zyn toestel naar beneden gevallen, tusschen een groep menschen die stonden te kijken. De gevolgen waren vreeselyk; niet alleen de vlieger was dood, maar boven dien nog twee andere personen, terwijl eer. hevig verwondde later in het zieken huis is oveileden, Het geval heeft veel ontroering teweeg gebracht. 27 Juni—4 Juli 1913 (üeboorten. Autonia Antonetta Flinsenberg. Peter Hendrik Bnyssen Gerarda Jacoba Petronella Versteegen Petronella Huherta Wilhelmina Arts Gerardus Leonardos Verheijen Petronella Hendrika Linders Theodora Jacoba Anna Antonia Vermeulen Gertruda Huherta Dinghs Heudrikus Janssen Maria Catharina Smits. Sterfgevallen. Magdalona Geertruida Bonsen, oud 78 jaar, echtgenoole van Johannes Laurens Weenink. Margaretha Geilenkirchen, oud 31 jaar. Wegens plaatsgebrek zyn verschillende advertentiën. nicuwsbi iehten en inge zonden stukken niet kunnen geplaatst worden. Tot mijne diepe droefheid overleed heden na eeno kortstondige doch hevige ziekte, voortien van de H.H, Sacramenten, in den ouderdom van bijna 79 jaren, mijne geliefde eeht- genoote J. L. WEENINK. Venray, 29 Juni, St. Joseph-Geeticht. Leden, die nog Kainif. Knik of Tliouianalnkkeii noodig hebben voor de Rogge, worden verzocht deze te bestellen voor 15 Juli, omdat men dan verzekerd is van alles op tijd te kunnen afhalen. HET BESTUUR. Hoociach-'eo stemt daarom >n nieuven candidaat, welke - o den moed heeft gehad in det treden. TE VENRAV, zal publiek verknopen 1 op Maandag 7 Jn'i 1913. voormid. 10 nor, op verzoek en t«| hii'Ze van Jan van Dijck en kinderen aajn de Heide te Venray. 7 perceelen rogge en 2 perceelen haver staande te wassen aan de Heide. II. Deuzelfdan dag. 's morgens 11 uur, bij P. J. Beerkens in de Groote Straat te Venray, A voor Martinns en Gerard Berkens, 2 perceelen rogge, ieder groot 33 aren, staande te wassen aan den Leunschen weg naast Kusters en Swinkels. 1 perceel rogge aan den Merseloschen weg naast Theodor Stevens. B voor Ger. Kusters, brievengaarder, 1 perceel rogge en 1 dito aardappelen op den Landweort (laod van de wed. L. Raedls). C voorde wed. MartiDus Thielen, 1 perceel haver in den Nieuwmolen. D voor Joseph Baken, Eeri perceel haver in het Venraysch veld nabij de wed. Beclet. te VENRAY, zal op verzoek van Mechelina Maasseo op Donderdag 10 Juli a. s. des voormiddags 9 uur', ten huize van Marie. Msassen aan de Kruisseu te Venray, r publiek vorkoopen - Kasten, tafels, stoelen ledikant 2 zoo goed als nieuwe kachels, spiegel, schilde rden, porselein, glas en aardewerk, keukengerief. lampen, w&Bcbbuip, krui wagen, egge en hetgeen verder zal worden aangeboden. zal op Vrijdag 11 Juli, nam. 3 1111", bij M. Cremers te Venray aan het Steegsbroek, op verzoek van J. Rutten, publiek verkoopen 3 perceelen rogge staande aan het Steegsbroek, op de boerderij van Van Lierop. Aanstaanden Zondag bij G. L. VERBEEK, Houthandel, Voor de tweede maal is er thans een werkman candidaat gesteld voor onzen Raad. Zeer verwonderd was ik, toen ik in het laatste nummer dezer courant slechts ccne enkele aanbeveling las. Im mers, gezien de onedele wijze waarop de werklieden-candidaat bij de vorige ver kiezing door eenige thans aftredende leden is behandeld, had ik zeer zeker de offici- eele mededeeling verwacht, dat de heeren laat ik ze noemen A en B niet meer in aanmerking wenschten te komen. O, neen, ik bedoel met onedele handelwijze niet hei geschrijf over biercampagne in de N.V.C., dit was om zoo te zeggen con currentiet wist, maar door zetelende leden is over den werklieden-candidaat allerlei praat rondgebazuind, hebben zij zelfs niet geschroomd te verklaren, „dat zij met hem niet verkozen aan de groene tafel te zetelen', hebben zij zelfs zijn particulier leven aangetast. Waarom maken die aftredende leden nu hunne grieven niet openlijk kenbaar Waarom treilen zij nu niet terug Och, de vorige keeren hadden zij vrij spreken, toen leden hunne zetels geen gevaar, toen zaten zij vast, maar nu Kan loontje niet om zijn boontje komen'? Waarom zouden de werklieden geen afgevaardigde naar het Raadhuis mogen zenden Wanneer straks, als de Bouw- vereeniging met rijkssubsidie hare werk zaamheden zal beginnen en de Raad tot onbewoonbaarverklaring van een aantal huisjes kan overgaan, waarom mogen dan werklieden, arbeiders of keuterboertjes niemand in den Raad hebben, die hunne belangen verdedigd. Zullen zij dan lijdelijk moeten toezien, dat zij uit hun huisje, geërfd van vader op vader, verdreven worden, zonder dat er iemand is die hun de helpende hand reikt. Waarom zouden kleine lieden niet ver tegenwoordigd mogen daar waar ook hunne belangen bepleit worden. Zeker, ook onder de aftredende leden zijn er, die de hun toevertrouwde oelangen strikt onpartijdig behandelen, die gaarne daar waar noodig is, helpen. Luide wordt er gemopperd over onzen Raad, groot de ontevredenheid over zijne werkwijze. Maandag za! de stembus spreken en zullen wij zien, of al dat ge mopper is werkelijk gemeend, ofwel dat de kiezers denzelfden sleur willen volgen. KIEZER. Ilnnmlng en volgende tlagen bij COPPES te Holthees, Puike dranken. Nette bediening. Aanbevelend, op de goederen van de Familie POELS en P. J, VAN RENS, gelegen aan het Steegshrpek, Op wie zullen we a. s. Maandag onze stem uithrengeu Op niemand anders dan op de vijf aftredende leden. En waarom We weten niet tegenover welke der vyf aftredende leden de heer Odenhoven zich candidaat stelde. We zien niet in, waarom hy heter de belangen oDzer gemeente zou kunnen be hartigen dan de aftredende leden. Komt dus allen trouw ter stembus, om te toonen dat gij vertrouwen steldet en nog stelt in de vijf aftredende leden. Stemt allen zonder uitzondering op de Heeren Tli J. J II. Campa. .1 V. Fonek. J. ill. Ilicliels Tli Ci. J Sllls. II SfrijlioN Maakt op uw stembiljet alle puntjes zwart, behalve dat vóór den naam H. B Odenhoven. Vele kiezers Ken klein gezin in DEN HAAG vraagt tegen begin Augustus een voor keuken en bieswerk. To bevragen bij V. FONCK. alwaar alles nader te bespreken. zal op Woensdag 16 Juli 1913, nam. 3 uur ter herberge en op verzoek van Fr. Koppens te Venray aan den Nachtegaal, publiek verknopen 40 eikeboomen, 1 each, 2 berken, 13 dennen, 2 canada's, 1 wilg, 2 peren eo 2 kersen en 50 nos. dennen opleggers, op de boerderij den Nachtegaal en het boerderijtje afkomstig van Oosters. De boomen op het boerderijte van Cus ters vóóraf te bezichtigen. -HUBENPLAATS" Leunen.

Peel en Maas | 1913 | | pagina 2