Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Provinciaal Nieuws. De oorlog. Ingezonden. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Dienslen le Venray. Notaris Esser te Horst, Blindenuit voering;. Huwelijken. Parochiekerk. Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan .- ÜNiuerlid Hocriiiontl. Zondag had in de afdeelingen der Kath. Kiesvereeuiging te Roermond de definitieve stemming plaats voor de verkiezing van den candidaat voor de Tweede Kamer. De heer Th. Verheggen, burgemeester van Buggenum, verkreeg 5053. de heer M. Bongaerts, ingenieur van den Rijkswater staat te Goes, 1988 stemmen Zoodat de heer Verheggen tot candidaat der kiesvereeni- ging ia geproclameerd. kerkdiefstal. De maréchaussee heeft, naar het -Vad." meldt, te Roermond aangebracht J. V., restaurateur van antieke voorwerpen te Zwolle, verdacht vaD diefstal van een Mariabeeld te Haudel (Gemert.), in Januari ,;l. Hy is in de gevangenis opgesloten. Reeds eenige keeren werd in de Tel. melding gemaakt van kerkdiefstallen, gepleegd in de Genade-kapel te Handel by Gemert, te Gemert, Aarle Rixtel en Mierlo. Trots alle uasporingen mocht het de politie echter nimmer gelukken, den dader op te sporen. Dezer dagen werd nu uit de kerk van den H. Lambertua te Helmond wederom een M aria beeldje vermist eo rezen toeu vermoedens tegen een bekend ingezetene, den sigarenhandelaar C. Deze ia thans Woensdagniorgeo in hechtenis geDomen en heeft bekend de diverse dief stallen gepleegd te hebben. Alle gestolen voorwerpen werden dan ook te zijnen huize teruggevonden. Gods dienstwaanzin moet de oorzaak geweest zijn, Ongeluk. In een onbewaakt oogenblik is, naar de »L. K." meldt. Dinsdagmiddag te Vroenhoven het 3 jarig zoontje van den heer Coenegracht in een mestpoel geraakt en jammerlijk verdronken De plawmolen. Het hotel «de Plasmolen" heeft een aan trekkelijk meer gekregen in een waterval in het St. Jansbosch n.l, dicht by het bótel is in het bosch een waterval gemaakt, die bet in deze omgering mooi doet. Boaehbraml. Naby Gennep is Woensdagochtend een oppervlakte van eenige hectaren jong dennenbosch en eikenhakhout verbrand. Doodelijke val. Men schrijft uit Eist aan de Gld. Woensdagmiddag viel P. J., voeimans- knecht by de wed. Jacobs te Nijmegen op den Rijksweg oüder Oosterhuut van een door hem bestaorden meubelwagen met het gevolg dat hij enkele oogenblikken daarna den geest gaf. De Belgi&elie Making geëindigd. Het socialistisch congres te Brussel heeft Donderdag met 1000 tegen 300 stemmen besloten, dat onmiddellijk de arbeid hervat zal worden. Tel. VENRAY 26 Apri! 1913 Ken Jubilé. -Dat had Kapelaan Smeets verleden ZoDdag in de Congregatie maar goed gezegd, geen centeD, maar zilver en goud moest het zijn. Het moest een gift zijn der Congregatie en een vijftigjarig jubilé waar dig. waarop de Congregatie altijd met trot8ch en voldoening als haar cadeau kan neerzien." Verwonderd vroeg ik waarvoor dat cadeau dan dieoen moest en welk jubel» feest er wel te vieren viel. En toen ver nam ik, dat het weldra vijftig jaren zou geleden zyn, dat de Maria Congregatie van Venrsy naar Oostrum ter bedevaart trok. Een beele tijd Met vreugde zullen de oud-Congreganiaten zich de dagen her inneren, dat ook zij deel uitmaakten van die nitgelezene schare godvruchtige Maria» kinderen in liefde der hemelsche Moeder zoo verknocht. En wij kunnen het best begrijpen, dat ook tij, en wel op de eerste plaats, prijs er op stellen een ruime gift bij deze ge legenheid te mogen geven aan Maria, de Lieve Vrouwe van Oostrum, in dank voor al bet goede in die zoo snel vervlogen, schoonen tijd van Haar ontvangen. Naar wy verder vernamen, hebben de CongreganisteD het vaste plan, om by de leden en oud-leden eens goed op de beurs te kloppen, teü einde een waardig eo passend jnbilégeschenk by gelegenheid der processie te Oostrum te kunnen aan bieden. Mogen zij volkomen in hunne blijde verwachtingen en ijvervolle pogingen slagen en het gezamenlijk geschenk de jareo door getuigenis afleggen niet alleen van een groote milddadigheid, doch even zeer vaD den goeden smaak en waren godsdienstzin dezer ware Mariakinderen, en moge de lieve Vrouwe van Oostrum het allen honderdvoudig loonen 1 Overzicht van de keuring van vee en vleescb over de maand Maart. Goedgekeurd geslacht vee 22 runderen, 23 kalveren, 6 schapen, 4 geiten. 182 varkens, waarvan 148 voor export, 30K.G. vleescb. Noodslachtiog 3 runderen, waarvan 2 afgekeurd, een kalf en 2 paarden goedgekeurd. Afgekeurd 1 levers en twee halve levers van runderen, 2 varkenslevers, 3 kalfslevers, 1 kalfshart, 2 stel varkenslongen, 1 stel kalfslongen, 1 stel runderlongen, 1 stel varkensnieren en 2 uiers. Wegen van provinciaal belang Gedeputeerde Staten van Limburg. Gelet op het door de besturen der ge meenten Venray en Wanssum te kennen gegeven verlangen, om de hieronder om schreven wegen opgenomen te zien in den staat der wegen van provinciaal belang. Gezien het ter zake uitgebrachte rapport van den hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat in dit gewest. Gebruik makende van de bevoegdheid door de Prov, Stateu by besluit van 9 Nov. 18(56, met wijziging van 2 van hun besluit van 10 Juli te voren aan het Gede puteerd Bestuur toegekend, om -den be reids vastgestelden staat der wegen van provinciaal belang aau te vullen met die wogen, welke het zal oordeelen dat onder de reeds aangenomene hadden behooren te zijn begrepen." Besluiten Voormelden staat, bevatrende 226 wegen die van provinciaal oelang zijn te achten, als nog aan te vullen met de twee vol gende No. 227. Weg aanvangende in liet ge hucht Oostruro( Venray) naby de kerk aan den weg no. 4 der tabel en leidende door Ooatrum langs Geijslerender heide en Heihuizen door hel gehucht Geysteren (Wanssum) en eindigende aau den weg no. 33 der tabel nabij de kerk te Geysteren No. 228. Weg aanvangende aan het station Venray. volgende der. in 1902 aangelegden tweeden toegangsweg naar het station, alsmede de in 1905 gemaakte voortzetting daarvan tot aan de school en de kerk te Oirlo, van dit punt af tot aan deu provincialen weg Venlo Maashees. In de Zondag gehouden vergadering van de R K. Werkliedenvereniging werd tot afgevaardigde gekozen naar den Katholiekendag te Heerlen, de heer H. Oudenhoven. Zaterdag, Zondag eD Maandagavond gaf in de Muziekzaal alhier de Bioscoop Juliana voorstellingen. Vooral Zondag was de belangstelling enorm groot. Onder de talrijke mooie nummers beviel wel het meest -het vergaan van de Titanic." Onze dorpsgenoot, de Heer D. de Groot. Hoofd der school in *t Josephs- Gesticht alhier, is geplaatst op de voor dracht voor schoolopziener in het district Medemblik. Verleden Dinsdag nam de Tweede Kamer met 52 tegen 23 stemmen de nieuwe wet op deo kindertoeslag en ver. hooging huishuur voor onderwijzers aan en zulks in te gaan 1 Juii a s. Aangezien in onze gemeente van de hoofden of onderwijzers, 12 van de 18 gehuwd zyn en kinderen hebben beteekent dit voor dezen met ingang van 1 Juli a.s. eene verhongiog van salaris, varieerende an 90 tot 170 gulden. De vergoeding voor huishuur voor.ge huwde onderwijzers komt daardoor in de gemeente Venray te staan op f 125. Blijkens achterstaande advertentie zullen de blinden van het St. Henricusgesticht te Grave morgenmiddag om half 6 in de Muziekzaal alhier eene uitvoering geven I)at het de moeite ruimschoots waard is deze uitvoering bij te wonen, blijkt duidelijk uit een verslag in het Huisgezin, over een te 's Bosch gegeven uitvoering, wat wij hier laten volgen Ten bate der conferentie van den H. Vincentius in de parochie van St. Catha- rina werd Vrijdagavond door de blinden van het St. Henricnsgesticht te Grave een groote tooneeluitvoering gegeven van het historisch ireurspel in drie bedrijven -Om eene kroon of de kinderen van Eduard IV. koning van Engeland". Dank den ijver der dames-collectricen was de groote Casinozaal stampvol. Wij zagen er vele Eerw. heeren geestelijken, Eerw. Fraters en tal van aanzienlijke families uit de parochie. Het spel der blinden, wien door de gelegenheid om hier op te treden een groot genoegen was bereid, heeft onze verwachting verre overtroffen. Natuurlijk was het spel niet volmaakt, vielen er dezelfde feilen te ontdekken, welke het dilletanti8me aankleven, maar het rolvaste het zekere bewegen, op elkaar toetreden, handen geven, 't overhandigen van boeken brieven, het neerzetten van licht enz., het geschiedde allemaal zoo zeker, zoo geheel zonder de minste aarzeling, dat iedereen zich afvroeg boe zoo iets mogelijk was. Wie meent dat het optreden der blinden deerniswaardig was, vergist zich terdege. In bun spel, al was het dan een drama, viel eeD opgewektheid, een geheel-zich- geven, een ambitie, die beroepspelers eigen is, te bespeuren, dat het kijken en luisteren naar hun actie en woorden werkelijk een aangename en boeiende ontspanning werd hetgeen verhoogd werd door de frissche oostuums en de mooie grime. OOSTRÜM. L. H. deu Bis schop vao Roei d is benoemd als Kerkmeester, in u plaats van den heer Antoon Loonen, di ns zoon. den hoor Willem Loonen. OIRLO. Door do kiezors van Oirlo zyn drie rekwesten verzonden, oen aai: den Minister, een aan Gedeputeerde Staten en een aan deo Gemeonteraad van Venray, tot het verkrijger van een afzonderlijk Stembureau te Oirlo. In verhand met het verzoek om aanleg eener losplaats te Oirlo is dezer dagen door den lospecteur dor S.S. een onderzoek in loco ingesteld. Het aantal wag uladiugen voor Oirlo bedraagt cirra 300 per jaar. MEERLO, Naby het station Meerlo Tienray is een uii i- strektheid jong deti- nenbosch afgebrand. De perceelen behoor den aau verschillende eigenaren toe. BERGEN, Maandag vierden het echt paar P. Reyntjes do gouden bruiloft, waarbij zij heel veel belangstelling mochten ondervinden. Bij gelegenheid der gouden bruiloft, waaraan, zoials inworpen de gewoonte is, de geheeie prirrtHne deelneemt, werd door fanfare, schuttel svereeniging, wiel rijders, medegewerkt om het feest op te luisteren. Toen eenige feestelingen in zeer opgewekte stemming naar Ayen gingen, zagen zij dat de tu.-tbchen Ayen en Bergen gelegen windmolen oog draaide. Terwijl zy met den molenaai een praatje maakte, zette een hunner den molen plotseling stil. met het gevolg, dat door den bevigen schok, de as brak en alle vier de wieken met donderend gekraak omlaag stortten, gelukkig, doch wonder boven wonder zonder iemand te LelTen, daar zich ver schillende personen in de nabijheid be vonden. Behalve de aanzienlijke .chade. die hem is toegebracht, is de molenaar geruimen tyd van zijn broodwinning beroofd. VENLO. Zaterdagavond geraakte een der dekknechts van de Bergerstoomhoot J. v. Sas te Venlo door een ongelukkig toeval over boord en verdween, eer er hulp kon opdagen ter reduiug in den stroom der Maas. Des anderendaags werd zijn lijk naby Venlo opgevischt er, Maandagmiddag naa'' Cuyk per boot gebracht aan de loskade. Het werd uaar ziin woning gevoerd, waar eene arme weduwe met hare vijf zeer jeudige kinderen, den zoo treurig omge komen man en vader in de lijkkist liggend, zagen binnendragen. Een droevige mstaudighuid is zeker wel dat voor eenige jaren ook de broer van den verdronkene in Duitsrhland bij het ne men van oen had .mt jvon verloor. De eskadrons'vat. „ttïoreg. bom en, te Venlo in garnizoeB, die op 28 April a.s. van daar marcheerende zullen vertrekken, worden op dien dag ingekwartierd te Asten en Someren en marcheeren den volgeden dag naar Oirschot, alwaar na gebonden nachtkwartier de marsch naar Tilburg wordt voortgezet, waar zy te ongeveer 12 uur in den middag zullen aankomen en feestelijk worden ingehaald. MAASNIEL. Dinsdag avond kregen 2 machinepoetsers van de Staatsspoorwegen, P. en Scl m., wonende de alhier, ruzie, die zoo hoog liep, dat P. eene ernstige hoofd wonde bekwam, waardoor hij buiten kennis geraakte en nog niet tot bewustzijn is teruggekeerd, zoodat zyn leven in gevaar verkeert. Scbm. heeft zich uit de voeten gemaakt. De verwonde P. is in het Louisagesticht te Roermond ter verpleging opgenomen. Een vroegere tusschen hen bestaan hebbende veote schijnt hiervan de oorzaak te zyn. ROERMOND. Zondagmiddag had te Roermond eene vergadering plaats van kantoorbedienden der posterijen en tefe- grafie. Na een kracutig woord van dhr. Houben (Sittard) werd overgegaan tot het oprichten van een hond. Tot voorzitter werd geko zen dhr Houben (Sittard) tot penningmees ter dhr. Gregoire (Valkenburg), en tot commissarissen dhrn. Corten (Meerss^i), De Bruyni (Venraai), Driessen (Tegelen) en Hermans (Valkenburg). Algemeen werd aangedrongen op positie verbetering. Na een aanwakkerend woord door dhr. Janssen (Deurne) en Schobben Oulpen, werd de vergadering tegen 5i/z uur gesloten. OEFFELT. Dinsdagmiddag had aan den in aanbouw zijnden molen een ongeluk plaats dat ernstige gevolgen na zich kan ■deepen. Zekere K. uit Cuyk aan den molen werkzaam kreeg een steeD op zijn hoofd die van boven uit den molen kwam vallen. Hevig bloedend werd hij de naastbyzynde woning binnongedragen, waar dokter S. uit Gennep de wonde verbond waarna de getroffene per rijtuig huiswaarts werd gevoerd. Skoetari gevallen. Hel groote feit van den dag ia lie iiiiH'tiiifiK van Hkortnri door de illoiifeiiegljiien. Een geweldige strijd is aan den val van Skoetari voorafgegaan. Nadat de stad acht en veertig uren lang concentrisch beschoten was, begon Maandag in de vroegte de stormloop. De zware Servische artillerie nam deel aan het bombardement. Toen de Tarjtb>sj in handen van Monte negro was gevallen gaf Essad pasja de vesting over, daar het toen nutteloos was den strijd verder te voeren. De val der stad werd beslist, door do Servische artillerie, nadat de Servische generaal Bojovitsj en de minister van oorlog Martinowitsj het plan voor den stormaamval hadden opge steld. Het schijnt, dat. de Turken door de bestorming verrast werden, tenminste zij verlieten de stellingen hi j Bredica zeer snel. Skootari moet grootendeels in puin liggen. lie iiiogeiitllietleii. Ondertiissehen liggen de zeekasteelen dor groote mogendheden steeds rustig voor de Montenog! ynsehe kust. etn te protes- teeren tegen de voortzetting der belegering van Skoetari. Reuter verneemt, dat de nota van Oostenrijk aan de mogendheden er op wijst. dat Oostenrijk-Hongarije niet kan toestaan, dat de situatie, in het leven geroepen door het binnenrukken der Montenegryuen binnen Skoetari, blijft zoo als zy is. Het prestige der mogendheden is geschokt en Oostenrijk noodigt derhalve de mogendheden uit, om een beslissing te nemen, betreffende de te ondernemen stappen, om dit prestige weer te herstellen. Oostenrijk verklaart, dat. in dien de mogendheden geen spoedige beslissing kunnen nemen, het verplicht zou zyn, om zelf zorg te dragen, dat de besluiten der mogendheden gëerbiedigd worden en Mon tenegro Skoetari ontruime. Tel. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Nuh&tdie en nog wat. M. de R. Wanneer men de Raadsverslagen na gaat. staat men werkelijk verstomd welke principen onZe raad er vaak op na houdt. Soms gebeurt bet dat er werkelijk subsidie gevraagd wordt voor een goed doel er, dan is het Zuinig zyn, mijne heeren. 't kan niet lijden, ofwel zooals met de sub sidie van liet Groene Kruis, zoo'n beetje kan niet baten. Mij dunkt, dat het bestuur van het G. K. toch wel geweten zal hebben wat het vroeg an csrst wel degelijk z»i hebben nagerei. e.:u. Het verwonderde mij dan ook Jat geen der leden het voorstel deed om eens flink in den zak te tasten, zoonis voor de fanfare. Niet dat ik de fanfare subsidie misgun, maar het wo^dt wel een beetje kras zooals de subsidie voor de fanfare er te pas en te onpas met de haren bij wordt gesleept. Subsidie geven kan noodig en nuttig zijn, maar dat men ook eens over de brug kome met hetgeen gepresteerd wordt, maar dan zyn er steeds uitvluchten als de moed was er uit. de studie vordert goed enz praatjes die geen gaatjes vullen. Het geld groeit den mensehen toch waarachtig niet op den rug en liet is ieder jaar maar verhooging. Zoo ook met do 8alarisverhooging. van dezen en genen en wat mij ook verwonderde is de benoeming van een gemeentebodetramcontroleur gemeente- tevens onbezoldigd rijksveld wachternachtwacht, waarvoor zoover bekend noch oproeping heeft plaats gehad noch in de raadsvergadering is behandeld. Zoo ik my niet vergis is er een tijd ge leden aau het Dag. bestuur opdracht ver strekt uit te zien naar een voorwerker gemeentebode. doch is geen geld toege staan voor een 4de veldwachter. Dit moet toch volgens de gemeentewet in het openbaar behandeld worden en zou dan zeker in het verslag zijn opgenomen. Zonder op den persoon des benoemden iets af te wijzen, wordt echter zulke een zijdige benoeming door de gemeenteuaren afgekeurd. Men zegt waarom geen solli citanten opgeroepen, of zyn geboren Ven» rayers ongeschikt voor een gemeentebe- trekking Dankend voor plaatsruimte teeken ik Hoogachtend, Een trouw lezer v. k. raadsverslag VENRAY. Aangifte van den 18 tot den 25 April Geboorten. Antoniue Adriaan Potten. Peter Michael Antoon Kruissen. Josephina Gertruda Johanna Bonants. Martinus Petrtls Jacobus Swinkels. HeDdrikus Gerardus Vermeulen, oud 26 jaar, arbeider en Julia Schwachöfer, oud 22 jaar, beiden te Venray. Peter Johannes van Mil, oud 31 jaar, landbouwer te Oploo en Leonora Hoberta Claessens. oud 29 jaar, zonder beroep te Venray. '1 heodorus Hubertus Claessens, oud 25 jaar. landhouwer. en Wilheltnina Huber ts Teuws. oud 25 jaar, zonder beroep, beiden to Venray. Antonius Martinus Hubertus Thielen, weduwnaar van Elisabeth van Aarssen, koopman, oud 30 jaar. en Maria Ardina Cuppen, oud 27 jaar, beiden te Venrsy. Ilendrikus Wilhelmus Kessels, oud 31 jaar. schoonmaker, en Maria Petronella Baltissen, oud 28 jaar, heiden te Venray. Sterfgevallen. Johannes Jochims, oud 69 jaar, we- duwn. van Johanna van Herwynen. Peter Johannes Martinus Linders, oud 1 jaar. Wilhelmina van Handel, oud 55 jaar, eehtgenoote van Hendrik Janssen. Martinus Ilendrikus Marie Swaghoven, oud 18 d. Johanna Catharina Janssen 24 jaar. Petronella Antonia Maria Leussen, 1 j. Petrus Gerardus Gielen, oud 47 jaar, echtgenoot van Maria Elisabeth Sverig. Maandag 8 uur jaarg. voor Jan Caraps. 8 uur leesmis voor de overleden familie Linders half 9 jaarg. voor Hend. Poels en Anna Mech- tildis Voesten. Dinsdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Johanna van de Paseh, ouders en iarailie. Woensdag 8 uur jaarg. voor Mathijs Derks. half 9 jaarg. voor Willem van den Munckhot en zijne eehtgenoote Johanna Tammerveld. 8 uur leesmis voor vrouw Janssen, als lid der Mariavereeuiging. Donderdag O. H. H emelvaart, geboden feestdag 's namiddags om 4 uur kerkelijke zegening van het nieuwe orgel, gevolgd van orgelkoncert te geven door den heer Henri Hermans, 1ste prijs aan het conservatoire van Luik, organist bij O. L- Vrouw te Maastricht. Het orgelspel zal afgewisseld worden met eene cantate en andere feestzangen door het kerkkoor Cecilia. Het program zal aan de ingangen der kerk tegen 10 cent verkrijgbaar zijn. Besluit met Lof en Te Deurn. Na het Lof „Aan fl. o Koning der eeuwen", door het volk, met begeleiding van orgel. Vrijdag 6 uur hl. Mis en vereer ing van 't hl. Hart. 8 uur jaarg. voor Gerard Geurts, Johanna Buggems en ouders. Zaterdagom 6 uur leesmis voor Cath. Janssen Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruis dagen, om 6 uur Hoogmis waarna processie. Morgen om half 5 hl. Familie. Heden om 5, 6 en 7 uur H. Mis, met instructie 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 Vespers, 5 uur Lot. Maandag, Dinsdag en Woensdag, Kruisdagen, hall 8 processie waarna Hoogmis. Dinsdag 5 uur Lol. Donderdag foestd v. s Heeren Hemelvaart om "u* fl <4. kwart na 4 pers, 5 uur Lof. Gen-rale absolutie voordeledea "lét Derde Orde, na de mis van 6, 7 en 8 uur vt na het Lol. Vrijdag, lste Vrijdag der maand begint de novene ter eere var. den H. Geest tot voorberei ding van het Pinksterfeest, hall 8 hoogmis. Na de Missen zullen de voorgeschreven gebeden verricht worden om 5 uur Lof. Gedurende de Meimaand zal in deze kerk des avonds om half 8 het Rozenhoedje gebeden worden waarna lofzang, op Zon- en Feestdagen het Rozenhoedje onder het Lof. Zondag 4 Mei om 9 uur vergadering voor de leden der Derde Orde mannenaiileeling, 2 uur vrouwenafdeeling. Mariakapel Oostrum. Maandag 28 April zal in de Kapel ge durende den heelen dag het H. Sacrament zijn uitgesteld, half 7 completen en Te Deum 1 Mei, feest van 's Heeren Hemelvaart, 3 uur plechtig Lof, preek en processie om de Kapel. Zondag 4 Mei, 's morgens Hoogmis voor de H. Familie en R.K. Werkliedenvereen. van Venray. "s namiddags aankomst der processie van Merselo. Lof, preek en processie. 1 dienstmeid voor Afferden I dienstmeid voor hij Boxmeer 1 2de meid voor Venlo 1 boerendieustmeid voor Broekhuizenvorst 2 keukenmeiden voor Venlo. 1 dienstmeid voor Venray. 2 kleermakersknechts voor Venray. 1 keukenmeid voor Tegelen, 1 meisje van 16 of 17 jaar voor Welt. 1 hoerendien8tmeid voor Venray. I jongen voor winkelbediende, 17 of 18 jaar, kindermeisje van 13—14 jaar 1 2de meid of kindermeisje voor Venlo 16 jaar 1 jongen voor licht kantoorwerk, Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot half 12. zal op nader te bepalen dag in de maand April ter herberge van de wed. Arts t» MerseloVenray op verzoek van de kin deren MuijzersPubben, publiek ver- koopen Een vruchtbare eD goed onderhouden boerdery gelegen te MerseloVenray» bestaande uit gebouw, tuin, boomgaard» bouw- en weiland. Wordt in perceelen en massa geveild. Groot 10 hectaren 74 aren 20 cent.

Peel en Maas | 1913 | | pagina 2