Limburgsch Nieuws. Tooneeluitvoering ALLEN, Notaris Haffmans, ZITDAG houden Beukenplanten Fr. WINCKENS Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Algemeen Nieuws. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. „St. Hubertus", Merselo. Notaris Linssen TE KOOP Eindtstraat D 24. Tevredenheidsverklaring. Tevredcnheidsverklaring. Cliolera. merkte de conducteur de vergissing en J Ook een fooil Geboorten. Parochiekerk. Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan .- in de zaal van de wed. M. Arts. op Zondag 1 December. te puike 3jarige Medua bezet. De aanval ging met groote moeilijkheden gepaard, want straten en wegen waren door geweldige stortbuien en smeltende sneeuw in modderbeken ver» anderd. Onder aanvoering van generaal Martinowitsj, die ook de operaties bij den Tarabosj leidde, werden, niettegenstaande de groote terreinmoeilijkheden, de Barba loessi-hoogten genomen, die door twee Turksche bataljons en een handjevol artillerie werden bezet gehojiden. Na een harden strijd van drie uren moesten de Turken met achterlating van twee machinegeweren het veld ruimen. Hun artillerie konden zy echter in veiligheid brengeD. Te Constantinopel kwamen Zaterdag 54 gevallen van cholera voor. Zondag 45. Er stierven in die dagen 82 lijders. In het geheel kwamen er tot Zondag 224 gevallen voor, waarvan 85 doodelyke. De cholera woedt in het leger voort in de buurt van Hademkeui, waar men de lyken bij wagenvrachten oplaadt. Zaterdag kwamen ongeveer 8000 ge wonden en choleralijders te San Stefano aan, dat éèo groot hospitaal geworden is. redesonderliandclingen De -Msb. schrijft Men verneemt, dat Bulgarye in naam der verbonden mogendheden bevestigend antwoordde op het verzoek van Turkye om een wapenstilstand. Bulgarye eiscbte de overgave van alle plaatsen, welke thans nog belegerd worden, met name Adrianopel, Tschataldscha en Skoetari en noemde als basis voor de vredesbesprekin» gen de overgave van het Turksche gebied in Europa aan de Balkanstaten. De "Evening News" pub'iceert een telegram uit Constantinopel, volgens het welk de grootvizier Donderdagmot gen aan den correspondent der -Daily Mail" ver klaarde, dat de Bulgaarsche voorwaarden tot het sloiten van een wapenstils'and en een daarop volgenden vrede onaannemelijk zjjn. De oorlog zal worden voortgezet, tenzy de voorwaarden ingrijpend worden gewy zigd. De Bulgaren eischen de overgave van Adrianopel, Skoetari, Janina en de Tschataldschalinie. De Porie oordeelde de Bulgaarsche voorwaarden voor een wapenstilstand on aannemelijk en beval Nazim Pacha den oorlog voort te zetten 1 Aanbieding gemeenterekening 1911 met rapport der commissie van onderzoek. 2 Benoeming van een onderwyzer aan de O. L. School te Oostrum. 3 Plan tot ontginning gemeentegronden met betrekkelijke besluiten. 4 Verordening omtrent motor- en rijwielen. 5 Mededeeling goedkeuring raadsbe sluiten omtrent den verkoop bosch, ver koop van grond aan Thuijls en ruiling van grond te Oostrum. 6 Besluit tot indeeling dor gemeente in 8choolwijken. 7 Reclame's Hoofdelijken Omslag. 8 Mededeelingon. Waarschuwing. Wy herinneren de belas'ingplichtigen eraan, dat vóór 30 dezer de Grondoelas ting, de Personeele belasting en de Bedrijfsbelasting moeten betaald zijn. Naar wij vernemen heeft de Heer J. Broeder, om gezondheidsredenen ont slag aangevraagd als Directeur van Venraysch Fanfarecorps, genomen, tei wyl de leden-zangers een paar muziekstukken zullen uitvoeren. Het behoeft dus geen betoog, dat ook deze uitvoering wol in den smaak zal v.allen. I löjarige jongen voor boerenwerk. 4 kindermeisjes 13 a 14 jaar. 1 boerendienstknecht. Eei\ paar mooie blijspelen en verschillen- twee 5 centskaarljes een gouden vijf de komisc' voordrachten zijn in studie francs-stuk in plaats van een dubbeltje. Nog vóór het eindigen van den rit be» j 1 daglooner voor Venrav. 1 '«olenaarsknecht voor-windmolen. Steldo de betrokken persoon liet goudstukje Het kantoor is geopend op werkdagen van 1? ter hand. ttot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot hall A's belooning voor zijne eerlijkheid,12',, ontvingen de conducteur en de wagenbe- ('!ke a,anvr:)ag van werkgevers behoort 25 ct HORST. De rechtbank te Roermondj veroordeelde den voormaligen postdirecteur stuurder iedereen nieuw aarden éèn B alhier tot 2 jaar gevangenisstraf cent sigarenpijpje cadeau te Roermond VENRAY, 23 November 1912. Zondagavond had alhier de plechtige inzegening en opening plaals van het. Patronaat »St. Antonius". De groote zaai van het Palronsntsge. bouw was flink fezet ad bdinlstdfendec No een mooi muzieknummer door de Fanfare, verrichtte de ZeerEerw. Heer Pastoor de plechtige iozegening, waarna de Directeur, de Eerw. Pater Regalalus, met een kort woord het Patronaat voor geopend verklaarde. Door Fanfare en Mannenkoor werden nu wederom een tweetal flinke nummers uit gevoerd waarna de Eerw. Pater-Directeur als spreker optrad. Z Ew. besprak in gloedvolle taal de voorbereiding en tot staDdkoraing van dit hoogst nuttige ge bouw en bracht hulde aan architect en aannemer, de heeren Martens en Louis Wijnhoven Z.Ew. bracht verder dank aan de talrijke begunstigers, die door hunne geldelyke bijdragen de totstand koming van bet Patronaat verzekerd hebben, en verder dank en eer aan God die "t schoone werk in zyne wording reeds blijkbaar zegende, doordat tijdens den bouw geen enkel oDgeluk te betreuren viel. Z.Ew. smeekte zegen af van God en voorbede van den H. AntoDius van Padua onder wiens bescherming dit patronaat gesteld is. Spreker hoopt dat 't een leer school zij, om den zwaren strijd des leveDS met eere te stryden. Z,Ew. besprak verder waarom de jongens in het Patronaat moeten worden opgenomen en toonde hierdoor duidelyk aan, dat er bij velen een geheel verkeerde meening bestaat omtrent het Patronaat. Een daverend applaus volgde op deze waarlyk schoone rede. De ZeerEerw heer Pastoor bracht dank aan Pater Regalatus voor het vele reeds verricht en voor het groote werk dat hem en zyne medehelpers te wachten staat. Ten slotte brachten Fanfare en Mannen koor nog ieder een nummer ten geboire, waarna de Directeur beide gezelschappen dankte voor de opluistering van het feest en de aanwezigen voor hunne tegenwoor» digheid, waarmede de plechtigheid was afgeloopen. Geen uitsluiting. De uitsluiting der sigarenmakers uit» geschreven door den R. K. Patroonsbond op heden Zaterdag, zal op verzoek van Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch niet doorgaan, zoodat ook op de fabrieken alhier alles zyn gewonen gang blijft gaan. Gistermiddag om 3 uur hield de Gemeenteraad van Venray eene openbare vergadering, waarin de volgende punten behandeld werden Voor de Rechtbank stonden Dinsdag o.a. terecht P. J. A. 34 j. te Venray, beklaagd van mishandeling van V. M. te Venray, op 14 October 1912. Eisch f 10 of 10 d. h. A. W. H. 29 j. thans Ie Roermond gedetineerd, beklaagd van diefstal van een rywiel ten nadeele van P. J. Th. te Venray op 29 Juni 1912. Eisch ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht jaar niet te boven gaande. Dc markt van Woensdag, was ondanks het regenachtige weder, druk bezocht.. Er was veel vee aangevoerd, waarin èen levendige handel heerschte aan buitengewoon hooge prijzen. Vele vreemde veekooplieden waren op de markt aanwezig. Op de biggenmarkt werd de flinke aanvoer geheel verkocht aan prijzen van 8 tot 12 gulden per stuk. Wegens de aanhoudende regenbuien was de markt vroeg afgeloopen. In de gisteren gehouden Raadsver gadering werd met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer te Oostrum de heer Gooren, thans te Meerlo. Werd besloten eene leening van f 73000 aan te gaan tot ontginning van gemeentegronden. Aan de bewoners der Heide en Nachte gaal zal worden toegestaan hunne kinde ren naar de school Leunen te zenden. Volledig verslag volgende week. Naar wij vernemen zal het gewone jaarlijksche Liefdadigheids soirée ten bate der St, Vincentiusvereeniging alhier, gegeven worden op 5 en 6 Januari a Schatgraver» Wy lezen in de «Tel." Te Venraai werd dezer dagen een heel oud. vervallen buisje afgebroken. Volgens de in den volksmond loopende geruchten zouden de vroegere bewoners, die tot de stille potters behoorden, wel geld in den grond verborgen hebben, wat den werk lieden, die met het afbreken belast waren, aanleiding gaf den grond onder den kelder eens diep om te wroeten En jawel, ein delijk stieten zij opeen ijzeren kisije. Ze hadden den schat 1 Toen 't kistje opgedolven en geopend was. bleek het evenwel slechts één rijksdaalder te bevatten Voetbal. Jl. Zondag had D S. O. wederom oen thuiswedstryd en tevens een overwinning te boeken. Gennep zoowel als D. S. O. kwamen voltallig uit de éérste met de stellige meeDing te overwinnen. Het spel was gelijk opgaand voor de rust en de stand 11. Na de rust was D. S. O. overwegend sterker het 2de doelpuDt was het mooiste van den wedstrijd, en dit bracht Vitesse van Gennep eenigszins van haar stuk. Nummer drie werd gemaakt door een der halfs van D. S. O. door het vlug inloopen en eeü kleine schermutse ling voor het vyandelyke doel. Genoep's aanvoerder, die uit Utrecht overgekomen was om zynen mannen de overwinning te bezorgen, trok bij 't laatste doelpunt een gezicht als Nazim Pacha na den slag bij Luie Bourgas. Weldra kwam het einde met een welverdiende 31 overwinning voor onze jongens. Toch alle respect voor 't kranige elftal uit Gennep, dat D. S. O. in samenspel en stouten durf niets toegaf. De voorhoede met Hawinkels als rechtsbuiten, lijkt me beter dan de vroegere samenstelling. Wegens tijdge brek de kritiek de volgende week. Jenny. wegeDS bedricgelyke handelingen met spaarbankboekjes. SWOLGEN. Voor de rechtbank te Roermond stond terecht H. P. metselaar wonende te SwolgenMeerlo, beklaagd, dat hij in den nacht van 2 op 3 Oetobei 1912 te Swolgen—Meerlo met het voor nemen den aldaar op den openbaren weg surveilleerenden gemeenteveldwachter B. opzettelijk te schieten. De verbalisant deelde mede, dat de be klaagde op hem aan is gekomen en ruzie is begonnen te maken, zeggende -Wat ben je een gemeene vent I Waarom blijf je niet m Meerlo". Omdat getujge zag, dat beklaagde iels in zijn rechterhand had, riep hi} hem toe «terug 1" Eve" later kwam beklaagde op hem toe loopen en loste een schot op circa 10 Meter. Getuige zegt, dat het schot op hem was gericht, daar hij den vuurstraal zag en den kogol langs zijn mond hoorde suizen. Daarop schoot ook getuige eenmaal er. beklaagde nogmaals driemaal in zyne richting Uit een andere richting vielen to?ii nog drie schoten en eenigen tijd later nog twee schoten. Acht getuigen a décharge verklaarden, dat zij tegen dien tijd in de nabijheid wa en geweest, doch geen schot te hebben gehoord.' Het O. M,, waargenomen door mr. Roefers van Lenep. wees er np, dat deze za k ernstige gevolgen had kunnen hebben Op dl<u kermisavond was er een zekere an!moist It tpgen dien voldwachter die toen door een massa volk werd gevolgd. Door de amblseedige verklaring van den veld wachter staat vast het aan beklaagde ten lastegelegde en de negatieve verklaringen der get-igen a décharge kunnen daaraan niets afdoen. Er bestaat volgens het O. M. ee:i opgezet complot om bealaagde te redden. Daar het O M. de feiten bewezen acht ri ijuireeH spreker tegen beklaagde wegens p iging tot doodslag twee jaren gevangeenissTaf. L.K. WEERT. Sinds zondag woidt alhier vermist de .landbouwer M. P. Men ver moedt eèn ongeluk. De staking aan de spoorwerken alhier is thans geheel geëindigd on gede'acheer de diausseês zijn weer naar hun brigade 'ertrokken. Een gr: t deel der g"l ,t d.u jongens werd niet meor teruggenomen. terwijl de degon n. die zich niet aan bu tensporgheden hadden schuldig gemaakt, loonsverhooging kregen. Station Heerlen. Door de S.S. te Utrecht werd Dinsdag aanbesteed het maken van tractiegebou» wen en inrichtingen, het leggen van sporen en wissels en bijkomende werken op het station Heerlen. Bpgrootinj; f 134.000 Ingekomende waren 10 biljetten. Laagste inschrijver was dhr. W. J. G. Haaren te Nijmegen, voor f 147.700 L K. Ken grappig: geval. Wij lezen in de Nijm. Ct. Dezer dagen meldde zich ter dienstne ming bij do Koloniale Reserve een ge» pasporteerd soldaat, een afstammeling van het Afrikaansche ras, met bijzonder donkere huidskleur. Toevallig wilde 't geval, dat een burger uit een der achterhoeken van ons land, eveneens dienst nam bij de Koloniale Reserve en dezen 's avonds in het donker een slaapplaats aangewezen word naast don Afrikaan. Toen het burgertje 's nachts bij het licht wakker werd, schrok hy geweldig voor het donkere gelaat van zijn buurman en vloog het bed uit. Onze Afrikaan, door het spektakel uit zyn slaap gerukt, begreep dadelijk 't gei en riep met een zware stem -Als je je muil niet dicht houdt dan slik ik je dadelijk in I" Het burgertje was het verdere gedeeltp van den nacht niet meer in het bed naast den Afrikaan te krygen. Ongepaste grap. In een kerk, in 't Land vau Heusden. werd een bankbiljet van f 100 gecollecteerd voor de armen. Toen diakenen het opge vouwen biljet nader bekeken, was het een reclamebiljet. Vroolijkheid en veront waardiging wisselden elkander af. De predikant deelde de vondst in de avond-godsdienstoefening mede en gispte in krasse bewoordingen de ongepaste handelwijzp, er echter den raad bijvoegen de, om, indien het een vergissing was, deze alsnog te herstellen. Door zijn kameraadje gedood. 10 November j.I. werd te Arles een knaapje van 11 jaar, zekere Paul Martin, gedood gevonden. Oodanks alle nasporin gen kon men den dader niet ontdekken. Nu is gebloken dat deze een kameraadje van den overleden jongen is, Leon Augier genaamd en van omtrent den-elfden leef tijd De twej kinderen speelden met een oude buks, waarvan zij niet wisten dat ze geladen was. Plotseling ging het schot af er. trof den kleinen Martin mot 't bekende noodlottig gevolg. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen ol' aanbiedingen moet voor frankeering een postzegel van 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. Gistermorgen werden van hier door de marechaussees geboeid naar Horst over gebracht H. J. en M. H. beiden arbeiders te Venray, verdacht van diefstal by de Gebr. J. alhier. Gistermiddag werd nog aangehouden en ODder het Raadhuis opgesloten zekere M. v.R. Meerdere aanhoudingen worden ver wacht. MERSELO. Volgens achterstaande ad vertentie zal op Zondag 1 December a. s. 's avonds half 6 ure, de gewone jaarlijksche tooneeluitvoering gegeven worden door het gezelschap »St. Hubertus" alhier. CUIJK. Dinsdag werd alhier de van ouds bekende wintermark t gehouden. Op de veemarkt was het in den voor middag een gedrang van belang. Aan de lijnen stonden 525 runderen en op de varkensmarkt waren 475 biggen aange voerd. Dc handel ging vlot. Spoormegongeluk Ie Dciirne. Het spoorwegongeluk te Deurne, waar een goederentrein Zaterdagmorgen op een stilstaanden goederentreip liep. is te wijten aan het rijden door een onveilig signaal, zooals de N. V. C. verneemt. Of het signaal door den mist niet te zien was, werd nog niet uit gemaakt. Er zyn gesn persoonlijke ongelukken De locomotief van den van den binnenry» denden trein kwam in een sloot terecht. Er werd een hulplijn om de versperden hoofdsporen gelegd, die eerst Zondag weer vrij waren. Kiel ingeschreven. Te Rossum is een vrouw in ondertrouw opgenomen, eene vrouw, volgens haar verklaring m 8G1 te Rossum geboren moet zijn. Er schijnt echter in dien tijd van watersnood verzuimd te zijn aangifte van haar geboorte te doen zij is althans Diet ingeschreven in de registeis van den Burgerlijken Stand. Geen liefhebbers. Bij de te Vlodrop (L.) voor eenige dagen gehouden verkiezing vooreen lid van den gemeenteraad, heeft zich net zeldzame geval voorgedaan dat geen enkel caDdidaat voor de vacature gesteld werd. Dezer dagen ontving een der conducteurs op de electrische tram te Nijmegen, zoo schrijft de -Nijm. Ct." in betaling voor VENRAY. Aangifte van den 15 tot den 22 Nov. Francina Elisa Wilhelmina Dahmen. Maria Hendrika Johanna Friesen. Sterfgevallen. Elisabeth Aerts, ongehuwd, oud 68 j. Maandag 8 uur Jaarg. voor Anna van Dijk. wed. Creemers. 9 uur sol. Mis ter eere van de HCecilia. Dinsdag 8 uur sol. jaarg. voor den Weleerw. heer Henrieus van Valkenburg. Woensdag 8 uur so!, jaarg. voor Catharina Muthilde van den Biggelaar. 9 uur jaarg. 2de kt. voor Johanna en Antoon Smits. Donderdag feest van «le H. Oda, de diensten als des Zondags. Aanbidding van het Allerh. Sacra ment. 6 uur uitstelling, om 3 uur Vespers, hall Completen en Lot. Vrijdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Everard Messemaeckers, Agnes Geenen en kinderen. Dinsdag hall 7 leesmis voor Betje Aerts. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag om half 7 de leesmissen voor Frans Verblackt. Voortaan de laatste H. Mis om 9 uur. Morgen, laatste Zondag van het kerkelijk jaar zal de Hoogmis worden opgedragen voor al de ontvangen weldaden, n i de Hoogmis processie met Te Deum. Zondag, 1 December, 1ste Zondag van den Advent, algemeene Kommuniedag. Zondag om 5, 6, 7 uur H. Mis met instructie, om 8 uur hoogmis, waarna Te Deum tot sluiting van het kerkelijk jaar, 9 uur vergadering voor de leden der 3de Orde mannen en vrouwenafdeeling, waaronder feestpredikatie, kwart na 4 Vespers, om 5 uur Lof. Maandag generale absolutie voor de leden der Derde Orde na de Mis van 6, 7 en half 8. Dined hg feestdag van den H. Leonardus a Portu Mauritjo, Donderdag van den H. Jacobus de Marchia, belijders onzer H. Orde en Vrijdag van alle Heiligen der drie Orden van den Sint Fran- ciscus, v. afl. o. g. v. 5 uur Lof. Dinsdag en Vrijdag half 8 Hoogmis, Vrijdag na het Lof hl. Kruisweg. Zondag 1 Deo. om 9 uur Vergadering voor de leden der Derde Orde, mannenafdeeling, om 2 uur voor de vrouwenafdeeling. 1 hoerendienstmeid voor Orubhenvorst. 1 dienstmeisje voor bij Boxmeer, löjarige jongen, boerenwerk Duitschland 1 keukenmeid voor Weert 1 paardenknecht voor Venray. 1 timmermansknecht 5 6 jaar aan 'tvak v, Horst 1 keukenmeid voor Venray jPaschen]. 1 hoerendienstmeid voor Duitschland. 1 boerendienstknecht voor Venray, 1 dienstmeid voor Veulo des avonds om half 6, voor Honoraire leden en mannelyk publiek. Honoraire leden vryen toegang, lste Rang 30, 2de Rang 18 cl. Publiek HET BESTUUR. die iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen FAMILIE BEURSKENS, Laag. riebroek Venray, worden verzocht hiervan ten spoedigste opgaaf of betaling te doen ten kantore van te VENRAY. HELDEN zal rijzing 2» Nov. 1919 van half II tot half 12 uur te OIRLO bij KEMMELINGS. Vrijdag 29 i\ov. van 34 uur te VENRAY in -I)E GOUDEN LEEUW." Zaterdag, JIO Nov. van 10—IJ uur te GEYSTERFN hij AAN DE BRUG. 6080 c.M. en hooger bij GODFRIED LOONEN, Brienshoek. Leunen. is verhuisd naar Elke week aanvoer van versclie Zee- visch uit IJMUIDEN en van Maasvisch. Steeds in voorraad versch gedroogde BOKKING, nieuwe VOLLE HARING, NoordvangstZOUTEVISCH, als labber daan. gezouten scnelvisch en alle soorten van ingemaakte haring, verder alles wat tot het vak behoort, b. v. de ECHTE ZAANDAMSCHE MOSTERD. De haring is ook te bekomen in vaatjes van 24, 50, 100 stuks en meer. Deze aan scherp concurreerende pryzen. Levering aan winkeliers tegen flink rabat. Alle bestellingen worden desver- kiezende aan huis bezorgd. Door dezen betuig ik myne tevreden- beid aan de Algemeene Paarden- en Veeverzekering-.Maalseli. te 's Gravenhage (De oude Zwolscbe van 1895) Directeur Linthout, voor de coulante en vlugge afwikkeling der schade van mijn gestorven paard. Eveneens van wege de lage en vaste preraiëo verdient deze Maatschappij alle aanbeveling. II. TKYNFS. VENRAY, 13 November 1912. Agent de heer J. VERHAAG, Oostrum. Ik wensch openlijk te verklaren, dat ik alle reden heb tevreden te zijn over de wijze waarop de schade van myn afge maakt paard door de Algemeene Panrden- en Veeverzekerlng- ülaatseliappij te 's Gravenhage (de Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, is vergoed. Deze onderneming verdient alle aanbeveling door hare lage en vaste premiön en booge schadever goeding. F. VOFSTEN. WANSSUM, den 15 Nov. 1912 Agent de beer J. VERHAAG, Oostrum bij Venray.

Peel en Maas | 1912 | | pagina 2