Zaterdag 3 Augustus 1912. 33ste ..rgang. No. 31. Uitgave van Firma W. Van den Munckhof, Venray. Dit num mei- bestaat uit TWEE BLADEN. Abonnementsprijs per kwartaal Prijs der AdvertentiSn Burgemeester en Wethouders van Venray, Inenting en Her-inenting der Koepokken aan de personen die zich daarvoor op de hierna vermelde plaataen aanmelden. öe zult dan lezen namen van be kende Katholieken, en als van zelf komt bet klassieke woord u op de lippen Ook gij Brutus Zijt ook gij Brutus Zijt ook gij lezer abonné van »N.R.Ct."of «Rotterd. Nieuws blad", beseft ook gij Diet den plicht te lezen, te steunen het Roomsche blad met ochtend en avondeditie, waarom men jarenlang heeft ge roepen »I)e Nieuwe Rotterd. Courant, wij kunnen haar niet missen voor onze zakeD, voor de Araerikaansche no teeringen 'a morgens, voor zooveel meer. Laat de Katholieke pers ook komen met eene ochtendeditie, met alles, wat we noodig hebben, dan kunnen we verder zien." Zoo heette het vroeger En nu Hel groote Katholieke blad met ochtend- en avondeditie is er reeds lang. Bij het ontbijt kan men óók uit «de Maasbode" de wisselende emoties van dalende en stijgende Araerikaansche graan- en effecten- koersen genieten. Ons groote Room sche blad biedt alles, wat geboden kan en mag worden en toch hebben velen het niet de moeite zijnUgeen langzaam wtrkende giften bekend, die tegengiffe>. behoeven willen zij geen schade ijke werking veroorzaken? Delezing, an neutrale bladen, die niet neuti aal zijn, niet neutraal kunnen zijn, schaadde Uwe Katholiciteit niet Wie zegt U, dat dit beweren waar is;, wie zegt U. dat ge inderdaad nog zui er Roomsch denkt, Roomsch voelt Roomsch handelt Maar aangenomen, dat gij werkelijk sterk zijt, zijn dan allen in Uwe owgeving. in Uwei huiselijken kring even sterk, even ;oed onder» legd »Alle gebeurtenissen op Katholiek gebied worden ook haarfim door onze lijfbladen vermeld, waa'om dan die bladen afgeschaft Alle gebeurtenissen l'oe weet ge dit, gij die geen Roomsch blad leest? Hoe weet ge, dat de vermelding in Uw lijfblad haarfijn en Roomsch juist werd overgebracht Hie weet ge, dat de preek, die Uw '-ijfblad zelfs zoo actief was U geb'el voor te leggen, juist word a»$:eh&al'l, in 'den jukten, enverva.'scJ'..-n Room» gchen zin werd -tl W e geeft f 2- he'd van zijne eenig-mooie reisbeschrij» vingen. Op het hoogst belangwek» kende reporterwerk van P. Hyacinth Hermans, Ridder de v. d. Schueren en van eigen 'correspondenten, die de Maasbode naar alle zijden uitzendt, zoodra er congressen, spelen of wat dan ook, plaats hebben. Wij zouden kunnen roemen op de wekelijksche, zoo leerzame rubriek »Geloofsverdediging", op de steeds interessante bijdragen van Dr. A. C. A. Hoffman, pater H. Bolsius S.J. en Vincent Cleerdin. Maar wij, wij roemen niet, doch vragen U alleen lees ons blad, maar .lees het geregeld, lees het tweemaal daags, en het sprookjë, dat andere bladen interessanter zijn zal ook voor U geen weerlegging behoeven. »AUes goed en wel, maar toch achten wij het noodig ods lijfblad te lezen, om op de hoogte te blijven van de moeningen, de uitspraken der tegenpartij." Maak u niet. ougerust, ge zult ook op de hoogte blijven van hetgeen er ui de wereld te koop is, wanneer ge ts de Maasbode leest; zeker zult Weekblad voor Venray, Horst en omstreken. voor VENRAY franco per post voor het buitenland bij vooruitbetaling afzonderlijke nummers 50 c. 65 c. 85 c. 4 c. 20 c. 5 c. van 1—4 regels elke regel meer letters en vignetten naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal geplaatst, worden 2maal berekend. maken bekend dat op de hieronder ver melde dagen gelegenheid zal worden ge geven tot kostelooze Schoollokalen. Op Vrijdag 9 Aug. a. a. nam. 2 uur Venray dorp Muziekzaal. Op Maandag 12 Aug. a. a. nam. 4 uur School Leunen, nam. 5 uur School Merselo Op Woensdag 14 Augustus a a. nam. 4 uur School Oirlo, nam. 5 uur School Oostrum. Men wordt verzocht de trouwboekjes of een ander bewijs mede te brengen, wnarnit de juiste dag, maand en jaar va- g« oorte van den te vaccineeren persoon kan worden opgenomen. Het nazien der pokkon en de uitreiking der vaccinatiebiljetten zal plaats hebben te bepalen dagen en uren. haar schrik kon aanjagen. Op den vloer en zelfs op het bed lag de inhoud uitge spreid van koffers en bandtasscnen. Te midden van die verwarring stond mevrouw, zy zag er angstig en verward uit. Het is vreemd, roijnneer vforse. sprak tij, terwyl zij met de hand op een juweelkistje wees. dat leeg op den grond lag. Mijn diamanten sieraden zijn verdwe nen. Hoe kan dit gebeurd zijn 1 vroeg ik ontsteld. Ik zou bet u onmogelyk aunnen zeggen. Vanmiddag aan tafel vertelde ik aan mevrouw Lationner, dat ik zulk een schoone diamanten broche by mij had. Zy drukte den wensch uit die te zien. Toen het middagmaal was afgeloopen, begaf ik mij bierheen, nam de broche en liet het juweelkistje in de hut liggen, en toen ik terugkwam was bet ledig. Hoelang zyt ge afwezig geweest 1 Ste'hg niet langer dan een half uur. Weet ge zeker, dat ge den sleutel van uw hut gedurende al dien tijd in uw zak hadt 't Stellig. ZoolaDg ik in de zaal was, is hij geen oogenblik uit mijn handen ge weest. Ik onderzocht nauwkeurig bet slot, maar er waren volstrekt geen sporen te ontdekken; dat het gebroken of loa zou zyn, waarna tk my verwyderde. Ik had juist de bovenste trede van de salontrap bereikt, toen ik iemand achter ■uy boorde aankomen, die twee of drie

Peel en Maas | 1912 | | pagina 1