tartdr 26 Juli 1912. gfeitteester en Wethouders voornoemd. H. ESSER f T.- secretaris, STOOT. P.M. Vismans schrijft in aeMsb.: Het groote belang der goede, Roomsche pers wordt door vele Katholieken nog steeds niet beseft. Dit is een uitspraak van het hoog ste kerkelijke gezag. Immers, waar de Paus het noodig achtte bij ver» schillende gelegenheden op het ge» wicht der goede pers te wijzen, meer nog dagbladen en tijdschriften, welke de zaak van het integrale Katholicis me voorstaan, te prijzen, andere te laken, daar bewijst zulks de juist heid der opgezette stelling zonne klaar. Even luid spreekt óók de dage- lijksche ondervinding. Wanneer men de oogen niet in den zak draagt, doch gebruikt zooals zij gebruikt moeten worden, dan kan men iederen dag de waarheid vac het betoogde bevestigd vinden. Men behoelt dan slechts in den laten namiddag, van kantoor of werkplaats naar huis wandelende, goed op te letten waar de bezorgers of bezorgsters, die voor u uitloopen, het nieuw verschenen avondblad der dagelij ksche persorganen in de brievenbus deponeeren. Onwillekeurig zult ge dan ver baasd blijven stilstaan, wanneer ge een blik slaat op de naambordjes, prijkende op de deur van hen, waar de looper of loopster pas de «Nieuwe Rotterdam8ch Courant" of het »Rot- terdamsch Nieuwsblad" bezorgde, terwijl tegelijktijdig de man of 't vrouwtje met »de Maasbode" haastig voorbijstapt I waard geaoüi bet Koómsche muiauei de Roomsche energie, de Roomsche werkkracht op het gebied der dag bladpers op prijs te stellen en door abonnement, advertenties enz. te steunen. Is dit niet treurig 1 De degelijk heid der redactie op handelsgebied wordt erkend in handelskringen door niet-Roomschen, die juist om de uit voerige, prachtig bijgehouden han dels- en scheepvaartbericbten zich voor kantoorgebruik het groote Roomsche dagblad aanschaften. Voor vele Katholieken echter geldt naar waarheid het ernstige woord onlangs door Haarlem's kerk voogd, Mgr. Cailier, ter gelegenheid der viering van het tweede lustrum der Hanze in dat diocees, gesproken: Velen weten niet eens dat de Maas bode bestaat Nogmaals treurig, maar ook be schamend Welke verontschuldigingen wel aangevoerd worden Wie heeft ze niet gehoord Luister »Wij zijn nu eenmaal aan het blad dat wij reeds jaren lezen, gewend, wij weteD, waar wij kunnen vinden hetgeen we zoeken." Prachtig excuus Maar wordt dan een kwade gewoonte goed door het jaren achtereen volgen dier verkeer de gewoonte l Of zou hel wellicht zoo moeilijk zijn, de indeeling van een voor u nieuw blad binnen enkele weken te leeren Ge stuift op »Wat, kwade ge woonte 1 Wij zien absoluut niet in, waarom hel lezen van N. R. Ct. of Rotterdamsch Nieuwsblad ons zou kunnen schaden Gelukkig voor U, waarde vriend, wanneer ge zoo vast in de schoenen staat, dat Uw denken, Uw voelen 'Roomsch blijft, ondanks het niet- lezen van een Roomsch orgaan. Maar| hebt ge nimmer gehoord van den druppel, die den steen uitholde, of Nieuwe Rotterd. Couran, damsch Nieuwsblad veel ter Ah zoo, interessanter hoe kuut ge daarover oc die slechts genoemde org Doch verder, wat vindt eigenlijk zoo interess. Nieuwe Rott. Courant, dit orgaan nu eens even Zijn het wellicht de kende hoofdartikelen, geruimen tijd stereotie keeren Is het miss eerste, volgens oude hoofdpagina, de verme programma, de beoot Casino of Circus Mogelijk de voor 't 1 voel vaak beleedigen «Kerknieuws", waar» nader Of vindt ge r zoo interessant, wat hoofd.- "Bladvulling" doos wordt geboden Toch zeker nitt geïllustreerde advert» schoone geslacht rot doch zeker de beurs een schol Interessant Hier passen van den grOotej heidenen wilden wij zouden wij het vern wij roemer., dan zour wijzen op de veelvuld redactioneele boofdar' eerste plaats. Dan zo nen wijzen op streng lijke prachtartikelen de verhandeling vc over den stand vr betreffende den mensch en op zoovf gen. Dan zoud» op den liter- van Dr. 1- vertoefde ander.' Ier

Peel en Maas | 1912 | | pagina 8